2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-21, 12:36   #1591
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

pandziolka zapomniałam napisać że masz słodkiego smyka i muszę powiedzieć że mamy takie same ubronko dla Pata kupiłaś w pepco?

Zuziczka czemóż to się nie chwalisz jakie konkursy jakie nagrody?
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 12:43   #1592
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
Fakt to grzech focic lustrzanka przy w trybie "małpy"

Na pewno sie da zmienic, ale ja juz Pomidorze tlumaczyłam, ze lustrznaki przy swietle dziennym doskonale sobie radza z balansem bieli, a przy stucznym oswietleniu to musialabym Ci pokazac. Ogolnie chodzi o to ze rozne swiatla maja rozna temperature barwowa, swiatlo dzienne ma duzo nizsza temp. barwowa niz swiatlo żarówkowe. Wiec przy swietla stucznym nalezalo by to zmienic, zeby zdjecia nie wychodzily takie zółte.
Jesli mamy pochmurny ciemny dzien to i ISO nawet 200, normalnie 100 powinno wystarczyc. Do ciemnych pomieszen ISO musi byc wyzsze, z reguly ja probuje od najnizszych [B]wartosci ISO, bo im wyzsze tym bedzie jasniejsze ale niestety bardziej ziarniste... niestety...
Mszu dzięki za wyjaśnienie.
Ustawiłam więc na ISO 100 i zobaczymy czy będzie lepiej.
A tak poza tym, to nie wiem czemu, ale moja lustrzanka robi żółte zdjęcia gdy robię bez lampy i bez słońca. Niedawno robiłam zdjęcia w naszym pokoju , najpierw z lampą i nie podobało mi się, że było widać błysk w okularach mojej córki a więc wyłączyłam lampę i ... zdjęcia wyszły żółte i okropnie ciemne Chyba za tempa jestem na ten aparat. Żebym chociaż znalazła instrukcję obsługi, to bym się pouczyła, ale nie mogę znaleźć...
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 12:47   #1593
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
Zuziczka czemóż to się nie chwalisz jakie konkursy jakie nagrody?
z tego co pamietam i nic nie namieszalam to w jednym konkursie foto wygrala podroz do Stambułu...
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 13:14   #1594
pandziolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 359
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
pandziolka zapomniałam napisać że masz słodkiego smyka i muszę powiedzieć że mamy takie same ubronko dla Pata kupiłaś w pepco?
dziękujemy owszem w pepco bardzo je lubię,ale już się robi za małe.Wojtek tak śmiesznie 'dorośle' w nim wygląda

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
z tego co pamietam i nic nie namieszalam to w jednym konkursie foto wygrala podroz do Stambułu...
i nic się nie chwali??
a Ty mszu kiedy zgłaszasz się na jakiś konkursik?


weronisia jak patrzę na Pascala w Twoim avatarku to sama buzia mi się śmieje.minka bezcenna

Edytowane przez pandziolka
Czas edycji: 2010-12-21 o 13:15
pandziolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 13:34   #1595
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

mszu specjalnie dla ciebie wrzucam moje rozrabiary

dzis mala nauczyla sie przekrecac z brzuszka na placy i w kolko tak robi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zuzia6tyg.jpg (39,4 KB, 90 załadowań)
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 13:36   #1596
AAJJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Mszu a ty jesteś samoukiem czy uczyłaś się gdzieś fotografii? Ja nic nie czaje, robię te zdjęcia tak na przypał...Jak wydaje mi się ze jest ok jakościowo to po wywołaniu wychodzą byle jakie i na odwrót. W jakim programie sprawdzasz jakość i w jakiej formie zanosisz do wywołania? Zmniejszasz zwiększasz? Podpowiedz coś.
__________________

AAJJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 13:47   #1597
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez niuniuniau Pokaż wiadomość
Więcej nie pamiętam co miałam odpisać bo podchodzę do tego już trzeci raz
śliczności! i ta czupryna achh!

Cytat:
Napisane przez Mpik82 Pokaż wiadomość
Hej dziewuszki
Milenka bardzo przeziębiona kaszle strasznie
zdrówka dla maleństwa

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
i poczulam sie jak nieudaczna niedojda...
powiedzialam mamie, ze widocznie ma felerna corke, co sie dala jednemu dziecku(czyt. ukochanemu wnusiowi) zdominowac....

Zuzi, Twoja mam nie jest z Wami na codzień i pewnie nie zdaje sobie sprawy jak Olo daje popalić. Pewnie chciała się Wami dłużej nacieszyć, przejdzie jej


Cytat:
Napisane przez pandziolka Pokaż wiadomość
[nasza poranna sesja...wiem,że nie za bardzo się nadają do kolażu,ale chciałam tylko pokazać jak mój pierworodny (W KOŃCU) podnosi główkę,a wiecie co mu pomogło???mam taką piłkę gimnastyczną i kładłam go na niej i wtedy nie miał innego wyjścia tylko musiał tą łepetynkę podnieść
super facet my też się turlamy na tej piłce, do przodu do tyłu i na boki. Świtnie wzmacnia mięśnie! rehabilitantka pokazała parę ćwiczeń i mały je uwielbia

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
Jeszcze a propos zdjec to nawet chore dzieci, dobrze uchwycone, potrafia dobrze wygladac na zdjeciu.


Same spojrzcie...

http://whitesmokestudio.pl/blog/inde...blazek-jasiek/
[B]
piekne te zdjęcia. wzruszające jest nie tylko uposledzenie chłopczyka co raczej widoczna miłość jego rodziców. od kidy mam Filipka płakać mi się chce jak widzę chore dzieci


***

u nas dziś był kupal w niedzilę odwiedziła nas druga babcia Filusia, obiecała dać marchewki takie z ogródka z robaczkiem i dziś dostaliśmy siateczkę do wypróbowania jak marchew nie pasuje małemu to troszkę lipa bo w niemal każdej zupie marchewkę się znajdzie

Martuszka, nie odpowiedziłaś mi kochana jakie mm podajecie Patowi Ja podaję BEBILON PEPTI, bo kiedy bylismy u lekarki mały miał masakrę na buzi i stwierdziła kobita, że alergik. Ale kiedy dostawał wcześniej Nan potem Bebilon Comfort, nie zauważyłam żeby mu szkodziło. Ostatnio mimo pieknej buzi, karmienia głownie piersiowego, stwierdziła, że nadal mam to pepti podawać więc podaję. Czaję sie też na kaszkę Sinlac tak na początek, potem nie zamierzam izolowac Filipa od krowiego mleka, które mu wg mnie nie szkodziło
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-21, 13:51   #1598
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
z tego co pamietam i nic nie namieszalam to w jednym konkursie foto wygrala podroz do Stambułu...
o patrz a nic nie powiedziała...

