odczucia,refleksje po masażu rozgrzanymi lub zimnymi kamieniami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-10, 14:37   #1
dani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 14

odczucia,refleksje po masażu rozgrzanymi lub zimnymi kamieniami


witam.korzystaliście może z masażu rozgrzanymi lub zimnymi kamieniami wulkanicznymi.jesli ta kpo proszę o pare słów na temat tego zabiegu.chodzi mi o wasze własne odczycia.pozdrawiam.danie l.
dani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-14, 15:57   #2
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Re: odczucia,refleksje po masażu rozgrzanymi lub zimnymi kamieniami

Szczerze mówiąc pracowałem kiedyś z kamieniami, tzn. wykorzystywałem je do medytacji, kiedy byłem zafascynowany Reiki, próbowałem pracy z energiami kamieni... Natomiast o kamieniach wulkanicznych nie słyszałem, nie wiem na co się je stosuje????

Może mi ktoś w paru słowach wyjaśnić?
Kumi
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-15, 08:16   #3
dani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 14
Re: odczucia,refleksje po masażu rozgrzanymi lub zimnymi kamieniami

witam.kumi jeśli chodzi o kamienie wulkaniczne to stosuje się je do masażu ciała.jest to tzw.masaż zimnymi bądz rozgrzanymi kamieniami(rozgrzane bo podgrzewa się je w specjalnych piecykach do danej temperatury i nastepnie masujesz nimi badz kładziesz na ciele pacjenta lub to i to wykonujesz jednocześnie).fascynowałe ś się reiki??????a teraz juz ta fascynacja mineła?????co dalo ci reiki????????.pozdro
dani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-15, 19:20   #4
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Re: odczucia,refleksje po masażu rozgrzanymi lub zimnymi kamieniami

W zasadzie to wiem tyle samo, co przed Twoją odpowiedzią
Ale co taki masaż kamieniami wulkanicznymi daje, jakie one mają mieć właściwości niby?

A co do Reiki, to myślę, że w życiu jest czas na robienie czegoś dopóki nie nadejdzie nowy okres w życiu...

Proszę jeszcze raz o wyjaśnienia. Ja potrafię określić jakie właściwości miały dac kamienie, które ja stosowałem.
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-16, 08:52   #5
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: odczucia,refleksje po masażu rozgrzanymi lub zimnymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami jest jedną z najstarszych form masażu. Choc dzisiaj przeżywa swój renesans, to był znany w wielu kulturach, tam gdzie był dostep do gorących kamieni, Japonia, Hawaii, Indie oraz Rdzenne Kultury Ameryki Środkowej i Północnej.

Dzisiaj stosuje sie takie masaże w medycynie (choc bardziej jako forma medycyny komplementarnej) [poprzez cel strikto relaksacyjny po kosmetyke.

Jest kilka tradycji i szkół ale u podstaw lezy masaż bezposredni lub przykładanie kamieni wzdłuz punktów aktywnych energetycznie.

Masaż gorącymi lub zimnymi kamieniami jest wykonywany za pomocą naturalnych kamieni lub też wulkanicznych, ze względu na termiczne właściwosci, te ostatnie sa częściej spotykane.

Powszechnie kamienie stosuje sie w celach prozdrowotnych, także relaksacyjnych, ale także coraz częściej w ośrodkach SPA, gabinetach kosmetycznych.

Osobiście także wykonuję takie masaże ale pracuje na kamieniach naturalnych.
Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-10, 07:10   #6
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: odczucia,refleksje po masażu rozgrzanymi lub zimnymi kamieniami

Juz gdzies pisalem na temat masazu goracymi kamieniami, ale wtedy chyba bardziej chodzilo o cene kamieni a nie o technike masazu.
Najlepsze oczywiscie sa kamienie bazaltowe, ze wzgledu na ich gestosc. Po prostu najlepiej i najdluzej "trzymaja" cieplo. Wedlug mnie, jednak rodzaj kamieni nie ma wiekszego znaczenia, oby tylko byly odpowiedniej wielkosci, no i oczywiscie gladkie. Temperatura kamieni zalezy od pacjenta.
Masaz goracymi kamieniami zyskal na popularnosci w koncu lat 80tych ubieglego stulecia. Nie wiem czy byl to renesans czy inwencja pewnej masazystki z Tucson, Arizona, niemniej jednak wiele osob wrecz przepada za tego typu masazem (osobiscie, nie przepadam za nim, chociaz jest OK).
Nieco wiecej informacji mozna znalezc na stronie: www.lastonetherapy.com
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 15:36   #7
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: odczucia,refleksje po masażu rozgrzanymi lub zimnymi kamieniami

Podciagam temat, bo ostatnio mam wielką ochotę na taki masaż. Czy ktoś wypróbował go na własnej skórze? Jakie wrażenia? Szukam czegos mocno relaksującego- czy ten masaz taki jest?
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 20:17   #8
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: odczucia,refleksje po masażu rozgrzanymi lub zimnymi kamieniami

Odswiezam watek.
Moze ktos podzieli sie wrazeniami na temat masazu kamieniami? Chcialabym sie wybrac na taki masaz wlasnie
Moze polecicie jakies miejsca w Warszawie?
pozdrawiam
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 12:31   #9
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: odczucia,refleksje po masażu rozgrzanymi lub zimnymi kamieniami

właśnie w piątek wybieram się na taki masaż - zafundował mi go mój TŻ na urodzinki. Z miłą chęcią podzielę się swoimi doznaniami - o ile jeszcze ktoś jest zainteresowany tym wątkiem
carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:01.