Załamana- dwie opinie lekarzy dot. ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-08, 11:43   #1
bakemp89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 27

Załamana- dwie opinie lekarzy dot. ciąży


Hej,

1,5 tygodnia temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. 1 maja miałam ostatnio miesiączkę.
zrobiłam badania HCG:
31 maja 694
2 czerwca 1586
Zadowolona umówiłam się na wizytę z NFZ na 8 czerwca.
Jednak 6 czerwca pojawiło się troszkę różowej wydzieliny i spanikowana pobiegłam do lekarza. Lekarka potwierdziła prawidłowy przyrost HCG bo na początku ciąży szybko wzrasta, zrobiła USG.
"Trzon macicy w przodozgięciu, równy, jednorodny, AP trzonu- 38,5 mm. Endometrum jednorodne, równe, zmienione doczesnowo z widocznym prawidłowo umiejscowionym pęcherzykiem ciążowym z widocznym wewnątrz pęcherzykkiem żółtkowym. Echa zarodka jeszcze nie uwidoczniono- wczesna ciąża. Jajnik prawy położony prawidłowo, o prawidłowej strukturze i wymiarach. W rzucie lewych przydatków widoczna echeoujemna przestrzeń o średnicy 45,7 mm bez przepływów- torbiel prosta- do obserwacji. "
Uspokoiła, że torbiel może powstawać i żebym się nie martwiała bo ciąża na razie prawidłowo się rozwija i że zarodka nie było widać bo jest za wcześnie. A torbiel może się wchłonie sama.
6 czerwca wynik hcg- 7325

Dziś poszłam na umówiona wizytę z NFZ. Nie piszę już jakim nieprzyjemnym burakiem okazał się lekarz.. który miał pretensje, ze przyszłam i czego w ogóle oczekuje.. Po co robiłam badania HCG i po co USG- czy sama żądałam USG... juz po minucie od wejścia do gabinetu płakałam. Nie zrobił mi USG, tylko badał paluchami. Stwierdził, że macica jest mała (jestem szczupła, mam 46 kg) i że pęcherzyk pewnie jest w jajniku. Stwierdził, że przyrost HCG jest dużo za wysoki. A w tym tygodniu ( chyba 5 tydzień- też tego nie powiedział) to zarodek powinien byc, a w przyszłym tyg to już tętno. Zlecone badania: tylko hcg.... nic więcej. Przerażona i popłakana wyszłam z gabinetu i pobiegłam na hcg i tak badanie pobrane 2,5 godziny później niż zawsze i wyszło 8 czerwca 15181.

Umówiłam się dziś prywatnie do lekarza na popołudnie... bo nie wiem kogo mam słuchać. Pierwszej lekarki, która widziała wszystko na usg? czy lekarza który badał tylko palcami? Nie wiem co myśleć. Skoro prawy jajnik wg usg był prawidłowy to o co chodzi????????

Edytowane przez bakemp89
Czas edycji: 2016-06-08 o 12:48
bakemp89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 12:11   #2
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Załamana- dwie opinie lekarzy dot. ciąży

Moim zdaniem olej drugiego lekarza dziwny jakiś. Beta jest ok, zaufałabym lekarce że wszystko jest w porządku I nie denerwuj się bo teraz to nie wskazane
zobacz jeszcze tu:
http://bellybestfriend.pl/kalkulator-hcg.html
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2016-06-08 o 12:14
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 12:17   #3
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Załamana- dwie opinie lekarzy dot. ciąży

dziewczyno! nie zalamuj sie, bo dziecku zaszkodzisz. masz bardzo ladny przyrost bety. opinią lekarza z nfz się nie przejmuj, oni na ogół dysponują bardzo kiepskim sprzetem, dlatego wizyta na nfz jest wskazana dopiero miedzy 8 a 10 tygodniem ciazy. jak chcesz wczesniej, np 5-7 tydzien musisz isc prywatnie do dobrego lekarza z dobra aparatura do usg. ja bym zaufala tej lekarce wg ktorej jest ok. ciesz się ciążą i nie panikuj
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 12:31   #4
bakemp89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 27
Dot.: Załamana- dwie opinie lekarzy dot. ciąży

