Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-22, 09:47   #451
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
zrobiłam ten olejek myjący
http://www.zrobsobiekrem.pl/?244,ole...chnotka-migdal

nie jest zły , ale to nie to samo co olejki z BU . Mam uczucie jakbym się miodem myła . Wiem , że na BU używają do olejku - gliceryl cocoate.
Co mogłybyście mi polecić podobnego albo lepszego od gliceryl cocoate , może być też z innych sklepów .
Mi olejki z BU zupełnie nie podeszły Wodniste i mialam ściągnięta skórę

Od kilku miesięcy robię olejki wg mazidłowego przepisu - z Cromollientem (skończył mi się ). Nie wysusza, daje fajny poslizg, skóra jest miękka i gładka.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 10:25   #452
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ilonko slicznie dziekuję
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 18:55   #453
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hosenka , Ilona - dzięki , wypróbuje , po zakupach na mazidłach . Szkoda tylko że taki drogi , ale pewnie dlatego dobry
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 20:40   #454
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Przyszedł mój olej śliwkowy z Mazideł. Jestem zakochana w zapachu Póki co zużyję do ciała, bo obawiam się kłaść go na twarz z HA, w te upały ( mam cerę mieszanę, w strefie T potwornie skłonną do błyszczenia)
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 20:53   #455
kamilanna
Zadomowienie
 
Avatar kamilanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: USA/CT
Wiadomości: 1 441
GG do kamilanna
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Przyszedł mój olej śliwkowy z Mazideł. Jestem zakochana w zapachu Póki co zużyję do ciała, bo obawiam się kłaść go na twarz z HA, w te upały ( mam cerę mieszanę, w strefie T potwornie skłonną do błyszczenia)
Rowniez polubilam olej sliwkowy uwielbiam zapach
Takze mam cere mieszana i blyszczaca w strefie T ,ale mieszam troche oleju z HA i klade na buzie na noc nie zapycha
kamilanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 21:07   #456
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez kamilanna Pokaż wiadomość
Rowniez polubilam olej sliwkowy uwielbiam zapach
Takze mam cere mieszana i blyszczaca w strefie T ,ale mieszam troche oleju z HA i klade na buzie na noc nie zapycha
Wypróbuję, poczekam tylko aż się te upały skończą, bo moja cera aktualnie szaleje
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 09:26   #457
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Od dziś testuję olej z pestek arbuza z ZSK Do hialuronu (na hydrolacie rumiankowym) dodałam kropelkę ekstraktu nawilżającego, kropelkę przeciwtrądzikowego i 3 kropelki teg oleju. Od razu się wchłonęło, do matu. Mogłam dać ciut więcej oleju, bo czuję lekko sciagniętą skórę.

Na upały nadaje się również olej z pestek z malin.

Czy któraś z was uzywa może oleju kameliowego z BU?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-24, 11:30   #458
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Od jakiegos czasu zaczelam uzywac na noc oleju z orzechow wloskich (Mazidla) + zel HA i musze powiedziec ze widze szybko efekt,skora promienna i wypoczeta.Na dodatek szybko lagodzi wszelkie podraznienia i niespodzianki.
Duzym plusem jest piekny orzechowy zapach jest to kolejny olej tuz po sliwkowym i zurawinowym,ktory znajdzie u mnie stale miejsce
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 12:14   #459
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Olej z orzechów wł. jest boski Miałam póbke i napewno zamówię
Podoba mi sie jeszcze konopony - lekki, szybko się włachnia, pachnie pestkami słonecznika
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 19:52   #460
sasia73
Zakorzenienie
 
Avatar sasia73
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Down Under
Wiadomości: 4 330
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Przyszedł mój olej śliwkowy z Mazideł. Jestem zakochana w zapachu Póki co zużyję do ciała, bo obawiam się kłaść go na twarz z HA, w te upały ( mam cerę mieszanę, w strefie T potwornie skłonną do błyszczenia)
Cieszę się, że zapach Ci się spodobał
__________________


sasia73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 20:22   #461
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Od dziś testuję olej z pestek arbuza z ZSK Do hialuronu (na hydrolacie rumiankowym) dodałam kropelkę ekstraktu nawilżającego, kropelkę przeciwtrądzikowego i 3 kropelki teg oleju. Od razu się wchłonęło, do matu. Mogłam dać ciut więcej oleju, bo czuję lekko sciagniętą skórę.
Liposomów zyskowych , chyba te masz , nie łączy się z olejem przed z emulgowaniem , tak zrozumiałam ale te liposomy to wciąż dla mnie czary-mary , może coś pomyliłam
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-24, 20:22   #462
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez sasia73 Pokaż wiadomość
Cieszę się, że zapach Ci się spodobał
I to jak
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 20:45   #463
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Liposomów zyskowych , chyba te masz , nie łączy się z olejem przed z emulgowaniem , tak zrozumiałam ale te liposomy to wciąż dla mnie czary-mary , może coś pomyliłam
Można łączyć z hialuronem - wymieszać a potem dodać olej, albo najpierw nałożyć hialuron + ekstrakty a po wchłonięciu - olej.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 03:00   #464
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

