Tabletki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-19, 14:01   #1
madalena11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6

Tabletki antykoncepcyjne


.Witam serdecznie !!

Bralam tabletki anty yasmin od 8 miesiecy i do tej pory nie mialam zadnych problemow ... bylo wszystko wporzadku, dobrze sie czulam, moj organizm normalnie przyjmowal te tabletki ... dopoki nie dostalam okropnych, silnych boli glowy przy tym i oczu ... poczytalam troche na forach i doszlam ze to od tych tabletek mam takie bole... przerwalam po 12 tabletkach,chcialam dotrwac do konca opakowania ale moj facet mi na to nie pozwolil .... 4 dni po odstawieniu tabletek, czyli dzisiaj dostalam okres, i pomalu zaczyna mnie juz wszystko bolec a mam naprawde silne bole... moje pytanie brzmi ile taki okres bedzie trwal ?

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-09-14 o 16:04
madalena11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 14:36   #2
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Tego nikt nie wie... Każdy organizm jest inny...
Hmmm...a nie lepiej było pójść do lekarza i go poprosić o zmianę tabletek skoro po Yasminie źle się czułaś??

A tak na marginesie mamy wątek zbiorczy nt. odstawienia pigułek.
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 15:09   #3
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez madalena11 Pokaż wiadomość
Bralam tabletki anty yasmin od 8 miesiecy i do tej pory nie mialam zadnych problemow ... bylo wszystko wporzadku, dobrze sie czulam, moj organizm normalnie przyjmowal te tabletki ... dopoki nie dostalam okropnych, silnych boli glowy przy tym i oczu ... poczytalam troche na forach i doszlam ze to od tych tabletek mam takie bole... przerwalam po 12 tabletkach,chcialam dotrwac do konca opakowania ale moj facet mi na to nie pozwolil .... 4 dni po odstawieniu tabletek, czyli dzisiaj dostalam okres, i pomalu zaczyna mnie juz wszystko bolec a mam naprawde silne bole... moje pytanie brzmi ile taki okres bedzie trwal ?
Moim zdaniem nie powinnaś odstawiać tabletek bez konsultacji z lekarzem. Ile Twój okres będzie trwał? Nie wiadomo. Muszą Ci się hormony po tym odstawieniu uregulować.
Mnie tylko jedno zastanawia - czemu dziewczyny obarczają pigułki winą za wszelkie dolegliwości? Dobrze się czułaś przez kilka miesięcy, zaczyna Cię boleć głowa, a Ty nie idziesz do lekarza, nie szukasz innych przyczyn, tylko od razu zakładasz, że to od pigułek. Dlaczego?
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 15:31   #4
madalena11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

.bo siedze aktualnie w uk a tutaj lekarze sa beznadziejni .... za miesiac jade do polski to pojde do ginekologa ....i porobie sobie normalnie badania........

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

a pozatym po odstawieniu tabletek od razu mnie przestala bolec glowa .........

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-09-14 o 16:05
madalena11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 20:10   #5
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

madalena11 bardzo mozliwe ze to skutek uboczny tabletek, tez bym tak postąpiła.
Ps. no i też jestem ciekawa jak długo trwa 'to krwawienie' słyszałam ze niektore kobiety mają nawet do 2 tyg. sama biorę tabsy dlatego jestem ciekawa, bo niedługo zamierzam odstawić
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 21:31   #6
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Ja odstawiłam tabletki anty z powodu silnych skutków ubocznych po 8 dniach brania(było to pierwsze opakowanie). Krwawienie po odstawieniu trwało jeszcze chyba koło tygodnia a potem wszystko wróciło do normy.
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 08:50   #7
madalena11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

jak narazie mam bardzo obfite plamienie przyjade do PL to porobie sobie kompletne badania bo sie martwie ( pewnie bez powodu, no ale ... ) kurcze bylam bardzo zadowolona z tabsow a tu taka kapa sie narobila ;/ okres zawsze w ten sam dzien, trwal tylko 3 dni, zero bolu, nie boisz sie ze zajdziesz w ciaze... a teraz jest masakra a jak powinni ginekolodzy dopasowywac hormony ? sa jakies badania na to ?

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-09-14 o 16:05
madalena11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 19:42   #8
bognor
Przyczajenie
 
Avatar bognor
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

ja brałam przez dwa miesiące tabletki Yazz. dostałam je w Polsce od ginekologa bo okazało się, że mam 2.5cm torbiel na jajniku. na początku miałam lekkie plamienia ale rzadko, za to wczoraj dostałam krwotoku, to było strasznie bolesne. myślałam, że może to miesiączka ale zostały mi jeszcze dwie tabletki do wzięcia zanim miała nastąpić 4-dniowa przerwa. dziś rano krwawienie miałam nadal i straszny ból. ostawiłam ten cały Yazz. na pogotowie nie pojechałam, wiadomo, że tu w tej Anglii to strata czasu, szlag mnie trafia na to wszystko. łudzę się, że w końcu ten ból minie.
bognor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 19:51   #9
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez bognor Pokaż wiadomość
ja brałam przez dwa miesiące tabletki Yazz. dostałam je w Polsce od ginekologa bo okazało się, że mam 2.5cm torbiel na jajniku. na początku miałam lekkie plamienia ale rzadko, za to wczoraj dostałam krwotoku, to było strasznie bolesne. myślałam, że może to miesiączka ale zostały mi jeszcze dwie tabletki do wzięcia zanim miała nastąpić 4-dniowa przerwa. dziś rano krwawienie miałam nadal i straszny ból. ostawiłam ten cały Yazz. na pogotowie nie pojechałam, wiadomo, że tu w tej Anglii to strata czasu, szlag mnie trafia na to wszystko. łudzę się, że w końcu ten ból minie.
Jeżeli to krwotok to nie możesz tak tego zostawić, torbiel mógł po prostu peknąć i może to być grozne dla Ciebie.
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:30   #10
bognor
Przyczajenie
 
