Wartość perfum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-03, 19:12   #1
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558

Wartość perfum


Na tvn style w pewnym programie który prowadzi Klaudia Carlos ,było powiedziane ze składniki w perfumach i sama produkcja sa bardzo tanie i kosztyja ok 10%, (a to że składniki sa drogie to mit) a reszta (90%to dystrybucja i rekrama itp.
Wiem że promowanie towaru jest drogie i że przeznacza sie na to ogromną ilość pieniędzy, i że jak kupujemy Chanel to płacimy też za markę ale niche mi sie wierzyć ze skladniki kosztuja tylko 10% ?????
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 21:36   #2
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Wartośc perfum

A ja pomimo że wpadłam w to po uszy niestety, to jestem w stanie w to uwierzyć. Płacąc za perfumy tak naprawdę płacimy za projektantów, specy od marketingu, modelki... a potem sprzedawców, czynsz w wielkich centrach handlowych, testery.... A my jesteśmy te rybki co łapią się na haczyk. Nie jest to nowość, że płaci sie za markę. Oczywiście marka zobowiązuje, ale chyba nie na tyle, żeby dobre perfumy kosztowały 1/4 przeciętnej pensji.....
Zresztą tak samo jest z płytami CD - koszt produkci 10x mniejszy niż kaset, ale cena sklepowa tyle samo większa. Tak naprawdę płyta powinna kosztować 10 zł.
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 22:07   #3
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Wartośc perfum

Na pewno cos w tym jest. Wydaje mi sie jednak, ze te 10% to przesada. Jasne, ze czesto placimy za marke, ale niech mi ktos powie, ze nie ma roznicy miedzy perfumami dajmy na to Jamaica Pumy a Poeme Lancome. Roznica jets i to nie tylko w zapachu, ale takze jakosci. Mysle, ze ktos, kto sie zna, bez problemu odrozni. NIe mowie tu oczywiscie o wyjatkach typu Eva Polleny Ewy choc i w tym przypadku mozna sie zastanawiac czy to nie kopia Amargie i Poeme razem wzietych
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 01:16   #4
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 659
Dot.: Wartośc perfum

Cytat:
Napisane przez oaza
Na tvn style w pewnym programie który prowadzi Klaudia Carlos ,było powiedziane ze składniki w perfumach i sama produkcja sa bardzo tanie i kosztyja ok 10%, (a to że składniki sa drogie to mit) a reszta (90%to dystrybucja i rekrama itp.
Wiem że promowanie towaru jest drogie i że przeznacza sie na to ogromną ilość pieniędzy, i że jak kupujemy Chanel to płacimy też za markę ale niche mi sie wierzyć ze skladniki kosztuja tylko 10% ?????
Gdyby rzeczywiście produkcja i składniki były aż tak tanie , to mielibyśmy zalew tańszych znakomitych perfum, a jednak tak się nie dzieje.
Tańsze perfumy jakoś rzadko bywają bardzo trwałe a ich zapachy tak oryginalne i niepowtarzalne jak te drogie.
Oczywiście istotną sprawą jest też stworzenie świetnego zapachu i możłiwość zapłacenia honorarium za to.
Jednak te 10% wydaje mi się dosyć przesadzone.
__________________
Trzeba rozmawiać a nie czekać , aż się ktoś domyśli , co masz w głowie .
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 07:50   #5
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Wartośc perfum

Na pewno marketing zzera mnostwo pieniedzy, bo wprowadzenie na rynek nowych perfum to kolosalny wydatek (badania rynku, oplacenie sztabu specjalistow, w koncu absolutnie niezbedna kampania promocyjna), na pewno w powszechnych eau de toilette i nawet eau de parfum stezenie samych substancji zapachowych nie jest duze, ale...

Proponuje zajrzec na strone http://shop.pollenaaroma.com/ do dzialu olejki eteryczne i sprawdzic cene buteleczki 10ml dwoch powszechnie stosowanych w produkcji perfum olejkow: rozanego i neroli Podobnie drogi jest olejek jasminowy, a i powszechnie spotykane w nutach bazy drzewo sandalowe tez do tanich nie nalezy. Wiadomo, ze mozna je zastapic syntetykami albo podobnymi mieszankami (np. zapach neroli otrzymuje sie mieszajac inne, o wiele tansze olejki w odpowiednich proporcjach), ale jednak roznica jest...

