Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 cz.IX - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Kolejna część naszego wątku będzie nosiła nazwę:
Siatki na porodówke szykujemy bo naszych Bobasów na dniach oczekujemy 0 0%
listopadowo-grudniowe mamusie 2013 0 0%
Już położna na mnie krzyczy, że porodzik sobie życzy! 1 1,75%
Wszystkie w stresie tu żyjemy, torby nasze pakujemy 0 0%
Idzie jesień, za nią zima- czas porodów się zaczyna! 16 28,07%
Tu łóżeczko, tam przewijak- wnet nadejdzie wielka chwila! 1 1,75%
Brzuch- jak beczka, nogi-kłody... Której dziś odejdą wody? 29 50,88%
Spakuj torbę,kąpiel weź, czas na porodówkę już tyłek wieźć. 1 1,75%
Złota jesień,śnieżna zima czas porodów się zaczyna 8 14,04%
Jesień w pełni,zima za pasem niedługo mama będzie się cieszyć bobasem 1 1,75%
Głosujący: 57. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-24, 15:30   #2371
domii29
Zakorzenienie
 
Avatar domii29
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10 572
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

A co mi tam, macie jeszcze dwa
Teraz Was zamęczę

Edytowane przez domii29
Czas edycji: 2014-03-19 o 18:37
domii29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:32   #2372
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

domii- jak macie cieplo w domu? Te czapeczke to lepiej zdjac, tym bardziej, ze maly zawiniety w rozek. Lepiej malego nie przegrzewac. Sliczny jest'!
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:34   #2373
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez Dzastin08 Pokaż wiadomość
Mogę Ci frytki podesłac
OOOOOOOOOO jaa biorę
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:36   #2374
babku
Zadomowienie
 
Avatar babku
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 159
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez kyte Pokaż wiadomość
Mam kolejne pytanie: Kupiłyście może ceratkę pod prześcieradełko do łóżeczka?Chciałam kupić w rossmanie ale niestety w moim nie ma:/
Ja kupiłam taką http://allegro.pl/ochraniacz-na-mate...521977762.html. Wydaje się fajna, ma gumki więc nie będzie się ściągać. Ale czy dziecko nie poci się na takim czymś, to ja nie wiem
Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
przepraszam ale musialam to pokazac , i mojego Tz tez dzis od drzwi uswiadomie http://www.youtube.com/watch?v=1ajKwKnnEes
Ojjj
Pokaże mężowi jak wróci

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
1000zł za test ciążowy pozytywny? spoko gdybym miała go to bym sprzedała

mam pytanie z serii głupich gdzie będziecie trzymały kombinezony itp? gdzieś razem z resztą ciuszków? Bo ja mam tyle kombinezoników i tych innych że one to mo zajmują 2 szuflady w komodzie a nie chciałabym ich tam trzymać bo mogłabym na coś innego przeznaczyć te szuflady
Z tymi testami, to można by niezły interes zrobić
A kombinezony trzymam w szafie, bo też mam ich strasznie dużo. Ostatnio koleżanka była w lumpku i dzwoni jaki to piękny kombinezon ma zamiar mi kupić. Była lekko zawiedziona jak powiedziałam jej ile już mam

Cytat:
Napisane przez Kabriela Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie i wreszcie wiem ile waży moja AGATKA....uwaga uwaga....

ARIGATA WAŻY 2200 g i jest w pełni zdrowa i piękna jak to powiedział pan doktor.
za wagę i za ułożenie malutkiej
babku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:36   #2375
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
A co mi tam, macie jeszcze dwa
Teraz Was zamęczę
Jaaaaaki on śliczny i w cale nie widać że malutki taki bardzo, chyba dobrze przybiera na wadze
a to co wskazane i zakazane to w wolnej chwili możesz wrzucić
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:38   #2376
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez lubieolowki Pokaż wiadomość
Nie przejmuj się kompletnie takim babskiem. Też miałam styczność z super lekarką - byłam w chyba 15. tyg. i brzuch mi się strasznie spiął i nie chciał puścić, więc pojechaliśmy do prywatnej lecznicy (bo najbliżej). Wchodzimy do gabinetu, babka pyta na jakim etapie jestem to jej mówię, że 15. tydzień, a ta na mnie wielkie oczy i z tekstem "To co się pani tak wypina?! Ja myślałam, że to już końcówka ciąży!". Dobra, wiem, że jakoś super płaściutkiego brzucha nigdy nie miałam, ale bez przesady... Potem na fotelu mnie bada i brzuch ogląda i mówi, że nie ma pojęcia po co ja się tak wypinam. To jej odpowiedziałam, że ja zawsze miałam odstający brzuch i bluzki luźne noszę... A ta chamsko chwyciła za mój (no niestety ;p) tłuszczyk i mówi "No w sumie to ma pani rację, bo tu samo sadło jest". Mnie po prostu zatkało jak nie wiem i jej się tam rozryczałam, bo zrobiło mi się tak na maksa przykro...
Już nie mówiąc o tym, że czułam się jakbym niepotrzebnie przyszła i ona miała do mnie o to wąty (nie żeby dostawała za to kupę kasiory w prywatnej lecznicy...). W każdym razie Kubuś na USG w ogóle nie chciał jej się pokazać i cały czas się wiercił tak, że nawet go nie mogła zmierzyć, więc się ucieszyłam, że niemiły dla niej, bo ona niemiła dla mamusi xD A i tak malucha obejrzałam jak fikał, więc na pewno miał się dobrze
Trochę jej się głupio zrobiło jak zobaczyła, że się popłakałam i jak założyłam bluzkę to z tekstem "No może ma pani rację z tą bluzką. Taka luźna..."

