ciaza po ciazy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-13, 22:39   #1
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84

ciaza po ciazy


3 miesiace temu urodzilam dziecko czy jak bym teraz byla w ciazy to bede miala dalej pokarm? czy mi sie bedzie stopniowo tracił? sa takie panie co zaszly zaraz po połogu
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 23:29   #2
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
3 miesiace temu urodzilam dziecko czy jak bym teraz byla w ciazy to bede miala dalej pokarm? czy mi sie bedzie stopniowo tracił? sa takie panie co zaszly zaraz po połogu
Od koleżanki, która zajmuje się pomaganiem matkom karmiącym słyszałam, że w kolejnej ciąży nie powinno się karmić starszego dziecka. Organizm matki może nie wytrzymać obciążenia: kobieta musiałaby odżywić siebie, karmione piersią dziecko i jeszcze to, które się nie urodziło.

To jest jej opinia, nie orientuję się jakie są przesłanki medyczne.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 07:06   #3
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: ciaza po ciazy

Ja karmiłam dziecko będąc w ciąży... Odstawiłam synka, jak byłam na początku 8 miesiąca ciąży jakoś... Lekarka radziła odstawić, ciotki, babcie, koleżanki wręcz mnie wyzywały, że karmię starszego, że powinnam go odstawić, bo zabieram wszystko co najlepsze temu w brzuchu
No ale jakoś karmiłam i stopniowo odstawiałam, dla mnie nie do wykonania było odstawienie w ciągu jednego dnia dziecka, które do tej pory świata poza nim nie widziało... nie mogłam mu tego zrobić, a w głębi serca wiedziałam, że małemu w brzuchu nie szkodzę..
Pokarmu nie stracisz, możliwe, że zmieni smak i dziecko samo nie będzie chciało ciągnąć, bo też słyszałam takie opinie, ale czy to naprawdę prawda, to już Ci nie powiem..
Myślę, że jeżeli druga ciąża nie jest zagrożona, jeśli nie będziesz miała anemii, jakiś niedoborów witamin to można karmić... ale zawsze najlepiej skonsultować to ze swoim ginem...
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 08:16   #4
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez Farahh Pokaż wiadomość
Ja karmiłam dziecko będąc w ciąży... Odstawiłam synka, jak byłam na początku 8 miesiąca ciąży jakoś... Lekarka radziła odstawić, ciotki, babcie, koleżanki wręcz mnie wyzywały, że karmię starszego, że powinnam go odstawić, bo zabieram wszystko co najlepsze temu w brzuchu
No ale jakoś karmiłam i stopniowo odstawiałam, dla mnie nie do wykonania było odstawienie w ciągu jednego dnia dziecka, które do tej pory świata poza nim nie widziało... nie mogłam mu tego zrobić, a w głębi serca wiedziałam, że małemu w brzuchu nie szkodzę..
Pokarmu nie stracisz, możliwe, że zmieni smak i dziecko samo nie będzie chciało ciągnąć, bo też słyszałam takie opinie, ale czy to naprawdę prawda, to już Ci nie powiem..
Myślę, że jeżeli druga ciąża nie jest zagrożona, jeśli nie będziesz miała anemii, jakiś niedoborów witamin to można karmić... ale zawsze najlepiej skonsultować to ze swoim ginem...
a ile two j maly mial lat jak zaszlass w ciaze ja mysle ze nie jestem ale tak wlasniei sie zastanawiam bo chyba zaczynam tracic pokarm bo musze malego nakarmic z 2 cyckow i czy to nie jest 1 z objawow , moze panikuje poprostu a objawy tej 2 ciazy sa jakies inne albo cos ?
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 09:25   #5
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: ciaza po ciazy

Mój miał 6 miesięcy... a test ciążowy robiłaś? Myślę, że to, że masz mniej pokarmu nie koniecznie świadczy o ciąży... są etapy w rozwoju dziecka, tak zwane skoki rozwojowe i czasami może tak być, ze mleczka jest mniej albo więcej, ale w ciągu kilku dni wszystko wraca do normy...
Objawy drugiej ciąży to właściwie miałam takie jak przy pierwszej czyli brak @ i to wszystko, więc nie wiem czy są jakieś inne, szczególne, bądź "wzmożone", silniej odczuwalne... nie mam pojęcia...
zrób sobie test po prostu i będziesz wiedziała...
rozumiem, że współżyłaś bez zabezpieczenia?
Po porodzie bardzo łatwo jest zajść w ciążę... Lekarz mi powiedział, że to wszystko jest jeszcze świeże, "rozciągnięte" i plemnikom łatwiej się dostać tam gdzie trzeba
__________________


