Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-08, 08:16   #1
meridawaleczna1988
Przyczajenie
 
Avatar meridawaleczna1988
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16

Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :)


Witajcie.
Optymistyczny tytuł wątku bo i taki ma on być.
Dla jednych to nowy, nudny temat lub zaśmiecanie forum, dla mnie (i mam nadzieję, nie tylko dla mnie) to szansa na wsparcie i wzajemną motywację w walce o kolorowsze i zdrowsze życie

Postanowiłam się zmienić.
Poważnie i dosyć śmiesznie to brzmi, zdaję sobie z tego sprawę.
Strach przed życiem paraliżuje mnie do tego stopnia, że zaczynam zamykać się przed światem i ludźmi.
Kompleksy nie pozwalają "normalnie" żyć.
Brak wiary w siebie i w to co potrafię.
Żyję w ciągłym schemacie do którego wkradł się strach, rutyna i nuda. Dosyć tego !! Czas podnieść głowę, wyprostować się i dumnie kroczyć przez świat. Nie chcę odhaczać na odczepnego kolejnego nudnego dnia.
Od paru miesięcy stałam się marudna i wybuchowa, myślę, że to wina złego samopoczucia samej z sobą. Nie mam energii do życia, zamartwiam się każdym drobiazgiem i każdą pierdołą. Brak mi pewności siebie, brak odwagi, brak uśmiechu....
Chcę się pozbierać w jedną całość, chcę znów mieć ten blask w oku, chcę nabrać pewności siebie, zacząć ponownie dbać o siebie o swoje ciało...
Chcę znów zacząć żyć !!!
Chcę uśmiechnąć się widząc swoje odbicie w lustrze.
Chcę odważnie i pewnie iść dalej.
Chcę przez różowe okulary patrzeć na świat.

Do zmian potrzebna jest między innymi lepsza dieta.
Muszę zacząć zdrowiej jeść, schudnąć, zacząć się ruszać jeśli tylko znajdę na to czas. Regularnie, według zasad zdrowego żywienia.

Jeśli ktoś tak jak ja, chce postawić kropkę, przerzucić kartkę i zacząć wszystko od nowa to temat dla niego. Wspierajmy się, motywujmy i rozmawiajmy.

Dziś zaczynam dzień pierwszy swojego lepszego nowego życia

Cel 1 talia 65 cm waga 55kg do września 2013 (wesele- sama się dziwie jak on jeszcze wytrzymuje ze mną)
Cel 2 samotne wyjścia do sklepu, urzędu czy na siłownie mają stać się normalnością a nie wyprawą w nieznane pełne strachu przed nie wiadomo czym
Cel 3 stać się aktywnym kierowcą !!
Cel 4 język angielski (nauka nauka jeszcze raz nauka)
Cel 5 pozbyć się lenia w tyłku - właściwie powinien być to cel numer 1 ...

.....
Z pozdrowieniami MeridaWaleczna1988
meridawaleczna1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 09:36   #2
Jik
Zadomowienie
 
Avatar Jik
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Fajny wątek! Zazdroszczę powera Jeszcze nie składam deklaracji, ale obiecuję podczytywać i kibicować. I dołączyć do walki
__________________

Jik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 10:29   #3
meridawaleczna1988
Przyczajenie
 
Avatar meridawaleczna1988
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Dziękuję. Powera brak, ale chęci są a to najważniejsze.
Muszę się zmienić. To jest moja szansa.
Przemyślenia były od dawna, jednak brak motywacji i odwagi do działania, ale koniec z tym!! Czas znów działać, starać się i walczyć aż w końcu będę miała nowe pozytywne nawyki.

Dzień 1
śn: 2 kromki ciemnego pieczywa ze słonecznikiem 65g 150 kcal
serek topiony ze szczypiorkiem 15g 45 kcal
plaster szynki 25 kcal
pomidor
choligrip - niestety jestem przeziębiona
2śn:
jogurt naturalny 80 kcal
mieszanka płatków zbożowych 100 kcal
garść orzechów włoskich kolejne 100 kcal

Kalorie liczę tylko orientacyjnie. Żeby mniej więcej wiedzieć jak jem.
meridawaleczna1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 12:11   #4
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Powodzenia

Cytat:
Napisane przez meridawaleczna1988 Pokaż wiadomość
Dziękuję. Powera brak, ale chęci są a to najważniejsze.
Muszę się zmienić. To jest moja szansa.
Przemyślenia były od dawna, jednak brak motywacji i odwagi do działania, ale koniec z tym!! Czas znów działać, starać się i walczyć aż w końcu będę miała nowe pozytywne nawyki.

