Podróbki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-26, 16:04   #1
kotasia
Raczkowanie
 
Avatar kotasia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznan/Krakow
Wiadomości: 45

Podróbki


Witam was dziewczyny!

Zdarzyla mi sie dzisiaj taka sytuacja ze licytowalam torbe na allegro, ktora okazala sie podrobka (nie wygralam tej aukcji 'na szczescie'). Poszperalam w internecie i okazalo sie ze ta sama torba ale orginalna kosztuje ponad 600zl (na allegro za 100)
Jak to jest ze na allegro niektore rzeczy podpisuje sie jako orginalne a tak naprawde sa prostymi podrobkami?

Moj lokator bardzo sie zdziwil kiedy mu o tym powiedzialam. Ze lepiej kupic podrobke skoro roznia sie tylko 'w lansie' bo wychodzi 'taniej' a "na ulicy i tak nikt nie pozna".
Ja osobiscie nie wiem po ktorej stronie stanac.

Co sadzicie o kupowaniu podrobek?
Co jesli naprawde chcemy miec jakas torbe/ciuch a orginaly sa dla nas niedostepne ze wzgledu na cene.

Czy naprawde sama swiadomosc 'prawdziwej metki' jest taka wazna? (nawet jesli z zewnatrz wyglada jak orginal)

Czy zaczepil was ktos kiedys na ulicy i powiedzial ze wasze ubranie/torba to podrobka?
kotasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 16:14   #2
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: Podróbki

ja bym nie kupiła zadnej podróbki i bym jej nie ubrała, wole juz kupić coś normalnego (zadnej konkretnej firmy) niż podrobione z jakims znaczkiem w innym miejscu itp a dlaczego poniewaz nie wolno popierać (wspierać) tych ktorzy te podróbki robią!!! dany model ubrania lub butów/ torebki jest zaztrzezony dla denej firmy i jest to model przez ta firme zaprojektowany, tak samo znaczek firmy, a tak wogole jak mam byc zadowlona ze mam coś konkretnej firmy to po co mi podrobka? takie jest moje zdanie
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 16:28   #3
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Podróbki

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
ja bym nie kupiła zadnej podróbki i bym jej nie ubrała, wole juz kupić coś normalnego (zadnej konkretnej firmy) niż podrobione z jakims znaczkiem w innym miejscu itp a dlaczego poniewaz nie wolno popierać (wspierać) tych ktorzy te podróbki robią!!! dany model ubrania lub butów/ torebki jest zaztrzezony dla denej firmy i jest to model przez ta firme zaprojektowany, tak samo znaczek firmy, a tak wogole jak mam byc zadowlona ze mam coś konkretnej firmy to po co mi podrobka? takie jest moje zdanie
dokładnie.. sądzę to samo
lepiej kupić kupić coś niemarkowego niż jakieś podróby.!
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 16:30   #4
duskie
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 753
GG do duskie
Dot.: Podróbki

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
dokładnie.. sądzę to samo
lepiej kupić kupić coś niemarkowego niż jakieś podróby.!

mozliwe ze zostaly skradzione z oryginalnych sklepow
duskie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 16:36   #5
L I L Y
Zakorzenienie
 
Avatar L I L Y
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Nibylandia 
Wiadomości: 7 498
Dot.: Podróbki

Cytat:
Napisane przez duskie Pokaż wiadomość
mozliwe ze zostaly skradzione z oryginalnych sklepow
nie wykluczam takiej opcji, ale to już chyba bywa rzadkością
__________________
Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

* Ćwiczę!
* Zapuszczam włosy!
* Aparatka (góra + dół) 22.03.2013r. - 21.05.2014r.

L I L Y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 17:01   #6
kotasia
Raczkowanie
 
Avatar kotasia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznan/Krakow
Wiadomości: 45
Dot.: Podróbki

Dzieki dziewczyny! Ja troche nie mam zdania w tej sprawie. Mam niesamowita ochote kupic na allegro taka torbe (jest nie do dostania w polsce i wogole w europie) ale troche mnie sumienie :/
kotasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 17:03   #7
gragub
Wtajemniczenie
 
Avatar gragub
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 2 094
GG do gragub
Dot.: Podróbki

Myslę, że kupując podrabiane buty, ryzykuje się co najwyżej odparzenia i odciski, to z kosmetykami sprawa jest poważniejsza. - Często produkowane są w jakichś szopach z byle jakich półproduktów. Dobrze, jeśli kończy się na uczuleniu lub łupieżu.
gragub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 17:24   #8
kotasia
Raczkowanie
 
Avatar kotasia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznan/Krakow
Wiadomości: 45
Dot.: Podróbki