Neroli: Fleurs de Citronnier i Fleurs d'Oranger Lutensa, Orange Magnifica i Flora Nerolia z linii AA Guerlaina, Mahora i Jardins de Bagatelle tejze firmy, Hiris Hermesa, Glow J. Lopez, Le Baiser du Dragon Cartiera, Amarige Givenchy i klasyczne Chanel 19

Roza:
Jest i w zapachach typowo rozanych: Stella, Tresor, Paris i jego mlodsza siostra Baby Doll, Sa Majeste la Rose Lutensa, Par Amour Toujours, Rosamor...

I w wielkiej klasyce: Chanel 5, Youth Dew, Madame Rochas, Eau de Soir, Joy Patou...

I w rozmaitej masci kwieciuchach: Rykiel Rose, Rush 2, Pleasures, Fifth Avenue, Anais Anais, J’adore, Pola Elizejskie, Eternity, So Pretty Cartiera, Hiris...

I w ciezszych zapachach podszytych orientem czy slodycza: Coco Mlle, Prada, Kenzo Flower, Samsara, Rose Angel...
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 15:12   #6
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Wartośc perfum

Tak jest jeśli przyjąć, że używa się naturalnych olejków. Dzisiaj jednak zastępuje się je syntetykami, w perfumach jest dziś mnóstwo chemii, utrwalaczy zapachów itd. Bardzo sama bym chciała wrócić do czasów kiedy nad perfumami ślęczył perfumiarz, a do dyspozycji miał tysiąc magicznych fioleczek i mieszał zapachy ze sobą ( w dodatku jeszcze sam te olejki produkował). Ja przypuszczam, że większość przemysłu perfumeryjnego to komputerowe wykresy, a nie laboratorium z naturalnymi olejkami. Jak najmniejsze koszty przy ogromnych zyskach. I chcę wierzyć, tak samo jak wy, że to nie do końca prawda....
Acha i nie mówmy, że wśród tanich zapachów nie ma trwałych i świetnych zapachów! Ale jeżeli już tańsze powinny być te wysokie półki to oczywiście relatywnie ta średnia też
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 17:11   #7
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 659
Dot.: Wartośc perfum

Cytat:
Napisane przez olcia7
Acha i nie mówmy, że wśród tanich zapachów nie ma trwałych i świetnych zapachów! Ale jeżeli już tańsze powinny być te wysokie półki to oczywiście relatywnie ta średnia też
Są tańsze świetne zapachy , tyle ,że niewiele ich.

Wycofane Nature Millenaire czy Ode au reve YR , właśnie do takich nalezą.

Ja używałam kiedyś zapachu AMAZONE firmy ATW , ktory zdecydowanie przypominał mi słonika,w dodatku był trwały a kosztował ok. 50zł za 50 ml.
Może się znowu na niego skuszę o ile produkuja jeszcze.
__________________
Trzeba rozmawiać a nie czekać , aż się ktoś domyśli , co masz w głowie .
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-04, 18:01   #8
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Wartośc perfum

