Nasze Codzienne Jadłospisy XV - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-11, 21:03   #331
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Nora_Grey Pokaż wiadomość
Moje P
Ś: Pyyszna jajecznica na maśle (dużo - mama serwowała mi całe śniadanko ); 2 kromki żytniego z masłem, wędlinami, sałatą, majonezem i pomidorem z cebulką; śliwka.

iiś: Truskawkowo-bananowe pancakes z musem*; szkl. soku bananowo-marchewkowego; garść nerkowców; podjadane miodowe masło orzechowe* przy robieniu


Ob: Ogromny gołąb, ziemniaki w sosie pomidorowym z koperkiem, ogóry.


Desero-podwieczorek: (trochę rozłożone w czasie) kawał ciasta jogurtowego z porzeczkami i truskawkami*; jog. nat z owocami (garść porzeczek, truskawek, kawałków ananasa z puszki, śliwka)


K: Będzie kajzerka z masłem, szynką, sałatą, pomidorem i suszoną bazylią..+ coś jeszcze, może serek wiejski z dodatkami, a jak nie to parówki z keczupem/ serek homo (no, nie umiem przewidzieć, wybaczcie!
)

*blog
Jeżeli do kajzerki na kolację coś dodałaś, to naprawdę świetny jadłospis.
Tyjesz dalej ładnie?
__________________

Edytowane przez emelie
Czas edycji: 2011-07-11 o 21:05
emelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 21:20   #332
sprotte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 37
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

coś tu cichutko ostatnio...

Cytat:
Napisane przez sprotte Pokaż wiadomość
wczorajsze U/P (brak @):

I: jajecznica z dwóch jaj smażona na maśle z szynką wieprzową, serem żółtym i cebulką, dwie kromki chleba ciemnego ze słonecznikiem; kubek herbaty zwykłej z łyżeczką miodu
II: trzy pierogi z wiśniami i dwa pierogi z jabłkami; kubek herbaty zwykłej z łyżeczką miodu
III: talerz chińszczyzny (ryż biały, mieszanka chińska, sos chiński, pierś z kurczaka); kubek słodzonego kompotu z wiśni
IV: deser Smakija karmel-czekolada-bita śmietana; garść tropikalnych płatków pszenno-ryżowych
V: płatki owsiane z mlekiem i truskawkami NesVita, pół szklanki tropikalnych płatków pszenno-ryżowych, garść orzechów; kubek herbaty zwykłej z łyżeczką miodu

i dzisiejsze (w gościach):

I: dwie parówki drobiowe z ketchupem, dwie kromki chleba ciemnego ze słonecznikiem z masłem, serem żółtym, cebulą i majonezem; kubek słodzonego kakao na mleku 2%
II: miska rosołu z makaronem pełnoziarnistym i kawałkiem kapusty z zupy
III: wołowina (wielkości kotleta schabowego) w sosie śmietanowo-ziołowym, dwa ziemniaki z koperkiem i śmietaną 18%, dwie łyżki żółtej fasolki szparagowej w bułce tartej, łyżka mizerii na śmietanie 18%; kubek herbaty miętowej
IV: kawałek ciasta francuskiego z musem jabłkowym i orzechami polane sosem budyniowym
V: dwa pierogi z jabłkami i trzy pierogi z wiśniami polane śmietaną 18%; kubek herbaty zwykłej z łyżeczką miodu

???
uuup!

i dzisiaj:

I: średnia ciemna bułka z ziarnami z masłem, twarogiem półtłustym, dżemem z czarnej porzeczki niskosłodzonym/ z masłem, sałatą, szynką wieprzową, cebulą i majonezem, kromka chleba ciemnego ze słonecznikiem z masłem orzechowo-czekoladowym; kubek słodzonego kakao na mleku 2%
II: talerz zupy pomidorowej zabielanej śmietaną 18% ze zwykłym makaronem świderki i kawałkiem udka z kurczaka z zupy; kubek herbaty zwykłej z łyżeczką miodu
III: dwa ziemniaki, ogórek małosolny, dwie łyżki kapusty kiszonej, kotlet schabowy bez panierki w przyprawach smażony na oliwie z oliwek
IV: banan, wielka śliwka (jakiś mutant ); herbata miętowa
V: średnia ciemna bułka z ziarnami z masłem, pasztetem wieprzowym, sałatą i cebulą/ z masłem, szynką wieprzową, sałatą, cebulą i majonezem; kubek herbaty zwykłej z łyżeczką miodu; herbata miętowa

