Studia w wieku 23 lat?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-09, 19:25   #1
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199

Studia w wieku 23 lat??


Mam poważny dylemat. Otóż, studiuję administrację dziennie. Licencjat z tego kierunku skończę, kiedy będę miała 23 lata. Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy iść na magisterkę z administracji, czy zacząć dziennie kolejny kierunek. Zamarzyło mi się prawo dzienne. Tylko czy jest sens? To całe 5 lat i do tego aplikacja... Nie wiem czy zrobiłabym dobrze. Doradźcie, proszę
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 19:46   #2
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cześć . Może powiedz najpierw, skąd u Ciebie to zainteresowanie prawem? Czy ciągnie się już latami, czy dopiero niedawno Cię natchnęło? I powiedz też, co chciałabyś robić w życiu (chodzi mi oczywiście o sprawy zawodowe)?

5 lat to sporo, no i tak jak zauważyłaś - dochodzą jeszcze te aplikacje. No i jeśli zechcesz zostać sędzią i zostaniesz nim to pamiętaj, że nie możesz wykonywać jakiejkolwiek pracy, tylko musisz czekać na zatrudnienie w branży.

Jeśli jesteś pewna, że prawo Cię kręci i że chciałabyś być prawnikiem, na dodatek masz czas i pieniądze - jak najbardziej, idź . Ale jeśli idziesz przez widzimisię czy chwilowy kaprys, to moim zdaniem mija się z celem - zmarnowane 5 lat życia.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 20:03   #3
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Można to tak nazwać, że od dawna o tym myślałam, tylko matura nie poszła po mojej myśli i stwierdziłam, że administracja też będzie w sumie dobrym kierunkiem. Z pieniędzmi to tak nie bardzo, na razie utrzymuję się ze stypendium socjalnego, ale kiedy mi już nie będzie przysługiwało, muszę znaleźć jakąś pracę. Zastanawiam się nad tym prawem, ale mama uświadomiła mi, że ciężko będzie to wszystko pogodzić, jeśli np. pojawi się dziecko. A po 30 roku życia już trudniej się starać o dziecko. Jestem trochę rozdarta w sobie.
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 20:13   #4
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
Mam poważny dylemat. Otóż, studiuję administrację dziennie. Licencjat z tego kierunku skończę, kiedy będę miała 23 lata. Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy iść na magisterkę z administracji, czy zacząć dziennie kolejny kierunek. Zamarzyło mi się prawo dzienne. Tylko czy jest sens? To całe 5 lat i do tego aplikacja... Nie wiem czy zrobiłabym dobrze. Doradźcie, proszę
absolutnie nie ma sensu.



Atak powanie, to rób co chcesz. 23 lata tonie krok do emerytury. Jak szkoda ci czasu na naukę, to sobie odpuść.

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
Można to tak nazwać, że od dawna o tym myślałam, tylko matura nie poszła po mojej myśli i stwierdziłam, że administracja też będzie w sumie dobrym kierunkiem. Z pieniędzmi to tak nie bardzo, na razie utrzymuję się ze stypendium socjalnego, ale kiedy mi już nie będzie przysługiwało, muszę znaleźć jakąś pracę. Zastanawiam się nad tym prawem, ale mama uświadomiła mi, że ciężko będzie to wszystko pogodzić, jeśli np. pojawi się dziecko. A po 30 roku życia już trudniej się starać o dziecko. Jestem trochę rozdarta w sobie.
Planujesz dziecko w najblizszym czasie?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 20:13   #5
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

N-ty wątek w gruncie rzeczy o tym samym.

Odpowiedź jest bardzo prosta. Interesuje Cię prawo? Czujesz, że to jest to? Jeśli tak, plus wiesz, że będziesz żałować za 10 lat, jeśli nie pójdziesz, to nie ma się nad czym zastanawiać. Pomyśl sobie o ludziach, którzy mają po pięćdziesiąt parę lat i są wiecznie jęczący i sfrustrowani, bo dwadzieścia lat temu machnęli ręką i się na coś nie zdecydowali. Na mnie to zawsze działa motywująco

Ja Cię w każdym razie zachęcam do spróbowania Młoda dziewczyna jesteś, oczywiście, że jest sens.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 21:01   #6
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

ajah, nie planuję dziecka w najbliższym czasie, ale przeliczając sobie to wszystko, wiadomym jest, że skończyłabym aplikację po trzydziestce. Oprócz prawa ewentualnie brałabym pod uwagę opcję skończenia magistra z administracji i potem jakiś kierunek pokroju ekonomia zaocznie. Może to byłoby rozsądniejsze. Nie wiem sama.

