Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-26, 15:38   #1
mallory_brown
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 9

Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy


Straciłam pracę. W mojej pracy nadszedł kryzys i zapadła decyzja o zwolnieniu paru osób. Poszło według schematu: samotni, bez zobowiązań, bezdzietni, bez rodziny. Nikt nie pomyślał, że singiel też może mieć kredyt, zobowiązania finansowe, itp, a matki mają pracujących mężów. Ale nieważne. Wśród zwolnionych znalazłam się ja. Powód - kryzy, dla każdego powód taki sam. Nie umiem sobie w tej sytuacji poradzić. Nigdy w najgorszych snach nie widziałam tego, nawet nie przypuszczałam, ze mogę być w takiej sytuacji. Budowałam swoje poczucie wartości na tym, że byłam dobrym, solidnym pracownikiem, nie olewałam nigdy pracy, przykładałam się, zostawałam po godzinach, gdy trzeba było, moja praca była ceniona. Kwalifikacje też mam, znam biegle dwa języki. Każdej pracy szukałam ok. miesiąc, max. półtora. Zawsze wszystko bez żadnych znajomości, sama sobie wychodziłam.
Teraz wszystko jest inaczej. Wysyłam cv cały czas ale mam wrażenie, że trafia ono w kosmos, spełniam wymagania z ogłoszenia w 100%, ale cisza. Jak już jest rozmowa, to spinam się. Nigdy tak nie miałam, prace dostawałam już w czasie rozmowy (tak, tak, na rozmowie finalnej padała propozycja). Poza tym przyznam, że jestem wybredna. Pracowałam w dobrych firmach i chce się dalej rozwijać. Trudno mi mimo wszystko zejśc poniżej pewnego poziomu. Wiem, straszne. Są firmy, w ktorych chcę pracować i do tych wysyłam cv, ale jak na złość cisza. Zgłaszają się te, których do końca nie czuję. Jak już idę na rozmowie, to zabijam swoimi oczekiwaniami. Uprzedzając pytania - nie są one wcale duże, po prostu adekwtne do mojego doświadczenia i kwalifikacji (a te mam spore) i obowiązków na danym stanowisku. Załamuje mnie to. Wiadomo, mając dobrą pracę kupiłam mieszkania, spłacam je. Czy rzeczywiście jestem strasznie roszczeniowa? Proszę bez wyzwisk. Tylko obiektywnie.
mallory_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 15:53   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Jak długo już wysyłasz CV?

I ile tych mieszkań kupiłaś, kurczę?

Moim zdaniem nie jesteś roszczeniowa, szukasz po prostu pracy na stanowisku odpowiednim do doświadczenia. Co nie jest obecnie łatwe. Za mało doświadczenia - źle, ale za dużo - też źle, bo wszyscy teraz szukają pracowników po taniości, a ty się cenisz i słusznie. Szukaj wytrwale i postaraj się nie zniechęcać, w końcu zostałaś zwolniona ze względu na kryzys, a nie ze względu na to, że byłaś złym pracownikiem.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 15:55   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

a jak u Ciebie z mobilnoscia? Mieszkanie mozesz wynajac by sie miec na splate kredytu, ew wziasc wspolokatorow by bylo taniej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 15:57   #4
mallory_brown
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 9
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Jak długo już wysyłasz CV?

I ile tych mieszkań kupiłaś, kurczę?
Nie, no jedno Wiadmo, miałam dobrą pracę (moją pierwszą), dobrze zarabiłam (jak na pierwszą pracę bez doświadczenia), to zdecydowałam się kupić.
Szukam miesiąc. Mam oszczędności na 3 miesiące jeszcze, ale zwyczajnie się boję. Później pomogą mi rodzice (już to z nimi uzgodniłam), ale ja tak nie chcę, mam swoje lata i od paru lat jestem na swoim.
mallory_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 15:59   #5
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez mallory_brown Pokaż wiadomość
Nie, no jedno Wiadmo, miałam dobrą pracę (moją pierwszą), dobrze zarabiłam (jak na pierwszą pracę bez doświadczenia), to zdecydowałam się kupić.
Szukam miesiąc. Mam oszczędności na 3 miesiące jeszcze, ale zwyczajnie się boję. Później pomogą mi rodzice (już to z nimi uzgodniłam), ale ja tak nie chcę, mam swoje lata i od paru lat jestem na swoim.
No bo napisałaś "kupiłam mieszkania", więc zabrzmiało, jakby przynajmniej trzy

