Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11 - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Czy kolejną część robimy na odchowalni ??
tak 22 57,89%
nie 16 42,11%
Głosujący: 38. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 10:48   #2431
katarzyniak
Rozeznanie
 
Avatar katarzyniak
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 909
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Vacuity - z tego co mi wiadomo szew będę miała zdejmowany w dniu cc. Wczesniej to chyba nawet nie pozwolilabym na to....zdjeli by mi szew a porod na drugi dzien ...tak to ja nie chce
__________________
19 maj - 20 maj - (23-24 dzień cyklu) owulacja;
29 maj
- (33 dzień cyklu) zagnieżdżenie;
02 czerwiec - pierwszy test,
08 czerwiec - (43 dzień cyklu) wynik bety - 739.
26 czerwiec - beta 51800 i serduszko

Wymiana kosmetyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=822700
katarzyniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 10:48   #2432
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Inw-


gosia- Współczuje takiej,,koleżanki'' . Ja bym odpowiedziała,że tak jestem i do drugie zamierzam za tydzień urodzić. A pro po Wiki super latka mądrzejsza jak dorosła baba.


poczatkujaca-dagmara- nie przejmuj się lekarzami. Najważniejsze ,że jesteś pod kontrolą, a niemiluchy zawsze się znajdą.

A pro po uwielbiam te teksty- w ciąży jesteś musi boleć


magnusia- super ,że jesteś zadowolona i mąż tak fajnie się spisał.
A Adaś oczywiście uroczy


lolita- w oczekiwaniu na czopa


senira- wątpię ,żeby całkowicie udało się uniknąć tego typu zabawek.


[1=830b3402b90be91bee3a8a4 ac8547146eb396896_6583840 e13f22;44863097]W ogóle coś musiałam zjeść wczoraj niefajnego bo w nocy mała strasznie się męczyła aż puściła głośnego bąka (przy akompaniamencie dumnego tatusia "Ma to po mnie" ).

Dzisiaj uniknęłam strzelającej kupy. Stanęłam na moment obok przewijaka i nagle słyszę prrr patrzę a tu czad. Dosłownie. 1:0 dla Mamusi [/QUOTE]





patrycjja- super ,że już wychodzicie



Witam się i ja . TŻ standardowo w pracy, wróci o 18 dopiero, a ja leniuchuję. Do sprzątania nie ma nic, do gotowania też nie, obiad zrobiłam wczoraj wieczorem, nic tylko się relaksować. Na basen miałam iść, ale się nie doczłapałam. Spojenie boli ,że ledwo się ruszam, na bank wywinęłabym orła na chodniku to sobie odpuściłam.
Noc przespana dobrze, mimo kilku pobudek aby zmienić boczek i nawet na siku wstać nie musiałam
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 10:48   #2433
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Na mnie nie licz-ja nadal nie chce więcej
dam Ci 5 lat na przemyślenia
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 10:49   #2434
jin
Raczkowanie
 
Avatar jin
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 243
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Na mnie nie licz-ja nadal nie chce więcej
Też tak mówiłam, ale szkoda mi było mojego jedynaka, teraz żałuję że będzie taka duża różnica wieku Strasznie trudno zdecydować się na kolejne dziecko, nie mogę napatrzeć się na mamy, które dają radę z kilkoma maluchami.
jin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 10:50   #2435
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość
Na szczęście nie lapie sie poki co na pieszczeniu i ciumcianiu kwiatuszkam, misiam, słoneczkam ale nie kupkam, spatuniam i nie dlapie sie w nosia :P
Ja od początku do Doris mówiłam całkiem normlanie-bez żadnego zbędnego zdrabniania i zmienia tonu głosu. Za to wczoraj myślałam że się porzygam...wpadała ciocia w odwiedziny i mała została wręcz napastowana tymi wszystkimi zdrobnieniami, ciumkaniami..."cio powieś Dolotko? nio cio? bączusia puściłaś?" dobrze ze to trwało tylko ok godziny, bo myslałam ze nie wytrzymam
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 10:52   #2436
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co Wy robicie w domu?? Bo ok ja zajmę sie małym posprzatam ugotuje i sie nudzeee. Przeczytałam juz co fajniejsze tytuły. Siedzę na farmie seriale mam na bierzaco.
Dawno nie jestem na bieżąco z niczym jak się nudzisz wpadaj do mnie, jest dwulatek do opanowania i prasowanie

