Jak zacząć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-10, 07:18   #1
Zuzolotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 21

Jak zacząć?


Hej

Razem z moją przyjaciółką stwierdziłyśmy, że wyjedziemy za granice w celach zarobkowych. Język angielski stoi u nas bardzo dobrze, troszkę gorzej z niemieckim, ale daje rade.

Tylko jest taki problem, że ja nawet nie wiem jak zacząć
Czytam fora, przeglądam ogłoszenia o prace i mam w głowie wielki mętlik stąd moje pytania:

1. Lepiej szukać pracy na własną ręke czy w agencji?
2. Jak znaleźć sobie mieszkanie?
3. Czy przed wyjazdem należy sie zaopatrzyć w książeczkę sanitarno - eepidemiologiczną czy zrobić to w danym kraju?

Jeśli chodzi o to pytanie to odrazu powiem, że nam najbardziej odpowiadałaby praca w ogrodnictwie Ale trochę sie boimy, że jest bardzo dużo chętnych w tej branży bo nie potrzebna jest znajomość języka

Będę wdzięczna za odpowiedzi i za rady
Zuzolotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 19:05   #2
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Jak zacząć?

Po co Wam ta ksiazeczka do pracy w ogrodnictwie? Nie slyszalam w ogole o niej poza branza hostess/osob na kuchni i to tylko w Polsce. W UK nie ma czegos takiego (nie potrzebowalam do Subwaya ani nic).

Czy macie doswiadczenie w ogrodnictwie? Jakies kursy czy cokolwiek? Tutaj wszedzie strzyga trawniczki, wiec prace mozna w tej branzy znalezc. O niemczech nic nie wiem to sie nie wypowiem.

Dla mnie agencja to taka deska ratunku - lepiej szukac pracy samemu i dopiero jak sie jest w podbramkowej sytuacji ratowac sie agencja, poniewaz zazwyczaj wyplata od nich jest duzo nizsza niz to co placi pracodawca. I ogolem mniejsze prawa itd.

Jak znalezc sobie mieszkanie - Nie rozumiem pytania. Po prostu wynajac. Chcecie cale mieszkanie? Mnostwo stron jest od tego. Zazwyczaj jak ktos tu przyjezdza to pare dni siedzi u kogos/w hotelu, ma juz umowione ogladanie mieszkan, oglada pare, wybiera, podpisuje umowe i zamieszkuje. No chyba to podobnie w kazdym kraju wyglada :d
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 21:30   #3
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez Zuzolotka Pokaż wiadomość
Hej

Razem z moją przyjaciółką stwierdziłyśmy, że wyjedziemy za granice w celach zarobkowych. Język angielski stoi u nas bardzo dobrze, troszkę gorzej z niemieckim, ale daje rade.

Tylko jest taki problem, że ja nawet nie wiem jak zacząć
Czytam fora, przeglądam ogłoszenia o prace i mam w głowie wielki mętlik stąd moje pytania:

1. Lepiej szukać pracy na własną ręke czy w agencji?
2. Jak znaleźć sobie mieszkanie?
3. Czy przed wyjazdem należy sie zaopatrzyć w książeczkę sanitarno - eepidemiologiczną czy zrobić to w danym kraju?

Jeśli chodzi o to pytanie to odrazu powiem, że nam najbardziej odpowiadałaby praca w ogrodnictwie Ale trochę sie boimy, że jest bardzo dużo chętnych w tej branży bo nie potrzebna jest znajomość języka

Będę wdzięczna za odpowiedzi i za rady
Zawsze lepiej znaleźć pracę na własną rękę bez udziału agencji, ale to nie takie proste. U mnie w mieście agencje zdominowały większość zakładów pracy. Na wszelki wypadek polecam się zarejestrować w kilku agencjach pracy. Słyszałam tez ze w Polsce są pewne agencje pracy, które rekrutuja do pracy za granicą. Tyle, że lepiej je dokładnie sprawdzić, aby potem nie wylądować w agencji towarzyskiej.
Książeczka sanitarno -epidemiologiczna jest tu w Wielkiej Brytanii niepotrzebna.
Co do mieszkania, tutaj też dominuja agencje, więc starajcie się szukać mieszkania od tzw. Prywatnych landlordow.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 16:07   #4
19kacha90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Jak zacząć?

a w jakim kraju konkretnie szukacie pracy?
Watro też zastanowic sie i poczytac, czy w danym kraju "oplaca sie " szukac pracy, bedac w okreslonym wieku. Np w Holandii obowiazuje tzw wiekowka, osobom do 23.r.z totalnie nie oplaca sie tam wyjezdzac.
19kacha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 19:55   #5
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Jak zacząć?