Także potrafią być wredne babska z zerowym wyczuciem...
Żeby było śmieszniej wklejam swój "końcowo-ciążowy" brzuch wg tej lekarki, który tak straaaaaaaasznie wypinałam w 19. tyg.
No rzeczywiście wypinałaś brzuch

Cytat:
Napisane przez Dzastin08 Pokaż wiadomość
Mówicie o Dzidzuś balsam do prania czy do płukania?
I ten i ten pięknie pachnie ,nawet nie wiem czy nie tak samo

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
Na ananas trzeba uwazac , szczegolnie ten swiezy . Nasila skurcze podobno - choc ja juz po takiej herbatce i wiesiolku nie powinnam w to wierzyc :P

za tygodnie ..



Jak juz i tak masz , to naszykuj sobie gdzies z boku wrazie czego .. Lepiej miec za wczesnie spakowane niz za pozno
Ja mialam Liste nad przewijakiem przywieszona tak wrazie czego , zeby mi szybko poszlo albo Tz wiedzial co do reklamowki wrzucic ..

Woow. Pochwal sie . Jaki laktator ?


Moj brat tez golabki z golebiami kojarzyl i nie chcial jesc. Mama mowila mu ze to sa zawijance i lepiej mu smakowalo

Mam dokladnie taki sam zamiar . Jesli bedzie chciala , bede dawala jej smoczek . Siostrzency mojego TZ smoczkow nie mieli bo wypluwali i bardzo sie zloscili.


Co za baba
Zawsze sie zastanawiam ze tacy ludzie wybieraja takie zawody ?
Trzeba bylo zostac motorniczym - glupie babsko ..
Pewnie nie pamietacie , ale ja tez mialam taka polozna. Mialam wtedy 8 kg na plusie a ona o malo mnie nie zabila , zjechala ze moje dziecko bedzie chore , bo 4 kg dziecko to chore dziecko a glupie polki sie ciesza ze maja duze dzieci Na szczescie juz na nia nie trafilam - mam nadzieje ze porodu nie bedzie odbierala


Miki miala posiew z pochwy ? Na paciorkowca ?
Nie jestem pewna.
Na paciorkowca pobierają z obydwu dziurek

Trele słyszałam jeszcze o ostrych przyprawach,spróbuj podobno działają na wywołanie

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
się okaże

to był wymaz z odbytu na paciorkowca, z pochwy nie robią na paciorkowca, ale mi robili biocenozę pochwy
Ostatnio pobierała ginka mojej przyjaciółce właśnie z pochwy.
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:38   #2377
Lilith890502
Zakorzenienie
 
Avatar Lilith890502
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 3 824
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
A co mi tam, macie jeszcze dwa
Teraz Was zamęczę
__________________
My

Szczęście to sposób patrzenia na świat

Daniel
Lilith890502 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 15:40   #2378
nasturcja7667
Zadomowienie
 
Avatar nasturcja7667
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 650
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
No rzeczywiście wypinałaś brzuch



I ten i ten pięknie pachnie ,nawet nie wiem czy nie tak samo


Na paciorkowca pobierają z obydwu dziurek

Trele słyszałam jeszcze o ostrych przyprawach,spróbuj podobno działają na wywołanie

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------


Ostatnio pobierała ginka mojej przyjaciółce właśnie z pochwy.
Z pochwy pobierają chyba na tego GBS, prawda?
nasturcja7667 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:42   #2379
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez nasturcja7667 Pokaż wiadomość
Pytanie z cyklu głupich: mrozicie gołąbki surowe czy już ugotowane/upieczone? Bo podobno i tak i tak można, a ja nie wiem jak lepiej
Właśnie nad tą kwestią ostatnio się zastanawiałam.

Będę mrozić surowe bo boję sie że takie ugotowane i póżniej zamrożone i znowu wyjęte i podgotowane się rozwalą.

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez maomami Pokaż wiadomość
My z mamą w sumie już ugotowane bo później po wyciągnięciu mniej roboty
A nie rozwalają się?
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:46   #2380
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez babku Pokaż wiadomość

Widzę, że nie tylko ja wymyślam sobie takie głupoty
ależ to nie są głupoty
nie no, ciekawa jestem jak księżyc mi wpadnie w dzień narodzin Gabriela, bo wplyw na zodiakalny charakter ma przeogromny. Ja mam w raku księżyc a słonce w strzelcu. Zawsze mnie ciągnie w świat, ale ciężko mi się po tym świecie poruszać, bo serce w domu zostawiłam i zawsze tęsknie nostalgicznie, ach
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:48   #2381
nemosek
Zakorzenienie
 
Avatar nemosek
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 645
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez adoosienka Pokaż wiadomość
Nooo dlatego sie tak cieszę bo myślałam, że na laktator bede musiala miec ponad stówkę, a tu taka niespodzianka i do tego smoczusie :P
Ja myslałam o podobnych z serii Prolactis tylko że drogi :/
Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
Dziewczyny błagam przestańcie pisać o jedzeniu Któraś z Was pisała tutaj coś o frytkach, ślina mi aż do kostek sięgnęła kiedy to przeczytałam Tak wiele bym zjadła ale niestety niewiele mogę
Ale kochana Ty to sie w ciazy chyba wystarczająco frytek najadłaś co?

