Przerost endometrium? + cytologia gr II - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-27, 06:37   #1
anita_91
Przyczajenie
 
Avatar anita_91
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 15

Przerost endometrium? + cytologia gr II


Witam wszystkich bardzo serdecznie!

3 dni temu byłam u ginekologa (pierwsza moja wizyta u niego, z racji że wyprowadziłam się do innego miasta i nie było opcji iść do tego do którego wcześniej chodziłam) na usg dopochwowym (pierwszy raz w życiu) i niby powiedział mi, że wszystko jest ze mną w porządku, ale coś mnie tknęło i zaczęłam szperać w internecie, a mianowicie w opisie usg jest napisane: "endometrium grubości 0,40 cm" i tak się zaczęłam zastanawiać, czy to jest prawidłowy wynik? Znalazłam na wielu stronach, że prawidłowa grubość u kobiet miesiączkujących to nie więcej niż 15 mm... z tym, że wiele rzeczy piszą w sieci a ile w tym prawdy to ciężko stwierdzić.
Jestem zapisana do innego gina ale dopiero za miesiąc, dlatego przed wizytą chciałam zasięgnąć porady, może któraś z Was miała podobny problem?
Zaznaczam, że podczas badania był to 11 dzień cyklu, przed owulacją, ale po miesiączce dość obfitej, mam 22 lata, nie miałam żadnych leczeń inwazyjnych w obrębie narządów płciowych.

+ 13.09 miałam zrobioną cytologię, wyszła mi II grupa, obraz w granicach normy, ale w "uwagach": "odczyn zapalny. Bardzo liczne komórki metaplastyczne. Leukocyty." czy to może mieć ze sobą jakiś związek?

Dodam, że lekarz u którego byłam nie wszystkie opinie ma dość pochlebne. Dużo kobiet pisze, że zleca kobietom dużo badań ale ich wyniki lekceważy, więc tym bardziej się trochę negatywnie nastawiłam (poszłam do niego tylko dlatego, że chwilowo krucho z funduszami, a jako nieliczny przyjmuje na nfz i krótkie terminy na wizytę były)

Proszę o radę. Nie mam żadnej schizy na temat raka, ale obawiam się trochę że coś jednak jest nie tak. Jeśli się mylę i któraś z Was ma jakieś doświadczenie to proszę o wypowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez anita_91
Czas edycji: 2013-09-27 o 06:48
anita_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 07:59   #2
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Przerost endometrium? + cytologia gr II

wydaje mi się,że grubość endometrium zależy od dnia cyklu..
__________________
2.03.2015 - 84 kg
16.06.2015 - 67 kg
17.07.2015 - 62,5 kg
31.08.2015 - 60 kg

17.08.2016 57 kg
Cel : 52 kg

powoli, ale do przodu
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 08:38   #3
magdalenka12
Rozeznanie
 
Avatar magdalenka12
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: za siedmioma górami i siedmioma lasami:)
Wiadomości: 836
Dot.: Przerost endometrium? + cytologia gr II

Endometrium zależy od dnia cyklu przed jaeczkowaniem zawsze jest grubsze. Między innymi po to, że w przypadku zapłodnieniu, gdzieś ten zarodek musi się umieści

Spokojnie to nie jest zły wynik, wręcz bardzo dobry

Co do cytologi II grupy to też wszystko gra, może masz nadżerkę albo stan zapalny. Lekarzem nie jestem ale dość długo się leczyłam z niepłodności.
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość."

już jest

"Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka"
Dante Alighieri
magdalenka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 08:44   #4
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Przerost endometrium? + cytologia gr II

Cytat:
Napisane przez anita_91 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich bardzo serdecznie!

