BEZROBOTNI łączmy się część 3 - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-14, 08:48   #4921
kropka1981
Przyczajenie
 
Avatar kropka1981
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 27
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

To nawet bym się Tajkuno nie zastanawiała tylko paiery zostawiła na portierni. Poza tym nie masz 100% pewnosci, że facet rozmawiał z tą konkretną osobą a nie z inną bo tamta była zajęta.
kropka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 09:01   #4922
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

stąd konkretną bo podałam nazwisko do jakiej miałam się zgłosić, osoba, która mnie tak kierowała , dokładnie mi powiedziała, do kogo dzwoniła,że przyjdę, I przy mnie dzwonił do niej. CV zostawiłam na portierii, ciekawe czy wogóle dotarło, ale długi okres już minął i nic. Nikt do mnie nie dzwonił , w innej firmie była kilka razy, i też nic, walenie drzwiami nic nie daje. W tamtym roku jak chciałam dostać się na rozmowę do zastępcy UP, to mnie sekretarka nie chciała umówić na rozmowę, bo mi powiedziała,że UP nie szuka pracy, że UP od tego nie jest, że oni pracy nie dają i się pracą nie zajmują,że nikt z bezrobotnym z Urzędu rozmawiał w sprawie pracy nię będzie, żebym sama szukała , i nie zawracała im takimi rzeczami głowy. Ale udało się i dostałam się po wielkiej batalii z nią do miłego nawet kierownika, który wprost powiedział ,że pracy nie ma teraz, ale obiecał,że w pośrednictwie, im powie, by sobie zaznaczyli ,aby mi zaproszenia na giełdę słać., bo nigdy nie dostawałam. I jak na razie dostałam raz na giełdę na agenta w terenie na prowizji. Sekretarka chyba boi się,że bezrobotny by jej ukradł stanowisko.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2011-12-14 o 09:02
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 09:36   #4923
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
włanie jej syn skończył studia w krakowie, szuka tam pracy , jeździ nawet na rozmowy do radomia, i dalej i pracy znaleść nie może.
Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Za dużo się wymądrzasz, bo pochodzisz z dużego miasta, gdzie może i pełno kebabów , czy inwentaryzacji.
To zdecyduj się może czy w dużym mieście jest praca czy jej nie ma bo sama sobie zaprzeczasz i to w tym samym poście??

Żebyś Ty tyle energii włożyła w, bo ja wiem, robienie pierogów, co w uzasadnianie że nie ma pracy, to już bys stłukła miliony na sprzedaży pierógow.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 09:52   #4924
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
To zdecyduj się może czy w dużym mieście jest praca czy jej nie ma bo sama sobie zaprzeczasz i to w tym samym poście??

Żebyś Ty tyle energii włożyła w, bo ja wiem, robienie pierogów, co w uzasadnianie że nie ma pracy, to już bys stłukła miliony na sprzedaży pierógow.
Jest praca może przy kebabie itp np w krakowie tylko z tego nie wyżyjesz , musi ci ktoś pomagać tak jak jemu, mimo,że dorywczo pracuje albo mieć swoje oszczędności. Nie przypuszczam aby na inwentaryzacji,która jest raz na jaki czas, zarobić na cały miesiąc życia, wynajem, opłaty, dojazd itd.
Ja pytałam co mam w CV wpisać,żeby dostać w handlu pracę jak nie mam doświadczenia w sklepie, gdy aplikują osoby z doświadczeniem.
Niby pracujesz, a masz cały dzień czasu na necie siedzieć, rozumiem nas bezrobotnych z ogromem czasu, ale osoba pracująca i mająca własne życie, dom, męża i ma czas na siedzienie tyle na necie.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2011-12-14 o 09:53
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 09:53   #4925
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Jest praca przy kebabie itp np w krakowie tylko z tego nie wyżyjesz , musi ci ktoś pomagać tak jak jemu albo mieć swoje oszczędności.
Ja pytałam co mam w CV wpisać,żeby dostać w handlu pracę jak nie mam doświadczenia w sklepie, gdy aplikują osoby z doświadczeniem.
Niby pracujesz, a masz cały dzień czasu na necie siedzieć, rozumiem nas bezrobotnych z ogromem czasu, ale osoba pracująca i mająca własne życie, dom, męża i ma czas na siedzienie tyle na necie.
To wyłącznie kwestia organizacji czasu,zapewniam Cię.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 09:54   #4926
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Widzę,ze ktoś tu zmienił nastawienie...
Wczesniej pisanie,że praca JEST tylko ze BEZROBOTNYM nie chce sie pracować...
A teraz pisanie o dobrych radach, śmieszy mnie to.Ale jak to mówią baby są zmienne,raz tak raz siak !!!!iiii lepiej pózno niż wcale
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 10:38   #4927
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
.
Niby pracujesz, a masz cały dzień czasu na necie siedzieć, rozumiem nas bezrobotnych z ogromem czasu, ale osoba pracująca i mająca własne życie, dom, męża i ma czas na siedzienie tyle na necie.
A to już, wybacz, nie Twoja sprawa.

