Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-22, 17:48   #91
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
ale to profesjonalista czy amator? własną firmę ma?
100zł/h to chyba nie jest mało
Nie ma firmy własnej.Tutaj jest jej strona http://animri.fotogalerie.pl/
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 18:35   #92
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

uff, doczytałam.

gratuluję miesięcznic, Lusi kolejnego ząbka, Gabi "mamy".
jeśli kogoś/coś pominęłam - przepraszam bardzo

u nas dziś były 2 krótkie drzemki, potem goście i jak padła po 18, tak śpi do teraz, bez kąpieli oczywiście i nie w swoim pokoju... wszystko się przesunie, bo pewnie głodna wstanie.

co u nas?
czwartek - mega marud, a byłyśmy same. wczoraj już lepiej, a dziś super. chyba katar winny, bo druga górna dwójka jeszcze nie wylazła. ale od kilku dni Ewcia cały czas trzyma paluchy w paszczy albo cokolwiek, co uda jej się dopaść.
od 2-3 dni potrafi pokazać zajączka na niekapku. kręci kubkiem na wszystkie strony, dopóki go nie zobaczy, a potem się cieszy.
wydaje mi się, że do raczkowania do przodu już bliżej niż dalej, bo zaczęła przesuwać też ręce, a nie tylko nogi. niestety nadal tego nie zsynchronizowała
i od kilku dni walczę z nią na przewijaku, bo ani chwili nie poleży spokojnie. odwraca się na brzuch i nie chce wrócić na plecy. ciężko ubierać/przewijać w takiej pozycji.

ostatnio nie miała apetytu w dzień i nadrabiała w nocy, a dziś już zjadła i kaszkę i obiadek.
katar ciągle jest. za każdym razem jak mi się wydaje, że się poprawiło, to potem znów jest gorzej. i też pojawił się taki kaszel przez sen, jak opisujecie. poza tym nie kaszle, nie gorączkuje.
nasivin możemy podawać do jutra, więc chyba w poniedziałek wybierzemy się do lekarza.

musieliśmy dziś opuścić zajęcia basenowe.
ja też dalej chora.
poza tym chyba nic nowego.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 20:15   #93
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez Silpe Pokaż wiadomość
Od razu mroże gotowe zupki - po rozmrożeniu zagotuje jeszcze raz - wystudze i gotowe do spożycia

Mamy 7 miesiecy
Gratuluję


Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
Dziś kończymy 8 miesięcy !

Blanka w nocy coś płakała, przez sen tak
. Wzięłam ją na ręce a ona dalej płakała i spała?
noo i punkt 6.45 pobudka

A teraz łazi. Chciała zjeść jedzonko, pieska, teraz bawi sie z lustrem


U nas od 5 do 8 co chwila pobudki z płaczem i to dosyc mocnym



Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość
u mnie tez krupnik tylko na wodzie raczej nie wkladam miecha do zup, no chyba że rosóóółłł

Mój wziął tyle za ślub-plener+wesele
Dziewczyny doradźcie już byłam z ta kwestia u pediatry przedwczoraj, ale ta sprawa nie daje nam spokoju..):
Młody od kilku dni po zaśnięciu kaszle .
Też obstawiam ślinę.


Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
Witajcie za wami nadązyc sie nie da ile odpisze to odpisze :P bo mała ma koniec drzemki

Bydgos jak robisz barszcz na obiad z ziemniakami??
i na czym ja wazyłas bo ja na wadze łazienkowej (wiem ze nie wolno bo one kłamia )


Barszcz z ziemniakami

Na łazienkowej. Wczoraj ją ważyłam i wyszło z pieluchą równe 8 kg

Cytat:
Napisane przez sparkly Pokaż wiadomość
Witam po latach.
Buuuu, wyrzuciły mnie z listy baby jedne :-(
Witaj
Ale urosły Twoje panny

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
i od kilku dni walczę z nią na przewijaku, bo ani chwili nie poleży spokojnie. odwraca się na brzuch i nie chce wrócić na plecy. ciężko ubierać/przewijać w takiej pozycji.
Moja tez nie poleży spokojnie, muszę jej dać do reki jakąś zabawkę, to wtedy jest spokój.

szaja, ja mam meble w kuchni dąb, a blat w kropki. Jestem z niego zadowolona, nie widać żadnych okruchów i brudu.

