Psy - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-23, 12:59   #3931
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Rottie Pokaż wiadomość
To CZŁOWIEK ma być autorytetem, z którego zdaniem psy mają się liczyć. Szczerze nie rozumiem tego, że ktoś tego autorytetu wyrobić sobie nie potrafi. Ja miałam z tym ogromny problem z Iwanem, bo on dosłownie miał mnie w dupie, a jak coś mu się nie podobało to gryzł. Nie szuka kontaktu z ludźmi, do kobiet ma uraz i było mi naprawdę ciężko sprawić, by zaczął mnie szanować i uznawać za przewodnika.
Tu nie chodzi o wytykanie sobie, ale zdanie sobie sprawy z problemu. Jeśli psy nie potrafią zacząć się tolerować (bo nie mówmy do lubieniu się, wspólnych zabawach - ważne, żeby się tolerowały) to jest to w większości wina człowieka, który niewystarczająco dosadnie potrafi pokazać, że nie ma takich zachowań w domu.
Są też przypadki, gdy sobie przykładowy pan Kaziu dwa samce przykładowo molosów do domu przyprowadzi i ma problem, bo psy nie mogą się dotrzeć. Są ludzie, którzy dają sobie z takimi sytuacjami świetnie radę, bo MOŻNA, ale trzeba wiedzieć jak sobie ten autorytet wyrobić.
A też żeby go sobie wyrobić to nie tak hop siup, szczególnie, jeśli już się ma te braki. Kwestia partnerstwa i wyznaczenia psom granic, przynajmniej tak jest w moim przypadku.

U mnie jest tak, że na warczenie i inne groźby pozwalam - a niech sobie pokazują, na ile mogą sobie wzajemnie pozwolić. Ale gryzienia się nie ma, no bo nie no. JA na to nie pozwalam i nie ma na to miejsca.

Dobry behawiorysta może pomóc, jasne. Obejrzy zachowanie psów, podpowie, pokaże. Nic do stracenia, poza kasą

Właśnie problem w tym, że skoro autorka nie potrafi sobie poradzić z tym żeby psy jej słuchały, żeby miały ją za przewodnika to musi poszukać pomocy z zewnątrz. Co z tego że jej tak nagadamy, skoro ona dalej nie wie jak z nimi postępować, ktoś ją musi tego nauczyć po prostu.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 13:37   #3932
Rottie
Zadomowienie
 
Avatar Rottie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 739
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Właśnie problem w tym, że skoro autorka nie potrafi sobie poradzić z tym żeby psy jej słuchały, żeby miały ją za przewodnika to musi poszukać pomocy z zewnątrz. Co z tego że jej tak nagadamy, skoro ona dalej nie wie jak z nimi postępować, ktoś ją musi tego nauczyć po prostu.
Ja właśnie uważam, że trzeba nagadać, bo trzeba sobie zdać sprawę z problemu. Bez zlokalizowania źródła tego problemu za wiele się nie zdziała
A jeśli chodzi o pomoc, no to jak napisałam na końcu - behawiorysta może być, jeśli się samemu sobie nie radzi. Choć szczerze myślę, że dobry szkoleniowiec też mógłby dać radę, ale to trzeba psy pooglądać, by tak ocenić.
__________________
Każdy niech zobaczy tyle, na ile głęboko patrzy.
Rottie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 13:59   #3933
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Rottie Pokaż wiadomość
Ja właśnie uważam, że trzeba nagadać, bo trzeba sobie zdać sprawę z problemu. Bez zlokalizowania źródła tego problemu za wiele się nie zdziała
A jeśli chodzi o pomoc, no to jak napisałam na końcu - behawiorysta może być, jeśli się samemu sobie nie radzi. Choć szczerze myślę, że dobry szkoleniowiec też mógłby dać radę, ale to trzeba psy pooglądać, by tak ocenić.