Dzień 1
śn: 2 kromki ciemnego pieczywa ze słonecznikiem 65g 150 kcal
serek topiony ze szczypiorkiem 15g 45 kcal
plaster szynki 25 kcal
pomidor
choligrip - niestety jestem przeziębiona
2śn:
jogurt naturalny 80 kcal
mieszanka płatków zbożowych 100 kcal
garść orzechów włoskich kolejne 100 kcal

Kalorie liczę tylko orientacyjnie. Żeby mniej więcej wiedzieć jak jem.
podpowiadam - w obu posiłkach brak porządnego źródła białka. Co to za płatki? sklepowe? z cukrem?
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 13:08   #5
meridawaleczna1988
Przyczajenie
 
Avatar meridawaleczna1988
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Tak sklepowe z cukrem konkretnie corn flakes pomieszane z owsianymi
Chcę jeść nadal to co lubię, ograniczyć tylko to co złe, z białkiem zawsze miałam problem.
Jestem z wykształcenia technikiem żywienia - dietetykiem więc wiem na czym polega zdrowa dieta.
Powolutku do przodu, nie oczekuję od siebie, że od razu będę jadła idealnie, dam sobie czas, na początek wystarczy jak z mojego jadłospisu znikną słodycze fast foody i inne tego typu świństwa. Sukcesem będzie pożegnanie się z napadami.
To miło, że ktoś mimo wszystko zwraca uwagę, dobra rada nie jest zła
meridawaleczna1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 13:15   #6
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Cytat:
Napisane przez meridawaleczna1988 Pokaż wiadomość
Tak sklepowe z cukrem konkretnie corn flakes pomieszane z owsianymi
Chcę jeść nadal to co lubię, ograniczyć tylko to co złe, z białkiem zawsze miałam problem.
Jestem z wykształcenia technikiem żywienia - dietetykiem więc wiem na czym polega zdrowa dieta.
Powolutku do przodu, nie oczekuję od siebie, że od razu będę jadła idealnie, dam sobie czas, na początek wystarczy jak z mojego jadłospisu znikną słodycze fast foody i inne tego typu świństwa. Sukcesem będzie pożegnanie się z napadami.
To miło, że ktoś mimo wszystko zwraca uwagę, dobra rada nie jest zła
Albo czegoś chcesz MOCNO i wtedy wszechświat działa na Twoją korzyść, albo chcesz pół na pół i wtedy szukasz wymówek.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 14:16   #7
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Albo czegoś chcesz MOCNO i wtedy wszechświat działa na Twoją korzyść, albo chcesz pół na pół i wtedy szukasz wymówek.
dobre
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 14:22   #8
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
dobre
właściwie to cytat dziewczyny z innego forum
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 14:26   #9
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
właściwie to cytat dziewczyny z innego forum
Takie kwiatki to chyba tylko na SFD lecą
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 14:36   #10
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
Takie kwiatki to chyba tylko na SFD lecą
ano uwielbiam je za to, ze to nie tak ja na wiz ciagle głaskanie tylko kop w dupe i do roboty.