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Ja od początku do Doris mówiłam całkiem normlanie-bez żadnego zbędnego zdrabniania i zmienia tonu głosu. Za to wczoraj myślałam że się porzygam...wpadała ciocia w odwiedziny i mała została wręcz napastowana tymi wszystkimi zdrobnieniami, ciumkaniami..."cio powieś Dolotko? nio cio? bączusia puściłaś?" dobrze ze to trwało tylko ok godziny, bo myslałam ze nie wytrzymam
a Em ma puściła pawusia
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 10:56   #2437
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez niebieska2323 Pokaż wiadomość
Russssskie najjjlepsze
Narobiłaś mi smaka

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Dobrze, że jest, bo się bałam że niemowlęcej kupy nic nie ruszy
A jakie to dokładnie mydło?


A pro po prawie bym zapomniała.

OD DZISIAJ JESTEŚMY DONOSZENI !!!!
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 10:56   #2438
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
A jak reaguje na matę?
Pytam bo ja mam tylko matę
Raz nawet mi zasnął na macie. Poleżeć poleży na plecach dłużej niż na brzuszu, ale też ta do 15 min max.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Nie pisałam wam,że jak byłam w czwartym dniu po porodzie to przyszła koleżanka i patrząc na mój brzuch mówi: będziesz miała jeszcze jedno?
Miłe to nie było,ale w sumie się nie przejmuję,bo nie mam jakiegoś mega brzucha i zmniejsza się. Widywałam większe u kobiet kilka miesięcy po porodzie,a nie kilka dni.
W każdym bądź razie mi by nie przyszło do głowy,żeby coś takiego powiedzieć...
Ale chamsa pipa z niej. Nie przejmuj się, ja też miałam spory 4 dni po porodzie, a teraz mało co go widać.

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
Oto Adaś, jeszcze nie kąpany i trochę brudny
Cudo, gratulacje mamusiu

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Do mnie ostatnio siostra przyjechała (a jest otyła) i z tekstem "cześć grubasie".

To jej rzuciłam "spójrz na siebie" i ze nie życzę sobie takich tekstów i jak ona była w ciąży to jej tak nie traktowałam.

Potem kolega przyszedł i to samo. Powiedziałam mu"spier..." bo tego samego dnia te same teksty.
Nie wiem co ci ludzie mają. Zero myślenia.

Aż mi się modlitwa z "dnia świra" przypomniała. Typowo polskie...
I bardzo dobrze powiedziałaś

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Znalazłam na naszym ebayu tą zabawkę,pewnie trochę przepłacę,ale fajna jest. Ile za nią dałaś?
Gosia podeślij lina na prv co bym nie przeoczyła. Dziękuję

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Na mnie nie licz-ja nadal nie chce więcej
Podpisuję sie rękami i nogami

Muminku: GRATULACJE!!!

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2014-01-29 o 10:59
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:00   #2439
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

emma dzieki za linki znalazlam tez na allegro u jednego sprzedawcy. Zaraz zamowie

Mnie tez draznia troche w ucho teksty typu: wazymy juz...., mamy temperature... itp. W sumie to jest indywidualna sprawa kazdego, ale ja sie pilnuje, zeby tak nie mowic. Choc nie powiem, parez razy mi sie wyrwalo

Alek od wczoraj znalazl sobie nowa zabawe, wypluwa smoczka kolo buzi, szuka go ustami, jak mu sie go udaje zlapac to zuje przez chwile, a jak nie to jest ryk ,dopoki ktos mu go znowu do pyszczka nie wsadzi i tak w kolko :roleyes:
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:00   #2440
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Ja od początku do Doris mówiłam całkiem normlanie-bez żadnego zbędnego zdrabniania i zmienia tonu głosu. Za to wczoraj myślałam że się porzygam...wpadała ciocia w odwiedziny i mała została wręcz napastowana tymi wszystkimi zdrobnieniami, ciumkaniami..."cio powieś Dolotko? nio cio? bączusia puściłaś?" dobrze ze to trwało tylko ok godziny, bo myslałam ze nie wytrzymam





z tego powodu ciesze sie ze moi rodzice są za granica, a w zasadzie mój tata od soboty nie spytał mnie nawet jak sie czuje tylko Amelka i Amelka. Pisze jej jakieś wierszyki, meczy o zdjecia, a mama mówi ze o niczym innym nie wspomina jak o Malej i pierdzielca idzie z nim zostać. Gdyby tu byl chyba bym go zastrzeliła - pamietam jak pieścił sie z moja młodszą siostra, rozpieścił i dlugo zajęli mi naprowadzenie jej na dobre tory siostrzanej solidarności

Ja jakos do wszystkich dzieci mowie normalnie, gdzie czasem spotykam sie ze zdumionym wzrokiem rodziców.



