Tabletki/miesiączka/ pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-19, 10:52   #1
RoksanaL
Raczkowanie
 
Avatar RoksanaL
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 105

Tabletki/miesiączka/ pytanie


Witajcie
Nie miałam zielonego pojęcia jaki dać tytuł tego tematu

Sprawa wygląda następująco od kiedy pamiętam miałam nieregularny cykl np. jeśli w ostatni dzień cyklu wypiłam piwko to pierwszego dnia nie pojawiało się krwawienie i tak miałam przesuniętą miesiączkę (to tylko jeden przykład). Wszystko się unormowało i było pięknie kiedy brałam tabletki ale rozstałam sie z facetem i stwierdziałam po co się truć ( ) Teraz jest ktoś nowy mi zostały się 2 opakowania tabletek i chciałabym zacząć znów je brać, w sumie nie tylko z powodu faceta ale z powodu samej miesiączki, Ostatnio bywały dość obfite i naprawde nie miałam nawet jak się z domu ruszyć przez 7 dni :/ I tu pojawiają się moje pytania:

1. Wiem, że tabletki można zacząć brać góra 2-5 dniu cyklu plus dodatkowe zabezpieczenie i po 7 dniach już działają ale co z pozostałymi dniami ? Czy jeśli zaczne brać tableki powiedzmy w 10 dniu cyklu to wpłynie to negatywnie na organizm ? I czy w ogóle zaczną działać powiedzmy po tych 7 dniach ?

2. Czy są jakieś sposoby na określenie który mam aktualnie dzień cyklu ?

3. Czy są jakieś sposoby na wywołanie miesiączki i tym samym rozpoczęcie nowego cyklu ?

Pisze odrazu, że z powodu pracy 12/24 nie jestem w stanie obecnie iśc do mojego ginekologa i proszę o jakieś sensowne odp a nie ocenianie mnie.


Pozdrawiam
__________________
Cogito ergo sum
RoksanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 11:30   #2
pfkanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 253
Dot.: Tabletki/miesiączka/ pytanie

Cytat:
Napisane przez RoksanaL Pokaż wiadomość
Witajcie
Nie miałam zielonego pojęcia jaki dać tytuł tego tematu

Sprawa wygląda następująco od kiedy pamiętam miałam nieregularny cykl np. jeśli w ostatni dzień cyklu wypiłam piwko to pierwszego dnia nie pojawiało się krwawienie i tak miałam przesuniętą miesiączkę (to tylko jeden przykład). Wszystko się unormowało i było pięknie kiedy brałam tabletki ale rozstałam sie z facetem i stwierdziałam po co się truć ( ) Teraz jest ktoś nowy mi zostały się 2 opakowania tabletek i chciałabym zacząć znów je brać, w sumie nie tylko z powodu faceta ale z powodu samej miesiączki, Ostatnio bywały dość obfite i naprawde nie miałam nawet jak się z domu ruszyć przez 7 dni :/ I tu pojawiają się moje pytania:

1. Wiem, że tabletki można zacząć brać góra 2-5 dniu cyklu plus dodatkowe zabezpieczenie i po 7 dniach już działają ale co z pozostałymi dniami ? Czy jeśli zaczne brać tableki powiedzmy w 10 dniu cyklu to wpłynie to negatywnie na organizm ? I czy w ogóle zaczną działać powiedzmy po tych 7 dniach ?

2. Czy są jakieś sposoby na określenie który mam aktualnie dzień cyklu ?

3. Czy są jakieś sposoby na wywołanie miesiączki i tym samym rozpoczęcie nowego cyklu ?

Pisze odrazu, że z powodu pracy 12/24 nie jestem w stanie obecnie iśc do mojego ginekologa i proszę o jakieś sensowne odp a nie ocenianie mnie.


Pozdrawiam
no wiec tak:
zasada jest taka ze jesli wezmiesz tabletki w 1 dzien miesiaczki to jestes automatycznie zabezpieczona.... nie musisz sie niczego obawiac....

2-sposob jest jeden.... dzien pierwszego krwawienia jest 1 dniem cyklu.... jesli pamietasz kiedy mialas miesiaczke to mozesz obliczyc

3 mozesz przyspieszyc .... ale to juz w ostatniej fazie cyklu cieplymi kapielami czy tez jakimis herbatkami ziolowymi... ale tych ziolowych nie poleca sie razem z antykoncepcja....
pfkanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 12:28   #3
Nelly84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki/miesiączka/ pytanie

Zazywając pierwszego tabsa 10dc proponuję się zabezpieczać nawet do konca opakowania.
Nelly84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 17:45   #4
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Tabletki/miesiączka/ pytanie

jesli zaczniesz tabletki pow 5 dc to tak samo musisz sie zabezpieczac 7 dni, potem jestes juz chroniona, a pisalo tylko o miesiaczce dlatego zeby nie roic balaganu

i reszta odp jak w/w
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 14:19   #5
RoksanaL
Raczkowanie
 
Avatar RoksanaL
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 105
Dot.: Tabletki/miesiączka/ pytanie

Dziękuje za wszystkie odp
__________________
Cogito ergo sum
RoksanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 14:24   #6
stokrotkax86
Raczkowanie
 
Avatar stokrotkax86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 105
Dot.: Tabletki/miesiączka/ pytanie

Roksana ja raz w zyciu przez kilka m-cy bralam tabletki...ale stwierdzilam, ze nie bede sie trula...lekarz mówił wtedy ze pierwszego dnia @ nalezy zażyć pierwsza tabletke

teraz jestem z facetem od 3 lat i nie stosuje tabletek i jest OK poki co :P

a co do obfitych miesiaczek to ja mam z tym duuuzy problem i od tego mieisaca pije sobie zioła... zobacze efekty jak @ przyjdzie


powodzenia
stokrotkax86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:56.