Sorki za off top
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 15:30   #11
agno
Raczkowanie
 
Avatar agno
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 200
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Cytat:
Napisane przez meridawaleczna1988 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Optymistyczny tytuł wątku bo i taki ma on być.
Dla jednych to nowy, nudny temat lub zaśmiecanie forum, dla mnie (i mam nadzieję, nie tylko dla mnie) to szansa na wsparcie i wzajemną motywację w walce o kolorowsze i zdrowsze życie

Postanowiłam się zmienić.
Poważnie i dosyć śmiesznie to brzmi, zdaję sobie z tego sprawę.
Strach przed życiem paraliżuje mnie do tego stopnia, że zaczynam zamykać się przed światem i ludźmi.
Kompleksy nie pozwalają "normalnie" żyć.
Brak wiary w siebie i w to co potrafię.
Żyję w ciągłym schemacie do którego wkradł się strach, rutyna i nuda. Dosyć tego !! Czas podnieść głowę, wyprostować się i dumnie kroczyć przez świat. Nie chcę odhaczać na odczepnego kolejnego nudnego dnia.
Od paru miesięcy stałam się marudna i wybuchowa, myślę, że to wina złego samopoczucia samej z sobą. Nie mam energii do życia, zamartwiam się każdym drobiazgiem i każdą pierdołą. Brak mi pewności siebie, brak odwagi, brak uśmiechu....
Chcę się pozbierać w jedną całość, chcę znów mieć ten blask w oku, chcę nabrać pewności siebie, zacząć ponownie dbać o siebie o swoje ciało...
Chcę znów zacząć żyć !!!
Chcę uśmiechnąć się widząc swoje odbicie w lustrze.
Chcę odważnie i pewnie iść dalej.
Chcę przez różowe okulary patrzeć na świat.

Do zmian potrzebna jest między innymi lepsza dieta.
Muszę zacząć zdrowiej jeść, schudnąć, zacząć się ruszać jeśli tylko znajdę na to czas. Regularnie, według zasad zdrowego żywienia.

Jeśli ktoś tak jak ja, chce postawić kropkę, przerzucić kartkę i zacząć wszystko od nowa to temat dla niego. Wspierajmy się, motywujmy i rozmawiajmy.

Dziś zaczynam dzień pierwszy swojego lepszego nowego życia

jakbym słyszała samą siebie ostatnio pozwolę dołączyć

cel 1: schudnąć oraz wrócić do formy, która gdzieś nie wiadomo gdzie znikła
cel 2: przestać palić, idzie mi co raz lepiej, chodź zdarzają się ciągle chwile słabości
cel 3: stać się kierowcą!
cel 4: odzyskać pewność siebie i radość z życia
agno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 15:51   #12
meridawaleczna1988
Przyczajenie
 
Avatar meridawaleczna1988
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Pewnie macie racje, aczkolwiek nie sądzę, żeby każdy od razu na forum stał się idealnym wzorem do naśladowania jeśli chodzi o dietę.

agno miło mi Cię powitać
Dobrze, że ja nie palę, nie mam tego problemu.
Jak chcesz schudnąć? Konkretna dieta czy po prostu MŻ WR ??
meridawaleczna1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 16:07   #13
zaajka
Raczkowanie
 
Avatar zaajka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 86
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Hej dziewczyny
Z chęcia do Was dolączę Mam nadzieje ze razem nam sie uda
Szczerze to moje 100 pedejscie chyba, ale może tym razem sie nie poddam
__________________
Wracam do Formy
62
-61-60-59-58-57-56-55
zaajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 16:16   #14
meridawaleczna1988
Przyczajenie
 
Avatar meridawaleczna1988
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Moje również, mam nadzieję, że damy radę...
Wsparcie i pozytywne podejście, nie wolno się poddawać. Trzeba walczyć.
Pomimo tego, że jestem chora, sama nie gotuję tylko jem to co mi dają, stwierdziłam, że to musi być dziś... Trzeba zacząć działać i zmienić życie na lepsze.
meridawaleczna1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 17:38   #15
agno
Raczkowanie
 
Avatar agno
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 200
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Odpowiednie nastawienie jest bardzo ważne, pozytywne wibracje i optymizm najlepiej mi pomagają
Tak, stosuję mż wr, najprościej najlepiej. Do tego wykluczyłam z diety sery żołte i pleśniowe (ech :p ) oraz produkty zawierające syrop glukozowo-fruktozowy.
Palenie jest złe, rzucanie jeszcze gorsze. Ale za głupotę trzeba niestety słono płacić, jakoś ciężko znoszę odwyk.
Odnośnie sportów, póki co odszukałam swój kostium kąpielowy, jutro na basen i nie ma zmiłuj, że wstyd, że się nie chce i że zimno!