Cytat:
Napisane przez babku Pokaż wiadomość
Gratuluję wizyty i kolejnego średniaczka. Chyba większość tu mamy średniaków, albo ja zwracam na to uwagę bardziej, bo sama takowego mam

Widzę, że nie tylko ja wymyślam sobie takie głupoty


O matko współczuję tej kobiecie, ale u nas też często się słychać o takich sytuacjach.


Myślę, że tak do końca, to nawet po średniaku, dziursko (jak to zgrabnie nazwałaś ) nie wraca do poprzedniego stanu Także nie chce nawet myśleć, jak to wszystko wygląda po 5 kilogramowym dziecku.

Jak byłam na warsztatach z mamo to ja, to babeczka mówiła, żeby nie myć myjkami ani gąbkami, bo to zbieranina bakterii, a po za tym bobas bardzo lubi dotyk naszych dłoni. Ja akurat jak zamawiałam wyprawkę, to zapomniałam zamówić myjek. Mam w razie czego jedną, którą dostałam do ręcznika, ale ogólnie planuje myć ręką.


Obejrzę sobie zaraz. Musiałam zacytować, żeby nie szukać


Ja znam taką dziewczynę, która wkręca facetom, że jest z nimi w ciąży i wyciąga kasę na skrobankę. Jej pewnie taki test też by się przydał.

Pilnuję właśnie 5 letniego sąsiada diabełka (tego co kiedyś wysmarował inne dziecko kupą) także wybaczcie, że tak wolno idzie mi to nadrabianie, ale same rozumiecie, że muszę go mieć na oku Jeszcze mnie gdzieś wysmaruje
Uważaj lepiej

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
A co mi tam, macie jeszcze dwa
Teraz Was zamęczę
Słodko sobie śpi

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez nasturcja7667 Pokaż wiadomość
Z pochwy pobierają chyba na tego GBS, prawda?
__________________
 Titek 6.11.2013  

 Nasz Dzień 

II 8.03.2013
Ja & Ty 02.07.2003



Kciuki dla Anulki
nemosek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 15:51   #2382
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Właśnie nad tą kwestią ostatnio się zastanawiałam.

Będę mrozić surowe bo boję sie że takie ugotowane i póżniej zamrożone i znowu wyjęte i podgotowane się rozwalą.

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------


A nie rozwalają się?
Nieee, nie rozwalają się. Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby się rozwaliły.

A mi na paciorkowca położna mówiła że będą z pochwy tylko pobierać
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:58   #2383
domii29
Zakorzenienie
 
Avatar domii29
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10 572
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Dieta matek karmiących:

Dozwolone:
Pieczywo - pszenne, jasne, bułki razowe
Kasze - manna, krakowska, kukurydziana, ryż, jęczmienna, drobne
Mięso i drób - królik, indyk, kurczak gotowany i pieczony w folii, chude: cielęcina, wołowina
Wędliny - chuda szynka wieprzowa, wołowa, polędwica, parówka
Masło - świeże
Śmietana - słodka
Warzywa i owoce - zielona sałata, szpinak, marchew, pietruszka, dynia, koper, buraki, jabłka, maliny
Cukier i słodycze - cukier, miód, galaretki owocowe
Przyprawy - liść laurowy, cynamon, wanilia
Napoje - herbata, bawarka, kawa zbożowa z mlekiem, napary z ziół
Zupy i sosy - łagodne, na wywarze z chudego mięsa lub włoszczyzny
Mleko, sery i jaja - kefir, jogurt świeży, niekwaśny, homogenizowany, biały , jajka na miękko
Ryby - chude: dorsz, karp, karaś

Zabronione:
Pieczywo - świeże, żytnie, niedopieczone
Mięso i drób - Wieprzowe, baranie, kaczki, dziczyzna: tłuste, smażone
Wędliny - pozostałe wędliny, konserwy
Masło - solone, zjełczałe
śmietana - kwaśna, tłusta
Warzywa i owoce - groch, fasola, bób, kapusta, ogórki, cebula, por, grzyby, gruszki, śliwki, morele, owoce cytrusowe (banany, pomarańcze, mandarynki)
Cukier i słodycze - czekolada
Przyprawy - ostre: ocet, pieprz, papryka, musztarda
Napoje - alkoholowe, gazowane, kawa, kakao
Zupy i sosy - tłuste, ostre, zaprawiane zasmażkami i śmietaną
Mleko, sery i jaja - żółte, topione, jaja na twardo, smażone
Ryby - tłuste, smażone, solone

