Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-26, 19:26   #31
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;12472734]I nie tylko swoim rodzicom, Freso, ale także jego Nikt nie każe być wam razem (broń Boże nie bierzcie na siłę ślubu!!!), ale zrobił dziecko, niech teraz odpowiada. Wiatropylna nie jesteś.[/quote]
Dokładnie!
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 20:01   #32
LadyMakbet18
Rozeznanie
 
Avatar LadyMakbet18
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: piekło, na kolanach Lucyfera
Wiadomości: 696
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Jesli to prowokocja, to daj sobie spokój z pajacowaniem.

Jesli nie, to cóż, mozesz albo urodzić i oddać, albo wychować, albo usunąć.

Wybierz co dla ciebie najlepsze, nie sugeruj się nawiedzonymi katoliczkami, obrończyniami praw dziecka, konserwatywnymi kobietami z mantra "miejsce dziecka jest przy matce", czy tez z feministkami rzucającymi adresami ośrodków gdzie łatwo i szybko zrobisz skrobankę. Wybierz co dla ciebie najlepsze. Skoro byłaś dorosła na seks, to teraz musisz podjąć najwazniejszą decyzję w swoim życiu.
__________________
Od paździora, studentka AGH, kierunek: automatyka i robotyka


Je t'adore mon cheri



Czy tkwisz w toksycznym związku?!

https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=3295
LadyMakbet18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 20:26   #33
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

wybacz nie jest mi Cię szkoda.
co ja mam ci zrobić. urodzić to dziecko za ciebie i wychować? nie wpadłaś na to że taka sytuacja może się zdarzyć? uhuhuh.
zawsze możesz się zwrocić do organizacji women on waves (....co jest złym pomysłem)
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 20:44   #34
Maddelaina
Raczkowanie
 
Avatar Maddelaina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 345
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Albo to prowokacja , albo masz naprawdę dużego pacha w życiu ( w innym wątku np widziałam jak się wypowiadałaś że zostałaś zgwałcona kiedyś )...
__________________


"Odważny to nie ten, kto się nie boi,
lecz ten, kto wie,
że są rzeczy ważniejsze niż strach.

Odważni nie żyją wiecznie,
lecz ostrożni nie żyją wcale"

Maddelaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 20:54   #35
VVanilla
Raczkowanie
 
Avatar VVanilla
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 147
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

1. Upewnij się, że jesteś w ciąży. (Skąd wiesz, że jesteś, bo tu o tym nie pisałaś? Jeżeli pisałaś, to widocznie przeoczyłam, przepraszam)
2. Musisz powiedzieć rodzicom. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś, to radzę Ci zrobić to jak najszybciej. Oni i tak się dowiedzą. Nie ma co zwlekać. Im szybciej, tym lepiej.
3. Skontaktuj się z tym chłopakiem, koniecznie. I koniecznie na żywo, bo co da rozmowa telefoniczna czy na Gadu-Gadu? Musicie ustalić jak będzie wyglądało Wasze życie po urodzeniu dziecka, jak i życie dziecka - przede wszystkim.
3. Chłopak musi powiedzieć o tym swoim rodzicom.
4. Jeszcze raz dokładnie przemyśleć sytuację z pomocą rodziców, chłopaka i jego rodziców.
5. Przygotować się na narodziny dziecka (Ty, chłopak, Twoi rodzice i jego rodzice)
6. Dać dziecku wszystko co najlepsze. Zarówno Ty, jak i ten chłopak.

Oczywiście możesz też podjąć decyzję o aborcji. Osobiście nie jestem za tym, w końcu człowiek MUSI odpowiadać za swoje czyny, wszystkie. Za ten też poniesiesz konsekwencje. Ale pamiętaj, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Ta sytuacja jest akurat ciężka, przyznaję. Jednak wiem, że sobie poradzisz, jeśli odnajdziesz siły. Na pewno je odnajdziesz. Na początku świat stanie do góry nogami, ale z czasem wszystko się unormuje.
3maj się
VVanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 20:55   #36
lejdi
Raczkowanie
 
Avatar lejdi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: .
Wiadomości: 108
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

prowokacja- tez tak uważam.

