domy perfumeryjne a firmy niszowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-03, 17:34   #1
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278

domy perfumeryjne a firmy niszowe


Firma Guerlain od perfum tzw niszowych ??.
Czy któraś z was mogłaby mi na to pytanie odpowiedzieć ??.
Pytam bo przecież Guerlain to najstarszy dom perfumeryjny świata,a ceny,albo inaczej różnica w cenie między włśnie Guerlainem a np Annick Goutal jest kolosalna i nie mówie tu o wesrjach limitowanych czy ekstraktów np Shalimar na e-bayu dostepnych np to http://cgi.ebay.com/SHALIMAR-GUERLAI...item3a61098867
albo to http://cgi.ebay.com/VINTAGE-SHALIMAR...item2eaffa6bea
Albo to http://cgi.ebay.com/Vintage-1967-Gue...item483dea95e9



Chodzi mi na czym to wszystko polega??
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 18:08   #2
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: dziewczyny ostatnio po głowie chodzi mi jedna rzecz czym różni się

Cytat:
Napisane przez kalotinos24 Pokaż wiadomość
Firma Guerlain od perfum tzw niszowych ??.
Czy któraś z was mogłaby mi na to pytanie odpowiedzieć ??.
Pytam bo przecież Guerlain to najstarszy dom perfumeryjny świata,a ceny,albo inaczej różnica w cenie między włśnie Guerlainem a np Annick Goutal jest kolosalna i nie mówie tu o wesrjach limitowanych czy ekstraktów np Shalimar na e-bayu dostepnych np to http://cgi.ebay.com/SHALIMAR-GUERLAI...item3a61098867
albo to http://cgi.ebay.com/VINTAGE-SHALIMAR...item2eaffa6bea
Albo to http://cgi.ebay.com/Vintage-1967-Gue...item483dea95e9



Chodzi mi na czym to wszystko polega??


główna różnia polega na tym ze marka Guerlain nie jest niszowa.
perfumy niszowe charakteryzuja sie (choc nie zawsze i nie wszystkie cechy musza byc) :

-naturalnościa składników
-małym nakładem
-trudnodostępnoscią
-"autorskością" kompozycji-często zapach jest wyrazem jakiejs myśli twóry ktorego mało obchodzi czy to cos sie w ogóle sprzeda
-nie sa reklamowane


perfumy takie jak guerlain często:
-oprócz naturalnych, zawieraja równiez syntetyczne składniki (muszą bo sa produkowane w ogromnych ilościach)
-produkuje sie ich hektolitry rocznie
-mozna je kupic prawie wszedzie
-zapachy sa komponowane "pod publike"-tzn z załozenia maja sie dobrze sprzedawac
-mają rozbudowane kampanie reklamowe


po bardziej szczegolowa wiedze odsyłam do bloga sab
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 18:34   #3
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: dziewczyny ostatnio po głowie chodzi mi jedna rzecz czym różni się

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
główna różnia polega na tym ze marka Guerlain nie jest niszowa.
perfumy niszowe charakteryzuja sie (choc nie zawsze i nie wszystkie cechy musza byc) :

-naturalnościa składników
-małym nakładem
-trudnodostępnoscią
-"autorskością" kompozycji-często zapach jest wyrazem jakiejs myśli twóry ktorego mało obchodzi czy to cos sie w ogóle sprzeda
-nie sa reklamowane


perfumy takie jak guerlain często:

-produkuje sie ich hektolitry rocznie
-mozna je kupic prawie wszedzie
-zapachy sa komponowane "pod publike"-tzn z załozenia maja sie dobrze sprzedawac
-


po bardziej szczegolowa wiedze odsyłam do bloga sab
Polly powiedziała
-oprócz naturalnych, zawieraja równiez syntetyczne składniki (muszą bo sa produkowane w ogromnych ilościach)

Ale to nie jest tak Polly,bo to zależy od ciągłości dostaw surowca i i jego jakości to samo jest w niszowych markach.Aha czyli np Annick goutal nie produkuje swoich perfum w hektolitrach hmm to troche dziwne bo właściwie jej zapachy sa praktycznie w każdym zakątku świata więc to chyba nie to.
Jeszcze cytacik mają rozbudowane kampanie reklamowe ....ototooo z tym sie zgodze jeszcze nie widziałem reklamy Annick Goutal czy Jean Charles Brosseau(cholernie mi sie jego zapachy podobają męskie rzecz jansa)
Więc to trochę dziwne a za linka do strony Sabath dziękuje
Ps czy szefowa tzn pani moderator wie jak zmienic hasło na wizażu coś za długie sobie łupnąłem.
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 19:09   #4
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: dziewczyny ostatnio po głowie chodzi mi jedna rzecz czym różni się