Edytowane przez Farahh
Czas edycji: 2011-05-14 o 09:26
Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 09:45   #6
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: ciaza po ciazy

heee moj chlop sie rozpedzil normalnie az mam stracha z tym testem maly ma dopiero 3 miesiace ale msle ze bedzie dobrze , tylko ze ja nie mam okresu wcale od porodu jako takich objawow nie mam jedynie mnie brzuch boli no ale wlasnie mylalam ze to z tym pokarmem bedzie mialo zwiazek

Edytowane przez kwiatek84
Czas edycji: 2011-05-14 o 09:47
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 10:07   #7
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
heee moj chlop sie rozpedzil normalnie az mam stracha z tym testem maly ma dopiero 3 miesiace ale msle ze bedzie dobrze , tylko ze ja nie mam okresu wcale od porodu jako takich objawow nie mam jedynie mnie brzuch boli no ale wlasnie mylalam ze to z tym pokarmem bedzie mialo zwiazek
Jeśli karmisz piersią, to raczej normalne, że nie masz okresu. Ja pierwszy dostałam po 7 miesiącach od porodu, jak wprowadziłam do diety dziecka pokarmy stałe.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-14, 14:19   #8
Farahh
Rozeznanie
 
Avatar Farahh
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 562
Dot.: ciaza po ciazy

No właśnie to jest normalnie, że nie masz okresu... Ale nigdy nie wiadomo, kiedy on nadejdzie, a wtedy owulacja następuje wcześniej i o niej nie wiemy... naprawdę- zrób sobie test to będziesz wszystko wiedziała
__________________

Farahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 21:36   #9
fleurdelacour
Rozeznanie
 
Avatar fleurdelacour
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 617
Dot.: ciaza po ciazy

Mnie tez interesuje ten temat. tzn jeszcze nie jestem w ciazy, ale planuje sie za to zabrac w wakacje. moja corcia jest na piersi - 16 miesiecy ma, przeszlysmy pare przykrych chwil w zeszlym roku, dla niej piers jest najwiekszym szczęściem i radochą, niekoniecznie chce mi się walczyć z odstawianiem.
w sumie nie interesuje sie az tak bardzo kwestia karmienia podczas ciazy... a raczej po. bo mowi sie, ze mleko dostosowuje sie do potrzeb dziecka. a do czyich sie dostosowuje jak sie karmi dwoje zupelnie roznych dzieci?
na forach dla dlugo karmiacych czytalam o takich mamach, ktore karmily starsze prawie do konca ciazy, a potem od razu noworodka, a starsze odstawialy zupelnie. wg mnie bez sensu, bo starsze czuje sie podwojnie odtrącone.
fleurdelacour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 21:41   #10
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: ciaza po ciazy

Pierwsze słyszę, by karmienie piersią powstrzymywało okres Można karmić i można normalnie miesiączkować, a Kwiatkowi radzę zamiast pisania zrobienie testu, bo to że po porodzie nie masz 3 miesiące okresu to nic dziwnego nie jest, doczytaj...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 22:29   #11
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: ciaza po ciazy