Oto moja kuchnia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia 1.jpg (90,9 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blat kuchni.jpg (274,2 KB, 36 załadowań)
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 20:42   #94
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez sparkly Pokaż wiadomość
Witam po latach.
Buuuu, wyrzuciły mnie z listy baby jedne :-(
...
Postaram się odzywać częściej aczkolwiek obiecać nic nie mogę przy moich dwóch urwisach.
urocze Twoje panienki.
Nie miej nam za złe,... ale lista była przepełniona, nieczytelna...
ale kto się w tej części wykaże, to w następnej na listę powróci.


[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;24546709]o popatrz a widzielismy meble u gościa, chyba ok... to jest firma mebluxwolski.pl[/QUOTE]
no. ja nie mówię że złe. po prostu inny standard.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 20:48   #95
Dilayla
Zadomowienie
 
Avatar Dilayla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 235
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
Dziś kończymy 8 miesięcy !

Blanka w nocy coś płakała, przez sen tak. Wzięłam ją na ręce a ona dalej płakała i spała?
noo i punkt 6.45 pobudka

A teraz łazi. Chciała zjeść jedzonko, pieska, teraz bawi sie z lustrem
gratki moj czesto tak placze,i szuka jak taki maly piesek z zamknietymi oczami piersi....

Cytat:
Napisane przez Silpe Pokaż wiadomość
Właśnie przez ten nadmiar śliny - zauważyłam że Gabi też po zasnieciu lubi sobie zakaszlec , i też od kilku dni. Ale u nas jest to takie jednorazowe odkaszlniecie .

dziekujemy za życzenia
i składamy - najlepszego Blance


---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Zobaczyłam wczoraj w gazecie reklame Gerbera- jabłko w musie bananowo- truskawkowym po 6 m. I zrobie dziś młodej na deserek- jabłko , banan mam - truskawki swoje zamrożone to- zmiksuje i deser jak sie patrzy
Moge z tą truskawką nie do tej pory młoda jadła tylko kaszki truskawkowe - jak dam jedną to chyba nic jej sie nie stanie nie , najwyżej ją wysypie i sie okaże że za wcześnie
silpe rowniez wszystkiego naj naj
ja dawalam Adusiowi truskawki z owocami lesnymi z babydream nic mu nie było a na sloiczku napis ze po 4 miesiacu
bylam na ślubie,sukni miala panna mloda piękną...ogolnie wszystko bardzo ładne i dopracwane ze szczegolami....tz teraz juz tam od 20 tancuje
u tesciowej jakas porazka,ta baba jest niesamowita,przy obiedzie dalam Adusiowi kawalek ziemniaka doslownie wielkosci paznokcia u kciuka,a tamta zaczela sie drzec co ja wyprawiam i chce zeby sie dziecko zadlawilo!!!!Adrianek zmielil to z predkoscia swiatla,a tamta pie......rzy ze pewnie gdzies trzyma schowanego tego ziemniaka,ze tak nie wolno itd itp nosz tak mnie zdraznila,ze az nie wiedzialam co jej powiedziec,tz tylko sie odezwal,zeby nie panikowala bo mlody ma 8 miesiecy a nie 3
to samo,sie tyczy ''samolocika''adus uwielbia jak sie go podnosi do gory itd a tamta gada ze nie wolno bo sie dziecko wystraszy!!!!!!!ratunku.. .echh chrupek kukurydzianych to ona nie wie czy wolno,ale lepiej nie(bo sie udlawi)
no i jak z nim miala zostac to zostawilam na wszelki wypadek mleko,a ona do mnie ze ona nic mu nie bedzie robic bo nie wie jak.......na co jej odpowiedzialam,ze tu jest wszystko napisane..
chyba na jej pomoc to nie ma co liczyc...
__________________
„…to żaden powód nic nie robić tylko dlatego,
że nie można zrobić wszystkiego…”

Dilayla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 21:39   #96
Edzia400
Zakorzenienie
 
Avatar Edzia400
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Niebo :)
Wiadomości: 3 374
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

No mloda ululana chlop robi kolacje a ja na chwile wpadłam mialam napisac ze na wizycie lekarka powiedziała ze przez katar ami ma tkliwe uszka a ja jej sprawdzałam czysciłam itp i ja nic nie bolało se baba wymysliła i niby nic tam nie ma osłuchowo ani nic ale na wszelki wypadek dała syrop prawie jak antybiotyk tzn on nawet do antybiotyków nalezy a mloda tylko katar miała sie wkurzyłam i wiem ze musze jej go podawac a z drugiej strony niepotrzebnie tylko mloda to oslabi z katarkiem juz lepiej ale jeszcze jest

