Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12 - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-11, 12:49   #331
poczatkujaca-dagmara
Wtajemniczenie
 
Avatar poczatkujaca-dagmara
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 120
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez demonyianioly Pokaż wiadomość
Dagmara podesłałabyś link do sklepu z pościelą, którą kupiłaś?
http://dolly.com.pl/pl/new


Tak mi te kupy głowe ryją że szok
Zrobił 3 pod rząd o 12.30 o 13 i o 13.30
Od północy zrobił już 5
Wszystkie zielone z grudkami i "gilami' -może to ten nieszczęsny śluz
poczatkujaca-dagmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 12:50   #332
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cześć dziewczyny . Dziękuję Wam za wszystkie wczorajsze rady :dzie kuje:. Dzisiejsza noc była super w porównaniu do poprzednich. Spałam! Na leżąco! Więcej niż pół godziny ciągiem! A zrobiłam tak jak radziłyście. Ciasno owinęłam Kacperka w kokonik, położyłam blisko siebie i mały spał. Dziś wykorzystam patent z pieluszką.
Poza tym jestem z siebie dumna, bo przed chwilą spławiłam gościa - miłego, co prawda, ale muszę zrobić obiad. Rano pospałam prawie do 10, więc czuję się nieźle. Jedynie czasu brak na ogarnięcie swojej facjaty, ale popracuję i nad tym . No i dziś olałam sprzątanie .
Cytat:
Napisane przez Lusso Pokaż wiadomość
Buziaczki dla Cioć http://picasion.com/i/21eac
Ale super! Mała jest przesłodka.



Cytat:
Napisane przez mp_84 Pokaż wiadomość
jakbyś pisała o moim dziecku- na mojego dziala jedno- ja ieczorem zeby sie wyspac w nocy, karmie malego najpiers ciało do ciała na fasolce a jak juz sie robi senny to zaeijam go w becik i zwiazuje pieluszka tetrowa w okolicy raczek- aby sobie nie wydostal i znowu daje na chwile do piersi aby sie uspokoil, czasami musze chwile odczekac, ale w tej pozycji- z uwiezionymi raczkami - spi długo.
Działa . Dzięki!
Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Ambrella a ta witaminy na żółtaczkę masz zalecana? Bo mój troszkę jeszcze na buzi jest zoltawy a ma ponad 3 tyg.
Tak, pediatra przepisała mi ta witaminkę. Mój łobuz dziś kończy 3 tygodnie i nadal jest żółty .

Cytat:
Napisane przez mp_84 Pokaż wiadomość
mój po 3 tygodniach nadal mial zoltaczke- bilirubina 10,70. Lekarka kazala mi na 2 dni odstawic go od piersi aby zobaczyc czy przyczyna jest moj pokarm. bylam zalamana, bo walczylam o laktacje a tu na 2 dni musialam go odstawic. po 2 dniach bilirubina 8,, wiec spada i okazalo sie ze to moj pokarm byl przyczyna- maly jest znowu na piersi i powoli ma bilirubina spadac, nawet do 3 miesiaca, na dszczescie szpital nas ominal
Właśnie tego się boję . W czwartek mam wizytę kontrolną u pediatry, więc zobaczymy, co powie. Najgorsze, że ona nie ma tego miernika do skóry, tylko ocenia na oko. A na oko, cóż - Kacper jest jak Chińczyk...

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Śliczny Twój terrorysta
Co do wywodu na górze: próbowałaś karmić na leżąco? Ja tak często dosypiam sobie jak Doris ma kiepską noc.
Jak ze spacerami? Mnie spacery ratują. Powietrze sprawia że mała śpi zawsze dłuższym ciągiem i dzięki temu ma lepszy humor (jak nie spacer to chociaż werandowanie).
No i polecam też owijanie-na pewno w trakcie będzie się darł ale u nas dzięki temu sen jest dłuższy. Polecam też kłaść blisko buzi pieluszkę tetrową która przesiąkła Twoim zapachem.
Emma, karmienie na leżąco średnio mi idzie. Muszę potrenować. A na spacery chodzimy codziennie i na świeżym powietrzu mały śpi jak suseł. Ostatnio pozwoliłam sobie nawet na wypad do fryzjera, a mąż woził Kacpra ponad 2 godziny . Problem zaczyna się w domu. Ale skoro było dziś lepiej... nie zapeszam.