tez mam wloskiego, solo na usta i dlonie znakomity i do maseczek, tylko jakiegos super zapachu nie czuje, prawie niewyczuwalny jest.. Mam z Mazideł a Wy?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-26, 14:58   #465
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Przyszły do mnie nowe zamówienia

Olej z kiełków pszenicy + jojoba + migdał + wit. E aplikuję sobie na brzuch zamiast gotowych smarowideł antyrozstępowych i jestem w-niebo-wzięta! Super poślizg do masażu, w miarę elegancko się wchłania (w porównaniu np. do tłuściocha Fissanu) i świetnie uelastycznia skórę

Masło shea jest solo za tłuste do aplikacji na skórę

Zmiksowałam za to z jojobą i kokosem i zastosowałam do włosów Bardzo przyjemna konsystencja i efekty

Zachęcona tymi udanymi eksperymentami czuję coraz większą wkrętkę w rękodzieło kosmetyczno-olejowe Tylko przepisów mi brak
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-27, 18:00   #466
Lylu
Raczkowanie
 
Avatar Lylu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 75
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Od dziś testuję olej z pestek arbuza z ZSK Do hialuronu (na hydrolacie rumiankowym) dodałam kropelkę ekstraktu nawilżającego, kropelkę przeciwtrądzikowego i 3 kropelki teg oleju. Od razu się wchłonęło, do matu. Mogłam dać ciut więcej oleju, bo czuję lekko sciagniętą skórę.

Na upały nadaje się również olej z pestek z malin.

Czy któraś z was uzywa może oleju kameliowego z BU?
Witajcie, na tym forum jestem po raz pierwszy, choć od jakiegoś czasu wprowadzam biochemiczną pielęgnację. Po olejki sięgnęłam pierwszy raz jakiś rok temu, jojoba i macerat z kasztanowca zupełnie mi nie podszedł, nawet po całej nocy miałam na buzi tłustą warstwę, a do tego rozszerzone pory. Po jakimś czasie dałam im drugą szansę - z podobnym skutkiem. Od tego czasu próbowałam znaleźć odpowiedni dla siebie krem i do dziś mi się to nie udało, dlatego wracam do olejków. W końcu jest ich tyle, że może któryś mi podpasuje?...
Zastanawiam się nad kupnem oleju z pestek śliwki i próbek oleju z pachnotki i wiesiołka lub czarnej porzeczki (wszystkie z ZSK). Czy te oleje nadają się do mieszanej, odwodnionej cery?

Dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie
Lylu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 03:16   #467
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cześć dziewczyny, mam do was kilka pytań odnośnie telocapilu z mazideł. Otórz chciałabym sobie go zamówić i dodawać do jakiegoś gotowego balsamu.
1.Czy możecie mi podać przykład jakiegoś konkretnego balsamu/kremu o prostym składzie?
2.Czy jak będe stosowała tą mieszankę2-3% w okolicach bikini uprzednio wydepilowanych to mi nie podrażni lub w jakiś inny sposób nie zaszkodzi?
3.Jeśli zamówie 20 g telocapilu to na ile mi mniej więcej starczy mieszając go z balsam i stosując codziennie?


Prosze o wyrozumiałość i czekam na odpowiedź. Walczę z odrastającymi włoskami i właśnie dzisiaj natknęłam się na ten telocapil,który podobno jest skuteczny...

Z góry dzięki
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 06:57   #468
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez nerla Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam do was kilka pytań odnośnie telocapilu z mazideł. Otórz chciałabym sobie go zamówić i dodawać do jakiegoś gotowego balsamu.
1.Czy możecie mi podać przykład jakiegoś konkretnego balsamu/kremu o prostym składzie?
2.Czy jak będe stosowała tą mieszankę2-3% w okolicach bikini uprzednio wydepilowanych to mi nie podrażni lub w jakiś inny sposób nie zaszkodzi?
3.Jeśli zamówie 20 g telocapilu to na ile mi mniej więcej starczy mieszając go z balsam i stosując codziennie?