Przeciez napisały ze chcą do Anglii lub Niemiec. W Anglii tez jest mniejsza minimalna płaca dla osob poniżej 21 R.z. Ale wielu pracodawców nie patrzy na to i płaca tyle samo wszystkim pracownikom.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 02:29   #6
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Jak zacząć?

Z mieszkaniem w Anglii to nie taka latwa sprawa, nie oszukujmy sie. Bedzie potrzebowaly:depozytu 4-6tygodnie rentu, rent z gory, wyciag z konta, payslipy z pracy, referencje od wczesniejszych landlordow(choc tego nie zawsze oczekuja). Malo kto wynajmuje mieszkanie osobom swiezo po przylocie, wiec musicie pare miesiecy jednak odsiedziec na pokoju i odlozyc kase na mieszkanie.
Nie ryzykowalabym z agencjami w Polsce, ktore zalatwiaja prace w Anglii. W Anglii da sie znalezc prace, tylko potrzeba troche checi, wiadomo, ze z nieba nie spadnie. Agencje to juz ostatnia deska ratunku, bo najczesciej jestescie wtedy na telefon, rano dzwonia, ze was potrzebuja i lecicie, jest nizsza stawka, nie macie prawie zadnych praw.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 02:47   #7
MonnieB
Zakorzenienie
 
Avatar MonnieB
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 3 960
Dot.: Jak zacząć?

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Z mieszkaniem w Anglii to nie taka latwa sprawa, nie oszukujmy sie. Bedzie potrzebowaly:depozytu 4-6tygodnie rentu, rent z gory, wyciag z konta, payslipy z pracy, referencje od wczesniejszych landlordow(choc tego nie zawsze oczekuja). Malo kto wynajmuje mieszkanie osobom swiezo po przylocie, wiec musicie pare miesiecy jednak odsiedziec na pokoju i odlozyc kase na mieszkanie.
Nie ryzykowalabym z agencjami w Polsce, ktore zalatwiaja prace w Anglii. W Anglii da sie znalezc prace, tylko potrzeba troche checi, wiadomo, ze z nieba nie spadnie. Agencje to juz ostatnia deska ratunku, bo najczesciej jestescie wtedy na telefon, rano dzwonia, ze was potrzebuja i lecicie, jest nizsza stawka, nie macie prawie zadnych praw.
dokładnie. moja siostra dostaje rote z DZIENNYM wyprzedzeniem. w sumie płacą jej ok ale mogłaby dostawać więcej i z mieszkaniem to prawda, ciężka sprawa i bardzo kosztowna.
__________________
Cytat:
Some people think they are champagne in a tall glass, when in fact they are lukewarm piss in a plastic cup.
MonnieB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-15, 12:12   #8
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Jak zacząć?

Wynajęcie mieszkania jest trudniejsze ale juz np. Pokoju duzo mniej skomplikowane (depozyt, rent z góry i tyle). Ja wynajmuje pokoj w domu posiadanym przez agencje, musiałam zapłacić tylko 1 msc z góry i 125 funtów opłaty agencyjnej, żadnej kaucji, wyciagow z banku czy cokolwiek. Wiec to lepsza opcja dla świeżych osob tutaj.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 10:35   #9
Splashandfoam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 35
Dot.: Jak zacząć?

dlaczego? dlaczego do 23 r.ż nie warto tam wyjeżdzac?

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez 19kacha90 Pokaż wiadomość
a w jakim kraju konkretnie szukacie pracy?
Watro też zastanowic sie i poczytac, czy w danym kraju "oplaca sie " szukac pracy, bedac w okreslonym wieku. Np w Holandii obowiazuje tzw wiekowka, osobom do 23.r.z totalnie nie oplaca sie tam wyjezdzac.
dlaczego nie warto? jak tam to wszystko wygląda?
Splashandfoam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 14:28   #10
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Jak zacząć?

Wynajęcie pokoju jest dziecinnie łatwe, nie rozumiem dlaczego miałyby sie rzucić od razu na mieszkanie, to byłoby nawet niepoważne w takiej sytuacji.

Pokoj wynajęłam na drugi dzien mojego przyjazdu. Ogłoszeń jest masa, zwłaszcza na polskich sklepach. Płacisz za miesiac z gory i depozyt i koniec.


Wysłano przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-20 15:28:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.