Ja i moja dieta . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-01, 15:56   #1
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041

Ja i moja dieta .


Długo się zastanawiałam czy założyć tutaj ten temat ale wkońcu się zdecydowałam ; ) No więc nie ma co ukrywać że jak byłam mała byłam pulchna . Przez kilka lat baaardzo dużo schudłam nie stosując żadnej diety ani nic , normalnie jedząc. Ale fakt- dużo się ruszałam więc to mogło się przyczynić do tego że schudłam (;
Teraz jestem szczupła , jednak dalej moje uda nie są idealne, a przynajmniej dla mnie .
Staram się być jak najaktywniejsza i dużo ćwicze . Rower, rolki, deska, piłka nożna, tenis stołowy..i jeszcze do tego TE ćwiczenia : http://************/cwiczenia_na_nogi_i_posladki.html [dzisiaj zaczynam 1 tydzień xP]

No i się zaczęło . Wiadomo, że do schudnięcia potrzebne są nie tylko ćwiczenia , ale i odpowiednia dieta . Kilka razy próbowałam przez głodówke [kilka dni dokladniej, chociaż nie pod rząd] , jednak rezygnuje , no bo wiem , że to szkodliwe i nic z tego poza efektem yo-yo nie bdzie .
Wpadłam w manie odchudzania . I zauważyłam to nie tylko ja, ale i moi bliscy . No ale ja chcę schudnąć ! Czasem jak zjem więcej niż tyle co sobie obmyśle że mam zjeść to nęka mnie to , że przytyje .
Postanowiłam sobie że słodycze bd jadła tyllko w weekendy no i jak narazie się udaje .
Ale to jest męczące . Ciągle myślenie o ćwiczeniach, jedzeniu i moich udach . Już nie wiem jak mam z nich schudnąć, naprawde . Dodam że mam kobiecie kształty, a nie jakieś grube niewiadomo co . Tyle, że mam poprostu tłuszczu na nogach , nie niewiadomo ile, ale troche go jest .
Do wakacji chciałabym schudnąć i prosiłabym o jakieś rady związane z moim zywieniem i ćwiczeniami . Pomożecie koleżance ? xPP
Jakby co, to mam 14 lat .
EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 16:00   #2
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Ja i moja dieta .

Ogranicz węglowodany, nie łącz ich z tłuszczami, jedz dużo białka. Staraj się, żeby w każdym posiłku było białko i warzywa, jedz NNKT (pestki dyni, słonecznika, migdały, orzechy począwszy od włoskich skończywszy na nerkowcach, nnkt są także w oliwie z oliwek - dużo na ten temat jest na Wizażu). Zrezygnuj z 3 dużych posiłków na rzecz 5 mniejszych : śniadanie, 2 śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja w odstępach do 3 godzin między posiłkami. Pij dużo wody (zdrowa jest też herbata zielona i czerwona), wyeliminuj z jadłospisu chleb biały (zdrowszy jest np. razowy), słodycze, ogranicz ziemniaki i produkty o wysokim IG, polub jogurty i serki homo naturalne, serki wiejskie, twarogi czyli ogólnie wyposaż swoją lodówkę w sporo nabiału i bądź cierpliwa, a zobaczysz efekty.
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 16:02   #3
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Ja i moja dieta .

dziękować hula-hula xP
pije dużo zielonej i czeronwej herbaty [czerwoną od wczoraj]
właśnie co do tych 5 posiłków się zastanawiałam .
Mówisz że pestki dyni też dobre ? ;> spróbóję .
EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 16:08   #4
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Ja i moja dieta .

Pestki jak najbardziej . Źródła NNKT to między innymi też olej lniany/siemię lniane, tłuste ryby morskie, omega3, orzechy, migdały, pestki słonecznika, dyni.Możesz też włączyć np. błonnik, który podobno przyspiesza przemianę materii. Ja lubię go dodawać do jogurtów naturalnych.

Na początek może przejrzyj ten wątek : https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...highlight=NNKT
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 16:35   #5
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Ja i moja dieta .

Właśnie tak zastanawiałam się, czy pestki dyni [tez słonecznika, czy migdały ] będą odpowiednie do diety, no i skoro mówisz że są to raczej są (;
Co do węglowodanów : wiem że trzeba ich unikać, ale też że podczas diety trzeba jeść dużo owoców czy warzyw a to przecież też węglowodany. No to co z owocami i warzywami ?
EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 16:40   #6
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Ja i moja dieta .

Owoce staraj się jeść do 16, po tej godzinie ich unikamy no i nie przesadzaj z ich ilością. Warzywa to jak najbardziej doskonały produkt do łączenia z białkiem, np. zamiast kromki chleba z serem żółtym i szynką zjedz kromkę z chudym twarogiem i plasterkiem pomidora. Do serka wiejskiego jest także mnóstwo kombinacji, możesz tam wkroić pomidora, paprykę, ogórka, rzodkiewkę - na co tylko masz ochotę. Można go jeść też na słodko, ale na redukcji polecane są warzywa. Do podwieczorku na przykład zjedz sobie marchewkę. Do obiadu zrób sałatkę czy surówkę. Po prostu dodawaj je do każdego posiłku w rozsądnej ilości. Ja teraz np jako, że naszedł mnie mały głód to zamiast wcinać Danio zwalczającego ów potwora zjadłam małą marchewę i od razu lepiej.
Na owoce uważaj ze względu na to, że mają fruktozę - od niej się tyje.


W razie czego, proszę o poprawki od bardziej doświadczonych Wizażanek - dopiero się uczę .
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-01, 16:45   #7
ewelciaa144
Zakorzenienie
 
Avatar ewelciaa144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3 237
Dot.: Ja i moja dieta .