meridawaleczna1988 wracaj szybko do zdrowia i żeby Ci przez myśl nie przeszło odchudzanie się podczas choroby. Rosół dobry na wszystkie choróbska

Edytowane przez agno
Czas edycji: 2013-01-08 o 17:41
agno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 18:40   #16
annka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 175
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Dołączam do was Dziewczyny!
Wraz z nowym rokiem postanowiłam o siebie powalczyć i zmienić dotychczasowe złe nawyki. Najbardziej boje się, ze poddam się w czasie sesji która się zbliża, dlatego będę tu szukać wsparcia
moim celem jest zrzucenie prawie 6 kg
bez diety, stawiam na mz i wr ( chociaz z wr moze byc ciezko bo mam malo wolnego czasu )
I kolejnym celem jest również stanie się aktywnym kierowcą bo od 2,5 roku mam prawko, przez pierwszy rok jezdzilam gdzie mi sie zachcialo a potem wyjazd na studia do innego miasta, brak dostepu do autka i od jakiegos roku nie jezdzilam a teraz jak mam okazje bedac czasem w domu to sie boje czuje sie przez to słaba... ale zamierzam z tym walczyc
własnie wypiłam herbate miętową i dzis juz nic nie jem bo mam problemy żołądkowe ale od jutra tylko zdrowe jedzonko w małych porcjach 5 razy dziennie i nie ma zmiłuj!

edit: właśnie zważyłam się bez ubrania, okazało się, że ważę 64,7 kg a jutro na czczo może wyjdzie jeszcze mniej, to dopiero jutro podam moją aktualną i dokładną wagę
__________________
nowy rok - nowe wyzwania
start: 61,7 kg
cel: 60 kg
do celu: 1,7 kg

Edytowane przez annka
Czas edycji: 2013-01-08 o 20:27
annka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-08, 20:55   #17
Suivi
Zadomowienie
 
Avatar Suivi
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 350
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Też się z chęcią przyłączę Szczerze mówiąc nie wiem ile teraz ważę, bo nie mam wagi w domu, ale przypuszczam, że około 65 kg Chciałabym zejść tak do 55-50, ale najbardziej zależy mi na efekcie wizualnym. To takie moje postanowienie noworoczne, które wprowadzam małymi kroczkami. Zaczęłam od słodyczy i jem ich coraz mniej. Teraz muszę poczytać na wizażu o jadłospisach na redukcji, żeby lepiej się odżywiać

Musi się nam udać
Suivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 07:49   #18
meridawaleczna1988
Przyczajenie
 
Avatar meridawaleczna1988
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Dużo chęci i silnej woli której ja akurat nie mam, ale muszę znów ją wyćwiczyć ....

Ja się zaraz zważę, mierzyłam się parę dni temu więc nie ma sensu mierzyć się ponownie, talia i uda to jakaś porażka ...

Zasmarkana, zakichana leżę w łóżku, a tu dziś i na pocztę muszę iść paczki wysłać i do pracy na noc
Nie wiem, nie wiem ciężko będzie....
meridawaleczna1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 08:09   #19
annka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 175
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

ja za to mam dzis wysmienity humor bo z samego rana dostałam nowe baterie do wagi i teraz juz mam stu procentową pewność, że ważę 63,5 czyli zamiast 5,5kg mam do zrzucenia 3,5 podbudowało mnie to
dzisiejszy dzień zaczynam od małej kawki i jajecznicy z 1 jajka i 2 białek plus kromka chleba chłopskiego tak na oko to bedzie jakies 250 kcal, nie licze dokładnie, bo kiedys juz bym przez to zwariowala :P miłego dnia!
__________________
nowy rok - nowe wyzwania
start: 61,7 kg
cel: 60 kg
do celu: 1,7 kg
annka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 09:44   #20
agno
Raczkowanie
 
Avatar agno
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 200
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Dzień dobry!