Zakladam ze taka torba wyglada porzadnie, wiec troche mi posluzy. (nieorginalnych 'straganowych' kosmetykow nie kupuje wogole) Kwestia tylko tego czy naprawde musimy miec orginal zeby nie wstydzic sie z nim wyjsc na ulice?
kotasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 17:29   #9
ajfla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 107
Dot.: Podróbki

podróbkom mówimy nie !!!
__________________
z deszczu pod rynnę ?
ajfla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 17:34   #10
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Podróbki

A ja bym nie robiła problemu; torba, jak torba, jeśli naprawdę podoba mi się torebka za 3000zł i nie umiem znaleźć takiej, która podobałaby mi się tak bardzo jak ta, a nie zamierzam nie dojadać żeby sobie kupić torebkę, to dlaczego nie mam kupić podróbki?

Marka to tylko w większości przypadków marka, też bym chciała mieć torebki od Chanel czy buty od Prady, ale jest to raczej niemożliwe. Marka i cena nie zawsze idą w parze z jakością.

PS nie, nie mam żadnej podróbki Po prostu nie widzę w kupowaniu ich nic złego, i tyle.
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 18:09   #11
Monniq
Raczkowanie
 
Avatar Monniq
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 433
GG do Monniq
Dot.: Podróbki

Ja podróbkom mówię nie.
Po pierwsze często są to produkty tandetne, ze złej jakości materiałów i wyglądają po prostu kiczowato.
Po drugie to przestępstwo.
Po trzecie wolę kupić rzecz ze średniej albo i niskiej półki cenowej, ale konkretnej firmy, mogę to zareklamować, dowiedzieć się konkretnych rzeczy od producenta, mieć pewność, że wiem, co kupuję.
Poza tym jak komuś tak naprawdę na marce zależy, to można z wielu rzeczy zrezygnować i na daną rzecz uzbierać pieniądze. Nawet na wizażu jest kilka takich dziewczyn, które odkładają pieniądze na markowe produkty.
__________________
Szukam książek:
B. Walczak, Słownik wileński na tle dziejów polskiej leksykografii
S. Hrabec, F, Pepłowski, Wiadomości o autorach i dziełach cytowanych w Słowniku Lindego

w tej sprawie proszę o kontakt na PW
Monniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 18:27   #12
kotasia
Raczkowanie
 
Avatar kotasia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznan/Krakow
Wiadomości: 45
Dot.: Podróbki

Dzieki Monniq, przekonalas mnie ze lepiej troche poczekac i zbierac na orginal i byc dumnym z noszenia 'prawdziwej' rzeczy ^^ Moze ta 'wewnetrzna' satysfakcja i samozapracie w zbieraniu funduszy jest naprawde potrzebne aby docenic rzecz
kotasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 18:29   #13
michas545
Wtajemniczenie
 
Avatar michas545
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 000
Dot.: Podróbki

Podróbkom mówimy NIE
michas545 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 18:35   #14
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Podróbki

Cytat:
Napisane przez rare bird Pokaż wiadomość
A ja bym nie robiła problemu; torba, jak torba, jeśli naprawdę podoba mi się torebka za 3000zł i nie umiem znaleźć takiej, która podobałaby mi się tak bardzo jak ta, a nie zamierzam nie dojadać żeby sobie kupić torebkę, to dlaczego nie mam kupić podróbki?

Marka to tylko w większości przypadków marka, też bym chciała mieć torebki od Chanel czy buty od Prady, ale jest to raczej niemożliwe. Marka i cena nie zawsze idą w parze z jakością.

PS nie, nie mam żadnej podróbki Po prostu nie widzę w kupowaniu ich nic złego, i tyle.
Ja mam, jedną i malo kto stwierdzi majac ja, ze to podrobka, dlaczego? Bo jest sprzedawana w sklepach Collosseum i Clockhouse, w paru innych tez widziałam. Skradziony wzor znanego projektanta. W zyciu bym nie wiedziala, ze moj portfelik udaje coś drogiego, gdybym nie trafiła na fotkę w sieci.

Myslicie, ze w sieciowkach zalewajacych nasze centra handlowe nie ma np toreb rozniacych sie trzema detalami od tej za 5tys zł? No, ale ktora sie wtedy przyzna, ze ma podrobke

Bycie oryginalnym i firmowym jest modne, dlatego ja nie widze nic zlego w tym, że ktoś ma podrobki. Ma? Jego, nie moja sprawa.
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 18:40   #15
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Podróbki

Cytat:
Napisane przez pushit Pokaż wiadomość
Myslicie, ze w sieciowkach zalewajacych nasze centra handlowe nie ma np toreb rozniacych sie trzema detalami od tej za 5tys zł? No, ale ktora sie wtedy przyzna, ze ma podrobke

Bycie oryginalnym i firmowym jest modne, dlatego ja nie widze nic zlego w tym, że ktoś ma podrobki. Ma? Jego, nie moja sprawa.

