Co mam zrobić??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-20, 07:58   #1
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921

Co mam zrobić???


Wiem, że nie jesteście wróżkami ale mam trochę nietypowy problem. Biorę tabletki YAZ i w piątek dopiero zaczęłam nowe opakowanie, tabletki biorę zwykle ok godziny 22-23. W piątek wzięłam pierwsza tabletkę a wczoraj byłam na wieczorze panieńskim i nie zabrałam tabletek ze sobą bo pomyślałam, że wezmę gdy wrócę do domu. Niestety... urwał mi się film i jedyne co pamiętam to, że po powrocie do domu zwymiotowałam. Obudziłam się niedawno i miałam zamiar wziąć tabletkę o której myślałam, że zapomniałam ale okazało się, że okienko "sobota" jest puste. Czyli albo wzięłam tabletkę i zwymiotowałam albo wzięłam ją dopiero po skończeniu wymiotowania zakładając, że wogóle ją połknęłam, ale raczej tak bo niezależnie od stanu o tabletkach pamiętam. Co mam teraz zrobić? Bo powstrzymać się od współżycia to jest oczywiste i z tym nie będzie problemu ale czy ciągłość brania tabletek jest zachowana jeżeli okazałoby sie, że zwymiotowałam 2 tabletkę z blistra i to pewnie w krótkim czasie od połknięcia? Bo najlepiej byłoby wziąć zapasową tabletkę ale nie mam zapasowego opakowania a YAZ sporo kosztuja, dodam, że nie mam aktualnie partnera więc trochę szkoda mi wydawać pieniędzy na zapasowe opakowanie
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 08:03   #2
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: Co mam zrobić???

skoro nie było stosunku i nie planujesz go w najbliższych 7miu dniach to myślę, że nic nie będzie. Ale ja nie jestem doświadczoną Yazowiczką, dlatego poczekaj na inne opinie. I następnym razem uważaj.
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 10:00   #3
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Co mam zrobić???

W ulotce jest żeby przyjąć inną tabletkę ale skoro nie planuję współżycia to mam nadzieję, że nic się nie stanie jeśli nie będę kupować nowego opakowania

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Wzięłam ostatnią różową tabletkę z opakowania, jak jej później nie wezmę to będzie mniejsze zło niż teraz przy drugiej
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 10:04   #4
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Co mam zrobić???

Możesz spokojnie wziąć ostatnią różową. po prostu weźmiesz 23 różowe i 4 białe. Nic się nie stanie. Nie trzeba mieć zapasowego opakowania (no chyba ze komuś jest potrzebne kilka tabletek dodatkowych na cykl)
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 10:13   #5
agnes198
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3
Dot.: Co mam zrobić???

dziewczyny pomocy zapomnialam zaczac nowy blister tabletki yaz biore od pol roku tabletke 1 z 1 tygodnia wzielam po 15 godz a wspolzylam 9 dni po tym czy jestem zabezpieczona lekarz mowil tak ale mam watpliwosci
agnes198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.