egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-22, 08:25   #2821
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez emmakris Pokaż wiadomość
Albo naczynia albo dojrzala,nie wykluczam też powtórki z oczyszczania
Z innych powtarzam pedicur i manicur,oraz zabieg na oczy i henne wraz z regulacją.A jak ty myslisz?

Uważam,że ciąża w większosci zabiegów jest przeciwskazaniem i nie biorę pod uwagę takiego zabiegu,chyba,że pielęgnacyjny +upiększający na dłonie,stopy lub twarz
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 08:28   #2822
kejtucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gejsza32 Pokaż wiadomość
czy ja wiem, poprostu trzeba przemyśleć jaki zabieg na ciało kobiety ciężarnej możemy wykonać..
Przede wszystkim należy wyeliminować wszystkie przeciwwskazania,
ja osobiście pisałam pracę zaliczeniową na ten temat i poszło mi całkiem całkiem..
ps. bardzo dużo kobiet ciężarnych potrzebuje porady specjalisty co może a czego powinna unikać podczas tak ważnego okresu w swoim życiu..dlatego też biorę pod uwagę w/w temat na środę..

A czego dotyczył twój projekt odnośnie kobiety ciężarnej???. Opisywałaś zabieg na twarz czy ciało(cellulit, rozstępy)?????Powiedz coś więcej na temat twojego projektu albo jak masz to wrzuć go na forum. Wszystkie dziewczyny chętnie skorzystają jak nie daj Boże pojawi się jutro na egzaminie
kejtucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 08:30   #2823
kasaia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: niebo
Wiadomości: 69
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ja dopiero watalam ,i dopiero bede sie zabierac za kucie.o bstawiam pediciur,moze oczyszczanie,lub na cialo.
kasaia23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 08:34   #2824
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny, mam pytanie odnosnie projektu na cellulit. W jakiej pozycji powinnismy pisac ze jest klientka podczas tego zabiegu? Ma stać, lezec z ugietymi kolanami czy lezec i co chwile sie przewracac na plecy lub brzuch? i drugie: jakie partie ciala maja byc objete zabiegiem? nogi? nogi cale? nogi plus brzuch? Proszę odpowiedzcie mi
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 08:40   #2825
Kosmo87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

HEJ DZIEWCZYNI JAK SAMOPOCZUCIE??? CZY WIE KTORAS CO BYŁO NA EGZAM PRAKTYCZNYM W UBIEGŁYCH LATACH?? ZASTANAWIAM SIE CZY W OGOLE ISC SPROBOWAC A NOŻ WIDELEC JAK BYŁ BY PEDICURE TO JESZCZE ALE TWARZ CIAŁO LEZE I KWICZE BUUUUU....
Kosmo87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 08:47   #2826
Dolores130
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 29
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ja mam przeczucie że będzie pedicur
Dolores130 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 08:50   #2827
Nitka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 23
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
Albo naczynia albo dojrzala,nie wykluczam też powtórki z oczyszczania
Z innych powtarzam pedicur i manicur,oraz zabieg na oczy i henne wraz z regulacją.A jak ty myslisz?

Uważam,że ciąża w większosci zabiegów jest przeciwskazaniem i nie biorę pod uwagę takiego zabiegu,chyba,że pielęgnacyjny +upiększający na dłonie,stopy lub twarz
naczynkowa dojrzala albo lojotokowa
pedicure bo manicure juz byl, zabieg na oczy i henna z regulacja tez juz byla
zabieg dla kobiet w ciazy raczej odpada bo jest przeciwwskazaniem do wiekszosci zabiegow fizykalnych a zazwyczaj jednak chca zeby opisywac takie zabiegi

no i ja sie modle o zabieg na cialo cellulit+ rozstepny i zeby byla sonoforeza i body wrapping po prostu marzenie
__________________
jestem absolutnie doskonała w swoich niedoskonałościach
Nitka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 08:50   #2828
gejsza32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 9
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kejtucha Pokaż wiadomość
A czego dotyczył twój projekt odnośnie kobiety ciężarnej???. Opisywałaś zabieg na twarz czy ciało(cellulit, rozstępy)?????Powiedz coś więcej na temat twojego projektu albo jak masz to wrzuć go na forum. Wszystkie dziewczyny chętnie skorzystają jak nie daj Boże pojawi się jutro na egzaminie
niestety nie mam pracy, pisałam ją ręcznie i nie zeskanowałam jej. Był to nawilżający zabieg na ciało, wraz z zaleceniami do domu ze wskazaniem preparatów na "lżejsze" nogi. W telegraficznym skrócie:
-wykluczamy wszystkie zabiegi z prądami,
-wykluczmy algi - chyba że napiszemy iż są bez jodu
-wykluczamy wszelkiego rodzaju olejki eteryczne ( gdyż szybko przenikają do krwiobiegu )
-I i III trymest ciąży ( jakiekolwiek zabiegi na ciało wykonujemy w II trymestrze ciąży )
zabieg, który wykonałam to nawilżenie ciała od pleców włącznie z brzuchem ( bardzo delikatnie ) kończąc na udach.

