Fresh F21C - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-10, 15:51   #1
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Lightbulb

Fresh F21C


Nie znalazłam wątku o tej firmie więc zakładam Link do oficjalnej strony: FRESH

Fresh to firma specjalizująca się przede wszystkim w kosmetykach pielęgnacyjnych, jak również w kolorówce i perfumach [i na tym ostatnich chciałabym się skupić ]
Przyznam szczerze, że nie doszukałam się dokładnego info na temat skrótu "F21C", prawdopodobnie jest to formuła wchodząca w skład kosmetyków [skrót często dopisywany jest np. w tytułach aukcji produktów tej firmy]


Moją uwagę przyciągnęły piękne, minimalistyczne flakony i retro-etykiety
na razie testowałam niewiele:

Cannabis Santal EDP - kwalifikowany jako męski, ale mi bardzo przypomina Elixir Hermesa.
nuty: bergamotka, brazylijska pomarańcza, czarna śliwka; paczula, akord cannabis, róża; czekolada, wetiwer, piżmowa wanilia [? - vanilla musks]

Po lekko cytrusowym początku robi się jeszcze piękniejszy i bardzo ciepły, trwały, nieco orientalnie słodkawy, odrobinę "jadalny", akordu Cannabis nie wyczuwam zbyt wyraźnie, jednak jest w nim coś hipnotycznego, co skłania do obwąchiwania nadgarstka Zmysłowy i niecodzienny. Musze jeszcze przetestować go na TŻ.

Strawberry Flowers EDP
nuty: mandarynka, owoce yuzu, biała brzoskwinia, górskie truskawki [mountain strawberries], frezja, kwiat pomarańczy, osmanthus, kosaciec, pizmo, białe drewno.

Bardzo przyjemny, codzienny lekki zapach, łagodny i raczej nieskomplikowany - nie wyczuwam w nim dużej ilości truskawek, czy innej owocowej mieszanki. To delikatna mgiełka z przeplatającymi się nutkami pizma, soku z mandarynek i delikatnych frezji.

Sugar EDP
nuty: brgamotka, cytryna, słodka brazyliska pomarańcza; olejek petitgrain z drzewa pomarańczowego, heliotrop, biała lilia; karmel, wanilia, majeranek.

Tu zgodnie z tytułem spodziewałam się czegoś towarzyszącego uczuciu rozgryzanych kryształków cukru jednak zapach jest inny - bardzo cytrusowy, orzeźwiający i optymistyczny. Dopiero po jakimś czasie zaczyna się wysładzać i pozwala przeniknąć wanilii. Ale żaden z niego jadalny słodziak w typie Pink Sugar. całkiem oryginalna kompozycja [nawet pomimo tej lemoniady głównie na początku]


Wiem, że Fresh dostępny jest głównie w USA, ale również w Londynie [w postaci jednego salonu ] oraz w Korei.
Może ktoś jeszcze miał przyjemność poznać ich kompozycje?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg H00001050-L.jpg (27,9 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fresh.jpg (16,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg H00001229-L.jpg (10,0 KB, 4 załadowań)
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 16:03   #2
camelia111
Zakorzenienie
 
Avatar camelia111
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 603
Dot.: Fresh F21C

Pierwsze słyszę.... Jakie ceny? Flakoniki śliczne
camelia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:11.