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość
domii- jak macie cieplo w domu? Te czapeczke to lepiej zdjac, tym bardziej, ze maly zawiniety w rozek. Lepiej malego nie przegrzewac. Sliczny jest'!
W domu cały czas jest delikatnie przepalane żeby za chłodno nie było, właśnie staram się mu czapeczkę ściągać. Zakładam mu tylko wtedy kiedy jest chłodny w szpitalu tłumaczyły mi że jako że jest wcześniakiem się wychładza i rzeczywiście tak jest i wtedy warto okryć go dodatkowo kocykiem i założyć czapeczkę żeby się rozgrzał

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Ja myslałam o podobnych z serii Prolactis tylko że drogi :/


Ale kochana Ty to sie w ciazy chyba wystarczająco frytek najadłaś co?


Uważaj lepiej



Słodko sobie śpi

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------


Ale jeszcze się nimi nie nacieszyłam
domii29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:02   #2384
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
Dieta matek karmiących:

Dozwolone:
Pieczywo - pszenne, jasne, bułki razowe
Kasze - manna, krakowska, kukurydziana, ryż, jęczmienna, drobne
Mięso i drób - królik, indyk, kurczak gotowany i pieczony w folii, chude: cielęcina, wołowina
Wędliny - chuda szynka wieprzowa, wołowa, polędwica, parówka
Masło - świeże
Śmietana - słodka
Warzywa i owoce - zielona sałata, szpinak, marchew, pietruszka, dynia, koper, buraki, jabłka, maliny
Cukier i słodycze - cukier, miód, galaretki owocowe
Przyprawy - liść laurowy, cynamon, wanilia
Napoje - herbata, bawarka, kawa zbożowa z mlekiem, napary z ziół
Zupy i sosy - łagodne, na wywarze z chudego mięsa lub włoszczyzny
Mleko, sery i jaja - kefir, jogurt świeży, niekwaśny, homogenizowany, biały , jajka na miękko
Ryby - chude: dorsz, karp, karaś

Zabronione:
Pieczywo - świeże, żytnie, niedopieczone
Mięso i drób - Wieprzowe, baranie, kaczki, dziczyzna: tłuste, smażone
Wędliny - pozostałe wędliny, konserwy
Masło - solone, zjełczałe
śmietana - kwaśna, tłusta
Warzywa i owoce - groch, fasola, bób, kapusta, ogórki, cebula, por, grzyby, gruszki, śliwki, morele, owoce cytrusowe (banany, pomarańcze, mandarynki)
Cukier i słodycze - czekolada
Przyprawy - ostre: ocet, pieprz, papryka, musztarda
Napoje - alkoholowe, gazowane, kawa, kakao
Zupy i sosy - tłuste, ostre, zaprawiane zasmażkami i śmietaną
Mleko, sery i jaja - żółte, topione, jaja na twardo, smażone
Ryby - tłuste, smażone, solone

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------



W domu cały czas jest delikatnie przepalane żeby za chłodno nie było, właśnie staram się mu czapeczkę ściągać. Zakładam mu tylko wtedy kiedy jest chłodny w szpitalu tłumaczyły mi że jako że jest wcześniakiem się wychładza i rzeczywiście tak jest i wtedy warto okryć go dodatkowo kocykiem i założyć czapeczkę żeby się rozgrzał



Ale jeszcze się nimi nie nacieszyłam
Myślę że warto by było tą diete od Domii wrzucić na pierwszą stronę

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

A ja wcinam właśnie ananasa i przegryzam śliwkami, połączenie zabójcze
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:02   #2385
paulinaizabela
Zakorzenienie
 
Avatar paulinaizabela
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 935
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Witam z Majeczką w 33 tc
Z tej okazji moje dziecko postanowiło podnieść mi ciśnienie Na porannym ktg przez chwilę uciekło tętno małej, bo się wierciła, jak powróciło to się rozkręcało od 60 w górę. Zleciały się połżne i lekarz i wysłali mnie na porodówkę do monitorowania Oczywiście tam wszystko ok , bicie serduszka się powyżej 130 ładnie utrzymywało, mała szalała, tylko mnie z tego wszystkiego głowa rozbolała i ciśnienie się podniosło aż do 160/ 92...dostałam jakąś kroplówkę, pobrali krew i tak leżałam pod ktg ponad godzinę...Na szcęście wszystko dobrze się skończyło, ciśnienie ładnie spadło...tylko ból głowy powrócił ale table mogą mi dać dopiero koło 18, bo niby można 2 paracetamole co 6h. Pogoda też się zmieniła, to może od tego mnie łeb ćmi

Teraz postaram się nadrobić
__________________
Calineczka
paulinaizabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:06   #2386
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
A co mi tam, macie jeszcze dwa
Teraz Was zamęczę

Cytat:
Napisane przez nemosek Pokaż wiadomość
Na paciorkowca pobierają z obydwu dziurek
a ja nie miałam pobierane z pipki na paciorkowca, miałam biocenozę pochwy czyli badanie czystości pipki teraz mam skierowanie na następną biocenozę i oddzielnie na na wymaz na paciorkowca