-delikatne mleczny peelingi cukrowy (subst.aktyw. kozie mleko, wosk pszczeli )
-mleczna maska na ciało ( subst.atyw. witaminy z grupy B, wyciąg z perły, proteiny mleka koziego, aloes, pantenol i alantolina )
-oliwka do masażu ciała ( subst. aktywne. olejek z dzikiego szafranu, wit. E, olejek ze słodkich migdałów )
-można użyć folii ale niestety nie możemy położyć na folię kocyka elektrycznego.
oczywiście należy pamiętać o odpowiedniej pozycji bocznej klientki wraz z użyciem wałków.

w telegraficznym skrócie to wszystko.
__________________
Pozdrawiam
Gejsza
gejsza32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 08:53   #2829
Nitka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 23
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie odnosnie projektu na cellulit. W jakiej pozycji powinnismy pisac ze jest klientka podczas tego zabiegu? Ma stać, lezec z ugietymi kolanami czy lezec i co chwile sie przewracac na plecy lub brzuch? i drugie: jakie partie ciala maja byc objete zabiegiem? nogi? nogi cale? nogi plus brzuch? Proszę odpowiedzcie mi
jak pisalysmy taki projekt na zajeciach to obracalysmy klientke najpierw lezala na brzuchu np to peeling tylnej partii zmyc obrocic ja i peeling przedniej strony zmyc i wykonacnp sonoforeze znowu obrocic i sonoforeza po drugiej stronie
a czy uda brzuch czy posladki to w zaleznosci od tego jak bedzie zadanie sformulowane
__________________
jestem absolutnie doskonała w swoich niedoskonałościach
Nitka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:00   #2830
MotyleQ89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 40
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

nie pamiętam by był pedicur, chyba że już dawno... dużo dziewczyn go obstawia i ciało.. zobaczymy Może nasze przeczucia sie zrealizują )
MotyleQ89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:01   #2831
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Nitka88 Pokaż wiadomość
naczynkowa dojrzala albo lojotokowa
pedicure bo manicure juz byl, zabieg na oczy i henna z regulacja tez juz byla
zabieg dla kobiet w ciazy raczej odpada bo jest przeciwwskazaniem do wiekszosci zabiegow fizykalnych a zazwyczaj jednak chca zeby opisywac takie zabiegi

no i ja sie modle o zabieg na cialo cellulit+ rozstepny i zeby byla sonoforeza i body wrapping po prostu marzenie
wolę powtórzyc to wszystko,bo w styczniu powtórzyli projekt z makijażu wieczorowego W sumie chyba pisalam na tym forum co bym zrobiła w zabiegu na ciało,wiec nie boje sie go i mógłby byc ale poprostu sadze że dadzą coś co jest według schematu,dlatego nie mysle żeby dali ciało.Ale wszystko możliwe,dziewczyny trzymam kciuki

ja prawdopodobnie zdałam test z wynikiem 47/50 i 17/20 i bardzo bardzo sie cieszę

moja pani nam mówiła,że pedicuru nie było na egzaminie,ale ja niewiem?
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 09:02   #2832
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dzięki Nitka tylko troche to dziwne ze klientka ma sie caly czas obracac poczawszy od demakijazu po zabieg wlasciwy ja bym sie wkurzyla na takim fotelu kosmetycznym w gabinecie
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:03   #2833
kasiuleeek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hmmmm.... moim zdaniem nie ma chyba za bardzo co obstawiać... lepiej nauczyc się wszystkiego przynajmniej nic nas nie zaskoczy...nie powiem ze chcialabym zabieg na twarz bo w sumie to chyba najlepsze jest a wydaje mi się ,że zazwyczaj dają zabiegi takie podstawowe typu wlasnie cera sucha tłusta itd , nie w kazdym gabinecie wykonuje się zabiegi na ciało....myslę nad piersiami jeszcze hyyyy Macie jakieś zabiegi na piersi ? Albo depilacja ale nie bikini tylko nóg bo bikini raczej by nie dali co ? Z gory dziękiiii za kazdą pomocną pracę

Im bliżej tym bardziej się stresuję...nie spię od 6 i co chwile latam do WC w wiadomej sprawie ehhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh !
kasiuleeek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:09   #2834
kejtucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez gejsza32 Pokaż wiadomość
niestety nie mam pracy, pisałam ją ręcznie i nie zeskanowałam jej. Był to nawilżający zabieg na ciało, wraz z zaleceniami do domu ze wskazaniem preparatów na "lżejsze" nogi. W telegraficznym skrócie:
-wykluczamy wszystkie zabiegi z prądami,
-wykluczmy algi - chyba że napiszemy iż są bez jodu
-wykluczamy wszelkiego rodzaju olejki eteryczne ( gdyż szybko przenikają do krwiobiegu )
-I i III trymest ciąży ( jakiekolwiek zabiegi na ciało wykonujemy w II trymestrze ciąży )
zabieg, który wykonałam to nawilżenie ciała od pleców włącznie z brzuchem ( bardzo delikatnie ) kończąc na udach.

-delikatne mleczny peelingi cukrowy (subst.aktyw. kozie mleko, wosk pszczeli )
-mleczna maska na ciało ( subst.atyw. witaminy z grupy B, wyciąg z perły, proteiny mleka koziego, aloes, pantenol i alantolina )
-oliwka do masażu ciała ( subst. aktywne. olejek z dzikiego szafranu, wit. E, olejek ze słodkich migdałów )
-można użyć folii ale niestety nie możemy położyć na folię kocyka elektrycznego.
oczywiście należy pamiętać o odpowiedniej pozycji bocznej klientki wraz z użyciem wałków.

w telegraficznym skrócie to wszystko.
Gejsza dzięki za odpowiedź
kejtucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:11   #2835
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

pedicure był w czerwcu 2006
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:16   #2836
Nitka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 23
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
moja pani nam mówiła,że pedicuru nie było na egzaminie,ale ja niewiem?
pedicure nie bylo tylko manicure byl

