miesiąc na ślub - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-24, 22:53   #1
offca88
Raczkowanie
 
Avatar offca88
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54

miesiąc na ślub


Pomóżcie mi, z narzeczonym znaleźliśmy salę ale ze względu na wiele aspektów jest możliwy tylko termin majowy. Osobiście mi ten termin nie przeszkadza ale moim rodzicom już nie bardzo. Komukolwiek jak mówię że ślub w maju to patrzy na mnie dziwnie,i mówi że się nie bierze w tym miesiącu. Coraz bardziej mnie przytłacza sytuacja. Ta sala mi się podoba, ale co jeśli goście nie przyjdą? Z tego wszystkiego zamiast chudnąć cały czas tyję. czy ktoś miał podobną sytuację?
__________________
79 kg-78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60kg

Edytowane przez offca88
Czas edycji: 2014-01-24 o 22:54
offca88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 23:08   #2
kammmm
Raczkowanie
 
Avatar kammmm
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 97
Dot.: miesiąc na ślub

Cytat:
Napisane przez offca88 Pokaż wiadomość
Pomóżcie mi, z narzeczonym znaleźliśmy salę ale ze względu na wiele aspektów jest możliwy tylko termin majowy. Osobiście mi ten termin nie przeszkadza ale moim rodzicom już nie bardzo. Komukolwiek jak mówię że ślub w maju to patrzy na mnie dziwnie,i mówi że się nie bierze w tym miesiącu. Coraz bardziej mnie przytłacza sytuacja. Ta sala mi się podoba, ale co jeśli goście nie przyjdą? Z tego wszystkiego zamiast chudnąć cały czas tyję. czy ktoś miał podobną sytuację?
Tam też kręcili nosem na ślub w maju, ale my postawiliśmy na swoim i będzie ślub majowy i już

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
i can be your tinkerbelland, you can be my peter pan and we can run away together off to never never land..
kammmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 01:21   #3
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: miesiąc na ślub

Zawsze mnie dziwiło dlaczego ludzie unikają maja.
Wszak to miesiąc miłości.
Ale zabobony zwyciężają.
Te powiedzonka-przysłowia o majowym ślubie brzmią groźnie.
"ślub majowy -grób gotowy"
"w maju ślub to rychły grób" czy coś w tym stylu.

A powstały te powiedzonka po upadku powstania styczniowego.
Patriotyczna młodzież aby zniechęcić ludzi do brania ślubu w tym miesiącu wymyśliła je gdyż chcieli aby ten miesiąc na zawsze pozostał miesiącem żałoby i oddawania hołdu powstańcom.
Ostanie bitwy powstania to 1 maja pod Zamościem i 4 maja pod Lublinem 1864 roku.
Dlatego maj został wybrany jako miesiąc gdzie się ślubów nie zawiera.

Jeszcze jest tłumaczenie, że maj to miesiąc Maryjny bo odbywają się nabożeństwa majowe.
No i w maju są komunie więc rodzice dzieci komunijnych chcą mieć w soboty kościół wolny aby móc dekorować komunijnie.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-01-25 o 02:02
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 07:15   #4
Porcelalka
Przyczajenie
 
Avatar Porcelalka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 29
Dot.: miesiąc na ślub

Grubella super to wszystko zebrała!

Osobiście nie czuje żadnego wewnętrznego sprzeciwu gdy myślę o majowym ślubie... w końcu maj uchodzi za miesiąc zakochanych
Porcelalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 08:51   #5
mojakaren
Zakorzenienie
 
Avatar mojakaren
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 486
Dot.: miesiąc na ślub

Cytat:
Napisane przez offca88 Pokaż wiadomość
Pomóżcie mi, z narzeczonym znaleźliśmy salę ale ze względu na wiele aspektów jest możliwy tylko termin majowy. Osobiście mi ten termin nie przeszkadza ale moim rodzicom już nie bardzo. Komukolwiek jak mówię że ślub w maju to patrzy na mnie dziwnie,i mówi że się nie bierze w tym miesiącu. Coraz bardziej mnie przytłacza sytuacja. Ta sala mi się podoba, ale co jeśli goście nie przyjdą? Z tego wszystkiego zamiast chudnąć cały czas tyję. czy ktoś miał podobną sytuację?
u nas bylo to samo, w maju mamy rocznicę i świetnie pasowałby wtedy ślub, ale zaczęło się gadanie, nam jakoś szczególnie nie zależało bo woleliśmy jesień więc temat umarł, ale w Twojej sytuacji bym się w ogóle nie przejmowała!
__________________
27 IX 2014

jesteśmy jedno
jedno ze stali

1+1=3
mojakaren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 10:36   #6
lucynaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 67
Dot.: miesiąc na ślub