Edytowane przez chocolada
Czas edycji: 2013-06-09 o 21:04
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 21:09   #7
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
ajah, nie planuję dziecka w najbliższym czasie, ale przeliczając sobie to wszystko, wiadomym jest, że skończyłabym aplikację po trzydziestce. Oprócz prawa ewentualnie brałabym pod uwagę opcję skończenia magistra z administracji i potem jakiś kierunek pokroju ekonomia zaocznie. Może to byłoby rozsądniejsze. Nie wiem sama.
ze mną na aplikacji są osoby i koło 50stki
poza tym średni wiek aplikanta radcowskiego rozpoczynającego aplikację to 28 lat więc jeżeli to Cię kręci to próbuj
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 21:20   #8
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Naprawdę 28 lat? To znaczy, że ludzie generalnie robią sobie przerwę, czy po prostu nie dostają się na aplikację od razu?
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 21:30   #9
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Nie wszyscy od razu dostają się na prawo tam gdzie chcą, nie wszyscy gładko przechodzą rok po roku na samych studiach, stąd pewnie większość opóźnień
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:07   #10
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Może powiedz najpierw, skąd u Ciebie to zainteresowanie prawem?
To Ty nie wiesz, że administracja i prawo to właściwie...pokrewne kierunki?
Na administracji jest dużo prawa...

Cytat:
Odpowiedź jest bardzo prosta.
Nawet bardzo.
Ma już 23 lata, a prawo to w chwili obecnej - beznadziejny rynek, w dodatku sytuacja pogarsza się z roku na rok.
Zanim same studia skończysz to już będzie fatalnie - nie warto ( chyba, że chcesz przedłużać sobie dzieciństwo aż do 30-tki ).

Sugerowałbym jakieś podyplomówki + praca, ewentualnie zaoczne I stopnia + praca, o stacjonarnych to już nawet nie myśl.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:21   #11
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Ma już 23 lata, a prawo to w chwili obecnej - beznadziejny rynek, w dodatku sytuacja pogarsza się z roku na rok.
Zanim same studia skończysz to już będzie fatalnie - nie warto ( chyba, że chcesz przedłużać sobie dzieciństwo aż do 30-tki ).

Sugerowałbym jakieś podyplomówki + praca, ewentualnie zaoczne I stopnia + praca, o stacjonarnych to już nawet nie myśl.
Oho, znawca wrócił. Wyluzuj z tym demotywowaniem. W sumie to dlaczego siedzisz na kobiecym forum, zamiast kuć materiał na szkolenia i podyplomówki, i to w typowo sesyjnym okresie?

Jeśli kogoś stać na dłuższą naukę, to pozostaje tylko życzyć powodzenia. Ale zwijający się z zawiści frustraci byli, są i będą Nie warto zwracać uwagi.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 22:29   #12
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Jeśli kogoś stać na dłuższą naukę, to pozostaje tylko życzyć powodzenia.
No właśnie - nauka, nauka...a praca to potem z nieba spadnie?
Dziwnym trafem powtarzasz ciągle "nauka", rozumiem że praca to już nieważna nie?

Cytat:
Nie warto zwracać uwagi.
No oczywiście, że nie warto - co z tego, że rynek prawniczy jest zapchany i nieliczni dają sobie rade.
Niech traci kolejne lata.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:31   #13
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
No właśnie - nauka, nauka...a praca to potem z nieba spadnie?
Dziwnym trafem powtarzasz ciągle "nauka", rozumiem że praca to już nieważna nie?
Ciągle?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
No oczywiście, że nie warto - co z tego, że rynek prawniczy jest zapchany i nieliczni dają sobie rade.
Niech traci kolejne lata.
Ile znasz osób po prawie?

Nie wspomnę, że nie uzyskałam odpowiedzi na pytanie
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:39   #14
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Niech traci kolejne lata.
To znaczy, że na administracji traciłam tylko czas??
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 22:56   #15
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
To znaczy, że na administracji traciłam tylko czas??
To bardzo mizerny kierunek, w dodatku masówka.
Oczywiście nie oznacza, to że skazuje Cię to na bezrobocie, ale...robiłaś chociaż coś przez te 3 lata - poza studiowaniem?
Jeżeli nie, to będzie bardzo ciężko...no chyba, że masz koneksje w urzędach.
Ale urzędasy to raczej kiepską robotę mają, no chyba że kierownicze stanowiska...do których ciężko się dopchać.