Cytat:
tylko troche to dziwne ze klientka ma sie caly czas obracac poczawszy od demakijazu po zabieg wlasciwy
nie robi sie demakijazu ciala tylko tonizacje przed peelingiem czyli obroci sie w sumie po tonizacji i peelingu potem po drugiej stronie tonizacja peeling sonoforeza i znowu obrot czyli w sumie 3x
i w gabinecie w ktorym bylam na praktykach tak sa robione zabiegi na cialo bo chyba lepiej jednak lezec i sie obracac niz stac przez powiedzmy 30 min :P

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez sansik Pokaż wiadomość
pedicure był w czerwcu 2006
ale takie projekty jakie my mamy sa dopiero od 2007 to chyba od tego roku sie zeruja tematy czy nie ? :P
__________________
jestem absolutnie doskonała w swoich niedoskonałościach
Nitka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:16   #2837
kasiuleeek89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 30
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Czyli nikt nie ma zabiegów na piersi ani depilacji nóg ?
kasiuleeek89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:20   #2838
kejtucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kasiuleeek89 Pokaż wiadomość
Czyli nikt nie ma zabiegów na piersi ani depilacji nóg ?
Kasiuleeek znalazłam coś takiego


Do gabinetu zgłosiła się 40 letnia kobieta na zabieg pielęgnacyjny piersi. Skóra w obrębie piersi jest zwietrzała, silnie przesuszona, łuszcząca się. Pani urodziła 2 dzieci. Na skórze widoczne przebarwienia po słoneczne. Opracuj projekt realizacji prac związanych z wykonaniem zabiegu pielęgnacyjnego na biust.
1. Tytuł
Projekt realizacji prac związanych z wykonaniem u 40 letniej kobiety zabiegu pielęgnacyjnego piersi, przy użyciu mineralnej maski termicznej oraz preparatów i aparatury dostępnych w gabinecie kosmetycznym.
2. Założenie
Klientka ma 40 lat, urodziła 2 dzieci.Skóra w obrębie piersi klientki jest zwietrzała, silnie przesuszona, łuszcząca się, widoczne przebarwienia po słoneczne. Klientka zgłosiła się do gabinetu kosmetycznego na zabieg pielęgnacyjny piersi. Wykonam zabieg modelujący piersi, silnie nawilżający, który głęboko odżywi, nawilży, wygładzi i ujędrni skórę piersi klientki.
3. Diagnoza
Skóra klientki w obrębie piersi jest zwietrzała , silnie przesuszona, łuszcząca się, są widoczne przebarwienia po słoneczne. Pani ma 40 lat i urodziła 2 dzieci w związku z czym jej skóra wymaga ujędrnienia , a słonce i zła pielęgnacja spowodowali przesuszenie skóry piersi klientki i przebarwienia.
4. Przeciwwskazania
- stany zapalne gruczołu sutkowego
- stany zakaźne gruczołu sutkowego
- stany alergiczne
-uczulenie na któryś ze składników
- uszkodzenia naskórka
- świeżo wykonane zabiegi operacyjne na piersi
U klientki nie stwierdzam przeciwwskazań do wykonania zabiegu.
5. Wykaz środków i preparatów:
-łagodny żel do mycia . Skl. akt: wyciąg z aloesu nawilża , regeneruje, poprawia ukrwienie, zwiększa dotlenianie komórek, łagodzi podrażnienia; wyciąg z żeń-szenia odmładza, regeneruje, rewitalizujące; wyciąg ślazu zmiękcza, działa łagodząco i osłaniające; wyciąg z ogórka ma działanie wybielające, nawilżające i odświeżające.
- tonik. Skł.akt.: wyciąg z ogórka odświeża, rozjaśnia,nawilża; alantoina koi, łagodzi, regeneruje; kwas hialuronowy pomaga zachować odpowiedni poziom nawilżenia.
- peeling enzymatyczny. Skł.akt.: exfocellia działa nawilżająco, keratolitycznie; witamina E i alantoina działają regenerująco i łagodząco.
- ampułka ujędrniająca Skł.akt.: proteiny strukturalne, algi z mikroelementami, chmiel, witamina E.Preparat o silnych właściwościach napinających, pojędrniających, wzmacniających delikatne partie biustu i dekoltu.
- płaty kolagenowe. Kolagen ma działanie nawilżające, wygładzające, redukuje podrażnienia, ujędrnia i rozjaśnia.
- krem pod maskę termomodelage.Skł.akt.: placenta roślinna , mikro kolagen, Pelvetiane TM , olejek perilla, masło Mango. Krem poprawia elastyczność i jędrność skóry, pobudza procesy odnowy i regeneracji komórek skóry , odżywia i odświeża.
- maska Modelaż ( mineralna maska termiczna) Intensywnie odżywia skórę, uzupełnia niedobory w naskórku, poprawia nawilżanie, elastyczność i koloryt skóry.
- woda mineralna niegazowana
- środek do dezynfekcji powierzchni
- środek do dezynfekcji skóry
6. Wykaz przyborów i aparatury
- miseczki
- szpatułki
- płatki kosmetyczne
- ręczniki
- chusteczki higieniczne
- pokrowiec na fotel
- gaza
- stolik kosmetyczny
- fotel kosmetyczny
- wapozon
7. Opis wykonania zabiegu
a) Przygotowanie stanowiska pracy:
- przygotowuje fotel kosmetyczny pod względem higienicznym i estetycznym ( przykrywam czystym prześcieradłem)
- przygotowuje fotel kosmetyczny pod katem wygody klientki i swobody wykonania zaplanowanych zabiegów
- przygotowuje stolik kosmetyczny (dezynfekuje środkiem do dezynfekcji powierzchni) na którym będą ułożone przybory i preparaty kosmetyczne ( wymienione w punktach wcześniejszych) potrzebne do wykonania zabiegu.
- przygotowuje wszystkie niezbędne do zabiegu preparaty kosmetyczne przybory i ustawiam je na stolik kosmetyczny
- przygotowuje wapozon ( do pojemnika wlewam wodę dystylowana)
Przygotowanie kosmetyczki:
- umyć ręce w ciepłej wodzie z mydłem
- spryskać ręce środkiem do dezynfekcji skóry
Przygotowanie klientki:
- proszę klientkę o rozebranie się do pasa
- proszę klientkę o wygodne ułożenie się na fotelu
- przykrywam klientkę ręcznikiem
- przeprowadzam wywiad z klientką
- wykonuje obejrzenie skóry piersi klientki w celu wykluczenia przeciwwskazań
b) Wykaz prac:
- oczyszczanie
-peeling+wapozon
- ampułka
- krem
- maska
c) Opis realizacji prac:
- Przed zabiegiem pielęgnacyjnym oczyszczam skórę piersi i dekoltu klientki z zanieczyszczeń za pomocą łagodnego żelu i ciepłego kompresu. Żel nakładam najpierw na swoje dłonie, pocieram dłoń o dłoń żeby żel się nagrzał.Nakładam żel na piersi klientki ruchami okrężnymi, omijając brodawki, a na dekolcie rozprowadzam żel ruchami kolistymi od środka dekoltu kierując się ku górze.Zmywam żel ciepłym kompresem (ręczniczek frote zwilżony w ciepłej przegotowanej wodzie) ruchy takie jak przy nakładaniu żelu.
