Nietypowa muzyka na weselu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-29, 21:14   #1
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697

Nietypowa muzyka na weselu


Witam
Od dłużeszego czasu zastanawiam się, czy możliwe jest załatwienie na wesele takiej kapeli, która gra muzykę klezmerską albo starą, tradycyjną rosyjską, jak na weselu w "Łowcy jeleni" Kompletnie nie wyobrażam sobie na swoim weselu disco polo, Białego Misia i tym podobnych. Czy wiecie, gdzie można załatwic taki zespół i ile może to kosztowac?
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 08:47   #2
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

chyba każdy dobry zespól sprosta takim wymaganiom, przedstaw im tytuły piosenek, możesz zanieśc im płyty z piosenkami żeby mogli sie lepiej zorientować i przygotowac. A wszyscy goście będą dobrze bawili się przy takiej muzyce?
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 22:55   #3
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

Wydaje mi się, że zespoły weselne mają w miarę stały repertuar i raczej nie będzie chciało się nikomu uczyc parudziesięciu nowych utworów;( I tu jest problem.

Czy goście będą się dobrze bawic? Mam nadzieję, że tak, bo to muzyka, przy której trudno nie tańczyc Chociaż wiadomo, że wszystkim się nie dogodzi i niektórym gościom z pewnością się ta muzyka nie spodoba. No ale trudno, to w końcu moje i mojego narzeczonego święto. I nie chciałabym tego dnia łączyc z disco polo, którego po prostu nie znoszę.
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 23:26   #4
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

Cytat:
Napisane przez gosiunia22
Czy goście będą się dobrze bawic? Mam nadzieję, że tak, bo to muzyka, przy której trudno nie tańczyc Chociaż wiadomo, że wszystkim się nie dogodzi i niektórym gościom z pewnością się ta muzyka nie spodoba. No ale trudno, to w końcu moje i mojego narzeczonego święto. I nie chciałabym tego dnia łączyc z disco polo, którego po prostu nie znoszę.
I tak samo do oprawy muzycznej podeszlismy my ... i nie żałuje ani troche ...oczywiscie znalezli sie tacy którzy nosem krecili - ale i tak by kręcili...

W naszym przypadku był to kwintet (obój, klarnet, wiolonczela, 2x skrzypce). Repertuar ustalalismy chyba ze trzy tygodnie (ale to dlatego ze muzycy prawie cały czas byli w rozjazdach)... ale muzyka była dokładnie taka jaka byc miła - duuużo standardów jazzowych, trochę pięknej klasyki w wybranych momentach... znajomi byli zachwyceni... starszyzna również, a kuzynostwo preferujące "umca-umca" ostentacyjnie wyszło w połowie imprezy, głosno podkreslając ze jest nudno ... a my załowalismy jedynie tego ze trzeba było poswiecic kilka utworków i jechac na plener ...
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-30, 23:37   #5
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

Co do szukania ... do głowy przychodzi mi tylko poszukiwanie przy stowarzszeniach o tej tematyce - tam popytac, albo akademie muzyczne, no i cerkwie - popytac, poszukac czy nie organizują jakichs wieczorów muzycznych, czy przypadkiem nie działają tam jakies zespoliki, a może odpowiedni wydział kulturoznastwa na uniwerku? Na pewno az sie roi od pasjonatów...

Co do cen - moi filharmonicy brali po 100zł/os za godzine grania...
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 22:55   #6
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

Wiktorynko, ja też baardzo chciałabym standardy jazzowe, zapomniałam dopisac Czy mogłabyś mi podac namiar na ten zespół? Bo może Twoi muzycy mają kogoś godnego polecenia w Warszawie...? (łudzę się )
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-31, 23:49   #7
Dziewczyna z perłą
BAN stały
 
Avatar Dziewczyna z perłą
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 161
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

Hmm...z klezmerem moze byc problem, bo byle kapela Ci dobrze tego nie zagra. Szkoda,ze nie mieszkasz w Krakowie;mamy tu swietne zespoly grajace tą muzyke
Dziewczyna z perłą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-01, 09:23   #8
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

Cytat:
Napisane przez gosiunia22
Wiktorynko, ja też baardzo chciałabym standardy jazzowe, zapomniałam dopisac Czy mogłabyś mi podac namiar na ten zespół? Bo może Twoi muzycy mają kogoś godnego polecenia w Warszawie...? (łudzę się )
Moi muzycy na co dzien pracuja w Filharmonii Sudeckiej - podpowiedziałabym zebyś szukała w filharmonii na miejscu - ja znalazłam moich na stronie filharmonii. Ale zanim na nich trafiłam to trfiłam jeszcze na kwartet z Teatru Muzycznego z wrocławia, a w odwodzie miałam tez Akademie Muzyczną.
Moze uda Ci sie znaleśc coś z kontrabasem ... ideał dla standardów jazzowych

Ale widzę tez że Dziewczyna z perłą dopisała co nie co na ten temat ... moze ci z Krakowa kogos będa w stanie polecic

Trzymam kciuki za powodzienie w poszukiwaniach, bo wiem ze warto sie to postarac ... Tylko jak juz namierzysz tych wymarzonych, to nie planuj sobie pleneru w srodku wesela - bedzie truuudno wyjsc - ja na plenarze cały czas myslałam co tam moje grajki wyprawiaja i czemu ja nie moge tego słuchac ... efekt był taki ze powtarzalismy plener kilka dni później bo nie wyszedł
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-01, 09:34   #9
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

Popieram brak discopolo na weselach
My mielismy DJa, powiedzielismy dokładnie jakich piosenek nie chcemy, co chcemy, przygotowalismy playlistę - było super
Popieram indywidualizm
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 18:09   #10
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

Dziewczyny, dziękuję za odzew Dziewczyno z perłą, najchętniej usłyszałabym Kroke no ale to niemożliwe;( Co do kontrabasu do standardów jazzowych - jak najbardziej, uwielbiam kontrabas!