???
sprotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 21:47   #333
Nora_Grey
Raczkowanie
 
Avatar Nora_Grey
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez emelie Pokaż wiadomość
Jeżeli do kajzerki na kolację coś dodałaś, to naprawdę świetny jadłospis.
Tyjesz dalej ładnie?

Dodałam, dodałam.
I tyję Był chwilowy zastój i nic na wadze nie szło do przodu, ale się wzięłam za ćwiczenia i od razu są efekty
Wizytę u dietetyczki mam w czwartek to się dowiem ile na plusie

Dziewczęta, mam pytanko
Czym różnią się od siebie płatki owsiane górskie, zwykłe, błyskawiczne? I które są najlepsze?
__________________
zapuszczam się
www.bananowysong.blogspot .com
www.sniadaniowewariacje.b logspot.com
Nora_Grey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 21:50   #334
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Nora, górskie to takie surowe, nieprzetworzone, a błyskawiczne to zmielone, cieńsze, szybciej się gotują, mają mniej błonnika i takie tam.
Najlepsze górskie - dużo wartości odżywczych.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 21:58   #335
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

czuje sie znowu pominieta ...


ale to za to sobie pooceniam...

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

[QUOTE=pozytywna-wariatka;28072609]Niestety, muszę pisać.
Inaczej się gubię, nie jem, jem za dużo, nic nie wiem.

U?
45 minut ćwiczeń, brzuch, ręce, nogi. dajesz rade tak przed sniadaniem?mi sie odrazu chce jesc chociaz czasem tez cwicze z rana
1śn - trzy kromki razowca z pasztetem sojowym i pomidorem, kawałek wędzonego łososia z cytryną. ok
2śn - dwa białe michałki, kawałek gorzkiej czekolady. kawa latte, potem mrożona herbata z malinami, porzeczkami, pomarańczą, grejpfrutem. slodko,ale wkoncu moze byc,to nie R
obiad - grecka, spory grillowany filet z kurczaka, kabanos. ok
podwieczorek - dwie spore garści ziemnych, kromka razowego jak na śniadanie. ok
kolacja - twaróg z jogurtem naturalnym.ok ale dalabym jeszcze warzywko jakies [/QUOTE]

j.w.
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 22:01   #336
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Daję, jakoś takie ćwiczenia mogę, chociaż też potem jestem głodna.
I w ogóle miałam do Ciebie pytanie, i dobrze, że mi się przypomniało - jak ćwiczysz z hantelkami, powiesz mi?
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 22:02   #337
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez greenaurie Pokaż wiadomość
Moje R

śniadanko(9.00): miseczka owsianki owsianka ok,ale sama to slabo,przydal by sie tutaj np. wiesniak albo jakis homo,bakalie itp.
IIśniadanko(12.00): 2x wasa, serek wiejski, garść orzechów wasa out na R (podobno),lepiej jedna kromke razowca zamiast 2 wasy,reszta ok
obiad(16.oo): udko kurczaka z ziemniakiem i pomidorami zamiast ziemniakow lepiej ryz brazowy,makaron pelnoziarnisty
kolacja część1(18.oo): pół talerza twarożku na nim moze jakies warzywo? albo wymieszac go ze slonecznikiem
kolacja część2(zjem tak koło 21): kilka łyżek twarożku, garść orzechów, może marchewka mała tutaj dobre polaczenie z twarozkiem

co myślicie?
ogolnie kiepskie R,troche tutaj balagan, za duzo twarogu pod koniec dnia,a na dodatek kiepsko w przypadku podwieczorku i I sniadania
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 22:04   #338
Nora_Grey
Raczkowanie
 