Cytat:
Napisane przez pandziolka Pokaż wiadomość
dziękujemy owszem w pepco bardzo je lubię,ale już się robi za małe.Wojtek tak śmiesznie 'dorośle' w nim wygląda
świetny jest ten sklep

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
mszu specjalnie dla ciebie wrzucam moje rozrabiary

dzis mala nauczyla sie przekrecac z brzuszka na placy i w kolko tak robi
jakie łobuzy dwa

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
u nas dziś był kupal w niedzilę odwiedziła nas druga babcia Filusia, obiecała dać marchewki takie z ogródka z robaczkiem i dziś dostaliśmy siateczkę do wypróbowania jak marchew nie pasuje małemu to troszkę lipa bo w niemal każdej zupie marchewkę się znajdzie

Martuszka, nie odpowiedziłaś mi kochana jakie mm podajecie Patowi Ja podaję BEBILON PEPTI, bo kiedy bylismy u lekarki mały miał masakrę na buzi i stwierdziła kobita, że alergik. Ale kiedy dostawał wcześniej Nan potem Bebilon Comfort, nie zauważyłam żeby mu szkodziło. Ostatnio mimo pieknej buzi, karmienia głownie piersiowego, stwierdziła, że nadal mam to pepti podawać więc podaję. Czaję sie też na kaszkę Sinlac tak na początek, potem nie zamierzam izolowac Filipa od krowiego mleka, które mu wg mnie nie szkodziło
gratuluję kupala
my dajemy ciągle bebiko zwykłe najzwyklejsze 1, ma teraz wysypaną buzię ale tylko w okolicach kącików ust i na brodzie na bank od śliny ale walczymy...
i jeszcze dajemy mu kaszkę kleik ryżowy z nestle bez żadnych dodatków
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach

Edytowane przez martucha84
Czas edycji: 2010-12-21 o 13:53
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 14:19   #1599
niuniuniau
Zadomowienie
 
Avatar niuniuniau
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 138
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cześć mamuśki

Szczęśliwa trzymam kciuki żeby Dagmara nie za bardzo płakała po szczepionkach

Pandziolka śliczny Twój synek

Zuzi
Twoja mama pewnie tak walnęła w zlości, że nie zostaniecie dłużej. Ale to fakt, że starsze pokolenie ma jakieś ciągoty do męczennictwa, bo one w polu z małym dzieckiem pracowały
Ja jak tego słucham to rzygac mi się chce, bo ja nie zamierzam pozbawiać się jakichkolwiek przyjemności bo mam dziecko, uważam że mi też się coś od życia należy i nie mam zamiaru wypruwać sobie flaków bo moja mama uważa, że tak powinno być.

Ray podoba mi się Twoje podejście do macierzyństwa i w całej rozciągłości się z Tobą zgadzam

Co do czupryny mojego skarba to nie da się w żaden sposób ulizać. Włoski przylegają jej do głowy tylko jak są mokre, próbowałam przyczesać szczoteczką i przylizać czapką ale to nic nie daje. Mała ma irokeza i koniec I kocham tego jej irokezika, hehe i na przyszłość ma problem z głowy z układaniem włosów
__________________
[vichy]263566[/vichy]
Niechaj Bóg ma w swej opiece człowieka, który Cię naprawdę pokocha. Złamiesz mu serce, śliczna moja, okrutna, psotna kotko, która tak jest nieuważna i pewna siebie, że nie stara się nawet osłaniać swoich pazurków.


http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008080201001030.png
niuniuniau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 14:21   #1600
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

pandziolka-piękny maluszek,a ostatnie zdjęcie wymiata

a teraz ja Wam zaprezentuje Krzyszofa Jarzynę ze Szczecina:hahaha :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0623.jpg (40,2 KB, 66 załadowań)
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 14:25   #1601
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Ray boskie są! mam nadzieje za charakter odziedziczą po Tobie


Cytat:
Napisane przez AAJJ Pokaż wiadomość
Mszu a ty jesteś samoukiem czy uczyłaś się gdzieś fotografii? Ja nic nie czaje, robię te zdjęcia tak na przypał...Jak wydaje mi się ze jest ok jakościowo to po wywołaniu wychodzą byle jakie i na odwrót. W jakim programie sprawdzasz jakość i w jakiej formie zanosisz do wywołania? Zmniejszasz zwiększasz? Podpowiedz coś.
Samouk-pasjonat, ale dopiero od niedawna posiadam aparat z kotrym moge cos wiecej zdzialac
Zaczne od tego ze dzis juz zdjec sie "nie wywoluje", a "robi odbitki". W dawnych czasach jak nosilo sie klisze w celu otrzymania zdjec na papierze to sie je "wywolywalo" (kliszę) za pomoca specjalnych srodkow chemicznych, a pozniej robilo z niej odbitki na papier. Dzis juz zdjecia sie nie wywoluje, bo obraz jest gotowy.
Co do jakosci odbitek to wszytsko zalezy od labu (punktu w kotrym robi sie odbitki). Ze swojej strony odradzam robienie odbitek w MEDIAmarkt-maxymalne zle doswiadczenia i jakosc odbitek, moge natomiast polecic ta siec labow
https://www.fotonet.info/index.php?s...kty_przyjec#ww, odbitki moze nie najtansze ale jakosc nieporownywalnie lepsza od tego co mi w MM zafundowali

zdjec nie powinno sie ani zmiejszac, a broń boze zwiekszac, a po prostu robic odbitki z mozliwie najwiekszego formatu w jakim ma mozliwosc robic zdjecia dany aparat. Ogolnie nalezy pamietac, ze zdjecia na papierze wyjda zawsze "ciemniejsze" niz to co widzimy na monitorze, bo papier nie swieci, wiec przed oddaniem ich do labu warto je odrobine rozjasnic.
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna

Edytowane przez mszu
Czas edycji: 2010-12-21 o 14:27
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-21, 14:36   #1602
AAJJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dzięki za info, czyli w aparacie pewnie mam ustawić sobie największy format zanim w ogóle zacznę coś robić. Ta sieć na moją wioskę nie dotarła... Szkoda że nie mogę sobie takiej mszu na godzinkę do domu ściągnąć może w końcu coś bym zrozumiała jak obsługiwać mojego aparatusa...
__________________

AAJJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 14:46   #1603
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Wszystkie dzieciaczki świetne!
mszu - wg mnie dzieci chore czy niepełnosprawne są piękne, a nie mogą być...

Mpik - mam nadzieję, że znajdziecie przyczynę płaczu Milenki i córcia szybko wyzdrowieje

Zuziczka - nie powinnaś czuć się jak niedojda. Ja Cię podziwiam, że tak świetnie sobie radzisz z płaczącym Olkiem, rehabilitujesz go (mi to słabo idzie ) i masz do tego wszystkiego dystans

niuniuniau - Twoja Córeczka ma świetny fryz


Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
K...rw... no ja nie moge!
bzdura i brednia!!! Niech moze ta lekarka stara sie byc bardziej na bieżaco...
To ja Cie usiadmiam ze lekarz kotry wysunal ta teorie, owszem napisal artykul do czolowego pisma medycznego w stanach, w kotrym niby udowadnia ze takie szczepionki moga wywolywac autyzm, ale jak sie okazalo w tym roku to wszytsko zostalo zmanipluowane przez jakis koncern farmacetuczny, kotry nie dosc ze zmanipulowal te badania to dal tez w łapę temu lekarzowi... i teraz jest wielka afera... lekarz prawdopodbnie beknie za to odebraniem prawa do wykonywania zawodu o ile sie juz tak nie stało...
To chciałam usłyszeć (przeczytać) bo decyzję podjęliśmy jakiś czas temu i zdecydowaliśmy sie na 5w1, ale takie niusy mnie wyprowadzają z równowagi, takie coś zasiewa ziarno niepewności, czego nie znoszę

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
dlatego lepiej ich nie słuchać a ze szczepionkami tak jest...nawet lekarze nie mają wspólnego stanowiska, więc każdy robi jak uważa. Nawet u nas na forum były zdania podzielone. Ja szczepilam na nfz, ale tez nie mam nic do szczepionek skojarzonych, a tych bredni z autyzmem lepiej nie słuchaj.

Teoria jest taka ,ze jeśli dziecko ma jakiś tam ubytek w rozowju CUN to po podaniu szczepionki MMR ujawnia się autyzm ( CUN zostaje uszkodzony) ale jesli dziekco jest zdrowe to nie ma prawa się nic dziać. No i na razie to jest teoria...ale wiem ,zę w Angli też wycofują MMR...trochę dziwna ta szczepionka, bo np. ja przechodziłam różyczkę, mój brat świnkę i nie są to jakieś poważne choroby, więc po co na to szczepić? zresztą ja chyba nie miałam tej szczepionki
Wiadomo, że mama chce jak najlepiej, ale wolałabym żeby mi nie donosiła o takich inf. Fakt - lepiej nie słuchać jak już się podjęło decyzję.

Cytat:
Napisane przez pandziolka Pokaż wiadomość
hej mamuśki
ale się wczoraj zdenerwowałam...na święta dla dziadków (tż ma dziadka i babcię,ja tylko babcię) wymyśliłam,że damy im zdjęcie Wojtusia w ramce,no i tż miał wywołać.przychodzi wczoraj do domu daje mi 2 (!!!!!) zdjęcia i 2 (!!!!!) ramki nosz kurka jesteśmy ze sobą 5 lat,a do niego nie dociera,że mamy troje dziadków no to ja się pytam,a gdzie zdjęcie dla mojej babci???a on mówi,że przecież kazałam mu wywołać 2 zdjęcia (chyba się przesłyszał) i on ślepo i bezmyślnie to zrobił... o Boże...faceci...

dzisiaj to się już z tego śmieje,ale wczoraj było mi przykro,że myśli tylko o swojej stronie rodziny...

apropos jego rodziny to niestety czeka mnie wizyta z noclegiem w święta u 'kochanej teściowej'... zobaczymy jak to zniosę...mam nadzieję,że nie będzie potrzeby psuć atmosfery świątecznej jakimiś kłótniami...
No, facetom to trzeba wykładać wszystko jak krowie na rowie...
P0wodzenia na świętach,może teściowa w święta przemówi ludzkim głosem

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość

Majka, strasznie z tym ulewaniem. Może w końcu się ustabilizuje? A co do szczepionek, każdy mówi inaczej i nie dociekniesz prawdy Kochana, nie moze być tak, ze wszystkie dzieci szczepione skojarzonymi teraz będa miały autyzm, nie przesadzajmy. Zresztą ja skończyłam oligofrenopedagogikę i tam o autyzmie mówili, ze nie zależy od żadnych szczepionek, etymologia jest nieznana Nie zamartwiaj się!
Dziękuję za pocieszenie dobra Kobieto

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość

Musisz robić zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przecież ile nas na wątku tyle różnych opinii na temat szczepień i to samo jest z lekarzami całym środowiskiem medycznym.
Podejmij jakąś decyzję i się jej trzymaj, nie czytaj już więcej i nie słuchaj rad. Zaszczepić i tak trzeba a żadna decyzja nie będzie idealna- bo są przeciwnicy i szczepień skojarzonych i tych na NFZ.



