karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-20, 19:09   #1
wolha90
Przyczajenie
 
Avatar wolha90
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 18

karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje


Oglądając ostatnio relacje z walk mma w sklepach sieci Lidl zaczęłam się zastanawiać
jak to jest, że ludzie przedkładają karpia nad własną godność? I w świątecznej atmosferze przebaczenia i miłości są w stanie stratować innych kupujących?
Co bardziej mnie dziwi w większości są to ludzie starsi. I tak sobie myślę, że nawet jakby mnie bieda dotknęła na stare lata wolałabym wcinać parówy w wigilię niż włazić do lodówki i demolować stoisko.
Rozumiem, że niektórym się nie przelewa i szukają przecen gdzie się da zrozumiałabym jeszcze, jakby to była ostatnia butelka wody na globie, ale rzucanie się na karpie/crocsy/torebki jak stado hien nie mieści mi się w głowie.
Czy są już tak ogłupiali, że wydaje im się, że bez tego karpia świąt nie będzie, a markową torebkę w promocyjnej cenie trzeba mieć, bo promocja? Czy po prostu niektórym słoma z crocsów wystaje i takie zachowanie uważają za normalne?
wolha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:23   #2
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

ja w ogóle nie pojmuje idei walk w lidlu obojętnie czy to torebki, crocsy czy karp. nie mieści mi sie to w głowie. ale coż możem głupia
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:25   #3
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Stawiam na głupotę. A, i pazerność - bo takie markowe torebki wyłowione w ilości hurtowej, można potem sporo drożej pchnąć na allegro.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:25   #4
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Nie wiem, osobiście nie czuję potrzeby takiego pędu. Dzisiaj np. pojechałem, kupiłem co potrzeba- bez promocji, bez pośpiechu, bez rozpychania się łokciami. Ja jestem zadowolony bo zima mi nie straszna, ale dla wielu pewnie przegrałem życie.
Święta to dla mnie okazja do spędzenia czasu z bliskim, a nie czas kiedy muszę zjeść karpia po XX,99zł bo inaczej świat się zawali
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:29   #5
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Stawiam na głupotę. A, i pazerność - bo takie markowe torebki wyłowione w ilości hurtowej, można potem sporo drożej pchnąć na allegro.
+ życie w myśl "dają, to bierę"
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:31   #6
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Cytat:
Napisane przez wolha90 Pokaż wiadomość
Oglądając ostatnio relacje z walk mma w sklepach sieci Lidl zaczęłam się zastanawiać
jak to jest, że ludzie przedkładają karpia nad własną godność? I w świątecznej atmosferze przebaczenia i miłości są w stanie stratować innych kupujących?
Co bardziej mnie dziwi w większości są to ludzie starsi. I tak sobie myślę, że nawet jakby mnie bieda dotknęła na stare lata wolałabym wcinać parówy w wigilię niż włazić do lodówki i demolować stoisko.
Rozumiem, że niektórym się nie przelewa i szukają przecen gdzie się da zrozumiałabym jeszcze, jakby to była ostatnia butelka wody na globie, ale rzucanie się na karpie/crocsy/torebki jak stado hien nie mieści mi się w głowie.
Czy są już tak ogłupiali, że wydaje im się, że bez tego karpia świąt nie będzie, a markową torebkę w promocyjnej cenie trzeba mieć, bo promocja? Czy po prostu niektórym słoma z crocsów wystaje i takie zachowanie uważają za normalne?
Czytałam wiele lat temu fajny artykuł , w którym napisane było, że promocja jest wtedy, kiedy bez względu na cenę zamierzamy nabyć jakiś produkt np. proszek do prania w stałej cenie 30 zł, a trafiamy na niego za 24 zł. Wtedy jest promocja.
Nie ma promocji wtedy, kiedy nie zamierzamy czegoś kupić, a cena jest obniżona. Tak to można by było kupować w nieskończoność, tylko trzeba się zastanowić, czy aby na pewno jest nam to niezbędne.
Czy np. nie mając auta kupujemy płyny do spryskiwaczy czy pokrowce , bo jest promocja? No nie (nie wliczam, że kupujemy dla kogoś-brata, taty, wujka).

Ja kupuję dużo artykułów z promocji, jeśli chodzi o zwierzęta. Ale też nie wszystko jak leci.