Za moich czasów to mało kto brał slub w maju,ale dzisiaj jest bardzo modne a terminy majowe są bardzo oblegane,szczególnie to z początku maja.Bierz wtedy kiedy odpowiada Tobie i wiesz ze gościom termin wiosenny nie bedzie problemem.W mojej rodzinie wystżega się terminów zimowych,bo w zimie pracujemy najwięcej
lucynaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 10:55   #7
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: miesiąc na ślub

jakiś zabobony i tyle


Maj jest pogodowo ślicznym miesiącem .
Moi rodzice brali ślub w maju - 45 lat temu jakoś mają się dobrze , a kochają się po tych latach jak nowożeńcy Znam kilka par które brały ślub w maju , jak ktoś wyżej napisał coraz modniejszy się ten miesiąc robi , starsi ludzie psioczą - młodzi w większości nie wierzą w zabobony.
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-25, 13:00   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: miesiąc na ślub

ale czemu się przejmujesz takimi ludźmi? to wasz ślub i komu zależy, żeby być na nim to przyjdzie, niezależnie od miesiąca.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 14:19   #9
blackberry555
Raczkowanie
 
Avatar blackberry555
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 142
Dot.: miesiąc na ślub

ja borę w maju- tyle że ja od zawsze wiedziałam że tylko MAJ dla mnie nie ma piękniejszego miesiąca

tez rodzina gadała ze jak to w maju ? ze tyle innych miesiecy a my taki
" pechowy" smieszą mnie te wszystkie zabobony
__________________




blackberry555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 14:24   #10
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: miesiąc na ślub

Przyznaję bez bicia - marzył mi się ślub w maju, ale mama, teściowa, ciotki, starsze znajome - w sumie chyba wszyscy urządzili mi taki lament, że odpuściłam. Nasłuchałam się dziesiątek opowieści jak to młody/młoda tydzień po ślubie umierali, wszystkie oczywiście z życia wzięte. Nie na moje zdrowie to. Biorę w ostatnim tygodniu kwietnia. Na prawdę, uznałam, że gra nie warta świeczki, jak ma mi cała rodzina rozpaczać, to szkoda mi nerwów żeby stawiać na swoim.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 16:11   #11
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: miesiąc na ślub

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Przyznaję bez bicia - marzył mi się ślub w maju, ale mama, teściowa, ciotki, starsze znajome - w sumie chyba wszyscy urządzili mi taki lament, że odpuściłam. Nasłuchałam się dziesiątek opowieści jak to młody/młoda tydzień po ślubie umierali, wszystkie oczywiście z życia wzięte. Nie na moje zdrowie to. Biorę w ostatnim tygodniu kwietnia. Na prawdę, uznałam, że gra nie warta świeczki, jak ma mi cała rodzina rozpaczać, to szkoda mi nerwów żeby stawiać na swoim.
Ja też dawno temu uległam lamentom teściowej i babci mojego męża aby ślubu w maju nie brać. Nie pomogły moje tłumaczenia, że to zabobon. Też dostałam dziesiątki przykładów o szybkiej śmierci jednego z młodych. A obie kobiety były bardzo religijne.
Wzięliśmy ślub w ostatnią sobotę kwietnia dla ich spokoju i mimo, że też teściowa trochę kręciła nosem, że w nazwie miesiąca nie ma literki"r" to małżeństwo mi się udało i myślę , że tak będzie do końca jego trwania.

Dostałam też mnóstwo rad od babci męża dotyczących różnych ślubnych przesądów co panna młoda mieć w czasie ślubu powinna.