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
Dieta matek karmiących:

Dozwolone:
Pieczywo - pszenne, jasne, bułki razowe
Kasze - manna, krakowska, kukurydziana, ryż, jęczmienna, drobne
Mięso i drób - królik, indyk, kurczak gotowany i pieczony w folii, chude: cielęcina, wołowina
Wędliny - chuda szynka wieprzowa, wołowa, polędwica, parówka
Masło - świeże
Śmietana - słodka
Warzywa i owoce - zielona sałata, szpinak, marchew, pietruszka, dynia, koper, buraki, jabłka, maliny
Cukier i słodycze - cukier, miód, galaretki owocowe
Przyprawy - liść laurowy, cynamon, wanilia
Napoje - herbata, bawarka, kawa zbożowa z mlekiem, napary z ziół
Zupy i sosy - łagodne, na wywarze z chudego mięsa lub włoszczyzny
Mleko, sery i jaja - kefir, jogurt świeży, niekwaśny, homogenizowany, biały , jajka na miękko
Ryby - chude: dorsz, karp, karaś

Zabronione:
Pieczywo - świeże, żytnie, niedopieczone
Mięso i drób - Wieprzowe, baranie, kaczki, dziczyzna: tłuste, smażone
Wędliny - pozostałe wędliny, konserwy
Masło - solone, zjełczałe
śmietana - kwaśna, tłusta
Warzywa i owoce - groch, fasola, bób, kapusta, ogórki, cebula, por, grzyby, gruszki, śliwki, morele, owoce cytrusowe (banany, pomarańcze, mandarynki)
Cukier i słodycze - czekolada
Przyprawy - ostre: ocet, pieprz, papryka, musztarda
Napoje - alkoholowe, gazowane, kawa, kakao
Zupy i sosy - tłuste, ostre, zaprawiane zasmażkami i śmietaną
Mleko, sery i jaja - żółte, topione, jaja na twardo, smażone
Ryby - tłuste, smażone, solone
banany mandarynki pomarańcze ser żółty przecież ja się zagłodzę

też jestem za wrzuceniem tego na pierwszą stronę!
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:10   #2387
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Witam z Majeczką w 33 tc
Z tej okazji moje dziecko postanowiło podnieść mi ciśnienie Na porannym ktg przez chwilę uciekło tętno małej, bo się wierciła, jak powróciło to się rozkręcało od 60 w górę. Zleciały się połżne i lekarz i wysłali mnie na porodówkę do monitorowania Oczywiście tam wszystko ok , bicie serduszka się powyżej 130 ładnie utrzymywało, mała szalała, tylko mnie z tego wszystkiego głowa rozbolała i ciśnienie się podniosło aż do 160/ 92...dostałam jakąś kroplówkę, pobrali krew i tak leżałam pod ktg ponad godzinę...Na szcęście wszystko dobrze się skończyło, ciśnienie ładnie spadło...tylko ból głowy powrócił ale table mogą mi dać dopiero koło 18, bo niby można 2 paracetamole co 6h. Pogoda też się zmieniła, to może od tego mnie łeb ćmi

Teraz postaram się nadrobić
a to córeczka, zabawy urządza i personel na nogi stawia dobrze ze fałszywy alarm
Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość



a ja nie miałam pobierane z pipki na paciorkowca, miałam biocenozę pochwy czyli badanie czystości pipki teraz mam skierowanie na następną biocenozę i oddzielnie na na wymaz na paciorkowca

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

ja GBS miałam robiony z obywdu wspaniałych miejsc, moze to od lekarza zależy, bo widzę że niektóre badania się nam nie powielają
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:11   #2388
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

łoooo ta dieta to masakra. żeby nie było - lubie to wszystko, ale w połączeniach z zakazanym.... hm. trudno.

ile zamierzacie karmić piersią? ja to bym chciała tak z kilka miesięcy...

pogoda wspaniała a ja dzisiaj nic nie zrobiłam.
pranie się piętrzy, prysznic czeka, jestem po prostu beznadziejna.
chyba sobie dziś wyjatkowo kawe zrobie... może postawi mnie troche na nogi...
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:13   #2389
89Beatka
Wtajemniczenie
 
Avatar 89Beatka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 2 505
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

I jestem złaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa . Na swoja uczelnie, zawsze indeksy oddawało się do połowy października, w tym roku zero inf. i trzeba oddać do końca września;/ ja nie mam 4 wpisów i teraz codziennie do Krakowa muszę jeździć i czekać na konsultacje
89Beatka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 16:13   #2390
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Domii-sprawdzaj pomiedzy lopatkami, na karczku cieplo ciala.Raczki i stopki moga byc chlodne i o niczym nie swiadcza. Ladnie ci tyje?
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:13   #2391
lineczka1989
Zakorzenienie
 
Avatar lineczka1989
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 16 809
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
ile zamierzacie karmić piersią? ja to bym chciała tak z kilka miesięcy...
jak najdłużej, oczywiście w granicach rozsądku ale tak gdzieś do roku, roku z kawałkiem
__________________
"Nikt mnie nie ostrzegał, że urodzenie dziecka przypomina zakochanie, tyle że w kimś, kto jest znacznie młodszy od mojego męża i ładniej pachnie. Nikt mi nie powiedział, że praktycznie rzecz biorąc, macierzyństwo jest niebezpiecznie podobne do romansu".