Jest jednsk delikatna roznica kiedy np Zara zrzyna trendy z wybiegow. Bo sprzedaje je pod swoim logo. I ja w czyms takim nie dopatruje sie obciachu.
Jednak paradowanie z torbina Prada czy LV za stowke to juz dla mnie szczyt.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 18:53   #16
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Podróbki

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Jest jednsk delikatna roznica kiedy np Zara zrzyna trendy z wybiegow. Bo sprzedaje je pod swoim logo. I ja w czyms takim nie dopatruje sie obciachu.
Jednak paradowanie z torbina Prada czy LV za stowke to juz dla mnie szczyt.
Ale jeśli nie widać i nikt nie wie, że to podróbka, to w czym problem?
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:04   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Podróbki

Kupwanie podrobek to kradziez.

wstydzilabym sie podwojnie majac podrobke a jeszcze jakby ktos to rozpoznal-masakra.

polska ulica wyglada obciachowo gdy tyle osob nagle ma torebki LV
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:12   #18
sintagma
Wtajemniczenie
 
Avatar sintagma
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: MySpace:)
Wiadomości: 2 424
Dot.: Podróbki

a możesz dac linka do tej torebki? tak z czystej ciekawości chciałabym zobaczyc jak wygląda
tutaj znajdziecie ciekawego bloga o podróbkach
http://podrobkowowielkie.pinger.pl/
__________________
Don’t you wanna know me?
Be a friend of mine.
I’ll share some wisdom with you.
Don’t you ever get lonely,
From time to time
Don’t let the system get you down
sintagma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:22   #19
majeczk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 169
Dot.: Podróbki

Po 1wsze- z podrobka np chanela nie przekroczysz granicy panstwa.
po 2 gie- nie warto sie nabrac- skoro na allegro torebka za np 500 zł to podrobka, to w warszawskiem butiku torebka za 1500 to autentyk. Nie pradwa.
jesli sprzedawczyni nie ma papierka (ktory zreszta daje tbie po zakupie) to to tez jest podroba. Tym bardziej ze ceny autentykow z najnowszych kolekcji...sa...hmm// duzo wyzsze niz 1500 np
po3cie- nie liczmy, ze ktos na ulicy nie zauwazy ze mamy podrobe, bo gwarantuje ze ktos zauwazy
Ja nie kupuje takich rezczy bo mnie nie stac i du pa xD
ale podroby tez nie kupie bo to moim zdaniem wstyd.
majeczk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-26, 19:34   #20
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Podróbki

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Jest jednsk delikatna roznica kiedy np Zara zrzyna trendy z wybiegow. Bo sprzedaje je pod swoim logo. I ja w czyms takim nie dopatruje sie obciachu.
Jednak paradowanie z torbina Prada czy LV za stowke to juz dla mnie szczyt.
A jak ktos napisal, jesli jest taka sama, a bez napisu LV, ta z zary jak znam zycie bedzie fatalnie uszyta, ide ulcia bach, ktos sie smieje ze mam podrobke choc to abstrakcyjna sytuacja bo malo kto sie takim rzeczom przyglada, a jeszcze mniej osob siedzi na sieci sledzac najnowsze kolekcje i uczac sie ich na pamiec.

Cytat:
Napisane przez majeczk_a Pokaż wiadomość
Po 1wsze- z podrobka np chanela nie przekroczysz granicy panstwa.
po 2 gie- nie warto sie nabrac- skoro na allegro torebka za np 500 zł to podrobka, to w warszawskiem butiku torebka za 1500 to autentyk. Nie pradwa.
jesli sprzedawczyni nie ma papierka (ktory zreszta daje tbie po zakupie) to to tez jest podroba. Tym bardziej ze ceny autentykow z najnowszych kolekcji...sa...hmm// duzo wyzsze niz 1500 np
po3cie- nie liczmy, ze ktos na ulicy nie zauwazy ze mamy podrobe, bo gwarantuje ze ktos zauwazy
Ja nie kupuje takich rezczy bo mnie nie stac i du pa xD
ale podroby tez nie kupie bo to moim zdaniem wstyd.
Wstyd, bo udawanie kogoś kim sie nie jest, ale to ta osoba ma sie wstydzić bądź nie, a nie my śmiać, bo skad wiesz czy ma podrobe? To, ze facet jest ubrany jak zul i ma pasek z napisem CK nie znaczy, ze kupil go na ryneczku... Najlepszym przykladem by sie tego nauczyc byl moj ex i jego wieczne prezenty od mamy z ameryki za bezcen. Buty za 60zł i bokserki Kleina? Prosze bardzo.. Raz rozpoznałam na facecie ubranym jak typowy "punk - smiec" sweter za 400zl, ktory ogladalam kilka dni wczesniej, wiec argument wysmiania raczej kiepski.
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:44   #21
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: Podróbki