Co prawda do ślubu mamy jeszcze trochę czasu, ale wstępnie chciałam się zorientowac, czy załatwienie muzyki, o której pisałam, jest możliwe. A do poszukiwań natchnęło mnie wesele kolegi, na którym byłam w zeszłym tygodniu. Co prawda fajnie było, bo w grupie znajomych, ale na weselu był standard - flaki, schabowy, Krzysztof Krawczyk i pijany pan Zdzichu, który wyłożył się na mikrofony kapeli, która grała częściowo z playbacku A chciałabym u siebie... nieco inaczej.
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-02, 19:54   #11
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

tak, tak, popieram też brak flaków, schabowego i pana Zdzisia
Na pewno Ci się uda - wiem, bo przez to przechodziłam
Powodzenia!!
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-03, 23:04   #12
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

Dzięki, Gothic Daisy!
PS Miałaś przepiękną suknię, gratuluję! Też marzy mi się coś nietypowego, no ale - jak wczesniej pisałam - mam jeszcze trochę czasu
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 19:48   #13
bąbelka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Radom,Warszawa
Wiadomości: 96
GG do bąbelka2
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

a ja nie wiem co robić..sama chciałabym DJ'a,bo nie znoszę tych weselnych przyśpiewek i disco polo
jednak chciałabym uszanować tradycję i zbytnio sie nie wychylać,by inni też mogli się pobawić..
i sie zastanawiam co bedzie jak zamówię dj'a i nikt się nie bedzie bawił-wtedy wesele będzie nudne
ale też chciałabym,żeby i mnie w tym dniu było dobrze..
jak to pogodzić?macie jakiś pomysł?
może jest taka orkiestra,która gra zarówno weselne kawałki i puszcza też muzykę z cd na zamówienie?
jak sądzicie?
bąbelka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 20:26   #14
Alikbe
Raczkowanie
 
Avatar Alikbe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 118
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

Hejka
ja na swoim weselu miałam dj, ale faktycznie to musi byc ktoś sprawdzony, bo jak jest dobry to potrafi zabawić lepiej niż orkiestra U nas wszyscy byli zadowolenia, zawsze mozna było podejśc poprosic o konkretną piosenkę i nie powiedział, ze nie ma tego w repertuarze (to na pewno jest plus Ale co najlepsze potem starsze osoby mówiły mi ze bawiły się świetnie, wiec nie musisz sie za tak przejmować, bo jak sie bedzie znał na fachu to wszyscy będa zadowoleni
Alikbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 11:36   #15
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

tradycyjna rosyjska czy jazz - świetny pomysł i wcale nie taki kontrowersyjny.
ja mam chyba gorzej - najbardziej bym chciała na moim weselu zrobić koncert z ciężkim rockiem, tylko boję się że by mi rodzina z krzeseł pospadała no a sama też jednak w glanach do ślubu nie pójdę i pogować pod sceną w białej sukni też jakoś nie bardzo. ale wszystko się da - zrobić, zapewne zatrudnimy na wesele rock'n'rollową kapelę coverową, która da się namówić na zagranie w pewnym momencie czegoś "cięższego", ale nie tak strasznego, żeby mi rodzina ogłuchła.
a całe dylematy biorą się stąd, ze zarówno ja i mój przyszły mąż gramy w zespołach rockowych i większość naszysch znajomych też się w takich kręgach muzycznych obraca. a o nich też musimy myśleć pod kątem wesela, nie tylko o ciociach, babciach i stryjkach
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-10, 09:20   #16
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

Ja może powtórze pytanie zadane już tu przez kogoś.Czy mistnieje taka możliwość, aby zespół na weselu w swoich przerwach, "puszczał" piosenki z płyty?Zawsze mnie denerwowały te przerwy w graniu, bo kiedy już się zaczynałam rozkręcać, to zawsze trzeba było iść na jednego
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 12:44   #17
kuninka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Prochowice
Wiadomości: 2
Dot.: Nietypowa muzyka na weselu

Witam nie wypowiadałam się wcześniej ale spodobał mi sie ten temat.
Ostatnio bywam na weselach, na których muzyka puszczana jest z kompa. Wydaje mi się, ze to dobry pomysł, bo młodzi sami mogą ustalić dokładnie co kiedy ma lecieć i nie ma przerw z muzyce.
W sierpniu pomagałam przyjaciółce w weselu i nadzorowałam wszystko zwiazane z muzyka. Młodzi mają "dość" nowoczesny gust i właśnie pod swoje upodobanie układali muzyke, co nie spodobało się gościom i tylko Ci, którzy naprawde potrafią się bawic byli zadowoleni. Więc zmuszona byłam do układania muzyki na miejscu;/ i musze przyznac, ze własnie disco polo tu sie sprawdziło i rożne inne polskie utwory.
kuninka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.