Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-09, 19:55   #2941
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
to jeszcze poczekam mam nadzieję, że nie stracę wszystkich włosów z głowy do tej pory

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
No ale w sumie to dobieranie tabletek na podstawie badań to trochę mit... nikt nie przewidzi, jak dany organizm zniesie konkretną tabletkę.

Chodziło mi o to, że to nasz wybór, mamy też inne opcje, mniej ingerujące w nasze ciało Ja akurat nie przypominam sobie jakichś większych stresów związanych z prezerwatywą i mam zaufanie do tej metody chyba, że coś się z nią stanie- mnie się to na szczęście nie przytrafiło Pewnie jakbym się bała, że zajdę w ciążę przy prezerwatywach, to tego samego bałabym się przy hormonalnej antykoncepcji. W sumie, znam takie przypadki
ale przy regularnym braniu, bez niespodzianek (typu wymioty, biegunka) ?

ja i tak na sam koniec stosuję do hormonów prezerwatywę, bo nie lubię uczucia wyciekającej spermy no i jestem SPOKOJNA w 100%
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 09:13   #2942
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
t
ale przy regularnym braniu, bez niespodzianek (typu wymioty, biegunka) ?

ja i tak na sam koniec stosuję do hormonów prezerwatywę, bo nie lubię uczucia wyciekającej spermy no i jestem SPOKOJNA w 100%
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałaś (albo, czy ja się dobrze wyraziłam)- znam przypadki osób, które niesamowicie panikują przy antykoncepcji hormonalnej, bo tak strasznie boją się ciąży (ale w nią nie zaszły ). I to wtedy, gdy właśnie nie ma żadnych wymiotów, biegunki czy leczenia antybiotykami. Dla mnie to dziwne, żeby przy środkach antykoncepcyjnych robić co miesiąc test ciążowy...
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 11:41   #2943
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałaś (albo, czy ja się dobrze wyraziłam)- znam przypadki osób, które niesamowicie panikują przy antykoncepcji hormonalnej, bo tak strasznie boją się ciąży (ale w nią nie zaszły ). I to wtedy, gdy właśnie nie ma żadnych wymiotów, biegunki czy leczenia antybiotykami. Dla mnie to dziwne, żeby przy środkach antykoncepcyjnych robić co miesiąc test ciążowy...
faktycznie źle zrozumiałam

ja dla komfortu psychicznego i fizycznego ( ) razem z tżtem stosowaliśmy na sam koniec prezerwatywę i nigdy na myśl mi nie przyszło robić testu ciążowego. A właśnie nie czaję dziewczyn co biorą tylko tabletki anty i panikują jak im się krwawienie z odstawienia spóźnia o 1 dzień.

ja wolałam się nie schizować

jak ktoś twierdzi że ufa tabletkom na 100% to niech nie sieje paniki i się nie martwi, niby te kobiety takie pewne tych tabletek ale często się martwią o ewentualną możliwość zajścia w ciąże
__________________