I na prawde mam nadzieję ze moje MY szybko zostanie mnie oduczone
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:03   #2441
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Ja od początku do Doris mówiłam całkiem normlanie-bez żadnego zbędnego zdrabniania i zmienia tonu głosu. Za to wczoraj myślałam że się porzygam...wpadała ciocia w odwiedziny i mała została wręcz napastowana tymi wszystkimi zdrobnieniami, ciumkaniami..."cio powieś Dolotko? nio cio? bączusia puściłaś?" dobrze ze to trwało tylko ok godziny, bo myslałam ze nie wytrzymam
tez mialam pare takich wizyt: niu niu niu, ciu ciu ciu...... myslalam, ze rzygne tęczą
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 11:05   #2442
sharey
Raczkowanie
 
Avatar sharey
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 274
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Oj tak...trzeba będzie na jakieś łowy się wybrać

Mam nadzieję, że u Ciebie huśtawka też się sprawdzi


Dziewczyny odkryłam sposób na dopranie kupy
Czasem nie mam jak od razu zaprać jak coś uciapie i wówczas w pralce się nie dopierało. W rosmanie kupiłam mydełko do odplamiania (takie szare). Przed wrzuceniem do pralki zapieram tym mydłem (nawet nie jakoś bardzo dokładnie), wrzucam na swój program (u mnie 40 stopni, program delikatne) i wyjmuję czyściutkie
I dziękuję za rady a propo tych chusteczek chroniących przed farbowaniem! rewelacja!
Natomiast rzeczy które pofarbowały odeprały się po specjalnym proszku do odplamiania też z rosmana.
A te wszystkie sukieneczki są takie śliczne
Też mam nadzieję, ze się sprawdzi, ale jak nie to przynajmniej nie będę żałowała wydanych na nią 35 zł

Dobrze wiedzieć o takich specyfikach, muszę się w nie zaopatrzyć, bo jak mój mąż robi czasem pranie, to bywa, że nie ma dla niego różnicy miedzy kolorem czerwonym a białym

Cytat:
Napisane przez niebieska2323 Pokaż wiadomość
Russssskie najjjlepsze
Uwielbiam
sharey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:06   #2443
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Ja tu sie wizazem zajelam, a Alek pozbawiony mojej uwagi usnal mi na kolanach I wez tu go teraz przenies do lozeczka
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:08   #2444
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Alek od wczoraj znalazl sobie nowa zabawe, wypluwa smoczka kolo buzi, szuka go ustami, jak mu sie go udaje zlapac to zuje przez chwile, a jak nie to jest ryk ,dopoki ktos mu go znowu do pyszczka nie wsadzi i tak w kolko :roleyes:


Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
tez mialam pare takich wizyt: niu niu niu, ciu ciu ciu...... myslalam, ze rzygne tęczą
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:13   #2445
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
Dawno nie jestem na bieżąco z niczym jak się nudzisz wpadaj do mnie, jest dwulatek do opanowania i prasowanie



a Em ma puściła pawusia
Prasowanie odpada - moje skończyło sie po trzech tygodniach ale dwulatka mogę opanować

Pawus Hahaha


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:14   #2446
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Myślisz ze juz dopadlo odpuelyszkowe??

Dziewczyny co Wy robicie w domu?? Bo ok ja zajmę sie małym posprzatam ugotuje i sie nudzeee. Przeczytałam juz co fajniejsze tytuły. Siedzę na farmie seriale mam na bierzaco.
Przykład odpieluszkowego zapalenia mózgu mam u kolezanki. Jej mała juz ma 3 lata i do tej pory nie zostawiła jej na dłuzej niz na godzine...mała nadal robi w pieluche, nie je sama, spi tylko z mama, pije z butelki i nadal ssie smoka. kolezanka nadal do niej mówi zdrbieniami i co gorsze mówi za córke. Mysle ze zadna znas az takiego fioła nie ma