Pocieszę Cię - robię sporo nadgodzin, do tego studiuję podyplomowo, uczę się jednego języka, pomagam komuś w drugin, i dwa razy w tygodniu chodzę do fitness clubu. Dom, męża i życie towarzyskie również posiadam. I nic nikomu do tego

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Widzę,ze ktoś tu zmienił nastawienie...
Wczesniej pisanie,że praca JEST tylko ze BEZROBOTNYM nie chce sie pracować...
Nie przypominam sobie Stokrotko by ktoś tak napisał. Ja podkreśliłam dosłownie, że pracę znaleźć nie jest łatwo, ale nie jest też niemożliwe a to dwie zupełnie inne sprawy.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 10:47   #4928
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Parę postów cytowałam, miałam coś napisać. Ale wiecie co? Nie mam ochoty.

Chcę Wam napisać tylko DZIEŃ DOBRY!
Życzyć wiary, w to że się odmieni. Siły i wytrwałości.
I nie jestem osobą wiecznie optymistycznie nastawioną i nie szukam krótko pracy. Wczoraj i przedwczoraj wieczorem po prostu płakałam z niemocy, ale dziś jest nowy dzień, zajmę go przeglądnięciem portali, a później pisaniem pracy licencjackiej.
Nowy rok-nowa nadzieja. Ja tak do tego podchodzę.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 10:57   #4929
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Chcę Wam napisać tylko DZIEŃ DOBRY!
Dzień dobry!
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 11:05   #4930
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Aniu nie Ciebie mialam na myśli
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 11:19   #4931
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
A teraz do przemądrzałej pumas i innych. Właśnie się dowiedziałam,że nie zostałam przyjęta na sprzedawcę do sklepu meblowego,że było dużo podań , i została przyjęta była kierowniczka sklepu spożywczego.
Ale z Ciebie krzykacz Przypominasz mi połowę naszego rządu, którzy nic nie robią tylko toczą pianę z ust.
A wracając do meritum: mam wrażenie, że oczekujesz iż każdy potencjalny pracodawca będzie Ci się kłaniał i nabożnie dziękował za przyniesione aplikacje. Wyobraź sobie, że istnieje proces rekrutacyjny, który ma wyłonić najlepszego kandydata na dane miejsce pracy. Widocznie kierowniczka sklepu spożywczego była lepsza niż Ty.
Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Na szukanie pracy w dużym mieście trzeba mieć kasy.
taaa miliony a na szukanie pracy w małym mieście już nie? Pumas podała Ci kilka potencjalnych instytucji, gdzie pracę szybko się znajdzie typu stacja benzynowa co pozwoli sie utrzymać do czasu znalezienie normalnej pracy.
Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Jest praca może przy kebabie itp np w krakowie tylko z tego nie wyżyjesz , musi ci ktoś pomagać tak jak jemu, mimo,że dorywczo pracuje albo mieć swoje oszczędności.
Nie wiem jak w Krakowie, ale wyobraź sobie że we Wrocławiu wyżyjesz: wynajmiesz pokój, zjesz (biedronka, lidl) a nawet na jakiś ciuch Ci starczy raz na jakiś czas.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 11:21   #4932
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez stokrotka1404 Pokaż wiadomość
Aniu nie Ciebie mialam na myśli
Czy to przypadkiem nieTy założyłaś oryginalny wątek dla bezrobotnych? Podczytywałam trochę gdy szukałam pracy
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 11:25   #4933
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
A to już, wybacz, nie Twoja sprawa.