!
lejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 21:03   #37
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

z wcześniejszych postów autorki;\

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=275345
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=270219

chyba macie rację, ale autorka tych tematów najwyraźniej ma jakieś problemy bo takie historie nie biorą się od tak. Współczuję
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-26, 21:10   #38
Pycia0308
Raczkowanie
 
Avatar Pycia0308
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Nie wiem w jakim celu miałabym zakładać wątek, który nie jest prawdą... Mam problem i chciałam się wygadać, posłuchać waszych porad, bo czytam forum od dawna i wiem, że tu można się zwrócić, a przecież wiele jest takich sytuacji. To, że człowiek ma taki problem nie musi oznaczać, że od razu jaja sobie robi! Głupota...

Tak, mam 16 lat i kończę gimnazjum.
Mówiąc, że chłopak "zwiał" miałam na myśli, że zostawił mnie, całkiem olał, przestał się odzywać, unika mnie, nie odpisuje na smsy, nie odbiera telefonów. Oczywiście od kiedy dowiedział się, że jestem w ciąży. Ma 18 lat.
Chciałabym urodzić i wychować to dziecko, ponieść konsekwencje, chociaż wiem, że napewno nie będzie łatwo... Co do rodziców, to macie rację, że powinnam im powiedzieć, ale boje się... Cóż i tak prędzej czy później się wyda, wiem ale nie wiem jak im to powiem...

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
z wcześniejszych postów autorki;\

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=275345
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=270219

chyba macie rację, ale autorka tych tematów najwyraźniej ma jakieś problemy bo takie historie nie biorą się od tak. Współczuję
Owszem kolorowego życia nie mam... Ale to nie znaczy, że wszystko zmyśliłam. Tak po prostu się ułożyło... Z mamą to raczej nie z mojej winy prawda? A inne problemy są przez to, że wpadłam w złe towarzystwo... ale nie chciałabym się jakoś w to specjalnie zagłębiać.
Pycia0308 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 21:13   #39
Myszunia19
Zakorzenienie
 
Avatar Myszunia19
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 241
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Cytat:
Napisane przez Pycia0308 Pokaż wiadomość
Nie wiem w jakim celu miałabym zakładać wątek, który nie jest prawdą... Mam problem i chciałam się wygadać, posłuchać waszych porad, bo czytam forum od dawna i wiem, że tu można się zwrócić, a przecież wiele jest takich sytuacji. To, że człowiek ma taki problem nie musi oznaczać, że od razu jaja sobie robi! Głupota...

Tak, mam 16 lat i kończę gimnazjum.
Mówiąc, że chłopak "zwiał" miałam na myśli, że zostawił mnie, całkiem olał, przestał się odzywać, unika mnie, nie odpisuje na smsy, nie odbiera telefonów. Oczywiście od kiedy dowiedział się, że jestem w ciąży. Ma 18 lat.
Chciałabym urodzić i wychować to dziecko, ponieść konsekwencje, chociaż wiem, że napewno nie będzie łatwo... Co do rodziców, to macie rację, że powinnam im powiedzieć, ale boje się... Cóż i tak prędzej czy później się wyda, wiem ale nie wiem jak im to powiem...

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------



Owszem kolorowego życia nie mam... Ale to nie znaczy, że wszystko zmyśliłam. Tak po prostu się ułożyło... Z mamą to raczej nie z mojej winy prawda? A inne problemy są przez to, że wpadłam w złe towarzystwo... ale nie chciałabym się jakoś w to specjalnie zagłębiać.

współczuje. na szczscie nie ma tak dobrze ze ojciec sobie zwieje. powiedz jego rodzica. zreszta jak powiesz swoim to mysle ze oni postawia odpowiednie kroki. trzymie za Ciebie mocno kciuki
Myszunia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 21:45   #40
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Cytat:
Napisane przez Pycia0308 Pokaż wiadomość
Nie wiem w jakim celu miałabym zakładać wątek, który nie jest prawdą... Mam problem i chciałam się wygadać, posłuchać waszych porad, bo czytam forum od dawna i wiem, że tu można się zwrócić, a przecież wiele jest takich sytuacji. To, że człowiek ma taki problem nie musi oznaczać, że od razu jaja sobie robi! Głupota...

Tak, mam 16 lat i kończę gimnazjum.
Mówiąc, że chłopak "zwiał" miałam na myśli, że zostawił mnie, całkiem olał, przestał się odzywać, unika mnie, nie odpisuje na smsy, nie odbiera telefonów. Oczywiście od kiedy dowiedział się, że jestem w ciąży. Ma 18 lat.
Chciałabym urodzić i wychować to dziecko, ponieść konsekwencje, chociaż wiem, że napewno nie będzie łatwo... Co do rodziców, to macie rację, że powinnam im powiedzieć, ale boje się... Cóż i tak prędzej czy później się wyda, wiem ale nie wiem jak im to powiem...