sparkly ale masz cudne te dziewczynki


a i musze pochwalic moja Ami mówi i pokazuje "oko " boli jak cholercia bo mi poł palca do oka wciska na poczatku myslelismy ze mówi koko a ona oko dopiero jak tż złapała i palec w oko wcisneła i zawołała oko to sie skapnelismy stare my a durne
caluje wszystkie lalki ma taka placzaca co sie karmi i ona podaje jej butelke oczywiscie nieporadnie
sama sie zdziwiłam ostatnio zaobserwowałam u niej manie nasladowcza ze chce robic i pokazywac rzeczy które my robimy mówimy itp czasem puszczam jej piosenki dla dzieci i np jak leci bebe lili halo dziadku niektóre momenty tak jej sie podobaja ze raczkami macha tak jak w teledysku wiem brzmi niedorzecznie ale tak jest


górna jedyneczka juz prawie prawie wychodzi widac ja nawet ale jeszcze ja otacza kawałek dząselka no i w stanie gotowosci prawa 2 dolna i potem górne bidula sie teraz meczy

nie wiem co jeszcze miałam napisac se przypomne napissze a teraz spadam na papu i lulu dobranoc mamusie i tatusiowie donbranoc kochane dzieciaczki i podgladywaczki dopbranoc
__________________
Amelcia 6 MAJ 2010


http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=69629- JULECZKA 14 marzec 2014
Edzia400 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 22:46   #97
kafuniax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 317
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Kardashi DLA Blanki!

Dziewczyny czy Wasze dzieci jeżdżą już w większych fotelikach?

Miałam dziś okazję skoczyć na chwilę do Silesii, ale było tyle ludzi, że w sumie poza jedną bluzą z reserved nic dla Szczepana nie kupiłam...
Margo u nas nie ma juz opcji zmiany pieluchy na przewijaku na łóżeczku, w dzień daje przewijak na duże łóżko. Poprostu nie da się go utrzymać...

Justin jak pieluszki?

Padam i zmykam spać

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

Edzia, Twoja Amelia bardzo dużo potrafi, jak Ty to robisz?
__________________

Moi chłopcy

"... bo gdy jesteś przy mnie blisko czuję, że mogę wszystko"
kafuniax jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-22, 23:05   #98
panna migotka
Rozeznanie
 
Avatar panna migotka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 754
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

heloł
faktycznie lista zrobiła się króciutka
wielkie dla Blanki i Gabi za swoje miesięcznice

Edzia zdolna ta twoja córcia
Kumkura mój tak godzinkę po zaśnięciu (głównie na noc) musi sobie mocno odkaszlnąć ale raz
Silpe nie zazdroszczę lęku separacyjnego, boję się, że i do nas zawita
kafuniax mój jeszcze nie ale pewnie niedługo będziemy musieli go przesadzić
i w ogóle nie chwalcie się już, że wasze dzieci tak raczkują czy pełzają bo się tylko stresuję

a u nas dzień super- mały wybawił się z babcią, tylko zasypianie nie bardzo, wieczorem zajęło mu to 1,5 godz
a i zapomniałam napisać, że babcie obie wczoraj tak zachwycone bo wnuczek przyszedł z laurką i tulipanem w rączce, że się biedne popłakały (no i oczywiście młody z tej okazji dostał prezenty )
__________________
the simpliest complicated girl in the world
panna migotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 08:38   #99
kumkura
Rozeznanie
 
Avatar kumkura
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 904
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

dobry przy niedzieli
U nas ladnie pada snieg, jest biało
Nocka w standardzie Pierwsza pobudka o 6.37- cyc i lulanie dalej do 8.00.
Teraz czekam aż padnie- pewnie do 11 mu się zejdzie.
Zamówiłam jednak ten fotelik:
http://allegro.pl/wyprz-fotelik-sam-...407998972.html
Mój "okruszek" już naprawdę nie mieści się w obecnym
I fotka mojego uzębionego ssaka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1040727.jpg (116,0 KB, 71 załadowań)
__________________
Adaś 26.06.2010
Agatka 17.02.2012
kumkura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 08:58   #100
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Uroczy uśmiech Mój ssak dalej nieuzębiony szaleje właśnie na kocu i piankach. Zrobiła awanturę jedzeniową o 6 rano a o 23 wychlała 210ml mleka... o 6 herbatka + 180 ml kaszki w butli. Poszła spac i o 8:30 wstała z taką kupą, że szok Napchana teraz nie chce owoców, tylko znów wypiła 50ml herbatki.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 09:15   #101
ałła
Rozeznanie
 
Avatar ałła
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 650
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

U nas nocka wyjatkowo spokojna, spalismy do 8 ale jeszcze do 9 pozwolil mi polezec w lozku. Teraz pierwsza drzemka, lece wziac prysznic bo pewnie wstanie glody a woda na kaszke juz stygnie.

