Mój pies rzuca się na rowery, dzieci i wózki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-01, 10:18   #1
Leijla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7

Mój pies rzuca się na rowery, dzieci i wózki.


Witam. Mam problem z moim pieskiem który strasznie szczeka i rzuca się na rowery podczas spaceru. Szczeka też na dzieci i matki z wózkiem. Jak go tego oduczyć? Z reguły jak jest w obcym miejscu to nie szczeka, ale czasami mu się zdarza. Nie mogę z nim zawsze chodzić na spacery w nowe miejsce
Leijla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 18:22   #2
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Mój pies rzuca się na rowery, dzieci i wózki.

Wyprobuj metody ,, otwieramy bar" widzisz z daleka obiekt na ktory pies szczeka. Odwracasz jego uwage pokazujac ze masz smakolyk, zagadujac psa aby byl skupiony na Tobie. Mowisz ze zaraz ten smakolyk dostanie. Troche przedluzyc, moze niech zrobi jeszcze siad. Pokaz smakolyk i gadaj do psa. A w chwili kiedy mija was ,,obiekt" podaj smakolyk psu. Staraj sie gadac wtedy do niego ze dobry piesek, ze nie szczeka. Acha warto moze jeszcze dodac jeden element. Nauczyc psa komendy Daj glos i Cisza. Mozna wtedy przed podaniem smakolyku podac komende Daj glos i po wykonaniu podac komende Cisza i podac smakolyk. Ale to chyba az tak bardzo nie jest konieczne.
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 19:52   #3
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: Mój pies rzuca się na rowery, dzieci i wózki.

Dokładnie jak wyżej. Ćwiczenie skupiania uwagi na przewodniku. Ustal sygnał dźwiękowy (cmoknięcie/gwizdnięcie itp.) na który pies ma zwracać na Ciebie uwagę i dawaj mu za to zwrócenie uwagi smakołyk. Poćwicz to w spokojnych warunkach i ćwicz nieustannie w tych rozpraszających. Cmokaj na psa, gdy jedzie rower, idzie dziecko, itp. Z czasem zacznie sam na Ciebie spoglądać w takich sytuacjach, kojarząc np. rower z nagrodą.
Pies wymaga pracy nad opanowaniem emocji. Ucz go komendy siad stopniowo w przeróżnych rozpraszających sytuacjach. Z czasem będzie w stanie usiąść i przeczekać przejazd samochodu, biegnące dziecko, itp.
U mnie to się sprawdza.
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 09:52   #4
Leijla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7
Dot.: Mój pies rzuca się na rowery, dzieci i wózki.

Eh ten mój pies to wielki cwaniak.. polecenia typu siad, podaj łapę, przybij piątkę, leżeć wykonuje ale tylko jeśli widzi, że coś za to dostanie Na zewnątrz mało kiedy udaje się, żeby usiadł;/ Z odwracaniem uwagi próbowałam ale słabo wychodziło.. Może się niepotrzebnie zniechęciłam, muszę więcej z nim ćwiczyć.
Leijla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 10:09   #5
Sohyu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: Mój pies rzuca się na rowery, dzieci i wózki.

może złe metody wykorzystujesz, do psa też trzeba umieć podejść
__________________
biżuteria designerska
Sohyu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 21:32   #6
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: Mój pies rzuca się na rowery, dzieci i wózki.

Cytat:
Napisane przez Leijla Pokaż wiadomość
Eh ten mój pies to wielki cwaniak.. polecenia typu siad, podaj łapę, przybij piątkę, leżeć wykonuje ale tylko jeśli widzi, że coś za to dostanie Na zewnątrz mało kiedy udaje się, żeby usiadł;/ Z odwracaniem uwagi próbowałam ale słabo wychodziło.. Może się niepotrzebnie zniechęciłam, muszę więcej z nim ćwiczyć.
Koniecznie dawaj mu smaczki na spacerze za siad i skupianie uwagi na Tobie. To trzeba ćwiczyć codziennie przy każdej możliwej okazji, każdego dnia po trochu, aż mu wejdzie w krew, stopniowo dając smaki już nie za każdym razem.
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 10:12   #7
Leijla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7
Dot.: Mój pies rzuca się na rowery, dzieci i wózki.

Dziękuję☠bardzo za porady. Muszę z nim ćwiczyć codziennie. Będę☠was informowała o postępach jakie robimy
Leijla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-20 11:12:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.