Myślę że ona zdaje sobie sprawę że w zachowaniu psów leży też jej wina. Tylko po prostu myślę, że lepiej gdy się do kogoś zgłosi behawiorysta czy właśnie szkoleniowiec, który pokaże jak ona powinna na to reagować i jak ćwiczyć z psami. Bo jednak wychowanie psów od początku jest łatwiejsze niż reagowanie dopiero jak się na siebie rzucają, a skoro nie poradziła sobie wcześniej to myślę że teraz tym bardziej nie wie co ma robić. Szczególnie że w tej wypowiedzi było coś o tym, że nie wie czy rozdzielać psy czy zostawić i poczekać aż skończą walczyć.. Po tym jasne było dla mnie że autorka nie ma pojęcia co zrobić z tymi psami i sama sobie raczej nie poradzi.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 16:19   #3934
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

ja przede wszystkim nie rozumiem problemu z przyznaniem sie "to moja wina".

kiedy moj pies sral na rzadko, kiedy szlam pod prysznic, to jakos nie mialam problemu z tym, zeby sama przed soba przyznac sie, ze "you do it wrong".

gdybym sie nie przyznala, to dalej bym miala ten sam problem mimo ze kundel dawno jest dorosly i latem skonczy 3 lata.

taka jest prawda: zwykle zmienianie zachowania psa nalezy zaczac od zmiany wlasnego zachowania.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 16:44   #3935
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość

taka jest prawda: zwykle zmienianie zachowania psa nalezy zaczac od zmiany wlasnego zachowania.
... od zmiany wszystkich domowników


Przyczyną agresywnego zachowania zwierząt mogą być również problemy zdrowotne.

Dzisiaj oglądałam program 'kot z piekła rodem'. Był jeden bardzo agresywny kot, który gryzł właścicieli, ale tak ostro. Okazało się , że miał problemy z układem moczowym.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 16:49   #3936
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
ja przede wszystkim nie rozumiem problemu z przyznaniem sie "to moja wina".

kiedy moj pies sral na rzadko, kiedy szlam pod prysznic, to jakos nie mialam problemu z tym, zeby sama przed soba przyznac sie, ze "you do it wrong".

gdybym sie nie przyznala, to dalej bym miala ten sam problem mimo ze kundel dawno jest dorosly i latem skonczy 3 lata.

taka jest prawda: zwykle zmienianie zachowania psa nalezy zaczac od zmiany wlasnego zachowania.
Skąd wiesz że autorka postu ma z tym problem? Może wie że coś zrobiła źle, ale nie wie jak to zmienić. Ma chodzić i mówić całemu światu 'nie umiałam wprowadzić do domu nowego psa, jestem zła' i to coś da? Nic nie da, bo dalej nie wie co ma robić. Zgadzam się z tym, że główna zmiana w zachowaniu psów będzie spowodowana zmianą postawy właścicielki ale jeśli ktoś nie wie jak to zrobić to trzeba poszukać pomocy a nie mówić że się czegoś nie umiało zrobić.
Dalszej części Twojej wypowiedzi nie komentuje bo wydaje mi się tutaj zbędna.
Widać mamy inne poglądy, ja jestem za tym żeby osoby które nie potrafią poradzić sobie z psem szukały pomocy u innych, bo skoro nie umieją sobie poradzić to zwyczajnie nie wiedzą jak to zrobić i żeby zmienić swoje zachowanie trzeba wiedzieć jak.
Kończę wypowiedzi na ten temat, bo wydaje mi się to niepotrzebne.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 17:06   #3937
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
... od zmiany wszystkich domowników


Przyczyną agresywnego zachowania zwierząt mogą być również problemy zdrowotne.

Dzisiaj oglądałam program 'kot z piekła rodem'. Był jeden bardzo agresywny kot, który gryzł właścicieli, ale tak ostro. Okazało się , że miał problemy z układem moczowym.
a to juz niekoniecznie.
bardzo czesto to jedna osoba jest generatorem problemu.
w naszym przpadku to bylam tylko ja.