Tak, przesiedlismy sie juz do wiekszego fotelika. Poki co jechal w nim tylko raz i to po miescie na probe, jakies 15 minuta ale wyraznie mu sie podobalo

szja jak sie dostac do klubu? Ktos kiedys pisal ze trzeba dostac zaproszenie. Chcialabym sie czyms z Wami podzielic a nie chce tak na otwartym forum.
ałła jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-23, 09:29   #102
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

hej
moje dziecko pół nocy sie przewierciło - i pobudka o 6tej na dodatek wieje i sypie śnieg nie lubie , nie lubie ......

wiecie z tym lekiem 7 miesiąca to u nas objawia sie raczej wieczorem.
w dzien młoda raczej nie marudzi bawi sie dużo sama . zawsze ją do tego przyzwycxzajałam z racji tego ze czesto jesteśmy same .

za to wieczorem usypiam ją w łóżeczku i uśnie tam ale po niecałej godzinie budzi sie z rykiem i chce do mamy , nie da sie uspokoic i nie chce zostac w łóżeczku - uspokaja sie dopiero jak wezme ją do siebie - usypia natychmiast przytulona .
A juz tak ładnie cały tydzien spała w łóżeczku

sensacji truskawkowych brak
__________________
God is a DJ
---------------------------------------




Silpe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 09:51   #103
kumkura
Rozeznanie
 
Avatar kumkura
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 904
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez ałła Pokaż wiadomość
U nas nocka wyjatkowo spokojna, spalismy do 8 ale jeszcze do 9 pozwolil mi polezec w lozku. Teraz pierwsza drzemka, lece wziac prysznic bo pewnie wstanie glody a woda na kaszke juz stygnie.

Tak, przesiedlismy sie juz do wiekszego fotelika. Poki co jechal w nim tylko raz i to po miescie na probe, jakies 15 minuta ale wyraznie mu sie podobalo

szja jak sie dostac do klubu? Ktos kiedys pisal ze trzeba dostac zaproszenie. Chcialabym sie czyms z Wami podzielic a nie chce tak na otwartym forum.
to ja się podepnę do pytania bo kiedys byłam w klubie, ale link miałam w zakładkach..a teraz mam inny komp. i zakładek starych brak...
__________________
Adaś 26.06.2010
Agatka 17.02.2012
kumkura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 10:13   #104
bydgoszczanka
Zakorzenienie
 
Avatar bydgoszczanka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 375
GG do bydgoszczanka
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość


a i musze pochwalic moja Ami mówi i pokazuje "oko " boli jak cholercia bo mi poł palca do oka wciska na poczatku myslelismy ze mówi koko a ona oko dopiero jak tż złapała i palec w oko wcisneła i zawołała oko to sie skapnelismy stare my a durne
caluje wszystkie lalki ma taka placzaca co sie karmi i ona podaje jej butelke oczywiscie nieporadnie
dla Ami. Luiza tez palec w oko wciska, dotyka nosa, rzęs ( łaskocze to ). Wie gdzie misiu ma nos, ale u nas jeszcze nie pokazuje, chociaż jej mówimy. Aaaa i od paru dni pokazuje misia na swojej poduszce, a wczoraj dała buzi, tak sama, aniołkowi na obrazku, który wisi na jej łóżeczku No i nam tez rozdaje całusy ( mokre ).



Cytat:
Napisane przez kafuniax Pokaż wiadomość
Kardashi DLA Blanki!

Dziewczyny czy Wasze dzieci jeżdżą już w większych fotelikach?

Miałam dziś okazję skoczyć na chwilę do Silesii, ale było tyle ludzi, że w sumie poza jedną bluzą z reserved nic dla Szczepana nie kupiłam...
Margo u nas nie ma juz opcji zmiany pieluchy na przewijaku na łóżeczku, w dzień daje przewijak na duże łóżko. Poprostu nie da się go utrzymać...
Nasza jeszcze nie. Mieści sie ( ledwo ) w nosidełku, ale stwierdziliśmy, że w razie czego jakby jakas stłuczka miała być, to jej mięśnie karku są jeszcze za słabe, żeby przodem jechala ( namotałam, ale wiecie o co kaman )

Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość
I fotka mojego uzębionego ssaka
Cudny ssak

Nocka w miarę przespana,
pobudka o 7.40
teraz młoda z mężem na spacerze
ja piekę rogaliki z marmoladą
potem jedziemy do teściów na obiad z okazji Dnia babci i Dziadka
Łukasz w nocy jedzie do Berlina - pogoda nie popsuła tym razem planów

Wczoraj byliśmy u znajomych i Luizka jak zwykle była baaardzo grzeczna

Miłej niedzieli.