- Przeprowadzam tonizacje ( w celu wyrównania PH oraz oczyszczenia od resztek żelu) W tym celu płatki kosmetyczne zostali nasączone tonikiem. Tymi płatkami przecieram skórę piersi ruchami okrężnymi omijając brodawki,a na dekolcie przecieram ruchami od środka dekoltu naprzemiennie pasmami kierując się ku górze.
- Po oczyszczeniu skóry piersi i dekoltu klientki wykonuje peeling enzymatyczny w połączeniu z wapozonem. Peeling nakładam na piersi klientki pędzelkiem, widoczną warstwę, ruchami okrężnymi omijając brodawki,a na dekolcie od środka pasmami kierując się ku górze.Włączam wapozon. Ustawiam aparat w 40 cm.od skóry klientki i pozostawiam na 10 min. Peeling enzymatyczny w połączeniu z wapozonem powodują wygładzanie powierzchni skóry, usuwają zrogowaciały naskórek i sprawiają że skora jest gotowa do przyjęcia substancji odżywczych zawartych w preparatach.
- Po upływie 10 min wyłączam wapozon i odstawiam go w stronę.Peeling zmywam ciepłym kompresem.
- Skórę przecieram tonikiem
- Na przygotowaną w ten sposób skórę piersi i dekoltu wklepuje zawartość ampułki omijając brodawki.
- Następnie zabezpieczam brodawki piersi klientki suchymi płatkami kosmetycznymi. Z płatków kolagenowych zdejmuje folie zabezpieczającą i nakładam na każdą pierś po jednym płacie dopasowując ich do kształtu piersi. Płaty nasączamy resztą zawartości ampułki. Usuwam powstałe pęcherzyki powietrza.
- Na tak przygotowane piersi klientki nakładam grubą warstwę kremu z aktywnymi składnikami i przykrywam grubym kompresem z gazy zmoczonej w wodzie mineralnej.
- Mieszam proszek maski termo modelującej w odpowiednich proporcjach 2:1 z wodą mineralną. Składniki szybko mieszam szpatułką żeby masa nie zastygła,na jednolitą masę.Tak przygotowaną masę rozprowadzam na piersiach klientki gruba warstwą, tak oby nie wychodziła poza gazę.Maska schnąc pobiera wodę z kompresu i oddaje ciepło, dzięki czemu wspomaga wchłanianie składników odżywczych. Kiedy maska zacznie zastygać przykrywam klientkę ręcznikiem i pozostawiam tak na 40 min.Glinka stopniowo twardnieje i rozgrzewa się po czym rozpoczyna się jej stopniowe wychładzanie. Po upływie 40 min. zdejmuje zastygłą maskę w jednolitym kawałku.
- Przecieram piersi klientki tonikem
- Dziękuje za zabieg i przeprowadzam ocenę efektów
d) Ocena efektów:
-po zabiegu nastąpiło wzmocnienie i skorygowanie biustu klientki
-skóra jest zregenerowana, nawilżona, wygładzona , rozjaśniona i jędrna.
e) Czynności końcowe
- Wapozon odstawiam na miejsce
- preparaty kosmetyczne i środki także odstawiam na miejsce
- powierzchnie gładkie dezynfekuje odpowiednim środkiem
- myje w ciepłej wodzie przybory użyte do zabiegu
- wrzucam do odpowiednich pojemników brudną bieliznę, ręczniki, prześcieradło na fotel.
- myje ręce w ciepłej wodzie z mydłem.
8. Zalecenia do domu
Podczas porannego i wieczornego prysznica całego ciała, przynajmniej minutę należy poświęcić na natrysk biustu, na przemian zimną i ciepłą wodą. Oprócz tego można nacierać biust myjką frote zamoczoną w zimnej wodzie z dodatkiem soli iwonickiej. Po kąpieli wskazane jest stosowanie toników kosmetycznych do pielęgnacji twarzy, ze względu na ich działanie pojędrniające, odświeżające i nawilżające. Okresowo dobrze jest wykonać peeling typu gommage lub enzymatyczny. Zawiera on enzymy pochodzenia roślinnego, łagodnie usuwa zrogowaciałe martwe komórki skóry.Po wklepaniu płynu tonizującego konieczne jest użycie balsamów lub żelu o działaniu nawilżającym. 2 razy w tygodniu zalecam zastosowanie maseczki pielęgnacyjnej albo żelu ujędrniającego. Raz w tygodniu przeprowadzić delikatny masaż z użyciem kremu regenerującego, następnie położyć na 15 min. ciepły okład.Zabieg taki pojędrnia skórę i wywołuje żywszy krwiobieg w obrębie sutków. Kremy do pielęgnacji piersi i dekoltu najczęściej zawierają wyciągi roślinne, m.in. z liści miłorzębu japońskiego, bluszczu pospolitego, rozmarynu lekarskiego, korzenia żeń-szeń lub alg morskich.
Istotnym etapem pielęgnacji biustu jest gimnastyka:
-wymachy rąk do przodu i do tyłu
-wyprost rąk w bok i obiema rękami zatoczyć koła
- ręce zgięte w łokciach powyżej biustu i wielokrotnie wykonać ruchy łokci do tyłu.
Ćwiczenia należy powtarzać min 10 razy dziennie.Wskazane jest uzupełnianie ćwiczeń pływaniem, ćwiczeniami w fitness-clubie.
Niezbędna jest ochrona przeciwsłoneczna.Nie wolno opalać się topless. Kremy z filtrem należy wmasowywać kilka razy dziennie, a po skłaczeniu kąpieli słonecznych koniecznie wklepać emulsje nawilżająca.
kejtucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:22   #2839
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Nitka88 Pokaż wiadomość
pedicure nie bylo tylko manicure byl
właśnie na stronie CKE znalazłam tematy zadań od 2007 r
ja bym bardzo chciała pedicurw sumie przygotowana jestem na wszystko
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 09:26   #2840
Nitka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 23
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Basia8212 Pokaż wiadomość
w sumie przygotowana jestem na wszystko
jak ja Ci zazdroszcze ! ja chyba tylko cialo umiem tak zeby moc isc i napisac ale moze dostane jakiegos olsnienia na egzaminie
__________________
jestem absolutnie doskonała w swoich niedoskonałościach
Nitka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:34   #2841
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Nitka88 Pokaż wiadomość
jak ja Ci zazdroszcze ! ja chyba tylko cialo umiem tak zeby moc isc i napisac ale moze dostane jakiegos olsnienia na egzaminie
nie bój sie,jeśli znasz cechy skóry,składniki jakie sie do danej cery stosuje i zabiegi,przeciwskazania a najważniejsze kolejnośc to opiszesz każdy zabieg,przypomnisz sobie jak sie to robiłoBEDZIE DOBRZE
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:35   #2842
Arwenkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziewczyny a moze ktoras dobrze zrobiony projekt z pedicuru bo mam kilka i w kazdym jest inna kolejnosc i juz sama nie wiem jaka jest prawidłowa
Arwenkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:38   #2843
niegrzeczna88
Wtajemniczenie
 