Można karmić piersią i zajść w ciążę. Można karmić piersią będąc w ciąży. Organizm matki najpierw dba o dziecko wewnętrzne, później o to karmione piersią, a dopiero na końcu o siebie, więc warto odżywiać się wtedy na prawdę rozsądnie i jeśli potrzeba to uzupełniać wszelkie niedobory.
Czasem w trakcie ciąży trzeba odstawić karmione dziecko - to wtedy jeśli pojawią się jakieś problemy, np skurcze. Ale jeśli wszystko jest ok, to nie ma przeciwwskazań do karmienia. Oczywiście, jeśli mama i dziecko tego chcą. Co więcej, po porodzie można karmić dwójkę (dla większości osób to pewnie niewyobrażalne ). Mleko dostosowuje skład dla młodszego dziecka, ale starszemu na pewno nie zaszkodzi dzienna porcja siary i późniejszego mleka.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 16:25   #12
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez fleurdelacour Pokaż wiadomość
Mnie tez interesuje ten temat. tzn jeszcze nie jestem w ciazy, ale planuje sie za to zabrac w wakacje. moja corcia jest na piersi - 16 miesiecy ma, przeszlysmy pare przykrych chwil w zeszlym roku, dla niej piers jest najwiekszym szczęściem i radochą, niekoniecznie chce mi się walczyć z odstawianiem.
w sumie nie interesuje sie az tak bardzo kwestia karmienia podczas ciazy... a raczej po. bo mowi sie, ze mleko dostosowuje sie do potrzeb dziecka. a do czyich sie dostosowuje jak sie karmi dwoje zupelnie roznych dzieci?
na forach dla dlugo karmiacych czytalam o takich mamach, ktore karmily starsze prawie do konca ciazy, a potem od razu noworodka, a starsze odstawialy zupelnie. wg mnie bez sensu, bo starsze czuje sie podwojnie odtrącone.

Fajnie ze tak dlugo karmisz/ja tez karmie cyculkiem/ ale we wszystkim trzeba miec umiar... 3LATKA nie karmila bym juz piersia ciaza to doskonaly sposob na madre odstawienie od piersi i wytlumaczenie dlaczego bo idac ta droga 7latka tez nie odstawisz a i o takim czyms slyszalam. Nie dawala bym cyca tak duzemu dziecku bo po porodzie jest to "przydzial" najmniejszego a tak jak by mu ktos z talerza wyjadal-sorry za kolokwializm ale ja to tak widze...
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 16:49   #13
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
Fajnie ze tak dlugo karmisz/ja tez karmie cyculkiem/ ale we wszystkim trzeba miec umiar... 3LATKA nie karmila bym juz piersia ciaza to doskonaly sposob na madre odstawienie od piersi i wytlumaczenie dlaczego bo idac ta droga 7latka tez nie odstawisz a i o takim czyms slyszalam. Nie dawala bym cyca tak duzemu dziecku bo po porodzie jest to "przydzial" najmniejszego a tak jak by mu ktos z talerza wyjadal-sorry za kolokwializm ale ja to tak widze...
Wiesz, między 3-latkiem a 7-latkiem jest jeszcze kilka lat
(wkurza mnie takie generalizowanie tak swoją drogą - że skoro ktoś tam karmi kilka lat to wszyscy naokoło karmiący dłużej niż się przyjęło też będą karmić tak długo, bo dziecko nie da się odstawić),
chyba nie zrozumiałam Twojej wypowiedzi - fajnie, że dziewczyna karmi piersią tak długo, ale za chwilę piszesz, że takie długie karmienie wg Ciebie nie jest ok. Hmm...
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 21:04   #14
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
Wiesz, między 3-latkiem a 7-latkiem jest jeszcze kilka lat
(wkurza mnie takie generalizowanie tak swoją drogą - że skoro ktoś tam karmi kilka lat to wszyscy naokoło karmiący dłużej niż się przyjęło też będą karmić tak długo, bo dziecko nie da się odstawić),
chyba nie zrozumiałam Twojej wypowiedzi - fajnie, że dziewczyna karmi piersią tak długo, ale za chwilę piszesz, że takie długie karmienie wg Ciebie nie jest ok. Hmm...

Fajnie ze karmi/TERAZ//sama tez karmie teraz 3tyg synka i karmilam tez dlugo 1corke ale moim zdaniem magiczna granica sa 2lata i to tak maks maks ale to moje subiektywne zdanie wypracowane nie tylko na wlasnym doswiadczeniu, ale i teorii na pedagogice ktora studiowalam/JAKO ZE W MOJEJ GR BYLY SAME BABKI ten temat pare razy gdzies nam przeleciał i pamietam slowa Dr. Polak-"...na wszystko jest czas i miejsce na odstawienie od piersi tez" Pozniej w rozmowie wychodzilo stwierdzeniu"ja jako osobna jednostka itp" Konsensus byl taki,ze za magiczna granice ustalilysmy te 2latka.Nie jestem alfa i omega moge sie mylic ale to moje zdanie i dla mnie jest cos nie tak w karmieniu tak duzego dziecka