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------



Owszem kolorowego życia nie mam... Ale to nie znaczy, że wszystko zmyśliłam. Tak po prostu się ułożyło... Z mamą to raczej nie z mojej winy prawda? A inne problemy są przez to, że wpadłam w złe towarzystwo... ale nie chciałabym się jakoś w to specjalnie zagłębiać.
Ale gwoli ścisłości - w jednym z wątków piszesz, że nie masz żadnego kontaktu z mamą, w innym, jak RODZICE zareagowali na gwałt...?
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 22:32   #41
Aleksandra 90
Raczkowanie
 
Avatar Aleksandra 90
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 243
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Mam nadzieję, że ułoży Ci się wszystko, poukłada...


Może ma macochę... przecież nie musi tu całego życia opowiadać.
__________________
Aleksandra 90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-26, 22:58   #42
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
2. dać na wychowanie swoim rodzicom - wtedy to będzie bardziej Twój brat/siostra, niż dziecko,
.
nie wiem co to za głupota... rodzice mają wychowywać córki dziecko ?

eee.. ciekawe czy Ty byś dała na wychowanie swoje dziecko rodzicom... ?
bo ja nigdy. nawet jakbym miała te 16 lat

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
z wcześniejszych postów autorki;\

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=275345
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=270219

chyba macie rację, ale autorka tych tematów najwyraźniej ma jakieś problemy bo takie historie nie biorą się od tak. Współczuję
PRZESTAŃCIE DO CHOLERKI JASNEJ SZPIEGOWAĆ INNYCH.
BUSZUJECIE PO TYCH KONTACH JAK DETEKTYWI

jeśli to prowokacja to niech sobie nią bedzie. może kiedyś komuś ten wątek posłuży i Wasze wypowiedzi. każdy woli czytać rady a nie czytać coś co wyśmiewa drugiego człowieka.

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:56 ----------

Cytat:
Napisane przez VVanilla Pokaż wiadomość
1. Upewnij się, że jesteś w ciąży. (Skąd wiesz, że jesteś, bo tu o tym nie pisałaś? Jeżeli pisałaś, to widocznie przeoczyłam, przepraszam)
2. Musisz powiedzieć rodzicom. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś, to radzę Ci zrobić to jak najszybciej. Oni i tak się dowiedzą. Nie ma co zwlekać. Im szybciej, tym lepiej.
3. Skontaktuj się z tym chłopakiem, koniecznie. I koniecznie na żywo, bo co da rozmowa telefoniczna czy na Gadu-Gadu? Musicie ustalić jak będzie wyglądało Wasze życie po urodzeniu dziecka, jak i życie dziecka - przede wszystkim.
3. Chłopak musi powiedzieć o tym swoim rodzicom.
4. Jeszcze raz dokładnie przemyśleć sytuację z pomocą rodziców, chłopaka i jego rodziców.
5. Przygotować się na narodziny dziecka (Ty, chłopak, Twoi rodzice i jego rodzice)
6. Dać dziecku wszystko co najlepsze. Zarówno Ty, jak i ten chłopak.

Oczywiście możesz też podjąć decyzję o aborcji. Osobiście nie jestem za tym, w końcu człowiek MUSI odpowiadać za swoje czyny, wszystkie. Za ten też poniesiesz konsekwencje. Ale pamiętaj, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Ta sytuacja jest akurat ciężka, przyznaję. Jednak wiem, że sobie poradzisz, jeśli odnajdziesz siły. Na pewno je odnajdziesz. Na początku świat stanie do góry nogami, ale z czasem wszystko się unormuje.
3maj się
wreszcie coś mądrego
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 23:01   #43
drukareczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Za swoje czyny się odpowiada, nawet będąc dzieckiem- wszak sama się posrałaś aby dorosnąć! Ale nie będzie, aż tak źle, na pewno rodzina Ci pomoże. A co do tego chłopca no cóż za wiele bym się nie spodziewała. Zmieniłaś swoje życie diametralnie nic już nie będzie tak jak było kiedyś(odebrałaś sobie młodość- niestety takie są skutki bawienia się w dorosłość )- nie ważne czy urodzisz czy nie. To już zdeterminowało Twoje życie.