Właśnie ROZ-ter-KO miałam na myśli NM i w ogóle YR, który ma po prostu świetne zapachy, tyle, że nie zawsze trwałe, ale to zdarza się również w przypadku perfum kosztujących 5x tyle co YR.
Być może 10% to przesada, być może, ale na pewno perfumy kosztują o wiele za wiele i to my dorabiamy im ideologię, a tak patrząc globalnie i egzystencjalnie to zwykłe pochłaniacze pieniędzy. Trzeba czasem spojrzeć na to z dystansu. Ja też kocham perfumy, ale nie mam złudzeń....
Mówicie tańsze kopie wysokiej półki... a czy wśród zapachów z wysokiej półki nie powtarzają się zapachy? Jest przecież kilka, które się do złudzenia nawzajem przypominają, różnią się niuansami - można powiedzieć - kopie (że wspomnę sztandarowe LB i I love love) Natomiast takiego zapachu jak NM nie spotkałam na wyższej półce i co gorsza nie znajdę już nawet na średniej! Zresztą coraz częściej mówimy na nowości - ale to już było.
A syntetyki są ekonomiczne, ekologiczne (? podobno) i teraz stosuje się ich coraz więcej - nikt nie wie tak naprawdę ile. A perfumy jak drogie były tak są. Angel podobno ze względu na zawartość prawdziwego olejku paczuli przeżywał swój kryzys w momencie klęski urodzaju (a paradoksalnie wtedy wzrosła sprzedaż) Ale czy w dalszym ciągu jest w nim ten sam naturalny olejek? Cena każe tak myśleć....
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 19:05   #9
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Wartośc perfum

To troche jak z jakoscia kremu na zmarszczki Ziaja i Shiseido. Jeden porazajaco drogi, drugi smiesznie tani. A ktory z nich dziala?
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 19:17   #10
Adeline
BAN stały
 
Avatar Adeline
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 330
Dot.: Wartośc perfum

Cytat:
Napisane przez ropuszka
To troche jak z jakoscia kremu na zmarszczki Ziaja i Shiseido. Jeden porazajaco drogi, drugi smiesznie tani. A ktory z nich dziala?
Z kremami bywa różnie . Obecnie mam i Ziaję i La Prairie. W Kremach drogich i bardzo drogich istotny jest komfort stosowania i to, że błyskawicznie sie wchłania i zapach i kolor i estetyka opakowania. I tu w wiekszości ( są wyjątki) istnieje duża przepasć między niską a wysoką półką. Z perfumami jest podobnie. Średnia półka ( jak pisała Olcia) to Yr. I tu zgadzam się są świetne zapachy. Są też zapachy, w których cena jest niejako wpisana w filozofię marki. Silver Rain miał być najdroższym damskim zapachem. Niektóre znane mi panie nadal wierzą, że tak jest. I tak ma być, tak to La Prairie chyba widziało.
Adeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 16:15   #11
alba.alba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 65
Dot.: Wartośc perfum

Cytat:
Napisane przez dori7 Pokaż wiadomość
Proponuje zajrzec na strone http://shop.pollenaaroma.com/ do dzialu olejki eteryczne i sprawdzic cene buteleczki 10ml dwoch powszechnie stosowanych w produkcji perfum olejkow: rozanego i neroli Podobnie drogi jest olejek jasminowy, a i powszechnie spotykane w nutach bazy drzewo sandalowe tez do tanich nie nalezy. Wiadomo, ze mozna je zastapic syntetykami albo podobnymi mieszankami (np. zapach neroli otrzymuje sie mieszajac inne, o wiele tansze olejki w odpowiednich proporcjach), ale jednak roznica jest...
Nie przesadzaj z tą wysoką ceną olejków eterycznych. Dałeś linka do tych relatywnie droższych, choć można znaleźć dobre prawdziwe olejki eteryczne o wiele tańsze.

Olejek neroli, (Avicenna), 6-7 ml
5.18pln
http://www.*******/apteka/p49253-Ole...vicenna_6-7_ml

Olejek różany, (Profarm), 10 ml
9.56pln
http://www.*******/apteka/p5805-Olej..._Profarm_10_ml

Olejek z drzewa sandałowego, (Kej), 10 ml
12.77pln
http://www.*******/apteka/p47785-Ole...wego_Kej_10_ml

Olejek jaśminowy, (Avicenna), 6-7 ml
6.91pln
http://www.*******/apteka/p8448-Olej...vicenna_6-7_ml


Też uważam, że ceny perfum są zbyt wywindowane. Bazują na stereotypie, że klient drogie uważa automatycznie za dobre, a tanie za złe.
alba.alba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-17, 18:15   #12
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Wartość perfum