I radę moralną aby w noc poślubną panna młoda pierwsza się położyła do łóżka "bo nie wypada aby kobieta się facetowi do łóżka pchała".
To on ma podejść do leżącej już małżonki i poprosić o położenie się przy niej.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-25, 16:35   #12
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: miesiąc na ślub

a o co chodzi z tą literką 'r'? tzn wiem, że powinien być miesiąc z tą literą, ale dlaczego? da się to jakoś wyjaśnić, tak jak te zabobony majowe?

ja bym bardzo chciała ślub w maju, jakoś tak w połowie. piękny miesiąc, a że będzie tylko ślub cywilny to myślę, że nikt by nie wyskoczył z takimi zabobonami
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 18:39   #13
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: miesiąc na ślub

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
a o co chodzi z tą literką 'r'? tzn wiem, że powinien być miesiąc z tą literą, ale dlaczego? da się to jakoś wyjaśnić, tak jak te zabobony majowe?

ja bym bardzo chciała ślub w maju, jakoś tak w połowie. piękny miesiąc, a że będzie tylko ślub cywilny to myślę, że nikt by nie wyskoczył z takimi zabobonami
Każdy zabobon da się wyjaśnić.
Bo "R" to "Rodzina". Wróżyło szczęśliwą rodzinę.
Ale tej zasadzie nie podlega majowe" M" jak Miłość

Jeszcze, że biorąc ślub w miesiącu bez "r " to dzieci z takiego małżeństwa długo nie będą mogły tego trudnego dźwięku"r" wypowiedzieć i będą miały problemy z tego powodu w szkole, przedszkolu.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-25, 21:02   #14
pattwie
Raczkowanie
 
Avatar pattwie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 54
Dot.: miesiąc na ślub

maj jest zły, bo nie ma literki 'r' ostatnio się śmialiśmy, że tak na prawdę każdy miesiąc ma literkę R jeśli znajdziemy jego odpowiednich w innym języku- przykładowo styczeń po angielsku to january

kto by się przejmował- Twoje wesele my bierzemy nie dość, że w lipcu to jeszcze w piątek zawsze będzie coś co się komuś nie spodoba- termin, sala, miejsce, sukienka, menu, o czymś mówić trzeba

gdy będziesz w ciąży i będziesz miała termin na niedzielę, to będziesz przetrzymywała poród, żeby dziecko nie było leniwe?
Wasz dzień i Wasza decyzja, jeżeli sala się Wam podoba to nawet nie ma się nad czym zastanawiać zrobicie we wrześniu i tak pewnie ktoś nie przyjedzie bo egzaminy poprawkowe i wakacje last minute a Wy będziecie się denerwować, że ta sala nie jest tą wymarzoną
pattwie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 00:47   #15
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: miesiąc na ślub

Co do literki "r" to słyszałam inne tłumaczenie. Że wzięło się to z tradycji krajów anglosaskich, z zamierzchłych czasów, gdzie miesiące letnie (May, June, July, August) to miesiące robocze, kiedy była masa pracy w polu i nie było czasu na śluby i przygotowania weselne, a że te nazwy akurat nie mają literki "r" to się tak przyjęło, że bez "r" to zło

---------- Dopisano o 01:47 ---------- Poprzedni post napisano o 01:46 ----------

Sama chciałam ślub w maju, jednak moja teściowa też kręciła nosem, ale bardziej przeszkadzało to, że sobota majowa jaka nam odpowiadała to rocznica śmierci bliskiego członka rodziny TŻ-a i tak nie bardzo mu to było. Plus miałabym miesiąc do obrony. Stąd padło na kwiecień
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 01:37   #16
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: miesiąc na ślub

Witaj, ślub biorę właśnie w MAJU! To przecież miesiąc Maryjny a osoba wierząca nie powinna sugerować się zabobonami dlatego też nie rozumiem ludzi, którzy kurczowo trzymają się przesądów. Rodzice rodzicami, ale pamiętaj decyzja należy do Ciebie. Bywa wiele przypadków, że ludzie biorą ślub w miesiącach bez "R". I co? I żyją, mają się dobrze. To czy w miesiącu jest R czy nie, nie może przecież decydować o tym, że nie będzie śmierci, rozstania itp. Życie jest w naszych rękach a nie jakiegoś zabobonu. Życzę powodzenia!
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-26, 13:58   #17
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: miesiąc na ślub

Moim zdaniem maj to IDEALNY miesiąc na ślub! Mi marzył się ślub w tym miesiącu, ale ze względu na zbyt duże odległości musieliśmy wybrać termin sierpniowy.