Prosze o wyrozumiałość i czekam na odpowiedź. Walczę z odrastającymi włoskami i właśnie dzisiaj natknęłam się na ten telocapil,który podobno jest skuteczny...

Z góry dzięki
O telocapilu swego czasu było tutaj glośno - powinnaś poszukać, przede wszystkim w wątku mazidlanym, odpowiedzi na swoje pytania.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 08:42   #469
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lylu Pokaż wiadomość
Witajcie, na tym forum jestem po raz pierwszy, choć od jakiegoś czasu wprowadzam biochemiczną pielęgnację. Po olejki sięgnęłam pierwszy raz jakiś rok temu, jojoba i macerat z kasztanowca zupełnie mi nie podszedł, nawet po całej nocy miałam na buzi tłustą warstwę, a do tego rozszerzone pory. Po jakimś czasie dałam im drugą szansę - z podobnym skutkiem. Od tego czasu próbowałam znaleźć odpowiedni dla siebie krem i do dziś mi się to nie udało, dlatego wracam do olejków. W końcu jest ich tyle, że może któryś mi podpasuje?...
Zastanawiam się nad kupnem oleju z pestek śliwki i próbek oleju z pachnotki i wiesiołka lub czarnej porzeczki (wszystkie z ZSK). Czy te oleje nadają się do mieszanej, odwodnionej cery?

Dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie
Witaj, Lylu, wśród olejomaniaczek

Co do Twoich doświadczeń z olejami - jesteś pewna, że nie nakładałaś ich za dużo? Olej jojoba wchłania się raczej szybko, a i macerat z kasztanowca też jest raczej lekkim olejem..... Ja nakładam na noc 6 kropelek, a na dzień 3, ale mam tłustą cerę... Mieszałaś je z kwasem hialuronowym?
Twój wybór jest dobry, z tym, że olej śliwkowy jest chyba mocno nawilżający i chwalą go sobie głównie dziewczyny z suchą cerę. Nie znam go jeszcze, czeka na wypróbowanie Czarna porzeczka, pachnotka i wiesiołek - ok . Jeśli masz ochotę na więcej eksperymentów, radziłabym zaznajomić się z różą i truskawką - oba bardzo lekkie, pełne antyoksydantów, świetnie nawilżają i łatwo się wchłaniają. No i kwas HA...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-28, 18:44   #470
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ok dziewczyny ale gdzies na wizazu byla stronka o olejkach eterycznych....ale za nic nie moge jej znalesc:/ moze mi ktos podeslac linka? prosze
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 18:59   #471
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
ok dziewczyny ale gdzies na wizazu byla stronka o olejkach eterycznych....ale za nic nie moge jej znalesc:/ moze mi ktos podeslac linka? prosze
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...ejki+eteryczne
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 19:26   #472
Lylu
Raczkowanie
 
Avatar Lylu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 75
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Witaj, Lylu, wśród olejomaniaczek

Co do Twoich doświadczeń z olejami - jesteś pewna, że nie nakładałaś ich za dużo? Olej jojoba wchłania się raczej szybko, a i macerat z kasztanowca też jest raczej lekkim olejem..... Ja nakładam na noc 6 kropelek, a na dzień 3, ale mam tłustą cerę... Mieszałaś je z kwasem hialuronowym?
Twój wybór jest dobry, z tym, że olej śliwkowy jest chyba mocno nawilżający i chwalą go sobie głównie dziewczyny z suchą cerę. Nie znam go jeszcze, czeka na wypróbowanie Czarna porzeczka, pachnotka i wiesiołek - ok . Jeśli masz ochotę na więcej eksperymentów, radziłabym zaznajomić się z różą i truskawką - oba bardzo lekkie, pełne antyoksydantów, świetnie nawilżają i łatwo się wchłaniają. No i kwas HA...
Dziękuję za radę Pewności, że nie dałam na twarz za dużo olejku nie ma, ponieważ jestem zupełną nowicjuszką w temacie, nie stosowałam również wówczas kwasu HA. Obecnie mam kwas z BU z alantoiną i depantenolem. Mieszam go z humektanem i żadnych innych kremów właściwie nie używam, ale stan mojej cery nie poprawia. Zobaczymy, jak będzie po olejkach. Ostatecznie zamówiłam śliwkę, pachnotkę i macerat z zielonej herbaty (wszystko z ZSK).
Lylu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 20:36   #473
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez _Magdusia_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny pisze w tym wątku pierwszy raz. Przyznam ,ze nigdy nie stosowałam żadnych olejów. Weszłam na stronę , która podana jest w pierwszej części wątku.
Mam skórę tłustą z zaskórnikami i od czasu do czasu jakimiś niespodziankami , szczególnie w okolicach policzków, jednak trądzikiem tego nazwać nie można , troszeczkę przebarwień i jakieś malutkie blizenki po wyciskaniu .
Doradźcie mijak sprawdziłby się OLEJ TAMANU i Z RÓŻY PIŻMOWEJ ??
Proszę o rady , jeżeli uzywałyście.
Proszę ponownie.
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-28, 23:01   #474
sasia73
Zakorzenienie
 
