Czy to od tabletek ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-26, 21:05   #1
slitme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12

Czy to od tabletek ?


Biore tabletki antykoncepcyjne od początku roku i miałam miesiąc przerwy nie stosuje tego jako antykoncepcje , ale zostały mi przepisane na nieregularne miesiączki i hormony itd.
Ale mniejsza z tym za tydzien konczy mi sie listek a ja od tyg czuje straszny bol w klatce piersiowej , wczoraj przez cała noc niemalze bolało mnie serce i zastanawiam sie czy to aby nie od tych cudownych pigulek czy to moze nerwy ? zdarzalo wam sie cos takiego ?
slitme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 22:22   #2
mikamonikka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Czy to od tabletek ?

nie sadze zeby twoje bole w klatce piersiowej mialy cos wspolnego z zazywaniem tabletek. lekarz dobiera je odpowiednio i indywidualnie dla kazdego , i raczej nie maja one skotkow ubocznych, a napewno nie takich o ktorych piszesz. ja zazywam tabletki od ponad dwoch lat i nic mi sie takiego nie zdazylo
mikamonikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 02:34   #3
slitme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12
Dot.: Czy to od tabletek ?

Tak , ale na kazdego dzialaja inaczej a przeciez sporo sie slyszy o przypadkach zatorowosci od tabletek.
No nic spanikowalam troche i nie dokoncze tego listka zamiast tego powedruje do lekarza
slitme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 08:49   #4
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Czy to od tabletek ?

Branie hormonów, przerywanie, potem znowu branie, potem nie dokończę tego listka, bo tak... niezła rewolucja w hormonach dla organizmu.

Zbadaj tarczycę, idź do kardiologa. Nie słyszałam, żeby antykoncepcja hormonalna przyczyniała się do bólów klatki piersiowej.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 09:58   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Czy to od tabletek ?

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Branie hormonów, przerywanie, potem znowu branie, potem nie dokończę tego listka, bo tak... niezła rewolucja w hormonach dla organizmu.

Zbadaj tarczycę, idź do kardiologa. Nie słyszałam, żeby antykoncepcja hormonalna przyczyniała się do bólów klatki piersiowej.

zgadzam się

Cytat:
Napisane przez mikamonikka Pokaż wiadomość
nie sadze zeby twoje bole w klatce piersiowej mialy cos wspolnego z zazywaniem tabletek. lekarz dobiera je odpowiednio i indywidualnie dla kazdego , i raczej nie maja one skotkow ubocznych, a napewno nie takich o ktorych piszesz. ja zazywam tabletki od ponad dwoch lat i nic mi sie takiego nie zdazylo
To akurat niezbyt zgodne z prawdą
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 13:50   #6
slitme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12
Dot.: Czy to od tabletek ?

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość

Zbadaj tarczycę, idź do kardiologa. Nie słyszałam, żeby antykoncepcja hormonalna przyczyniała się do bólów klatki piersiowej.
Miałam badana wszystko w porzadku z nia.
Ta miesieczna przerwa byla spowodowana tym , ze lekarz mi kazal zrobic badania na poziom hormonow a potem znowu wrocilam teraz w grudniu mam znowu pobrac krew tylko tym razem podczas zazywania pigulek i jak wyniki beda takie a nie inne to przepisze mi inne mocniejsze leki bo nie stosuje tego jako antykoncepcje.
Dzieki za odp czyli sadzicie , ze to nie ma nic wspolnego z tabletkami??
moze nerwy no nic , to faktycznie moze lepiej dokoncze ten listek a na sr jestem zapisana u lekarza.
slitme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 13:54   #7
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Czy to od tabletek ?

Cytat:
Napisane przez slitme Pokaż wiadomość
Miałam badana wszystko w porzadku z nia.
Ta miesieczna przerwa byla spowodowana tym , ze lekarz mi kazal zrobic badania na poziom hormonow a potem znowu wrocilam teraz w grudniu mam znowu pobrac krew tylko tym razem podczas zazywania pigulek i jak wyniki beda takie a nie inne to przepisze mi inne mocniejsze leki bo nie stosuje tego jako antykoncepcje.
Dzieki za odp czyli sadzicie , ze to nie ma nic wspolnego z tabletkami??
moze nerwy no nic , to faktycznie moze lepiej dokoncze ten listek a na sr jestem zapisana u lekarza.
Gratuluję lekarza, który nie wie, że poziom hormonów stabilizuje się mniej więcej po 3 miesięcznej przerwie. Hm...

Badałaś tarczycę? Ja też. Wielokrotnie miałam oznaczane tsh. Dopóki nie zrobiono mi usg i prób na przeciwciała nie miałam pojęcia, że ciężko choruję. A jednym z objawów były duszności i chwytanie za gardło, jak w nerwicy lękowej.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-29, 00:04   #8
margolciak
Raczkowanie
 
Avatar margolciak
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 115
Dot.: Czy to od tabletek ?

Ja brałam Diane 35 i w trakcie jej brania też miałam takie kłopoty z sercem. Okazało się , że to nerwica sercowa. Ale też to trochę miało związek z tymi moimi wachaniami nastrojów spowodowanych skokami hormonów Ale najlepsza rada to w tym wypadku udać się do kardiologa.
__________________
" Siedziałem cicho i próbowałem się z nim porozumieć telepatycznie. Wyjaśnić mu jak mi przykro z tym co się stało. Pomyślałem o całym żalu i smutku na tym świecie. Chciałem z całego serca po prostu zostawić ten świat. I móc tak jak dwa anioły w nocy magicznie...zniknąć." Neil McCormick >
margolciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:23.