Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-03-06, 13:00   #4441
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 696
GG do missy7
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez joanstark Poka¿ wiadomo¶æ
Hej wszystkim! Wstawiam mój pierwszy jad³ospis, czekam na krytykê, mam nadziejê, ¿e dziêki Wam uda mi siê co¶ usprawniæ.

Droga do obecnego ¿ywienia by³a d³uga i wyboista - æwiczê od roku, najpierw dywanówki z jillian michaels, odk±d mam multisporta (czyli od stycznia) regularnie si³ownia (2-3razy w tyg) + raz w tygodniu squash, oprócz tego 2 razy w tyg trening domowy (mam do nich s³abo¶æ), ale moje ¿ywienie nigdy nie wygl±da³o zadowalaj±co.


¦niadanie (8:00): gar¶æ p³atków owsianych na wodzie + banan + 2 ³y¿ki wiórek kokosowych + 1 ³y¿ka pra¿onego siemienia lnianego
Kawa rozpuszczalna z mlekiem 3,2%

Przegryzka - ¶rednia pomarañcza

Lunch: (12:00): mix sa³at z pomidorkami koktajlowymi(8szt), ogórkiem zielonym, oliwkami i mozarell± (100g, jedna kulka), skropione oliw± z oliwek

II "Lunch" (16:00): serek wiejski ze szczypiorkiem + ca³y pomidor

17:00 - trening

Posi³ek od razu po treningu (18:30): dwa wafle ry¿owe z miodem - ¿eby dostarczyæ wêgli

Ostatni posi³ek (20:30): Pier¶ z kurczaka na teflonie bez oleju (zastanawia³am siê nad sma¿eniem na oleju kokosowym) + pó³ woreczka ry¿u br±zowego + mix sa³at, pó³ pomidora, ogórek zielony, oliwki, kropla oliwy z oliwek.

Dajcie znaæ, czy co¶ z tego bêdzie? Co by¶cie zmieni³y?
..¶niadanie wg. mnie ok

.. brakuje mi tu porz±dnego obiadu , bo sama sa³atka albo serek wiejski wed³g mnie to zdecydowanie za ma³o

..posi³ek po treningu równie¿ s³abiutki...

..kolacja super, jest wszystko co trzeba.. bia³ko, warzywa i troche t³uszczu

Ogólnie wydaje mi siê ¿e bardzo ma³o kalorii dostarczasz w ci±gu dnia, szczególnie ¿e æwiczysz (ile dziennie æwiczysz?)

Ale niech wypowiedz± siê jeszcze dziewczyny które lepiej siê znaj±.
__________________
missy7 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 13:31   #4442
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW




moje dzisiejsze R:

I :
kasza jaglana (40g) na mleku (szkl.) z orzechami pecan ( 6 szt.), suszonymi ¶liwkami ( gar¶æ) i poppingiem z amarantusa (3 ³y¿ki)

II:
bu³ka razowa z serkiem ¶mietankowym, ³ososiem pieczonym, pomidorem suszonym, pomidorem ¶wie¿ym, serem typu w³oskiego i miksem sa³at
pomarañcza
kawa

III:
zupa krem z pomidorów, fasoli czerwonej, pieczonej papryki z ry¿em br±zowym (40 g) i ³y¿k± oleju lnianego

IV:
sa³atka Caprese z miksem sa³at ( miks sa³at, pomidor, mozzarella, oliwa, bazylia)


i rozk³ad sk³adników:
b: 64,4 g t: 56,7 g w: 197,7 g 1499 kcal


chyba ok?
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 15:12   #4443
joanstark
Rozeznanie
 
Avatar joanstark
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 684
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez missy7 Poka¿ wiadomo¶æ
..¶niadanie wg. mnie ok

.. brakuje mi tu porz±dnego obiadu , bo sama sa³atka albo serek wiejski wed³g mnie to zdecydowanie za ma³o

..posi³ek po treningu równie¿ s³abiutki...

