Stara miłość-Nowa miłość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-26, 22:27   #1
EweMajk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 6

Stara miłość-Nowa miłość


Powiedzcie jak to jest, gdy od rozstania minęło już trzy lata po kilkuletnim związku, a wracają stare wspomnienia, a gdy nasunie się jakieś stare zdjęcie pojawi się łza w oku. Na co dzień wiodę bardzo udane życie - spełniam swoje aspiracje, realizuje swoje cele i jestem w związku, w którym naprawdę mi dobrze i kocham swojego faceta. Pierwszy raz przy nim poczułam pewność w związku, a jak zawsze negatywnie patrzyłam na bycie matka to teraz wszystko obróciło się o 180 stopni....ale to nie jest takie samo uczucie miłości, aż nie potrafię tego opisać. Czuję, że nie kocham go tak jak kochałam swojego poprzedniego mężczyznę... czy można kogoś tak pokochać równie tak bardzo jak swoją pierwszą prawdziwą miłość, czy po raz drugi istnieje takie uczucie?
EweMajk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 23:02   #2
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Stara miłość-Nowa miłość

Cytat:
Napisane przez EweMajk Pokaż wiadomość
Powiedzcie jak to jest, gdy od rozstania minęło już trzy lata po kilkuletnim związku, a wracają stare wspomnienia, a gdy nasunie się jakieś stare zdjęcie pojawi się łza w oku. Na co dzień wiodę bardzo udane życie - spełniam swoje aspiracje, realizuje swoje cele i jestem w związku, w którym naprawdę mi dobrze i kocham swojego faceta. Pierwszy raz przy nim poczułam pewność w związku, a jak zawsze negatywnie patrzyłam na bycie matka to teraz wszystko obróciło się o 180 stopni....ale to nie jest takie samo uczucie miłości, aż nie potrafię tego opisać. Czuję, że nie kocham go tak jak kochałam swojego poprzedniego mężczyznę... czy można kogoś tak pokochać równie tak bardzo jak swoją pierwszą prawdziwą miłość, czy po raz drugi istnieje takie uczucie?
Nie mam pojęcia. Każdą osobę, jaką kochałam w życiu, kochałam trochę inaczej. Nie mocniej i nie słabiej - inaczej. Do tego w każdy związek wchodziłam w innym wieku, z inną dojrzałością, przeżywałam inny etap życia. Więc dla mnie wszystkie te relacje są zupełnie, absolutnie, w żadnym razie nieporównywalne.
I owszem, sentyment pozostał, chętnie wspominam, chętnie oglądam zdjęcia. Nie mam za sobą tragicznych rozstań i każdy związek wspominam bardzo miło, nie wstydzę się zresztą tego, uważam, że to normalne.
Ale takiego poczucia, że pierwsza miłość była najsilniejsza - nie mam. Była nastoletnia, intensywna, trochę dzika, wyjątkowa, owszem. Ale żeby najsilniejsza to nie.

Tyle że ja niewiele osób w życiu kochałam do tej pory.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 23:09   #3
Cytrynowy_Sorbet24
Zadomowienie
 
Avatar Cytrynowy_Sorbet24
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 761
Dot.: Stara miłość-Nowa miłość

Cytat:
Napisane przez EweMajk Pokaż wiadomość
Powiedzcie jak to jest, gdy od rozstania minęło już trzy lata po kilkuletnim związku, a wracają stare wspomnienia, a gdy nasunie się jakieś stare zdjęcie pojawi się łza w oku. Na co dzień wiodę bardzo udane życie - spełniam swoje aspiracje, realizuje swoje cele i jestem w związku, w którym naprawdę mi dobrze i kocham swojego faceta. Pierwszy raz przy nim poczułam pewność w związku, a jak zawsze negatywnie patrzyłam na bycie matka to teraz wszystko obróciło się o 180 stopni....ale to nie jest takie samo uczucie miłości, aż nie potrafię tego opisać. Czuję, że nie kocham go tak jak kochałam swojego poprzedniego mężczyznę... czy można kogoś tak pokochać równie tak bardzo jak swoją pierwszą prawdziwą miłość, czy po raz drugi istnieje takie uczucie?
Z moich doświadczeń wynika, że każde uczucie jest inne i niepowtarzalne. Pierwszego, drugiego i każdego następnego faceta kocha się jakoś inaczej. I niekoniecznie tego pierwszego najbardziej, a pozostałych mniej.
Cytrynowy_Sorbet24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 23:42   #4
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Stara miłość-Nowa miłość