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Skąd wiesz że autorka postu ma z tym problem? Może wie że coś zrobiła źle, ale nie wie jak to zmienić. Ma chodzić i mówić całemu światu 'nie umiałam wprowadzić do domu nowego psa, jestem zła' i to coś da? Nic nie da, bo dalej nie wie co ma robić. Zgadzam się z tym, że główna zmiana w zachowaniu psów będzie spowodowana zmianą postawy właścicielki ale jeśli ktoś nie wie jak to zrobić to trzeba poszukać pomocy a nie mówić że się czegoś nie umiało zrobić.
Dalszej części Twojej wypowiedzi nie komentuje bo wydaje mi się tutaj zbędna.
Widać mamy inne poglądy, ja jestem za tym żeby osoby które nie potrafią poradzić sobie z psem szukały pomocy u innych, bo skoro nie umieją sobie poradzić to zwyczajnie nie wiedzą jak to zrobić i żeby zmienić swoje zachowanie trzeba wiedzieć jak.
Kończę wypowiedzi na ten temat, bo wydaje mi się to niepotrzebne.
chodzenie i mowienie nie wystarczy.
nalezy ZMIENIC swoje zachowanie, a nie lazic i o tym mowic.
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 17:20   #3938
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
chodzenie i mowienie nie wystarczy.
nalezy ZMIENIC swoje zachowanie, a nie lazic i o tym mowic.
Do tego cały czas zmierzam Tylko chodzi mi o to, że czasami potrzebny jest ktoś kto powie jak zmienić swoje zachowanie, bo czasami ludzie mając psa po prostu nie umieją z nim 'rozmawiać' i nie zdają sobie sprawy jak ważne jest ich zachowanie. Dlatego właśnie uważam, że dobry by był ktoś kto pomoże w tym przypadku zmienić zachowanie właścicielki, skoro ona nie ma pojęcia jak to zrobić.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 17:30   #3939
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: Psy

problem polega na tym, ze wiekszosc ludzi widzi problem w psie, a nie w sobie
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-23, 17:47   #3940
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez lapinne Pokaż wiadomość
problem polega na tym, ze wiekszosc ludzi widzi problem w psie, a nie w sobie
Też fakt, ale myślę że to się powoli zmienia na korzyść dla wszystkich zwierząt, których właściciele tak myślą
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 14:52   #3941
wrona88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 189
Dot.: Psy

Witam jestem tu nowa Od 2 tyg mam pinczera jest słodka jak cukierek ale nie moge poradzić sobie z jej sikaniem robi wszedzie!! Na szczescie z kupka poradziliśmy sobie. Jak ja nauczyc robic w jednym miejscu??? Na zewnatrz nie chce ja wypuszczac bo jest za zimno i sie boje
__________________
zaręczyny 1.05.2007r.
ŚLUB 20.07.2007r.
wrona88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 15:11   #3942
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez wrona88 Pokaż wiadomość
Witam jestem tu nowa Od 2 tyg mam pinczera jest słodka jak cukierek ale nie moge poradzić sobie z jej sikaniem robi wszedzie!! Na szczescie z kupka poradziliśmy sobie. Jak ja nauczyc robic w jednym miejscu??? Na zewnatrz nie chce ja wypuszczac bo jest za zimno i sie boje
Szczeniaka nie miałam od 7 lat Ale z moich doświadczeń wynika, że najważniejsze jest to żeby zobaczyć kiedy pies sika, najczęściej na pewno po spaniu, więc może wydziel jej specjalny kącik/matę i po spaniu od razu z nią tam chodź. Zabawiaj ją tam aż się nie wysika, za każde sikanie w wyznaczonym miejscu (jednym w domu) dawaj jakieś nagrody. Ale to tylko moja luźna opinia, moje się tak nauczyły dosyć szybko ale może ktoś zna lepszą metodę
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 15:32   #3943
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez wrona88 Pokaż wiadomość
Witam jestem tu nowa Od 2 tyg mam pinczera jest słodka jak cukierek ale nie moge poradzić sobie z jej sikaniem robi wszedzie!! Na szczescie z kupka poradziliśmy sobie. Jak ja nauczyc robic w jednym miejscu??? Na zewnatrz nie chce ja wypuszczac bo jest za zimno i sie boje
Ale czego się boisz? Możesz kupić jej ubranko. Weź ją w takie miejsce, gdzie wiesz, że sikają psy. Czując je, powinna zaznaczyć teren. Jak zrobi siku, daj jej smakołyk.
Poza tym rób to, co napisała inga21: po spaniu dawaj ją w wyznaczone miejsce.
Możesz jeszcze np. w łazience ustawić dużą kuwetę jak dla kotów i tam ją wkładać, ale to tylko dopóki nie zrobi się cieplej, żeby się nie przyzwyczaiła za bardzo.