..kolacja super, jest wszystko co trzeba.. bia³ko, warzywa i troche t³uszczu

Ogólnie wydaje mi siê ¿e bardzo ma³o kalorii dostarczasz w ci±gu dnia, szczególnie ¿e æwiczysz (ile dziennie æwiczysz?)

Ale niech wypowiedz± siê jeszcze dziewczyny które lepiej siê znaj±.

Cwiczê oko³o godziny dziennie.

posi³ek po treningu jest dlatego taki s³aby, bo po prostu chcê dostarczyæ trochê wêgli od razu po, ¿eby nie paliæ miê¶ni. Tak na prawdê to ¿aden z niego posi³ek.
My¶lisz, ¿e gdybym doda³a do sa³atki pier¶ z kurczaka, albo grillowane ³ososia + kuskus, by³oby ok? ¯eby ten obiad by³ jednak bardziej kaloryczny?
joanstark jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 16:22   #4444
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R nadal trzyma mnie na s³odko

1) p³atki owsiane 4 ³y¿ki z 2 ³y¿kami jogurtu greckiego z tartym korzeniem selera, sokiem i skórk± z cytryny, odrobin± miodu kwiatowego, orzechami w³oskimi i rodzynkami królewskimi + kawa z mlekiem 3,2%

40 min niezbyt intensywnych æwiczeñ

2) tilapia sma¿ona na ³y¿ce oleju z pestek winogron + sa³atka z pieczonego w z³otku buraka, pomidora, pestek dyni, 2 ³y¿ek czerwonej fasoli z puszki i serka ¶ródziemnomorskiego Patros

3) kasza gryczana (1/3 woreczka) z cukini± i szalotk± podsma¿on± na oleju rzepakowym. Do tego jajko w koszulce i szczypiorek. Sok pomidorowy.

4) przek±ska: jogurt grecki (reszta ze ¶niadania) z ³y¿eczk± miodu i mro¿onymi malinami, du¿a kostka czekolady*

5) bu³eczka pe³noziarnista z siemieniem i s³onecznikiem, rzodkiewkowy President i trochê awokado.


---------------------
*Poa alpina muszê Ciê troszkê podra¿niæ moimi czekoladami od rodzinki dzisiaj próbujê Cote Dor Sensations - Framboise Noir 70% czyli z malinami nie wiem czy kojarzysz te czekolady, maj± du¿ego s³onia na ka¿dej kostce. W sumie jest ich 8 w ca³ej tabliczce 200gr. Jest pyszna mam te¿ pare innych ale nie otwiera³am jeszcze
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 16:37   #4445
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Za to ile ja dzisiaj s³odyczy widzia³em w Carrefour, jakie¶ trufle z Nestle, czekolady Heidi, pralinki z Ritter Sport w kartonowym pude³ku, ciasta z kremem w ¶rodku, ciastka-tarty z owocami, czekolady Hello z Linda, jajeczka z kremem z Milki, czekolady Toblerone...
S³odycze atakuj± szturmem. Musia³em uciekaæ bo bym przepad³. Strach pomy¶leæ co bêdzie przed Wielkanoc±

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2014-03-06 o 16:47
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 16:52   #4446
Divino
Raczkowanie
 
Avatar Divino
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dzisiejsze U, bardzo proszê o ocenê - czy to nie za du¿o i jak z jako¶ci±? Wcze¶niej by³am na redukcji, ale dopiero ostatnio na utrzymaniu zaczê³am je¶æ wiêcej.