Co do domu to Dominik jest jeszcze super grzeczny ja dzis makaron gotuje od godziny bo mała ciagle chce cycka
Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
dam Ci 5 lat na przemyślenia
Doris w zupełnosci mi wystarcza za 5 lat bede sie wysypiac
Cytat:
Napisane przez jin Pokaż wiadomość
Też tak mówiłam, ale szkoda mi było mojego jedynaka, teraz żałuję że będzie taka duża różnica wieku Strasznie trudno zdecydować się na kolejne dziecko, nie mogę napatrzeć się na mamy, które dają radę z kilkoma maluchami.
a pod jakim wzgledem szkoda ci jedynaka? ja tam przez 10 lat byłam jedynaczka i dobrze ten czas wspominam
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:15   #2447
niebieska2323
Raczkowanie
 
Avatar niebieska2323
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 66
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Mam kuzynkę która do swojego dziecka od kiedy się urodziło mówiła zdrobnieniami w stylu nio cio tam Pawełku itp. Efekt tego taki że dziecki ma 7 lat, ogromną wadę wymowy gdyż nauczył się od mamy i mówił tylko tak. Chodzą z nim do logopedy a dzieci w szkole niestety mu dokuczają, a ta kuzynka twierdzi że nie wie skąd mu się to wzięło... ehhh...


Jejku dziewczyny jak ja żałuję że od początku tak z Wami nie pisałam.
niebieska2323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:17   #2448
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Przykład odpieluszkowego zapalenia mózgu mam u kolezanki. Jej mała juz ma 3 lata i do tej pory nie zostawiła jej na dłuzej niz na godzine...mała nadal robi w pieluche, nie je sama, spi tylko z mama, pije z butelki i nadal ssie smoka. kolezanka nadal do niej mówi zdrbieniami i co gorsze mówi za córke. Mysle ze zadna znas az takiego fioła nie ma

Co do domu to Dominik jest jeszcze super grzeczny ja dzis makaron gotuje od godziny bo mała ciagle chce cycka

Doris w zupełnosci mi wystarcza za 5 lat bede sie wysypiac

a pod jakim wzgledem szkoda ci jedynaka? ja tam przez 10 lat byłam jedynaczka i dobrze ten czas wspominam
No Dominik moje cycki zostawił ojcu domaga sie tylko ich zawartości ale odciągnięte w butli mu pasuje

Jestem wyrodna matka bo 3 miesięcznego stworka zostawialam juz na zdecydowanie dłużej


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:19   #2449
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co Wy robicie w domu?? Bo ok ja zajmę sie małym posprzatam ugotuje i sie nudzeee. Przeczytałam juz co fajniejsze tytuły. Siedzę na farmie seriale mam na bierzaco.
Wizaż i fb moim sposobem na nudę
A serio to nie nudzę się nigdy.




Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość

OD DZISIAJ JESTEŚMY DONOSZENI !!!!

Super
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 11:19   #2450
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Juz nawet moj pies patrzy na mnie takim wzrokiem i mówi " daj mi spokój kobieto"
ImageUploadedByWizaz Forum1390994392.795477.jpg


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:20   #2451
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
Oto Adaś, jeszcze nie kąpany i trochę brudny
Piękny! Jeszcze raz gratulacje!


Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
(...)
Co prawda pytanie nie do mnie, ale Doris tez posiada troche gadzetów.
Huśtawka to do 20 minut spokoju. Mata na ten moment maks 5 minut i to raczej jak ja gadam dodatkowo. Karuzela ostatnio coraz dłuzej-dzis około pół godziny zainteresowania.
A to ulubiona zabawka Dorotki:

Szczerze polecam: idealne kolory dla malucha, szelesci, piszczy, grzechocze producent: canpol
(...)
Fajny ten misiek Czy Dorotka już go próbuje chwytać, ciągać itp? Czy tylko się przygląda?
Kupiłam na allegro klocki sensoryczne FP, właśnie w takiej kolorystyce - czarno-biało-czerwone. Podobno dobre na mózg


Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Ja kapituluje i jadę do ikei po kanapę, zeby wstawić ja do pokoju Emila. Meczy mnie bieganie do niego przez całe mieszkanie, kwitniecie godzinami przy łóżeczku i spanie na sofie w salonie. Chrzanie, bede spać z Emilem i obydwoje będziemy bardziej zadowoleni.
A za małżem nie zatęsknisz?


Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość
(...)
W nocy przywieźli dziewczyne na porodowke, darla sie okrutnie, jeszcze tego nie slyszalam, a przynajmniej się aż tak nigdy nie nioslo. Przywieźli ja nam na sale. I zaczela opowiadać jak to oglada na wspolnej a tu trzy skurcze, wiec pierwsza myśl - rodzę. I od tej myśli do czasu po łyżeczkowaniu minęły dwie godziny. Bylam w szoku, ze istnieją takie filmowe porody. Ale słyszałyśmy ze cos sie dzieje bo biegali jak w ukropie, a ja na sale porodowa z izby ledwo zdążyli dowieźć. Papiery wypełniała w nocy jak przyszla lekarka zycze Wam dziewczyny tak szybkich, chociaz mniej intensywnych akcji
(...)
Ja czytałam że takie porody nie są dobre, bo "sprzęt" nie ma czasu się rozgrzać i przygotować do pracy, i efektem są np. okrutne pęknięcia.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:21   #2452
guapissima
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 315
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Widzialam je na YouTube, wiec na pewno sprobuje. Na razie ciezko mi bedzie sie na fitness zebrac, wiec pocwicze w domu. Mam zamiar na zmiane cwiczyc z Chodakowska i na TRX - to sa takie jakby pasy, cwiczenia opracowane dla amerykanskich komandosow, bardzo fajnie miesnie pracuja
Le la- ja jeszcze bardzo lubie cwiczenia z Mel B na tylek i brzuch

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość


Pozwolę sobie uściślić: przeziębić cycki? Da się?



Może adrenalina z niej zeszła i zwyczajnie odsypia
Na serio mozna??? Bo ja moje z uporem maniaka hartuje pod prysznicem raz zimna, raz ciepla woda, ale teraz zaczynam sie nad tym zastanawiac....

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
Adaś urodził się o 19:30, 53 cm i 3150 g.
Poród był koszmarny- nie mogłam go wyprzeć pomimo parcia. Położna mnie nacięła - bradzo dobrze zareagowała bo już była mowa o vacu nie miałam już siły przeć i odpływałam momentami (założyli mi maske z tlenem_ a mały miał połowe główki już na zewnątrz.... jestem wykończona tyłek boli jak cholera le Adaś jest cudowny i mój mąż również
Ogromne gratulacje!!!!!

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Nie pisałam wam,że jak byłam w czwartym dniu po porodzie to przyszła koleżanka i patrząc na mój brzuch mówi: będziesz miała jeszcze jedno?
Miłe to nie było,ale w sumie się nie przejmuję,bo nie mam jakiegoś mega brzucha i zmniejsza się. Widywałam większe u kobiet kilka miesięcy po porodzie,a nie kilka dni.
W każdym bądź razie mi by nie przyszło do głowy,żeby coś takiego powiedzieć...
Gosia- na brak kultury niestety nic sie nie poradzi. Jedynie olac mozna .
Odnosnie durnych tekstow, to na poczatku ciazy uslyszalam, ze skoro zdecydowalam sie ja utrzymac, to powinnam miec swiadomosc, ze zmarnowalam sobie przyszlos...to byl pierwszy, a drugi, ze posiadanie potomstwa zwiazane jest z ryzykiem, poniewaz, jak kiedys sie rozstaniemy ( bo przeciez wszyscy zdradzaja i oszukuja) to moj TZ przywlaszczy sobie dziecko- ufac mozna tylko Polakowi!!!
guapissima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:24   #2453
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez guapissima Pokaż wiadomość
Le la- ja jeszcze bardzo lubie cwiczenia z Mel B na tylek i brzuch



Na serio mozna??? Bo ja moje z uporem maniaka hartuje pod prysznicem raz zimna, raz ciepla woda, ale teraz zaczynam sie nad tym zastanawiac....



Ogromne gratulacje!!!!!



Gosia- na brak kultury niestety nic sie nie poradzi. Jedynie olac mozna .
Odnosnie durnych tekstow, to na poczatku ciazy uslyszalam, ze skoro zdecydowalam sie ja utrzymac, to powinnam miec swiadomosc, ze zmarnowalam sobie przyszlos...to byl pierwszy, a drugi, ze posiadanie potomstwa zwiazane jest z ryzykiem, poniewaz, jak kiedys sie rozstaniemy ( bo przeciez wszyscy zdradzaja i oszukuja) to moj TZ przywlaszczy sobie dziecko- ufac mozna tylko Polakowi!!!
Da sie. Ale nie tyle od np zimnej wody co np od przeciągów.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:29   #2454
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Przykład odpieluszkowego zapalenia mózgu mam u kolezanki. Jej mała juz ma 3 lata i do tej pory nie zostawiła jej na dłuzej niz na godzine...mała nadal robi w pieluche, nie je sama, spi tylko z mama, pije z butelki i nadal ssie smoka. kolezanka nadal do niej mówi zdrbieniami i co gorsze mówi za córke. Mysle ze zadna znas az takiego fioła nie ma
Nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Ja tam rozumiem mówić do dziecka pieszczotliwie, czy zdrobnić nawet od czasu do czasu , ale we wszystkim jest umiar.