Edytowane przez Krusiak
Czas edycji: 2011-05-15 o 21:09
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 21:43   #15
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
Fajnie ze karmi/TERAZ//sama tez karmie teraz 3tyg synka i karmilam tez dlugo 1corke ale moim zdaniem magiczna granica sa 2lata i to tak maks maks ale to moje subiektywne zdanie wypracowane nie tylko na wlasnym doswiadczeniu, ale i teorii na pedagogice ktora studiowalam/JAKO ZE W MOJEJ GR BYLY SAME BABKI ten temat pare razy gdzies nam przeleciał i pamietam slowa Dr. Polak-"...na wszystko jest czas i miejsce na odstawienie od piersi tez" Pozniej w rozmowie wychodzilo stwierdzeniu"ja jako osobna jednostka itp" Konsensus byl taki,ze za magiczna granice ustalilysmy te 2latka.Nie jestem alfa i omega moge sie mylic ale to moje zdanie i dla mnie jest cos nie tak w karmieniu tak duzego dziecka
Ok, rozumiem teraz

Tylko mam jeszcze dwie uwagi, ale to tak na marginesie w sumie - życie weryfikuje nasze poglądy na różne sprawy, to co teraz wydaje się nam być ok, za chwilę może juz nie być takie (to działa w dwie strony, na plus i na minus), a druga sprawa - dzieci są różne, to co dotyczy jednego nie musi dotyczyć drugiego czy trzeciego.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 09:38   #16
eff8
Zakorzenienie
 
Avatar eff8
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6 775
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez szajajaba
Pierwsze słyszę, by karmienie piersią powstrzymywało okres Można karmić i można normalnie miesiączkować, a Kwiatkowi radzę zamiast pisania zrobienie testu, bo to że po porodzie nie masz 3 miesiące okresu to nic dziwnego nie jest, doczytaj...
Faktycznie można karmić i można normalnie miesiączkować, ale są też takie kobiety które dostają okres dopiero po odstawieniu dziecka od piersi. Moje dziecko ma 8 miesięcy ja nadal je karmię piersią i nadal okresu nie mam więc karmienie może powstrzymywać okres ale nie owulację
__________________

eff8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 10:34   #17
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: ciaza po ciazy

Około 3 miesięcy po porodzie reguluje się laktacja, piersi miękną i produkują tyle ile dziecko potrzebuje a nie na zapas.
Dochodza do tego skoki rozwojowe, kiedy dziecko więcej ssie, więcej jest przy mamie i stąd wrażenie braku pokarmu.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2011-05-16 o 10:38
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 10:40   #18
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Około 3 miesięcy po porodzie reguluje się laktacja, piersi miękną i produkują tyle ile dziecko potrzebuje a nie na zapas.
Dochodza do tego skoki rozwojowe, kiedy dziecko więcej ssie, więcej jest przy mamie i stąd wrażenie braku pokarmu.
Potwierdzam wlasnie mamy skok i dokladnie mialam wrazenie,ze mam mniej w cyckach ;-/ Maly szamie niesamowicie duzo
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 10:57   #19
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
Potwierdzam wlasnie mamy skok i dokladnie mialam wrazenie,ze mam mniej w cyckach ;-/ Maly szamie niesamowicie duzo
Więc na zdrowie mu


ja w ciaży owszem zaobserwowałam spadek laktacji ale karmiłam całą ciażę i potem jeszcze przez 1,5 roku obie córki
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 17:34   #20
fleurdelacour
Rozeznanie
 
Avatar fleurdelacour
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 617
Dot.: ciaza po ciazy

Krusiak dwa lata karmienia to" maks maks maks"? alez nie! to standard zalecany przez Swiatowa Organizacje Zdrowia!

co do okresu i karmienia. często karmienie piersia wplywa na brak okresu. ogolnie im czesciej i wiecej karmisz, tym dluzej bez okresu po porodzie. oczywiscie wszystko to kwestia indywidualna. ja pierwszy okres dostalam przedwczoraj, czyli 16m po urodzeniu córki.
fleurdelacour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 17:48   #21
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez fleurdelacour Pokaż wiadomość
Krusiak dwa lata karmienia to" maks maks maks"? alez nie! to standard zalecany przez Swiatowa Organizacje Zdrowia!

co do okresu i karmienia. często karmienie piersia wplywa na brak okresu. ogolnie im czesciej i wiecej karmisz, tym dluzej bez okresu po porodzie. oczywiscie wszystko to kwestia indywidualna. ja pierwszy okres dostalam przedwczoraj, czyli 16m po urodzeniu córki.