Tak to jest, że 'promocja' kojarzy się z jakimś terminem , np. tydzień . Zauważyłam, że jak do jakiegoś artykułu podejdzie kilka osób , to zaraz robi się tłum i dużo ludzi bierze daną rzecz czy im potrzebna czy nie.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 19:47   #7
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Ja bym sie tak nie zachowala, aczkolwiek uwazam, ze faktycznie dostepnosc/cena niektorych produktów w Polsce jest strzałem w twarz, tak nie powinno być.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-20, 19:58   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Czytałam wiele lat temu fajny artykuł , w którym napisane było, że promocja jest wtedy, kiedy bez względu na cenę zamierzamy nabyć jakiś produkt np. proszek do prania w stałej cenie 30 zł, a trafiamy na niego za 24 zł. Wtedy jest promocja.
Nie ma promocji wtedy, kiedy nie zamierzamy czegoś kupić, a cena jest obniżona.
Akurat chemię ja tak kupuję, jak widzę sporą obniżkę ceny to biorę nawet jak nie zamierzałam. Bo przecież to co mam za jakiś czas zużyję i będę miała już np. kolejny proszek do prania czekający na otwarcie
Tylko trzymam się zasady, że jak mam już zapas, który czeka, to nie kupuję kolejnego, bo mi szafek nie starczy
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:12   #9
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

dzicz po prostu, rzucili się na te karpie jakby w domu nic do jedzenia nie mieli.
rozumiem że karp u wielu musi być, no ale nie za wszelką cenę bo to jest dla mnie zwykła głupota.
tak samo nie rozumiem walk o telewizory przy otwarciach sklepów Media Markt itd czy awantur podczas Black Friday w stanach dla mnie to zwykła głupota i skąpstwo.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:23   #10
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

A moim zdaniem, karpie z marketów są po prostu niedobre i `walą mułem`. Lepiej dopłacić te kilka złotych i mieć porządnego karpia na święta, niż bić się w sklepie o takie coś.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:28   #11
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
dzicz po prostu, rzucili się na te karpie jakby w domu nic do jedzenia nie mieli.
Bo zwykle nie maja, lecą na ziemniakach i cebuli.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-20, 20:33   #12
wolha90
Przyczajenie
 
Avatar wolha90
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 18
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
dzicz po prostu, rzucili się na te karpie jakby w domu nic do jedzenia nie mieli.
rozumiem że karp u wielu musi być, no ale nie za wszelką cenę bo to jest dla mnie zwykła głupota.
tak samo nie rozumiem walk o telewizory przy otwarciach sklepów Media Markt itd czy awantur podczas Black Friday w stanach dla mnie to zwykła głupota i skąpstwo.
No właśnie, ja wolę zapłacić 2 razy więcej i zachowywać się jak cywilizowany człowiek.
To jest dla mnie brak nie wiem, jakiegoś elementarnego poczucia wstydu.

I mam wrażenie, może mylne, że najbardziej pchają się ci, którzy potem narzekają jakie państwo złe, młodzież niewychowana, sąsiedzi nie tacy i w ogóle wiecie, taki roszczeniowy typ ludzi
wolha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:33   #13
201712111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 415
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Ludzie to niestety czasami najgorsze bydło. Mam przykład akurat nie z karpiem ale sytuacja podobna - otwarcie centrum handlowego. Pracowałam w jednym ze sklepów, który był blisko wejścia głównego. W dniu otwarcia my już na stanowiskach, ludzie przed sklepem i czekają. Otwarto (otworzono?) drzwi i jak się nie zaczęło wbieganie, ludzie się przewracali, piski, wrzaski, gubienie torebek/telefonów... a wszystko po to, by dostać jakiś bon czy szmatkę w ramach zrobienia zakupów dla 10 osób. MA SA KRA.

W ogóle dziwią mnie te tłumy w sklepach 2 tygodnie przed świętami (każdymi), w wigilię i po świętach, aż do Sylwestra. Nie chciałoby mi się...
201712111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:35   #14
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-12-20 o 21:15
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:41   #15
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

to nie bieda tylko stan umyslu. takie homo sovieticus na emeryturze.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 20:55   #16
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Oglądałam filmiki na YT z pędzącymi po karpia ludźmi. Wyglądało to, jakby spieprzali przed samym szatanem, załamka. Cieszę się, że mam Almę obok siebie, więc mogę spokojnie i szybko kupić co trzeba - nie twierdzę, że Lidl czy Real to gorsze miejsca na zakupy, ale uważam, że te sieci same sobie robią krzywdę takimi promocjami, przyciągając specyficzny typ klienta.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:03   #17
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
to nie bieda tylko stan umyslu. takie homo sovieticus na emeryturze.

