ślub cywilny w Niemczech a kościelny w Polsce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-10, 23:42   #1
AsssiiA
Raczkowanie
 
Avatar AsssiiA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kayhude (Niemcy)
Wiadomości: 83
GG do AsssiiA

ślub cywilny w Niemczech a kościelny w Polsce


Witam mam parę pytań dla zoriętowanych osób, mianowicie jestem po ślubie cywilnym w Niemczech i 12 lipca br. biorę ślub kościelny w Polsce. Niestety nie wiem czy powinnam zgłosić fakt że jestem po ślubie cywilnym w moim urzędzie gmniny. Ksiądz także wymagał dokumentu stwierdzającego zawarcia związku małżeńskiego ze strony prawnej więc dałam mu ksera po niemiecku i nic nie mówił lecz ciągle zastanawiam się czy nie bede miała później problemów z tym związanych. Czy ktoś z was był w takiej sytuacji? Proszę o odpowiedz gdyż nie wiem jak teraz wygląda moja sytuacja ze strony prawnej w USC w Polsce.
AsssiiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 06:28   #2
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: ślub cywilny w Niemczech a kościelny w Polsce

moja siostra brala slub we Francji i z tego co wiem to nawet tego nie zglosila, choc wiem, ze powinno sie isc do USC i to zglosic.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-11, 22:04   #3
caperucitaroja
Rozeznanie
 
Avatar caperucitaroja
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 937
Dot.: ślub cywilny w Niemczech a kościelny w Polsce

Cytat:
Napisane przez AsssiiA Pokaż wiadomość
Witam mam parę pytań dla zoriętowanych osób, mianowicie jestem po ślubie cywilnym w Niemczech i 12 lipca br. biorę ślub kościelny w Polsce. Niestety nie wiem czy powinnam zgłosić fakt że jestem po ślubie cywilnym w moim urzędzie gmniny. Ksiądz także wymagał dokumentu stwierdzającego zawarcia związku małżeńskiego ze strony prawnej więc dałam mu ksera po niemiecku i nic nie mówił lecz ciągle zastanawiam się czy nie bede miała później problemów z tym związanych. Czy ktoś z was był w takiej sytuacji? Proszę o odpowiedz gdyż nie wiem jak teraz wygląda moja sytuacja ze strony prawnej w USC w Polsce.
Powinnas zglosic w swoim urzedzie gminy. Niestety musisz miec orginal aktu malzenstwa zawartego w niemczech + tlumaczenie przez przysieglego na j.polski.
Samo umiejscowienie aktu malzenstwa w USC wynosi ok.50 zl.
Nie wiem jak sprawa wyglada w kosciele, ale wydaje mi sie troche dziwne, ze ksiadz zaprobowal ksero na dodatek w jezyku niemieckim.
Pozdrawiam
caperucitaroja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 14:11   #4
lulucelo
Raczkowanie
 
Avatar lulucelo
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: colmar Francja
Wiadomości: 498
Dot.: ślub cywilny w Niemczech a kościelny w Polsce

ja zglaszalam nie od razu ale w marcu a slub mialam we francji w lipcu, przynajmniej tak w papierach jest porzadek. A co do ksiedza to tez sie dziwie ja mojemu dalam ppo polsku tlumaczenie ( to samo co do urzedu) , a potem donioslam papier z urzedu . Odwagi
lulucelo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 22:46   #5
AsssiiA
Raczkowanie
 
Avatar AsssiiA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kayhude (Niemcy)
Wiadomości: 83
GG do AsssiiA
Dot.: ślub cywilny w Niemczech a kościelny w Polsce

Dziękuję za odpowiedzi. Chyba jednak lepiej będzie jak pójde to zgłosić jeszcze przed ślubem z resztą muszę zmienić nazwisko bo nadal posługuję się tylko panieńskim i mój mąż już się tym trochę denerwuje W sumie nic nie tracę żeby iść to zgłosić.
AsssiiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.