Nie proponowałabym jej 'zabawiać' w sensie , że się z nią bawić dopóki się nie wysika, bo podczas zabawy będzie zapominać o sikaniu.

Poza tym, ile ma ?
Jest z hodowli/ od znajomych/ innego miejsca?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 16:01   #3944
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Ale czego się boisz? Możesz kupić jej ubranko. Weź ją w takie miejsce, gdzie wiesz, że sikają psy. Czując je, powinna zaznaczyć teren. Jak zrobi siku, daj jej smakołyk.
Poza tym rób to, co napisała inga21: po spaniu dawaj ją w wyznaczone miejsce.
Możesz jeszcze np. w łazience ustawić dużą kuwetę jak dla kotów i tam ją wkładać, ale to tylko dopóki nie zrobi się cieplej, żeby się nie przyzwyczaiła za bardzo.

Nie proponowałabym jej 'zabawiać' w sensie , że się z nią bawić dopóki się nie wysika, bo podczas zabawy będzie zapominać o sikaniu.

Poza tym, ile ma ?
Jest z hodowli/ od znajomych/ innego miejsca?
Chodziło mi o fakt, żeby nie uciekała z tego miejsca. Moje jak były male nie usiedziały w jednym miejscu i nie było mowy o tym żeby je tam przetrzymać. Ale może masz rację jak tylko będzie chciała tam stać i szybko sikać to nie ma potrzeby.
Jasne że najlepiej byłoby uczyć ją na ogrodzie/w parku czy gdziekolwiek na zewnątrz. Chyba że nie ma jeszcze szczepień.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 16:07   #3945
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Wrona88, to ja Ci poradzę tak:
-szczeniak sika po spaniu/jedzeniu/zabawie - więc po każdej z tych czynności mała na ręce i idziemy na podwórko; jak tam się wysiusia - chwalisz, dajesz smaczki, bawisz sie - traktujesz to tak, jakby Mount Everest zdobyła duuuużo entuzjazmu;
-nawet jeśli szczeniak nie ma jeszcze wszystkich szczepień to spokojnie możesz z nią wychodzić - ale w miejsca poza dużymi skupiskami psów i tego co po sobie zostawiają - dlatego ulubione miejsce do sikania całego osiedla raczej póki co odpuść;
-w domu za sikanie nie karć, nie ma też sensu wynosić malucha jak już nasika - więcej refleksu następnym razem
-spróbuj zauważyć, jakie zachowania poprzedzają sikanie - kręcenie sie, niespokojne chodzenie, wąchanie - u każdego psa może byc co innego, ale przy odrobinie uwagi zauważysz, co u Twojego świadczy o checi na siku - jak zauważysz -> psica pod pachę i na podwórko
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:16   #3946
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Nie ma to jak dobre rady od (póki co) 3 osób

klempaa najskładniej napisała o co chodzi
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 19:35   #3947
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

To jest kwestia Twojej wytrwałości i cierpliwości. Ona w końcu załapie o co chodzi, musisz jej po prostu pokazać. Psy nie są głupie, ale trzeba zanim powtarzać ćwiczenia czasami bardzo długo zanim załapią więc nie zniechęcaj się
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 20:08   #3948
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Psy

Widziałam że ktoś tu na wątku wrzucał zdjęcia bearded collie- jest z nami jakiś właściciel/osoba znająca rasę? Mogłaby napisać o nich coś więcej? Jak wygląda kwestia pielęgnacji- czy można je strzyc (zwłaszcza podwozie)?