Avatar Nora_Grey
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Nora, górskie to takie surowe, nieprzetworzone, a błyskawiczne to zmielone, cieńsze, szybciej się gotują, mają mniej błonnika i takie tam.
Najlepsze górskie - dużo wartości odżywczych.
Osz kurka, kiedyś miałam górskie, aktualnie mam błyskawiczne. To nic, kończą się Teraz będę wiedziała
Dzięki
__________________
zapuszczam się
www.bananowysong.blogspot .com
www.sniadaniowewariacje.b logspot.com
Nora_Grey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 22:06   #339
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez AlekzFragile Pokaż wiadomość
Mojee Uuuu
I. miks płatków (jęczmienne, żytnie, owsiane) z jogurtem greckim, śliwkami świeżymi i kiwi; zielona herbata ladnie
II. dwie kromki chleba orkiszowego z masłem i ogórkiem małosonym, parówka z łososia; garść pestek dyni tutaj tez ladnie
III. dwa gołabki bez zawijania ( powtórka) Kochana do golabeczkow warzywko by sie przydalo
IV. sałatka: arbuz, brzoskwinia, kiwi, wiśnie, suszona żurawina uwielbiam! pysznie!
V. bułka orkiszowa z masłem, szynką z kurczaka, pomidorem; kilka ogórków małosolnych; zielona herbata oki

Dużo wody (Dobrowianka ). woda ok ale dobrowianki nie lubie, jak ja pilam to bylam tak wzdeta, ze koniec swiata
Nie dostałam się na studia dzienne
wspolczuje sprawy ze studiami ale glowa do gory,mozesz zawsze isc na zaoczne i przeniesc sie na dzienne ja sie aktualnie borykam z problemem co po mgr robic,jaka podyplomowke wybrac...i gdzie...
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 22:06   #340
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
Kochana,Twoje pancakes robia furore
A Skomplikowana jest dokladnie taka osoba jak jej nick,pare razy wypowiadalam sie na temat jej jadla,ale jak grochem o sciane,juz tego nie bede robic.

Dziewczyny,bardzo Was prosze o ocene dzisiejszego jadla i tego co zaplanowalam na jutro.
Dzisiaj wiem,ze troche przegielam i "zgrzeszylam" i w ogole przegielam kalorycznie (tak,tak licze,zeby nie bylo jakis dziwnych wahan,ze jednego dnia tak a drugiego tak...)Jestem na luznym R,zeby delikatnie sie jeszcze podRedukowac,jeszcze troche i bede na U jaki masz limit kalorii? z ciekawości.

Tak w ogole to jeszcze odnosnie tych moich jadlospisow,to chcialam Wam powiedziec,ze jadlam wg. okreslonego schematu jak do tej pory,tzn. sniadania I i II wygladaly codziennie podobnie, czyli platki,serki owoce itp. Teraz przez pare dni chce wprowadzic troche urozmaicenia, nie dlatego,ze mi sie znudzilo to,co jadlam do tej pory,ale dlatego,ze nie chce tak przyzwyczajac organizmu to jedzenia tego samego. A i pieczywa unikalam,wiec teraz troche dla odmiany bedzie


Dzisiejsze R:

I Sniadanie:
Wiesniak z malinami,rodzynkami,suszo nymi morelami,3 wieloziarniste ze serkiem lososiowym te wieśniaki na słodko.. uch. ale serek łososiowy - pycha!

abs na brzuch,cwiczenia z hantelkami (razem ok 20 minut)

IISniadanie:
Jajecznica z 2 jaj z mozzarella light(niecala polowa serka) i ze szpinakiem też taką lubię.

Obiad:
Pancakes (8 sztuk wg. przepisu Morphine) z maslem orzechowym i nieco polane polewa czekoladowa brzoskwinia ufo raz można, nawet na r.

i tutaj podjadane lodyjakby tak podliczyc to wyszlo ze 3 kulki lodow albo i 4 dobra.

