Wyszczuplenie problematycznych ³ydek i ud przy bardzo szczup³ej sylwetce - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubi± aktywno¶æ fizyczn± i chc± spaliæ zbêdne kalorie. Wejd¼, poznaj ¶wiat fitnessu i ró¿ne rodzaje aktywno¶ci fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-11-17, 23:17   #1
moonsparkle
Przyczajenie
 
Avatar moonsparkle
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 27
Question

Wyszczuplenie problematycznych ³ydek i ud przy bardzo szczup³ej sylwetce


Hej, mam pewien problem i chcia³abym ¿eby kto¶ mi doradzi³ co z nim zrobiæ Mam 17 lat, wa¿ê 51 kg przy wzro¶cie 166 cm, moje wymiary to 76-60-86 czyli do¶æ ma³e, za to moje nogi s± nieproporcjonalnie wiêksze w porównaniu do górnej czê¶ci cia³a. Obwód moich ud wynosi w prawym 52 cm, w lewym 50 cm, za to ³ydka ma a¿ 36-37cm. O ile uda mi tak bardzo nie przeszkadzaj±, choæ wola³abym ¿eby by³y mniejsze, to ³ydki stanowi± dla mnie ogromny problem. Nawet gdy wa¿y³am 6 kg wiêcej ni¿ teraz ich rozmiar by³ bardzo podobny, mo¿e nieznacznie wiêkszy. Na pocz±tku my¶la³am ¿e to miê¶nie s± tak zbite, ale w sumie moje ³ydki nie s± mocno twarde, wiêc mam w±tpliwo¶ci. Moim celem jest wyszczuplenie ud i ³ydek ale nie wiem jak siê za to zabraæ. Nie zale¿y mi na generalnym schudniêciu, ale w sumie nie mia³abym nic przeciwko gdyby tak siê sta³o. Ogólnie zale¿y mi na zmniejszeniu obwodów nóg. Je¶li chodzi o aktywno¶æ ruchow±, to biegam 3-5 razy w tygodniu po 5 km i dodatkowo je¿d¿ê w te same dni od 40 min do 1,5h na rowerze stacjonarnym. Zanim zrobi³o siê zimno zamiast roweru stacjonarnego je¼dzi³am codziennie normalnym miejskim do szko³y i z powrotem, w sumie 10 km. W zale¿no¶ci od tygodnia zdarza mi siê np. biegaæ wiêcej, ale za to nie je¼dziæ w ogóle na rowerze. Oczywi¶cie s± te¿ tygodnie, gdy mam mniej czasu, mniej siê ruszam, ale nie ma tygodnia, ¿ebym nie mia³a jakiej¶ formy ruchu. W wakacje chodzi³am na zajêcia fitness ale æwiczenia grupowe nie przypad³y mi do gustu. Poza tym jestem na diecie wegañskiej tzn. nie jem miêsa, ryb, nabia³u, jajek, miodu i innych produktów pochodzenia zwierzêcego. Nie jem tak¿e glutenu, soi, olejów i cukrów rafinowanych ani prawie ¿adnych produktów przetworzonych. Oliwy z oliwek i olejów te¿ nie spo¿ywam, t³uszcze czerpiê z niepra¿onych migda³ów, orzechów, pestek dyni, awokado itp. Jem bardzo, ale to bardzo du¿o warzyw, w tym tak¿e tych zielonych li¶ciastych. Pijê 1-1,5l wody dziennie, wiem, ¿e powinno siê wiêcej, ale nie lubiê siebie zmuszaæ. Nie sma¿ê niczego, wszystko gotujê na parze, piekê lub spo¿ywam na surowo. Wiêkszo¶æ ¿ywno¶ci któr± kupujê jest ekologiczna. Dla tych sceptycznych co do zdrowotno¶ci weganizmu - zawsze upewniam siê ¿e codziennie mój jad³ospis zawiera wystarczaj±c± ilo¶æ bia³ka, ¿elaza i wapnia. Robiê regularnie badania i wszystkie wyniki s± idealne. Mam bardzo dobr± przemianê materii i jestem ogólnie ca³kowicie zdrowa. Zatem co mog³abym zrobiæ ¿eby wyszczupliæ uda i ³ydki, gdy bieganie i rower nie dzia³aj±? Czy æwiczenia si³owe by pomog³y? Czy nie spowodowa³yby one zwiêkszenia obwodu? A mo¿e co¶ w rodzaju pilatesu albo stretchingu? Zdajê sobie sprawê ¿e mój problem mo¿e komu¶ wydawaæ siê ¶mieszny, ale moje nogi s± moim jednym, ale naprawdê du¿ym ¼ród³em kompleksu i mocno psuj± mi samoocenê. Ci co maj± kompleks na punkcie ma³ych piersi mog± sobie je powiêkszyæ, a ja nie mam pomys³u co mogê z moimi nogami zrobiæ
moonsparkle jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-18, 11:24   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomo¶ci: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Wyszczuplenie problematycznych ³ydek i ud przy bardzo szczup³ej sylwetce

Albo masz taki typ sylwetki i niewiele da siê z tym zrobiæ bez wysuszenia reszty
albo proporcje w diecie jednak nie s± optymalne
albo masz niski poziom hormonu wzrostu
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
By³o smaszno, a jaszmije smukwijne
¦widrokrêtnie na zegwniku wê¿a³y,
Peliczaple sta³y smutcholijne
I zb³±kinie ryko¶wist±ka³y.
10 P¯
Rzabba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-08-27, 20:23   #3
MartaMaria
Wtajemniczenie
 
Avatar MartaMaria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 2 446
Dot.: Wyszczuplenie problematycznych ³ydek i ud przy bardzo szczup³ej sylwetce

Podbijam ten temat, bo mam podobny problem.
Wzrost i wymiary nóg mam podobne jak Autorka, 165 cm wzrostu, 52 kg, uda 52 cm, ³ydki na dole, przy kostce mam bardzo szczup³e, ale wy¿ej to ok 36 cm, co mi przeszkadza.
Chcia³abym odchudziæ ³ydki, ew. je ujêdrniæ, bo nie mam wyrobionych miê¶ni.

Nogi mam szczup³e, nie przeszkadzaj± mi, ³ydki z boku, od zewnêtrznej strony te¿ wygl±daj± ok, ale gdy przyjrzê siê nodze z boku, od wewn±trz to górna czê¶c ³ydki wygl±da wed³ug mnie zbyt okr±g³o

Je¿d¿ê na rowerze, ok 100 km tygodniowo, zazwyczaj na ¶rednim obci±¿eniu. Poza tym dla nóg nie robiê niestety nic. Zreszt± po sezonie, jak co roku, z roweru tak¿e rezygnujê na te kilka miesiêcy.

Czy æwiczenia typu przysiady, rowerek pomog± mi schudn±æ w ³ydkach, czy wyrobi± miê¶nie?
MartaMaria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.