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Nie do mnie pytanie, ale odpowiem - jak chcecie do klubu, to priv do marhalczar musicie wysłać, albo do szai
__________________
Łukasz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44203.png

Luiza

http://suwaczki.maluchy.pl/li-44331.png

Jaka jest różnica między kobietą z PMS a terrorystą?
Z terrorystą można negocjować.
bydgoszczanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 10:14   #105
justin18061976
Rozeznanie
 
Avatar justin18061976
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Stavanger
Wiadomości: 840
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez kafuniax Pokaż wiadomość
Justin jak pieluszki?
na razie dotarly do Szczecina i czekam na mozliwosc przetransportowania ich tutaj a Maluch wlasnie znow zalapal zapalenie pieluszkowe, pupa czerwona, przydalyby sie jak cholera,
pozamawialam takie typy: charlie banana, itti bitti AIO, dwie na probe close parent i troche roznych wkladow, zakupilam tez kule do prania i trzy rozne olejki zapachowe (mam zamiar nasze ciuchy tez w tym prac), no i jeszcze pare innych *******ek - jak tylko dotra bede informowac na biezaco jak i co
u nas druga nocka prob oduczania od nocnego jedzenia i....sa juz rezultaty pierwszy wieczor 23, placz i krecenie przez 45 minut, zasnal w koncu po herbatce i obudzil sie o 4, czyli nie byl az tak glodny - po prostu przyzwyczajenie, wczoraj o 23 pokrecil sie tylko 10 minut, nawet herbatki nie chcial obudzil sie znow o 4 i o dziwo nie zjadl wszystkiego, musze oddac mojemu Malzowi, ze konsekwentna z Niego bestia
wczoraj byli u nas znajomi na kolacyjce, zwineli sie kolo 24, bylo b.sympatycznie

Wszystkie Maluszko na zdjeciach superowe, witaj Sparkly - kobieto ja Ci chyle czola przy poruszajacej sie dwojce,z jednym jest wystarczajacy sajgon
Kuchnie superowe, ja lubie proste, bez klamek, nowoczesny styl i podobnie jak Kardashi nietypowe dla kuchni kolorki, Bydgosiu fajna masz kuchnie,
Edziu gratki dla Ami za postepy jezykowe - niesamowita jest! jak Stefek powie do mnie oko i pokaze to chyba sie z radosci rzuce przez parterowe okno
Nasz wizazowy Adas pewnie ma klopoty ze slina, tez obstawiam ten wariant
Margos powrotu do zdrowia i dla Ciebie i Malusi
Darianko b.fajne miejsce na chrzest, co do fotografa zapytaj jeszcze w innym miejscu, ale chyba bym Go/Ja brala

U nas juz stawanie na nozki na calego, gdziekolwiek tylko moze sie podeprzec juz jest na nozkach i sie puszcza, dwa guzy lsnia jak trofea siniaczki na kolankach i odparzona pupa, hehe - full service
od wczoraj wcina pietki od chleba, bardzo Mu posmakowaly
__________________
Każdy dzieciaczek jest indywidualnością i idzie swoim rytmem. Zaakceptuj to i ciesz się każdym dniem. Nie warto szukać problemów na siłę.


http://suwaczki.maluchy.pl/li-48793.png
62-61-60-59-58-57-56-55-54-53
justin18061976 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 11:29   #106
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

jestem. nocka całkiem fajna, dzień jak na razie też. tyle, że pierwsza drzemka trwała całe 20 minut, a wcale nie padła przy cycku. teraz po 2 godzinach z małym kawałkiem mamy drugą drzemkę. zjem coś, bo nie wiem, co mnie później czeka.
znów działa sposób z bujaniem na rękach do muzyczki. udaje mi się uśpić Ewcię bez krzyków i płaczu. dziś 2 razy padła w przeciągu 5 minut

Edzia - Twoja Ami już tyle potrafi.
my ćwiczymy robienie papa, pokazuję gdzie nosek i oko, a Ewcia się tylko uśmiecha uprzejmie i nie powtarza

śniło mi się dziś, że znalazłam 8 ząbek. sprawdzałam w realu - widać go, ale jeszcze nie wylazł.
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 11:46   #107
kardashi
Zakorzenienie
 
Avatar kardashi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 869
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Dziękuje za gratki

U nas nocka spokojna.
Obudziła się o 6 i ani myślała spać. Ale Tż się zlitował nade mną i dał mi pospać do 10 a sam zajął się Blanką