To w zasadzie wszystkiego dotyczy... Niegdyś na przykład uważałm ze okulary "firmy krzak" są tanie bo po 20-30zł... A kolega handlował nimi i brał z hurtowni po kilkadziesiąt gr za sztukę
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 20:14   #13
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Wartość perfum

a jak jest np. z obrazami? ile kosztuje deska, płótno, farby w porównaniu do ceny obrazu cenionego artysty? wydaje mi sie że pefumy w przeciwieństwie do kosmetyków mozna zaliczyć do sztuki. Płacimy wiec za czyiś talent do tworzenia kompozycji; kosmetyki tworzą naukowcy, perfumy -artyści (z odpowiednim zapleczem). Wracając do analogii z obrazami - tanie perfumy są jak landszafciki z pod Bramy Floriańskiej, cena materiału może być podobna do arcydzieła, ale róznica w cenie obrazu wynika z talentu i wyobraźni twórcy.
Dziewczyny nizej porównywały kremy przeciwzmarszczkowe Ziaji, Shiseido czy La Prairie. Zadnego z nich nie używałam więc stwierdzić róznicy w działaniu nie moge, ale jestem pewna że wszystkie wysiadają przy retinoidzie za 30-50 zł na recepte czy dobrym filtrze za 50 zł (w celach prewencyjnych).
Dobry krem z tanich składników jest w stanie zrobić czy wymyślić student np. farmacji, a np. Jean-Claude'm Elleną nie każdy jest choćby miał najlepsze składniki
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 20:44   #14
alba.alba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 65
Dot.: Wartość perfum

Klasyfikowanie perfum do sztuki uważam za nadużycie semantyczne.

A wracając do tematu, to jestem ciekawa, czy gdyby jakieś perfumy górnopółkowe, które jeszcze nie zdążyły wejść na rynek, w ramach eksperymentu poddać testom konsumenckim tego rodzaju, że daje się je do testowania jako takie zwykłe "po 20-30 zł", to nie pojawiłyby się negatywne komentarze w stylu: zbyt chemiczne, tylko dla nastolatek itd.. I odwrotnie - gdyby taką Pollenę Evę, Adidasa czy Pumę (przed ich wejściem na rynek) dać do testowania jako te górnopółkowe po 300 zł. to nie pojawiłyby się pełne zachwytu komentarze w stylu "arcydzieła perfumeryjnego".

Pytanie retoryczne - na ile uprzednia wiedza o cenie towaru kształtuje jego odbiór wśród konsumentów? W szczególności dotyczy to sytuacji, gdy towarem jest zapach, czyli rzecz bardzo subiektywna i podatna na sugestie.
alba.alba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 21:15   #15
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Wartość perfum

http://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_Veblena
ja to tak widzę
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 21:41   #16
garch
Rozeznanie
 
Avatar garch
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 609
Dot.: Wartość perfum

Cytat:
Napisane przez alba.alba Pokaż wiadomość
Klasyfikowanie perfum do sztuki uważam za nadużycie semantyczne.
A dlaczego?
Nie mówię, że wszystkie, ale niektóre....
__________________

Solea
garch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 21:44   #17
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Wartość perfum

Cytat:
Napisane przez alba.alba Pokaż wiadomość
Klasyfikowanie perfum do sztuki uważam za nadużycie semantyczne.

A wracając do tematu, to jestem ciekawa, czy gdyby jakieś perfumy górnopółkowe, które jeszcze nie zdążyły wejść na rynek, w ramach eksperymentu poddać testom konsumenckim tego rodzaju, że daje się je do testowania jako takie zwykłe "po 20-30 zł", to nie pojawiłyby się negatywne komentarze w stylu: zbyt chemiczne, tylko dla nastolatek itd.. I odwrotnie - gdyby taką Pollenę Evę, Adidasa czy Pumę (przed ich wejściem na rynek) dać do testowania jako te górnopółkowe po 300 zł. to nie pojawiłyby się pełne zachwytu komentarze w stylu "arcydzieła perfumeryjnego".
A jednak, w tych bardzo drogich perfumach jest coś czego nie ma "w pumach"... Jest to jakiś nieokreślony rajski powiew przez moment, gdy kobieta się poruszy - i to odróżnia je od tych tańszych, ładnie lecz kompotowato pachnących wód...
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 15:50   #18
alba.alba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 65
Dot.: Wartość perfum