Cytat:
Napisane przez EwelkaaS Pokaż wiadomość
Właśnie tak zastanawiałam się, czy pestki dyni [tez słonecznika, czy migdały ] będą odpowiednie do diety, no i skoro mówisz że są to raczej są (;
Co do węglowodanów : wiem że trzeba ich unikać, ale też że podczas diety trzeba jeść dużo owoców czy warzyw a to przecież też węglowodany. No to co z owocami i warzywami ?
Tak pestki dyni, słonecznika i wszelkie orzechy są odpowiednie do diety
A warzywa trzeba jeść i to dużo staraj się do każdego posiłku, a owoce raczej do 16
__________________
Dbam o siebie i dietuje

29.09
0/3,3
ewelciaa144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-08, 15:07   #8
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Ja i moja dieta .

Dzięki dziewczyny, naprawde mi pomogłyście
a może ktoś ma jeszcze jakieś sprawdzone porady ;> ?
EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-08, 21:07   #9
Hei_di
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 420
GG do Hei_di
Smile Dot.: Ja i moja dieta .

Witaj w klubie,też mam 14 lat <jeszcze>
Miło,że nie jestem sama

Nie zadręczaj się za każdą pustą zjedzoną kalorię.Zamiast tego po prostu więcej poćwicz - to taka rada ode mnie


Poczytaj wątki na ,,Wspólnym odchudzaniu''.Jest tego naprawdę dużo


PzDr
__________________
Akcja: racjonalne odżywianie
...i oczywiście TRENING!
Hei_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 11:12   #10
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Ja i moja dieta .

Heidi ostatnio właśnie tak robię, bo w sumie to bez sensu o tych kaloriach wciąż myśleć.
Kiedyś próbowałam głodówek [i głupia byłam] a teraz przerzuciłam się na zdrowe i rozsądne jedzenie ((; i mam nadzieje, że przyniesie efekty.
EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-09, 18:52   #11
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Ja i moja dieta .

Od jutra zaczynam 'ostrzejszą' diete ; )

Moje zasady:
* staram się nie jeść po 18, a nawet jeśli bym musiała to mniej.
* na podwieczorek MOGĘ zjeść coś słodkiego, ale tylko do 100 kcal.
* jednak na podwieczorek będę starała się jeść owoce ; D [ jak owoce- do 16 ]
* ZAWSZE jem śniadanie
* jasny chleb- NIE ! A jeśli już, to tylko jakaś mała kromka dziennie
* więc chleb ciemny lub wasa ;]
* jem 4, ale mniejsze posiłki dziennie - śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację
* staram się jeść mniej więcej w takich samych odstępach
* jeśli zjem więcej niż miałam nie obwiniam się, ale za to więcej ćwicze
* więcej ćwicze- hula hop (chociaż na brzuch zbytnio nie narzekam bo jest w miarę płaski- nie zaszkodzi, a podkreśli talię (; )
* brzuszki, aby brzuch był bardziej płaski
* więcej rozciągania i innych pojedyńczych ćwiczeń

Co do jedzenia więcej nic nie mówię: poprostu ograniczam WW, więcej NNKT, warzyw i owoców , a szczególnie grejpfrutów. Aa, no i słodkie i gazowane napoje..też ograniczam, a nawet postaram się je wyeliminować całkiem, jeśli się uda, do pewnego czasu.

Tyle narazie, mam nadzieje, że się uda.
Trzymacie kciuki ? ; D
[jak coś nie tak - piszcie, postaram to zmienić. ]
EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-24, 12:44   #12
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Ja i moja dieta .

Cytat:
Napisane przez EwelkaaS Pokaż wiadomość
Od jutra zaczynam 'ostrzejszą' diete ; )

Moje zasady:
* staram się nie jeść po 18, a nawet jeśli bym musiała to mniej.
jedzenie do godz. 18 to mit, powinno się jeść 2-3 godziny przed snem, a nawet godzinę przed snem można całkowicie białkowe jedzenie.
ostatni posiłek o 18, spowalnia przemianę materii

* na podwieczorek MOGĘ zjeść coś słodkiego, ale tylko do 100 kcal.
* jednak na podwieczorek będę starała się jeść owoce ; D [ jak owoce- do 16 ]
* ZAWSZE jem śniadanie
* jasny chleb- NIE ! A jeśli już, to tylko jakaś mała kromka dziennie
* więc chleb ciemny lub wasa ;]
* jem 4, ale mniejsze posiłki dziennie - śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację
jedz 5 posiłków, dodaj jeszcze II śniadanie - unikniesz uczucia głodu
* staram się jeść mniej więcej w takich samych odstępach najlepiej co 3 godz
* jeśli zjem więcej niż miałam nie obwiniam się, ale za to więcej ćwicze
* więcej ćwicze- hula hop (chociaż na brzuch zbytnio nie narzekam bo jest w miarę płaski- nie zaszkodzi, a podkreśli talię (; )
* brzuszki, aby brzuch był bardziej płaski
* więcej rozciągania i innych pojedyńczych ćwiczeń

Co do jedzenia więcej nic nie mówię: poprostu ograniczam WW, więcej NNKT, warzyw i owoców , a szczególnie grejpfrutów. Aa, no i słodkie i gazowane napoje..też ograniczam, a nawet postaram się je wyeliminować całkiem, jeśli się uda, do pewnego czasu.

Tyle narazie, mam nadzieje, że się uda.
Trzymacie kciuki ? ; D
[jak coś nie tak - piszcie, postaram to zmienić. ]
j.w.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.