Totalna amatrorszczyna Eweski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-06, 15:05   #1
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100

Fotografia przez małe " f "


Witam
Już jakiś czas temu chciałam zalożyć tutaj wątek ze swoimi "zdjęciami" ale miałam obawy, wiem że zdjęcia nie są najlepsze, ale bez krytyki i opinii innych nie wyeliminuję błędów które popełniam. Zaznaczam, że jestem totalną amatorką robię zdjęcia dla przyjemności bo lubię fotografować.
Bardzo proszę o wskazówki i porady, wskazanie co robię nie tak itp.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (78,9 KB, 190 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (60,9 KB, 177 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (137,9 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (86,1 KB, 135 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (69,4 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (69,3 KB, 151 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 13.jpg (86,5 KB, 179 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14.jpg (140,6 KB, 254 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 15.jpg (79,3 KB, 198 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 16.jpg (69,7 KB, 96 załadowań)

Edytowane przez eweska
Czas edycji: 2012-05-02 o 21:23
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 15:06   #2
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Kolejne dwa i koniec jak na razie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 19.jpg (124,6 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20.jpg (63,9 KB, 55 załadowań)
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 21:09   #3
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Ja się nie znam kompletnie na zdjęciach, choć sam uwielbiam robić- ale wstydzę się założyć wątek ze swoimi zdjęciami .
Nie dam Ci żadnej rady (bo się nie znam), ale mogę powiedzieć, że bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia i z chęcią obejrzę kolejne.
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 14:40   #4
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Patrzy się przyjemnie nawet bardzo, zwłaszcza, że takie piękne widoki tam są.

Najładniejsze IMO te:
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...3&d=1252245921

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...4&d=1252245921

Spytam tylko o kolory. Czy masz aż tak dobry sprzęt czy jakoś były "podciągane" kolorki na tych zdjęciach?
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 16:15   #5
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Dziękuję za opinie

Socki zdjęcia robione lustrzanką Nikon D60 z obiektywem NIKKOR 35mm f/1.8G AF-S DX , zdjęcia były tylko zmniejszane w programie graficznym nic z kolorystyką nie zmieniałam.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 18:24   #6
Sheril
Zadomowienie
 
Avatar Sheril
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 096
GG do Sheril
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Ja też się nie znam kompletnie na zdjęciach, ale bardzo przyjemnie się na nie patrzy. Mają taki specyficzny klimat, który mi odpowiada.
__________________
Starannie obieram ze skórki warianty życia.

WWW.DOGOMANIA.PL - zainteresuj się losem zwierząt!

www.nailsbymagda.pinger.pl Mój blog pazurkowy. Moja pasja. Zapraszam!
Sheril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 20:57   #7
KATona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 402
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

zdjęcie ciekawe, w miarę poprawne widać że masz dobre pomysły, na przyszłość radzę tylko unikania pocztówkowych schematów
aa PS. dobrze jest umieszczać zdjęcia osobno w czarnych ramkach (mam nadzieje że wiesz o co chodzi), fotka wiele zyskuje przykładowo wklejam moją fotkę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wigry.jpg (104,5 KB, 177 załadowań)

Edytowane przez KATona
Czas edycji: 2009-09-07 o 21:07
KATona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 13:00   #8
marieilove
Przyczajenie
 