Blanka też mi wsadza palec do oka, ale tak dla frajdy Jak i do nosa, buzi i ucha
Załapuje jak się robi 'papa'


A tu Blanka i jej ulubiona zabawka - obroża pieska
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02824.jpg (34,1 KB, 74 załadowań)
__________________



10.11.12 - zapuszczam włosy





kardashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 11:52   #108
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Dziewczyny, moje dziecko oszalało... od rana nie śpi, i nawet nie marudzi, ale nie chce spać, i tylko na czworaka dawaj... mam wrażenie, że od 4 dni ma jakiś skok. Powiedzcie mi, czy wasze dzieci też stają na czworaka na palcach u nóg normalnie młoda regularny koci grzbiet robi.

Brawa dla Ami za osiągnięcia, i dla Lusi! łał Agu to w tyle w takim razie jest za to wpienia się cholernie, gdy nie może wziąć w rękę obrazka z książeczki widzi, dotyka, a w rączkę się nie da wziąć, ki diabeł...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 12:37   #109
kardashi
Zakorzenienie
 
Avatar kardashi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 869
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Szaja robi tak
teraz już mniej, bo podejdzie do czegoś i sobie ustanie na dwóch, a mi się wydawało że ona własnie chce tak ustać

Moja za to się denerwowała jak w sklepie dałam jej do zabawy taką zabawkę, okrągłą i za folią była maaasa małych kuleczek i one się ruszały jak się tym ruszało i nie mogła tego wziąć. Uu co za nerw był
__________________



10.11.12 - zapuszczam włosy





kardashi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-23, 15:24   #110
bratkab
Zadomowienie
 
Avatar bratkab
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 064
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Wróciłam. U teściów było super. Wypoczęliśmy sobie całą rodzinką. Teraz idę doczytać co tam u Was się działo.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Lea Tymek super sobie radzi
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;24517116]I tak mi się zdaje, że znów listę trzeba uaktualnić. Są osoby które kompletnie tu nie zaglądają, po co je trzymać na liście [/QUOTE]
No właśnie. I tak już się od dłuższego czasu zastanawiam czy te wszystkie informacje w jakim terminie rodziłyśmy, w znaczeniu który to tydzień są ważne jeszcze teraz. Co Wy o tym myślicie??
__________________
BOGUŚ
Moje ząbki
bratkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 15:28   #111
velluto
Zadomowienie
 
Avatar velluto
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 831
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Witam
Ciągle Was nadrabiam
Doczytałam, że Luzika ma już pierwsze ząbki

Chciałam napisać, że założyłam sobie konto na facebooku, więc jeśli ktos chce mieć mnie w swoich znajomych to proszę o info Tylko jak tam sie dodaje znajomych? Jeszcze nie za bardzo ogarniam tą stronkę

A i jeszcze jedno - szukam dla mojej małej jakiś fajnych bluzeczek z długim rękawem w rozmiarze 6-9mies/ roz 80. Widziałyście może coś fajnego w sklepach? Może w tesco albo w 5-10-15? Bo nie wiem w jakim kierunku uderzyć

Jak podajecie soczewice? Jak długo gotujecie? Razem z pozostałymi składnikami zupy czy oddzielnie? W jakiej ilości?

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Szaja - co z tym wspólnym zdjęciem świątecznym naszych dzeciaczków? Przeoczyłam coś? Było juz?
velluto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 15:48   #112
kumkura
Rozeznanie
 
Avatar kumkura
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 904
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Ja tak na szybkensa- wpadłam sie pochwalić: moja kuzynka urodziła przed chwila Kubusia cc-4200g
__________________
Adaś 26.06.2010
Agatka 17.02.2012
kumkura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 16:02   #113
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Ooo widzisz dzięki za przypomnienie bo już dawno miałam pisać

Rozumiem, że wszystkie zainteresowane fotki świąteczne/dzieciowe do mnie posłały? Mogę już zrobić? Bo jeszcze któraś tam chciała robić coś...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 16:02   #114
margo80
Zakorzenienie
 
Avatar margo80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 514
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;24558109]Dziewczyny, moje dziecko oszalało... od rana nie śpi, i nawet nie marudzi, ale nie chce spać, i tylko na czworaka dawaj... mam wrażenie, że od 4 dni ma jakiś skok. Powiedzcie mi, czy wasze dzieci też stają na czworaka na palcach u nóg normalnie młoda regularny koci grzbiet robi.
[/QUOTE]
Ewcia też tak robi. staje na całych stópkach albo na palcach i do tego jeszcze zagląda pod siebie
może skok. jeśli jesteście koło 36 tygodnia, to by się zgadzało.
Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość
Ja tak na szybkensa- wpadłam sie pochwalić: moja kuzynka urodziła przed chwila Kubusia cc-4200g
gratulacje!