3 dni temu byłam u ginekologa (pierwsza moja wizyta u niego, z racji że wyprowadziłam się do innego miasta i nie było opcji iść do tego do którego wcześniej chodziłam) na usg dopochwowym (pierwszy raz w życiu) i niby powiedział mi, że wszystko jest ze mną w porządku, ale coś mnie tknęło i zaczęłam szperać w internecie, a mianowicie w opisie usg jest napisane: "endometrium grubości 0,40 cm" i tak się zaczęłam zastanawiać, czy to jest prawidłowy wynik? Znalazłam na wielu stronach, że prawidłowa grubość u kobiet miesiączkujących to nie więcej niż 15 mm... z tym, że wiele rzeczy piszą w sieci a ile w tym prawdy to ciężko stwierdzić.
Jestem zapisana do innego gina ale dopiero za miesiąc, dlatego przed wizytą chciałam zasięgnąć porady, może któraś z Was miała podobny problem?
Zaznaczam, że podczas badania był to 11 dzień cyklu, przed owulacją, ale po miesiączce dość obfitej, mam 22 lata, nie miałam żadnych leczeń inwazyjnych w obrębie narządów płciowych.

+ 13.09 miałam zrobioną cytologię, wyszła mi II grupa, obraz w granicach normy, ale w "uwagach": "odczyn zapalny. Bardzo liczne komórki metaplastyczne. Leukocyty." czy to może mieć ze sobą jakiś związek?

Dodam, że lekarz u którego byłam nie wszystkie opinie ma dość pochlebne. Dużo kobiet pisze, że zleca kobietom dużo badań ale ich wyniki lekceważy, więc tym bardziej się trochę negatywnie nastawiłam (poszłam do niego tylko dlatego, że chwilowo krucho z funduszami, a jako nieliczny przyjmuje na nfz i krótkie terminy na wizytę były)

Proszę o radę. Nie mam żadnej schizy na temat raka, ale obawiam się trochę że coś jednak jest nie tak. Jeśli się mylę i któraś z Was ma jakieś doświadczenie to proszę o wypowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Oj widzę, że z matematyką u Ciebie cieniutko
Centymetr ma 10milimetrów
0,40cm=4mm
Skoro sama napisałaś, że u kobiet endometrium może być do 15mm czyli 1,5cm to chyba jasne, że o przeroście nie ma tu mowy.
Tak jak koleżanka niżej napisała endometrium zmienia się w cyklu. Po miesiączce podczas której zostało złuszczone jest minimalne, rośnie do następnej miesiączki podczas której znów zostanie złuszczone.

Co do cytologi nie pomogę bo się nie orientuje w temacie
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 10:10   #5
anita_91
Przyczajenie
 
Avatar anita_91
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 15
Dot.: Przerost endometrium? + cytologia gr II

Cytat:
Napisane przez ameliar Pokaż wiadomość
Oj widzę, że z matematyką u Ciebie cieniutko
Centymetr ma 10milimetrów
0,40cm=4mm
Skoro sama napisałaś, że u kobiet endometrium może być do 15mm czyli 1,5cm to chyba jasne, że o przeroście nie ma tu mowy.
Tak jak koleżanka niżej napisała endometrium zmienia się w cyklu. Po miesiączce podczas której zostało złuszczone jest minimalne, rośnie do następnej miesiączki podczas której znów zostanie złuszczone.

Co do cytologi nie pomogę bo się nie orientuje w temacie

o kurcze, faktycznie z matematyki nigdy dobra nie byłam...zamieszania narobiłam a to przez moją nieuwagę. Dziękuję za wskazanie błędu i za odpowiedzi, od razu kamień z serca. Aż się sama z siebie śmieję że taka gapa jestem
anita_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 10:34   #6
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Przerost endometrium? + cytologia gr II

Cytat:
Napisane przez anita_91 Pokaż wiadomość
o kurcze, faktycznie z matematyki nigdy dobra nie byłam...zamieszania narobiłam a to przez moją nieuwagę. Dziękuję za wskazanie błędu i za odpowiedzi, od razu kamień z serca. Aż się sama z siebie śmieję że taka gapa jestem
zdarza się ale w razie "w" od czego est wizaż
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.