Wielkie badanie Polaków w Wielkiej Brytanii - c.d. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-28, 11:03   #1
katarzyna malina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10

Wielkie badanie Polaków w Wielkiej Brytanii - c.d.


Drogie Forumowiczki!


Ponad miesiąc temu skierowałam do Was zaproszenie do udziału w badaniach Wielkie badanie Polaków w Wielkiej Brytanii (https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post20359068). Wiele z Was wzięło w nim udział, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję.



Jednak w trakcie analiz wyników powstało wiele nowych pytań, na które niestety nie możemy odpowiedzieć na bazie uzyskanych danych. Dlatego też powstał nowy kwestionariusz, dzięki któremu uzyskamy odpowiedzi na ciekawiące nas pytania.


Jeśli nie wzięłaś udziału w poprzednich badaniach, chcesz dowiedzieć się czegoś o sobie i masz chwilę czasu – to nie wahaj się i wejdź na ten link http://moje-ankiety.pl/respond-1198.... Pod nim znajduje się ankieta, która jest w pełni anonimowa, a czas na jej wypełnienie jest nieograniczony.


Z uwagi na to, że badania nie są jeszcze zakończone, czas przedstawienia wszystkich wyników wydłuży się. Dlatego proszę Was o cierpliwość. Mam nadzieję, że Wasze oczekiwanie będzie wynagrodzone wiedzą, którą zdobędziecie dzięki temu projektowi badawczemu.


W razie pytań czy uwag – frenessi@gmail.com.
katarzyna malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 21:56   #2
spiniaa
Rozeznanie
 
Avatar spiniaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 847
Dot.: Wielkie badanie Polaków w Wielkiej Brytanii - c.d.

zrobione ale strasznie dluga ta ankieta i nie wiem czy to pomylka ale powtarzaja sie 2razy pytania
spiniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 08:59   #3
katarzyna malina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: Wielkie badanie Polaków w Wielkiej Brytanii - c.d.

Dziękuję za wypełnieni.

tak pytania powtarzają się, ale w odpowiedzi na nie trzeba ustosunkować się z dwóch różnych perspektyw czasowych: "przed emigracją" i "aktualnie".

Ankieta będzie jeszcze czynna dziś do 24.00.

Dlatego zapraszam: http://moje-ankiety.pl/respond-1198.html
katarzyna malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 23:05   #4
katarzyna malina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: Wielkie badanie Polaków w Wielkiej Brytanii - c.d.

Badanie zakończone!

Serdecznie dziękuję wszystkim z Was, które zechciały wziąć w nim udział.


Wyników spodziewajcie się w połowie października.
katarzyna malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 14:39   #5
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Wielkie badanie Polaków w Wielkiej Brytanii - c.d.

Cytat:
Z uwagi na to, że badania nie są jeszcze zakończone, czas przedstawienia wszystkich wyników wydłuży się. Dlatego proszę Was o cierpliwość. Mam nadzieję, że Wasze oczekiwanie będzie wynagrodzone wiedzą, którą zdobędziecie dzięki temu projektowi badawczemu
to jakies masło maślane .......jest

tak i co one z ta wiedza zrobia ?

i co to za jakies skomplikowane badania
naprwde zadziwiajace .......
az sama z checia spojrze na wyniki moze odmienia moje zycie
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 18:27   #6
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Wielkie badanie Polaków w Wielkiej Brytanii - c.d.

Kofi moze sie dowiesz ze nie pracujesz na zmywaku albo w fabryce .
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 18:32   #7
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Wielkie badanie Polaków w Wielkiej Brytanii - c.d.

Cytat:
Napisane przez lorelei Pokaż wiadomość
Kofi moze sie dowiesz ze nie pracujesz na zmywaku albo w fabryce .
a ty co mnie sledzisz kulo -szpiegulo

eeeee tam ja parkingi preferuje
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 21:38   #8
spiniaa
Rozeznanie
 
Avatar spiniaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 847
Dot.: Wielkie badanie Polaków w Wielkiej Brytanii - c.d.

raczej sie dowiemy ze Bog jest najwazniejszy i rodzina bo strasznie duzo religii w tej ankiecie
spiniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 11:39   #9
katarzyna malina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: Wielkie badanie Polaków w Wielkiej Brytanii - c.d.

Witam!

Na samym początku chciałabym Was serdecznie przeprosić za to, że dopiero teraz publikuję wyniki badań, a nie rok temu, jak zapowiadałam. Niestety wszystko w życiu nie zależy od Nas i jak mawiał Forest Gump: „Shit happens!”. Poprzedni rok akademicki był dla mnie rollercosterem, zmagałam się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi oraz osobistymi, więc projekt badawczy musiał poczekać. Mam nadzieję, że przyjmiecie moje przeprosiny.

Na początku krótko o badaniach wraz z wyjaśnieniem, czemu hipoteza była kontrowersyjna.
Badanie miało za zadanie zbadać, czy pod wpływem przebywania w nowym środowisku kulturowym, jakim jest UK, Wy, czyli polscy emigranci, zmienicie swoje wartości. Hipoteza była kontrowersyjna, ponieważ znani psycholodzy międzykulturowi twierdzą, że zmiana tak głęboko zakodowanych elementów kultury, jakimi są wartości jest niemożliwa u emigrantów pierwszej generacji (osób, które urodziły się i spędziły większość dzieciństwa w kraju ojczystym). Ale ja myślałam inaczej i chciałam to zbadać. Wyniki badania potwierdziły moją hipotezę! Zmieniliście swoje wartości w trakcie emigracji, a czynnikiem który spowodował zmianę był wyjazd z kraju i osiedlenie się w UK. Szczegółowy opis wyników i ich interpretacja znajduje się po tym linkiem https://docs.google.com/document/d/1...M19aTByiQ/edit .

Życzę udanej lektury!


P.S. W razie dodatkowych pytań lub uwag, proszę piszcie na mój adres mailowy: frenessis@gmail.com.

P.S. S. Praca chroniona jest prawami autorskimi, więc gdyby ktoś chciał użyć wyników badań do swojej pracy, proszę o kontakt mailowy.
katarzyna malina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 19:54   #10
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Wielkie badanie Polaków w Wielkiej Brytanii - c.d.

Szczerze mowiac to jestem troche rozczarowana teza i interpretacja wynikow.
Przeciez to oczywista oczywistosc ze ludzie sie zmieniaja w ciagu swojego zycia, a metamorfoza jest wprost proporcjonalma do sily i szybkosci tych zmian. Nie wiem tez o jakich dokladnie wartosciach mowimy. Ja osobiscie nie zauwazylam zeby moje podstawowe wartosci sie szczegolnie zmienily, za to faktycznie ewoluowaly te zachowania ktore w Polsce po prostu bylo trudno bylo egzekwowac, jak np. segregowanie odpadkow, angazowanie sie w wolontariat itd.

Pozatym interpretacja badan troche w oderwaniu od angielskiej rzeczywistosci. Brak pomocy dla samotnych matek nie wynika z nieczulosci emigrantow czy liczenia kazdego zarobionego funta tylko z tego ze samotne matki maja zagwarantowana pomoc ze strony panstwa (ktora idzie z podatkow czyli nie bezposrednio ale sie jednak kazdy w UK do tego doklada) w wiekszym zakresie niz ma to miejsce w Polsce. Pozatym jest tu inna specyfika takiej pomocy, raczej nie wyobrazam sobie isc do osoby biednej czy samotnie wychowujacej dziecko prywatnie i wreczyc jej pieniadze . Moglo by to zostac bardzo zle odebrane.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:44.