Maski plastyczne kto wie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-30, 08:08   #1
sendenhorst
Raczkowanie
 
Avatar sendenhorst
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 283

Maski plastyczne kto wie


Witam was wszytskich
Maam do was prośbę.
Chcę wykonać maski plastyczne, takie proste. Obkleja się balon taką masą a potem to schnie.. Sęk w tym ze nie wiem jak wykonać to masę.. wiem ze w skład wchodzi gazeta szara i klej..Ale ile tego kleju? ile tej gazety?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
sendenhorst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 10:21   #2
martencja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5
Dot.: Maski plastyczne kto wie

Witaj!!
Ja robiłam takie maski trochę inaczej niż robienie jakiejś masy.Poprostu wziełam i podarłam na kawałki szarą gazete i przykleiłam ją na balon za pomocą kleju do tapet-zrobiłam 6 warstw gazetą,a ostatnią z podartego ręcznika kuchennego.Każdą warstwę trzeba zrobic pokolei-tzn.za każdym razem zrobic jedna warstwę na balonie ,potem druga i tak dalej,wszystkie można zrobić naraz-potem na na dobe,dwie, połozyć w przewiewnym miejscu by wysechł balon i warstwy stwardniały.Jak juz będzie słuchy to trzymajac za końcówkę balona,przebijasz go wyciagasz resztki i potem przecinasz jak chcesz,jak Ci pasuje.co do malowania to radzę robic to gęstymi farbami plakatowymi (duzo farby-mało wody),jak dasz duzo wody to ci moze romięknąć i farba też lezy brzydko.Potem znów trzeba to dobrze wysuszyć dobe lub wiecej,zależy jaka jest farba.Jak juz będzie słucha to można polakierować maskę lakierem bezbarwnym do drewna,tylko tu też radzę pokryc jedna warstwę i zostawic na dobe by lakier wysechł i zatkał pory w papierze,bo jak sie położy odrazu dwie warstwy to lakier wsiaknie i nie nada połysku.Druga warstwa lakieru połozona po wyschnieciu pierwszej sprawi,że maska będzie pieknie błyszczeć.To jest moja propozycja jesli Ci pasuje to proszę,ja wypróbowałam i jestem bardzo zadowolona z efektu wiec szczerze ja polecam,a jak będziesz miec jeszcze jakieś pytania to służę.mam nadzieje,że pokażesz jak Ci one wyszły?Napewno będą piekne.Pozdrawiam i życzę Ci powodzenia.
martencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 19:13   #3
3Jula
Przyczajenie
 
Avatar 3Jula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 17
Dot.: Maski plastyczne kto wie

Ja też robie maske i jest to bardzo trudne
3Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:23.