Cytat:
Napisane przez kalotinos24 Pokaż wiadomość
Polly powiedziała
-oprócz naturalnych, zawieraja równiez syntetyczne składniki (muszą bo sa produkowane w ogromnych ilościach)

Ale to nie jest tak Polly,bo to zależy od ciągłości dostaw surowca i i jego jakości to samo jest w niszowych markach.Aha czyli np Annick goutal nie produkuje swoich perfum w hektolitrach hmm to troche dziwne bo właściwie jej zapachy sa praktycznie w każdym zakątku świata więc to chyba nie to.
Jeszcze cytacik mają rozbudowane kampanie reklamowe ....ototooo z tym sie zgodze jeszcze nie widziałem reklamy Annick Goutal czy Jean Charles Brosseau(cholernie mi sie jego zapachy podobają męskie rzecz jansa)
Więc to trochę dziwne a za linka do strony Sabath dziękuje
Ps czy szefowa tzn pani moderator wie jak zmienic hasło na wizażu coś za długie sobie łupnąłem.

podobno w zadnym mainstreamowym zapachu nie ma naturalnego jaśminu, tak samo z ambrą. "niszowcy" twierdzą ze mają naturalne.
zresztą napisałam ze często tak jest a nie bezwzglednie jest to prawda.
tak samo sandał sandałowi nie równy..santal de mysore wystepuje chyba tylko w niszowcach...
Co do Annick Goutal to nie jest dobry przykład-bo ja nie mam przekonania ze to jest niszowa marka....raczej taka półniszowa
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 20:47   #5
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: dziewczyny ostatnio po głowie chodzi mi jedna rzecz czym różni się

Z tym sie zgodzę Ambra to bardzo cenna substancja( z tego co wiem źródłem substancji ambry ma pewien gatunek wieloryba tzn konkretnie jego wydzieliny chyba)i bardziej wiąże zapach niż jest jego głównym składnikiem.
I bardzo często staje się już składnikiem syntetycznym.
Tak samo jasmin natomiast inny składnik perfum -paczula z Indonezji,tej naukowcy(perfumiarze) nie są w stanie wytworzyć na drodze syntezy organicznej.
To na czym to skończyliśmy ...aha o tych niszowych i nie niszowych (konkretnie Guerlian) naprawdę jestem w stanie zrozumieć np taki Amouage(chociaż nigdy nie wąchałem) kosztuje krocie bo rzeczywiście składniki których dodają sa bardzo cenne i to jestem w stanie zrozumieć,ale nigdy nie pojme tego,ze np Serge Lutens kosztuje ponad 400 złotych a Guerlain Shalimar niecałe 250,mało tego za tą cenę można kupić miniaturkę ekstraktu np na e-bayu
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 21:23   #6
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: dziewczyny ostatnio po głowie chodzi mi jedna rzecz czym różni się

Cytat:
Napisane przez kalotinos24 Pokaż wiadomość
,ale nigdy nie pojme tego,ze np Serge Lutens kosztuje ponad 400 złotych a Guerlain Shalimar niecałe 250,mało tego za tą cenę można kupić miniaturkę ekstraktu np na e-bayu

e tam...zalezy gdzie sie kupuje , a cena wiadomo to tez polityka marki, nie da sie wprost przeliczyc zawartości flakonu na konkretna cene, zreszta wg mnie róznica miedzy 250 a 400 zł to zadna róznica w sensie rozpatrywan co jest ile warte i skad ta róznica
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 21:44   #7
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: dziewczyny ostatnio po głowie chodzi mi jedna rzecz czym różni się

Cytat:
Napisane przez kalotinos24 Pokaż wiadomość
To na czym to skończyliśmy ...aha o tych niszowych i nie niszowych (konkretnie Guerlian) naprawdę jestem w stanie zrozumieć np taki Amouage(chociaż nigdy nie wąchałem) kosztuje krocie bo rzeczywiście składniki których dodają sa bardzo cenne i to jestem w stanie zrozumieć,ale nigdy nie pojme tego,ze np Serge Lutens kosztuje ponad 400 złotych a Guerlain Shalimar niecałe 250,mało tego za tą cenę można kupić miniaturkę ekstraktu np na e-bayu
Kupując perfumy płacisz za gotowe dzieło, które jest czymś więcej niż sumą składowych. Nikt Matisse`owi cen farb nie wypomina...
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 22:03   #8
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: dziewczyny ostatnio po głowie chodzi mi jedna rzecz czym różni się