Powodzenia.

Edytowane przez drukareczka
Czas edycji: 2009-05-26 o 23:42
drukareczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 23:10   #44
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Cytat:
Napisane przez pineapple Pokaż wiadomość
Anonimowość daje ten komfort, że można sobie zrobić z kogoś "jaja", ale to chyba nie powód żeby każdą "nienormalną" sytuacje tak traktować. Takie ciąże się zdarzają (sama słyszałam o co najmniej trzech - co prawda siedemnastoletnich - mamusiach, ale autorka tematu już się zbliża). Nawet jeśli teoretyzuje to niech wie, jakie ma potem możliwości. Możliwe, że komuś się przyda.
.


---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano o 00:08 ----------

Cytat:
Napisane przez drukareczka Pokaż wiadomość
wszak sama się posrałaś aby dorosnąć!


---------- Dopisano o 00:10 ---------- Poprzedni post napisano o 00:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Aleksandra 90 Pokaż wiadomość


Może ma macochę... przecież nie musi tu całego życia opowiadać.
o tym samym pomyślałam
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 06:34   #45
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
nie wiem co to za głupota... rodzice mają wychowywać córki dziecko ?

eee.. ciekawe czy Ty byś dała na wychowanie swoje dziecko rodzicom... ?
bo ja nigdy. nawet jakbym miała te 16 lat
(...)
Napisałam tą możliwość (jako jedną z kilku), bo tak się zdarza - nieczęsto, ale się zdarza, więc sorry, ale to życie, a nie głupota. Mając 16 lat i dziecko nie wiem co bym zrobiła i Ty też nie wiesz.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 06:48   #46
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Nie wiem, po co sie tak zagłebiacie, czy to prowokacja czy nie. Mało jest takich przypadków? Jak juz wyzej ktos napisał, taki temat moze sie tak czy inaczej komus przydac. Smieszy mnie to weszenie wszedzie prowokacji. I co z tego nawet gdyby była? To i tak zawsze problem autorki.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 07:25   #47
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Nie wiem, po co sie tak zagłebiacie, czy to prowokacja czy nie. Mało jest takich przypadków? Jak juz wyzej ktos napisał, taki temat moze sie tak czy inaczej komus przydac. Smieszy mnie to weszenie wszedzie prowokacji. I co z tego nawet gdyby była? To i tak zawsze problem autorki.
Zgadzam się
Nawet jesli prowokacja to porusza temat, dość powszechny.
Może komus pomoże.

Autorko czego od nas oczekujesz?
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 09:02   #48
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Jestes pewna że to ciąża? Hej, dlaczego pozwoliłaś mu uciec?! niech wraca i płaci za błędy. A przede wszystkim sie zastanów, co zrobisz z dzieckiem, które, załóżmy, niedługo przyjdzie na świat: oddasz, pokochasz?
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 09:56   #49
kritana1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Przeczytałam porady dziewczyn i uświadomiłam sobie, że większość porad opiera się na tym, że rodzice okażą się w porządku i pomogą. Oczywiście tego życzę autorce wątku Ale co w sytuacji, gdy nie można liczyć na rodzinę? Jedyne, co przychodzi mi na myśl to oddanie do adopcji. Ale może są jakieś organizacje, które pomagają młodym mamom?
kritana1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-27, 10:07   #50
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Niekoniecznie trzeba oddawać do adopcji. Przecież są domy samotnej matki..
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 10:23   #51
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
nie wiem co to za głupota... rodzice mają wychowywać córki dziecko ?

eee.. ciekawe czy Ty byś dała na wychowanie swoje dziecko rodzicom... ?
bo ja nigdy. nawet jakbym miała te 16 lat[COLOR="Silver"]
Mój kuzyn wpadl w wieku 16 lat. Opiekę nad dzieckiem dostali jego rodzice. Matka dziecka po niecałych 2 latach "zwiała" tzn. zawiesiła kontakt ze wszystkimi. Próbowali się z nią dogadać ale nic to nie dało. Wróciła po kolejnych 2 latach jednak zauważyła ze syn jej nie poznaje, boi się jej i znowu odeszła. Chłopak ma teraz 16 lat. Od 12 matki nie widział a mieszka w tym samym mieście. Ona już pewnie o nim zapomniała. Wychowuja go nadal dziadkowie (chociaż ojciec ma żonę i drugie dziecko, ale młody już sie przyzwyczaił do mieszkania z dziadkami i nie chciał sie przeprowadzić.) Kontakt mają świetny zarowno młody z ojcem jak i z jego żoną (do ktorej mowi ciociu chociaz zdaza mu sie powiedziec mamo).