Cytat:
Nie wspomnę, że nie uzyskałam odpowiedzi na pytanie
A wiesz, że mógłbym zadać identyczne?
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-06-09 o 22:59
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:17   #16
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Nie napisałam, że skończyłam administrację, kończę dopiero pierwszy rok. I tak, zamierzam robić coś oprócz studiowania. Myślałam o jakimś stażu.
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:32   #17
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
Nie napisałam, że skończyłam administrację, kończę dopiero pierwszy rok. I tak, zamierzam robić coś oprócz studiowania. Myślałam o jakimś stażu.
Oh wybacz, źle odczytałem.
W sumie nie wiem po co napisałaś, że "licencjat skończę w wieku 23" lat, prościej byłoby po prostu napisać że kończysz I rok.
Poza tym - 19 czy 20 lat, to żadna różnica - przecież niektórzy są po technikach.

Ogółem można coś robić aby było lepiej...ale wiesz.
Nie ma za dobrych opcji po administracji po prostu, na twoim miejscu poszukałbym konkretniejszego kierunku.
Prawo nie jest dobrą alternatywą.

Aczkolwiek mając konkretny plan, coś też z tą administracją możesz zdziałać, z tym że lepsze opcje typu - "skarbówka", są raczej dla ludzi po finansach, więc nadal tak...bez szału.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-06-09 o 23:33
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:41   #18
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Napisałam tak bo planuję skończyć ten licencjat i co do tego zdania nie zmienię, ale nie wiem co dalej.

A według Ciebie co jest tą lepszą opcją??
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 23:48   #19
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
Napisałam tak bo planuję skończyć ten licencjat i co do tego zdania nie zmienię, ale nie wiem co dalej.

A według Ciebie co jest tą lepszą opcją??
Kierunki ekonomiczne lub techniczne.
Jeżeli już muszą być humanistyczne - niszowe filologie.
No i oczywiście dla wybranych...medycyna.

Jak żadne z powyższych - zostaje Ci prawo ( co prawda jak mówiłem - kiepska opcja, ale trudno o lepszą w tej kategorii ), z tym że tutaj będzie harówka...bo żeby mieć konkretną robotę - musisz brać się za prawo podatkowe, a to już elita, chyba nawet wskazany jest FiR/ekonomia jako II fakultet ( aczkolwiek niekoniecznie ).

Robota po tym jest bardzo konkretna, za konkretne pieniądze, ale jak mówiłem...to bardzo ciężki temat i można rzec "elitarna specjalizacja" ( bardzo mało osób z uprawnieniami ).
W dodatku masz ogromną konkurencje - więc ciężko Ci będzie sobie z tym poradzić.
No zostaje też dyplomacja...ale tu musisz znać obowiązkowo jakiś język, oprócz angielskiego...oba w stopniu biegłym.
Zalecane te trudniejsze.
A konkurują tam, nie tylko prawnicy.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 00:38   #20
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Wiadomo, że na prawie trzeba się uczyć, ale ja właśnie w tym celu poszłabym na ten kierunek, a nie po to, żeby mieć wyłącznie papierek. Nie rozumiem dlaczego mówisz o prawie i administracji jak o najgorszym z możliwych wyborów życiowych. Znam osoby po prawie, które są bardzo zadowolone z tego, co robią po studiach ba, nawet znam ludzi po administracji którzy znaleźli pracę w zawodzie i nie narzekają.
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 09:05   #21
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
Wiadomo, że na prawie trzeba się uczyć, ale ja właśnie w tym celu poszłabym na ten kierunek, a nie po to, żeby mieć wyłącznie papierek. Nie rozumiem dlaczego mówisz o prawie i administracji jak o najgorszym z możliwych wyborów życiowych. Znam osoby po prawie, które są bardzo zadowolone z tego, co robią po studiach ba, nawet znam ludzi po administracji którzy znaleźli pracę w zawodzie i nie narzekają.
Autorko, a czemu nie poprawisz matury i nie spróbujesz dostać się na studia za rok?
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 11:36   #22
chocolada
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 199
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Po prostu szkoda mi tego roku na administracji. Poprawiałabym maturę dopiero w 2014 roku, więc to już 2 lata stracone, bo wtedy byłabym na drugim roku- to już lepiej skończyć tą administrację. Poza tym poszłam na studia po roku przerwy po maturze.
chocolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 11:50   #23
kitten92
Rozeznanie
 
Avatar kitten92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 652
Studia w wieku 23 lat??