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
Też ciekawe zjawisko. Ale mnie chodzi o coś takiego, że jak damy konsumentom dwa produkty bez ceny i marki, to oni nie widzą między nimi różnicy, a jak powiemy, że jeden kosztuje 10 razy drożej niż ten drugi, to oni ten pierwszy uznają za super, a ten drugi za kiepski. Raz na jakiś czas obijają mi się o uszy takie badania, dotyczące np. spożywki czy chemii gospodarczej.

Słyszałam też, że jest jakiś film dokumentalny, podobno Discovery, ale nie znam tytułu, który pokazuje, że tanie i drogie marki kosmetyczne korzystają z tej samej jakości składników, pochodzących dosłownie z tej samej "fabryki". Czy ktoś może wie, jaki jest tytuł tego filmu? Chętnie bym go obejrzała.

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------

Cytat:
Napisane przez garch Pokaż wiadomość
A dlaczego?
Nie mówię, że wszystkie, ale niektóre....
Cóż, właśnie czytam arcyciekawy wątek, jak to wiele "arcydzieł" perfumeryjnych z górnej półki do złudzenia przypomina zapach przypadkowo dobranych składników w żelach pod prysznic, balsamach, odżywkach do włosów czy mydłach po 10-15 złotych. Niejedno "arcydzieło" perfumeryjne pachnie tak samo jak masowo używany płyn do płukania tkanin, płyn do czyszczenia podłóg czy podpaski (sic!).

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...odszukane+nuty

Komentarz narzuca się sam.
alba.alba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 17:10   #19
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Wartość perfum

Cytat:
Napisane przez alba.alba Pokaż wiadomość
Cóż, właśnie czytam arcyciekawy wątek, jak to wiele "arcydzieł" perfumeryjnych z górnej półki do złudzenia przypomina zapach przypadkowo dobranych składników w żelach pod prysznic, balsamach, odżywkach do włosów czy mydłach po 10-15 złotych. Niejedno "arcydzieło" perfumeryjne pachnie tak samo jak masowo używany płyn do płukania tkanin, płyn do czyszczenia podłóg czy podpaski (sic!).

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...odszukane+nuty

Komentarz narzuca się sam.
Dla mnie to ten watek to żaden argument, to że produkty do pielegnacji o zapachach kwiatowych, owocowych, słodyczowych czy algowych przypominaja popularne zapachy z rzeczonymi nutami, nie znaczy że są takie same, prawie jednak robi róznice. Jeżeli w dwóch produktach dominuje taka sama nuta, to muszą być podobne, ale towarzyszace nuty robią rożnice. Druga sprawa - jednemu coś może pachnieć podbnie, inny tego podobieństwa nie czuje, to jest bardzo subiektywne.
Zupełnie chyba tez nie bierzesz pod uwage niszy, z typowymi dla niej arcydziełami (tak, nie boje sie użyć tego słowa) kadzidlanymi, drzewnymi, przyprawowymi. To ze Cool Water komuś pachnie żelem algowym, co nie jest dla mnie niespodzianką, nie znaczy że Black Tourmaline czy Black Cashmere sztuką nie jest
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-19, 02:21   #20
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 659
Dot.: Wartość perfum

Cytat:
Napisane przez alba.alba Pokaż wiadomość
Słyszałam też, że jest jakiś film dokumentalny, podobno Discovery, ale nie znam tytułu, który pokazuje, że tanie i drogie marki kosmetyczne korzystają z tej samej jakości składników, pochodzących dosłownie z tej samej "fabryki". Czy ktoś może wie, jaki jest tytuł tego filmu? Chętnie bym go obejrzała.