Dziewczyna w wieku 16 lat ktora urodzila dziecko dostaje pełne prawa tzn. tak jakby miała skonczone 18 lat. Chłopak takich praw nie otrzymuje.
Nie mow zebys nigdy nie oddała dziecka pod opieke rodzicom bo nie wiesz jakby sie sytuacja potoczyła.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 10:38   #52
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

kochana zrób testy, moze nie jestes w ciazy, okres Ci się sopznia ze stresu i nadmiaru negatywnych emocji...
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 10:39   #53
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

nie wiem czemu niektorzy zaraz tworza jakies teorie spiskowe
Przede wszystkim uwazam ze powinas pociagnac chlopaka do odpowiedzialnosci,jesli to bedzie konieczne to nawet droga sadową,. Jasne ze nie ma obowiazku byc z tobą ale dziecko jest tak samo jego jak twoje wiec powinnien sie zaangazowac w opiekę. Rozumiem ze boi sie powiedziec rodzicom ale musisz sie odwazyc nim dłuzej bedziesz czekac tym bedzie ci trudniej. Powodzenia zycze
edit: no własnie nie napisałas skad wiesz o ciazy?? Robilas test, byłas u lekarza? przede wszystkim upewnij sie czy to na 100% ciaza
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów

Edytowane przez irie18*
Czas edycji: 2009-05-27 o 10:42
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 10:44   #54
Systemfutures
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 29
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

jeśli to nie prowokacja to :

1. nie wychodź za niego jak nie musisz - chyba, że mu przejaśni się w głowie - wtedy np. po 5 latach wspólnewgo wychowywania dziecka - jak się sprawdzi.
2. nie usuwaj ciąży - choć to Twoja decyzja - moja rada jest taka.
3. zdecyduj się na opiekę nad dzieckiem - z pomocą rodziców ( nawet z obu stron ) - za 10-15 lat będziesz jeszcze młoda i życie przed Tobą - a Twoje dziecko będzie "odchowane" ( znam taki przypadek z własnego otoczenia - 17 lat ciąża - obecnie córka 19 lat i synek 1 rok - z nowym, mądrym facetem - dom - życie od nowa )
4. jeśli koleś z rodziną po poinformowaniu wszystkich stron się wypnie - adwokat - i pozwij jego oraz jego rodziców o alimenty - skończ ich w sądzie - będzie Ci łatwiej

najtrudniejsze pewnie przed Tobą - rozmowa z Twoimi rodzicami - ale nikt tego za Ciebie nie zrobi.
Systemfutures jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 10:50   #55
Madlen__18
Zakorzenienie
 
Avatar Madlen__18
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: las
Wiadomości: 5 022
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Zastanawia mnie skąd u wizażanek ciągłe przekonanie, że wątek jest prowokacją.
Autorka nie napisała przecież, że została porwana przez kosmitów z własnego ogródka i odstawiona do domu po dwóch miesiącach, z obcym w brzuchu, którego zamierza urodzić.
Nie pisze o sytuacji abstrakcyjnej. Takie rzeczy się zdarzają i to coraz częściej.
Pierwszy krok: ginekolog i test krwi na wykrycie beta HCG. Testy moczu nie dają pewności. Przykład przyjaciłki: test pozytywy, a ciązy brak.
__________________
"mów mi dobrze, dobrze mi mów
łaskocz czule warkoczem ciepłych słów
wilgotnym szeptem przytul mnie
i mów mi dobrze, nie mów mi źle
rozłóż przede mną księgę zaklęć i wróżb
okrytą w obwolutę twoich ramion i ud
czaruj we mnie, na ołtarz duszę złóż
i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój"

M
Madlen__18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 11:17   #56
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Cytat:
Napisane przez Systemfutures Pokaż wiadomość
4. jeśli koleś z rodziną po poinformowaniu wszystkich stron się wypnie - adwokat - i pozwij jego oraz jego rodziców o alimenty - skończ ich w sądzie - będzie Ci łatwiej
Ja bym nie wychodziła z założenia, że trzeba ich "skończyć" w sądzie. Ja bym raczej obstawiała, że chłopak i jego rodzice (przede wszystkim oni, bo to oni będa płacić alimenty) zażądają badań na ojcostwo.