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
, a cena wiadomo to tez polityka marki, nie da sie wprost przeliczyc zawartości flakonu na konkretna cene, zreszta wg mnie róznica miedzy 250 a 400 zł to zadna róznica w sensie rozpatrywan co jest ile warte i skad ta róznica
Polly powiedziała e tam...zalezy gdzie sie kupuje
No widzisz córcia ty wiesz ja nie
Troche przesadziłas 250 a 4 seteczki to już różnica jest 150 zeta można za ta kwotę porządnie sie narąbać(i to nie cysterny kolejowe ),albo kopic sporo gumeczek .
Ale wróćmy do tematu .....
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 22:09   #9
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Kolejny "rewelacyjny" tytuł... Edytowałam, ale na boga - staraj się na przyszłość, żeby tytuł zakładanego wątku był treściwy, krótki i zrozumiały. Tym bardziej, że to nie pierwszy raz kiedy muszę coś poprawiać albo wszystko zupełnie zmieniać.


Polly zgrabnie ujęła odpowiedź na Twoje pytanie; zgadzam się, że w przypadku mainstream'u chodzi głównie o kwestie powtarzalności kompozycji i środków włożonych w sprawy okołoperfumowe: reklam, badania rynku pod kątem co-się-teraz-podobania, zatrudnienia gwiazd i twarzy zapachu, etc.
Powtarzalność to naprawdę nie taki drobiazg. Ambra, jaśmin, róża, irys, paczula i wiele innych; zapach każdego z tych składników/olejków zależy od pochodzenia, wieku, metody uprawy czy "obróbki", sposobu ekstrakcji... Słowem, rosyjska ruletka ;] Oczywiście w niszy nie ma tylko i wyłącznie składników naturalnych, niektórych rzeczy nie da się po prostu obejść: piżma choćby. Są też aromaty, które uzyskać można wyłącznie dzięki mieszankom kilku esencji lub które istnieją tylko w formie syntetycznej [magia chemii organicznej i znudzonych chemików ;].

Nie chcę żeby to zabrzmiało jak gloryfikacja niszy, ale trzeba przyznać że w niej można znaleźć więcej/wiele unikatowych, nietypowych, dziwnych zapachów, które "nie pachną tylko perfumami" - ale czymś jeszcze. Nieraz są jak historie, wizje, obrazy. Stoją za nimi wielkie nosy, które właśnie w markach niszowych, nie gnających za klientem, mogą sobie pozwolić na rozwinięcie skrzydeł i odrobinę szaleństwa. Mogę więc zrozumieć wyższe ceny.


P.S. Co do ambry - ponoć jedynie pięć niszowych marek posiada w swoich zapachach tę naturalną.
Nawiasem mówiąc, ambra pochodzi z kaszalota. Najprawdopodobniej jest przez niego wydzielana jako ochronna maź, otaczająca ostre szczęki głowonogów i ułatwiająca wydalanie niestrawionych resztek lub jest wydzielana przez trawione kałamarnice. Pewności nie ma, teorii jest wiele. Mniej lub bardziej obrzydliwych
__________________
Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer
Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted floor...

avatar: Edward Okuń "Noc"
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 22:10   #10
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Cytat:
Napisane przez kalotinos24 Pokaż wiadomość
Polly powiedziała e tam...zalezy gdzie sie kupuje
No widzisz córcia ty wiesz ja nie
Troche przesadziłas 250 a 4 seteczki to już różnica jest 150 zeta można za ta kwotę porządnie sie narąbać(i to nie cysterny kolejowe ),albo kopic sporo gumeczek .
Ale wróćmy do tematu .....

to jest zadna roznica bo w granicach błedu statystycznego spokojnie mozna kupic Lutka za 250 a i shalimara za 400 pewnie tez jak sie dobrze poszuka.
dywagowac mozna czy skad sie bierze roznica cenowa pomiedzy Chanel a Clive Christian a nie takie tam ..

co do tematu-to własciwie chyba juz sie wyczerpał był
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 22:14   #11
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Oki rozumiem to po proszę o zamknięcie wątku.
Już się więcej nie będę odzywał
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 22:16   #12
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Cytat:
Napisane przez Bellatrix Pokaż wiadomość
Kolejny "rewelacyjny" tytuł... Edytowałam, ale na boga - staraj się na przyszłość, żeby tytuł zakładanego wątku był treściwy, krótki i zrozumiały. Tym bardziej, że to nie pierwszy raz kiedy muszę coś poprawiać albo wszystko zupełnie zmieniać.