Pocieszę Cię - robię sporo nadgodzin, do tego studiuję podyplomowo, uczę się jednego języka, pomagam komuś w drugin, i dwa razy w tygodniu chodzę do fitness clubu. Dom, męża i życie towarzyskie również posiadam. I nic nikomu do tego

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Ja zadałam też inne pytanie, co ma napisać w CV osoba, która nie ma doświadczenia w pracy w sklepie, handlu jak wysyła CV na ogłoszenia z neta lub składa osobiście, gdy jest ogrom , setki podań, i część z nich ma to doświadczenia, aby chociaż na rozmowy była zapraszana. Czekam na rady Dziwiłam się skąd osoba pracująca studiująca podyplomowo ma tyle czasu na neta, w domu też są przecież jakieś obowiązki , a doba ma 24 h.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 11:28   #4934
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Czy to przypadkiem nieTy założyłaś oryginalny wątek dla bezrobotnych? Podczytywałam trochę gdy szukałam pracy
TAK to ja

Chyba jesteś jedyną osobą która mnie pamieta hihi
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 11:30   #4935
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Widocznie kierowniczka sklepu spożywczego była lepsza niż Ty.

Była bo miała doświadczenie, którego ja w sklepie nie mam,. Tak przynajmniej się dowiedziałam. Ja składam to wszystkich sklepów od długiego czasu. I ona i inne osoby z doświadczeniem w handlu też gdzież zaczynały swoją pierwszą pracę w sklepie, nie od razu miały doświadczenie, a teraz chcą tylko doświadczenie i nie dają szans na zdobycie pierwszej pracy w sklepie. Więc , gdzie my bezrobotni mamy zdobyć to doświadczenie w handlu, jak wszędzie w sklepie chcą z doświadczeniem. Do każdego odzieżowego piszą wymagane doświadczenie.

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2011-12-14 o 11:33
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 11:31   #4936
Palulina
Raczkowanie
 
Avatar Palulina
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 344
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Nowy rok-nowa nadzieja. Ja tak do tego podchodzę.
Ja też tak do tego podchodzę
A teraz idą święta, sylwester i mam w nosie wszystko inne
__________________
- magister już jest!
- staram się myśleć pozytywnie
- jestem z moim M. już 5 lat !



Palulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 11:52   #4937
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Nowy rok-nowa nadzieja. Ja tak do tego podchodzę.