Edytowane przez yes
Czas edycji: 2012-09-10 o 11:42
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 20:22   #2944
visiona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć!
Dziewczyny proszę o odpowiedź na moje pytanie, albo chociaż o jakąś radę, bo trochę nie wiem czy nie przesadzam ze stresowaniem się.
Nuva Ring biorę już czwarty miesiąc. Jak do tej pory wszystko jest w jak najlepszym porządku. Przed wyjęciem ostatniego (trzeciego) krążka dostałam lekkich plamień, po dwóch dniach od wyjęcia dostałam krwawienie z odstawienia.
Czy istnieje jakakolwiek szansa, że jestem w ciąży mimo wystąpienia tego krwawienia? Moim zdaniem było normalne, poprzedzone tylko dosyć dużymi skrzepami w pierwszych dniach po wyjęciu krążka. Pytam głównie dlatego, że wymiotowałam podczas okresu, cały jeden dzień spędziłam przez to w łóżku z niesamowitym bólem głowy i od tego czasu mój organizm nie może dojść do siebie . Dzisiaj był czwarty dzień od "zatrucia" a ja wciąż nie czuję się normalnie. Przeszkadza mi przede wszystkim uczucie ślinotoku, lekkiego, ale zawsze, co jest podobno jednym z wczesnych objawów ciąży oraz krótkie bóle głowy. Być może jest to związane ze zmianą hormonalną w związku z wyjęciem krążka na czas siedmiu dni, podobno to może mieć wpływ na takie samopoczucie.
Jestem wystraszona, bo wydaje mi się, że nie złamałam żadnej reguły korzystania z krążka, a z drugiej strony teraz już niczego nie jestem pewna.
Proszę o odpowiedź czy istnieje możliwość, że mimo wystąpienia krwawienia (podkreślam - normalnego) jestem w ciąży?
Dziękuję wyrozumiałym.
visiona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 21:12   #2945
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 999
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dzisiaj założyłam swój pierwszy krążek i zastanawiam się nad tym, jak powinien być umiejscowiony. W ulotce wygląda to tak jakby był nadal zgięty i wsunięty bardzo głęboko. Ja dzisiaj męczyłam się chyba z 20 minut i nie potrafię włożyć go tak żeby nadal był zgięty, od razu mi się rozprostowuje, a w dodatku jest pionowo i płytko, czuję go po włożeniu połowy palca. Powiedzcie mi, jak Wam udało się go umiejscowić? Czy wszystko powinno być ok przy założeniu takim jak mam? Boję się, że skoro jest tak płytko to będzie przeszkadzał w trakcie seksu, ale nie mogę dopchać go dalej... Już sama nie wiem, będę wdzięczna za odpowiedzi
RastaGirl89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-10, 21:38   #2946
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez RastaGirl89 Pokaż wiadomość
Dzisiaj założyłam swój pierwszy krążek i zastanawiam się nad tym, jak powinien być umiejscowiony. W ulotce wygląda to tak jakby był nadal zgięty i wsunięty bardzo głęboko. Ja dzisiaj męczyłam się chyba z 20 minut i nie potrafię włożyć go tak żeby nadal był zgięty, od razu mi się rozprostowuje, a w dodatku jest pionowo i płytko, czuję go po włożeniu połowy palca. Powiedzcie mi, jak Wam udało się go umiejscowić? Czy wszystko powinno być ok przy założeniu takim jak mam? Boję się, że skoro jest tak płytko to będzie przeszkadzał w trakcie seksu, ale nie mogę dopchać go dalej... Już sama nie wiem, będę wdzięczna za odpowiedzi
Jest ok Podczas seksu może się przesunąć trochę głębiej Swoją drogą, ja przez 2 tygodnie mam go głęboko, a później przez tydzień znacznie płycej. U mnie też się odgina od razu, to normalne
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 07:40   #2947
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 999
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Jest ok Podczas seksu może się przesunąć trochę głębiej Swoją drogą, ja przez 2 tygodnie mam go głęboko, a później przez tydzień znacznie płycej. U mnie też się odgina od razu, to normalne
Dziękuję bardzo za odpowiedź, uspokoiłaś mnie
RastaGirl89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 07:49   #2948
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez RastaGirl89 Pokaż wiadomość
Dzisiaj założyłam swój pierwszy krążek i zastanawiam się nad tym, jak powinien być umiejscowiony. W ulotce wygląda to tak jakby był nadal zgięty i wsunięty bardzo głęboko. Ja dzisiaj męczyłam się chyba z 20 minut i nie potrafię włożyć go tak żeby nadal był zgięty, od razu mi się rozprostowuje, a w dodatku jest pionowo i płytko, czuję go po włożeniu połowy palca. Powiedzcie mi, jak Wam udało się go umiejscowić? Czy wszystko powinno być ok przy założeniu takim jak mam? Boję się, że skoro jest tak płytko to będzie przeszkadzał w trakcie seksu, ale nie mogę dopchać go dalej... Już sama nie wiem, będę wdzięczna za odpowiedzi
Stosuję NR ponad 1,5 roku i jeszcze nie udało mi się wepchnąć go tak głęboko jak chciałam na początku (bo teraz się już tym wcale nie przejmuję), od razu się rozprostowuje, czuję go czasem po włożeniu kawałka palca (nawet nie połowy tak jak Ty ) , blisko wejścia pochwy, ale nigdy nie miałam z tego powodu problemów, nie wypadł, nie przeszkadza mi podczas współżycia, nie czuję go, po stosunku jest wepchnięty głębiej a potem i tak przesuwa się do przodu, tak mu chyba lepiej
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 09:06   #2949
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez visiona Pokaż wiadomość
Cześć!
Dziewczyny proszę o odpowiedź na moje pytanie, albo chociaż o jakąś radę, bo trochę nie wiem czy nie przesadzam ze stresowaniem się.
Nuva Ring biorę już czwarty miesiąc. Jak do tej pory wszystko jest w jak najlepszym porządku. Przed wyjęciem ostatniego (trzeciego) krążka dostałam lekkich plamień, po dwóch dniach od wyjęcia dostałam krwawienie z odstawienia.
