Najem mieszkania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-10, 11:03   #1
edziaspx3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Exclamation

Najem mieszkania


Mam ogromny problem. Błagam pomóżcie mi!

Wynajmuje od miesiąca pokój u starszej kobiety. Po miesiącu czasu dała mi wypowiedzenie, bo niby przekroczyłam wszystkie granice - gdzie na początku nie było ustalono żadnych granic. Ja mimo wszystko starałam się normalnie zachowywać jak przystało. Mam taki grafik zajęć, że mam poniedziałek i piątek do szkoły. Reszte wolne. A ona nie dość, że chodzi mi po pokoju, na kartce wypisuje jakieś zakazy to jeszcze napisała dzisiejsza date i godzine (wtorek- mam wolne), ze o godzinie 7:05 wyszłam zdobywać wiedzę. No kur*a to czy to jest moja wina ze mam taki grafik? Czepia się o wszystko. Nagle zakaz prania, zakaz odwiedzin , ZAKAZ WSZYSTKIEGO. a jak poszłam z nią pogadać to powiedziała ze zaraz wyjde z mieszkania jak będę tak z nia rozmawiać i ze policje na mnie naśle. śmieszne bardzo. powiedziałam ze nie ma problemu a ona uciekla do drugiego pokoju bo nie chciała mnie słuchać....
edziaspx3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 11:13   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Najem mieszkania

Cytat:
Napisane przez edziaspx3 Pokaż wiadomość
Mam ogromny problem. Błagam pomóżcie mi!

Wynajmuje od miesiąca pokój u starszej kobiety. Po miesiącu czasu dała mi wypowiedzenie, bo niby przekroczyłam wszystkie granice - gdzie na początku nie było ustalono żadnych granic. Ja mimo wszystko starałam się normalnie zachowywać jak przystało. Mam taki grafik zajęć, że mam poniedziałek i piątek do szkoły. Reszte wolne. A ona nie dość, że chodzi mi po pokoju, na kartce wypisuje jakieś zakazy to jeszcze napisała dzisiejsza date i godzine (wtorek- mam wolne), ze o godzinie 7:05 wyszłam zdobywać wiedzę. No kur*a to czy to jest moja wina ze mam taki grafik? Czepia się o wszystko. Nagle zakaz prania, zakaz odwiedzin , ZAKAZ WSZYSTKIEGO. a jak poszłam z nią pogadać to powiedziała ze zaraz wyjde z mieszkania jak będę tak z nia rozmawiać i ze policje na mnie naśle. śmieszne bardzo. powiedziałam ze nie ma problemu a ona uciekla do drugiego pokoju bo nie chciała mnie słuchać....
Ale w czym dokładnie mamy pomóc? Dostałaś wypowiedzenie, szukaj innego pokoju. Serio chcesz siedzieć ze - z opisu wynika - "zwariowaną staruszką"? Do kiedy masz opłacony pokój?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 11:17   #3
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Najem mieszkania

Cytat:
Napisane przez edziaspx3 Pokaż wiadomość
Błagam pomóżcie mi!
Ale w czym niby? W pakowaniu rzeczy? Szukaniu innego mieszkania?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 11:38   #4
2011607111034
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 269
Dot.: Najem mieszkania

Studentka pierwszego roku? Nie, tak nie wygląda normalny wynajem, szukaj innego mieszkania.
Właściciel nie ma prawa:
- wchodzić do Twojego pokoju pod Twoją nieobecność (już pomijając to, że NIE MIESZKA SIĘ Z WŁAŚCICIELEM - też popełniłam ten błąd na I roku)
- zakazywać robienia prania
- zakazywać odwiedzin
- szpiegować Cię i zapisywać godzin Twoich wyjść (chociaż nikt jej nie zabroni zapisywać sobie w kajeciku, ale to nie oznacza, że to normalne, mnie by szlag trafił. co ona na lodówce to wiesza?)
- straszyć nasłaniem policji

Chociaż zdumiewające jest to, że Ty nie widzisz patologii tej sytuacji, o co chodzi?