Co do zielonych kup, mojemu się zdarzają, ale wg książki, do której zaglądam "Pierwszy rok z życia dziecka", kupki dzieci karmionych piersią mają prawo być zielonkawe. Oczywiście jeśli nic więcej się nie dzieje z brzuszkiem. Więc nie widzę tu problemu.

Mam do nadrobienia 3 strony, więc idę obrać ziemniory do obiadu i wracam do Was.
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 12:57   #333
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Moja kolezanka z innego wątku bedzie miała dzisiaj cc. Proszę o dużo kciukow/ciepłych myśli/modlitw za jej Juleczka - miał sie urodzić za ponad 3 miesiące i waży tylko koło pol kilograma
z całych sił

a co się stało, że cc musi mieć?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 12:57   #334
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

d la potrzebujących!
Agatka Gratulacje! śliczna Maja!

u nas zaliczona wizyta u pediatry, bo od wczoraj idą ostro, śluzowe, zielone kupy na razie mam mieć akcje eliminacje i obserwować dziecko. Noc była do dupy, bo Marysia uparła się spać tylko na mojej klacie, więc ona spała a ja czuwałam.
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 13:02   #335
jaszczurka_2007
Zadomowienie
 
Avatar jaszczurka_2007
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 544
GG do jaszczurka_2007
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Hej dziewczyny. Ja nadal w szpitalu..lekarze nic nie mówią, cisnienie prawidłowe, zero skurczy i tak sie zastanawiam po co tutaj leżę :/ moj termin porodu z OM to 21 luty i mam nadzieje ze tak długo nie bedą mnie trzymać. O cc cisza..irytuje sie juz..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
jaszczurka_2007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 13:03   #336
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
z całych sił

a co się stało, że cc musi mieć?
Na usg polowkowym stwierdzili, ze Julek jest 2 tygodnie młodszy niż powinien, a przepływy sa bardzo złe. Teraz już sa tak fatalne, ze uznali, ze Julek bedzie mieć większe szanse na przeżycie w inkubatorze
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 13:06   #337
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Na usg polowkowym stwierdzili, ze Julek jest 2 tygodnie młodszy niż powinien, a przepływy sa bardzo złe. Teraz już sa tak fatalne, ze uznali, ze Julek bedzie mieć większe szanse na przeżycie w inkubatorze
oby było dobrze, bo tak malutko dzidziuś waży

a to wątek marcowo-kwietniowy tak?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 13:07   #338
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
Ja widzę,że u wielu z was to otulanie, wiązanie dziecka pomaga, dla mnie jednak jak i dla isi jest to dziwne i nie do ogarnięcia. Nie wiem czemu wydaje mi się ,że dziecku robi się jakaś krzywda, może dlatego,że sama nie na widzę jak mam skrępowane ruchy.
Isia ja mam skojarzenie z ludźmi w szpitalu psychiatrycznym co są skrępowani w tym fartuchu, i dla tego wiem ,że choćby nie wiem co nie zwiąże tak dziecka... hmmm obym nie miała ku temu powodu
Też wydawało mi się to jakieś takie nieteges jak pierwszy raz to obczaiłam. Ale potem doszłam do wniosku, że skoro w mojej macicy dziecko siedzi jak ogórek w słoiku i nie marudzi, to znaczy że lubi jak mu ciasno


Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Na chwilę udało mi się dorwać do komputera.
Wstawiam foty mojej córki Walerci
Piękna Walercia
I bardzo elegancki becik


Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość
(...)
Ciekawe jak tam Roane....
Pełnowymiarowa depresja plus tona niechęci i nieradości życia


AgatkaL gratulacje!


Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
Wlasnie karmie Alka i sie zaczytalam w Waszych postach,Alek zaczal nagle kwękac, patrze a ja mu piers do oka wsadzilam
Eh, nokaucik jak się patrzy


Akkma
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 13:12   #339
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
oby było dobrze, bo tak malutko dzidziuś waży

a to wątek marcowo-kwietniowy tak?
Ona jest na majowym w ogóle
Ale znam ją ze ślubnego i widziałyśmy się nawet na żywo parę razy.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 13:19   #340
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Ooooo już zaledwie kilka mamuś zostało nam tutaj do rozpakowania

Banany na metę
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 13:20   #341
Madzik14
Zadomowienie
 
Avatar Madzik14
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 859
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Na usg polowkowym stwierdzili, ze Julek jest 2 tygodnie młodszy niż powinien, a przepływy sa bardzo złe. Teraz już sa tak fatalne, ze uznali, ze Julek bedzie mieć większe szanse na przeżycie w inkubatorze
O matko, biedny maluszek, trzymam kciuki z całych sił żeby wszystko skończyło się dobrze:/
Madzik14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 13:44   #342
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Dzięki dziewczyny za informacje o kontroli okulistycznej, bałam się że coś przeoczyłam