Polly zgrabnie ujęła odpowiedź na Twoje pytanie; zgadzam się, że w przypadku mainstream'u chodzi głównie o kwestie powtarzalności kompozycji i środków włożonych w sprawy okołoperfumowe: reklam, badania rynku pod kątem co-się-teraz-podobania, zatrudnienia gwiazd i twarzy zapachu, etc.
Powtarzalność to naprawdę nie taki drobiazg. Ambra, jaśmin, róża, irys, paczula i wiele innych; zapach każdego z tych składników/olejków zależy od pochodzenia, wieku, metody uprawy czy "obróbki", sposobu ekstrakcji... Słowem, rosyjska ruletka ;] Oczywiście w niszy nie ma tylko i wyłącznie składników naturalnych, niektórych rzeczy nie da się po prostu obejść: piżma choćby. Są też aromaty, które uzyskać można wyłącznie dzięki mieszankom kilku esencji lub które istnieją tylko w formie syntetycznej [magia chemii organicznej i znudzonych chemików ;].

Nie chcę żeby to zabrzmiało jak gloryfikacja niszy, ale trzeba przyznać że w niej można znaleźć więcej/wiele unikatowych, nietypowych, dziwnych zapachów, które "nie pachną tylko perfumami" - ale czymś jeszcze. Nieraz są jak historie, wizje, obrazy. Stoją za nimi wielkie nosy, które właśnie w markach niszowych, nie gnających za klientem, mogą sobie pozwolić na rozwinięcie skrzydeł i odrobinę szaleństwa. Mogę więc zrozumieć wyższe ceny.


P.S. Co do ambry - ponoć jedynie pięć niszowych marek posiada w swoich zapachach tę naturalną.
Nawiasem mówiąc, ambra pochodzi z kaszalota. Najprawdopodobniej jest przez niego wydzielana jako ochronna maź, otaczająca ostre szczęki głowonogów i ułatwiająca wydalanie niestrawionych resztek lub jest wydzielana przez trawione kałamarnice. Pewności nie ma, teorii jest wiele. Mniej lub bardziej obrzydliwych


łącznie z teoria z KWC ze ambra powstaje ze spermy wieloryba

Edytowane przez Polly_
Czas edycji: 2010-12-03 o 22:17
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 22:17   #13
Bellatrix
gamma Orionis
 
Avatar Bellatrix
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 239
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Borze zielony, to jeszcze tego nie zmienili?!
Już się temat przewijał przez techniczne. No cóż, przyjdzie się upomnieć.
__________________
Then, methought, the air grew denser, perfumed from an unseen censer
Swung by Seraphim whose foot-falls tinkled on the tufted floor...

avatar: Edward Okuń "Noc"
Bellatrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 22:20   #14
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Cytat:
Napisane przez Bellatrix Pokaż wiadomość
Borze zielony, to jeszcze tego nie zmienili?!
Już się temat przewijał przez techniczne. No cóż, przyjdzie się upomnieć.

a nie wiem-moze zmienili-nie śledze na bieżąco
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 23:27   #15
Agnieszka32
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 993
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
a nie wiem-moze zmienili-nie śledze na bieżąco
A gdzie konkretnie na KWC można było wyczytać takie herezje?
__________________
Agnieszka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 00:02   #16
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Cytat:
Napisane przez Agnieszka32 Pokaż wiadomość
A gdzie konkretnie na KWC można było wyczytać takie herezje?
W zgłoszeniu Molecule 02 albo Escentric 02 już nie pamiętam dokładnie
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 08:13   #17
Agnieszka32
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 993
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
W zgłoszeniu Molecule 02 albo Escentric 02 już nie pamiętam dokładnie
Aż zajrzałam - w Molecule 02
__________________
Agnieszka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 09:01   #18
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
łącznie z teoria z KWC ze ambra powstaje ze spermy wieloryba
Można ją określić jako drugą pochodną po spermie kaszalota, jeśli przyjąć za pierwszą pochodną samego wieloryba.
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 19:10   #19
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Cytat:
Napisane przez Polly_ Pokaż wiadomość
łącznie z teoria z KWC ze ambra powstaje ze spermy wieloryba
to juz chyba wiem, dlaczego mi się podoba
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-04, 20:18   #20
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

