Bolące wypryski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-12, 16:42   #1
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607

Bolące wypryski


Witam,

od jakiegoś czasu zmagam się z bolącymi wypryskami na buzi, najczęściej na policzkach ale zdarzają się też w innych częściach twarzy. Zaznaczam, że jestem po kilku wizytach u dermatologa (biorę antybiotyk i jest znośnie) ale jak tylko przestaję problem nawraca. Mam następujące pytanie: zauważyłam, że problem pojawia się np. po spożyciu herbatki owocowej, niżej podaję jej skład, może ktoś wie co z listy może powodować takie objawy? Byłabym bardzo, bardzo wdzięczna...

hibiskus, goździki, imbir, aronia, cynamon, jabłko, aromaty, kwas cytrynowy - regulator kwasowości, korzeń lukrecji, skórka pomarańczy, aspartam, ekstrakt z czerwonego wina (o,1%)

Dodam, że nie piję alkoholu oraz nie palę papierosów, higiena twarzy również jest odpowiednia, przyczyna leży wewnątrz, tylko co ją powoduje? Ktoś ma jakieś sugestie?

Pozdrawiam.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 18:54   #2
kamillla4665
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 39
Dot.: Bolące wypryski

Mam podobnie. Próbowałam wielu sposobów dermatolog (nie jeden), kosmetyczka, próbowałam różnych maści, antybiotyków i wszystko na nic. Dałam sobie spokój, bo tylko traciłam pieniądze, nie małe zresztą i stosuję tylko żel oczyszczający i krem nawilżający, a z wypryskami borykam sie dalej, chociaż jest ich dużo mniej niż kiedyś, są pojedyncze i da sie wytrzymać.
Ale jeśli zauważasz u siebie wypryski po spożyciu jakiegoś produktu możesz, udać się do alergologa, moja koleżanka tak miała i okazało sie, że ma uczulenie prawie na wszystko co je... mam nadzieję, że w Twoim przypadku tak nie bedzie alergolog zrobił jej wszystkie badania, przepisał jakieś maści i jest wszystko ok, nie ma juz problemów z cerą. No i oczywiście stosuje się do diety jaką jej zalecił.
kamillla4665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 20:22   #3
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Bolące wypryski

Dzięki za radę Też mam już dosyć lekarzy, za każdym razem mam wypisywany antybiotyk a sądzę, że bez sensu skoro wszystko wraca.

Zauważyłaś siebie zmiany po jakimś konkretnym produkcie?

A czy ta Twoja koleżanka również miała bolesne zmiany? Do najbliższego alergologa mam 150 km ale widzę, że trzeba będzie spróbować.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 20:43   #4
kamillla4665
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 39
Dot.: Bolące wypryski

Wygląd mojej cery poprawił się, o dziwo, jak przestałam stosować wszystkie maście i kremy, które mi przepisywano a antybiotyki może i pomagały, ale tylko jak je brałam, no ale w końcu nie będę całe życie ich brać, zaczęłam stosować tylko żel oczyszczający z peelingiem i krem nawilżajacy Dove. Trochę czasu minęło zanim doprowadziłam cere "do porządku" bo po tych wszystkich zabiegach, kremach miałam strasznie suchą skórę, a po kremach nawilżających pojawiało sie jeszcze więcej wyprysków. Ale przeczekałam jakoś ten okres i teraz mam odpowiednio nawilżoną cere i dużo mniej kłopotów niż wcześniej

Moja koleżanka z tego co mówiła miała nawet bardzo bolesne zmiany, czasami robiły jej się większe, czerwone plamy, które ją trochę szczypały i bolały.

Wydaje mi się że może warto byłoby poświęcić czas i pieniądze i pojechać do alergologa, a z tego co wiem, to koleżanka wydała dużo mniej za wszystkie leki niż ja za samą wizyte u dermatologa i może jednak Ci pomoże, tak jak mojej koleżance
kamillla4665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:02.