Avatar sasia73
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Down Under
Wiadomości: 4 330
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez _Magdusia_ Pokaż wiadomość
Proszę ponownie.
Magdusiu, trudno odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie. Każda skóra reaguje inaczej. I tamanu i róża są świetne, ale nie ma gwarancji, że Cię nie zapchają, nie podrażnią, czy też nie odrzuci Cię zapach (olej tamanu pachnie specyficznie). Nie ma rady, musisz sama się przekonać.
__________________


sasia73 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 07:00   #475
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

psychodelia dzieki wielkie ale jeszcze nie o ta stronke mi chodzilo chodzi mi o taka gdzie byly wymienione wszystkie olejki eteryczne a gdy sie kliklo byl szczegolowy opis zastosowania i wszystkie info odnosnie danego olejku mimo wszystko dzieki
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 07:32   #476
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez sasia73 Pokaż wiadomość
Magdusiu, trudno odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie. Każda skóra reaguje inaczej. I tamanu i róża są świetne, ale nie ma gwarancji, że Cię nie zapchają, nie podrażnią, czy też nie odrzuci Cię zapach (olej tamanu pachnie specyficznie). Nie ma rady, musisz sama się przekonać.
_Magdusia_
Dokładnie. Sasia73 ma całkowitą rację.
Jeśli przeczytaś wątek i opinie uzykowniczek na ich temat, to wiesz, że reakcje są różne i masz już się czym posiłkować, ale żeby sprawdzić, czy działa, trzeba używać. Nie da się przewidzieć.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 21:15   #477
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, mam pytanie dotyczące maceratu z zielonej herbaty z ZSK. Na stronce nie ma informacji na temat przechowywania, a ja się właśnie zaczęłam obawiać, czy mi się ten macerat nie zeźlil... W lodówce go trzymałam, a jak wyjęłam po jakimś czasie (nie miałam weny na używanie olejków itp.), to jest jakiś... nijaki... Wprawdzie kolor się nie zmienił, ale chyba powinien mieć charakterystyczny zapach? A on pachnie dziwnie, jakby tą buteleczką... Zjełczał? Wywalić go? Czy tylko panikujeę a wszystko jest w porządku i krzywda mi się na pysku nie będzie działa? Będę wdzięczna za podpowiedź
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 21:39   #478
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie dotyczące maceratu z zielonej herbaty z ZSK. Na stronce nie ma informacji na temat przechowywania, a ja się właśnie zaczęłam obawiać, czy mi się ten macerat nie zeźlil... W lodówce go trzymałam, a jak wyjęłam po jakimś czasie (nie miałam weny na używanie olejków itp.), to jest jakiś... nijaki... Wprawdzie kolor się nie zmienił, ale chyba powinien mieć charakterystyczny zapach? A on pachnie dziwnie, jakby tą buteleczką... Zjełczał? Wywalić go? Czy tylko panikujeę a wszystko jest w porządku i krzywda mi się na pysku nie będzie działa? Będę wdzięczna za podpowiedź
Jeśli nie minęła jego data ważności, wszystko jest chyba ok. Po wyjęciu z lodówki oleje trochę jakby "tracą" zapach, to normalne - po kilkunastu(dziesięciu) minutach w temperaturze pokojowej powinny pachnieć intensywniej.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 21:43   #479
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Jeśli nie minęła jego data ważności, wszystko jest chyba ok. Po wyjęciu z lodówki oleje trochę jakby "tracą" zapach, to normalne - po kilkunastu(dziesięciu) minutach w temperaturze pokojowej powinny pachnieć intensywniej.
Oo, dzięki Ważny to on jest na pewno, kupiony chyba w kwietniu. Powącham go za godzinę, może się namyśli i popachnie
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 01:36   #480
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hi witam sie bo dawno mnie tutaj ni bylo....
I pytam od razu jak sie maja Wasze buziaki po ekologicznej pielegnacji?
U mnie bywalo ostatnio roznie, od przesuszenia po przetluszczenie ale okres wk...nia na ekologiczne wynalazki minal mi bezpowrotnie, wiec pewnie znowu zaczne sie udzielac tym bardziej, ze tyle nowosci w sklepach
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.