Cytat:
Napisane przez vacuity Pokaż wiadomość
Ja mam na start dwa z allesa + dwa sportowe + jeden karmnik no name. Na allegro są biustonosze do karmienia firmy Mitex - sensowna cena i rozmiarówka chyba do G, może coś tam znajdziesz

A jeśli chodzi o bidony, to dziewczyny chyba kupowały termosy na allegro. Chociaż ja zastanawiałam się ostatnio czy nie prościej byłoby mieć jakąś kupkową miskę i wlewać do niej ciepłą wodę w razie potrzeby...
Ten alles to allegro znaczy?
A termos (nie wiem skąd ciągle mi się bidon bierze ) jednak bardziej praktyczny, próbowałam miseczkę, ale woda za szybko stygnie, a jak jest ryk to nawet chwila na skok do łazienki żeby zamoczyć w ciepłej wodzie wydaje się wiecznością

Cytat:
Napisane przez Kuapouszka Pokaż wiadomość
Ja tak tylko na szybko, wczoraj o 23 odeszły mi wody, w sumie skurcze takie jak na okres były, byliśmy w szpitalu, z dzidzia ok i jak sie samo nie rozkręci to do 23 mam sie pojawić znów.
Cieszę sie ale też, strasznie sie boje bo to jednak 37 tydzien, zaskoczylo mnie troche, brzuch i plecy coraz bardziej bolą ale czuje sie ok, pewnie jeszcze jakieś zakupy za małżem i potem do szpitala
37tc to już donoszony dzieć, powodzenia zatem

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Moja kolezanka z innego wątku bedzie miała dzisiaj cc. Proszę o dużo kciukow/ciepłych myśli/modlitw za jej Juleczka - miał sie urodzić za ponad 3 miesiące i waży tylko koło pol kilograma
Trzymamy mocno kciuki za Julkę






Dziewczyny takie pytanie - ile taki maluch 2tyg może być aktywny? Powiesiłam małemu w wózeczku kwiatek-lusterko i jak go teraz odłożyłam to ciągle się w niego wpatruje, guga i trąca łapką zamiast spać i tak już z 15-20min a nie zanosi się na spanie. Czy można przestymulować dziecko w ten sposób? Nie chciałabym zarwać nocy przez zabawki na wózku, wolę je zdjąć na razie jeśli miałby nadmiernie pobudzać, tylko jak to poznać?
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 13:48   #343
krolowa_nilu
Rozeznanie
 
Avatar krolowa_nilu
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 591
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

PERFUZJA kciuki załatwione! AKMA, KUAPOUSZKA jedziecie dziewczyny! Trochę skurczy, trochę parcia i maluchy będą na świecie! A u nas sinusoida. Wczoraj poszłyśmy spać o 3, bo kto by spał w nocy, lepiej śmiać się do sufitu i gadać do szczebelków w łóżeczku teraz wystawiłam wózek na balkon a sama biję się z myślą "iść na fitness? nie iść na fitness? iść? nie iść?". Boję się, że wypadłam z formy, że będę ciągnąć jezor po podłodze, że za wcześnie... A jak u was z formą po porodzie? O, i zauważyłam, że Sunshine się dawno nie odzywała, pewnie Róża daje jej w kość
krolowa_nilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:00   #344
Negrid
Rozeznanie
 
Avatar Negrid
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 523
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Kuapouszka Pokaż wiadomość
Ja tak tylko na szybko, wczoraj o 23 odeszły mi wody, w sumie skurcze takie jak na okres były, byliśmy w szpitalu, z dzidzia ok i jak sie samo nie rozkręci to do 23 mam sie pojawić znów.