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
dziewczyno! nie zalamuj sie, bo dziecku zaszkodzisz. masz bardzo ladny przyrost bety. opinią lekarza z nfz się nie przejmuj, oni na ogół dysponują bardzo kiepskim sprzetem, dlatego wizyta na nfz jest wskazana dopiero miedzy 8 a 10 tygodniem ciazy. jak chcesz wczesniej, np 5-7 tydzien musisz isc prywatnie do dobrego lekarza z dobra aparatura do usg. ja bym zaufala tej lekarce wg ktorej jest ok. ciesz się ciążą i nie panikuj
Po pierwszych słowach lekarza już miałam dość i żałuję, że nie wyszłam... wiem, że niektóre ciąże się nie rozwijają prawidłowo, że są problemy. Wiem o tym i się z tym liczyłam i licze. Ale przeraziła mnie opinia lekarza, który nie wykonał USG a taką diagnozę postawił. Mówił też że się dziwi, że zaszłam w ciąże.. dlaczego? nie mam pojęcia. nawet zapytał czy się czuję jak kobieta w ciąży. A wyniki z hcg i usg dwa dni wcześniej na to nie wskazują?

a wiecie jakie badania wg tego Pana mam zrobić? tylko hcg w piątek i tyle. Ani morfologi, ani glukozy, ani moczu- totalnie nic.
bakemp89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 14:26   #5
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Załamana- dwie opinie lekarzy dot. ciąży

Po co mu mówiłaś, że byłaś u kogoś wcześniej?
Poza tym na NFZ nie licz na USG poza tymi dwoma czy trzema obowiązkowymi (12, 20 i bodajże 30 tydzień). I na początku ciąży lekarz właśnie paluchami sprawa wielkość macicy itd, więc to akurat standard.

Moja rada: do prowadzenia ciąży wybierz sobie jednego lekarza, takiego, który Ci odpowiada. Nie ma sensu się stresować co wizytę. O ile się orientuję, to w przypadku ginekologa nie obowiązuje rejonizacja, więc nawet gdybyś chciała chodzić na NFZ, to możesz sobie wybrać kogoś innego.
Beta przyrasta bardzo ładnie
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 15:35   #6
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Załamana- dwie opinie lekarzy dot. ciąży

Laska, zakładasz 3ci watek o ciazy o ktorej wiesz tydzien...
nie masz opinii drugiego lekarza bo po prostu Ci powiedział ze za wczesnie na badanie, nawet usg i ze masz wrocic wczesniej - to normalne. zaufaj kazdej ktora pisze Ci na kazdym Twoim watku - masz lekarke, zdiagnozowała co ma diagnozowac, NIE DOKLADAJ SOBIE NERWOW!
nie rozumime po co na 2ga wizyte pare dni pozniej poszłas...

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

a po co idziesz na 3cia to juz w ogole nie wiem...
sama sie nakrecasz, dokladasz sobie nerwów, a to najwazniejszy okres dla Twojego malenstwa. powinnas lezec z nogami w gorze i mowic sobie do malenstwa jak dzien Ci minal a nie biegac po lekarzach i szukac problemow, kiedy jest za wczesnie na cokolwiek...
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 20:29   #7
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Załamana- dwie opinie lekarzy dot. ciąży

No i co Ci ten trzeci lekarz powiedział?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-12, 08:29   #8
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Załamana- dwie opinie lekarzy dot. ciąży

Wg pierwszej lekarki wszystko brzmi prawidłowo, po co w ogóle szłaś do tego drugiego lekarza? Mogłaś odwołać wizytę, pewnie ktoś inny by skorzystał.
Beta przyrasta dobrze, na USG tętno to u mnie było widać dopiero w 6 tygodniu.
Wybierz sobie jednego lekarza, któremu ufasz, a nie konsultuj się prawo lewo i nie siej zamętu.
W wielu krajach na pierwszą wizytę każą ci przychodzić dopiero ok. 8-10 tygodnia, bo wcześniej to ciężko w ogóle cokolwiek stwierdzić, jak zresztą sama widzisz.
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-12, 16:16   #9
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Załamana- dwie opinie lekarzy dot. ciąży