Cytat:
Napisane przez niebieska2323 Pokaż wiadomość
Jejku dziewczyny jak ja żałuję że od początku tak z Wami nie pisałam.
To nadrabiaj teraz i pisz dużo i się udzielaj

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Juz nawet moj pies patrzy na mnie takim wzrokiem i mówi " daj mi spokój kobieto"
Załącznik 5560642


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Hehehe dobrego masz psiurka
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:29   #2455
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
a Em ma puściła pawusia
tęczowego
Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
A jakie to dokładnie mydło?

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
emma dzieki za linki znalazlam tez na allegro u jednego sprzedawcy. Zaraz zamowie

Mnie tez draznia troche w ucho teksty typu: wazymy juz...., mamy temperature... itp. W sumie to jest indywidualna sprawa kazdego, ale ja sie pilnuje, zeby tak nie mowic. Choc nie powiem, parez razy mi sie wyrwalo

Alek od wczoraj znalazl sobie nowa zabawe, wypluwa smoczka kolo buzi, szuka go ustami, jak mu sie go udaje zlapac to zuje przez chwile, a jak nie to jest ryk ,dopoki ktos mu go znowu do pyszczka nie wsadzi i tak w kolko :roleyes:
OMam nadzieje e na zywo pirat sie spodoba zainteresowanemu
co do smoczka Doris robi to samo
Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość
Ja jakos do wszystkich dzieci mowie normalnie, gdzie czasem spotykam sie ze zdumionym wzrokiem rodziców.
wygladaja jakby mieli zabic nie?
Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
tez mialam pare takich wizyt: niu niu niu, ciu ciu ciu...... myslalam, ze rzygne tęczą
rzygałas tęczunia
Cytat:
Napisane przez sharey Pokaż wiadomość
A te wszystkie sukieneczki są takie śliczne
oj tak
Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Ja tu sie wizazem zajelam, a Alek pozbawiony mojej uwagi usnal mi na kolanach I wez tu go teraz przenies do lozeczka
osiagniesz kolejny poziom wtajemniczenia
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:38   #2456
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Inw pwoodzenia


Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Absolutnie nie chce zeby to zostało zle odebrane. Moim zdaniem to urocze ale... Pisalysmy o tym kiedyś ze po porodzie wszystko jest : " mamy" " będziemy" dokarmiały"
Zawsze jak ktoś mówi w ten sposób to czekam na tekst "narobiliśmy w pieluchę"


Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Ja od początku do Doris mówiłam całkiem normlanie-bez żadnego zbędnego zdrabniania i zmienia tonu głosu. Za to wczoraj myślałam że się porzygam...wpadała ciocia w odwiedziny i mała została wręcz napastowana tymi wszystkimi zdrobnieniami, ciumkaniami..."cio powieś Dolotko? nio cio? bączusia puściłaś?" dobrze ze to trwało tylko ok godziny, bo myslałam ze nie wytrzymam
"Zaraz jak Ci bączusia puszczę prosto w..."


Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Ja tu sie wizazem zajelam, a Alek pozbawiony mojej uwagi usnal mi na kolanach I wez tu go teraz przenies do lozeczka
Wychodzi na to że musisz siedzieć na wizażu dopóki młody się nie obudzi


Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Przykład odpieluszkowego zapalenia mózgu mam u kolezanki. Jej mała juz ma 3 lata i do tej pory nie zostawiła jej na dłuzej niz na godzine...mała nadal robi w pieluche, nie je sama, spi tylko z mama, pije z butelki i nadal ssie smoka. kolezanka nadal do niej mówi zdrbieniami i co gorsze mówi za córke. Mysle ze zadna znas az takiego fioła nie ma
(...)
Ciekawe co na to mąż tej koleżnaki. I jak tam kondycja ich związku po 3 latach czegoś takiego