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie, bo nie wiem co mam robić

Od około 5 rano zaczęło coś się ze mnie sączyć, (...)
Poczułam się totalnie opuszczona...
Powodzenia dziewczyny

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Moja kolezanka z innego wątku bedzie miała dzisiaj cc. Proszę o dużo kciukow/ciepłych myśli/modlitw za jej Juleczka - miał sie urodzić za ponad 3 miesiące i waży tylko koło pol kilograma
Trzymam kciuki za maleństwo i jego mamę .
Negrid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:00   #345
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Akkma, Kuapouszka przyszedl Wasz czas , wiec dla Was dziewczyny

ambrella super, ze noc w miare przespana

perfuzja kciuki za Twoja kolezanke i jej maluszka
__________________
20.12.2013 - Alek Nauczę Cię kochać świat, Syneczku
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:01   #346
Akkma
Zadomowienie
 
Avatar Akkma
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 917
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Falszywy alarm :/ te wody to jednak nie wody.. siedze sobie teraz pod ktg i chyba zaraz pojedziemy do domu..
__________________
21.05.16
Akkma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:02   #347
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Porodówka na TLC
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:05   #348
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Kuapouszka Pokaż wiadomość
Ja tak tylko na szybko, wczoraj o 23 odeszły mi wody, w sumie skurcze takie jak na okres były, byliśmy w szpitalu, z dzidzia ok i jak sie samo nie rozkręci to do 23 mam sie pojawić znów.
Cieszę sie ale też, strasznie sie boje bo to jednak 37 tydzien, zaskoczylo mnie troche, brzuch i plecy coraz bardziej bolą ale czuje sie ok, pewnie jeszcze jakieś zakupy za małżem i potem do szpitala

dajesz
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:06   #349
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Perfuzja trzymamy z Dominikiem kciuki za koleżankę! A kciuki Dominika to sie nawet podwójnie liczą!!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 14:06   #350
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Moja kolezanka z innego wątku bedzie miała dzisiaj cc. Proszę o dużo kciukow/ciepłych myśli/modlitw za jej Juleczka - miał sie urodzić za ponad 3 miesiące i waży tylko koło pol kilograma
za Julcia
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:08   #351
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Falszywy alarm :/ te wody to jednak nie wody.. siedze sobie teraz pod ktg i chyba zaraz pojedziemy do domu..
Tez to zaliczyłam
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:10   #352
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Kuapouszka Pokaż wiadomość
Ja tak tylko na szybko, wczoraj o 23 odeszły mi wody, w sumie skurcze takie jak na okres były, byliśmy w szpitalu, z dzidzia ok i jak sie samo nie rozkręci to do 23 mam sie pojawić znów.
Cieszę sie ale też, strasznie sie boje bo to jednak 37 tydzien, zaskoczylo mnie troche, brzuch i plecy coraz bardziej bolą ale czuje sie ok, pewnie jeszcze jakieś zakupy za małżem i potem do szpitala


Cytat:
Napisane przez jaszczurka_2007 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Ja nadal w szpitalu..lekarze nic nie mówią, cisnienie prawidłowe, zero skurczy i tak sie zastanawiam po co tutaj leżę :/ moj termin porodu z OM to 21 luty i mam nadzieje ze tak długo nie bedą mnie trzymać. O cc cisza..irytuje sie juz..
Bedzie dobrze


Send from my IPhone
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:10   #353
nattalli
Rozeznanie
 
Avatar nattalli
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Oslo
Wiadomości: 531
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Wybaczcie nie mam czasu nic a nic na wizaż malutka pochłania cały mój czas i energię. Do tej pory była spokojna, dzisiejszej nocy przeżyliśmy koszmar, przespaliśmy z mężem tylko 2h mała tak płakała miała wzdęcia i jedyną pozycją w jakiej spała to na brzuszku z nogami podkurczonymi i do tego tylko i wylacznie uspakajała się na mojej klatce piersiowej, proby zamienienia się z mężem chociaz na chwilę kończyły się istną paniką i płaczem jakby jej ktos straszna krzywdę robił. Szkoda mi jej było do tego mam taki nawał pokarmu nie umiem sobie poradzić, mała przestała ssać totalnie piersi, nie umie chwycić brodawki pomimo tego że w szpitalu przez 3 dni bardzo ładnie jadła, teraz nagle cofnęła sie i próba jej nakarmienia piersią kończy się też dramatem w stylu nie możemy dziecka uspokoić bo tak się drze bo to już płaczem nazwać nie można. kupiłam elektryczny laktator ściągam teraz pokarm do butelki i tak ją karmię z butelki ciagnie ładnie mniej więcej co 2-3 godziny od 40 do nawet 50-60ml. Jest spokojniejsza wtedy gdy je z butelki i przesypia większość czasu jest bardziej zadowolona wtedy... W piątek ma przyjść do nas kobieta zobaczyć jak mała sie rozwija już do niej dzwoniłam obiecała pomóc przy karmieniu. Nie wiem może ja jej nie umiem dobrze przystawić i źle się jej ssie. Płakać mi się chce jak widzę że ona niedojada z mojej piersi pomimo tego że pokarm dosłownie cieknie sam od siebie. Ona jak już dobrze chwyci brodawke to zassie raz lub dwa puszcza ją próbuje znowu a później szuka buziom sutków stara się przyssać, macha raczkami, płacze a jak podaje pierś to odwraca twarz, odsuwam się żeby skorygowac pozycje to ona znowu szuka i piąstki wsuwa do buzi. Potzrebuję pomocy bo zwariuje. Pociągnę do piątku jakoś na laktatorze. I mam nadzieję że się poprawi gdy zajmie się nami ktoś odpowiedni.
__________________
28.02.2011:ksiadz :

