Stosuję zdrową dietę i ćwiczę - dlaczego więc waga stoi w miejscu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-12, 08:48   #1
susie95
Raczkowanie
 
Avatar susie95
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 76

Stosuję zdrową dietę i ćwiczę - dlaczego więc waga stoi w miejscu?


Mam 168 cm. wzrostu i ważę prawie 71 kg.
Chciałam zrzucić z 5-6 kg, dlatego udałam się do dietetyka w celu ułożenia jadłospisu. Przykładowy dzień wygląda tak:

Śniadanie:
-Pasta z tuńczyka: 1 marchewka, 1 łodyga selera naciowego, 1/2 małej cebulki, 3 łyżki gęstego jogurtu, sok z cytryny, pieprz (podwójna porcja, druga na II przekąske)
- 1 kromka pieczywa z ziarnami
- 1 duży pomidor

II śniadanie:
- 1 mały jogurt naturalny (150g)
- 2 łyżki płatków owsianych
- 1/2 szkalnki świeżych truskawek

Przekąska:
- 1 średnie jabłko
- 1 średni grejpfrut

II przekąska:
- 1 kromka pieczywa z ziarnami
- pasta z tuńczyka
- sałata
- 1/2 średniej papryki

Obiado-kolacja
- Kurczak z orzechami nerkowca: filet z piersi kurczaka 300g, 1 woreczek brązowego ryżu, 1 mała czerwona papryka, 1 mała zielona papryka, 1 mała cebulka, garść orzechów nerkowca, szczypior, czosnek, sos sojowy, 1/2 cytryny, sezam

Do tego co dwa dni ćwiczę ok. 1,5 godziny na rowerku stacjonarnym, na najniższym obciążeniu + ok. 50 brzuszków.

A waga ani drgnie, chociaż na tej diecie jestem już trzeci tydzień :c Zdaje mi się nawet że trochę przytyłam, bo spodnie stały się trochę ciaśniejsze w biodrach. Oczywiście czasami zdarzac mi się zjeść jakiegoś cukierka czekoladowego albo rożka lodowego, ale jest to max. 2 razy w tygodniu i w bardzo małych ilościach.
Z tarczycą mam wszystko w porządku, więc to na pewno nie jej wina :P
susie95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 09:07   #2
katarzyniak
Rozeznanie
 
Avatar katarzyniak
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 909
Dot.: Stosuję zdrową dietę i ćwiczę - dlaczego więc waga stoi w miejscu?

dziwne rozłożenie, obiado-kolacja,... obiad to obiad, nie powinno się raczej ciężkiego posiłku zjadać na koniec dnia, ale może się mylę...
katarzyniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 09:19   #3
susie95
Raczkowanie
 
Avatar susie95
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 76
Dot.: Stosuję zdrową dietę i ćwiczę - dlaczego więc waga stoi w miejscu?

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
dziwne rozłożenie, obiado-kolacja,... obiad to obiad, nie powinno się raczej ciężkiego posiłku zjadać na koniec dnia, ale może się mylę...
tzn. od poniedziałku do piątku tą obiado-kolację zjadam o 20:00, ze względu na to że do 17 najczęściej siedzę w szkole, ale w weekendy i dni wolne ten posiłek zjadam ok. 14:00, zamiast przekąski, a przekąskę przenoszę na godzine 20.
susie95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 10:06   #4
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Stosuję zdrową dietę i ćwiczę - dlaczego więc waga stoi w miejscu?

Cytat:
Napisane przez susie95 Pokaż wiadomość
Mam 168 cm. wzrostu i ważę prawie 71 kg.
Chciałam zrzucić z 5-6 kg, dlatego udałam się do dietetyka w celu ułożenia jadłospisu. Przykładowy dzień wygląda tak:

Śniadanie:
-Pasta z tuńczyka: 1 marchewka, 1 łodyga selera naciowego, 1/2 małej cebulki, 3 łyżki gęstego jogurtu, sok z cytryny, pieprz (podwójna porcja, druga na II przekąske)
- 1 kromka pieczywa z ziarnami
- 1 duży pomidor

II śniadanie:
- 1 mały jogurt naturalny (150g)
- 2 łyżki płatków owsianych
- 1/2 szkalnki świeżych truskawek

Przekąska:
- 1 średnie jabłko
- 1 średni grejpfrut

II przekąska:
- 1 kromka pieczywa z ziarnami
- pasta z tuńczyka
- sałata
- 1/2 średniej papryki

Obiado-kolacja
- Kurczak z orzechami nerkowca: filet z piersi kurczaka 300g, 1 woreczek brązowego ryżu, 1 mała czerwona papryka, 1 mała zielona papryka, 1 mała cebulka, garść orzechów nerkowca, szczypior, czosnek, sos sojowy, 1/2 cytryny, sezam

Do tego co dwa dni ćwiczę ok. 1,5 godziny na rowerku stacjonarnym, na najniższym obciążeniu + ok. 50 brzuszków.

A waga ani drgnie, chociaż na tej diecie jestem już trzeci tydzień :c Zdaje mi się nawet że trochę przytyłam, bo spodnie stały się trochę ciaśniejsze w biodrach. Oczywiście czasami zdarzac mi się zjeść jakiegoś cukierka czekoladowego albo rożka lodowego, ale jest to max. 2 razy w tygodniu i w bardzo małych ilościach.
Z tarczycą mam wszystko w porządku, więc to na pewno nie jej wina :P
tę dietę układał dietetyk? mogę się mylić,ale dla mnie to za mało kalorii. ja też ćwiczę od 3 tygodni, na stepperze, 6 razy w tyg po 40-50 min, nie mam diety,jem racjonalnie i nie jestem głodna,ale słodycze sobie właśnie odpuściłam. schudłam 2kg
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 16:00   #5
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Stosuję zdrową dietę i ćwiczę - dlaczego więc waga stoi w miejscu?