ja sobie daję jeszcze wakacje do końca lutego
Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Była bo miała doświadczenie, którego ja w sklepie nie mam,. Tak przynajmniej się dowiedziałam. Ja składam to wszystkich sklepów od długiego czasu. I ona i inne osoby z doświadczeniem w handlu też gdzież zaczynały swoją pierwszą pracę w sklepie, nie od razu miały doświadczenie, a teraz chcą tylko doświadczenie i nie dają szans na zdobycie pierwszej pracy w sklepie. Więc , gdzie my bezrobotni mamy zdobyć to doświadczenie w handlu, jak wszędzie w sklepie chcą z doświadczeniem. Do każdego odzieżowego piszą wymagane doświadczenie.
Bzdura. Może u Ciebie tak jest u mnie nie. Doświadczenie jest wymagane na stanowiskach kierowniczych na reszcie niekonieczne.
I jeszcze jedno nie znam ani Ciebie ani osoby, która została przyjęta na ww. stanowisko, ale podejrzewam, że nie tylko doświadczenie się liczyło. Bo jeżeli na zwykłym forum jesteś wampirem energetycznym to obawiam się, że na żywo może być podobnie i najpierw popatrzyłabym na siebie obiektywnie i dopiero potem bawiła się w krucjatę pt. doswiadczenie zwłaszcza na pierwszych stanowiskach.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 11:55   #4938
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Ja zadałam też inne pytanie, co ma napisać w CV osoba, która nie ma doświadczenia w pracy w sklepie, handlu jak wysyła CV na ogłoszenia z neta lub składa osobiście, gdy jest ogrom , setki podań, i część z nich ma to doświadczenia, aby chociaż na rozmowy była zapraszana. Czekam na rady .
Skoro już nalegasz to powiem: ja aplikując do sklepu podkreslałam, że jestem ekonomistką a jądro zainteresowań ekonomii to biznes, a handel to biznes i obsługa klienta pozwala dobrze zrozumieć podstawy jego funkcjonowania. Również, że funkcjonowanie w strukturze sklepu daje możliwość kontaktu z klientem "wewnętrznym" - drugą ekspedientką, magazynem, kierownikiem. Tylko co z tego że podam gotową formułkę. Takie trochę twórcze myślenie musi pochodzić od kandydata, w przeciwnym razie dostaniesz inaczej sformułowane pytanie i klapa Zmiana w zyciu zaczyna się od zmiany w myśleniu.

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Dziwiłam się skąd osoba pracująca studiująca podyplomowo ma tyle czasu na neta, w domu też są przecież jakieś obowiązki , a doba ma 24 h.
Oj proszę Cię, jestem po prostu dobrze zorganizowana, i ile ja mam w domu tych obowiązków skoro nie mam dzieci, nie gotuję przecież codziennie ani nie sprzątam i we wszystkim pomaga mi mąż pół godziny dziennie na nastawienie prania czy zmywarki a w ogóle to nadal nie wiem co to ma do rzeczy....
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 11:57   #4939
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość

ja sobie daję jeszcze wakacje do końca lutego
A czemu tak, o ile można spytać?
Z ciekawości pytam


A co doświadczenia to niestety muszę sę zgodzić z tajkuną. U mnie też pojawiają się ogłoszenia do sklepu z - 2, 3 letnim doświadczeniem! Naprawdę. Czasem nie piszą ile, tylko wymagade doświadczenie. Lub mile widziane.

Tajkuna wpisz sobie jaką pracę wakacyjną na bazarku, wpisz w umiejętnościach obsługa kasy fiskalnej.