26.05.2013 II kreseczki

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fs65gkig2xlf5.png

Edytowane przez nattalli
Czas edycji: 2014-02-11 o 14:15
nattalli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:14   #354
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Przed chwila sprobowalam i dalam malej cyca bez kapturka. Bolalo przez pierwsze pare pociagniec a potem przestalo na szczescie mala ssala tylko 20 minut bo boje sie znowu piers "nadwyrezyc" ale i tak jestem happy ze sie udalo bez (cenzura) bolu.




Send from my IPhone
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:17   #355
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Falszywy alarm :/ te wody to jednak nie wody.. siedze sobie teraz pod ktg i chyba zaraz pojedziemy do domu..
no nie mów, że Ci się tak wadżajna siódmymi potami oblała...
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:19   #356
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez nattalli Pokaż wiadomość
Wybaczcie nie mam czasu nic a nic na wizaż malutka pochłania cały mój czas i energię. Do tej pory była spokojna, dzisiejszej nocy przeżyliśmy koszmar, przespaliśmy z mężem tylko 2h mała tak płakała miała wzdęcia i jedyną pozycją w jakiej spała to na brzuszku z nogami podkurczonymi i do tego tylko i wylacznie uspakajała się na mojej klatce piersiowej, proby zamienienia się z mężem chociaz na chwilę kończyły się istną paniką i płaczem jakby jej ktos straszna krzywdę robił. Szkoda mi jej było do tego mam taki nawał pokarmu nie umiem sobie poradzić, mała przestała ssać totalnie piersi, nie umie chwycić brodawki pomimo tego że w szpitalu przez 3 dni bardzo ładnie jadła, teraz nagle cofnęła sie i próba jej nakarmienia piersią kończy się też dramatem w stylu nie możemy dziecka uspokoić bo tak się drze bo to już płaczem nazwać nie można. kupiłam elektryczny laktator ściągam teraz pokarm do butelki i tak ją karmię z butelki ciagnie ładnie mniej więcej co 2-3 godziny od 40 do nawet 50-60ml. Jest spokojniejsza wtedy gdy je z butelki i przesypia większość czasu jest bardziej zadowolona wtedy... W piątek ma przyjść do nas kobieta zobaczyć jak mała sie rozwija już do niej dzwoniłam obiecała pomóc przy karmieniu. Nie wiem może ja jej nie umiem dobrze przystawić i źle się jej ssie. Płakać mi się chce jak widzę że ona niedojada z mojej piersi pomimo tego że pokarm dosłownie cieknie sam od siebie. Ona jak już dobrze chwyci brodawke to zassie raz lub dwa puszcza ją próbuje znowu a później szuka buziom sutków stara się przyssać, macha raczkami, płacze a jak podaje pierś to odwraca twarz, odsuwam się żeby skorygowac pozycje to ona znowu szuka i piąstki wsuwa do buzi. Potzrebuję pomocy bo zwariuje. Pociągnę do piątku jakoś na laktatorze. I mam nadzieję że się poprawi gdy zajmie się nami ktoś odpowiedni.
A moze sprobuj ja obwiazac na czas karmienia ?? W szpitalu polozne tak robily - pielucha tetrowa w trojkat, na to kladzie sie dziecia i oparula bardzo szczelnie z raczkami przy ciele. Widzialam jak dzieciaczki ktore nie chcialy piersi po takim opatuleniu jadly


Send from my IPhone
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:43   #357
vacuity
Rozeznanie
 
Avatar vacuity
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 712
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Moja kolezanka z innego wątku bedzie miała dzisiaj cc. Proszę o dużo kciukow/ciepłych myśli/modlitw za jej Juleczka - miał sie urodzić za ponad 3 miesiące i waży tylko koło pol kilograma
trzymam kciuki za Maluszka i jego Mamę.