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:38 ----------



Cóż, właśnie czytam arcyciekawy wątek, jak to wiele "arcydzieł" perfumeryjnych z górnej półki do złudzenia przypomina zapach przypadkowo dobranych składników w żelach pod prysznic, balsamach, odżywkach do włosów czy mydłach po 10-15 złotych. Niejedno "arcydzieło" perfumeryjne pachnie tak samo jak masowo używany płyn do płukania tkanin, płyn do czyszczenia podłóg czy podpaski (sic!).

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...odszukane+nuty

Komentarz narzuca się sam.
Więc spróbuj popsikac sie tym płynem do czyszczenia podług i zobaczymy czy efekt będzie taki sam. I jak będzie zapach ewuluował na twojej skórze.
Poza tym , żeby stwierdzic czy rzeczywiście tak samo należałoby oba przetestowac jednoczesnie . Bo prawie jednak robi róznicę.
Nie chaiałabym pachniec "prawie" jak np. Organzą , chce pachniec dokladnie tak jak układa się na mnie Organza.



Co do wiekszości składników kosmetyków pielegnacyjnych zgadzam się , są dokładnie te same czy takie same. Po prostu pączki buka to pączki buka, a pokrzywa to pokrzywa.
Natomiast efekt zalezy od ich proporcji i stęzenia oraz dodatkowych składników, opatentowanych przez daną firmę.
Cena nie ma aż tak wiele do rzeczy jesli chodzi o składniki. Na nią składa się efekt działania kosmetyku,.marka , opakowanie, sposób dystrybucji, koszty badań nowych składników.

Uzywam np. na noc jednego z kremów kremów Guerlain,a , a dzień 7 razy tanszego naszej dermiki. Każdy spełnia to , czego od niego oczekuję.
__________________
Trzeba rozmawiać a nie czekać , aż się ktoś domyśli , co masz w głowie .

Edytowane przez ROZ-ter-KA
Czas edycji: 2010-11-19 o 02:23
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 12:56   #21
Emiks
Zakorzenienie
 
Avatar Emiks
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Seventh Heaven
Wiadomości: 4 411
Dot.: Wartość perfum

Cóż, swoistymi dziełami sztuki mogłabym nazwać raczej (prędzej) flakony, oczywiście nie wszystkie niektóre to istne, biżuteryjne cudeńka
Natomiast co do samego zapachu - owszem, bywają wyjątkowe, ale przypisywanie im miana dzieła sztuki osobiście uważam za przesadzone.

Co do niszy, to tam również znalazłoby się wiele smrodków nie wartych nawet połowy swojej ceny, no ale nisza, to nisza a co dla jednej osoby jest dziełem sztuki, dla drugiej ma prawo być kiczem
Emiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 13:29   #22
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Wartość perfum

Cytat:
Napisane przez Emiks Pokaż wiadomość
Cóż, swoistymi dziełami sztuki mogłabym nazwać raczej (prędzej) flakony, oczywiście nie wszystkie niektóre to istne, biżuteryjne cudeńka
Flakony to po prostu sztuka użytowa
Cytat:
Napisane przez Emiks
Natomiast co do samego zapachu - owszem, bywają wyjątkowe, ale przypisywanie im miana dzieła sztuki osobiście uważam za przesadzone.
Tak jak malarstwo jest rodzajem sztuki a tandetny obrazek nagiej dziewoi sprzedawany pod Bramą Floriańską nie jest dziełem sztuki, tak perfumiarstwo uważam za sztuke, choć wiele zapachów raczej dziełami nie jest...czy perfumy nie działają na ludzi jak obrazy czy utwory muzyczne?
Cytat:
Napisane przez Emiks
Co do niszy, to tam również znalazłoby się wiele smrodków nie wartych nawet połowy swojej ceny, no ale nisza, to nisza a co dla jednej osoby jest dziełem sztuki, dla drugiej ma prawo być kiczem
To co dla Ciebie jest smrodkiem nie wartym połowy ceny, dla kogoś innego może być piękne i jak najbardziej warte, tak - sztuka to sztuka wiec jest rzecza oczywistą że nie każdemu wszystko przypadnie do gustu (nikt nei mówi że sztuka jest wtedy gdy coś każdemu sie podoba)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.