Czy istnieje jakakolwiek szansa, że jestem w ciąży mimo wystąpienia tego krwawienia? Moim zdaniem było normalne, poprzedzone tylko dosyć dużymi skrzepami w pierwszych dniach po wyjęciu krążka. Pytam głównie dlatego, że wymiotowałam podczas okresu, cały jeden dzień spędziłam przez to w łóżku z niesamowitym bólem głowy i od tego czasu mój organizm nie może dojść do siebie . Dzisiaj był czwarty dzień od "zatrucia" a ja wciąż nie czuję się normalnie. Przeszkadza mi przede wszystkim uczucie ślinotoku, lekkiego, ale zawsze, co jest podobno jednym z wczesnych objawów ciąży oraz krótkie bóle głowy. Być może jest to związane ze zmianą hormonalną w związku z wyjęciem krążka na czas siedmiu dni, podobno to może mieć wpływ na takie samopoczucie.
Jestem wystraszona, bo wydaje mi się, że nie złamałam żadnej reguły korzystania z krążka, a z drugiej strony teraz już niczego nie jestem pewna.
Proszę o odpowiedź czy istnieje możliwość, że mimo wystąpienia krwawienia (podkreślam - normalnego) jestem w ciąży?
Dziękuję wyrozumiałym.
Zrób test. Tyle.
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 10:21   #2950
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Stosuję NR ponad 1,5 roku i jeszcze nie udało mi się wepchnąć go tak głęboko jak chciałam na początku (bo teraz się już tym wcale nie przejmuję), od razu się rozprostowuje, czuję go czasem po włożeniu kawałka palca (nawet nie połowy tak jak Ty ) , blisko wejścia pochwy, ale nigdy nie miałam z tego powodu problemów, nie wypadł, nie przeszkadza mi podczas współżycia, nie czuję go, po stosunku jest wepchnięty głębiej a potem i tak przesuwa się do przodu, tak mu chyba lepiej
Ja niestety próbowałam kochać się z krążkiem (przy różnym umiejscowieniu) i za każdym razem czułam.. tż z resztą też. No i wyjmuję na czas grzeszków
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 20:47   #2951
woman in black
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam Was drogie forumowiczki.
Ja również zaczęłam stosowanie nuvaringu, zobaczymy jak to będzie
narazie jest to mój drugi dzień, wcześniej stosowałam yasminelle, logest, kontracept i Evre i po wszystkim czułam sie beznadziejnie. Z krążkiem narazie jest w porządku
woman in black jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 15:34   #2952
LUKIEREK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 15
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam mam chyba problem miesiąc temu zaczęłam używać nuwa ring . Wszystko było ok . w trzkcie zachorowałam i brałam antybiotyk zabezpieczaliśmy sie dodatkowo .Po 3 tyg.wyjełam go a okresu z odstawienia nie ma jutro mija 14 dni jak wyjełam krążek .robiłam tast ciążowy i jest ujemny a okresu brak nowego krążka nie zakładałam ze stresu ,ze mogę być w ciąży . prosze o odpowiedz czy ktoś tak miał ,że nie dostał krwawienia wcale po 1 krążku czy to normalne
LUKIEREK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 17:35   #2953
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez LUKIEREK Pokaż wiadomość
Witam mam chyba problem miesiąc temu zaczęłam używać nuwa ring . Wszystko było ok . w trzkcie zachorowałam i brałam antybiotyk zabezpieczaliśmy sie dodatkowo .Po 3 tyg.wyjełam go a okresu z odstawienia nie ma jutro mija 14 dni jak wyjełam krążek .robiłam tast ciążowy i jest ujemny a okresu brak nowego krążka nie zakładałam ze stresu ,ze mogę być w ciąży . prosze o odpowiedz czy ktoś tak miał ,że nie dostał krwawienia wcale po 1 krążku czy to normalne
Ale tutaj nie raz o tym dziewczyny pisały, że tak, to normalne
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 20:23   #2954
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 999
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Czy któraś z Was podczas użytkowania nuva ringu, zwłaszcza w pierwszych miesiącach miała problemy z brzuchem jako skutek uboczny? Biegunki, wzdęcia, bóle, jadłowstręt? Obawiam się, że to co dzieje się ze mną od tygodnia, ma związek właśnie z ringiem. Nie wiem co mam teraz zrobić, utrzymująca się od tygodnia biegunka i inne wyżej wymienione problemy nie dają mi normalnie funkcjonować, ale wolałabym na razie nie rezygnować z tej metody...
RastaGirl89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 20:28   #2955
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez RastaGirl89 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was podczas użytkowania nuva ringu, zwłaszcza w pierwszych miesiącach miała problemy z brzuchem jako skutek uboczny? Biegunki, wzdęcia, bóle, jadłowstręt? Obawiam się, że to co dzieje się ze mną od tygodnia, ma związek właśnie z ringiem. Nie wiem co mam teraz zrobić, utrzymująca się od tygodnia biegunka i inne wyżej wymienione problemy nie dają mi normalnie funkcjonować, ale wolałabym na razie nie rezygnować z tej metody...
To normalne
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 20:35   #2956
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 999
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
To normalne
Może i normalne, ale naprawdę ciężkie do przeżycia... No nic, poczekam jeszcze jakiś czas, nie mam wyjścia. Dzięki za odpowiedź
RastaGirl89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 20:37   #2957
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez RastaGirl89 Pokaż wiadomość
Może i normalne, ale naprawdę ciężkie do przeżycia... No nic, poczekam jeszcze jakiś czas, nie mam wyjścia. Dzięki za odpowiedź
Jak nie przejdzie to zmień na tabletki czy plastry
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 20:43   #2958
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 999
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Jak nie przejdzie to zmień na tabletki czy plastry
Tabletki raczej nie są dla mnie, bo mam dość wrażliwy żołądek, a wtedy bałabym się, czy zdążyły się wchłonąć. Plastrów też wolałabym uniknąć, więc jednak liczę, że mój organizm przyzwyczai się do ringa...
RastaGirl89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 18:19   #2959
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cześć Dziewczyny, dawno się tu nie udzielałam, ale potrzebuję pomocy i liczę na Was