Podwieczorek:
Salatka: 2 jaja gotowane na twardo,2 ogorki gruntowe,2 plastry szynki drobiowej + jakiś sos może do tego, bo smutno?

Kolacja:
Serek homo z garscia slonecznika, pomidor z cebulka i 1/2 puszki tunczyka wsw okey, też dziś biegałam wieczorem i jednak wolę rano.

bieganie 40 minut, abs na brzuch, 3 serie po 15 pompek


Jadlospis na jutro:

ISniadanie:

Nalesniki szpinakowe (pol szklanki mleka,2 lyzki maki orkiszowej,jajo,szpinak) z farszem pomidorowo lososiowym z twarogiem och, mniam.

cwiczenia z hantelkami, abs na brzuch

IISniadanie:
Bulka ciemna z ziarnami,wiesniak,pomidor ok.

Obiad:
Warzywa upruzone (bez tluszczu) i to bedzie tak: cukinia,pieczarki,zielona papryka, fasolka czerwona, pomidory,do tego pokrojona w kostke szynka drobiowa przydałby się do tego brązowy ryż lub makaron.

Podwieczorek:
Filet z mintaja i salatka z pomidora i ogorka ok.

Kolacja:
Serek homo ze slonecznikiem i suszonymi owocami:zurawina, rodzynki,sliwki,morele fajnie, suszone owoce wieczorem Ci nie przeszkadzają w chudnięciu... ale w sumie mało węgli było w środku dnia.

cwiczenia z hantelkami, abs na brzuch, bieganie ok 40 minut


Prosze baaaaaardzo o ocene
No! ładna erka przecież!
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 22:12   #341
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
Dawno nie dawalam mojego jadla tak wiec:
dzisiejsze U:
1. kasza jaglana z mieszanka studencka, bananem, jogurtem naturalnym i miodem. pycha pycha pycha jak dla mnie jestes mistrzynia sniadan
2. 2 kromki chleba wieloziarnistego z maslem i krazkiem (50g) sera harcenskiego/z maslem i szynka, papryka. ok
3. potrawka z piersi kurczaka, pomidorow i cukinii, makaron pelnoziarnisty. pieknie
4. 2 kromki chleba jw. z maslem i salami/z serkiem smietankowym do smarowania a'la turek, pomidor. ok

?

bardzo ladnie i jak zawsze mistrzowskie sniadanie

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Cytat:
Napisane przez sprotte Pokaż wiadomość
coś tu cichutko ostatnio...



uuup!

i dzisiaj:

I: średnia ciemna bułka z ziarnami z masłem, twarogiem półtłustym, dżemem z czarnej porzeczki niskosłodzonym/ z masłem, sałatą, szynką wieprzową, cebulą i majonezem, kromka chleba ciemnego ze słonecznikiem z masłem orzechowo-czekoladowym; kubek słodzonego kakao na mleku 2% ok
II: talerz zupy pomidorowej zabielanej śmietaną 18% ze zwykłym makaronem świderki i kawałkiem udka z kurczaka z zupy; kubek herbaty zwykłej z łyżeczką miodu ok
III: dwa ziemniaki, ogórek małosolny, dwie łyżki kapusty kiszonej, kotlet schabowy bez panierki w przyprawach smażony na oliwie z oliwekjezeli ziemniaki duze a nie jakies mikruski to ok
IV: banan, wielka śliwka (jakiś mutant ); herbata miętowa dodaj tutaj chociaz garsc orzechow
V: średnia ciemna bułka z ziarnami z masłem, pasztetem wieprzowym, sałatą i cebulą/ z masłem, szynką wieprzową, sałatą, cebulą i majonezem; kubek herbaty zwykłej z łyżeczką miodu; herbata miętowa ok