u nas dzień okrzyków i prób przesuwania się do przodu. to nie jest ani pełzanie ani raczkowanie. to kombinacja turlania, pełzania i stylu gąsienicy
właśnie zaczęła się 3 i ostatnia na dziś drzemka. poprzednia trwała 40 minut. młoda od tamtej pory wytrzymała ponad 3,5h aktywności. ja padam

Velluto - a to musi być sklep stacjonarny? ENDO ma fajne rzeczy (a znam ich tylko z netu, nie wiem, czy mają też normalne sklepy...)
__________________
jesteś tym, co czujesz, jesteś tym, co wiesz,
jesteś tym, co potrafisz, jesteś tym, kim być chcesz

Ewcia
Przemek
margo80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 16:15   #115
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;24563497]Ooo widzisz dzięki za przypomnienie bo już dawno miałam pisać

Rozumiem, że wszystkie zainteresowane fotki świąteczne/dzieciowe do mnie posłały? Mogę już zrobić? Bo jeszcze któraś tam chciała robić coś...[/QUOTE]
Szaja, podeśle Ci wieczorem Wita, ok? Zupełnie o tym zapomniałam
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 16:19   #116
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez Edzia400 Pokaż wiadomość
a i musze pochwalic moja Ami mówi i pokazuje "oko " boli jak cholercia bo mi poł palca do oka wciska na poczatku myslelismy ze mówi koko a ona oko dopiero jak tż złapała i palec w oko wcisneła i zawołała oko to sie skapnelismy stare my a durne
caluje wszystkie lalki ma taka placzaca co sie karmi i ona podaje jej butelke oczywiscie nieporadnie
dla Amelki za wszystkie umiejętności!!!
Tymek robi "kosiu-kosiu łapki", zapytany gdzie jest kotek zasuwa do kuchni do drzwi tarasowych za którymi kotek przeważnie śpi, zapytany o pieska pędzi do pokoju Maksia pod półkę na której stoi szczekający pies. i to chyba tyle...

Cytat:
Napisane przez kafuniax Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy Wasze dzieci jeżdżą już w większych fotelikach?
nie, ze względu na to, że kolejny fotelik est mocowany przodem do kierunku jazdy, chcę jak najdłużej w tym Tymka wozić.

Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość
I fotka mojego uzębionego ssaka
ile ma już zęboli? te co widac czy coś ukrywa?

Cytat:
Napisane przez justin18061976 Pokaż wiadomość
U nas juz stawanie na nozki na calego, gdziekolwiek tylko moze sie podeprzec juz jest na nozkach i sie puszcza, dwa guzy lsnia jak trofea siniaczki na kolankach i odparzona pupa, hehe - full service
od wczoraj wcina pietki od chleba, bardzo Mu posmakowaly

choć trofea nie za bardzo.

Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
my ćwiczymy robienie papa, pokazuję gdzie nosek i oko, a Ewcia się tylko uśmiecha uprzejmie i nie powtarza


Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
A tu Blanka i jej ulubiona zabawka - obroża pieska
a gdzie pies?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;24558109]Dziewczyny, moje dziecko oszalało... od rana nie śpi, i nawet nie marudzi, ale nie chce spać, i tylko na czworaka dawaj... mam wrażenie, że od 4 dni ma jakiś skok. Powiedzcie mi, czy wasze dzieci też stają na czworaka na palcach u nóg normalnie młoda regularny koci grzbiet robi.
[/QUOTE]
tak, jak nie umiał się na czterech przemieszczac to tak własnie wstawał, z tyłkiem na maksa w górę. A od czasu jak zajarzył, jak się czworakuje to już tak nie robi.
To są chyba takie próby na drodze poszukiwania techniki.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;24563497]Ooo widzisz dzięki za przypomnienie bo już dawno miałam pisać

Rozumiem, że wszystkie zainteresowane fotki świąteczne/dzieciowe do mnie posłały? Mogę już zrobić? Bo jeszcze któraś tam chciała robić coś...[/QUOTE]
ooo...a ja gapa jeszcze nie wysłałam....
poczekaj na mnie.... Tylko raz jeszcze poproszę o @...


Cytat:
Napisane przez margo80 Pokaż wiadomość
Velluto - a to musi być sklep stacjonarny? ENDO ma fajne rzeczy (a znam ich tylko z netu, nie wiem, czy mają też normalne sklepy...)
ma sklepy stacjonarne, np. w Galerii Jurajskiej w Cz-wie.

