Przyszli teściowie- piekło czy niebo? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-13, 10:19   #31
gosi5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 332
Dot.: Przyszli teściowie- piekło czy niebo?

Cytat:
Napisane przez kassate1203 Pokaż wiadomość
Postanowiłam założyć nowy wątek na temat naszych "kochanych" teściów. Napewno jedni mają teściów z którymi mają dobre relacje, a niektórzy ich poprostu nienawidzą. Tutaj jest miejsce żeby o tym porozmawiać.

Zacznę od siebie:

Za tydzień (!!!) biorę ślub, przygotowania trwają pełną parą, każdy jest zaangażowany, każdy czymś się zajmuje oprócz... moich teściów. Ech... niestety moi teściowie to totalna porażka- kompletnie się ślubem nie interesują, poprostu maja go gdzieś. Ale może zacznę od początku: z TZ zaręczyliśmy się po 4 latach chodzenia, następnie po 4 miesiącach ustaliliśmy datę ślubu, zamówiliśmy salę, kamerzystę itp. W tym samym dniu pojechaliśmy zakomunikowac teściom szczęśliwą nowine. No trochę się przejeli i to by było na tyle. Do ślubu został tydzień, a oni niczym się nie interesują. Zeby się nas chociaż zapytali: "jak wam idą przygotowania do ślubu?", "czy macie już wszystko gotowe?" "CZY MOŻEMY WAM JAKOŚ POMÓC W PRZYGOTOWANIACH?" Kompletnie maja to gdzieś!
Nie mówiąc już o wsparciu finansowym! Całe koszty wesela ponosi mój TZ i moi rodzice. Oni się wszystkim zajmują, wszystko przygotowują, jeżdżą załatwiają . Natomiast CI (inaczej ich nazwać nie mogę) ani wspomną żeby nam coś się dołożyć!
Wręcz przciwnie jeszcze wołają na mojego tz żeby im dawał pieniądze. Opiszę jedną z wielu sytuacji- jesteśmy w domu TZ już mamy wychodzić, aż tu nagle mój kochany tesć woła: "R. internet jest do zapłacenia" No to mój TZ wyciągnął 50 zł i dał. We mnie natomiast zawrzało- to wiedzą przecież że składamy grosz do grosza na ślub, że pieniądze są nam potrzebne bo jeszcze mamy dom do wykończenia to oni jeszcze wołają o pieniadze!
Mam ich poprostu dość- nie możemy na nich w ogóle liczyć, nic nam nie pomagają w przygotowaniach, o pieniądzach zeby dać nawet nie wspomną natomiast co chwila narzekaja jak to nie maja pieniędzy. Rozumiem nie mieć pieniędzy bo np. ślub wypadł nagle, ale mieli nie miesiąc nie dwa ani nie rok tylko PÓŁTOra roku na naskładanie chociażby tego 1 000. Ale to nie pieniadze tu chodzi lecz o wkład- uwierzcie mi ich to zupełnie nie interesuje, czy będzie wódka, czy będzie co jesc, czy w ogóle wesele się odbędzie. Nawet nas nie zapytaja czy moga nam jakoś pomóc!!!
Widzę jak bardzo jest TZ przykro i wstyd z tego powodu, moi rodzice też są tym wkurzenia, bo cały ciężar leży na nich i na TZ, a tamci? Przyjdą pewnie na wesele jako goście chonorowi!
Sorka ale to ma być Twój ślub czy twoich tesciów? Ja akurat uwazam ze bardzo dobrze robia sie nie wtracajac, owszem wypadało by z ich strony grzecznościowe "czy w czymś wam pomoc?", ale tylko po to zeby nie wygladało ze ich nic nie obchodzi.
Ja jestem zdania, ze skoro młodzi są tak dorosli, zeby brac ślub i zakładac rodzinę, to powinnni brać pełną odpowiedzialność za podjetą decyzję i nie zwalać organizacji wesela na swoich rodzicow tylko sie samemu zabrac do roboty. Odpowiedzialnosć zarówno organizacyjna, jak i finansowa powinna spoczywac na młodych, a rodzice owszem mogą wesprzec finansowo, jesli mają na to ochotę i jest taka potrzeba (jak młodzi pracują to jakies pieniądze maja).
Oczekiwanie ze rodzice zorganizują i sfinansuja za nas całe wesele jest tylko wyrazem niedojrzałosci przyszłych PM. Nie robimy łaski rodzicom, ze bierzemy ślub, rodzice poświecili dla nas przynamjniej 18 lat życia i nie musza wcale nic więcej, chociaż mogą chcieć. Owszem utarło sie ze to rodzice, a szczegolnie Panny Młodej urządaja wesele, ale to jest tylko starodawana juz wdziseijszych czasach tradycja a nie obowiązek.
A moze nawet lepiej ze sie nie interesuja, przynajmniej możesz wszystko zrobić tak jak chcesz, lepiej to doceń po nadmierne zainteresowanie ze strony teściów tez niejednej PM dały w kość.
i jan najszybciej pogadaj z TŻ bo jeśli go doja z kasy tera, to po slubie moze sie to przeniesc i na Ciebie.

Edytowane przez gosi5
Czas edycji: 2009-07-13 o 10:32
gosi5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 07:00   #32
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Przyszli teściowie- piekło czy niebo?

A myśłałam, że to będzie wątek op relacji z teściami w ogóle. Notabene chyba już był wątek o tematyce relacji z teściami

Na szczęście ja na swoich teściów nie narzekam. Jestem w nie swoim mieście, moi rodzice daleko, więc teście jeżdzą wszędzie z nami, chodzą ze mną na przymiarki itp.
Jeśli chodzi o kasę... Nie liczę na nią - teściową coś tam mówi, że zapłaci za to czy za tamto. Jak ma ochotę pomóc to ok.
Generalnie ja mam niebo.
Z reszta mój tż z moimi rodzicami też ma niebo. Jest po równo.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 12:21   #33
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Przyszli teściowie- piekło czy niebo?

Cytat:
Napisane przez Ironiaaa Pokaż wiadomość
Teściu znowu planuje za nas przyszłośc... ja mam isc koniecznie na studia, a moj Tz po doktoracie koniecznie ma przyjechac do polski i kupic dom w jakims duzym miescie zeby jego firma miala duze obroty, ja mam urodzic dzieci po 26 roku zycia.
Mnie takie cos by tez wkurzało Jeszcze ktoś bedzie mówił kiedy masz dzieci rodzić
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.