Nela 5/11/13
lineczka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:15   #2392
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

łooo ludzie, tata przyszedł i niestety wlecze się za nim jego ukochana kobieta
to mam kawe z głowy, a właśnie zbierałam swoje zwłoki do kuchni.

wiem jedno. każdy nowy dzień w moim nowym domu będę celebrować codziennie... jak ja mam dość mieszkania tutaj, gdzie aktualnie mieszkam z tż.

Już slysze wtrącanie się w wychowywanie dziecka. Jedyna osoba jaką zakceptuje z pomocą to rodzina tż i mój tata tutaj...
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:17   #2393
maomami
Wtajemniczenie
 
Avatar maomami
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 385
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

a ja próbuję się dodzwonić do szpitala żeby sie umówić na to KTG i ciągle zajęte
__________________
Nasze małe cudo



maomami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:18   #2394
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez 89Beatka Pokaż wiadomość
I jestem złaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa . Na swoja uczelnie, zawsze indeksy oddawało się do połowy października, w tym roku zero inf. i trzeba oddać do końca września;/ ja nie mam 4 wpisów i teraz codziennie do Krakowa muszę jeździć i czekać na konsultacje
łooo to masz teraz bieganie....
Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość
jak najdłużej, oczywiście w granicach rozsądku ale tak gdzieś do roku, roku z kawałkiem
to wręcz idealnie, tak ponad rok obym miała mleko i oby wszystko szło sprawnie
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:25   #2395
domii29
Zakorzenienie
 
Avatar domii29
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 10 572
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez paulinaizabela Pokaż wiadomość
Witam z Majeczką w 33 tc
Z tej okazji moje dziecko postanowiło podnieść mi ciśnienie Na porannym ktg przez chwilę uciekło tętno małej, bo się wierciła, jak powróciło to się rozkręcało od 60 w górę. Zleciały się połżne i lekarz i wysłali mnie na porodówkę do monitorowania Oczywiście tam wszystko ok , bicie serduszka się powyżej 130 ładnie utrzymywało, mała szalała, tylko mnie z tego wszystkiego głowa rozbolała i ciśnienie się podniosło aż do 160/ 92...dostałam jakąś kroplówkę, pobrali krew i tak leżałam pod ktg ponad godzinę...Na szcęście wszystko dobrze się skończyło, ciśnienie ładnie spadło...tylko ból głowy powrócił ale table mogą mi dać dopiero koło 18, bo niby można 2 paracetamole co 6h. Pogoda też się zmieniła, to może od tego mnie łeb ćmi

Teraz postaram się nadrobić
Dobrze że z małą wszystko w porządku i że u Ciebie też wszystko szybko wróciło do normy

Cytat:
Napisane przez lineczka1989 Pokaż wiadomość



a ja nie miałam pobierane z pipki na paciorkowca, miałam biocenozę pochwy czyli badanie czystości pipki teraz mam skierowanie na następną biocenozę i oddzielnie na na wymaz na paciorkowca

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------


banany mandarynki pomarańcze ser żółty przecież ja się zagłodzę

też jestem za wrzuceniem tego na pierwszą stronę!
Mandarynek w święta nie przeżyję
W ogóle w szpitalu odniosłam wrażenie że ludzie chcą mi dogryźć Ja tu taką dietę za☠☠☠istą mam a Ci mi przynosili banany, nektarynki, czekolady, soki owocowe, nawet kinder niespodziankę dostałam

Cytat:
Napisane przez De28 Pokaż wiadomość
Domii-sprawdzaj pomiedzy lopatkami, na karczku cieplo ciala.Raczki i stopki moga byc chlodne i o niczym nie swiadcza. Ladnie ci tyje?
A powiedz mi czy powinnam na rączki nakładać mu niedrapki ? bo serio martwię się tym że on ma te rączki cały czas strasznie chłodne...
A mały jak się urodził ważył 2250g teraz waży 2270g lekarze mówili że bardzo ładnie przybiera na wadze, ja tam się nie znam
domii29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:32   #2396
babku
Zadomowienie
 
Avatar babku
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 159
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez Zuzziak Pokaż wiadomość
Czy Wam też tak maluchy się rozpychają w brzuchu? Powoli staje się to nie przyjemne...niech już będzie ten listopad
Tak mój Filip też tak się rozpycha. Czasem to aż się krzywię

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
No tak ale ile tu na watku dziewczyn pootwieranych I jakby nie to ze ktos im Tam Bigos Mieszal to by o tym nie wiedzialy? Dalej sprzataly po remoncie. A za dwa tygodnie urodzily?