Z tego co wiem to mu odebrali prawo wykonywania zawodu. Ale i tak szalenie swoimi publikacjami namieszał ludziom w głowach (miedzy innymi mi).
Trzeba robić po swojemu i tyle.
Decyzja (po konsultacjach z 3 lekarzami, przemyśleniach, przeczytaniu wizażu ) podjęta jakiś czas temu, ale co jakiś czas ktoś próbuje ją podważyć...
Powodzenia na szczepieniu!
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 14:53   #1604
Zuziczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 908
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziewczyny,
i po raz kolejny dzieki za wsparcie Czasem to sie czuje jak Osrodek Pomocy Potrzebujacy u nas na watku
Dziekuje Wam
Jutro wyjezdzam, wiec troche ode mnie odpoczniecie ( i jak ja bez was wytrzymam!!!:n uda:)

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
pandziolka Zuziczka no niestety nasze mamy wychowane są w tej obłudnej atmosferze że mama ma sie cieszyć i tyle chocby wszystko się waliło nie ma prawa narzekać... a jak już to robi to wielkie oburzenie bo przecież ma dziecko więc jak może... no i owszem może wysprzątały ugotowały zajęły się mężem i dziećmi ale hmmm gdzieś w tym wszystkim zatraciły sie one same... (czasem ktoś lubi martyrologiczne umarwianie się dla ludzkości czytaj rodziny ale cholera jasna co to za życie... )
chyba lepiej jest się wyżalić i wypłakać a potem wziać do roboty niż dusić wszystko w sobie bo nie wypada...
Zuziczka co ci polać?
One Wisniowka z cola, please!
Fajnie z tym Sylwkiem. Kurcze no ja tez bym gdzies chciala wybyc, a najbardziej to zeby ktos sie zajal Olkiem a ja do łóżka na 10h!!!

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
zuziczka ja lykam 6 tabletek bo ma to sie dostac do mleka zeby i malej natluscilo skoke dwie jak bym lyknela to by sie po mnie rozeszlo i tyle

z mamami.. no tak bywa... u mnie tez bylo ze maz niewyspany zebym dala mu spokoj, on pracuje itp itd a ja to przeciez na wakacjach
Dzieki Ray za ustawienie do pionu
Myslisz ze omegi przedostaja sie do mleka az w takim stopniu? to moze lepiej kupic tran i walic kielonkami?
Slodkie masz te dziewuchy, niepodobne do siebie Ktora po kim poszla? Widze, ze Zuźka zdolna, Zuzki to tak juz maja

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
Naprawde lubie Twoja podejscie do macierzystwa, grut nie robic z igly widly i przede wszytskim wyluzowac... tego zycze wszytskim mamom na najblizsze swieta i nowy rok (ja nie lubie skladac zyczen wiec ciesze sie ze mam to juz za sobą )
To ja tez pozycze Wam milosci, radosci i braku wpadek w najblizszym Roku 2011! Oby sie nam zylo nie gorzej niz w tym Roku, AMEN!!!
do zobaczenia w styczniu najprawdopodobniej

Cytat:
Napisane przez pandziolka Pokaż wiadomość
dobrze gadają.trzeba im polać ,a wypiją jak będą mogły
Zuzi,Pomidora,Aaneczka,We ronisia w imieniu mojego bączka dziękuję
Wisniowka z cola dla wszystkich!

Cytat:
Napisane przez martucha84;23906326
[B
Zuziczka[/B] czemóż to się nie chwalisz jakie konkursy jakie nagrody?
A Wam co z tym konkursem sie nagle przypomnialo??

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
z tego co pamietam i nic nie namieszalam to w jednym konkursie foto wygrala podroz do Stambułu...
Namieszalas, ale tylko troche. Konkurs byl w Stambule i o Stambule (a ja tam z TZ zawedrowalam w podrozy poslubnej) no i zdobylam wyroznienie, gdzie nagroda byl weekend w stambule (na ktory nie pojechalam, bom zaciazyla i urodzila)
taki fart poczatkujacego
Zreszta sie chwalilam i nawet linka wam wklejalam

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
Zuzi, Twoja mam nie jest z Wami na codzień i pewnie nie zdaje sobie sprawy jak Olo daje popalić. Pewnie chciała się Wami dłużej nacieszyć, przejdzie jej
masz racje , choc to ona pierwsza panikowala, czemu olek tyle placze jak bylam u niej z olem przez tydzien.

super facet my też się turlamy na tej piłce, do przodu do tyłu i na boki. Świtnie wzmacnia mięśnie! rehabilitantka pokazała parę ćwiczeń i mały je uwielbia
oo, a my nie mamy cwiczen na pilke za tovojta czyni cuda-olek nie znosi
u nas dziś był kupal w niedzilę odwiedziła nas druga babcia Filusia, obiecała dać marchewki takie z ogródka z robaczkiem i dziś dostaliśmy siateczkę do wypróbowania jak marchew nie pasuje małemu to troszkę lipa bo w niemal każdej zupie marchewkę się znajdzie

olek po zmianie probiotyku walnal dzis juz 5 kup (00ooo, wlasnie posla 6ta)
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni!-Alek 15.09.10
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpgi2xjkbz.png
Zuziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 15:21   #1605
pandziolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 359
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez niuniuniau Pokaż wiadomość
Pandziolka śliczny Twój synek


Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
pandziolka-piękny maluszek,a ostatnie zdjęcie wymiata

a teraz ja Wam zaprezentuje Krzyszofa Jarzynę ze Szczecina:hahaha :
zdjęcie bombowe ta mina,no i odpowiedni palec

Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
No, facetom to trzeba wykładać wszystko jak krowie na rowie...
P0wodzenia na świętach,może teściowa w święta przemówi ludzkim głosem
oby
pandziolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 15:26   #1606
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

heh moje dziecię dzisiaj jest okropne przysypia po 10 min, ciągle się wydziera i nie wiem co z nią zrobić... Że tak powiem mam jej dziś trochę dość i tylko czekam aż TZ wróci z pracy żeby wyjść do sklepu i trochę odpocząc

kurcze chrzestny julki zapytał co kupić małej na święta... no i nie wiem
w sumie to nic za bardzo nie potrzebuje, bo ma karuzele, konika morskiego, mate edukacyjna, zapas pampków, pluszaki, ciuchy... no i nie wiem... ewentualnie przydałoby się nam kilka par body z długim rękawem, ale jak popatrzyłam wczoraj na ceny to masakra jakas ... Ale z drugiej strony za jakąś najprostszą zabawkę trzeba zapłacić przynajmniej 50 zeta więc chyba już lepiej za to jakiegoś ciucha małej kupić...?
bo oczywiście w grę nie wchodzi opcja, że on nic nie kupi, uparł się coś kupić i koniec


aaa i trzymajcie jutro kciuki żeby zaszczepili julkę... mam nadzieję, że tym razem nie przypałętała się do niej żadna choroba
__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 15:29   #1607
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

mszu boshhh nie kracz jak odziedzicza po mnie charakter to zaden chlop z znimi nie wytrzyma i beda potem do mnie reklamacje a przeciez nie bede z nimi siedziec cale zycie niech ida po studiach i aj co najwyzej moge wnuczki pobawic
czasem sie dziwie jak moj maz ze mna wyrabia
on sam twierdzi ze nie wie hehehe

zuziczka a wiesz co z tranem to nie wiem hmm
ale te opareol mi tak lekarz kazal brac po 6 tabletek tzn 3 razy po 2.
on twierdzi ze one swietnie przedostaja sie do mleka matki i natluszcza jej skore i prawde mowiac chyba to cos daje.. bo mala nie ma juz tak bardzo suchej jak kiedys.

niuniu wlasnie mialam napisac ze irokez swietny!!! nie przylizuj fajnie tak wyglada

musze sie pochwalic ze po malu wchodze w swoje ciuchy alez sie ciesze.... te moje wypociny nie ida na marne uffff
a w czwartek ide na paznokcie pewnie sie naslucham jak to paznokci miec nie mozna przy dziecku srytu pitu hahaha
(robie sobie zelowe takie krotkie zeby ktos nie pomyslal ze szpony bede miec :d )
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !

Edytowane przez Ray
Czas edycji: 2010-12-21 o 15:31
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 15:52   #1608
Zuziczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 908
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Kalex- bardzo apetyczna ta Jarzyna

Niuniunia- sliczne to twoje malenstwo. Irokez bombowy- doslownie

Misqua- ja czekam na TZ z tych samych powodow. Wlansie sobie uswiadomilam, ze od 2 tygdoni siedze w domu ciagle, jedyne gdzie wyszlam to odsniezyc nowe auto Nie dziwota, ze mi na łeb pada...
No ja na siweta pytam brata czy chce byc chrzestnym olka, a ze on bidny nieukonczony student ciagle, to tez nie chce by szalal z prezentami- myslalam, ze ciuszek albo krzeselko do karmienia na spole z chrzestna. Nie wiem. Niech on sie najpierw zgodzi.

Olek wreszcie padl i mam nadzieje, ze na troche dluzej niz 15min.

Ray- musze wyczaic ten oeparol, tylko widze, ze 30zl kosztuje, ja za zdrovit place 17. No ni, iestety ja u olka poprawy nie widze, bo jak pisalam biore go ciagle.
Juz ty tak na siebie nie narzekaj Musialabys troche pomieszkac ze mna.
Czasem mysle, ze TZ to aniol nie mezczyzna, ale Ciiiiii.
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni!-Alek 15.09.10
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpgi2xjkbz.png
Zuziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 15:56   #1609
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Bry dzień

Dziękuję za słowa pocieszenia w sprawie karmienia piersią Młody w nocy zassał moje mleko z butli, a nad ranem z cycka i nie marudził
...ale potem znów 5 minut ssania i ryk Pomęczyłam go 20 minut i dopoiłam mm. Mleko nadal w piersiach miałam, ale Boryskowi i tak coś nie pasuje.
Moja mamcia stwierdziła (jak nasza Ray), że dzieciaki to cwane są i mu nie pasuje jak ma się bardziej wysilić przy ssaniu. I że, zacytuję "trzeba dziada małego zapchać" butlą
Przez jakis czas będę go karmić tak, jak dziś, czyli cyc i butla przy ryku (żeby nie było, to ryk jest poprzedzony rzucaniem się, odpychaniem od cycka itp itd., ale wtedy jeszcze czasem pierś złapie i zassie odrobinę. Potem go już parzyć zaczyna).


Pomidora, ja nie twierdze, że Boryska chciałam odstawić. Tzn. chciałam, ale dopiero jak skończy 6mscy.
A co do lubienia/nie lubienia... no, nie przepadam za karmieniem piersią, ale tak jest najlepiej dla dziecka, no i do tej pory uwielbiałam to, jak się w tą pierś wtulał. A teraz, jak się rzuca, to już i tego nie mam


Na pocieszenie: Policzyłam sobie, że jeśli to jego marudzenie przy piersi i ogólne wnerwianie mamusi, to ten sławny skok rozwojowy to już w styczniu będę miała swojego kochanego Boryska z powrotem



Zuziczka, już nie raz pisałam, że mamą jesteś cudowną i wiele z nas by nie dało sobie rady, na Twoim miejscu A Twoja mama najwyraźniej nie pomyślała, tylko tak palnęła głupio.

pandziolka, ależ mi się ten Twój Wojtuś strasznie podoba

niuniuniau, dołączam do zachwyconych fryzurką twego cudnego dzieciątka

naked21, a po cóż to babcia nr 2 się zjawiła u Was? Nie miała sie wypchać sianem? Z tego co pamiętam, to martwila się tylko o swego syna, a o wnuka nie koniecznie...
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-21, 16:27   #1610
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

My już po szczepieniu.
Mała była super grzeczna- pierwsze wkłucie nawet nie zapłakała, skrzywiła tylko buźkę i zamarudziła. Podrugim wkłuciu zapłakała głośno ale bez znanosznia się i po wzięciu na ręce było już ok. Trzecią szczepionkę dostała jak ją miałam na rękach, więc też się tylko skrzywiła. Mąż cały czas grzechotał dwoma grzechotkami, więc na nim się skupiała
Na razie brak też objawów, śmieje się i nie śpi.
Ładnie przybrała- waży 5800, a więc w miesiąc 1,17 kg.
Pojutrze kończymy 3 miesiące.