Avatar marieilove
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiadomości: 18
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Witaj
fotografuję od około 5 lat, głównie portretowe ale postaram się pomóc
nr 1 z żółtymi kwiatkami na tle gór - bardzo mi się podoba, mogłaś trochę więcej nieba dać - dałoby więcej przestrzeni bo góry trochę ucięłaś
nr 2 ok, kropelki ostre, ale szkoda, że za nimi się nic nie dzieje - mimo, że nieostre to ważne jest to, co tam się znajdzie - uważaj na takie rzeczy
nr 3 potok - fajne kontrasty, ale nie za bardzo widać jak to się ma do rzeczywistości - chętnie bym zobaczyła jak ten potok wygląda w większym oddaleniu
nr 4 miejscami przepalone te kwiatuszki i tło, ostrość nie-wiadomo-gdzie tzn akurat tam, gdzie kwiatuszków nie ma. Warto patrzeć gdzie dokładnie jest ostrość, wtedy można uzyskać bardzo efektowne foty. Kadr ok.
nr 5 nie rozumiem w ogóle kadrowania, nie broni się, ładne skały ładne kwiatki ale poucinane wszystko, kawałeczek nieba nijak się ma i rozprasza
nr 6 ładny krajobraz, serduszko jakby się uprzeć może być, ale może więcej tych gór z drzewkami - w pionie, albo jakoś urozmaicić to... ne wiem sama.... takie sztampowe to jest:P
nr 7 brakuje mi góry - nieba, przestrzeni w górę. Fajnie zaobserwowane, ale dużo kwiatki zasłaniają budynków. Jakby więcej nieba dać to kwiatki nie byłyby aż tak ważne i równowaga by wróciła.
nr 8 ale dużo przestrzeni trzeba pilnować pionów budynków - lepiej stanąć dalej i zoomować wtedy proporcje będą lepsze - gdy robisz z bliska ale szerokim kątem czyli bez zooma są zniekształcenia w bliższych miejscach. Ciekawe jakby nie patrzeć
nr 9 nie za bardzo te kamienie - są za jasne w stosunku do tła, jakoś do mnie nie mówią
nr 10 ciemne te góry i pocztówkowe jak powiedział przedmówca:P
nr 11 niby wiadomo co to jest, ale nie ma ciekawego kadrowania, trochę rozpraszających rzeczy się dzieje i takie jakieś... nijakie:P
nr 12 i pocztówka znowu. warto szukać nietypowych rozwiązań

baw się, ucz się, szukaj dobrze Ci idzie rób dużo zdjęć w różnych kadrach i ustawieniach - będziesz miała z czego wybierać
marieilove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 19:05   #9
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Cytat:
Napisane przez My life be like Pokaż wiadomość
Ja się nie znam kompletnie na zdjęciach, choć sam uwielbiam robić- ale wstydzę się założyć wątek ze swoimi zdjęciami .
Nie dam Ci żadnej rady (bo się nie znam), ale mogę powiedzieć, że bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia i z chęcią obejrzę kolejne.
Nie wstydz się nie wstydź forum nam przymiera

Cytat:
Napisane przez marieilove Pokaż wiadomość
Witaj
fotografuję od około 5 lat, głównie portretowe ale postaram się pomóc
nr 1 z żółtymi kwiatkami na tle gór - bardzo mi się podoba, mogłaś trochę więcej nieba dać - dałoby więcej przestrzeni bo góry trochę ucięłaś
nr 2 ok, kropelki ostre, ale szkoda, że za nimi się nic nie dzieje - mimo, że nieostre to ważne jest to, co tam się znajdzie - uważaj na takie rzeczy
nr 3 potok - fajne kontrasty, ale nie za bardzo widać jak to się ma do rzeczywistości - chętnie bym zobaczyła jak ten potok wygląda w większym oddaleniu
nr 4 miejscami przepalone te kwiatuszki i tło, ostrość nie-wiadomo-gdzie tzn akurat tam, gdzie kwiatuszków nie ma. Warto patrzeć gdzie dokładnie jest ostrość, wtedy można uzyskać bardzo efektowne foty. Kadr ok.
nr 5 nie rozumiem w ogóle kadrowania, nie broni się, ładne skały ładne kwiatki ale poucinane wszystko, kawałeczek nieba nijak się ma i rozprasza
nr 6 ładny krajobraz, serduszko jakby się uprzeć może być, ale może więcej tych gór z drzewkami - w pionie, albo jakoś urozmaicić to... ne wiem sama.... takie sztampowe to jest:P
nr 7 brakuje mi góry - nieba, przestrzeni w górę. Fajnie zaobserwowane, ale dużo kwiatki zasłaniają budynków. Jakby więcej nieba dać to kwiatki nie byłyby aż tak ważne i równowaga by wróciła.
nr 8 ale dużo przestrzeni trzeba pilnować pionów budynków - lepiej stanąć dalej i zoomować wtedy proporcje będą lepsze - gdy robisz z bliska ale szerokim kątem czyli bez zooma są zniekształcenia w bliższych miejscach. Ciekawe jakby nie patrzeć
nr 9 nie za bardzo te kamienie - są za jasne w stosunku do tła, jakoś do mnie nie mówią
nr 10 ciemne te góry i pocztówkowe jak powiedział przedmówca:P
nr 11 niby wiadomo co to jest, ale nie ma ciekawego kadrowania, trochę rozpraszających rzeczy się dzieje i takie jakieś... nijakie:P
nr 12 i pocztówka znowu. warto szukać nietypowych rozwiązań