My mamy to szczescie ze jest wszystko okey , ale jakby zrobilo Ci sie rozwarcie jutro to masz duze szanse za kolejne dwa tygodnie urodzic
Trele pewnie przez te nasze przejścia mamy dokładnie takie samo zdanie w tym temacie. Wiele rzeczy podoba mi się w tamtej służbie zdrowia, ale za dużo moim zdaniem spraw pozostawiają matce naturze. Ja tam jednak wole żeby mi trochę pogmerali i w razie czego reagowali. Nawet mi się zrymowało

Cytat:
Napisane przez nasturcja7667 Pokaż wiadomość
Gadam do dziecia, żeby kopnął wyraźnie, ruszył się jakoś. Już lekka panika, TŻ mówi, że dzwonimy po taksówkę i co? I dzieć mi wypina. Tak mocno, że normalnie mogłabym mu klapsa dać. Po kim on ma tak złośliwy charakter?
Z tymi ruchami, to my jakiejś nerwicy się nabawimy. Nie ma chyba dnia, żeby któraś nie martwiła się swoim leniwym maluszkiem. Było mu dać tego klapsa za to, że taki złośliwy
Cytat:
Napisane przez Antibia86 Pokaż wiadomość
Z tymi wodami to nie tąk hop.mi odeszły z piotrkiem zero skurczu a po 2.5 godz mały był na świecie. Mi gin mówi że jak wody odejdą to jechać na ip
Na SR też babka mówiła, że jak wody odejdą, to od razu jechać. Tylko jak chlusną tak nagle, to żeby usiąść na 10 min, a dopiero później zacząć gorączkowo się pakować, bo może np. rączka wylecieć

Cytat:
Napisane przez Kabriela Pokaż wiadomość

więc mój mąż jak to usłyszał, to powiedział, że w sobotę robimy maraton: najpierw jedziemy do szpitala, który jest najbliżej czyli Pruszków, później jedziemy na Inflancką i na Kasprzaka. I powiedział, że on musi być gotowy na każdą ewentualność i woli się przejechać wcześniej zobaczyć jak się jedzie, gdzie parkować itd., żeby w godzinie P być gotowym i nie denerwować się, że nie zna się drogi.
dla męża. Kurcze żeby mój wykazał się taką inicjatywą choć raz Zostało mu mało czasu, ale nadal czekam cierpliwie. Złość we mnie wzbiera coraz większa, bo jak narazie wszystko kupiłam, zaplanowałam itp. tylko i wyłącznie ja, a wydaje mi się, że to jednak nasze, a nie tylko moje dziecko! On ogólnie nie ma pojęcia o niczym, ale żyje sobie szczęśliwie, bo wie, że ja wszystko wyczytam, zorganizuje, zaplanuje. Jak mnie to wkurza strasznie!

Domi fajnie, że tak dobrze sobie radzicie i że tyle pomocy macie z każdej strony, choć z czasem może zacząć Wam to przeszkadzać Fajnie mamuśka wymyśliła z tym łóżeczkiem. dla Ciebie i dla męża za ogół
Cytat:
Napisane przez Kociak85 Pokaż wiadomość
Ale, ale! No właśnie dostałam od Angie smsa krótkiego. Tylko tyle, że szyjka krótka na 1 cm i jest decyzja lekarzy, że zostaje w szpitalu do końca ciąży.Pytała się co u nas i przesyła pozdrowienia
O kurczę współczuję jej. Tyle się biedna należy w tym szpitalu

Przyszła mi paka od tego feralnego sprzedawcy łóżeczek. Podobno przysłali wszystko, tylko łóżeczko maja dosłać. Idę otwierać i mam nadzieje, że wrócę tu zadowolona
babku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:35   #2397
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

domii- niedrapki zakladaj jezeli juz maly raczkami duzo macha i sie drapie po buzi. Temperature dziecka mierzy sie nie na raczkach a wlasnie na karczku.Jak jest cieply, to nie potrzebujesz mu niczego zakladac.
Jaka macie temperature w domu?

https://mamotoja.pl/niemowle_noworod...ykul,5361.html

Ladnie przybiera.Wiele dzieci traci do 10 % poczatkowej wagi.Moj np. urodzil sie 3360 a przez 4 dni stracil do 3 kg.Dopiero potem zaczal tyc.Ale moj mial zoltaczke i nie chcial jesc.
__________________


Daniel

Christian

Edytowane przez De28
Czas edycji: 2013-09-24 o 16:38
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:35   #2398
Kociak85
Zadomowienie
 
Avatar Kociak85
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 569
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
łoooo ta dieta to masakra. żeby nie było - lubie to wszystko, ale w połączeniach z zakazanym.... hm. trudno.

ile zamierzacie karmić piersią? ja to bym chciała tak z kilka miesięcy...
No, ja też się martwię tą dietą... U mnie podstawa na kanapki na śniadanie to ser żółty + pomidor i na to majonez nie wiem, co ja będę jadła...