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Palulina Pokaż wiadomość
Ja też tak do tego podchodzę
A teraz idą święta, sylwester i mam w nosie wszystko inne
Moje święta będą mega mega skromne. A z sylwestra rezygnuję w tym roku, wszystko kosztuje.
Ty masz wycieczkę życia, więc ciesz się nią
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-14, 12:08   #4940
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Tylko nie wiem czy taką formułkę mogę wpisać w CV, raczej nie, część duża ogłoszeń jest przez neta, bez podania nazwy sklepu, sam adres mailowy, i nie zostaje zapraszana na rozmowy, z braku doświadczenia, więc nie wiem czy wpisanie formułki w CV pomoże. Nie mam jak nawet porozmawiać z pracodawcą bo nie wiem jaki się ogłasza, a jak składałam osobiście do sklepów to podania przyjmują osoby tam pracujące a nie właściciele i nie mam jak nawet takich rzeczy jak piszesz na rozmowach mówić, bo mnie od razu odrzucają jak wyśle CV.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 12:11   #4941
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
A czemu tak, o ile można spytać?
Z ciekawości pytam
hmm ponieważ do końca roku wiadomo, że nic sensownego się nie wyklaruje a zapewne od połowy stycznie znów będzie zwyżka ogłoszeń i rekrutacji więc jeśli ta zwyżka nie przyniesie oczekiwanych rezultatów to dalej będę szukać tylko już pracując na stacji benzynowej lub w markecie. A po drugie wyleczę się z zakupoholizmu, ale jestem kobietą więc już coś będzie trzeba sobie wiosennego sprawić a na to potrzebne są dodatkowe fundusze
Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
A co doświadczenia to niestety muszę sę zgodzić z tajkuną. U mnie też pojawiają się ogłoszenia do sklepu z - 2, 3 letnim doświadczeniem! Naprawdę. Czasem nie piszą ile, tylko wymagade doświadczenie. Lub mile widziane.
owszem piszą, ale rzeczywistość weryfikuje. Sama dziś byłam na rozmowie na stanowisko asystentki, gdzie wymagane były 3lata doświadczenia na ww.stanowisku najlepiej w kancelarii prawniczej. A jak się domyslasz moje doświadczenie w tej materii wynosi 0lat
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 12:11   #4942
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Tylko nie wiem czy taką formułkę mogę wpisać w CV, raczej nie, część duża ogłoszeń jest przez neta, bez podania nazwy sklepu, sam adres mailowy, i nie zostaje zapraszana na rozmowy, z braku doświadczenia, więc nie wiem czy wpisanie formułki w CV pomoże. Nie mam jak nawet porozmawiać z pracodawcą bo nie wiem jaki się ogłasza, a jak składałam osobiście do sklepów to podania przyjmują osoby tam pracujące a nie właściciele i nie mam jak nawet takich rzeczy jak piszesz na rozmowach mówić, bo mnie od razu odrzucają jak wyśle CV.
Sama sobie przeczysz,wcześniej żądałaś jakiejś formułki do wpisania w CV,a teraz?
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 12:15   #4943
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Tajkuna jak widzę powiększa grono swoich fanów wręcz wprostpropocjonalnie do ilości napisanych postów
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 12:17   #4944
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

a ja mam dziś beznadziejny dzień, od rana zebrało mi sie na płacz
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 12:19   #4945
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
Ale z Ciebie krzykacz Przypominasz mi połowę naszego rządu, którzy nic nie robią tylko toczą pianę z ust.
A wracając do meritum: mam wrażenie, że oczekujesz iż każdy potencjalny pracodawca będzie Ci się kłaniał i nabożnie dziękował za przyniesione aplikacje. Wyobraź sobie, że istnieje proces rekrutacyjny, który ma wyłonić najlepszego kandydata na dane miejsce pracy. Widocznie kierowniczka sklepu spożywczego była lepsza niż Ty.

taaa miliony a na szukanie pracy w małym mieście już nie? Pumas podała Ci kilka potencjalnych instytucji, gdzie pracę szybko się znajdzie typu stacja benzynowa co pozwoli sie utrzymać do czasu znalezienie normalnej pracy.

Nie wiem jak w Krakowie, ale wyobraź sobie że we Wrocławiu wyżyjesz: wynajmiesz pokój, zjesz (biedronka, lidl) a nawet na jakiś ciuch Ci starczy raz na jakiś czas.
w Krakowie też wyżyjesz, zależy tylko na jakim poziomie żyć się chce. Czy się chce wynająć pokój, kawalerke, czy mieszkanie.
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 12:21   #4946
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Czytam wasz wątek od pewnego czasu, bo sama szukam pracy ok 3 miesiące. I muszę powiedzieć, że zgadzam się z osobami które krytykują postawę roszczeniową i żal do całego świata za to że pracy nie ma. O pracę jest ciężko to fakt, trzeba się postarać żeby ją dostać. Ja jednak jestem nastawiona pozytywnie, na razie szukam takiej można powiedzieć "lepszej" pracy, ale za jakiś czas będę się łapała też tych mniej wymagających i dorywczych.
Moim zdaniem niektóre osoby tylko trwonią czas pisząc jak to jest źle, podając ciągle przykłady ile jest oosób bezrobotnych i nawet te super wykształcone mają problem. Można go poświęcić na coś innego, uczenie się języka czy jakieś bezpłatne szkolenia internetowe. A takie negatywne nakręcanie się do niczego nie prowadzi. Ja sama negatywnie odbieram osoby które ciągle tylko powtarzają, że się nie da, że nie można, bo bezrobocie rośnie.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 12:23   #4947
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