Avatar niegrzeczna88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 379
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

[QUOTE=Arwenkaa;20167717]dziewczyny a moze ktoras dobrze zrobiony projekt z pedicuru bo mam kilka i w kazdym jest inna kolejnosc i juz sama nie wiem jaka jest prawidłowa[/QUOTE
prosze
Tytuł :Projket realizacji prac zwiazanych z wykonaniem zabiegu pielegnacyjnego u 32 letniej kobiety z zylakami kkd i lekko luszczaca się skóra stóp- pedicure kosmetyczny wraz z pomalowaniem paznokci na ciemny kolor z wykorzystaniem odpowiednich srodkow i preparatów dostepnych w gabinecie kosmetycznym.
II.Załozenia:
imię : Agnieszka, mieszkanka Gdańska
Nazwisko – Szal
Wiek: 32 lata
cel wizyty : klientka ma problem z zylakami konczyn dolnych, skóra jest pogrubiała i lekko luszcząca się
Charakterystyka podudzi ( żylaki) widoczne rozszerzenia żył w postaci węzyków podskórnych, niebieskie kłęby, guzy.Powstają od kruchości naczyń, nadwagi, przebytych ciąż , zaburzen hormonalnych, pracy na stojąco, mogą być uwarunkowane genetycznie.
Cechy paznokci : u klientki nie stwierdza się zadnych nieprawidlowości związanych z płytką paznokciową, mają kolor bladoróżowy, są mocne, nie łamią się.
Cechy skóry stóp: skóra pogrubiona, lekko łuszcząca się, słabo odżywiona, szorstka, sucha
III.Diagnoza stanu skóry klientki , korzystam z załącznika nr 1
imię i nazwisko : agnieszka Szal
wiek: 32 lata
warunki życia: mieszkanka miasta
Cechy skóry stóp: skóra pogrubiona, lekko łuszcząca się , szorstka, przesuszona, zrogowaciała , może być popękana
Cechy podudzi: widoczne rozszerzenia żył w postaci wężyków podskórnych, niebieskie kłęby, guzy, powstają od kruchości naczyń , nadwagi , przebytych ciąż, zaburzeń hormonalnych, pracy na stojąco lub od noszenia obuwia na wysokim obcasie.
Przeciwskazania do zabiegu:
drozdzyca
grzybica stóp i paznokci
stany zapalne, ropne, alergiczne
brodawki
niezagojone rany
swieze blizny
nietypowosc plytki paznokciowej
pęknięcia naskórka między palcami
IV.Wykaz przeciwwskazań do zabiegu:
drozdzyca
grzybica stop i paznokci
stany zapalne , ropne i alergiczne
brodawki
niezagojone rany
swieze blizny
nietypowosc plytki paznokciowej
pękniecia naskora między palcami