Jak to teraz powiadają You made my day!
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:12   #18
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

jakbym miała 800zł emerytury to pewnie też bym tak leciała za karpiem, bo tak, chciałabym spędzić święta jak normalny człowiek, a nie z parówką
jestem ciekawa czy jakbyście były na miejscu tych emerytów bez pieniędzy to czy tak samo byście mówiły

walka o crocsy czy torebki to co innego niż polowanie na jedzenie (szczególnie takie typowo świąteczne) w niskiej cenie
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:26   #19
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
skąpstwo.
To chyba niewłaściwe słowo, bardziej pazerność ;-).

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Bo zwykle nie maja, lecą na ziemniakach i cebuli.
By to sprawdzić, trzeba by sprawdzić jakoś statystycznie tych ludzi, co się tak na te karpie rzucali, część pewnie z pazerności, część z egoizmu, część ''dają jak za darmo to biorę ile się da'', ''kupię dla rodziny''. Podejrzewam, że różne osoby, z różnych przyczyn.

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mogłabyś podesłać filmik z walki o torebki i crocsy? Bo tego akurat nie znam. Coś tam o torebkach kojarzę z bloga Mpt, ale nie znam filmików.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-20, 21:37   #20
wolha90
Przyczajenie
 
Avatar wolha90
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 18
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4942180 5]jakbym miała 800zł emerytury to pewnie też bym tak leciała za karpiem, bo tak, chciałabym spędzić święta jak normalny człowiek, a nie z parówką
jestem ciekawa czy jakbyście były na miejscu tych emerytów bez pieniędzy to czy tak samo byście mówiły

walka o crocsy czy torebki to co innego niż polowanie na jedzenie (szczególnie takie typowo świąteczne) w niskiej cenie[/QUOTE]

Nie, nie uważam, że bieda jest usprawiedliwieniem takiego zachowania. Bo to nie jest ostatni posiłek, tylko coś z czego można zrezygnować albo to zastąpić. A nie tratować ludzi i wchodzić do lodówki. Myślenia: święta=karp nie skomentuję.
+ uważam, że coś innego to "polowanie na przeceny w okresie świątecznym", a co innego do dzika walka o pół kilo karpia.

Inna sprawa, że trzeba być bardzo naiwnym, żeby myśleć, że ten tłum ludzi to z biedy tam przyszedł.

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Mogłabyś podesłać filmik z walki o torebki i crocsy? Bo tego akurat nie znam. Coś tam o torebkach kojarzę z bloga Mpt, ale nie znam filmików.
crocsy
https://www.youtube.com/watch?v=ptsTG_Iu3zg
wolha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:41   #21
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Cytat:
Napisane przez wolha90 Pokaż wiadomość

Ale chciało mi się też śmiać . A z torebkami mogę poprosić?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:44   #22
wolha90
Przyczajenie
 
Avatar wolha90
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 18
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

tu akurat spokojniej, bez rozlewu krwi
https://www.youtube.com/watch?v=kEZkZg80-TA
wolha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:45   #23
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4942180 5]jakbym miała 800zł emerytury to pewnie też bym tak leciała za karpiem, bo tak, chciałabym spędzić święta jak normalny człowiek, a nie z parówką
jestem ciekawa czy jakbyście były na miejscu tych emerytów bez pieniędzy to czy tak samo byście mówiły

walka o crocsy czy torebki to co innego niż polowanie na jedzenie (szczególnie takie typowo świąteczne) w niskiej cenie[/QUOTE]

Ale to jest karp, przed świętami jest WSZĘDZIE i raczej w podobnej cenie bo konkurencja - naiwnie poszłam wieczorem do Lidla po karpia i nawet kartki nie było, to mi mama kupiła następnego dnia koło południa w Biedronce, w tej samej cenie, kulturalnie bez przepychanek i bez stania godzinę przed otwarciem sklepu.
No i nawet jeśli to taka super okazja, to ile więcej biedny emeryt zapłaci za kawałek karpia na święta w wyższej cenie? 5zł? To ja bym wolała zrezygnować z czegoś innego za tego piątaka a nie robić z siebie dzicz. Albo z karpia zrezygnować, to tylko głupia ryba i ponoć nie o nią chodzi w świętach.