W sierpniu wyjęłam krążek i chciałam sobie zrobić "chwilę przerwy" od antykoncepcji (dziś wiem, że to błąd, mam już recepty na kolejne, przy najbliższej okazji będzie zainstalowany ). Dostałam okres jak należy no i nie włożyłam kolejnego krążka. Po ok 1,5 tyg po zakończeniu miesiączki dostałam plamienie które trwa do dziś, czyli jakieś 13 dni Nigdy nie miałam takiej sytuacji po odstawieniu jakiej kolwiek antykoncepcji i tu pytanie do was..normalne to ?? Co mam z tym zrobić, skoro nie przechodzi
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-16, 20:02   #2960
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Pierwsza doba z krążkiem za mną. Boję się trochę, ze się wysunie, ale skoro przezyl wyprawę na rolki to chyba nie jest źle. I jest niewyzuwalny. Tzn zdarza się ze cos mnie uwiera przez chwilę w sordku, ale czy to wina krążka?
__________________

jomic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 21:45   #2961
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, dawno się tu nie udzielałam, ale potrzebuję pomocy i liczę na Was

W sierpniu wyjęłam krążek i chciałam sobie zrobić "chwilę przerwy" od antykoncepcji (dziś wiem, że to błąd, mam już recepty na kolejne, przy najbliższej okazji będzie zainstalowany ). Dostałam okres jak należy no i nie włożyłam kolejnego krążka. Po ok 1,5 tyg po zakończeniu miesiączki dostałam plamienie które trwa do dziś, czyli jakieś 13 dni Nigdy nie miałam takiej sytuacji po odstawieniu jakiej kolwiek antykoncepcji i tu pytanie do was..normalne to ?? Co mam z tym zrobić, skoro nie przechodzi
IMHo niezbyt normalne, wiadomo organizm po hormonach może być trochę rozregulowany ale plamienie przez prawie 2 tyg. to jednak powód do niepokoju, wybierz się do ginekologa z tym koniecznie, prawdopodobnie jest to spowodowane niedoborem progesteronu radziłabym rozważenie dłuższego "urlpou" od antykoncepcji (ok.pół roku)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 22:54   #2962
woman in black
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej!
Właśnie minął tydzień, odkąd zaczęłam stosować pierścień.
nie zauważam żadnych skutków ubocznych, jest to niesamowite.
no może oprócz jednego, jestem jakaś bardziej płaczliwa..