baw się, ucz się, szukaj dobrze Ci idzie rób dużo zdjęć w różnych kadrach i ustawieniach - będziesz miała z czego wybierać


Od siebie dodałabym że nie pasuje mi balans bieli, niebo na niektorych zdjęciach jest aż zbyt niebieskie.
Popracuj nad techniką, kadrem.
Na jakim trybie robisz zdjęcia?
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 19:17   #10
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Cytat:
Napisane przez Sheril Pokaż wiadomość
Ja też się nie znam kompletnie na zdjęciach, ale bardzo przyjemnie się na nie patrzy. Mają taki specyficzny klimat, który mi odpowiada.
Cytat:
Napisane przez KATona Pokaż wiadomość
zdjęcie ciekawe, w miarę poprawne widać że masz dobre pomysły, na przyszłość radzę tylko unikania pocztówkowych schematów
aa PS. dobrze jest umieszczać zdjęcia osobno w czarnych ramkach (mam nadzieje że wiesz o co chodzi), fotka wiele zyskuje przykładowo wklejam moją fotkę
Cytat:
Napisane przez marieilove Pokaż wiadomość
Witaj
fotografuję od około 5 lat, głównie portretowe ale postaram się pomóc
nr 1 z żółtymi kwiatkami na tle gór - bardzo mi się podoba, mogłaś trochę więcej nieba dać - dałoby więcej przestrzeni bo góry trochę ucięłaś
nr 2 ok, kropelki ostre, ale szkoda, że za nimi się nic nie dzieje - mimo, że nieostre to ważne jest to, co tam się znajdzie - uważaj na takie rzeczy
nr 3 potok - fajne kontrasty, ale nie za bardzo widać jak to się ma do rzeczywistości - chętnie bym zobaczyła jak ten potok wygląda w większym oddaleniu
nr 4 miejscami przepalone te kwiatuszki i tło, ostrość nie-wiadomo-gdzie tzn akurat tam, gdzie kwiatuszków nie ma. Warto patrzeć gdzie dokładnie jest ostrość, wtedy można uzyskać bardzo efektowne foty. Kadr ok.
nr 5 nie rozumiem w ogóle kadrowania, nie broni się, ładne skały ładne kwiatki ale poucinane wszystko, kawałeczek nieba nijak się ma i rozprasza
nr 6 ładny krajobraz, serduszko jakby się uprzeć może być, ale może więcej tych gór z drzewkami - w pionie, albo jakoś urozmaicić to... ne wiem sama.... takie sztampowe to jest:P
nr 7 brakuje mi góry - nieba, przestrzeni w górę. Fajnie zaobserwowane, ale dużo kwiatki zasłaniają budynków. Jakby więcej nieba dać to kwiatki nie byłyby aż tak ważne i równowaga by wróciła.
nr 8 ale dużo przestrzeni trzeba pilnować pionów budynków - lepiej stanąć dalej i zoomować wtedy proporcje będą lepsze - gdy robisz z bliska ale szerokim kątem czyli bez zooma są zniekształcenia w bliższych miejscach. Ciekawe jakby nie patrzeć
nr 9 nie za bardzo te kamienie - są za jasne w stosunku do tła, jakoś do mnie nie mówią
nr 10 ciemne te góry i pocztówkowe jak powiedział przedmówca:P
nr 11 niby wiadomo co to jest, ale nie ma ciekawego kadrowania, trochę rozpraszających rzeczy się dzieje i takie jakieś... nijakie:P
nr 12 i pocztówka znowu. warto szukać nietypowych rozwiązań

baw się, ucz się, szukaj dobrze Ci idzie rób dużo zdjęć w różnych kadrach i ustawieniach - będziesz miała z czego wybierać
Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Nie wstydz się nie wstydź forum nam przymiera