A piersią zamierzam karmić tak trochę ponad pół roku, może 8 miesięcy, chciałabym jakoś w wakacje odstawić, żeby się piwa do grilla napić
__________________
06.12.2013 - Iga
20.06.2016 - Olek
Kociak85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:37   #2399
Anoula
Zakorzenienie
 
Avatar Anoula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 657
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
Ktoś tu się ze mnie śmieje czy mi się wydaje ? Tak wyszło, nikt się nie spodziewał że Jasiek aż tak bardzo nas zaskoczy i postanowi wyjść dużo wcześniej
wydaje Ci się, do reklamówki to wrzuciłaś pewnie rzeczy pierwszej potrzeby a ja się boję, ze do torby to napakuje za dużo i mnie z tą torbą z porodówki wyrzucą
Cytat:
Napisane przez nasturcja7667 Pokaż wiadomość
Próbowałam się zdrzemnąć, ale ciągle ktoś do mnie dzwoni. Jedyne pocieszenie, że moja siostra kupi kapustę i wreszcie zrobię gołąbki!!
pochwal się później jak Ci wyszły
co do mrożenia ja ostatnio mroziłam już ugotowane, po wyjeciu tylko przygrzać

Cytat:
Napisane przez babku Pokaż wiadomość
Hej, mąż właśnie wyszedł do pracy, a ja zaplanowałam sobie dzisiaj dzień lenia Po dwudniowym weselu, wczorajszej wizycie u gin i urodzinach przyjaciółki, zdecydowanie należy mi się trochę odpoczynku. Trochę ogarnę mieszkanko, poprasuje ciuszki Fifikowe, a resztę czasu poświęcam Wam

Z wczorajszej wizyty niemal wyszłam z płaczem. I to oczywiście przez położną. To głupia baba jest i po raz kolejny stwierdzam, że czerpie satysfakcje z dręczenia pacjentek, zwłaszcza ciężarnych. Od razu jak weszłam, to mi się pyta, czy to ja jestem z tym nadmiernym przyrostem wagi? Odpowiadam, że chyba nie i że ani mały ani duży ten mój przyrost. Ogólnie nie bardzo wiedziałam o co chodzi. Ta mi każe na wagę wejść i zaczyna się. Według niej mój przyrost wagi (równiutko 10 kg) to stanowczo za dużo. W bardzo chamski sposób stwierdziła, że w całej ciąży powinnam przytyć 11 kg, a ja już mam 10, a jeszcze dwa miesiące do porodu, więc jak ja sobie to wyobrażam. Ogólnie była dla mnie tak niemiła cały czas i przy każdej czynności, że czułam się tam jak dziecko w przedszkolu karcone przez wychowawcę. Strasznie było mi przykro, że ktoś komu nic nie zrobiłam, może traktować mnie w ten sposób i że po raz kolejny stałam jak niemota, zamiast powiedzieć co o niej myślę. Od płaczu powstrzymywał mnie tylko fakt, że za chwilę musiałam wejść do gabinetu ginekolog, która to uwaga! powiedziała, że moja waga jest jak najbardziej prawidłowa.
Ręce mi opadły.
Na szczęście wieczorem wyluzowałam się na urodzinach przyjaciółki i humor powrócił. Z rzeczy tych fajniejszych, fotograf przysłała mi zdjęcia do wyboru, więc może niebawem będę miała gotowe. Samo ich wybieranie było bardzo przyjemną czynnością, więc już nie mogę doczekać się efektu końcowego.

Biorę się za nadrabianie, choć pewnie partiami będę to robić, bo jak zwykle zaszalałyście nieźle
co za baba mi lekarz powiedział że mogę przytyć nawet 15 kg (już mam jakieś +11 chyba wiec pewnie przekroczę tą magiczną granice), a ja jeszcze miałam niedowagę na początku ciąży. Dobrze, że ginekolog miała inne zdanie.

Cytat:
Napisane przez Trele_Morele Pokaż wiadomość
Jak juz i tak masz , to naszykuj sobie gdzies z boku wrazie czego .. Lepiej miec za wczesnie spakowane niz za pozno
Ja mialam Liste nad przewijakiem przywieszona tak wrazie czego , zeby mi szybko poszlo albo Tz wiedzial co do reklamowki wrzucic ..
spakuję ale chcę to zrobić przy TŻ żeby na wszeli wypadek wiedział gdzie co jest, żebym ja nie musiała w torbie grzebać

Cytat:
Napisane przez domii29 Pokaż wiadomość
A co mi tam, macie jeszcze dwa
Teraz Was zamęczę
no piękny ja już chce taką kruszynkę obok siebie mieć, niech będzie grudzień
Anoula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 16:41   #2400
ola_k11
Zadomowienie
 
Avatar ola_k11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 845
Dot.: Czy już wiecie,czy już wiecie-Jasiek pierwszy jest na świecie! Mamy XI-XII'13 c

Jeśli chodzi o opis Domi dot. opieki w szpitalach, to ja zdaję sobie z tego sprawę. Z drugiej strony na pewno jeśli się pójdzie i poprosi o pomoc, to przyjdą i pokażą. Natomiast w kwestiach opieki to raczej na SR uczą... w szpitalach zakładają, że umiesz. Czasem są panie od laktacji ale to też zależy od szpitala.

Jak pamiętam swój pobyt w szpitalu, to jak zapytałam czy poprosiłam o pomoc to nie było problemu ale same z inicjatywą nie wychodziły. W sumie, to im się nie dziwię, bo mają dużo pracy chociaż odrobina empatii by się przydała...
ola_k11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.