Avatar bognor
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

już piąty dzień mam krwawienie. dziś rano znów krwotok, duże skrzepy jak wątróbki, ohydne. dzwoniłam jak na razie do mojego ginekologa w Polsce i pani mi powiedziała, że to nie jest objaw pęknięcia torbieli, ale powinnam pójść do lekarza i zrobić usg. najprawdopodobniej to wszystko ma związek ze stresem, miesiąc temu zostawił mnie narzeczony, a ja w ciągu 2 tygodni schudłam 10 kilo, prawie nie jem, ciągle płaczę, nie daję sobie rady. w maju byłam w ciąży, poroniłam, tak trudno zapomnieć o tym wszystkim i o nim...ale byłam dziś rano u lekarza. nie zlecił usg, powiedział, że czasem kobiety tak mają!!! no to już szczyt wszystkiego, zapisał tylko leki na powstrzymanie krwawienia.
bognor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 20:57   #11
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Nie no, to nie jesteś na pewno normalnie, takie krwotoki to objaw 'czegoś' .
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 17:03   #12
bognor
Przyczajenie
 
Avatar bognor
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

jestem już po wszystkich badaniach i może to dziwne ale niczego nie znaleźli. okazuje się, że taka była reakcja mojego organizmu na ten cały cholerny stres, ryk, niejedzenie, palenie i właściwie wychodzi na to, że mózg ma potężną moc...jak w głowie jest coś nie tak, to cierpi całe ciało, a ja byłam naprawdę na samym dnie. ciągle mnie pilnowano żebym sobie czegoś nie zrobiła, myślałam, że zwariuję, czułam że dostanę na głowę, a ból był nie do zniesienia. potworna depresja, łykanie leków na uspokojenie, niszczyłam samą siebie.
bognor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 20:52   #13
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Witam Was kochane. Czy czy po 7 dniowej przerwie po wzieciu pierwszej tabeltki gdy rozpoaczynam nowe opakowanie(3) jestem zabezpieczona?jak to własnie z tym jest? ze zawsze po tej przerwie w 8 dniu zaczynam nowe opakowanie i jestem zabezpieczona?
zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 21:06   #14
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

A czytałaś ulotkę?? Przecież Yasmin ma bardzo łopatologicznie napisaną ulotkę...
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 21:29   #15
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

gdyby coś takeigo tam pisało to bym tu nie pisała.po za tym dopeiro zazcyznamz tymi tabletkami i nie wiem jakt o jest i wole się upewnić.
zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 21:38   #16
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

Hmmm...a ja widzę coś innego...
7-dniowa przerwa w stosowaniu preparatu Yasmin

Po przyjęciu całego opakowania (21 tabletek) przez następnych 7 dni nie przyjmuje się tabletek. W czasie tej przerwy rozpoczyna się krwawienie z odstawienia. Zwykle występuje ono 2. lub 3. dnia po przyjęciu ostatniej tabletki preparatu. Przyjmowanie tabletek z następnego opakowania rozpoczyna się po 7-dniowej przerwie.
W czasie 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek nie trzeba stosować dodatkowych metod zapobiegania ciąży pod warunkiem, że tabletki przyjmowano zgodnie z zalecanym schematem, a przyjmowanie kolejnego opakowania rozpoczęto po 7 dniach.
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 22:27   #17
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

zle sie zrozumiałysmy nie chodzi mi o zabezpeiczenie w 7 dniowej przerwie to w ulotce czytalam tylko czy jestem zabezpieczona w peirwszym dniu po 7 dniowej przerwie po pierwszej tabletce ktora wezme w peirwszy dzien po 7 dniowej przerwie.
zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-13, 22:34   #18
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

tak jesteś... to jest chyba logiczne...
Gdybyś zaczęła nowe opak. np. 9-10dnia po ostatniej z blistra to wtedy mogłabyś się martwić, a tak to jesteś zabezpieczona cały czas jeśli zachowujesz ciągłość 21+7 i znowu...21+7...

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Cytat:
Napisane przez anulcia_88 Pokaż wiadomość
W czasie 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek nie trzeba stosować dodatkowych metod zapobiegania ciąży pod warunkiem, że tabletki przyjmowano zgodnie z zalecanym schematem, a przyjmowanie kolejnego opakowania rozpoczęto po 7 dniach.
Tu to jest napisane - brak stosowania dodatkowych metod = pełna ochrona...
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 20:50   #19
zabka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 104
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne

dziękuję
zabka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.