Autorko, nad czym sie zastanawiasz! Kij z tym, ze Politechnika nigdy nie była Twoim marzeniem, nieistotne jest tez to, ze możesz czuć sie niepewnie w przedmiotach ścisłych. TYLKO POLITECHNIKA da Ci prace w tym kraju. Żadne inne administracje, prawa, czy inne głupoty.

A tak serio? Zaczyna mnie juz smieszyc ta nagonka na przedmioty humanistyczne. O ile jest to prawda, ze obecnie jest na rynku przesyt wszelkich magistrów, to nie wiem, skąd w głowach ludzi bierze sie wnioskowanie "a contrario" ze w takim razie po studiach związanych z naukach scislymi znajda prace na mur beton. Taka mała dygresja z mojej strony, musiałam gdzieś dać upust swoim emocjom .

Jeśli juz teraz masz wątpliwości co do słuszności wyboru kierunku, to zle rokuje. Ja na Twoim miejscu probowalabym dostać sie na prawo za rok. Sama jestem na II roku i widzę,ze wiele przedmiotów pokrywa sie z administracja, z tym, ze po prawie możesz zrobić aplikacje. Nie wiem, czy w Twoim docelowym mieście tez jest taka możliwość, ale czasem można po ukończeniu magisterki z administracji pójść na 2,3-letnie studia prawnicze. Myślałas o tym?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kitten92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 13:25   #24
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez kitten92 Pokaż wiadomość
Autorko, nad czym sie zastanawiasz! Kij z tym, ze Politechnika nigdy nie była Twoim marzeniem, nieistotne jest tez to, ze możesz czuć sie niepewnie w przedmiotach ścisłych. TYLKO POLITECHNIKA da Ci prace w tym kraju. Żadne inne administracje, prawa, czy inne głupoty.

A tak serio? Zaczyna mnie juz smieszyc ta nagonka na przedmioty humanistyczne. O ile jest to prawda, ze obecnie jest na rynku przesyt wszelkich magistrów, to nie wiem, skąd w głowach ludzi bierze sie wnioskowanie "a contrario" ze w takim razie po studiach związanych z naukach scislymi znajda prace na mur beton. Taka mała dygresja z mojej strony, musiałam gdzieś dać upust swoim emocjom .

Jeśli juz teraz masz wątpliwości co do słuszności wyboru kierunku, to zle rokuje. Ja na Twoim miejscu probowalabym dostać sie na prawo za rok. Sama jestem na II roku i widzę,ze wiele przedmiotów pokrywa sie z administracja, z tym, ze po prawie możesz zrobić aplikacje. Nie wiem, czy w Twoim docelowym mieście tez jest taka możliwość, ale czasem można po ukończeniu magisterki z administracji pójść na 2,3-letnie studia prawnicze. Myślałas o tym?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Własnie Niech każdy idzie tam, gdzie sa jego zainteresowania, inaczej zmarnuje sobie życie Autorko- jeśli tylko chcesz pracować jako prawnik (itp) idź Zawsze możesz zacząc własny biznes w zawodzie o którym marzysz

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-06-10 o 13:27
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 13:35   #25
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Autorko a może idź na prawo wieczorowo już od października, zrób licencjat z administracji, a po nim przenieś się na dzienne prawo? Może nawet Ci jakieś przedmioty pozaliczają.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 14:13   #26
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
Mam poważny dylemat. Otóż, studiuję administrację dziennie. Licencjat z tego kierunku skończę, kiedy będę miała 23 lata. Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy iść na magisterkę z administracji, czy zacząć dziennie kolejny kierunek. Zamarzyło mi się prawo dzienne. Tylko czy jest sens? To całe 5 lat i do tego aplikacja... Nie wiem czy zrobiłabym dobrze. Doradźcie, proszę
Masz w rodzinie prawników ? Bo jeśli nie to lepiej nie idź, szkoda czasu.....
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 14:18   #27
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

podstawowe pytanie - stać cię na życie do 30stki bez własnych dochodów ew. z dochodów ze stypendiów (o co będzie ciężko) lub z pracy na umowa zleceniach w weekendy?