No i skończył się mój dylemat czy nadal odciągać pokarm- lekarka kazała przestać podawać moje mleko.
Mała ma tendencję do alergii- bardzo sucha skóra aż taka krusząca się na łokciach (pół rączki) i nóżkach oraz buzi (nie pisałam Wam bo jej sucha skóra w porównaniu do alergii niektórych Waszych dzieci to pikuś), do tego lekkie krostki od czasu do czasu na buzi. Bóle brzuszka, bolące bączki, płacz przy jedzeniu i śluz w kupie wskazuje na jakąś alergię. Lekarz obstawia coś w mojej diecie (bo im mniej mojego mleka tym objawy mniejsze), a ponieważ mleka mojego mam już bardzo mało to lepiej odstawić już moje niż przechodzić teraz na drakońską dietę. Mleko i tak już zanika- ściągam tylko 4x 70 ml;
No i mam przez 7 dni podawać Bebilon ten co mam sam bez mojego mleka i jak się nie poprawi to przejdziemy na Babilon Pepti.

Co to za mleko? Macie z tym doświadczania?
Doczytałam, że Naked podaje- gęste to czy normalne?

Dopytałam o podawanie herbatki- zdaniem mojej doktor 100 ml przy karmieniu mm wystarczy.

Spacery do -5. no max do -8 jak wiatru nie ma.

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
super facet my też się turlamy na tej piłce, do przodu do tyłu i na boki. Świtnie wzmacnia mięśnie! rehabilitantka pokazała parę ćwiczeń i mały je uwielbia
A jak dokładnie wyglądają te ćwiczenia, bo ja też mam taką piłkę.

No i co chciała ta druga babcia?

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
a teraz ja Wam zaprezentuje Krzyszofa Jarzynę ze Szczecina:hahaha :
Super fotka

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
Jutro wyjezdzam, wiec troche ode mnie odpoczniecie ( i jak ja bez was wytrzymam!!!:n uda:)
A mama nie ma internetu? Jeśli nie to szkoda.
Baw się dobrze. Rozumiem, że zostajesz tam na dłużej- zgodnie z wolą mamy?
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.

Edytowane przez Szczęśliwa
Czas edycji: 2010-12-21 o 16:35
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 16:45   #1611
pandziolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 359
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
pandziolka, ależ mi się ten Twój Wojtuś strasznie podoba
a mi Twój Borysek w ogóle na naszym wątku same piękne bąbelki są.ale nam się dzieci udały
Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
No i mam przez 7 dni podawać Bebilon ten co mam sam bez mojego mleka i jak się nie poprawi to przejdziemy na Babilon Pepti.

Co to za mleko? Macie z tym doświadczania?
Doczytałam, że Naked podaje- gęste to czy normalne?
my też jedziemy na pepti.wcześniej mały jadł bebiko i wydaje mi się,że pepti jest dużo rzadszy od bebiko (i mniej się pieni).ale ogólnie nie jest najgorsze (chyba ),bo Wojtkowi pasuje i nawet się nie krzywi
pandziolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 16:45   #1612
Zuziczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 908
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Ewa- fajno, ze Mala dobrze zniosla szczepienie. Kurcze my jestesmy troche ze szczepieniami opoznieni, bo u nas drugie bedzie jak Olek juz bedzie mial 4mc.
No i ja chodze sama na szczepienie, wiec niestety nie ma kto grzechotac i pewnie bedzie ryk.

Coraz wiecej mam odstawia piersi. W sumie to logiczne, jesli masz juz mleka malo to lepsze to niz dieta, na bank!

Tez mamy bebilon pepti i jest normalny- taki rzadki. Olek nie cierpi go tak samo jak butelki, wiec w zasadzie to tylko stoja u nas te puszki. Chyba na czarna godzine. Dostalas recepte?


Mama moja internetu nie ma, zreszta gdzie tam go w puszczy szukac (zartuje, ale las rzeczywiscie dookola) Wiec mam odwyk.
A u mamy pewnie zostane, inaczej mnie zagdacze, a ja chce miec spokojne swieta. Ale na pewno z nia pogadam, bo ciazy mi to wszystko na watrobie. Nawet TZ wykazal chec mediacji miedz nami, a musze Wam powiedziec, ze moj maz to prawdziwy dyplomata.
Pewnie wystarczyloby jej by zostal sam wnuk, ja bym mogla jechac. No, ale coz, jescze sie tak nie da

Ania- oj to za wielkie slowa do mnie, niewazne jaki by Olo ciezki nie byl, ale dziekuje Kochana
Moze nie jestem calkiem niedojda, ale czasami troche chyba tak. Za to pierniczki mi wyszly pierwsza klasa
__________________
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni!-Alek 15.09.10
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpgi2xjkbz.png
Zuziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 17:27   #1613
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
Dostalas recepte?
Narazie nie, bo mam najpierw spróbować przez tydzień karmić tym mlekiem co już mam Bebilon 1. Jeśli winowajcą jest moje mleko to po odstawieniu powinna być poprawa. Jeśli nie będzie poprawy po odstawieniu mojego to mam przyjść na kontrolę i po receptę.
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 18:48   #1614
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
i jeszcze dajemy mu kaszkę kleik ryżowy z nestle bez żadnych dodatków
z butli Patryczek ciągnie ten kleik czy na łyżeczce?? Ja wrowadzę wieczorna kaszkę po ukończeniu 4 m-ca

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
a teraz ja Wam zaprezentuje Krzyszofa Jarzynę ze Szczecina:hahaha :
haha świetny i ten fucker

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
olek po zmianie probiotyku walnal dzis juz 5 kup (00ooo, wlasnie posla 6ta)
kochana pisz mi tu szybko co to za probiotyk
przerabialiśmy : lakcid, lacidofil, bio gaja - dziadostwo!
dziś podałam 1.raz dicoflir i była kupajda, al nie wiem, czy to dzięki probio czy może nastapił ten świąteczny kupowy dzień