Spokojnie, jak masz oszczędności na trzy miesiące to jesteś w komfortowej sytuacji, masz też plan awaryjny. Masz więc wszystko poukładane, nie stresuj się jeszcze. W trzy miesiące powinnaś znaleźć pracę
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:00   #6
mloda_fanatyczka
Raczkowanie
 
Avatar mloda_fanatyczka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 54
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Piszesz, że masz doświadczenie, kwalifikacje i znasz języki. Może powinnaś się zastanowić nad założeniem własnej działalności? Pracowałaś w swojej branży trochę więc pewnie masz rozeznanie. Pomyśl o tym.
__________________
Zmieszaj jak największy błękit z jak największą czernią, wszyscy którzy wrócili z biegunów zawsze będą ze mną...
mloda_fanatyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:02   #7
mallory_brown
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 9
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
a jak u Ciebie z mobilnoscia? Mieszkanie mozesz wynajac by sie miec na splate kredytu, ew wziasc wspolokatorow by bylo taniej.
Nie mogę wziąć współlokatorów, bo jeden pokój.
Mobilność? Mieszkam w Warszawie, tu jest w sumie największy rynek i tu chciałabym pozostać. Wyjazd za granicę jest ostateczną ostatecznością.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
No bo napisałaś "kupiłam mieszkania", więc zabrzmiało, jakby przynajmniej trzy

Spokojnie, jak masz oszczędności na trzy miesiące to jesteś w komfortowej sytuacji, masz też plan awaryjny. Masz więc wszystko poukładane, nie stresuj się jeszcze. W trzy miesiące powinnaś znaleźć pracę
A, przepraszam, to literówka
mallory_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 16:09   #8
tablanka88
Zadomowienie
 
Avatar tablanka88
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 516
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Nie poddawaj się, szukaj dalej gdzie chciałabyś pracować?
__________________
"You've got something I need,
In this world full of people there’s one killing me
And if we only die once I wanna die with you"

Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post75739756
tablanka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:12   #9
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez tablanka88 Pokaż wiadomość
Nie poddawaj się, szukaj dalej gdzie chciałabyś pracować?
Mam na myśli nazwy firm No jest parę takich. Celuję w telekomunikacyjne i banki, ogólnie korporacje.

Ech, wydalo się, że to ja to ja Dobra, nie zmienia to faktu, że problem jest.

Edytowane przez Marbella85
Czas edycji: 2013-09-26 o 16:18
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:21   #10
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Mam na myśli nazwy firm No jest parę takich. Celuję w telekomunikacyjne i banki, ogólnie korporacje.

Ech, wydalo się, że to ja to ja Dobra, nie zmienia to faktu, że problem jest.
ano wydalo sie
moze jednak warto odrobine obnizyc wymagania,aby miec troche gorsza prace ale miec a w tym czasie szukac dalej? lepsze to niz siedziec w domu i wpadac w marazm i depresje.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:22   #11
tablanka88
Zadomowienie
 
Avatar tablanka88
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 516
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Mam na myśli nazwy firm No jest parę takich. Celuję w telekomunikacyjne i banki, ogólnie korporacje.

Ech, wydalo się, że to ja to ja Dobra, nie zmienia to faktu, że problem jest.
Hehe tak bywa szukaj dalej, na pewno niedługo dostaniesz pracę, nie zaniżaj zaś swoich oczekiwań, bo będziesz stała w miejscu, w dodatku z nędzną pensją
__________________
"You've got something I need,
In this world full of people there’s one killing me
And if we only die once I wanna die with you"