Od siebie dodałabym że nie pasuje mi balans bieli, niebo na niektorych zdjęciach jest aż zbyt niebieskie.
Popracuj nad techniką, kadrem.
Na jakim trybie robisz zdjęcia?
Dziękuję wszystkim za wskazówki na pewno z nich skorzystam i postaram się robić coraz lepsze zdjęcia

Tarnaka zdjęcia robię na manualu, a bynajmniej staram się, żeby coś z tego wychodziło
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 19:53   #11
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Cytat:
Napisane przez eweska Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za wskazówki na pewno z nich skorzystam i postaram się robić coraz lepsze zdjęcia

Tarnaka zdjęcia robię na manualu, a bynajmniej staram się, żeby coś z tego wychodziło


Popracuj nad balansem bieli ale o tym już pisałam.
Jeszcze ISO, czasem widać szum.
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-12, 16:33   #12
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Kolejne zdjęcia robione parę tygodni temu .
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 18:09   #13
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

ostatnie zdjęcia o wiele lepsze lepsza kolorystyka i fajne kadry, mi się podoba
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 06:32   #14
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
ostatnie zdjęcia o wiele lepsze lepsza kolorystyka i fajne kadry, mi się podoba
Dziekuję
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 09:52   #15
Cestia
Zakorzenienie
 
Avatar Cestia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 052
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Ze mnie tam żaden ekspert, ale zdjęcia bardzo mi się podobają. Szczególnie te ostatnie Z niecierpliwością czekam na kolejne

A no i mamy taki sam aparacik Więc szczególnie ciekawią mnie zdjęcia robione tym Nikonem
__________________
Nikoniara
...całym sercem
...Wish
Cestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 06:05   #16
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Cytat:
Napisane przez Cestia Pokaż wiadomość
Ze mnie tam żaden ekspert, ale zdjęcia bardzo mi się podobają. Szczególnie te ostatnie Z niecierpliwością czekam na kolejne

A no i mamy taki sam aparacik Więc szczególnie ciekawią mnie zdjęcia robione tym Nikonem
Dziękuję
postaram się w najbliższym czasie coś nowego wrzucić
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 11:27   #17
KATona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 402
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

super !! jesli mam powiedzieć jakieś ale to... bym wyrównała horyzont do idealnego poziomu, wtedy była by pełna harmonia aa i zawsze można poeksperymentować z przesuwaniem linii horyzontu to w górę to w dół
__________________
Nie zgadzam się na kopiowanie zdjęć moich makijaży !!!

Edytowane przez KATona
Czas edycji: 2009-09-24 o 11:28
KATona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 14:46   #18
powiedzmi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 33
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

ja się ogólnie nie znam, ale jako widz mogę od siebie powiedzieć, że brakuje jakiegoś napięcia, jakiejś "dramaturgii", troche zbyt ułożone te widoki.
powiedzmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 23:41   #19
Dorka__00
Zadomowienie
 
Avatar Dorka__00
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 920
GG do Dorka__00
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

ja nie jestem fotografem ale myślę że też kilu rad mogę udzielić.
Po pierwsze uważam ze te drugie zdjęcia dużo lepsze zwłaszcza kolor i światło.
Napisze o tych z nad morza
Pierwsze 2 ładne ale linia horyzontu jest równo na środku co składa zdjęcie na pół. Powinnaś przesunąć ją trochę w górę albo w dół chyba ze świadomie chcesz uzyskać jakąś symetrię.
3 bardzo ładne
4 jak dla mnie zbyt centralne ja bym powalczyła z kompozycją
Dorka__00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 09:02   #20
Cestia
Zakorzenienie
 
Avatar Cestia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 052
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Cytat:
Napisane przez Dorka__00 Pokaż wiadomość
Pierwsze 2 ładne ale linia horyzontu jest równo na środku co składa zdjęcie na pół. Powinnaś przesunąć ją trochę w górę albo w dół chyba ze świadomie chcesz uzyskać jakąś symetrię.
W pierwszym linia horyzontu nie jest na środku
__________________
Nikoniara
...całym sercem
...Wish
Cestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 13:03   #21
Dorka__00
Zadomowienie
 