Cytat:
Napisane przez niebieska2323 Pokaż wiadomość
Mam kuzynkę która do swojego dziecka od kiedy się urodziło mówiła zdrobnieniami w stylu nio cio tam Pawełku itp. Efekt tego taki że dziecki ma 7 lat, ogromną wadę wymowy gdyż nauczył się od mamy i mówił tylko tak. Chodzą z nim do logopedy a dzieci w szkole niestety mu dokuczają, a ta kuzynka twierdzi że nie wie skąd mu się to wzięło... ehhh...
(...)
Prądy w kosmosie nie te, to się dzieci nie nauczyły poprawnie mówić. Niestety, głupi ludzie też mają wydolne gonady i prawa człowieka, mogą się mnożyć i wychowywać na swój obraz i podobieństwo

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Cytat:
Napisane przez guapissima Pokaż wiadomość
(...)
Gosia- na brak kultury niestety nic sie nie poradzi. Jedynie olac mozna .
Odnosnie durnych tekstow, to na poczatku ciazy uslyszalam, ze skoro zdecydowalam sie ja utrzymac, to powinnam miec swiadomosc, ze zmarnowalam sobie przyszlos...to byl pierwszy, a drugi, ze posiadanie potomstwa zwiazane jest z ryzykiem, poniewaz, jak kiedys sie rozstaniemy ( bo przeciez wszyscy zdradzaja i oszukuja) to moj TZ przywlaszczy sobie dziecko- ufac mozna tylko Polakowi!!!
Niektórzy ludzie przywłaszczają sobie np. rowery czy samochody, inni przywłaszczają sobie portfele, a Twój TŻ akurat dziecko sobie przywłaszczy, i ta skołonność wynika z jego "niepolskiego" pochodzenia? Jak meblościankę sobie dziecko przywłaszczy Dziecko to nie rzecz, nie należy ani do matki ani do ojca
Kto Ci walnął tym tekstem o przywłaszczeniu dziecka?
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:38   #2457
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez niebieska2323 Pokaż wiadomość
Mam kuzynkę która do swojego dziecka od kiedy się urodziło mówiła zdrobnieniami w stylu nio cio tam Pawełku itp. Efekt tego taki że dziecki ma 7 lat, ogromną wadę wymowy gdyż nauczył się od mamy i mówił tylko tak. Chodzą z nim do logopedy a dzieci w szkole niestety mu dokuczają, a ta kuzynka twierdzi że nie wie skąd mu się to wzięło... ehhh...

Jejku dziewczyny jak ja żałuję że od początku tak z Wami nie pisałam.
Jeszcze cała odchowalnia przed nami napiszesz się z nami do woli
Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Jestem wyrodna matka bo 3 miesięcznego stworka zostawialam juz na zdecydowanie dłużej
.
OMG!!! Trzeba to gdzieś zgłosić
Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Fajny ten misiek Czy Dorotka już go próbuje chwytać, ciągać itp? Czy tylko się przygląda?
Kupiłam na allegro klocki sensoryczne FP, właśnie w takiej kolorystyce - czarno-biało-czerwone. Podobno dobre na mózg

Jeszcze nie. Póki co gapi się, śmieje, wodzi wzrokiem. Jesli zagrzechocze to przypadkiem, ale myślę że do tego już bliżej niż dalej
Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Ja tam rozumiem mówić do dziecka pieszczotliwie, czy zdrobnić nawet od czasu do czasu , ale we wszystkim jest umiar.
No własnie...umiar...to jest dobre słowo
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:47   #2458
upadly_aniol00
Zakorzenienie
 