Także nie przejmuj się. Prawdę mówiąc dopiero na wizażu spotkałam się z takim przesądem.
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 10:31   #18
offca88
Raczkowanie
 
Avatar offca88
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 54
Dot.: miesiąc na ślub

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Utwierdziłyście mnie w przekonaniu, że czasem trzeba stawiać na swoim.
Wstępnie już zarezerwowaliśmy salę na 30 maja 2015 a w lutym podpisujemy umowę
__________________
79 kg-78-77-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60kg
offca88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 10:43   #19
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: miesiąc na ślub

Cytat:
Napisane przez offca88 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Utwierdziłyście mnie w przekonaniu, że czasem trzeba stawiać na swoim.
Wstępnie już zarezerwowaliśmy salę na 30 maja 2015 a w lutym podpisujemy umowę
Oczywiście, że warto Zwłaszcza, gdy przeciwstawiasz się takim bzdurom jak zabobony. Powodzenia w przygotowaniach!
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-27, 22:48   #20
edith26
Raczkowanie
 
Avatar edith26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 47
Dot.: miesiąc na ślub

Pewnie, że nie warto słuchać w tym przypadku innych. Ja brałam ślub w październiku i też każdy nam odradzał, bo brzydka pogoda, bo to, bo tamto. Nie poddaliśmy się nikomu i mieliśmy naprawdę piękną pogodę Chociaż ja to i na śnieg bym nie narzekała w takim dniu

Najśmieszniejsze jest to, że w takie zabobony wierzą i powtarzają osoby, które twierdzą, że są najbliżej Kościoła
__________________
www.pasjasmaku.com
edith26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 09:42   #21
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: miesiąc na ślub

Cytat:
Napisane przez edith26 Pokaż wiadomość
Pewnie, że nie warto słuchać w tym przypadku innych. Ja brałam ślub w październiku i też każdy nam odradzał, bo brzydka pogoda, bo to, bo tamto. Nie poddaliśmy się nikomu i mieliśmy naprawdę piękną pogodę Chociaż ja to i na śnieg bym nie narzekała w takim dniu

Najśmieszniejsze jest to, że w takie zabobony wierzą i powtarzają osoby, które twierdzą, że są najbliżej Kościoła
O widzisz, też będę mieć ślub w październiku Miesiąc jak każdy inny, w końcu i w lipcu może trafić się paskudna pogoda.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 19:10   #22
roksana89
Rozeznanie
 
Avatar roksana89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 913
Dot.: miesiąc na ślub

Witaj Mi tez zawsze marzyl sie slub w maju ale zeby uniknac gadania postanowilam ze bedzie na poczatku czerwca. Tylko ze sala, ktora najbardziej nam sie spodobala nie miala wolnego terminu na czerwiec. Wiec wyszlo na moje i slub bedzie tydzien wczesniej w ostatni weekend maja jutro jedziemy dopełnic formalności I chyba nawet zbyt duzego lamentu w domu nie bylo. Slub koscielny a ja mam wierzyc w przesady ?? O nie !
♥♥

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Dobrze, że jesteś, każdego dnia. Łatwiej powietrze dzielić na dwa..."



30.05.2015




roksana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 00:04   #23
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: miesiąc na ślub

w sierpniu podobno też sie nie bierze ( miesiac trzezwosci ) a jest najbardziej obleganym miesiacem egzekwo z lipcem
my sie zastanawialismy maj albo sierpien. padlo na sierpien ale tylko i wylacznie dlatego ze hajtamy sie w naszą 4tą rocznice
a gadaniem ludzi to bym sie nie przejmowala.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 12:22   #24
Szczeperka
Wtajemniczenie
 
Avatar Szczeperka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań/ Toruń
Wiadomości: 2 404
Dot.: miesiąc na ślub

My też bierzemy ślub w maju Nie było opcji wybrania innego miesiąca bo to w końcu miesiąc zakochanych, wg mnie najładniejszy w całym roku. No i kwitną konwalie i bzy, które uwielbiamy. Dzięki temu, że ślub jest w maju to właśnie te kwiaty będą w dekoracjach

Rodzina też zareagowała zabobonami ale my mamy na to gotową odpowiedź:
Gdybyśmy mogli to w kościele drogę przebiegałyby nam czarne koty, przeszlibyśmy pod drabiną a ślub byłby w piątek 13-tego. A i tak będziemy szczęśliwym małżeństwem!
Po takiej formułce wszelkie narzekania się skończyły
__________________
Staś 10.01.2015