Ja dziś na śniadanie zjadłam jajecznicę na suszonych pomidorach i czarnych oliwkach, do tego grzanka natarta czosnkiem, popiłam mieszanką ziół
teraz piję espresso i jem pyszne kiwi, na tyle pyszne, że skończy się na dwóch

Kalorii również nie liczę, to nie ma sensu, bo poza cackaniem się z wagą i kalkulatorami nie daje nic oprócz baardzo przybliżonych informacjach o energii, wolę zwracać uwagę na wartość odżywczą

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez annka Pokaż wiadomość
ja za to mam dzis wysmienity humor bo z samego rana dostałam nowe baterie do wagi i teraz juz mam stu procentową pewność, że ważę 63,5 czyli zamiast 5,5kg mam do zrzucenia 3,5 podbudowało mnie to
jak tylko 3,5kg to gratuluję i zazdroszczę to jest do zrobienia w 4 tygodnie, ja mam przed sobą trzy miesiące pracy
agno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 09:52   #21
meridawaleczna1988
Przyczajenie
 
Avatar meridawaleczna1988
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Moja waga wskazuje 65,3 kg także do zrzutu jakieś 10 kg ale to tylko cyfry przybliżone bo przecież nie o wagę chodzi

Za mną również śniadanie:
2 kromki ciemnego pieczywa 70g - 160 kcal
serek topiony 15g -45 kcal
tuńczyk 30g - ok 30 kcal
Będę zwracała uwagę na wartości odżywcze nie tylko na kcal.
Tyle na ile będzie to możliwe
meridawaleczna1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 09:59   #22
zaajka
Raczkowanie
 
Avatar zaajka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 86
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Dzien Dobry

Ja tez juz po sniadanku, u mnie dzis 2 kanapeczki z poledwica, mały jogurt owocowy, a teraz pije czerwona herbatkę

Co do wagi to mam 62 kg, moj pierwszy cel to przynajmniej 58
a potem sie zobaczy
__________________
Wracam do Formy
62
-61-60-59-58-57-56-55
zaajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 10:05   #23
meridawaleczna1988
Przyczajenie
 
Avatar meridawaleczna1988
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Uwielbiam czerwoną herbatę

Dziewczyny z czym jadacie tuńczyka??
Nie przechodzi mi przez gardło, w ogóle mam problem z jedzeniem ryb
Dziś się ledwo co zmusiłam...
meridawaleczna1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 10:14   #24
zaajka
Raczkowanie
 
Avatar zaajka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 86
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

A ja uwielniam tunczyka samego, na kanapce, w sałatce, z makaronem na ciepło

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Dziewczyny a jak radzicie sobie bez słodyczy?? bo to jest moja najwieksza zmora, strasznie mnie ciągnie do nich, zyc bez nich nie potrafie
__________________
Wracam do Formy
62
-61-60-59-58-57-56-55
zaajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 10:36   #25
annka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 175
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

ja tez kiedys bylam słodyczoholiczką ale w ostatnim czasie jakos odeszła mi ochota na słodkie, a to bardzo dziwne bo jestem przed @... ale ciesze sie za to ciagle mam ochote na duże ilości i to konkretnego jedzienia i niezdrowego typu biały chleb, spaghetti itp, ciezko mi sie powstrzymac
na poczatek planuje te 3,5kg i daje sobie na to własnie 4 tyg, mam nadzieje, ze sie uda. Potem chciałabym jeszcze z 2kg i bede szczesliwa, ale wiem, że bedzie mi ciężko, bo jestem strasznym żarłokiem
za godzinke obiad - pół opakowania brązowego ryżu z sosem z pomidorowym z pieczarkami i czerwoną fasolką i do tego duuzo brokułów a potem na uczelnie...
__________________
nowy rok - nowe wyzwania
start: 61,7 kg
cel: 60 kg
do celu: 1,7 kg
annka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 11:51   #26
agno
Raczkowanie
 
Avatar agno
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 200
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Cytat:
Napisane przez zaajka Pokaż wiadomość
A ja uwielniam tunczyka samego, na kanapce, w sałatce, z makaronem na ciepło [COLOR="Silver"]
Ja ryby uwielbiam, tuńczyk pycha, szczególnie z pomidorami i makaronem. Ale dla mnie najlepsze ryby to... śledzie. Śledź ze wszystkim, pod każdą postacią w ciąży nigdy nie byłam, ale jak najdzie mnie ochota na śledzia to zaczynam rozumieć zachcianki