Wymianka https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post75739756
tablanka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 16:28   #12
mallory_brown
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 9
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
ano wydalo sie
moze jednak warto odrobine obnizyc wymagania,aby miec troche gorsza prace ale miec a w tym czasie szukac dalej? lepsze to niz siedziec w domu i wpadac w marazm i depresje.
Obniżyłam je już o 500 zł. To raczej sporo. Wiadomo, że nie jestem w komfortowej sytuacji.
Druga sprawa, wiem, że można zdecydować się na coś poniżej naszych standardów, ale z drugiej strony... szukanie pracy mając pracę - jak tłumaczyć wyjścia w połowie dnia, ileż lekarzy można obskakiwać Po drugie, nie wiem, takie skoki w cv. No zastanowię się.
mallory_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:34   #13
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez mallory_brown Pokaż wiadomość
Obniżyłam je już o 500 zł. To raczej sporo. Wiadomo, że nie jestem w komfortowej sytuacji.
Druga sprawa, wiem, że można zdecydować się na coś poniżej naszych standardów, ale z drugiej strony... szukanie pracy mając pracę - jak tłumaczyć wyjścia w połowie dnia, ileż lekarzy można obskakiwać Po drugie, nie wiem, takie skoki w cv. No zastanowię się.
To zależy, bo obniżenie z 1800 do 1300 to sporo, ale obniżenie z 5500 do 5000 to już dla pracodawcy średnia różnica
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:40   #14
mallory_brown
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 9
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
To zależy, bo obniżenie z 1800 do 1300 to sporo, ale obniżenie z 5500 do 5000 to już dla pracodawcy średnia różnica
No, tak, ale wiadomo, że jest pewien poziom poniżej, którego nie zejdę, bo zwyczajnie mnie na to nie stać. Jakkolwiek paradoksalnie to brzmi.
mallory_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:46   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez mallory_brown Pokaż wiadomość
Obniżyłam je już o 500 zł. To raczej sporo. Wiadomo, że nie jestem w komfortowej sytuacji.
Druga sprawa, wiem, że można zdecydować się na coś poniżej naszych standardów, ale z drugiej strony... szukanie pracy mając pracę - jak tłumaczyć wyjścia w połowie dnia, ileż lekarzy można obskakiwać Po drugie, nie wiem, takie skoki w cv. No zastanowię się.
e to masz duzo rozmow. W takim razie trzymam kciuki.
Twoi rodzice tez mieszkaja w Warszawie?
O ile nie podpisalas porozumienia stron to masz prawo do zasilku dla bezrobotnych. Jest smiesznie maly chyba kolo 500 zl, ale zawsze choc troche latwiej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 17:02   #16
mallory_brown
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 9
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
e to masz duzo rozmow. W takim razie trzymam kciuki.
Twoi rodzice tez mieszkaja w Warszawie?
O ile nie podpisalas porozumienia stron to masz prawo do zasilku dla bezrobotnych. Jest smiesznie maly chyba kolo 500 zl, ale zawsze choc troche latwiej.
Wiesz co, i tak i nie. Są firmy, w których perspektywa pracy bardzo mi się podoba, jak zobaczę ogłoszenie to tak się napalam, że już sobie wyobrażam jakby to było. Tylko jak na złość one nie dzwonią do mnie. Byłam w jednej rekrutacji w firmie, w której bardzo chciałabym pracować, ale niestety po czwartym, ostatnim etapie mi podziękowali.
Ogólnie, dzwonią takie sobie, które nie dają perspektyw. Wiem, że jestem wybredna, ale na niczym nie zależy mi tak jak na rozwoju.
mallory_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 17:05   #17
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Nie powinnaś obniżać wymagań, ale z drugiej strony mamy wszechobecny kryzys i ciężko o pracę jakąkolwiek. Szukaj. To dopiero miesiąc. W ciągu trzech następnych powinnaś znaleźć odpowiednią dla siebie pracę . Ten czas bez zajęcia możesz wykorzystać odpowiednio. Przez ten czas gdy siedzisz w domu nadrób zaległości w czytaniu, słuchaniu muzyki, gryntowne sprzątanie. Szukaj i jednocześnie nie zadręczaj się tym, bo to Cię niepotrzebnie negatywnie nakręca. Spokojnie i z opanowaniem podejdź do tego. Jesteś mądrą, odpowiedzialną kobietą - na pewno sobie poradzisz. Trzymam kciuki
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 18:15   #18
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez mallory_brown Pokaż wiadomość
Wiesz co, i tak i nie. Są firmy, w których perspektywa pracy bardzo mi się podoba, jak zobaczę ogłoszenie to tak się napalam, że już sobie wyobrażam jakby to było. Tylko jak na złość one nie dzwonią do mnie. Byłam w jednej rekrutacji w firmie, w której bardzo chciałabym pracować, ale niestety po czwartym, ostatnim etapie mi podziękowali.
Ogólnie, dzwonią takie sobie, które nie dają perspektyw. Wiem, że jestem wybredna, ale na niczym nie zależy mi tak jak na rozwoju.
wyslij im cv jeszcze raz na inne podobne stanowisko
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 19:11   #19
HealthOne
Zadomowienie
 