Avatar Dorka__00
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 920
GG do Dorka__00
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Linie nie ale Fala czyli miejsce które skupia spojrzenie jest. A nie powinna być na środku.
To jest moja opinia, a nie krytyka zdjęcia które jest bardzo ładne.
Dorka__00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 16:38   #22
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Cytat:
Napisane przez KATona Pokaż wiadomość
super !! jesli mam powiedzieć jakieś ale to... bym wyrównała horyzont do idealnego poziomu, wtedy była by pełna harmonia aa i zawsze można poeksperymentować z przesuwaniem linii horyzontu to w górę to w dół
Cytat:
Napisane przez powiedzmi Pokaż wiadomość
ja się ogólnie nie znam, ale jako widz mogę od siebie powiedzieć, że brakuje jakiegoś napięcia, jakiejś "dramaturgii", troche zbyt ułożone te widoki.
Cytat:
Napisane przez Dorka__00 Pokaż wiadomość
ja nie jestem fotografem ale myślę że też kilu rad mogę udzielić.
Po pierwsze uważam ze te drugie zdjęcia dużo lepsze zwłaszcza kolor i światło.
Napisze o tych z nad morza
Pierwsze 2 ładne ale linia horyzontu jest równo na środku co składa zdjęcie na pół. Powinnaś przesunąć ją trochę w górę albo w dół chyba ze świadomie chcesz uzyskać jakąś symetrię.
3 bardzo ładne
4 jak dla mnie zbyt centralne ja bym powalczyła z kompozycją
Cytat:
Napisane przez Cestia Pokaż wiadomość
W pierwszym linia horyzontu nie jest na środku
Cytat:
Napisane przez Dorka__00 Pokaż wiadomość
Linie nie ale Fala czyli miejsce które skupia spojrzenie jest. A nie powinna być na środku.
To jest moja opinia, a nie krytyka zdjęcia które jest bardzo ładne.
Dziękuję wszystkim za opinię na pewno wezmę je sobie do serca, będę poprawiać błędy dzięki Waszym radom, jeszcze raz serdecznie dziękuję
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 17:36   #23
naaunz
Raczkowanie
 
Avatar naaunz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 89
GG do naaunz
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Jak ja bym chciała mieć na swoim koncie takie zdjęcia... Moje to się chowają Ale pomysł założenia wątku z własnymi zdjęciami inspirujący, Może i ja siebie taki sprawię. Choć te moje zdjęcia... o nie nie nie
__________________
Jestem cebulą.
naaunz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 07:28   #24
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Cytat:
Napisane przez naaunz Pokaż wiadomość
Jak ja bym chciała mieć na swoim koncie takie zdjęcia... Moje to się chowają Ale pomysł założenia wątku z własnymi zdjęciami inspirujący, Może i ja siebie taki sprawię. Choć te moje zdjęcia... o nie nie nie
Dziękuję
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 23:18   #25
Srebrzynka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Bardzo fajne fotki, jest podstawa do dalszej pracy nad swoimi umiejętnościami. Rada, która przychodzi mi do głowy to - przy fotografii krajobrazów trochę więcej nieba
Srebrzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 12:09   #26
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Kilka kolejnych moich amatorskich zdjęć
Wiem że na zdjęciach widać szumy, ale nie potrafię ich zmniejszyć tak aby nie traciły na jakości i wyostrzenie również robi swoje
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 17:54   #27
naaunz
Raczkowanie
 