Edytowane przez 2011607111034
Czas edycji: 2015-11-10 o 11:44
2011607111034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 12:15   #5
karolove
Raczkowanie
 
Avatar karolove
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 392
Dot.: Najem mieszkania

Cytat:
Napisane przez Venin Pokaż wiadomość
Studentka pierwszego roku? Nie, tak nie wygląda normalny wynajem, szukaj innego mieszkania.
Właściciel nie ma prawa:
- wchodzić do Twojego pokoju pod Twoją nieobecność (już pomijając to, że NIE MIESZKA SIĘ Z WŁAŚCICIELEM - też popełniłam ten błąd na I roku)
- zakazywać robienia prania
- zakazywać odwiedzin
- szpiegować Cię i zapisywać godzin Twoich wyjść (chociaż nikt jej nie zabroni zapisywać sobie w kajeciku, ale to nie oznacza, że to normalne, mnie by szlag trafił. co ona na lodówce to wiesza?)
- straszyć nasłaniem policji

Chociaż zdumiewające jest to, że Ty nie widzisz patologii tej sytuacji, o co chodzi?
No i wytłumacz to tej starej babie. Czy tylko ja mam wrażenie, że większość starych bab jest powalonych a rzadziej dotyczy to dziadków - na ogół sympatyczni starsi panowie? Współczuję, ja bym jej dosypała czegoś do jedzenia.
Nie baw się z nią, bez sensu, po prostu szukaj normalnego pokoju, najlepiej ze studentami a nie walniętymi staruszkami. Założę się, że jest samotna (na własne życzenie zresztą) i po prostu z nudów robi to wszystko a jej ulubione zajęcie to obserwacja z pozycji parapetu.
__________________
03.10.2015
http://s10.suwaczek.com/20151003050114.png
karolove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 12:22   #6
elilalu86
Raczkowanie
 
Avatar elilalu86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 76
Dot.: Najem mieszkania

Aż mi się przypomniały studenckie czasy na 2 roku mieszkałam z taką starszą panią, wywaliła mnie z mieszkania po 2 tygodniach, kiedy umęczona wróciłam po 20 z całodziennych zajęć. Powód? Kąpię się codziennie i używam suszarki do włosów. Powiedziała mi, że kąpiele to raz w tygodniu, a włosy powinnam myć raz na miesiąc, tak jak ona od razu zaznaczę, że nie było wtedy suchych szamponów Na pytanie, kiedy mam się wyprowadzić, odpowiedziała: Jak najszybciej. Na szczęście w bloku obok mieszkała znajoma z wolnym pokojem i następnego dnia już mnie nie było. Zresztą nawet jakbym miała jakiś okres wypowiedzenia, to z wariatką bym nie wytrzymała. Dlatego nie przejmuj się i szukaj sobie intensywnie nowego lokum, bo z tego co opisujesz wnioskuję, że to podobny kaliber problemu

Cytat:
Napisane przez karolove Pokaż wiadomość
No i wytłumacz to tej starej babie. Czy tylko ja mam wrażenie, że większość starych bab jest powalonych a rzadziej dotyczy to dziadków - na ogół sympatyczni starsi panowie? Współczuję, ja bym jej dosypała czegoś do jedzenia.
Nie baw się z nią, bez sensu, po prostu szukaj normalnego pokoju, najlepiej ze studentami a nie walniętymi staruszkami. Założę się, że jest samotna (na własne życzenie zresztą) i po prostu z nudów robi to wszystko a jej ulubione zajęcie to obserwacja z pozycji parapetu.
Też to zauważyłam, dużo starszych kobiet po prostu dziwaczeje na starość.
__________________
Blogowo - coś dla fanów Sylvii Plath
Polonistka, copywriterka, wieczna studentka prawa
Zakręcona maniaczka prostych włosów
Uzależniona od czipsów pastafarianka

Edytowane przez elilalu86
Czas edycji: 2015-11-10 o 12:25
elilalu86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 14:57   #7
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Najem mieszkania

Cytat:
Napisane przez edziaspx3 Pokaż wiadomość
Mam ogromny problem. Błagam pomóżcie mi!