Ignaś 11.03.2016
Szczeperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 12:43   #25
roksana89
Rozeznanie
 
Avatar roksana89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 913
Dot.: miesiąc na ślub

Cytat:
Napisane przez Szczeperka Pokaż wiadomość
My też bierzemy ślub w maju Nie było opcji wybrania innego miesiąca bo to w końcu miesiąc zakochanych, wg mnie najładniejszy w całym roku. No i kwitną konwalie i bzy, które uwielbiamy. Dzięki temu, że ślub jest w maju to właśnie te kwiaty będą w dekoracjach

Rodzina też zareagowała zabobonami ale my mamy na to gotową odpowiedź:
Gdybyśmy mogli to w kościele drogę przebiegałyby nam czarne koty, przeszlibyśmy pod drabiną a ślub byłby w piątek 13-tego. A i tak będziemy szczęśliwym małżeństwem!
Po takiej formułce wszelkie narzekania się skończyły
Bardzo dobre podejcie. ja mam takie samo a te konwalie i bzy... Tak ja tez chce zeby byly elementem dekoracji stolu i chce maly bukiecik konwali pieknie i wiosennie
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Dobrze, że jesteś, każdego dnia. Łatwiej powietrze dzielić na dwa..."



30.05.2015




roksana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 13:44   #26
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: miesiąc na ślub

Cytat:
Napisane przez offca88 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
Utwierdziłyście mnie w przekonaniu, że czasem trzeba stawiać na swoim.
Wstępnie już zarezerwowaliśmy salę na 30 maja 2015 a w lutym podpisujemy umowę
Też planujemy ślub w maju 2015!

A gdyby ktoś się czepiał, że nie ma litery "R", to w języku ukraińskim maj to травень czyt. tRawen

__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 14:16   #27
roksana89
Rozeznanie
 
Avatar roksana89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 913
Dot.: miesiąc na ślub

My juz wplacilismy zaliczke i slub bedzie tez 30 maja 2015 !

Sent from my ST21i using Wizaz Forum mobile app
__________________
"Dobrze, że jesteś, każdego dnia. Łatwiej powietrze dzielić na dwa..."



30.05.2015




roksana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:21   #28
Szczeperka
Wtajemniczenie
 
Avatar Szczeperka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Poznań/ Toruń
Wiadomości: 2 404
Dot.: miesiąc na ślub

Cytat:
Napisane przez roksana89 Pokaż wiadomość
My juz wplacilismy zaliczke i slub bedzie tez 30 maja 2015 !
Gratulacje
__________________
Staś 10.01.2015

Ignaś 11.03.2016
Szczeperka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:40   #29
roksana89
Rozeznanie
 
Avatar roksana89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 913
Dot.: miesiąc na ślub

Cytat:
Napisane przez Szczeperka Pokaż wiadomość
Gratulacje
Dziekuje

Sent from my ST21i using Wizaz Forum mobile app
__________________
"Dobrze, że jesteś, każdego dnia. Łatwiej powietrze dzielić na dwa..."



30.05.2015




roksana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 23:35   #30
Atomoowka
Wtajemniczenie
 
Avatar Atomoowka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 236
Dot.: miesiąc na ślub

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Co do literki "r" to słyszałam inne tłumaczenie. Że wzięło się to z tradycji krajów anglosaskich, z zamierzchłych czasów, gdzie miesiące letnie (May, June, July, August) to miesiące robocze, kiedy była masa pracy w polu i nie było czasu na śluby i przygotowania weselne, a że te nazwy akurat nie mają literki "r" to się tak przyjęło, że bez "r" to zło

---------- Dopisano o 01:47 ---------- Poprzedni post napisano o 01:46 ----------
Słyszałaś to ode mnie?


A ciotki, matki, babcie olej chcesz maj bierz ślub w maju. Ja chciałam czerwiec, ze względu na słoneczniki ale sala była wolna w maju i mam maj. Piękny miesiąc
__________________
Kochany synek Aleks 25.03.2012
Wymarzony Mati 12.06.2018

Ślubuję Ci 10.05.2014


11.01.2013 kierrrrowca
Atomoowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-20 16:17:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.