to sie nie martw ja tez, ale to chyba ten brak słońca dziś.
jeszcze w dodatku spac ni moglam i po 4 wkoncu zasnelam wiec jestem troche nieprzytomna

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
a ja mam dziś beznadziejny dzień, od rana zebrało mi sie na płacz
A jakiej Wy pracy oczekujecie? jakiejkolwiek czy jakieś konkretnej?
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 12:25   #4948
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Za pokój jeden kuzyn w krakowie płacił 700 zł bez opłat, drugi taki już daleki kuzyn 400 zł nie wiem od czego to zależy. Koleżanka ze studiów płaciła za kawalerkę ok 24 metry 1200zł bez opłat i mieszkali we dwoje w niej. Nie wiem ile na takich inwentaryzacjach itp płacą,żeby na to wszystko zarobić.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 12:26   #4949
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Za pokój jeden kuzyn w krakowie płacił 700 zł bez opłat, drugi taki już daleki kuzyn 400 zł nie wiem od czego to zależy. Koleżanka ze studiów płaciła za kawalerkę ok 24 metry 1200zł bez opłat i mieszkali we dwoje w niej. Nie wiem ile na takich inwentaryzacjach itp płacą,żeby na to wszystko zarobić.
I znowu wymówki i szukanie usprawiedliwienia,byle nie wyjeżdżać/nie wyprowadzać się/nie wysyłać podań.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 12:27   #4950
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: BEZROBOTNI łączmy się część 3

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Tylko nie wiem czy taką formułkę mogę wpisać w CV, raczej nie, część duża ogłoszeń jest przez neta, bez podania nazwy sklepu, sam adres mailowy, i nie zostaje zapraszana na rozmowy, z braku doświadczenia, więc nie wiem czy wpisanie formułki w CV pomoże. Nie mam jak nawet porozmawiać z pracodawcą bo nie wiem jaki się ogłasza, a jak składałam osobiście do sklepów to podania przyjmują osoby tam pracujące a nie właściciele i nie mam jak nawet takich rzeczy jak piszesz na rozmowach mówić, bo mnie od razu odrzucają jak wyśle CV.
Tak nie tak nie dobrze. Chyba warto spróbować???
Poza tym czemu nie?
Ja np pracowałam na czarno w sklepie przez 2 misiące, w cv zrobiłam z tego 4!!
Też nie mam doświadczenia, więc kombinuję. Przecież praca na czarno to też praca. Zawsze można też powiedzieć, że się w zastępstwie pracowało.

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość

owszem piszą, ale rzeczywistość weryfikuje. Sama dziś byłam na rozmowie na stanowisko asystentki, gdzie wymagane były 3lata doświadczenia na ww.stanowisku najlepiej w kancelarii prawniczej. A jak się domyslasz moje doświadczenie w tej materii wynosi 0lat
Niestety ja byłam ostatnio tylko na jeden rozmowie, z czego przyszło kobiecie 100CV.
Mi się nie zdarzyło żeby mnie zaprosili na rozmowę jak wymagali doświadczenia w ogłoszeniu(wsumie to w ogóle mnie ostatnio nei zapraszają). A czytali Twoje CV? Czy na miejscu się dowiedzieli, że nie masz doświadczenia?

Cytat:
Napisane przez szakal165 Pokaż wiadomość
a ja mam dziś beznadziejny dzień, od rana zebrało mi sie na płacz
Niestety są takie dni... Zajmij się czymś na siłę, aby tylko nie myśleć! Film, serial, książka.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2011-12-14 o 12:28
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.