Ja jestem przeciwko kupowaniu podróbek.
Po pierwsze - ze względów estetycznych (zawsze jest jakieś niedopracowanie, coś felernego).
Po drugie - nie będę wspierała wykorzystywaniu do nieludzkiej pracy za grosze i tak już wykończonych Chińczyków oraz innych pracowników gł. z Azji oraz Ameryki Południowej.
Po trzecie - co mi z tego, że torebka będzie wyglądała nawet jak oryginał, skoro JA WIEM, ŻE TO PODRÓBKA? W ogóle nie miałabym satysfakcji z posiadania takiego produktu. Bleh.
Po czwarte - nie chciałabym się narażać na wyśmianie i kpiny pod tym adresem.
Dlatego -
PODRÓBKOM MÓWIĘ NIE.
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 19:59   #22
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Podróbki

"co mi z tego, że torebka będzie wyglądała nawet jak oryginał, skoro JA WIEM, ŻE TO PODRÓBKA"

a no wlasnie to jest to - przylaczam sie do tego zdania. dlamnie niewazne jest czy ktos wie ze moja (np) torba to oryginal. dla mnie wazne jest to ze ja wiem ze to oryginal i to mi wystarczy.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 20:59   #23
kobaltowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 221
Dot.: Podróbki

Cytat:
Napisane przez Queen Pokaż wiadomość
Po trzecie - co mi z tego, że torebka będzie wyglądała nawet jak oryginał, skoro JA WIEM, ŻE TO PODRÓBKA? W ogóle nie miałabym satysfakcji z posiadania takiego produktu. Bleh.
też tak myśle, nie kupiłabym podróbki wiedząc że nią jest.. i nie ma w tym żadnej wielkiej ideologii (przynajmniej w pierwszym zamyśle), po prostu źle bym sie czuła z czymś takim.. .
jeśli chodzi o sieciówki to uważam, że one sie tylko inspirują 'wielką modą' i popieram to, bo dzięki temu powstają nowe kolekcje ze świeżymi fasonami i wzorami
kobaltowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 21:05   #24
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Podróbki

Podrabianie to kradziez (cudzej wlasnosci intelektualnej), podobnie jak piractwo. Kupowanie podrobek to wspieranie kradziezy. Nie kupuje podrobek - jesli ktos stworzyl cos i to sprzedaje za 500zl czy 5000zl a mnie na to nie stac to tego nie kupuje, tak jak nie kradne rzeczy ze sklepu.

Poza tym noszenie podrobek to dla mnie obciach - wole rzecz nieoryginalna lub kupiona w sieciowce, tym bardziej ze jak np. panna ma na sobie ciuchy za 200 zl i niby LV w reku za 4000zl, to raczej mozna sie domyslic ze to targowa wersja
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 21:08   #25
flyhigh17
Raczkowanie
 
Avatar flyhigh17
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 310
Dot.: Podróbki

Ja nie kupuję podróbek. I nie popieram ich kupowania.
Jeśli chcę sobie sprawić jakiś markowy ciuch to po prostu wydaję więcej pieniędzy.
flyhigh17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 21:17   #26
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Podróbki

Jestem przeciwna podróbkom. Uważam, że jeśli ktoś chce mieć modna torebkę i ciuchy wzorowane na tych z wybiegów to powinien kupować podobne np w sklepach Zara, która wzoruje się na trendach, a nie podrabia. Podróbka to produkt z logiem LV czy Chanel, ale nie będący nim...

Po co mieć produkt o którym wiadomo, że nie jest oryginalny? Żenujące. Nie chciałabym mieć w szafie czegoś co ma logo, a w życiu nie stało obok Diora?
Zresztą widać po wielu paniusiach na ulicy, że ciuchy z bazarków, a w rączkach torebusia Chloe... Litości


Gdzieś kiedyś mignął mi temat o podróbkach, ale nie mogę go znaleźć
Chociaż ten też jest interesujący: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ght=podr%F3bki
Tu jest temat o torebkach LV: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=louis&page=15
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 10:51   #27
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Podróbki

Żadnych podróbek. Dla mnie kupowanie czegoś takiego jest, metaforycznie pisząc, lekko wątpliwe moralnie. Przecież to najzwyklejsza kradzież. Czym to się różni od wyniesienia komuś ukradkiem z salonu telewizora?