nawiązując do tematu: nawet wśród marek dla "mas" zdarzają się "nisze" czyli w moim pojęciu pozycje nietuzinkowe i trudno dostępne...i tak we wspomnianym Guerlain zapachem takowym jest Bois d'Armenie, Spiritueuse Double Vanille czy Cuir Beluga, a w domu Chanel piękna i niedostępna Sycomore i inne z serii Les Exclusifs nie mówiąc już o staruszkach typu Cuir de Russie, więc wiesz
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 08:26   #21
kalotinos24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 278
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
nawiązując do tematu: nawet wśród marek dla "mas" zdarzają się "nisze" czyli w moim pojęciu pozycje nietuzinkowe i trudno dostępne...i tak we wspomnianym Guerlain zapachem takowym jest Bois d'Armenie, Spiritueuse Double Vanille czy Cuir Beluga, a w domu Chanel piękna i niedostępna Sycomore i inne z serii Les Exclusifs nie mówiąc już o staruszkach typu Cuir de Russie, więc wiesz

Z guerlain jest jeszcze Tonka Imperiale,La Petite Robe Noire,Les Elixirs Charnels,Iris Ganache i wiele wiele innych.
Ale no właśnie czym to sie rożni od tych innych serii Guerlainowskich :niedostępność tak,? co jeszcze może w tych ww perfumach jest większa ilość składników naturalnych??i może dlatego są droższe.
A tak btw ktoś już kiedyś testował tą serię mał taką możliwość??
__________________
Przepraszam wszystkie kobiety za bezczelnie patrzenie sie na biust ciekawe tylko kiedy dostane przez leb
kalotinos24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 09:20   #22
Eyes
Zakorzenienie
 
Avatar Eyes
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 361
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

No właśnie a marki u nas mało popularne tak jak Molinard czy Celine (nie ta śpiewająca bynajmniej) czy to już jest nisza ?????? Jak myślicie ?
__________________
Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 13:26   #23
Tam Dao
Raczkowanie
 
Avatar Tam Dao
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: London, UK
Wiadomości: 357
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Cytat:
Napisane przez Eyes Pokaż wiadomość
No właśnie a marki u nas mało popularne tak jak Molinard czy Celine (nie ta śpiewająca bynajmniej) czy to już jest nisza ?????? Jak myślicie ?
Celine marka malo popularna? U nas?
Jakby tak wysunal nos poza obreby kraju to sie okaze ze Celine to designers brand tak popularna jak Burberry czy Ferre i cenowo porownywalna.

W dziedzinie perfumeryjnej jedynym zapachem Celine zaslugujacym na uwage jest pierwszy zapach jaki wydali - szyprowy Magic, ktory w odroznieniu od bergamotkowo nudnawych pozostalych propozycji tej marki jest kompozycja wyjatkowo trwala, intrygujaca i mega kobieca. (Bylejakosci zapachowych produktow marki nie ma sie co dziwic- naczelnym kreatorem i strozem byl przez dlugi czas Michael Kors, ten od zalatujacych konskimi odchodami meskich wyrobow perfumiarskich).


Pytanie o to czy Molinard to nisza czy nie uwazam za niestosowne...
__________________
FUNDACJA EMIR - Pomoz Psinie!!!
http://fundacja-emir.pl/index.htm

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free.
Johann Wolfgang von Goethe



EVOL
Tam Dao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 15:32   #24
Eyes
Zakorzenienie
 
Avatar Eyes
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 361
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Cóż sugerowałam się niedostępnością tych marek w Polsce.
Aczkolwiek odpowiedz do sympatycznych nie należała...
__________________
Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 20:31   #25
Tsukichan
Rozeznanie
 
Avatar Tsukichan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 763
Dot.: domy perfumeryjne a firmy niszowe

Cytat:
Napisane przez Tam Dao Pokaż wiadomość


Pytanie o to czy Molinard to nisza czy nie uwazam za niestosowne...

A dlaczego niestosowne, bo Ty wiesz, a ktoś inny nie wie?
__________________
“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”
Tsukichan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.