Skóra wrażliwa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-14, 20:11   #1
Alucardd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 36

Skóra wrażliwa?


Witam
mam otóż taki problem.
Moja skóra w ciagu dnia robi się sciągnieta i piecze.
Gdy rano sie budze i wstane to skóra jest w bardzo dobrym stanie, nie jest zaczerwieniona i nie piecze. Ale z uplywem dnia jest coraz gorzej, staje się sciągnieta, piecze, zaczerwienienia. Stosuje krem nawilzajacy Ziaja tlusty (od niedawna) + do mycia twarzy la roche łagodny zel do mycia twarzy.
Co mam robić?
Alucardd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 22:50   #2
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Skóra wrażliwa?

Też tak mam i pomaga mi na to tylko balsam do ciała NIVEA i tylko ten w granatowej butelce.Nie wiem czemu,wielu rzeczy już próbowałam. Dobrze działał też na mnie balsam Fenjal ale teraz nie mogę go nigdzie dostać.(kiedyś był w Rossmann)
Można też ratować się aptecznymi seriami Avene, Iwostin i Emolium.
Więcej nie bardzo da się wykombinować.Wydaje mi się (na podstawie opisu),że masz ekstremalnie suchą skłonną do podrażnień cerę naczynkową. Na to niestety nie ma jak narazie ogólnodostępnego skutecznego preparatu.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 23:47   #3
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Skóra wrażliwa?

Półtłustych kremów Ziaji-przy całej mojej sympatii do marki -nie mogę używać bo mnie po nich wysypuje,są za ciężkie dla mojej skóry.Potrzebuję tłuszczu ale w formie emulsji a nie gęstego kremu.Z zimowych kremów używam Lirene i Dr Eris (tego na największe mrozy i podczas jazdy na nartach),wieczorem w domu zimą AA Oceanic Aqua Ice (nigdy przed wyjściem na mróz bo to krem nawilżający).
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 23:55   #4
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Skóra wrażliwa?

No i raczej wrażliwiec z ciebie.Ale ponoć co 4 Polka ma wrażliwą cerę tylko o tym nie wie.A wrażliwa cera o którą się właściwie nie dba lubi płatać figle.Dlatego lepiej przestaw się na kosmetyki z apteki a nie z drogerii póki jeszcze masz tylko objawy podrażnień a nie jakieś stany alergiczne czy coś podobnego.Raczej na pewno masz za mało ochronnej warstwy lipidowej skóry i musisz natłuszczać, możliwe ,że za mało pijesz (wody przede wszystkim),jeśli masz cerę naczynkową najwyższy czas zacząć łykać coś z rutyną i witaminą C, może zainwestować w serię Dermacos Farmony (pomaga.Testowałam na moich spękanych naczynkach na twarzy-ofiarach pierwszych mrozów tej zimy i na moich cieniach pod oczami. Warto spróbować).
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-15, 18:13   #5
Alucardd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 36
Dot.: Skóra wrażliwa?

Może kto się jeszcze wypowie ?
Chyba naprawde mam przesuszona i wrażliwą, staram sie pić jak najwięcej wody
Alucardd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 11:35   #6
lupita14d
Przyczajenie
 
Avatar lupita14d
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 7
Dot.: Skóra wrażliwa?

Ja też należę do tych "nieszczęśników" z cerą wrażliwą... Szczególnie uporczywe objawy mam w okresie zimowym, suche pomieszczenia, kaloryfery to dla mnie istny killer!
Niestety, najgorsze jest to, że wypróbowałam już kilka preparatów, kremów do tego typu cery, jednak po pierwsze nie ma ich zbyt wiele, a po drugie ich działanie też nie jest rewelacyjne...
lupita14d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 13:18   #7
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Skóra wrażliwa?

Poczytaj sobie ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194047 wiem ,że długi , ale to istna kopalnia wiedzy!!!

Ja przy mojej wrażliwej i odwodnionej cerze- pije mnóstwo wody, łykam suplementy diety "nawilżające" skórę, nie używam wody do twarzy , a jedynie płyny micelarne (służą też do demakijażu), porządnie nawilzam skórę (tu uwaga bo wiele kremów zapycha nam pory, ja na szczęście nie mam z tym problemów), stosuję nacodzień (obojętnie jaka jest pogoda) wysoką ochronę p/słoneczną. Raz w czas robie też serum z witaminy C- nie mam pamieci do niego

To wszytsko razem daje dobre efekty, czasem moja skóra spłata figla- np. w tej chwilii, ale jest bez porównania ładniejsza niż kiedyś!
archinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.