ale ogólnie narazie polecam
woman in black jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 22:55   #2963
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez woman in black Pokaż wiadomość
ale ogólnie narazie polecam
środków hormonalnych się nie poleca, nigdy. to kwestia indywidualna.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 07:52   #2964
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Jak nie przejdzie to zmień na tabletki czy plastry
Mi się wydaje, że skoro przy NR pojawiają się problemy z żołądkiem, to przy tabsach czy plastrach byłoby jeszcze gorzej...
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 18:40   #2965
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 999
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że skoro przy NR pojawiają się problemy z żołądkiem, to przy tabsach czy plastrach byłoby jeszcze gorzej...
W sumie tak, w końcu z tego co wiem, NR ma mniej hormonów. Ale na razie jest w porządku, po równym tygodniu przeszło. Gorzej, że i tak nie mam z tego żadnego pożytku, ale to temat na inny wątek...
RastaGirl89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 18:55   #2966
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witam,
Mam pytanie. Dziś dostałam receptę na NR. Biorę YAZ i teraz mam pytanie kiedy przejsc na NR?
Lekarz powiedział że w pierwszym dniu krwawienia, na ulotce pisze po skończeniu tabletek placebo...
Krwawienie zazwyczaj mam na 3-ej tabletce placebo, co robić??

I jeszcze jedno gdzie w Krakowie najtaniej idzie kupić NR????
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 19:14   #2967
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, pomoże mi któraś ? Na prawdę nie wiem co mam robić...
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 21:03   #2968
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pomoże mi któraś ? Na prawdę nie wiem co mam robić...
Na pewno rada Viki Ci nie zaszkodzi
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 22:42   #2969
marylin_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 21
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Proszę powiedzcie mi kiedy ostatni raz mogę bezpiecznie uprawiać seks jeśli chcę przerwać używanie nuvaringu? Czy np. ostatni dzień 3tygodniowego cyklu będzie bezpieczny jeśli po tygodniu nie użyję nowego pierścienia? A może przedłużenie noszenia pierścienia do 4 tygodni będzie dobrym rozwiązaniem?

Edytowane przez marylin_
Czas edycji: 2012-09-17 o 22:46
marylin_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 07:17   #2970
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agnieszka k Pokaż wiadomość
Witam,
Mam pytanie. Dziś dostałam receptę na NR. Biorę YAZ i teraz mam pytanie kiedy przejsc na NR?
Lekarz powiedział że w pierwszym dniu krwawienia, na ulotce pisze po skończeniu tabletek placebo...
Krwawienie zazwyczaj mam na 3-ej tabletce placebo, co robić??
Ulotka strona 15: Jeśli dotychczas przyjmowany lek ma tabletki nie posiadające substancji czynnych, należy założyć krążek NAJPÓŹNIEJ ("najpóźniej" to nie znaczy "po skończeniu tabletek placebo") następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki nie zawierającej substancji czynnych.

Możesz więc założyć NR:
1) następnego dnia po ostatniej aktywnej tabletce,
2) każdego dnia brania tabletek placebo,
3) a najpóźniej kolejnego dnia po ostatniej tabletce placebo.
Na każdy z tych dni może nałożyć się krwawienie - może, ale nie musi. Ja bym się jednak krwawieniem nie sugerowała, bo to może być za późno - weź poprawkę, że będziesz z krążkiem czekać na krwawienie, a ono akurat w tym miesiącu się spóźni i będzie problem.

Ja brałam wcześniej Qlairę - miała 2 tabletki placebo - i ich nie wzięłam, tylko od razu założyłam krążek. Czytałam kilkakrotnie, że przy NR pierwsze krwawienie "lubi" się przedłużać, aby to zminimalizować warto pominąć przerwę/placebo, jak tak zrobiłam i krwawienie trwało normalnie.

Edytowane przez Annuar
Czas edycji: 2012-09-18 o 07:24
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.