Cytat:
Napisane przez bakemp89 Pokaż wiadomość
Po pierwszych słowach lekarza już miałam dość i żałuję, że nie wyszłam... wiem, że niektóre ciąże się nie rozwijają prawidłowo, że są problemy. Wiem o tym i się z tym liczyłam i licze. Ale przeraziła mnie opinia lekarza, który nie wykonał USG a taką diagnozę postawił. Mówił też że się dziwi, że zaszłam w ciąże.. dlaczego? nie mam pojęcia. nawet zapytał czy się czuję jak kobieta w ciąży. A wyniki z hcg i usg dwa dni wcześniej na to nie wskazują?

a wiecie jakie badania wg tego Pana mam zrobić? tylko hcg w piątek i tyle. Ani morfologi, ani glukozy, ani moczu- totalnie nic.
Bo w 5 tygodniu takich badań się nie zleca... na usg w większości przychodni też kompletnie nic nie widać na tak wczesnym etapie

Jeśli beta ładnie przyrasta to do lekarza warto się wybrać właśnie koło 8-9 tygodnia- wtedy powinno być już widać serduszko i lekarz zazwyczaj zleca pierwsze badania
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 17:23   #10
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Załamana- dwie opinie lekarzy dot. ciąży

Ja też miałam tak że byłam u 3 lekarzy w tych pierwszych tygodniach. Ale chodziło bardziej o znalezienie odpowiedniego lekarza który by prowadził ciąże bo wcześniej to chodziłam w innym mieście i w ogóle nie miałam rozeznania. Poszłam wszystkie wizyty na NFZ. Do pierwszego poszłam z lekkim zapaleniem w pochwie w 6 tygodniu to mnie olał i kazał przyjść za 2 tygodnie. Poszłam do innej lekarki około 9 tyg to też dostałam tylko skierowanie na TSH, grupę krwi mi kazała prywatnie zrobić, bo jak twierdziła z funduszu nie przysługuje (mimo że wiedziałam że przysługuje), o badaniu moczu i morfologi też nie wspomniała nawet co dopiero jakieś inne badania. No i cytologia. W dodatku babka była tak nie komunikatywna, że jak mnie badała to nie wiedziała co mi bada i jaki jest wynik tego badania. Nawet bym nie wiedziała, że mi cytologię robi jakbym nie wypełniła ankiety.

Dopiero za 3 razem trafiłam na lekarza który od ręki mi zrobił wszystkie badania i regularnie są powtarzane. Ma na internecie dobrą opinię i koleżanka mi go poleciła. I na NFZ więc nie jest powiedziane, że tylko prywatnie można dostać odpowiednią opiekę. Chociaz pewnie róznie z tym jest. Tak więc proponuję poświecić ten czas na znalezienie odpowiedniego lekarza. Popytaj znajome, poczytaj na internecie i nie denerwuj sie że ci jeden lekarz coś tam nagadał.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 13:05   #11
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Załamana- dwie opinie lekarzy dot. ciąży

Szczerze po tytule wątku spodziewałam się jakiejś trudnej sytuacji, ale z opisu wygląda, że autorka ma do czynienia ze zdrowo rozwijającą się ciążą
Beta ładnie przyrasta, pęcherzyk umiejscowiony prawidłowo, czego chcieć więcej na tym etapie? Droga autorko, drugi lekarz zachował się jak burak, a kobiety w ciąży są przewrażliwione. Uzbrój się w cierpliwość, pewnie niedługo zostaniesz skierowana na komplet podstawowych badań z krwi i mocz, i jeżeli wszystko będzie ok, to co miesiąc na wizytę kontrolną.
Na nfz standardowo przysługują w ciąży trzy usg, niektórzy wykonują badanie częściej, ale z reguły lekarze w publicznych przychodniach są niechętni. Jeżeli chcesz i potrzebujesz tego częściej - poszukaj prywatnego specjalisty.
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-17 14:05:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.