powiem tak - rób co chcesz - ale ja bym się nigdy nie zdecydowała na takie życie w takim wieku bo dla mnie byłby to osobisty dramat a przy okazji jak coś nie wyjdzie to zostaniesz z palcem w nocniku bez poważnego doświadczenia zawodowego i bez większy perspektyw na coś więcej niż najniższa krajowa

myślę, że takie bimbanie to jest dla ludzi którzy maja pasje i ich na tą pasję stać

a nie rozważałaś studiów zaocznych/wieczorowych? można wtedy normalnie pracować, normalnie zarabiać i jedno z drugim pogodzić - bo tylko taka opcja jest moim zdaniem rozsądna jeżeli bardzo chcesz
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:09   #28
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Autorko, nad czym sie zastanawiasz! Kij z tym, ze Politechnika nigdy nie była Twoim marzeniem, nieistotne jest tez to, ze możesz czuć sie niepewnie w przedmiotach ścisłych. TYLKO POLITECHNIKA da Ci prace w tym kraju. Żadne inne administracje, prawa, czy inne głupoty.
Politechnika daje sporo szanse ( a niektóre wydziały jak EiTI na PW, WML na WAT - to niemal pewniaki, elektryczny na PWr też nawet, nawet ), czego nie dają humanistyczne.
Napewno nie prawo i administracja - to kiepskie opcje, no chyba że ktoś jest hardcorem i bierze się za prawo podatkowe...ale to jest ścisła elita - coś jak aktuariusze, których w Polsce jest około 200.
A prawo rocznie studiuje...hmm jakoś ponad 30 tysięcy?
Zostają też kierunki ekonomiczne, medyczne i niszowe humanistyczne ( czyli nie takie masówki jak prawo ) - ogółem sporo dobrych opcji.

A ta gadka "nie interesowałeś się, będzie kiepski inżynier", jest nic nie warta.
Co z tego, że kiepski - na utrzymanie ruchu, go wezmą, a humanistę to gdzie?
Uważasz, że Tesco to lepsza opcja?
Zresztą dziwnym trafem, faktycznie - osoby, które poszły na polibudę w celach zarobkowych...teraz na tym zarabiają.

A teorie o pasji ( co w 90% przypadków jest bujda + na pasji rzadko da się zarabiać, wręcz sporadycznie ), to właśnie wymyślili, pokrzywdzeni przez reala rynku humaniści.
No, ale nikt wam nie kazał się pchać, na kierunki "gier i zabaw", na które każdego roku idzie 30 tysięcy osób, albo więcej.

Cytat:
myślę, że takie bimbanie to jest dla ludzi którzy maja pasje i ich na tą pasję stać
Z pasji przeważnie nie da się wyżyć...

Cytat:
Własnie Niech każdy idzie tam, gdzie sa jego zainteresowania, inaczej zmarnuje sobie życie
Kolejny raz - bujdy.
Spoko dziwnym trafem, to wszystkich "interesują", te najprostsze kierunki, z maksymalnie przesyconym rynkiem.

Przypadek?
Nie sądzę.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:59   #29
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Masz w rodzinie prawników ? Bo jeśli nie to lepiej nie idź, szkoda czasu.....
A skąd ta pewność? Znam osoby bez prawników w rodzinie i na rynku radzą sobie doskonale.
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 17:19   #30
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Studia w wieku 23 lat??

Cytat:
Napisane przez chocolada Pokaż wiadomość
Można to tak nazwać, że od dawna o tym myślałam, tylko matura nie poszła po mojej myśli i stwierdziłam, że administracja też będzie w sumie dobrym kierunkiem. Z pieniędzmi to tak nie bardzo, na razie utrzymuję się ze stypendium socjalnego, ale kiedy mi już nie będzie przysługiwało, muszę znaleźć jakąś pracę. Zastanawiam się nad tym prawem, ale mama uświadomiła mi, że ciężko będzie to wszystko pogodzić, jeśli np. pojawi się dziecko. A po 30 roku życia już trudniej się starać o dziecko. Jestem trochę rozdarta w sobie.
No coś Ty, przecież jest mnóstwo par, które decydują się na dziecko po 30., a nawet 40. roku życia! Poza tym, sama pewnie wiesz, że przy odpowiednim zabezpieczeniu taka wpadka jest mało prawdopodobna . Z pieniążkami, hmm, kwestia już trudniejsza. Ciężko pracować na studiach dziennych, a na tak trudnych jak medycyna tym bardziej.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.