A my jesteśmy zasmarkani hurtowo całą rodziną.
Tymek dodatkowo kaszle... ma stany podgorączkowe, pod 38...
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 16:25   #117
kardashi
Zakorzenienie
 
Avatar kardashi
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 12 869
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Szaja ja tez nie posłałam!!
Nie mam adresu @
__________________



10.11.12 - zapuszczam włosy





kardashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 16:44   #118
djerba
Wtajemniczenie
 
Avatar djerba
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 681
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Szaja - Pisałaś, że zmieniasz nutra na bebiko, powiedz mi jak zmniejszałaś ilości nutra poprzez dodawanie nowego mleczka? Rozumiem, że np. 6łyżeczek nutra + bebiko, 5 nutra i 2 bebiko...itp..ale jak długo trwał ten etap? I wogóle na jakim teraz już jesteście?
__________________
....When was d last time u did somethin for d first time?...
djerba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 17:30   #119
bratkab
Zadomowienie
 
Avatar bratkab
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 064
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Wszystkiego najlepszego dla naszych dzisiejszych solenizantek
Gabrysi i Blanki
Podłączam się. Spóźnione ale szczere
Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
No ja dzis ustalałam szczegóły chrzcin i tak
pokoje mamy wynajete tu http://willaalicja.com.pl/galeria.htm
chrzest będzie tu http://fotopolska.eu/130886,foto.html
jeszcze tylko obiad w restaueacji teściowa zamówi i będzie wsjo.
Ten fotograf zaśpiewał mi 1000zł.
Właśnie o tym kościele myślałam. Super okolica. Oby Wam pogoda dopisała.

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez kafuniax Pokaż wiadomość
Margo u nas nie ma juz opcji zmiany pieluchy na przewijaku na łóżeczku, w dzień daje przewijak na duże łóżko. Poprostu nie da się go utrzymać...
Ja już przewijak dałam koleżance. Od dwóch miesięcy tylko łóżko wchodzi w grę. Zbyt jest ruchliwy.
Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość
I fotka mojego uzębionego ssaka
Śliczne są te dolne jedyneczki
Cytat:
Napisane przez kardashi Pokaż wiadomość
A tu Blanka i jej ulubiona zabawka - obroża pieska
Super
Cytat:
Napisane przez velluto Pokaż wiadomość
Chciałam napisać, że założyłam sobie konto na facebooku, więc jeśli ktos chce mieć mnie w swoich znajomych to proszę o info Tylko jak tam sie dodaje znajomych? Jeszcze nie za bardzo ogarniam tą stronkę
Poślę Ci PW z namiarem na mnie i pocieszę Cię ja też jeszcze tego nie 0ogarniam
Cytat:
Napisane przez kumkura Pokaż wiadomość
Ja tak na szybkensa- wpadłam sie pochwalić: moja kuzynka urodziła przed chwila Kubusia cc-4200g
Gratulacje

---------- Dopisano o 18:30 ---------- Poprzedni post napisano o 18:27 ----------

Z nowych osiągnięć u nas jest wstawanie przy czymkolwiek, nawet jak gładkie jest, chodzenie przy łóżeczku czy kanapie, a najszczęśliwsza byłam dzisiaj jak zaraz po powrocie do domu młody sobie sam zaczął ćwiczyć pozycję czworaczą. Oby teraz postarał się o więcej.
Idę dać małemu kolację.
__________________
BOGUŚ
Moje ząbki
bratkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-23, 17:39   #120
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: Raczkujemy,ząbkujemy i już bardzo chodzić chcemy! Dzieci V-VI 2010r. cz.IV. :-

Cytat:
Napisane przez bratkab Pokaż wiadomość
Ja już przewijak dałam koleżance. Od dwóch miesięcy tylko łóżko wchodzi w grę. Zbyt jest ruchliwy.

Poślę Ci PW z namiarem na mnie i pocieszę Cię ja też jeszcze tego nie 0ogarniam

Z nowych osiągnięć u nas jest wstawanie przy czymkolwiek, nawet jak gładkie jest, chodzenie przy łóżeczku czy kanapie, a najszczęśliwsza byłam dzisiaj jak zaraz po powrocie do domu młody sobie sam zaczął ćwiczyć pozycję czworaczą. Oby teraz postarał się o więcej.
Idę dać małemu kolację.
ja już od dwóch miesięcy przewijam na podłodze.

to ja też poproszę na PW link do Twojego i velluto profilu. Wyślę Wam zaproszenia.

dla Bogusia!!!
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.