Wiem ze to standard ale wg tej organizacji przez pierwsze 6mies dziecku nie powinno sie podawac nic innego do pyszczka niz cycek. Ciekawe ktora z nas nie podawala od 4-5mies innych poarmow ew herbatki
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 17:57   #22
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
Wiem ze to standard ale wg tej organizacji przez pierwsze 6mies dziecku nie powinno sie podawac nic innego do pyszczka niz cycek. Ciekawe ktora z nas nie podawala od 4-5mies innych poarmow ew herbatki
Ja nie podałam, nic oprócz piersi, nawet wody dziecko nie potrzebowało. I co, jakoś żyje
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 18:11   #23
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
Wiem ze to standard ale wg tej organizacji przez pierwsze 6mies dziecku nie powinno sie podawac nic innego do pyszczka niz cycek. Ciekawe ktora z nas nie podawala od 4-5mies innych poarmow ew herbatki
Ja nie podawałm ani jednej ani drugiej.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 18:15   #24
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
Ja nie podałam, nic oprócz piersi, nawet wody dziecko nie potrzebowało. I co, jakoś żyje
Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Ja nie podawałm ani jednej ani drugiej.
I zupek tez nie??
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 18:31   #25
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
I zupek tez nie??
Jakich zupek?
Przez pierwsze 6 miesięcy (nawet troszkę więcej) tylko i wyłącznie pierś, jedyny wyjątek to młodsza dostała 2-3 razy kilka łyków ciepłej wody na kolkę.

Potem zaczęłam wprowadzać pojedyncze warzywa (ziemniaki, marchew, pietruszkę, dynię) oraz kleik ryżowy na własnym mleku.

Moje dzieci to były małe głodomorki a pokarm kobiecy jest bradziej odżywczy i kaloryczny niż zupki
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:09   #26
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez Krusiak Pokaż wiadomość
I zupek tez nie??
i zupek nie, i chrupek nie, i soczków nie, i wody nie, nic, tylko pierś. Na żądanie.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 20:17   #27
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: ciaza po ciazy

przeciez dziecko ma smaki poznawac w 4 miesiacu sie zółtko podaje pól!
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 20:18   #28
Krusiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Szczecin/Z.Góra/Kołobrzeg
Wiadomości: 3 217
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Jakich zupek?
Przez pierwsze 6 miesięcy (nawet troszkę więcej) tylko i wyłącznie pierś, jedyny wyjątek to młodsza dostała 2-3 razy kilka łyków ciepłej wody na kolkę.

Potem zaczęłam wprowadzać pojedyncze warzywa (ziemniaki, marchew, pietruszkę, dynię) oraz kleik ryżowy na własnym mleku.

Moje dzieci to były małe głodomorki a pokarm kobiecy jest bradziej odżywczy i kaloryczny niż zupki
Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
i zupek nie, i chrupek nie, i soczków nie, i wody nie, nic, tylko pierś. Na żądanie.

Ok mea culpa jetsescie 1 osobami jakie znam ktore tego nie robiły ;--)
Ja od 4mies podawałam słoiczki z hippa/banany itp/
Krusiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 20:23   #29
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
przeciez dziecko ma smaki poznawac w 4 miesiacu sie zółtko podaje pól!
również ma się uczyć siadać, chodzić, jeździć na rowerze, zacznijmy w 4 m-cu, to nic że nie jest jeszcze fizycznie rozwinięte wystarczająco, niech zacznie jak najszybciej
żółtko podaje się od 8 miesiąca!
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 20:31   #30
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: ciaza po ciazy

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
również ma się uczyć siadać, chodzić, jeździć na rowerze, zacznijmy w 4 m-cu, to nic że nie jest jeszcze fizycznie rozwinięte wystarczająco, niech zacznie jak najszybciej
żółtko podaje się od 8 miesiąca!
mi połozna muwila inaczej i tego sie trzymam
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.