Nie ogarniam dlaczego ludzie coś takiego z siebie robią, naprawdę. Jakby to były telewizory, pralki czy coś drogiego w wielkiej promocji to jeszcze, ale o głupią rybę kilka złotych tańszą
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:50   #24
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4942180 5]jakbym miała 800zł emerytury to pewnie też bym tak leciała za karpiem, bo tak, chciałabym spędzić święta jak normalny człowiek, a nie z parówką
jestem ciekawa czy jakbyście były na miejscu tych emerytów bez pieniędzy to czy tak samo byście mówiły

walka o crocsy czy torebki to co innego niż polowanie na jedzenie (szczególnie takie typowo świąteczne) w niskiej cenie[/QUOTE]

Ahm i to z tej biedy jedna osoba łapie tyle tych karpi ile wlezie? Moim zdaniem to jakies przedziwne przekonanie, ze nie ma świąt bez karpia plus pierwotny instynkt łowcy (dla mnie niepojęte, bo szarpie się towarzystwo w przeróżnym wieku, nie tylko biedni emeryci; to jakis rodzaj rozrywki czy co). Zwłaszcza, ze jesli ktos mieszka blisko jakiegoś dyskontu czy marketu z promocjami, to może zauważyć te same twarze przy wielu szarpaninach o przeróżne rzeczy.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:50   #25
wolha90
Przyczajenie
 
Avatar wolha90
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 18
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
To ja bym wolała zrezygnować z czegoś innego za tego piątaka a nie robić z siebie dzicz.
Dokładnie.
Poza tym błagam, to nie są schorowani, ubodzy emeryci, którzy resztką sił doczołgali się po ostatni kąsek ryby po przecenie.
Tylko ludzie, którzy robią coś takiego, żeby ugrać parę zł:
wolha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:53   #26
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Teraz już wiem, czemu nigdy nie trafiam na te reklamowane ''super'' promocje - bo wszystko tacy ludzie wykupują w pierwsze pół godziny . Straszne to jest. Po obejrzeniu filmów uważam, że nawet taki biedny emeryt nie robiłby sobie takiego wstydu i dziczy z siebie. Mój dziadek nie robi, a też ma małą emeryturę, a nie biega po Lidlach lać się o zaoszczędzenie paru/nastu złotych.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-12-20 o 21:54
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:54   #27
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Ahm i to z tej biedy jedna osoba łapie tyle tych karpi ile wlezie? Moim zdaniem to jakies przedziwne przekonanie, ze nie ma świąt bez karpia plus pierwotny instynkt łowcy (dla mnie niepojęte, bo szarpie się towarzystwo w przeróżnym wieku, nie tylko biedni emeryci; to jakis rodzaj rozrywki czy co). Zwłaszcza, ze jesli ktos mieszka blisko jakiegoś dyskontu czy marketu z promocjami, to może zauważyć te same twarze przy wielu szarpaninach o przeróżne rzeczy.
Chyba tak. I ta wewnętrzna duma: tyle wygrać! Takiego karpia za złocisza mniej, a dla Staszki spod siódemki nie starczyło, ha ha! No, to podzielmy się opłatkiem, Luli luli laj!

właśnie obejrzałam filmik, Boże co za dzicz. Napierające na lodówkę emerytki wcale nie wyglądają na specjalnie zabiedzone. A i również uważam, że osoba biedna to niekoniecznie ta, która będzie robić z siebie takie bydło.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:55   #28
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Moja babcia ma emeryture niziutka, jak ja wezme do lidla i zobaczy cos w promocji to jej nie wyciagne. Ostatnio zapakowala 8 kg ziemniakow za 2zl, taszczyla je na 3 pietro. ...
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:55   #29
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Cytat:
Napisane przez wolha90 Pokaż wiadomość
Nie, nie uważam, że bieda jest usprawiedliwieniem takiego zachowania. Bo to nie jest ostatni posiłek, tylko coś z czego można zrezygnować albo to zastąpić. A nie tratować ludzi i wchodzić do lodówki. Myślenia: święta=karp nie skomentuję.
+ uważam, że coś innego to "polowanie na przeceny w okresie świątecznym", a co innego do dzika walka o pół kilo karpia.

Inna sprawa, że trzeba być bardzo naiwnym, żeby myśleć, że ten tłum ludzi to z biedy tam przyszedł.

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------



crocsy
https://www.youtube.com/watch?v=ptsTG_Iu3zg
No co Ty nie wiesz że to z wielkiej biedy jedna osoba po 5kg bierze??
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 21:59   #30
wolha90
Przyczajenie
 
Avatar wolha90
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 18
Dot.: karpie diem, czyli świąteczny bieg po karpia i inne promocje

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Teraz już wiem, czemu nigdy nie trafiam na te reklamowane ''super'' promocje - bo wszystko tacy ludzie wykupują w pierwsze pół godziny
Moja znajoma chciała kiedyś kupić jakieś sportowe buty w lidlu, markowe po okazyjnej cenie oczywiście. Przyszła godzinę przed otwarciem, a tam już 20. metrowa kolejka
wolha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-02 18:05:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.