Poinformuj chłopaka i zapytaj, jak on widzi ta sytuację - czy w kwestii alimentow Wasi rodzice ustalą wysokość wspólnie i czy się dogadają, bo wolałabys, aby Wasze rodziny załatwiły sprawę na spokojnie i polubownie. NIE wyskakuj od razu, że jak nie dostaniesz alimentów po dobroci, to po sądach ich będziesz ciągać, bo w ten sposób popsujesz stosunki między Waszymi rodzinami, a jako przyszła matka musisz pamiętać, że dziecku potrzebny będzie kontakt z dziadkami równiez ze strony ojca. Nie zawsze to jest mozliwe, ale musisz zachowywać się normalnie i nie prezentować pretensji do świata i ich syna.

A tak na początek to wizyta u ginekologa, bo może sie okazać, że w ciązy nie jestes...
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 11:55   #57
pieluchomajtek
Rozeznanie
 
Avatar pieluchomajtek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 928
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

bardzo Ci wspolczuje autorko.
Nawet nie moge sobie wyobrazic takiej sytuacji, ale jak znam siebie to pewnie najpierw bym sie zaryczala na "smierc" a potem bym do niego polazla i zmusila do rozmowy na temat "co dalej".
__________________
jeśli kochasz to wybacz
jeśli wybaczysz to nie wypominaj
jeśli nie masz sił to odejdź od niego
jeśli odejdziesz to już nie wracaj
jeśli chcesz być z nim mimo wszystko to przeczekaj
zestarzeje się i już nie będzie zdradzał
lecz swoje najpiękniejsze lata stracisz na czekaniu na jego starość
pieluchomajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 11:55   #58
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

mnie tez dziwi to przekonanie niektorych ze to prowokacja.
sama znam dziewczyne ktora jest teraz w 7 miesiacu ciazy i jest w 3 klasie gimnazjum. jej chlopak niby z nia jest ale z tego co wiem to niezbyt sie nia przejmuje, woli imprezowac i sie upijac. wiec jak widzicie takie rzeczy sie zdarzaja.

do autorki watku:
jak juz wiele dziewczyn pisalo, najpierw upewnij sie ze to ciaza - okres moze sie opozniac z wielu powodow, wiec najlepiej idz do lekarza.
potem powiedz o wszystkim rodzicom, a jesli chlopak dalej nie zechce wziac odpowiedzialnosci za wasze dziecko, porozmawiaj z jego rodzicami.
i trzymaj sie
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 12:22   #59
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Nie wiem czy nie doczytałam, czy może autorka nie napisała, ale - czy robiłaś test? Byłaś u lekarza? Sprawdź najpierw dobrze czy to na pewno ciąża.

No a jeśli jesteś w ciąży, to przede wszystkim musisz powiedzieć rodzicom - im wcześniej tym lepiej, bo lepiej żebyś wiedziała jak oni do tego podchodzą, czy są gotowi Ci pomóc, dla nich też lepiej żeby się oswoili z tym szokiem zanim dziecko się urodzi.
Potem musisz zdecydować co chcesz zrobić. Wychowywać, oddać rodzicom na wychowanie, oddać do adopcji? Jeśli tak - to jakiej - "zwykłej", czy ze wskazaniem?

Rodzice chłopaka też muszą się dowiedzieć. Dobrze by było gdyby można zorganizować ich spotkanie z Twoimi rodzicami, trzeba by ustalić kilka rzeczy takich jak test ojcostwa, alimenty.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 12:49   #60
stanczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 24
Dot.: Jestem nastolatką, jestem w ciąży, a on mnie zostawił...

Zeby choć jedna inna wyciągnęła z tego wnioski, ale sądzę, że nie wyciągnie żadna.
Bo żadna nie uczy się na błędach czyichś, dopiero na swoich.
Także chętnie zsuwają majtki i wypinają swe łona zakochane, pewne że to miłość ich życia, 100% przekonane, że mogą ufać facetowi naiwne nastolatki.
Zadna nie wyciąga wniosków z tego jak to wygląda u innych, każda daje się przelecieć, bo "kocha" a poźniej trafia się na takie zużywane przez innych, pokrzywdzone dziewczyny
stanczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.