zmiana rozmiaru obrączki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-02, 20:25   #1
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500

zmiana rozmiaru obrączki


Jak będę wychodzić za mąż, marzy mi się dwukolorowa obrączka z kamieniem, ale przy takich wzorach podobno nie można zmienić rozmiaru. Czy ktoś z Was miał taki dylemat?
Pytałam o mój wymarzony model w dwóch różnych sklepach internetowych i oba odpisały, że nie nie ma możliwości zmiany rozmiaru. Czy myślicie, że jakbym poszła z taką obrączką do niesieciowego jubilera to byłaby możliwość zmiany rozmiaru? Byłam kiedyś w sprawie zmniejszenia prawie pięćdziesięcioletniego dwukolorowego pierścionka z diamentem (złoto+platyna) i tylko dwóch na sześciu jubilerów chciało się tego podjąć. Myślicie, że zmianę rozmiaru takiej obrączki też ktoś by się podjął?
A jeśli nie, to czy Wy musieliście po latach zmieniać rozmiary swoich obrączek?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 21:14   #2
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: zmiana rozmiaru obrączki

Nie wiem jak z obrączką dwukolorową, ale jeśli chodzi o kamień to jubiler tłumaczył mi coś takiego:
normalnie obrączkę się rozszerza, ale wtedy kamień może wypaść, więc żeby tego uniknąć kamień jest usuwany, obrączka poszerzana i kamień osadzany na nowo - taki proces kosztuje ok 100zł. Nie wiem co robią przy dwukolorowych. Warto popytać u różnych jubilerów, w sieciówce ci tego nie zrobią na pewno, ale inny może tak? I jeśli planujesz np schudnąć/przytyć to możesz wziąć od razu pół rozmiaru mniej/więcej.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 10:47   #3
cude
Zadomowienie
 
Avatar cude
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 197
Dot.: zmiana rozmiaru obrączki

Co do kamienia, tak jak napisała Głodomorek.
Ogólnie obrączki dwukolorowe - to zależy od nie wiem czego...
Jedni kategorycznie mówią: nie.
Drudzy: na Pani odpowiedzialność.
Trzeci: mówią, że powiększą, ale tak naprawdę dostaje się po prostu nową obrączkę w pożądanym rozmiarze (tak słyszałam).
Znalazłam gdzieś kiedyś rozpiskę modeli obrączek wraz z możliwością powiększania/zmniejszania. Czasem było to niemożliwe, czasem o 1 rozmiar, czasem o 2.
cude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 11:53   #4
margueri
Zadomowienie
 
Avatar margueri
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 853
Dot.: zmiana rozmiaru obrączki

Ja mam dwukolorową obrączkę z brylancikami robioną w małym zakładzie jubilerskim...przy składaniu zamówienia pytałam czy będzie możliwość jej powiększenia, usłyszałam, że tak, będzie przy tym więcej pracy, ale jest to do zrobienia...
Gdybym mogła drugi raz zamawiać obrączki to wzięłabym o 0,5 rozm. większą, niż mam, ale posłuchałam jubilera a nie siebie...
__________________
M.




M&B

"Małżeństwo to diament szlifowany całe życie"
A.R.





Rolki - przejechane ok 20 km (2/28(17))
margueri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:50   #5
deneris79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: zmiana rozmiaru obrączki

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Jak będę wychodzić za mąż, marzy mi się dwukolorowa obrączka z kamieniem, ale przy takich wzorach podobno nie można zmienić rozmiaru. Czy ktoś z Was miał taki dylemat?
Pytałam o mój wymarzony model w dwóch różnych sklepach internetowych i oba odpisały, że nie nie ma możliwości zmiany rozmiaru. Czy myślicie, że jakbym poszła z taką obrączką do niesieciowego jubilera to byłaby możliwość zmiany rozmiaru? Byłam kiedyś w sprawie zmniejszenia prawie pięćdziesięcioletniego dwukolorowego pierścionka z diamentem (złoto+platyna) i tylko dwóch na sześciu jubilerów chciało się tego podjąć. Myślicie, że zmianę rozmiaru takiej obrączki też ktoś by się podjął?
A jeśli nie, to czy Wy musieliście po latach zmieniać rozmiary swoich obrączek?
Wiesz co bo to jest tak, że brylanty nie lubią zmian... trzeba je wyjmować zmienic rozmiar obrączki i nałozyć na nowo - ja bym się bała, że wyleci, dlatego nasze obrączki były bez kamieni...
deneris79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-27 16:50:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.