Cytat:
Napisane przez EweMajk Pokaż wiadomość
Powiedzcie jak to jest, gdy od rozstania minęło już trzy lata po kilkuletnim związku, a wracają stare wspomnienia, a gdy nasunie się jakieś stare zdjęcie pojawi się łza w oku. Na co dzień wiodę bardzo udane życie - spełniam swoje aspiracje, realizuje swoje cele i jestem w związku, w którym naprawdę mi dobrze i kocham swojego faceta. Pierwszy raz przy nim poczułam pewność w związku, a jak zawsze negatywnie patrzyłam na bycie matka to teraz wszystko obróciło się o 180 stopni....ale to nie jest takie samo uczucie miłości, aż nie potrafię tego opisać. Czuję, że nie kocham go tak jak kochałam swojego poprzedniego mężczyznę... czy można kogoś tak pokochać równie tak bardzo jak swoją pierwszą prawdziwą miłość, czy po raz drugi istnieje takie uczucie?
Myślę, że nie da się dwa razy kochać tak samo.

Ten poprzedni związek to taki pakiet miłość+sentymenty i pewnie to te sentymenty tak na Ciebie działają.

Nie wiem, w jakim byłaś wieku w tym poprzednim związku, ale jeżeli to był czas np. przed dwudziestką, to też trzeba brać pod uwagę to, że nastoletnia miłość jest z reguły bardziej szalona i beztroska. Kolejny związek, który jest już bardzo poważny i zmierza np. w kierunku dzieci i stabilizacji, jest już siłą rzeczy trochę mniej ekscytujący, a bardziej poważny.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 09:26   #5
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Stara miłość-Nowa miłość

Ja patrzę bez emocji na byłe "miłości". Żadnych łez, ani zastanawiania się, co by było, gdyby... To przeszłość.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 10:17   #6
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Stara miłość-Nowa miłość

to, że wieku 15 lat uwielbiałaś nosić glany i nie uznawałaś szpilek nie oznacza, że w wieku 25 nie można uwielbiać szpilek i zrezygnować z glanów.
Cytat:
a wracają stare wspomnienia, a gdy nasunie się jakieś stare zdjęcie pojawi się łza w oku.
Cytat:
Czuję, że nie kocham go tak jak kochałam swojego poprzedniego mężczyznę...
to znaczy mocniej czy słabiej i ktorego i dlaczego aż łza kręci się w oku.

Jak dla mnie zamykasz tamten rozdział i cieszysz się życiem u boku nowego faceta, tamten gość należy do przeszłości i nie powinien wywoływać żadnych emocji. Po co płaknąć sobie nad fotką eksa, co ciało w ten sposób chce wyrazić? Że gdybyś mogła to byś dalej byla z tamtym?
Cytat:
czy można kogoś tak pokochać równie tak bardzo jak swoją pierwszą prawdziwą miłość, czy po raz drugi istnieje takie uczucie?
Skoro pytasz to nie kochasz nowego faceta inaczej a po prostu mniej silnie (nie napisałaś ile czasu jesteś w nowym związku, może to ma znaczenie) - tak, odpowiadając na konkretnie zadane pytani, to jest dla mnie oczywiste że mając rozwiązany, zamknięty jakiś temat z przeszłości następnego faceta możesz kochać jak wariatka, nawet o wiele bardziej niż eksa.
Można np. pomylić się do co poprzedniego faceta, być w toksycznej relacji, i po czasie od zerwania, dojść do siebie, i wręcz czuć radość że się już z tamtym nie jest w żaden sposób. I uwielbiać faceta z którym się później związałaś.

Ale jak zostałaś rzucona, na siłę dla Ciebie został zerwany związek, wyidealizowałaś tamtego faceta to następny partner może nie być dość dobry i będzie gorzej wypadał w porównaniu. Jak dla mnie człowiek w szczęsliwym związku nie porównuje partnerów, co najwyżej, w ujęciu całościowym, na plus tego nowego.
Moze też być tak, że obecny partner to też jeszcze nie to, i dlatego wybierasz przeszłość.
Ciężko cokolwiek tu Ci odpowiedzieć.
Dla mnie w każdym razie słabe jest być w związku a tęsknić za poprzednim.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2018-01-27 o 10:20
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-27 11:17:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.