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
Bry dzień
naked21, a po cóż to babcia nr 2 się zjawiła u Was? Nie miała sie wypchać sianem? Z tego co pamiętam, to martwila się tylko o swego syna, a o wnuka nie koniecznie...
hmm nie chwaliłam się?? jak mógł mi umknąć ten jakże wielki powód do chwalenia się na wizażu
w piatek babka nr 2 wysłala sms, że chce nas odiwedzić no i przylazł a w niedzielę.. posiedziała parę godzin, popatrzyła na Fifka, uczestniczyła nawet w kąpieli i obiecała dać te marchewy. I dziś się odezwała że przywiezie

Jeśli zobaczę, że faktycznie coś jej się w tym ptasim móżdżku odmieniło i nie będzie mi smęcić o ex, a interesować wnukiem, niech nas odiwedza Dlaczego Filuś nie miałby znać swoich krewnych. To ex jest pscyhiczny, a ona.. trudno narazie wyczuć jej intencje. Wszak kategorycznie nie zgodziłam się na wizytę u nich w Święta a bardzo nalegała

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Co to za mleko? Macie z tym doświadczania?
Doczytałam, że Naked podaje- gęste to czy normalne?
A jak dokładnie wyglądają te ćwiczenia, bo ja też mam taką piłkę.

No i co chciała ta druga babcia?
to mleko bez mleka bo wiadomo, w zwyklych to sproszkowane krowie. Jest normalnej konsystencji, nie zatyka smoczków 1 jak np bebilon komfort.

kładę Fifka na brzuszku na piłce, łapię z tyłu za nóżki i myk, do przodu do tyu i na boki do momentu kiedy potrafi sam się na piłce utrzymać. Robimy też na piłce nasze ćwiczenia. Ostatnio je troszkę zaniedbałam, mając świadomość, że Fifko już nie ma napięcia ale mnóstwo czasu spędza na brzuszku, a to najważniejsze. Dużo też tanczymy, ostatnio zaczełam swoje ćwiczenia wykonywać z nim na rękach i jestem coraz bardziej zadowolona ze swojej figury [lekkie przysiady z napięciem pośladków, Filek leży w pozycji na samolocik a ja podnoszę łokcie do góry]
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 19:27   #1615
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Tyle miałam odpisywać, ale mi wcięło te cytaty. Ja dzisiaj byłam zdjąć szwy. Buzia mnie nadal boli, nawet nie wiem czy nie gorzej, ale już nie biorę przeciwbólowych no też nie chcę żeby Natalka tak była szpikowana lekami. Jak mnie zobaczył ten dentysta to mu głupio było i słuchajcie przeprosił mnie za to, że mi zrobił takiego siniaka bo jak stwierdził "nie przyszło mu do głowy, że jestem taka delikatna" Udało mi się tez skompletować dla wszystkich ostateczną wersję prezentów.

Cytat:
Napisane przez naked21 Pokaż wiadomość
Klarissa super że prezenty dla małej uż macie.. Filipek czasem może nic nie zastać pod choinka a to dlatego, że zamawiałam na all i jest masakra z dowozem czekam i czekam
Ja jednego roku kupiłam sobie pościel na urodziny (mam je 4 grudnia) a paczka doszła do mnie w styczniu Całe szczęście, że to był prezent dla mniej samej a nie dla kogoś.

Cytat:
Napisane przez Ray Pokaż wiadomość
klarisaa o kur.... co oni ci zrobili?!!
boshe to jak ja usuwalam 8 to jak bym mleczka usuwala 2 h mnie troche potem pocmilo a na drugi dzien juz nic nie czulam...
ale jak widze to zdjecie to sie boje isc na kolejna 8 hehehe
Ja już kiedyś usuwałam 8-mkę i pobolało mnie troszkę jak piszesz i na następny dzień było ok, a tu już mnie boli tydzień...

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
Klarissa cos mam wrazenie (jak tak czasami czytam Twoje opisy) ze nasi TZ z podobnej gliny ulepieni. Moj tez mi fochy zapuszczal ze nie mam dla niego czasu, a nie o to chodzi ze nie mam a ze po prostu poki co nie umiem dzielic swojej energii na ich dwoje. Po calym dniu spedzonym z Nadia, po nocnych karmieniach (ostatnio moje dziecko budzi sie jak nowordek w nocy ) mam ochote zrobic albo cos dla siebie albo po prostu spac... a nie zajmowac sie TZtem...
Bardzo możliwe mnie wkurza to, że ja się muszę wszystkim zajmować o wszystkim myśleć, każdemu dogadzać i zawsze być dostępna (myślę teraz ogólnie o całej rodzinie - bracia, rodzice, teściowie, mąż, dziecko itd.) i jakoś nikt nie pomyśli, że może mnie to zwyczajnie przytłacza...

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
mój syn tak sobie upodobał obracanie się ba brzuch że nawet w łóżeczku się kręci a jak się obróci to się w głos śmieje mała rzecz a jak cieszy
Fajnie, że tak się sam umie trochę zabawić. Ja dzisiaj chciałam dokończyć sprzątanie i spakować nas na wyjazd świąteczny, a Natalka miała zły dzień - większość przeryczała i przemarudziła, chciała być noszona i ciągle domagała się uwagi. Szczerze to muszę powiedzieć, że mnie dzisiaj to moje dziecko po prostu wkurzało... no i porzygała świąteczną bluzeczkę a to wszystko od leżenia na brzuszku w celu zadowolenia wybrednej cioci Mszu
Cytat:
Napisane przez niuniuniau Pokaż wiadomość
Klarissa rzeczywiście strasznie wielki ten siniak, ja nic takiego nie miałam po wyrwaniu dwóch na raz, albo jesteś bardzo delikatna albo trafiłaś na lekarza boksera
Cytat:
No i co do karmienia piersią to makabra u mnie też mała się rzucała przy jedzeniu ale okazało się że to problemy z brzuszkiem, teraz jest ok dostaje delicol i sab simplex.
Ale moja się rzuca tylko i wyłącznie wieczorem i do tego nie zawsze...

Fajny fryz twojego malucha

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
ju toking tu mi????