Koleżanka szuka psa dla siebie, bardzo jej się one spodobały ale przeraża ją pielęgnacja.

Jest jakiś mniejszy odpowiednik bearded collie?
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-26, 20:17   #3949
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
To jest kwestia Twojej wytrwałości i cierpliwości. Ona w końcu załapie o co chodzi, musisz jej po prostu pokazać. Psy nie są głupie, ale trzeba zanim powtarzać ćwiczenia czasami bardzo długo zanim załapią więc nie zniechęcaj się
A cierpliwość się opłaci

I jeśli psu zdarzy się za jakiś czas nasikać w domu, nie karz jej i nie bij. To najgorsze, co można zrobić.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 02:46   #3950
Rottie
Zadomowienie
 
Avatar Rottie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 739
Dot.: Psy

Kundle moje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _IGP4978.jpg (71,7 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _IGP5007.jpg (36,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _IGP5046.jpg (39,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _IGP5003.jpg (76,1 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _IGP5099.jpg (56,1 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _IGP5265.jpg (53,2 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _IGP5342.jpg (41,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _IGP5269.jpg (90,1 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _IGP5276.jpg (96,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _IGP5206.jpg (44,9 KB, 8 załadowań)
__________________
Każdy niech zobaczy tyle, na ile głęboko patrzy.
Rottie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 08:58   #3951
zammia
Przyczajenie
 
Avatar zammia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 28
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez Rottie Pokaż wiadomość
Kundle moje
Witam wszytkich na wątku,
no muszę skomentować - zdjęcie nr 6 mistrzostwo świata
zammia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 09:42   #3952
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Psy

Rottie,
piękne stadko
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 09:50   #3953
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Psy

Rottie - super foty


Byłam dzisiaj z Majlem na ściągnięciu szwów. Zdjęte, gładko poszło. Zaszczepiłam go od razu.

Wybieram się z Melmanem :

- szczepienie
- te wymioty
- badanie moczu
- badanie krwi
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 10:19   #3954
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Psy

Dziewczyny, orientujecie się może czy mogę wykąpać psiaka, który jest prawie 3 tygodnie po sterylce?
Moja psina jest brudna deczko, a nie wiem, czy kąpielą jej jakoś nie zaszkodzę.

Mam dobry szampon (Beaphar dla ras długowłosych).
Blizna wygląda dobrze, goi się, jest różowa.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 10:21   #3955
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Psy

Po takim czasie oczywiście że tak szczególnie, że cięcie się dobrze goi
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 10:46   #3956
gohs
Zakorzenienie
 
Avatar gohs
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 5 710
Dot.: Psy

Cześć Wam Rzadko piszę, ale czytam Was w miarę regularnie

Psinek mój wczoraj sobie chyba lekką krzywdę zrobił Nie wiem nawet kiedy, ale w każdym razie jak zeskakuje z kanapy/łóżka i jak się rozpędzi za bardzo to zaczyna lekko piszczeć... Nie jest to jakiś straszny lament no ale widzę, że nie czuje się komfortowo i coś ją boli. Nie kuleje ani nic, no ale jednak się martwię

I jeszcze mam pytanko do Agabil, jak tam Twoja hawanka?? Nie kołtuni się, jak często czeszesz? Bo nasza ma trochę sajgon na przednich łapach i pod brodą, ale staram się jej to wyczesywać, tyle że mam wrażenie że to takie błędne koło

A tu już po czesaniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3257.jpg (109,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3255.jpg (100,3 KB, 15 załadowań)
__________________
gohs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 11:01   #3957
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, orientujecie się może czy mogę wykąpać psiaka, który jest prawie 3 tygodnie po sterylce?
Moja psina jest brudna deczko, a nie wiem, czy kąpielą jej jakoś nie zaszkodzę.