???
j.w.
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 22:17   #342
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Nora, górskie to takie surowe, nieprzetworzone, a błyskawiczne to zmielone, cieńsze, szybciej się gotują, mają mniej błonnika i takie tam.
Najlepsze górskie - dużo wartości odżywczych.
najlepsze sa zwykle, jeszcze bardziej naturalne, niz gorskie.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 22:18   #343
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Daję, jakoś takie ćwiczenia mogę, chociaż też potem jestem głodna.
I w ogóle miałam do Ciebie pytanie, i dobrze, że mi się przypomniało - jak ćwiczysz z hantelkami, powiesz mi?
mam 2 hantelki po 2 kg kazdy i robie 3 rozne cwiczenia po minimum 6 serii i 15 powtorzen na kazda serie,wtedy ladnie rzezbia sie rece,jak kiedys robilam mniej to efekt byl taki,ze zamiast rzezby wygladalam jak maly koksik
ciezko mi to opisac,ale sprobuje
Cwiczenie pierwsze:
lekki rozkrok,w obu rekach hantelki,rece wzdluz ciala i uginam rece,tak jakbym cos podnosila,najprostrze cwiczenie
Cwiczenie drugie:
mam ugiete rece na wysokosci miedzy pepkiem a klatka piersiowa i rozkladam rece tak,zeby byly po rozlozeniu proste i rowno na wysokosci ramion i powrot do pozycji wyjsciowej
Cwiczenie trzecie:
tu bedzie masakra,zeby to opisac :P
stoje w dosc duzym rozkroku,jedna reke opieram o noge/kolano a druga z hantelkiem wyciagam za siebie(tak,zeby byla prosta) i uginam w strone biodra i powtarzam,cos jakby mahanie,ale na napietych rekach

ufff ciezko opisac,ale to takie "klasyczne" cwiczenia

chociaz zaraz poczukam w necie filmikow,moze akurat tam beda te cwieczenia,to wstawie tutaj linka

nie znalazlam

dziekuje za ocene erki,a kalorycznie jem ok 1300 kcal dziennie,czasami mi wychodzi mniej np. 1100/1200 a czasami jest to 1350,ale staram sie trzymac tego 1300

Edytowane przez karola11
Czas edycji: 2011-07-11 o 22:32
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 22:19   #344
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Nora, górskie to takie surowe, nieprzetworzone, a błyskawiczne to zmielone, cieńsze, szybciej się gotują, mają mniej błonnika i takie tam.
Najlepsze górskie - dużo wartości odżywczych.
A jak mam takie bez napisu? Pisze tylko "płatki owsiane"
Nie ma, że górskie albo błyskawiczne. To są zwykłe?
__________________
emelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 22:21   #345
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
bardzo ladnie i jak zawsze mistrzowskie sniadanie

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------


j.w.

mistrzyni sniadan? dziekuje bardzo



---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

Cytat:
Napisane przez emelie Pokaż wiadomość
A jak mam takie bez napisu? Pisze tylko "płatki owsiane"
Nie ma, że górskie albo błyskawiczne. To są zwykłe?
mysle, ze tak aczkolwiek glowy nie dam.
na moich jest jasno napisane, jak dla laika, ktory po wygladzie nierozpozna : 'Platki owsiane zwykle'.
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 22:30   #346
sprotte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 37
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez Nora_Grey Pokaż wiadomość
Osz kurka, kiedyś miałam górskie, aktualnie mam błyskawiczne. To nic, kończą się Teraz będę wiedziała
Dzięki
oo, ja mam płatki błyskawiczne i kompletnie nie wiem, jak się za to ustrojstwo zabrać mogłabyś mi podać przepis na owsiankę z tychże płatków? byłabym wdzięczna, może być na pw


Cytat:
Napisane przez karola11 Pokaż wiadomość
j.w.
dzięki ooh, ziemniaków to mi mama tym razem zdecydowanie nie pożałowała. do teraz je czuję, dlatego podwieczorek taki cherlawy


jutro tymczasem od samego raniutka po noc nie będzie mnie w domu i ciekawa jestem, jak to moje jedzenie wypadnie... niby jakoś się przygotowałam, ale jednak to nie to samo co w domu.
sprotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 22:47   #347
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez morphine88 Pokaż wiadomość
najlepsze sa zwykle, jeszcze bardziej naturalne, niz gorskie.
Górskie to te zwykłe i chyba innych już nie ma.