Avatar upadly_aniol00
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 321
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Roane: po 1- bywa, ze maly protestuje jak jest sam. Wtedy moge go wziac do kuchni. Po 2 - nie lubi dlugo lezec w koszu, czy lozeczku. Chce ogladac swiat wokolo. Sadzam go, wlaczam muzyke a on sie rozglada. Potrafi juz usiedziec ok. 20 min. a to progres, bo bywalo i 5 min. Po 3 - wiem ze jest bezpiecznie przypiety kiedy wychodze z pokoju do kuchni itp.
Jaki masz leżaczek bo ciaglę szukam jaki mam kupić małemu
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Nie pisałam wam,że jak byłam w czwartym dniu po porodzie to przyszła koleżanka i patrząc na mój brzuch mówi: będziesz miała jeszcze jedno?
Miłe to nie było,ale w sumie się nie przejmuję,bo nie mam jakiegoś mega brzucha i zmniejsza się. Widywałam większe u kobiet kilka miesięcy po porodzie,a nie kilka dni.
W każdym bądź razie mi by nie przyszło do głowy,żeby coś takiego powiedzieć...
fajna koleżanka .. w ogóle takie słowa od kobiety
Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
Ej, chyba odchodzą mi wody, albo nagle straciłam panowanie nad pęcherzem a pęcherz zyskał na pojemności Ale nie czuję żadnych skurczów ani nic, nie czyści mnie, nic. Mały chyba śpi, jakieś ruchy spróbuję wywołać zanim włączę sygnał alarmowy żeby jechać. I zastanawiam się - gdzie najlepiej zaparkować o tej godzinie pod Żelazną?
za postęp i szybką akcje
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Powiedziałam czy zdaje sobie sprawę,że rodziłam dopiero co. A ona,że no tylko się dziwi,że można mieć AŻ TAKI brzuch,bo ona po porodzie nie miała. Jej córka ważyła półtora kg mniej niż Kacper,to też może mieć znaczenie,no i to że ona raz w ciąży była.
A najlepiej jak Wiki jej powiedziała: "ale ciocia,przecież jak mamie Kacperek brzuch rozciągnął,to mama od razu małego mieć nie może,ale niedługo będzie bez brzucha"


Inw trzymaj się! Powodzenia!
mądra córa . w ogóle Gosiu masz sliczną rodzinkę ! Wiki jest tak strasznie do Ciebie podobna !

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
Oto Adaś, jeszcze nie kąpany i trochę brudny
śliczny !
Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Ja kapituluje i jadę do ikei po kanapę, zeby wstawić ja do pokoju Emila. Meczy mnie bieganie do niego przez całe mieszkanie, kwitniecie godzinami przy łóżeczku i spanie na sofie w salonie. Chrzanie, bede spać z Emilem i obydwoje będziemy bardziej zadowoleni.
no i dobrze po co sie męczyć
Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Ja tez się dziś zdenerwowałam, pomimo tego ze chodzę prywatnie to wywołanie porodu zaplanowała mi wczoraj na taki termin co w każdym innym szpitalu mi wywołają
A tak wczoraj mężowi mówiła że no nie pasuje jej wcześniej, bo ma gości akurat w tym czasie i nie może odwołać....po co kłamie, skoro chce robić przepisowo, to niech mówi otwarcie a nie wymyśla
Ja teraz jestem wdzięczna , że wywołali mi poród wcześniej bo jakbym donosiła małego to by miał z ponad 4 kg i niewiadomo jakby to wszytsko się skończylo . Na początku byłam zła , ze wszytsko miało samo się zacząć a teraz naprawdę się cieszę , że mój lekarz podjął taką decyzję mimo , ze nic mi nie było .
[1=830b3402b90be91bee3a8a4 ac8547146eb396896_6583840 e13f22;44863097]W ogóle coś musiałam zjeść wczoraj niefajnego bo w nocy mała strasznie się męczyła aż puściła głośnego bąka (przy akompaniamencie dumnego tatusia "Ma to po mnie" ).

Dzisiaj uniknęłam strzelającej kupy. Stanęłam na moment obok przewijaka i nagle słyszę prrr patrzę a tu czad. Dosłownie. 1:0 dla Mamusi [/QUOTE]
mój za to dziś zrobił mega dużą kupę i to cichaczem zawsze było sychać jak robi a teraz poczułam bo wyleciała bokiem

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
Narobiłaś mi smaka



A jakie to dokładnie mydło?


A pro po prawie bym zapomniała.

OD DZISIAJ JESTEŚMY DONOSZENI !!!!
Super gratuluję

mój synuś ma dziś 3 tygodnie już ! A dopiero co się urodził .

Chyba małemu też kupię tego pirata co em ma
__________________
upadly_aniol00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:49   #2459
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Da sie. Ale nie tyle od np zimnej wody co np od przeciągów.
Kurcze, nie miałam pojęcia że to wogóle możliwe
Możesz coś napisać więcej o tym przeziebieniu cycków? Czym to się objawia itd?
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-29, 11:53   #2460
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 11

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
"Zaraz jak Ci bączusia puszczę prosto w..."

Ciekawe co na to mąż tej koleżnaki. I jak tam kondycja ich związku po 3 latach czegoś takiego


a maz kolezanki pracuje na 2 etaty...chyba ich zwiazek istnieje tylko na papierku...
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-09 19:17:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:58.