Mam dobry szampon (Beaphar dla ras długowłosych).
Blizna wygląda dobrze, goi się, jest różowa.
Mój wet twierdzi, że kąpanie po sterylce czy innych zabiegach (oczywiście już po ściągnięciu szwów) jest nawet wskazane. Psiak jednak nie ma dostępu do rany, co jest równoznaczne z tym że się nie myje a po zabiegu zawsze mogą być jakieś bakterie i mówi że lepiej wykąpać. To też jest dobre dla tej rany, bo jak będzie wszystko utrzymane w czystości to szybciej się wygoi.
Moją kąpałam kilka dni po ściągnięciu szwów i nic jej nie było Na brzuch nie używałam szamponu, tylko samą wodą jej przemyłam ranę i okolice żeby trochę oczyścić.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 11:15   #3958
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Moją kąpałam kilka dni po ściągnięciu szwów i nic jej nie było Na brzuch nie używałam szamponu, tylko samą wodą jej przemyłam ranę i okolice żeby trochę oczyścić.
Brzuch i łapki samą wodą to płuczemy kilka razy dziennie, bo jak pies przychodzi z dworu to jest taki zabłocony, że wygląda jak potwór z bagien
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 14:13   #3959
Gosiaczek2507
Zadomowienie
 
Avatar Gosiaczek2507
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry ( Śląskie)
Wiadomości: 1 919
GG do Gosiaczek2507
Dot.: Psy

witam mam pytanie gdybyście miały wybierać psa dla siebie pomiędzy sznaucerem miniaturowym a jack russel terierem ktorego byście wybrały?? mam dom z ogrodem i kota więc nie wiem który byłby lepszy??
__________________
moja stronka

blog

http://tworczoscgosiaczka.blogspot.com/
Gosiaczek2507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 17:40   #3960
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Psy

Cytat:
Napisane przez gohs Pokaż wiadomość
Cześć Wam Rzadko piszę, ale czytam Was w miarę regularnie

Psinek mój wczoraj sobie chyba lekką krzywdę zrobił Nie wiem nawet kiedy, ale w każdym razie jak zeskakuje z kanapy/łóżka i jak się rozpędzi za bardzo to zaczyna lekko piszczeć... Nie jest to jakiś straszny lament no ale widzę, że nie czuje się komfortowo i coś ją boli. Nie kuleje ani nic, no ale jednak się martwię

I jeszcze mam pytanko do Agabil, jak tam Twoja hawanka?? Nie kołtuni się, jak często czeszesz? Bo nasza ma trochę sajgon na przednich łapach i pod brodą, ale staram się jej to wyczesywać, tyle że mam wrażenie że to takie błędne koło

A tu już po czesaniu
jestem taaaka piękna Twoja to prawdziwa królewna
moją musiałam codziennie szczotkować a i tak zaczęły pojawiać się dredy przy samej skórze. Kupiłam grzebień greyhound i szczotkę Mars za gruba kasę a i tak to nic nie dawało, zresztą strasznie niewygodnie mi się czesze tą szczotką
Ponieważ zdecydowaliśmy się na sterylizację i nie chciałam Kudła męczyć czesaniem, kupiłam maszynkę Moser 1245 i po prostu ja obcięłam. Słyszałam ze w przypadku takiego włosia jak ma moja, czyli puszystego, wełnistego, może się ono poprawić po kilku strzyżeniach.
Moja już po strzyżeniu, sterylizacji Myślę by przed latem ją jeszcze raz przystrzyc bo to wygoda bez porównania. I choć tęsknię za jej długimi włoskami to teraz nie ma stresu, czeszę ją raz na kilka dni, raz na tydzień.
Zresztą odkąd moje stado się powiększyło Lilly tym bardziej nie była chętna na czesanie
Pierwsza fota jeszcze długie kłaki, druga- przystrzyżona nożyczkami (krzywo) reszta już po strzyżeniu maszynką - łapki i korpus króciutkie, głowa dłuższa, kita nieruszona

Juliette, moja dzień po Twojej była sterylizowana, jutro ją kąpię
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 553272_4516010131449_473270394_n.jpg (74,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 59764_4520219316676_592520095_n.jpg (95,0 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2004_4623117649070_1519916155_n.jpg (110,2 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 64778_4623117329062_1298355366_n.jpg (133,0 KB, 14 załadowań)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.