Karola, dzięki, ogarniam! ale 6 serii to mega dużo, długo już je tak robisz? Jak efekty?

Edytowane przez pozytywna-wariatka
Czas edycji: 2011-07-11 o 22:49
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 22:51   #348
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Górskie to te zwykłe i chyba innych już nie ma.
Tak na logikę - no to są płatki w wersji podstawowej i bardziej przetworzonej, czyli górskie i błyskawiczne. Jakie by to były zwykłe? Średnio przetworzone?
Skłaniam się ku wersji Wariatki ()
__________________
emelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 22:54   #349
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Bo to się chyba używa wymiennie. górskie/zwykłe. Tak mi chodzi po głowie.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-11, 22:58   #350
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Bo to się chyba używa wymiennie. górskie/zwykłe. Tak mi chodzi po głowie.
Sprawdziłam w necie i są sprzeczne opinie co do tego. Ponoć górskie są drobniej zmielone E tam, nieważne. Ważne,że te zwykłe są najlepsze, a na pewno wszystko jest lepsze od błyskawicznych
__________________
emelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 22:59   #351
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Bo to się chyba używa wymiennie. górskie/zwykłe. Tak mi chodzi po głowie.
hmm chyba jednak nie- np. płatki firmy kupiec występują w 3 odmianach- górskie, zwykłe i błyskawiczne. te zwykłe z tego co pamiętam były znacznie bardziej miękkie od górskich.

ja sama używam teraz górskich ze sklepu z żywnością ekologiczną i bardzo sobie chwalę!

Edytowane przez agnieszka16
Czas edycji: 2011-07-11 o 23:11
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 23:03   #352
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
hmm chyba jednak nie- np. płatki firmy kupiec występują w 3 odmianach- górskie, zwykłe i błyskawiczne. te zwykłe z tego co pamiętam były znacznie bardziej miękkie od górskich.
Ja kupuję górskie ze Stoisławia ( wiu? ) w takim papierowym opakowaniu i uwierz - miękkie to one nie są, bo zwykłe też mam.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-11, 23:11   #353
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
Górskie to te zwykłe i chyba innych już nie ma.

Karola, dzięki, ogarniam! ale 6 serii to mega dużo, długo już je tak robisz? Jak efekty?
dlugo ale efekty szybko przyszly, nie mam rak patyczaka,ale tez nic mi nie dynda:P widac ladny zarys miesni, rece/ramiona sa nabite,ale nie wygladam jak jakis paker
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 04:22   #354
AlekzFragile
Raczkowanie
 
Avatar AlekzFragile
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 108
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez sprotte Pokaż wiadomość
coś tu cichutko ostatnio... To ja ocenię



uuup!

i dzisiaj:

I: średnia ciemna bułka z ziarnami z masłem, twarogiem półtłustym, dżemem z czarnej porzeczki niskosłodzonym/ z masłem, sałatą, szynką wieprzową, cebulą i majonezem, kromka chleba ciemnego ze słonecznikiem z masłem orzechowo-czekoladowym; kubek słodzonego kakao na mleku 2% na słodko ... ładnie
II: talerz zupy pomidorowej zabielanej śmietaną 18% ze zwykłym makaronem świderki i kawałkiem udka z kurczaka z zupy; kubek herbaty zwykłej z łyżeczką miodu ok
III: dwa ziemniaki, ogórek małosolny, dwie łyżki kapusty kiszonej, kotlet schabowy bez panierki w przyprawach smażony na oliwie z oliwek tylko dwa ziemniaki ? Mogło wpaść więcej. Chyba, że się najdałaś to ok
IV: banan, wielka śliwka (jakiś mutant ); herbata miętowa
V: średnia ciemna bułka z ziarnami z masłem, pasztetem wieprzowym, sałatą i cebulą/ z masłem, szynką wieprzową, sałatą, cebulą i majonezem; kubek herbaty zwykłej z łyżeczką miodu; herbata miętowa ok