Cytat:
Napisane przez jaszczurka_2007 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Ja nadal w szpitalu..lekarze nic nie mówią, cisnienie prawidłowe, zero skurczy i tak sie zastanawiam po co tutaj leżę :/ moj termin porodu z OM to 21 luty i mam nadzieje ze tak długo nie bedą mnie trzymać. O cc cisza..irytuje sie juz..
Skoro jeszcze 10 dni to jest szansa, że Cię puszczą No, chyba, że mają pustki i potrzebują ludzi do zapełnienia łóżek, żeby podreperować finanse oddziału

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Pełnowymiarowa depresja plus tona niechęci i nieradości życia
Roane, wiem, że łatwo się gada, ale do terminu jeszcze trochę zostało, więc najprościej będzie zmienić nastawienie, bo się wykończysz psychicznie... Tym bardziej, że jeśli Mikołajowi u Ciebie dobrze, to może siedzieć w brzuchu jeszcze ze 3 tygodnie


Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Ooooo już zaledwie kilka mamuś zostało nam tutaj do rozpakowania
No zostało nas raptem kilka, same niedobitki

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
D
Ten alles to allegro znaczy?
Nie, alles to taka firma Oni też robią biustonosze do karmienia - głównie z fiszbinami, ale i karmniki mają w ofercie

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Falszywy alarm :/ te wody to jednak nie wody.. siedze sobie teraz pod ktg i chyba zaraz pojedziemy do domu..
Najwyżej przyjmiemy Cię z powrotem do grona nierozpakowanych
__________________
18.05.2013 - Żona - zapnij pasy Kochanie, przed nami wyboista droga
vacuity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:47   #358
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Witam się u nas dzis sennie Zosia między karmieniami spi po 4 godz, wiec ogarnelam dom, ugotowalam żurek, zrobiłam dwa prania i powiesilam i teraz siedzę z wywalonym cycem nie dorobilismy się jeszcze rolet wiec liczę ze sąsiad nie bawi sie w podglądacza

mam pytanie do mamusiek które były zszywane.. czy te szwy jeżeli nie są rozpuszczalne to mogą same wypaść czy to ja muszę je powyciagac? Jedną nitkę straciłam bez żadnego gmerania, widzę jeszcze dwie, ale one chyba jeszcze nie są gotowe mnie opuścić
Boję sie, ze zarosne z tymi szwami, ale przerasta mnie żeby sobie jeszcze ból tam sprawiać.. jestem 22 dni po porodzie, czy ktoś z moim "stazem" ma jeszcze szwy? Dodam, ze przy jednym szwie coś mi uroslo, taka różowa kuleczka i obawiam się, ze wlasnie zaczęłam zarastac z tymi nitkami
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 14:52   #359
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Natalli a nasutniki? jak pije ładnie z butli to może nasutnik ja do piersi skusi...
Akkma kibicujemy dalej!
perfuzja kciuki za Maleństwo!
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 15:05   #360
krolowa_nilu
Rozeznanie
 
Avatar krolowa_nilu
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 591
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Natalie, wytrwałości! Spróbuj przystawiać Małą kiedy jest spokojna, a nie kiedy już płacze z głodu. Czatuj też na moment, w którym dopiero co się obudzi, żeby była jeszcze lekko zaspana. Spowijanie też pomaga przy karmieniu, moja Nela na początku przez machanie łapkami wytrącała sobie sama pierś z buzi, potem była tak zła, że wieki zajmowało zanim dobrze chwyciła. Piszesz, że masz dużo pokarmu, może córci za szybko leci? Nie dość, że sika to jeszcze ten pierwszy pokarm jest rzadki, więc już w ogóle, może nie nadąża z połykaniem? Spróbuj przed karmieniem odciągnąć troszeczkę, żeby pierś nie była taka nabuzowana i dopiero wtedy przystawiaj dziecko, u nas pomogło. I też gdy pierś jest pełna, twarda dziecku trudniej złapać, łatwiej zasysa gdy cycek jest trochę bardziej miękki. Generalnie najważniejsze, żeby podczas karmienia dziecko było spokojne. Aha, ja też robiłam tak, że jak odciągnęłam to pierwsze mleko to podawałam je Neli z butelki i jak ją przystawiałam, to i pierś była miękka, i mleko tak szybko nie leciało, i ona była spokojniejsza, bo już zaspokoiła pierwszy głód. Powodzenia!
krolowa_nilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 09:18:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.