Avatar HealthOne
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 165
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

eh nie ty jedna masz ten problem :/
__________________
''Bóg ustanowił granice ludzkiej mądrości, nie zakreślił jedynie granic jej głupocie - a to nie jest uczciwe'' - Konrad Adenauer
HealthOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 19:23   #20
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

nie tylko wysyłaj- ale też idź.
Idź nie raz - co tydzień.
Powodzenia
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 23:10   #21
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Głowa do góry przykro mi że jesteś w takiej sytuacji ale popatrz na to z tej strony - jeśli ty nie możesz znaleźć pracy, jeśli nie ma dla ciebie stanowiska - sama je sobie stwórz. Zastanów się nad tym jakie usługi mogłabyś świadczyć innym, wykształć się w tym kierunku jeśli to konieczne - nie wiem jakie studia skończyłaś, ale zastanów się nad otworzeniem własnej działalności, pracy na zasadzie samozatrudnienia. Wbrew pozorom nie każdy biznes potrzebuje dużego wkładu własnego, zależy od tego co chcesz zaoferować ludziom. Pomyśl nad tym, bo w dzisiejszych czasach to żaden problem i moim zdaniem własna malutka działalność która pozwoli ci skromnie przeżyć to dużo lepsza opcja niż ciągnięcie dwóch etatów
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 00:06   #22
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez LadyMK Pokaż wiadomość
nie tylko wysyłaj- ale też idź.
Idź nie raz - co tydzień.
Powodzenia
Właśnie miałam to podpowiedzieć. Przemyśl, w których firmach najbardziej zależałoby Ci na pracy i pójdź tam osobiście. Wydaje mi się, że to zawsze nieco mocniej świadczy o zaangażowaniu i o tym, że komuś bardzo zależy. Kliknąć aby wysłać cv to sekunda, ubrać się jakoś elegancko, pofatygować na miejsce to trochę więcej zachodu. No i w pamięci ewentualnego decydującego o naborze z pewnością pozostaniesz
Powodzenia, zdawaj relację z frontu
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 07:50   #23
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Właśnie miałam to podpowiedzieć. Przemyśl, w których firmach najbardziej zależałoby Ci na pracy i pójdź tam osobiście. Wydaje mi się, że to zawsze nieco mocniej świadczy o zaangażowaniu i o tym, że komuś bardzo zależy. Kliknąć aby wysłać cv to sekunda, ubrać się jakoś elegancko, pofatygować na miejsce to trochę więcej zachodu. No i w pamięci ewentualnego decydującego o naborze z pewnością pozostaniesz
Powodzenia, zdawaj relację z frontu