??? Mi się podoba
karola11 ja nie zauważyłam u siebie takiej reakcji po Dobrowiance. Pijam ją bo jest dobra w smaku ( pyszna też jest Cisowianka z jodem o ile nazwy nie pomyliłam)
__________________
There is a whole world outside of LA.
I'm a terrible person ^^
AlekzFragile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 08:01   #355
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez AlekzFragile Pokaż wiadomość
karola11 ja nie zauważyłam u siebie takiej reakcji po Dobrowiance. Pijam ją bo jest dobra w smaku ( pyszna też jest Cisowianka z jodem o ile nazwy nie pomyliłam)
Na kazdego dziala co innego jak widac moja mama tez narzekala na wzdecia po Dobrowiance,faktycznie w smaku jest dobra,ale efekty po niej byly tragiczne u mnie...trzymam sie Zywca a i Kropla Beskidu jest tez ok Niby to tylko woda, a okazuje sie,ze az woda
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 11:03   #356
skomplikowana_18
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

wczorajsze P. 1. owsianka (4 lychy platkow zalane wrzatkiem, jogurt naturalny, banan, lycha otrab zytnich). 2. buleczka razowa zytnia z maslem, twarozek domowy 150g z rzodkiewka. 3. zupa warzywna, surowka z 1/2 papryki i salaty z oliwa z oliwek, porcja makaronu razowego zytniego z grilowana piersia z kurczaka. 4. jogurt naturalny z garscia czeresni i mega garscia pestek dyni(z 20g) 5. 2 buleczki razowe zytnie z maslem, 1/3 makreli wedzonej, pomidor. 6. serek wiejski 200g, siemie lniane.
skomplikowana_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 11:27   #357
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez skomplikowana_18 Pokaż wiadomość
wczorajsze P. 1. owsianka (4 lychy platkow zalane wrzatkiem, jogurt naturalny, banan, lycha otrab zytnich). 2. buleczka razowa zytnia z maslem, twarozek domowy 150g z rzodkiewka. 3. zupa warzywna, surowka z 1/2 papryki i salaty z oliwa z oliwek, porcja makaronu razowego zytniego z grilowana piersia z kurczaka. 4. jogurt naturalny z garscia czeresni i mega garscia pestek dyni(z 20g) 5. 2 buleczki razowe zytnie z maslem, 1/3 makreli wedzonej, pomidor. 6. serek wiejski 200g, siemie lniane.
jak dla mnie to absolutnie nie jest P. Poza tym każdego dnia praktycznie to samo....urozmaicaj trochę to swoje jedzenie, bo wcale nie jest zdrowo jeść każdego dnia to samo.
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 13:35   #358
mimi0290
Zadomowienie
 
Avatar mimi0290
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 906
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez skomplikowana_18 Pokaż wiadomość
wczorajsze P. 1. owsianka (4 lychy platkow zalane wrzatkiem, jogurt naturalny, banan, lycha otrab zytnich). 2. buleczka razowa zytnia z maslem, twarozek domowy 150g z rzodkiewka. 3. zupa warzywna, surowka z 1/2 papryki i salaty z oliwa z oliwek, porcja makaronu razowego zytniego z grilowana piersia z kurczaka. 4. jogurt naturalny z garscia czeresni i mega garscia pestek dyni(z 20g) 5. 2 buleczki razowe zytnie z maslem, 1/3 makreli wedzonej, pomidor. 6. serek wiejski 200g, siemie lniane.