Avatar naaunz
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 89
GG do naaunz
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Od ostatniej mojej tu wizyty trochę podszkoliłam się z fotografii i o twoich ostatnich zdjęciach powiem-pocztówkowe. Nie jest w tym oczywiście nic złego i taki rodzaj fotografii też ma coś w sobie, ale jedyny feler w tym że takich zdjęć się nie zapamiętuje. Po prostu ładne zdjęcie. I tyle. Nie wiem jakie były możliwości w miejscu, w którym byłaś, ale można było trochę poeksperymentować z kadrem, nie koniecznie robić proste jak od linijki zdjęcia gór. Można w tym przemycić coś więcej. Ale to tylko taka moja mała podpowiedź. Przede wszystkim w artystycznej fotografii (o ile zamierzasz taką uprawiać) chodzi o zaskoczenie widza. Ukazanie czegoś na pozór zwyczajnego w zupełnie innym świetle. I nie bój się eksperymentów, choć nie zawsze muszą się powieść. Bo przecież na błędach się człowiek uczy.
Chętnie zobaczę inne twoje fotki. I do dzieła!
PS polecam stronę www.obiektywni.pl Profesjonalni fotografowie zamieszczają tam swoje zdjęcia, można je tez komentować i opiniować. Podczas gdy jesteś amatorką, radziłabym nie porównywać swoich prac z tamtejszymi, będącymi na naprawdę wysokim poziomie, bo mozna sie trochę załamac (np. ja ) Ale warto podpatrzyc jak profesjonalisci robią takie czy inne zdjęcia, można sie na prawde dużo nauczyć. To tak na deserek
__________________
Jestem cebulą.
naaunz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 11:13   #28
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Cytat:
Napisane przez naaunz Pokaż wiadomość
Od ostatniej mojej tu wizyty trochę podszkoliłam się z fotografii i o twoich ostatnich zdjęciach powiem-pocztówkowe. Nie jest w tym oczywiście nic złego i taki rodzaj fotografii też ma coś w sobie, ale jedyny feler w tym że takich zdjęć się nie zapamiętuje. Po prostu ładne zdjęcie. I tyle. Nie wiem jakie były możliwości w miejscu, w którym byłaś, ale można było trochę poeksperymentować z kadrem, nie koniecznie robić proste jak od linijki zdjęcia gór. Można w tym przemycić coś więcej. Ale to tylko taka moja mała podpowiedź. Przede wszystkim w artystycznej fotografii (o ile zamierzasz taką uprawiać) chodzi o zaskoczenie widza. Ukazanie czegoś na pozór zwyczajnego w zupełnie innym świetle. I nie bój się eksperymentów, choć nie zawsze muszą się powieść. Bo przecież na błędach się człowiek uczy.
Chętnie zobaczę inne twoje fotki. I do dzieła!
PS polecam stronę www.obiektywni.pl Profesjonalni fotografowie zamieszczają tam swoje zdjęcia, można je tez komentować i opiniować. Podczas gdy jesteś amatorką, radziłabym nie porównywać swoich prac z tamtejszymi, będącymi na naprawdę wysokim poziomie, bo mozna sie trochę załamac (np. ja ) Ale warto podpatrzyc jak profesjonalisci robią takie czy inne zdjęcia, można sie na prawde dużo nauczyć. To tak na deserek

Dziękuję za opinię, na pewno się przydadzą wskazówki




Kolejne marne próby Nie wiem czemu, ale po dodaniu fotek na wizaż ostrość się gubi :/
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 15:34   #29
Kolorowa_Makrela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 7
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Hmm... ja tam fotografem nie jestem, ale bardzo mi się podobają twoje fotki Niedawno z kumpelką przeprowadziłyśmy całkiem udaną sesję w miejscowych ruinach. Zawsze poprawiam zdjęcia, dodając czarne obramowanie, i różne efekty, i widzę że ty także to robisz. Gratuluję zdjęć.
__________________

Mój opis świadczy o tym kim jestem.... ale... kim ja jestem ?!

Ale dlaczego uważasz że jestem wariatką ?
Kolorowa_Makrela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 00:23   #30
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Totalna amatrorszczyna Eweski

Witam Cię serdecznie

Co do paru rad, to:

- uważaj na prześwietlenia na zdjęciach:
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...9&d=1252245921

- dbaj o to, żeby zdjęcia były ostre, bo inaczej kiepsko wyglądają
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...2&d=1252245921

- spróbuj patrzeć bardziej artystycznym okiem na wszystko, aby fotografie nie wyglądały jak zdjęcia do rodzinnego albumu z wycieczki:
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...3&d=1252245921

- uważaj na horyzont, żeby nie był krzywy:
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...0&d=1252769567 (chociaz tutaj jest prawie idealny )

- baw się kadrami, centralne - są nudne:
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...3&d=1252769567

PS
Fajnie wychodza Ci mini panoramy.

Pozdrawiam
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:54.