Inną sprawą, jest to, że owi markowi producenci wymyślają ceny tych swoich tworów w stanie jakiejś pomroczności jasnej, bo raczej w slogany typu, "a nasza torebka to ze skóry dziewiczego jagnięcia jest, co to się pasało na na soczystej trawie najczystszych regionów Nowej Zelandii i wcale nie dostało prądem po głowie, w strachu i smrodzie, tylko samo z pieśnią na ustach i radością w sercu poszło pod nóż naszej kochające wszelkie stworzenia Boże garbiarnii". Poza tym i tak cała produkcja jest w Chinach/Kambodży/Wietnamie, tak jak w przypadku czegoś co można, za ułamek kwoty kupić sobie takim H&M, C&A, czy Zarze (ale to inna para kaloszy).

Śmieszy mnie trochę widok białokozaczej młodzieży gimnazjalnej tłukącej się rozlatującym się taborem ikarusów do szkoły z torebką LV. Jakiż to normalny posiadacz oryginalnego LV, czy Prady porusza się autobusem (z wyłączeniem kogoś, komu ktoś inny, szczędząc na jedzeniu kupił oryginał na urodziny/rocznicę)???

Owszem, nie stać mnie na oryginał (z wyjątkiem kosmetyków, bo wolę nie ryzykowac, że sobie jakiś gips, cement, czy pluton z uranem na twarz nałożę), nie rzucę na ladę kary kredytowej i lekką ręką nie wydam równowartości półrocznej pensji na parę spodni. Jeśli ktoś za wszelką cenę chce być trendy, jazzy, modnym to niech sobie te podróby kupuje, wolna droga, ale niech przy okazji pamięta, że płaci komuś za towar najzywczajniej w świecie twórcy ukradziony.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 11:21   #28
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Podróbki

Cytat:
Napisane przez Queen Pokaż wiadomość
Ja jestem przeciwko kupowaniu podróbek.
Po pierwsze - ze względów estetycznych (zawsze jest jakieś niedopracowanie, coś felernego).
Po drugie - nie będę wspierała wykorzystywaniu do nieludzkiej pracy za grosze i tak już wykończonych Chińczyków oraz innych pracowników gł. z Azji oraz Ameryki Południowej.
Po trzecie - co mi z tego, że torebka będzie wyglądała nawet jak oryginał, skoro JA WIEM, ŻE TO PODRÓBKA? W ogóle nie miałabym satysfakcji z posiadania takiego produktu. Bleh.
Po czwarte - nie chciałabym się narażać na wyśmianie i kpiny pod tym adresem.
Dlatego -
PODRÓBKOM MÓWIĘ NIE.
Ale dowaliłaś... Ciuchy które kupujesz w H&M albo Reserved też robią chińskie dzieci. Tak samo jak rzeczy codziennego użytku
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 11:58   #29
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: Podróbki

Mnie ta dyskusja troche bawi
Kupie koszulke TH za 280zl z napisem z dżecików "TOMMY HILFINGER JEANS", gustowna jak ch... ale nie o to chodzi. I co pomysli typowa Polka? "Haha zobacz, tommy z rynku!" To samo bedzie z D&G czy GUESSem, ktore nie sa wcale jakos koszmarnie drogie.
Głupia, polska mentalność, jak ma coś markowego, to napewno podróba.
Padnie ten wysmiewany argument, który pada zawsze- Ja nie mam, więc ona tez na pewno ma ta swoja Prade z bazaru. Same wiecie, jaki argument
Moja dziekanka wyglądała jak chodzący bazar, a okazało się, że pani miała kasy jak cholera i na bazarku nie była pewne od lat, a gust miała jaki miała.

Gratuluję tym, które są pewne, że ktoś ma oryginał/podróbę
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 19:00   #30
majeczk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 169
Dot.: Podróbki

Nie chodzilo mi o to ze skoro ja nie mam to ta druga ma podrobe, bo potrafie rozpoznac podrobe (fakt, moze nie zawsze z daleka). I nie o to mi chodziło, ze skoro zul to napewno ma podrobe. Tylko wstyd taki, ze to jest kradziez noszenie podrob. Taki Stefcio gabbana sie wysili, włozy w to kupe roboty zeby potem kazdy miał jakies gowno podpisane jego nazwiskiem/?
majeczk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.