Cytat:
Napisane przez susie95 Pokaż wiadomość
Mam 168 cm. wzrostu i ważę prawie 71 kg.
Chciałam zrzucić z 5-6 kg, dlatego udałam się do dietetyka w celu ułożenia jadłospisu. Przykładowy dzień wygląda tak:

Śniadanie:
-Pasta z tuńczyka: 1 marchewka, 1 łodyga selera naciowego, 1/2 małej cebulki, 3 łyżki gęstego jogurtu, sok z cytryny, pieprz (podwójna porcja, druga na II przekąske)
- 1 kromka pieczywa z ziarnami
- 1 duży pomidor

II śniadanie:
- 1 mały jogurt naturalny (150g)
- 2 łyżki płatków owsianych
- 1/2 szkalnki świeżych truskawek

Przekąska:
- 1 średnie jabłko
- 1 średni grejpfrut

II przekąska:
- 1 kromka pieczywa z ziarnami
- pasta z tuńczyka
- sałata
- 1/2 średniej papryki

Obiado-kolacja
- Kurczak z orzechami nerkowca: filet z piersi kurczaka 300g, 1 woreczek brązowego ryżu, 1 mała czerwona papryka, 1 mała zielona papryka, 1 mała cebulka, garść orzechów nerkowca, szczypior, czosnek, sos sojowy, 1/2 cytryny, sezam

Do tego co dwa dni ćwiczę ok. 1,5 godziny na rowerku stacjonarnym, na najniższym obciążeniu + ok. 50 brzuszków.

A waga ani drgnie, chociaż na tej diecie jestem już trzeci tydzień :c Zdaje mi się nawet że trochę przytyłam, bo spodnie stały się trochę ciaśniejsze w biodrach. Oczywiście czasami zdarzac mi się zjeść jakiegoś cukierka czekoladowego albo rożka lodowego, ale jest to max. 2 razy w tygodniu i w bardzo małych ilościach.
Z tarczycą mam wszystko w porządku, więc to na pewno nie jej wina :P
Ja bym nie jadła ryżu tak późno, w tygodniu bym wywaliła ryż itp z kolacji a dorzuciła po prostu więcej warzyw czy mięsa żeby się najeść, nie wiem co jeszcze mogę Ci poradzić Spróbuj przez kolejny tydzień w ten sposób, może to wystarczy? A ćwiczysz?
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 18:18   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Stosuję zdrową dietę i ćwiczę - dlaczego więc waga stoi w miejscu?

wedlug mnie dieta ma zbyt duzo kalorii, ale moge sie mylic... przykladowa obiado-kolacja ma sporo kalorii - po pierwsze orzechy, po drugie cala torebka ryzu, po trzecie sporo miesa. ja, bedac na diecie, jem np. 150g kurczaka gotowanego na parze, a do tego sporo surowek. najadam sie tym, a kalorii ma duzo mniej.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 09:05   #7
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Stosuję zdrową dietę i ćwiczę - dlaczego więc waga stoi w miejscu?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
wedlug mnie dieta ma zbyt duzo kalorii, ale moge sie mylic... przykladowa obiado-kolacja ma sporo kalorii - po pierwsze orzechy, po drugie cala torebka ryzu, po trzecie sporo miesa. ja, bedac na diecie, jem np. 150g kurczaka gotowanego na parze, a do tego sporo surowek. najadam sie tym, a kalorii ma duzo mniej.


Mnie tez zdziwiło 300 gr mięsa na 1 posiłek + orzechy.
Ile kalorii ma to w sumie na dobę to nie umiem policzyć.
Ilość kosmiczna. Zwłaszcza w świetle tego, ze WHO (IMO co by nie mówić to mają najrozsądniejsze podejście do standardowej diety i na dodatek poparte najszerzej zakrojonymi badaniami) apeluje od dawna, żeby nie jeść mięsa więcej jak po 100 gr max 3 razy w tygodniu.

A tu bach, 300 gr na 1 posiłek.
I tak codziennie? To daje ponad 2 kilo mięsa tygodniowo na same obiady !!!

Ja bym tyle w siebie w ogóle nie wepchnęła na raz i to jeszcze w towarzystwie orzechów, i dodatków typu cały woreczek ryżu i warzywa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 07:30   #8
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Stosuję zdrową dietę i ćwiczę - dlaczego więc waga stoi w miejscu?

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2012-11-18 o 14:14
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 07:40   #9
Saandrii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2
Dot.: Stosuję zdrową dietę i ćwiczę - dlaczego więc waga stoi w miejscu?

Dziewczyny, przecież nie trzeba liczyć kalorii, aby schudnąć. To jakiś mit!

Do autori: Czytałaś książkę dieta strefowa? Polecam! Tam możesz obliczyć, ile jedzenia potrzebujesz. Wystarczy poczytać, samemu wybrać to, co się lubi, nie męczyć się... i chudnąć. Powodzenia!

P.S. Po trzech dniach trudno mówić o efektach.
Saandrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.