Wynajmuje od miesiąca pokój u starszej kobiety. Po miesiącu czasu dała mi wypowiedzenie, bo niby przekroczyłam wszystkie granice - gdzie na początku nie było ustalono żadnych granic. Ja mimo wszystko starałam się normalnie zachowywać jak przystało. Mam taki grafik zajęć, że mam poniedziałek i piątek do szkoły. Reszte wolne. A ona nie dość, że chodzi mi po pokoju, na kartce wypisuje jakieś zakazy to jeszcze napisała dzisiejsza date i godzine (wtorek- mam wolne), ze o godzinie 7:05 wyszłam zdobywać wiedzę. No kur*a to czy to jest moja wina ze mam taki grafik? Czepia się o wszystko. Nagle zakaz prania, zakaz odwiedzin , ZAKAZ WSZYSTKIEGO. a jak poszłam z nią pogadać to powiedziała ze zaraz wyjde z mieszkania jak będę tak z nia rozmawiać i ze policje na mnie naśle. śmieszne bardzo. powiedziałam ze nie ma problemu a ona uciekla do drugiego pokoju bo nie chciała mnie słuchać....
I Ty myślisz co zrobić? Szukać innego pokoju. Nie mieszka się z osobami w ten sposób niezrównoważonymi psychicznie, szczególnie jeśli to właściciele mieszkania. Teraz jest mniejszy wybór pokoi, ale za to zwykle są tańsze - bo gdzieś tam pouciekały pojedyncze osoby i bardziej opłaca się wynająć tanio niż nie mieć nic.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-14, 10:30   #8
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Najem mieszkania

No i? Kobieta nie sprawia wrażenia takiej, z którą można się dogadać. Szukaj innego pokoju.

A jak Cię będzie straszyć policją, to postrasz ją urzędem skarbowym. Na 100% podatek odprowadza

Też mieszkałam u tzw. "babci", też wytrzymałam miesiąc, nie wiem co za zaćmienie miałam...
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 14:27   #9
karolove
Raczkowanie
 
Avatar karolove
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 392
Dot.: Najem mieszkania

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;53455164]No i? Kobieta nie sprawia wrażenia takiej, z którą można się dogadać. Szukaj innego pokoju.

A jak Cię będzie straszyć policją, to postrasz ją urzędem skarbowym. Na 100% podatek odprowadza

Też mieszkałam u tzw. "babci", też wytrzymałam miesiąc, nie wiem co za zaćmienie miałam...[/QUOTE]

O właśnie, świetny pomysł! Podpier.... ją do Urzędu Skarbowego!!!! Takie stare baby na bank nie znają się na tym, że muszą płacić 8,5% hahaha jak mieszkałaś parę miesięcy to trochę zabuli a emeryturka pewnie skromna. Tylko współczuję paniom z urzędu skarbowego jak pojawi się w urzędzie wezwana do tłumaczenia
__________________
03.10.2015
http://s10.suwaczek.com/20151003050114.png
karolove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 01:17   #10
2011607111034
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 269
Dot.: Najem mieszkania

Cytat:
Napisane przez karolove Pokaż wiadomość
No i wytłumacz to tej starej babie. Czy tylko ja mam wrażenie, że większość starych bab jest powalonych a rzadziej dotyczy to dziadków - na ogół sympatyczni starsi panowie? Współczuję, ja bym jej dosypała czegoś do jedzenia.
Nie baw się z nią, bez sensu, po prostu szukaj normalnego pokoju, najlepiej ze studentami a nie walniętymi staruszkami. Założę się, że jest samotna (na własne życzenie zresztą) i po prostu z nudów robi to wszystko a jej ulubione zajęcie to obserwacja z pozycji parapetu.
Cytat:
Napisane przez karolove Pokaż wiadomość
O właśnie, świetny pomysł! Podpier.... ją do Urzędu Skarbowego!!!! Takie stare baby na bank nie znają się na tym, że muszą płacić 8,5% hahaha jak mieszkałaś parę miesięcy to trochę zabuli a emeryturka pewnie skromna. Tylko współczuję paniom z urzędu skarbowego jak pojawi się w urzędzie wezwana do tłumaczenia
Przepraszam, ale czy Ty piszesz to pod wpływem czegoś?
2011607111034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 16:46   #11
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Najem mieszkania

Cytat:
Napisane przez Venin Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale czy Ty piszesz to pod wpływem czegoś?
właśnie
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-22 17:46:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:39.