Przedszkole czy zerówka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-22, 10:52   #1
ulkagp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 25

Przedszkole czy zerówka?


Witam!
Moja pięcioletnia córka już drugi rok uczęszcza do przedszkola niepublicznego. Córka jest dzieckiem bardzo nieśmiałym, trudno się aklimatyzuje, nie lubi nowości. Wyróżnia się wśród dzieci bardzo spokojnym zachowaniem, nie lubi hałasu ani tłumu. W tym roku mam dylemat, czy zostawić ja nadal w tym przedszkolu, czy posłać do bezpłatnej zerówki. Plusem zerówki jest brak kosztów oraz fakt, że córka poznałaby niejako szkolne życie. Być może z poznanymi w niej dziećmi poszłaby za rok do szkoły. Nie wiem jednak, czy jest sens zabierać dziecko z przedszkola tylko na rok? w 2013 jako 6latka pójdzie już do szkoły, więc nie ma możliwości by dłużej została w zerówce. Sama już nie wiem co dla niej będzie lepsze. Nie wiem co zrobić.
ulkagp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 11:07   #2
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Przedszkole czy zerówka?

ja zostawiam w przedszkolu. nie masz gwarancji ze ta sama grupa a nawet ze ktokolwiek bedzie szedl z corka do 1klasy. jesli finansowo ci nie jest zle - zostaw ja. za rok bedzie starsza, odwazniejsza moze, mysle ze lepiej sobie poradzi. moj to diabel wcielony ale tez mial poczatkowo problem z aklimatyzacja (zmienialisy przedszkole) wiec nie bede co roku robila mu ziany bo dzieciak nie wyrobi
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 12:39   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Przedszkole czy zerówka?

Przedszkole. Bez namysłu.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 15:35   #4
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Przedszkole czy zerówka?

Też bym zostawiła w przedszkolu
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 18:37   #5
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Przedszkole czy zerówka?

A ja bym posłała do zerówki,
bo sama chodziłam do zerówki.

Pamiętam jak ja poszłam do pierwszej klasy i wtedy dołączyło do nas dwoje dzieci, które nie chodziły do zerówki, siedzieli sami w ławkach.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 22:36   #6
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Przedszkole czy zerówka?

Ze względu na trudności córki z zaaklimatyzowaniem się w nowym miejscu dałabym ją do zerówki w szkole. Miałaby rok na zapoznanie się jako takie ze szkołą i może łatwiej już by weszła w pierwszą klasę.

U mnie przy zapisie dziecka do pierwszej klasy rodzic sam wybierał do jakiej nauczycielki chce zapisać dziecko. Możecie umówić się z innymi znajomymi mamami, aby zapisać razem dzieci do jednej klasy. Jeśli za dużo osób będzie do danej nauczycielki, to przy wpisywaniu dzieci na listę zaznaczyć dane osoby i obok napisać razem- aby mieli na uwadze, żeby te dzieci chodziły do jednej klasy. U mnie była właśnie taka możliwość i syn poszedł do jednej klasy z 6 innymi kolegami z zerówki (zerówkę miał w przedszkolu).

Edytowane przez truskawk_a
Czas edycji: 2013-02-22 o 22:39
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 10:39   #7
patiwwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 43
Dot.: Przedszkole czy zerówka?

a ja będę niepopularna i powiem : szkoła
tzn to akurat mój wybór dot. mojego dziecka. Prawda jest taka, że tylko Ty będziesz czuła co powinnaś zrobić, bo tylko Ty znasz swoje dziecko

myślę, że trzeba wziąć pod uwagę 2 czynniki:
1. rozwój dziecka
2. przygotowanie szkoły

Moja córka na pewno nie rozwinęła wszystkich "szkolnych " umiejętności w 100% ale wierzę w nią i wiem, że sobie poradzi

do przedszkola chodzi dopiero rok, ze względu na poprzednie choroby, teraz też dużo opuszcza niestety i nie ma aż takiej integracji z dziećmi.
Jednak potrafi się zaaklimatyzować, choć wiadomo, że nie jest łatwo dołączyć do zgranej grupy.

Uważam, że nie powinno się za wszelką cenę pilnować żeby dziecko w ogóle nie zmieniało środowiska, ta sama grupa ciągle... w końcu życie takie jest, że człowiek musi często wejść w nową rolę, z nowymi ludźmi. Nie zawsze jest to miłe i przyjemne, ale tak właśnie jest w życiu. Dziecko w nowej grupie też może poznać super przyjaciół.

No i szkoła do której się wybieramy jest super przygotowana na dzieci 6 letnie, zarówno pedagodzy są nastawieni na maluchy jak i cała infrastruktura łąznie z oddzielną dla nich toaletą więc jestem zadowolona. Niestety, wiadomo, że w naszym kraju takich szkół jest pewnie ułamek i to nieznaczny, choc mam nadzieję, że się mylę...

Pamiętajcie od przyszłego roku RODZICE NIE MAJĄ WYBORU!
patiwwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 11:22   #8
Aniusia_O
Raczkowanie
 
Avatar Aniusia_O
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 295
Dot.: Przedszkole czy zerówka?

Mam dokładnie taki sam problem- zastanawiam się czy przenieść syna z przedszkola, które mam daleko do zerówki którą mam pod nosem. I skłaniam się jednak ku tej zmianie. Przede wszystkim dziecko przyzwyczai się do nowego budynku, w którym będzie jednak dłużej, zaaklimatyzuje się już ze szkołą jako budynkiem, pozna coś innego. Poza tym bardzo często jest właśnie tak, że dzieci ze szkolnej zerówki są razem w klasie. Sama byłam dzieckiem z zerówki przedszkolnej i jak trafiłam do I klasy w szkole to źle się tam czułam, bo wszystkie dzieci się już znały właśnie z zerówki szkolnej. Ja jestem jednak za zerówką szkolną i chyba przeniosę dziecko.
__________________
Maksiu 05.07.2008- zdrowy synek
Aniołek +24.10.2009[*] 6tc poronienie samoistne
Aniołek +24.01.2011[*] 10tc puste jajo płodowe
Adaś i Szymek 17.04.2012- zdrowe chłopaki
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć
Aniusia_O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 15:00   #9
choleroza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 68
Dot.: Przedszkole czy zerówka?

Przedszkole zdecydowanie. Po co męczyć małą, jeśli to nie jest konieczne? Tym bardziej, że jest to niepubliczna placówka, wszystko można spokojnie pewnie załatwić. Znajoma też wybrała dla swojego syna prywatne przedszkole lublin i jest zadowolona - nie ma kłopotów z tym, żeby dziecko zostało dodatkowy rok.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-08-29 o 13:34 Powód: link
choleroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.