Wyzej wymienione przeciwskazania u klientki zostaly wykluczone
V.Wykaz wskazan do zabiegu:
zrogowaciały naskorek
modzele
odciski
nagniotki
suchość skóry stóp
VI.
umycie rąk oraz ich dezynfekcja : umycie rak w mydle antybakteryjnym Manusan, wytaarcie rak chusteczkami higienicznymi, wyrzucenie ich do miski na odpady powstale podczas zabiegu i wykonanie higienicznej dezynfekcji rak poprzez wcieranie przez 30 sekund okolo 3ml alkoholowego srodka w skore rak o dzialaniu baketriobojczym , grzybobojczym i wirusobojczym – AHD 2000.
przygotowanie stanowiska pracy : sprawdzenia stanu technicznego aparatury
Dezynfekcja stolika poprzez spryskanie gosrodkiem do dezynfekcji powierzchni Aerodesin 2000 , odczekanie minuty i wytarcie stolika chusteczkami higienicznymi , (wyrzucenie zuzytych chusteczek do miski na odpady powstale podczas zabiegu) wylozenie na niego preparatow kosmetycznych oraz wczesniej zdezynfekowanych i wysterylizowanych narzedzi i przyborow niezbednych do wykonania zabiegu.
Przygotowanie kosmetyczki : spiecie wlosow, zalozenie fartucha ochronnego , zdjecie bizuterii, umycie i higieniczna dezynfekcja rak
przygotowanie klientki : pokazania miejsca gdzie może się rozebrac ( odziez wierzchnia)
Wskazuje klientce fotel na ktorym może się polozyc , fotel pokryty jest jednorazowym pokrowcem.
- wykaz prac wchodzacych w sklad proponowanego zabiegu
dezynfekcja stóp
moczenie nóg
obcięcie,opiłowanie paznokci
odsunięcie naskórka wokół paznokci
wycięcie naskórka wokół paznokcia
usunięcie zrogowaciałego naskórka omegą
tarkowanie
nałożenie peelingu na stpy ( nie wykonuje masazu konczyny dolnej ponieważ zylaki są przeciwskazaniem)
nalozenie maski nawilżąjącej i owiniecie folią
odtluszczenie paznokci
rozdzielenie palców separatorami
pomalowanie paznokci na ciemny kolor
- opis sposobow realiacji okreslonych w wykazie prac oraz czynnosci wraz zopisem technik wykonania z zachowaniem BHP.
Witam klientka, pokazuje jej miejsce na odziez wierzchnia
w celu wyeliminowania przeciwskazan do zabiegu przeprowadzam z nią wywiad
Od kiedy u Pani występuje problem zylaków
Gdzie Pani pracuje?
Czy prowadzi Pani aktywny tryb zycia?
Czy wystepuje u Pani problem suchosci pięt
diagnoza : skóra pięt jest lekko luszcząca, pogrubiona w okolicach piet, zylaki na podudziach ( obserwacja wzrokowa)
przeciwskazania u klientki zostaly wykluczone
zakladam rekawiczki jednorazowe , dezynfekuje stopy klientki preparatem AHD 2000 odczekuje minute i wcieram.
Przygotowuje miskę z ciepła wodą do której wsypuje 1 miarke soli do moczenia stop,zawiera mikroelementy m.in. magnez i wapń oraz naturalny olejek cynamonowy . dodana do kąpieli wodnej - dobrze zmiękcza wodę i skórę stóp. pozwala na bezbolesne i łatwe usunięcie zrogowaciałego naskórka. niweluje ponadto objawy zmęczenia stóp .
Proszę klientke o zamoczenie nog na czas okolo 5 minut ,po uplywie czas oszuszam stope klientki recznikiem frotte.
Obcinam cegami paznokcie na prosto aby zapobiec rozdwajaniu i wrastaniu paznokci.
Następnie opilowuje paznokcie w kierunku od krawedzi do srodka w celu zamkniecia lusek.
Nakladam preparat zmiekczajacy naskorek ( remover - ma dzialanie zmiekczajace, zawiera mocznik oraz kwasy owocowe AHA) patyczkiem odsuwam skórki
wycinam skórki za pomoca cązek zaczynając od bocznej krawedzi walu paznokciowego.
Usuwam zrogowaciały naskorek z pięt ostrzem omega wzdluz linii papilarnych
i ze sklepienia również wzdluz linii papilarnych.
Tarkuje grubsza ziarnistoscia , na sucho wykonuje wzdluz linii papaliranych w celu wyrownania skóry pięt
następnie zwilzona ( druga stroną tarki) dla wyrownania nierownosci tarkuje piety wzdluz lnii papilarnych
ten sam schemat powtarzam na 2 stopie
nakladam peeling gruboziarnisty na stopy klientki , peeling ten zawiera olejek migdałowy który gleboko wnika w naskorek , zmiekcza go i ulatwia usuniecia zgrubien.i delikatnie wykonuje ruchy glaskania i rozcierania w góre.
Peeling zmywam ciepla woda i wysuszam stopy klientki
nakladam gruba warstwe maseczki nawilzajaco odzywczej która zawiera w swoim skladzie mocznik , lanoline dzieki czemu zmiekczaja naskorek stop, nawilzaja i zapobiegaja peknieciom.
Stopy owijam folia kosmetyczna w celu podtrzymania ciepla i owijam w recznik frotte, pozostawiam na 20 min , po uplywie czasu zdejmuje maseczke i bloczkiem odtluszczam paznokcie.
Separatory umieszczam pomiedzy palcami ( który umozliwi mi staranne dojscie do plytki paznokciowej
paznokcie przed pomalowaniem powinny być suche, odtluszczone i gładkie tak aby lakier dobrze się trzymał.
Najpierw nakladam odzywke na paznokcie.Pędzel przykladam do paznokcia w czesci srodkowej, następnie 2 ruchami przesuwam na zewnatrz , ruchy powinny być wykonane 1 pociagnieciem.
Po wyschnieciu nakladam lakier kolorowy ( czerwony) , przukladam do paznokcia w czesci srodkowej, następnie 2 ruchami przesywam na zewnatrz , ruchy powinny być wykonane 1 pociagnieciem.
Na koniec nanosze bezbarwny lakier ( utwardzacz)
wszyhstkie czynnosci wykonuje raz na jednej stopie potem zaraz na drugiej