Strasznie malutkie śniadanko jesz. Dołóż może porządną garść suszonych owoców / orzeszków chociaż Na obiad mięso możesz smażyć.
__________________
Odchudzanie z 85 na 63kg w 2011

2013: 75-72,1(10.03)...71,4(29.03) ...70,6...70............69.........67. .........65....... .
mimi0290 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 13:44   #359
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez skomplikowana_18 Pokaż wiadomość
wczorajsze P. 1. owsianka (4 lychy platkow zalane wrzatkiem, jogurt naturalny, banan, lycha otrab zytnich). 2. buleczka razowa zytnia z maslem, twarozek domowy 150g z rzodkiewka. 3. zupa warzywna, surowka z 1/2 papryki i salaty z oliwa z oliwek, porcja makaronu razowego zytniego z grilowana piersia z kurczaka. 4. jogurt naturalny z garscia czeresni i mega garscia pestek dyni(z 20g) 5. 2 buleczki razowe zytnie z maslem, 1/3 makreli wedzonej, pomidor. 6. serek wiejski 200g, siemie lniane.
Bardzo ładna redukcja.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-12, 13:44   #360
agueda
Raczkowanie
 
Avatar agueda
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 319
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy XV

Cytat:
Napisane przez skomplikowana_18 Pokaż wiadomość
wczorajsze P. 1. owsianka (4 lychy platkow zalane wrzatkiem to fajnie, że lubisz na wodzie, mleko być nie musi i zaoszczędzisz troszkę kalorii, jogurt naturalny jeśli 150g to co to jest? 90 kcal? śmiech na sali... zjedz trochę więcej bo śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który ma podkręcić przemianę materii i pomóc Ci chudnąć później, banan na śniadanie może być, chociaż ma dużo cukru, więc w późniejszych godzinach raczej nie, chyba, że coś trenuujesz, lycha otrab zytnich tak, tak leciutkie otręby i błonnik...) podsumowując śniadanko to całkiem całkiem porządnie jak na R. 2. buleczka razowa zytnia z maslem, twarozek domowy 150g z rzodkiewka rzodkiewka 0 kcal i twarożek domowy 150g w sumie 6 g tłuszczu.... na R tłuszcz jest również bardzo ważny i nie wolno o nim zapominać 3. zupa warzywna jeśli niezabielana to ok, surowka z 1/2 papryki prawie 0 kcal i salaty również prawie 0 kcal z oliwa z oliwek ile? 5ml?, porcja makaronu razowego zytniego no oczywiście, że żytni bo zwykły to złoooo. pewnie porcja malutka i jeszcze al dente, żeby czasem indeks glikemiczny nie wzrósł przy gotowaniu, bo wtedy tuuucząąące. z grilowana piersia z kurczaka pewnie, że grillowana. cały obiadek również niezła rka. 4. jogurt naturalny tak, tak owocowe również nie są polecane na redukcji, gdyż mają cukier. bardzo dobrze więc, że uwielbiasz jogurt naturalny, bo jest zdrowy, nietuczący i ma dużo bakterii trawiennych. z garscia czeresni i mega garscia pestek dyni(z 20g) wiesz, mam takie opakowanie pestek z dyni 100g i z ciekawości zważyłam swoją garść. wyszło około pół paczki, co oznacza, że mam pewnie dłonie Pudziana. takie naprawdę meeeeeega, skoro ty normalna mieścisz 20g.5. 2 buleczki razowe zytnie z maslem, 1/3 makreli wedzonej 1/3 to ilość względna, bo w sklepach można dostać makrele od 100g do ponad 500g, pomidor. jednakowoż wywaliłabym te bułeczki, bo na R zwykle nie łączy się węgli z tłuszczami, a już napewno nie w posiłkach popołudniowo-wieczornych. 6. serek wiejski 200g, siemie lniane. no tu białkowo, czyli ładnie. a siemienia to nie licz, bo wypadnie w takiej postaci jak wpadł, oczyści jelita i pomoże chudnąć.
To tyle ode mnie, pokusiłam się o ocenkę R, chociaż specem nie jestem. Sprawdź czy chudniesz, bo jeśli nie to może czegoś jest za dużo, albo nie tak rozkładasz BTW.
agueda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.