błagam, nikt nikogo nie wpuści z ulicy, żeby sobie z panią z HR porozmawiał. tym bardziej w korpo.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 08:15   #24
mallory_brown
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 9
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
błagam, nikt nikogo nie wpuści z ulicy, żeby sobie z panią z HR porozmawiał. tym bardziej w korpo.
No właśnie to miałam napisać. Z całym szacunkiem, ale tak to można szukać pracy w restauracji. Korporacje są zazwyczaj w biurowcach. Żeby wejść do powiedzmy firmy x trzeba najpierw podejść do recepcji głownej. Facet zazwyczaj dzwoni wtedy do firmy x i mówi, że pani taka i taka przyszła, daje taką tymczasową przepustkę. Chyba nie pójdę i nie powiem, że chciałam sobie z kadrami pogadać. Raz będąc umówiona do firmy miałam problem z wejściem, bo zapomniałam dowodu osobistego.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Co do działalności - nie jest to możliwe.
Nie mam aż takich zdolności, żeby je sprzedać. Żeby je zdobyć potrzebuje praktyki, czyli po prostu pracy. Ok, jest coś co robię po godzinach, ale nie umiem tego jeszcze na tyle, żeby to sprzedawać na potęgę. Zarabiam z tego max. 1000 miesięcznie, czasami nic. Zależny od miesiąca. Poza tym mogłabym to robić w domu, na kompie, a ja po prostu muszę wyjść do ludzi, bo inaczej zwariuję. I na koniec - nie każdy ma naturę przedsiębiorcy. Także jednak mowa o pracy na etacie.
mallory_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 09:05   #25
201703081551
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 729
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Może nie do końca najmądrzejsza rada, ale może przy zdziwieniu pracodawcy co do swoich wymagań finansowych (pomijając, że masz doświadczenie) mów prosto z mostu, że masz kredyt mieszkaniowy, więc to nie jest suma z kosmosu. Jesteś samodzielna i chcesz, by praca pozwoliła Ci na tę samodzielność.
Słyszałam, że HRowcy lubią ludzi z kredytem bo taki pracownik bardziej będzie się pracy trzymał (coś jak samotne matki). No, ale to tylko teoria, nie wiem jak w praktyce

Znam ten ból, bo sama wysyłałam setki CV, tyle że na mniej wykwalifikowane stanowiska, i spełniałam wymagani, miałam nawet większe doświadczenie niż chcieli i co? Zero odzewu.
Dodam, że CV wyglancowałam tak, że do niczego się przyczepić nie można ... no ale bywa. Aaaa i też się dziwili jak podawałam kwotę ponad minimalną krajową

A ile lat pracowałaś w poprzedniej firmie?
201703081551 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 09:21   #26
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

od razu bylo wiadomo, ze korporacje, nikt poza nimi nie robi az 4 etapow rekrutacji.

Jedyne co mozna to personalizowac maile, wiec pisac do konkretnej osoby a nie na biuro@super-firma.com tylko jan.kowalski@super-firma.com, mozesz dzwonic i prosic konkretna osobe zazwyczaj dadza Ci do sluchawki, ew dowiesz sie ze jej nie ma i dlaczego wtedy zrozumiesz czemu nie odpisuje na maile. W takiej sytuacji szukasz innej osoby kontaktowej. Osoby kontaktowe szukasz przez goldenline lub linkedin gdzie sama tez sobie zakladasz profil z cv, wyszukiwarka wypluje Ci osoby pracujace w danej firmie, ktora Cie interesuje.

Napisz jaka branza Cie interesuje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 09:33   #27
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

CV najlepiej by trafiało bezpośrednio do szefa, bo jak osoba co przeprowadza rekrutację zobaczy, ze rekrut ma większe doświadczenie i wykształcenie od niej samej, to tylko z tego powodu wywali jego CV do śmietnika, tak to wygląda niestety.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 09:42   #28
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
CV najlepiej by trafiało bezpośrednio do szefa, bo jak osoba co przeprowadza rekrutację zobaczy, ze rekrut ma większe doświadczenie i wykształcenie od niej samej, to tylko z tego powodu wywali jego CV do śmietnika, tak to wygląda niestety.

wtf?
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 09:47   #29
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Napisz jaka branza Cie interesuje.
Autorka pisała, że banki i telekomunikacja.

Korporacje lubią ludzi z kredytami, bo takie osoby są uwiązane, nie odejdą same, będą się bardziej poświęcać ze strachu, itp.

Spokojnie znajdziesz coś i wszystko się ułoży. Znalezienie dobrej pracy wymaga więcej czasu. To siedzenie w domu tak Cię dobija.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 10:01   #30
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Nie mogę sobie poradzić z utratą pracy

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
wtf?
Tak właśnie jest i słyszałam to od niejednejosoby z rekrutacji, lub z firmy, przyjmującej CV, swego czasu sama rekrutowałam, wiec bezposrednio wiem jak to wygląda. Nie mówie, ze zawsze i wszędzie, ale jest to dość powrzechne, zresztą juz na przedsiębiorczosci w LO wbito mi to do głowy, później się tylko przekonałam, ze to prawda.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.