d)ocena efektow wykonywanych zabiegów:
pomalowanie paznokci u klientki spowodowalo iz wygladaja bardzo estetycznie
obciecie paznokci na prosto uniknie wrastania się paznokci, usuniecie zrogowacialego naskorka z pię poprawiło wyglad stóp
tarkowanie wyrównało powierzchnie stóp
zastosowanie maseczki nawilzajaco- odzywczej z wykorzystaniem foli umozliwiolo glebsza penetracje sladnikow aktywnych ,która nawilzyla i odzywila skóre stóp.
e) czynnosci koncowe
po wykonaniu zabiegu proponuje klientce pielegnacje domowa z profilaktyka przeciwzylakowa ( która opisze w punkcie X) i zegnam się z klientką
zakladam rekawiczki jednorazowe, odkladam preparaty kosmetyczne na ich miejsce
oprozniam miske na odpady powstale podczas zabiegu poprzez wyrzucenie do kosza na odpady komunalne.
Dezynfekuje miske, stolik – spryskuje plynem Aerodesin2000 majacy dzialanie B,Tbc,F,V po minucie oplukuje pod biezaca woda i osuszam recznikiem jednorazowym który następnie wyrzucam do kosza na odpady komunalne
Cęgi, cązki , omege oraz tartke to piet dezynfekuje w plynie Aerodesin 2000, zostawiam na minute następnie myje i osuszam i wkladam do wanienki dezynfekujacej w której był sporzadzony plyn Lysoformin 3000 preparat 3% do dezynfekcji narzedzi. Rozciencza się go w wanience : na kazdy litr wody zimnej odmierza się 30 ml preparatu , plyyn ten wykazuje dzialanie B,F,V,TBC,S Pozstawiam narzedzia na 15 min wyjmuje z wanienki plukam i oduszam.
Zyletke jednorazowa od Omegi wyrzucam do pojemnika na skazone odpady.
Zdedjmuje rekawiczki , myje rece w mydle Manusan i dezynfekuje rece preparatem AHD 2000.
VII.Wykaz srodkow i preparatów niezbędnych do wykonania zabiegu
lakier do paznokci kolorowy – zawiera nitroceluloze, która powoduje lepsza przyczepnośc, odpornosc,połysk . Zawiera również pigmenty ( tlenek zelaza)
utwardzacz zawiera poliakralany, które nadaje paznokciom lepszy polysk oraz przedluzaja trwalosc lakieru kolorowego, zawieraja również drobne włokna lniane które utrzymuja dluzej lakier na plytce paznokciowej.
Lakier odżywka zawiera pantenol i witaminy, które silnie nawilzaja płytkę paznokciową
peeling mechaniczny – kremowy peeling do stóp zawiera olejek migdałowy który głeboko wnika w naskorek , zmiękcza go i ułatwia usunięcie zgrubień, zawiera również pumeks, dzięki bogactwu krzemu, ściera i poleruję skórę pozostawiając delikatne gładkie i zdrowo wygladajace stopy
olejek zmiękczający do skórek ( remover) zawiera mocznik,ktory delikatnie zmiekcza oraz kwasy owocowe AHA.
Krem do stóp zawiera mocznik 10% i proteiny mleczne , które doskonale nawilzaja i zmiekczaja naskorek, zapobiega peknieciom i suchoscia stop
maseczka nawilzajaco odzywcza – zawiera mocznik, lanoline , ekstrakt z limonki który dziala nawilzajaco, odswiezacjo i zapobiega peknieciom stop.
Sol do moczenia stop – zawiera aloes i sol morska , nawilza skore, regenruje ja i zmiekcza naskorek.
Olejek do pielegnacji skorek – zawiera olejek z grejfruta, wit E oraz olejek z jojoby. Ma dzialanie nawilzajce i antyseptyczne.
Srodki do dezynfekcji
- skory : Manusam – mydlo w plynie przeznaczone do dezynfekcji rak. Dzialanie B,F,V , jego dzialnie utrzymuje się przez 3 h.
AHD 2000 preparat do dezynfekcji rak oparty na bazie alkoholi, wykazuje dzialanie B,F,V,TBC,S zawiera nadboran sodu
Lysoformin 3000 preparat 3% do dezynfekcji narzedzi .wykazuje dzialanie Tbc,S,B,F,V.
IX.Wykaz aparatury i sprzetu niezbednego do wykonania zabiegu z zalacznika nr 3
wanna dezynfekujaca
cążki do skórek
cęgi do paznokci
miiska do pedicure
fotel kosmetyczny
taboret kosmetyczny
ostrze Omega
tarka do stóp
X.Wykaz narzędzi , przyborow niezbednych do wykonania zabiegu z zalacznika nr 4
rekawiczki jednorazowe
miseczka na wode
przescieradlo jednorazowe
reczniki jednorazowe
folia kosmetyczna do pedicure
reczniki frotte
kosz na odpady komunalne
miska na odpady powstale podczas zabiegu
patyczek do skóry
bloczek kosmetyczny
pilniczki
pojemnik na skazone odpady
separatory
XI.Zalecenia do pielegnacji skóry w warunkach domowych oraz profilaktyka przecizylakowa
Profilaktyka przeciwzylakowa:
dbac o diete
systematycznie uprawiac sport
rezygnacja z sauny i solarium
ograniczenie palenia papierosow
noszenie odpowiedniego obuwia i rajstop
kapiele na przemian cieplo-zimno
gimnastyka
rajstopy antyzylakowe
skleroterapia: wstrzykiwanie sybstancji obkurczajacych zyle
do mycia należy stosowac lagodne mydla toaletowe
unikac goracych kapieli
nie wykonywac masazy
kontrola wagi
Dieta:
produkty bogate w witamineC– zawierają owoce o intensywnej barwie takie jak jeżyny, borówki amerykańskie i pospolite wiśnie.
Bioflawonoidy- substancji, zwiększających stężenie i przedłużających działanie witaminy C – zawierają owoce o intensywnej barwie takie jak jeżyny, borówki amerykańskie i pospolite wiśnie. Ma je także biała skórka owoców cytrusowych – ta wewnętrzna oraz sok winogronowy i wino.
Mniej soli kuchennej – jej zbyt duża ilość może być przyczyną obrzęków kończyn dolnych i dodatkowo obciążać uszkodzone już żyły nóg.
Jesc : Ciemne winogrona, owoce cytrusowe, oliwa z oliwek, awokado, orzechy, marchew, morele, brokuły, rośliny strączkowe, brązowy ryż, pieczywo pełnoziarniste.
Unikac :Tłuszczów roślinnych, ciastek, cukierków, soli, mocnej kawy i herbaty, alkoholu.