A co do słodyczy, mam to szczęście, że na co dzień nie mam na nie ochoty. Jedynie na dzień przed okresem zjadam tabliczkę czekolady na raz, najdziwniejsze, że nie mdli mnie ani nic w tym rodzaju, a cukru starcza na cały kolejny miesiąc.

zaajka, a próbowałaś jeść suszone owoce? Można się nimi naprawdę dobrze zasłodzić. Bakalland ma mieszankę suszonej żurawiny i wiśni, dodaję do muffinów, pycha, słodkie, ale z fajnym kwaśnym posmakiem

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Dziewczyny, nie chcę tutaj szerzyć teorii spiskowych, ale warto też zainteresować się tematem syropu kukurydzianego. Ma ogromny wpływ na tycie i rozwój chorób, a jest teraz praktycznie wszędzie! w większości soków, słodyczy, nawet w keczupach i moim ulubionym dżemie Łowicz.
http://www.odzywianie.info.pl/przyda...-zywnosci.html

Ja go wyeliminowałam z diety całkowicie, przez co do jedzenia zostały mi takie produkty, że powinnam gubić kilogramy jak szalona

Edytowane przez agno
Czas edycji: 2013-01-09 o 11:13
agno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 14:42   #27
meridawaleczna1988
Przyczajenie
 
Avatar meridawaleczna1988
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 16
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Ja jestem typowym słodyczomaniakiem... Mogłabym je jeść na śniadanie, obiad i kolację.
Mój obiad dzis:
3 paluszki rybne 180 kcal
marchewka
kromka chleba ciemnego 70 kcal

podwieczorek 2 pierniki
140 kcal

Tż kupił składniki na hamburgera Mam nadzieję, że się opanuję.
Muszę wybrać się na zakupy. Kompletnie nie mam w domu zdrowych produktów które lubię.
Dziś nocka, wypadałoby się troszkę drzemnąć.
meridawaleczna1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 16:36   #28
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Cytat:
Napisane przez meridawaleczna1988 Pokaż wiadomość
Ja jestem typowym słodyczomaniakiem... Mogłabym je jeść na śniadanie, obiad i kolację.
Mój obiad dzis:
3 paluszki rybne 180 kcal
marchewka
kromka chleba ciemnego 70 kcal

podwieczorek 2 pierniki
140 kcal

Tż kupił składniki na hamburgera Mam nadzieję, że się opanuję.
Muszę wybrać się na zakupy. Kompletnie nie mam w domu zdrowych produktów które lubię.
Dziś nocka, wypadałoby się troszkę drzemnąć.
Zarąbiście zdrowo, nie ma co
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 17:29   #29
annka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 175
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

wróciłam z zajec w koncu za mna kolacja - wieśniak z kromką chleba i co mnie zdenerwowalo to 2 kostki milki - nie mialam ochoty na słodkie, ale niestety @ dala o sobie znac ...

edit: nie wytrzymałam i dojadłam kanapką z serem żółtym
__________________
nowy rok - nowe wyzwania
start: 61,7 kg
cel: 60 kg
do celu: 1,7 kg

Edytowane przez annka
Czas edycji: 2013-01-09 o 17:39
annka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 18:20   #30
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Jemy smacznie, jemy zdrowo i żyjemy kolorowo!!! Koniec marudzenia i do dzieła :

Cytat:
Napisane przez annka Pokaż wiadomość
wróciłam z zajec w koncu za mna kolacja - wieśniak z kromką chleba i co mnie zdenerwowalo to 2 kostki milki - nie mialam ochoty na słodkie, ale niestety @ dala o sobie znac ...

edit: nie wytrzymałam i dojadłam kanapką z serem żółtym
hehe, nieważne wpadki będą, to normalne. Na początku to w ogóle A potem się organizm przyzwyczai.
Ja dziś też przegięłam, ale tylko z ilością razowca na kolację
@ się zbliża i zeżarłabym konia z kopytami
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.