JA chciałam dzis choinke ubrac i włączyłam swiatełka zeby sprawdzic czy działają..nie zauwazyłam ze kabelek jest odkryty...
no i prach... prąd pierdyknoł az gwiazdki zobaczyłam
dobrze ze nic mi sie nie stało, bo byłam sama z dziecmi w domu i nie byłoby szans na wezwanie pomocy
No to jesteś pokopana

Cytat:
Napisane przez pandziolka Pokaż wiadomość
nasza poranna sesja...wiem,że nie za bardzo się nadają do kolażu,ale chciałam tylko pokazać jak mój pierworodny (W KOŃCU) podnosi główkę,a wiecie co mu pomogło???mam taką piłkę gimnastyczną i kładłam go na niej i wtedy nie miał innego wyjścia tylko musiał tą łepetynkę podnieść
Super zdjęcia.

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość
Klarissa, Natalka chyba rzecywiscie nie lubi leżenia na brzuszku A ty wyglądasz... Nosz w mordę jeża, jak mogli ci coś takiego zrobić! Nie wierzę, ze nie spartolili, bo ja nie widziałam nikogo z takimi siniakami po usunięciu zęba, nawet chirurgicznym! Szok!
To taki nowy design

Dzisiaj mojemu dziecku już się choinka podoba i nawet mi trochę po pozowała. Plus do tego męczenie na brzuszku co skończyło się porzyganiem poduszki i świątecznej bluzeczki oraz mamusi Pokażę wam fotkę choinkową oraz z nową zabawką no i seria brzuszek - młoda wgapia się na tych zdjęciach w pudełko z chusteczkami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1090510.jpg (95,1 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090514.jpg (94,4 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090528.jpg (109,2 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090530.jpg (96,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090536.jpg (102,1 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090543.jpg (104,7 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090548.jpg (82,7 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1090545.jpg (92,0 KB, 29 załadowań)
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 19:29   #1616
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Szczęśliwa, super, że córeczka tam dzielnie zniosła szczepienie.
Co do nie podawania Twojego mleka, to wydaje mi się, że to dobra decyzja. Skoro i tak masz go coraz mniej, a Dagmara ma ewidentnie na coś alergię.

Cytat:
Napisane przez pandziolka Pokaż wiadomość
a mi Twój Borysek w ogóle na naszym wątku same piękne bąbelki są.ale nam się dzieci udały
Eee tam. Znajdzie się i parę brzydali Oczywiście, żartuję Akurat nasze, wątkowe, maluszki mi się podobają wszystkie, bez wyjątku. A zdarzają się czasem NAPRAWDĘ brzydkie dzidziusie... a i tak się je kocha na maxa
Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
Za to pierniczki mi wyszly pierwsza klasa
O widzisz, a ja nawet pierniczków upiec nie umiem

naked21, no no no. To się babcia nr 2 zainteresowała, powiadasz... Ciekawe, ciekawe Mam nadzieję, że ma jak najbardziej dobre zamiary i naprawdę zależy jej na wnuczku.
Bardzo dobrze zrobiłaś odmawiając odwiedzin w święta. Po co sobie psuć nastrój
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 19:54   #1617
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

ycnan
no dokładnie, popsułabym sobie humor pewnie na długo
Obawiam się tylko, że babcia w rewanżu za marchewy będzie liczyć na wizyte z okazji dnia babci ehh trzeba będzie znów być twardym. Natomiast jeśli zainteresowanie będzie się rozwijać, może wiosną odwiedzę ją i Filipka pradziadków z tamtej strony, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem że exa nie będzie w tym czasie w domu. On nadal milczy. Podobno psycholog do niego przyjeżdza, już 4 wizyty za nimi. Czasem terapia jest możliwa, a czasem ex ma "zły dzień" [ ] i bidna kobita na marne śmiga 30 km w jedna mańkę

a to ja z moim nieznośnikiem niestety komórką kumpela robiła i są słabej jakości

*ycnan u nas podobnie, dziś sobie dał wcisnąc cycka na pare minut kilka razy , tak bardzo chcę karmić... bedę jeszcze walczyć, choć jak widzę tę rozdziawioną w ryku paszczę to mam ochotę zatkać ją butlą i mieć św spokój
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 19122010151.jpg (81,6 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 19122010149.jpg (83,4 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 19122010134.jpg (86,9 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 19122010137.jpg (92,1 KB, 61 załadowań)
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"

Edytowane przez naked21
Czas edycji: 2010-12-21 o 20:06
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 20:15   #1618
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Klarissa, Natalka ślicznie wyszła, ale mszu Cię zje...dzie za flash

naked21, hehe, no to fajna ta terapia pana ex
Na zdjęciach wyglądacie cudownie z Filipkiem. Ty jak zwykle piękna I, co najważniejsze, wyglądasz na szczęśliwą
A z tym karmieniem piersią... cóż, jak dzieci nie chcą, to ok, ale powalczyć nie zaszkodzi

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------


http://demotywatory.pl/2437930/Mamo
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 20:18   #1619
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

naked... tez Twoj ex to jakas "intersujaca" osobowosc a tak powaznie to z nim naprawde jest tak zle ze az psycholog (czy psychiatra?) jest potrzebny? Jesli tak to chyba odeszalas od niego we wlasciwym momencie dla Ciebie no i Filusia...

Klarissa wez mnie zabij... ale nawet juz poprzednie brzuszkowe byly lepsiejsze niz te ktore zaserowalas nam dzisiaj ... ale choinka niczego sobie, Natalki bluzeczka rowniez


cellaris... poki pamietam...napisze Ci biała czcionką zeby znowu wyszlo ze sie chwale dzieckiem bo mi sie znowu spsuje u nas sie poprawilo w kapieli, dzieki temu wynalazkowi, mala przestala zaciskac piąchy i cala sie spinac no i w koncu przestala sie drzec. tu masz dowód
klik!

z radosci musiala jej zdjecia porobic, bo jesli okaze ze to jednorazowy wybryk to chyba...

ycnan wymiękłam z tym demotywatorem
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna

Edytowane przez mszu
Czas edycji: 2010-12-21 o 20:22
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 20:28   #1620
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

mszu, a co Wy za dziwnie małą wanienkę macie?
Nadia, oczywiście, cudna, zdjęcia również
BTW, Borys też dziś po kapaniu dostał tego pampka z krową Zawsze mu macham przed oczami i pytam czy mu pasuje Blondyny, ani brunety dziś nie chciał
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.