Kosmetyki :
Bielenda – Peeling kremowy zawiera w swoim skladzie olejek migdalowy , pumeks dzieki które zapobiegaja zgrubien, zmiekcza, wygladza oraz zluszcza naskorek.
Krem do stop intensywnie nawilzajacy zawiera mocznik i proteiny mleczne , ktore zmiekczaja zlusczaja zgrubnienie naskorka zapobiegaja peknieciom silnie nawilzaja czyniac skore stop nadzwyczajnie gladka i miekka.
Uzywac kremu po kazdej kapieli a peelingu 3 raz w tygodniu
niegrzeczna88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:38   #2844
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

KLUCZ OCENY PEDICURE

SORKA za kiepską jakość
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:39   #2845
emilcia188
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Mam pytanie macie może te pytania z wczorajszego testu, bo nam ich nie dali i jak sprawdzałam odpowiedzi to trudno mi powiedzieć czy dobrze zaznaczyłam bo już nie pamiętam pytań a chciałam sprawdzić czy zdałam jak ktoś ma niech mi prześle na meila emilcia88@op.pl z góry dziękuje. A co do jutrzejszego egzaminu mam nadzieje, że będzie coś łatwego Powodzenia życzę
emilcia188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:39   #2846
martitakol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

pedicure jest wcześniej opisany, poszukaj!

dobra, a jeśli chodzi o ciało bo też wydaje mi się że będzie to co będzie ie pisały w pierwszej kolejności??
demakijaż czy wstępne oczyszczanie, żelem czy mleczkiem??
martitakol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:42   #2847
sansik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 68
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Pedicure czerwiec 2006
sansik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:42   #2848
kejtucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez emilcia188 Pokaż wiadomość
Mam pytanie macie może te pytania z wczorajszego testu, bo nam ich nie dali i jak sprawdzałam odpowiedzi to trudno mi powiedzieć czy dobrze zaznaczyłam bo już nie pamiętam pytań a chciałam sprawdzić czy zdałam jak ktoś ma niech mi prześle na meila emilcia88@op.pl z góry dziękuje. A co do jutrzejszego egzaminu mam nadzieje, że będzie coś łatwego Powodzenia życzę

Kilka stron wcześniej są wrzucone skany z wczorajszym testem
kejtucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:44   #2849
niegrzeczna88
Wtajemniczenie
 
Avatar niegrzeczna88
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 379
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

nie chce pedicuru jutro, ale widze wiele z was obstawia ze jutro to bedzie..ja bym byla zadowolona z ciaała albo jakiegos zabiegu na twarz
niegrzeczna88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-22, 09:55   #2850
Arwenkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziekuje bardzo z aten pedicure
Arwenkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.