I (6:00) - jajecznica z jednego jajka z dwoma plastrami polêdwicy z indyka, dwie ³y¿ki twarogu pó³t³ustego z jogurtem naturalnym, warzywa (pomidor, papryka, rzodkiewka), dwie ma³e kromki chleba ¿ytnio-razowego z ziarnami

II (10:30) - owsianka (3 ³y¿ki p³atków owsianych gotowanych na wodzie, pó³ serka naturalnego homogenizowanego, pó³ banana, kilka nerkowców)

III (14:00) - duszony filet z piersi indyka, kasza jaglana, kalafior

przek±ska: jab³ko

IV (17:30) - jajko gotowane, dwa plasterki polêdwicy z kurczaka, kromka chleba orkiszowego z ³y¿eczk± bielucha lekkiego, warzywa (ogórek, papryka, rzodkiewka)

V (pewnie ko³o 20:00) - bêdzie co¶ lekkiego, pewnie ma³a kaszka manna orkiszowa/kukurydziana/jaglana na mleku, wiem ¿e ostatni posi³ek przed snem powinien byæ teoretycznie bia³kowy, ale niestety d³ugo mi potem zalega w ¿o³±dku przez co nie mogê zasn±æ, a przede wszystkim powinno siê jednak chyba s³uchaæ swojego organizmu
(mo¿e kto¶ móg³by ew. doradziæ co je¶æ 3h przed snem, ale zdrowego i naprawdê lekkiego? wszelkie omlety, twaróg, surowe warzywa, ryby bardzo ¼le na mnie dzia³aj± o tej porze)
__________________

"Cz³owiek, który podj±³ decyzjê, by zwyciê¿yæ, nigdy nie powie: niemo¿liwe"
— Napoleon Bonaparte

"Kapitalizm to nierówny podzia³ bogactwa, za¶ socjalizm to równy podzia³ biedy." — Winston Churchill
Divino jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 16:55   #4447
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Za to ile ja dzisiaj s³odyczy widzia³em w Carrefour, jakie¶ trufle z Nestle, czekolady Heidi, pralinki z Ritter Sport w kartonowym pude³ku, ciasta z kremem w ¶rodku, ciastka-tarty z owocami, czekolady Hello z Linda, jajeczka z kremem z Milki, czekolady Toblerone...
S³odycze atakuj± szturmem. Musia³em uciekaæ bo bym przepad³. Strach pomy¶leæ co bêdzie przed Wielkanoc±

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dlatego dla w³asnego dobra lepiej nie chodziæ pewnymi uliczkami
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-03-06, 17:10   #4448
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
dlatego dla w³asnego dobra lepiej nie chodziæ pewnymi uliczkami
Ale one zaraz przy samym wej¶ciu by³y
Nie moja wina ¿e trzeba przej¶æ to ca³e pole minowe, zanim siê na warzywa dotrze.
Spêdzi³em dobre 20 minut na ogl±daniu i ¶linieniu siê, a przyszed³em tylko po batata, imbir i kolendre

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 17:17   #4449
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Ale one zaraz przy samym wej¶ciu by³y
Nie moja wina ¿e trzeba przej¶æ to ca³e pole minowe, zanim siê na warzywa dotrze.
Spêdzi³em dobre 20 minut na ogl±daniu i ¶linieniu siê, a przyszed³em tylko po batata, imbir i kolendre

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
jak dobrze nie lubiæ s³odyczy tylko, ¿eby Biedronka nie wypuszcza³a nowych smaków chipsów
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 17:17   #4450
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Ale one zaraz przy samym wej¶ciu by³y
Nie moja wina ¿e trzeba przej¶æ to ca³e pole minowe, zanim siê na warzywa dotrze.
Spêdzi³em dobre 20 minut na ogl±daniu i ¶linieniu siê, a przyszed³em tylko po batata, imbir i kolendre

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
wstyd siê przyznaæ, ale batata nie jad³am nigdy zreszt± jak po³owy rzeczy, o których zwykle wspominasz mi to by siê przyda³ taki ch³op, bym tylko jad³a ca³y dzieñ i jad³a
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 17:44   #4451
201606270916
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Za to ile ja dzisiaj s³odyczy widzia³em w Carrefour, jakie¶ trufle z Nestle, czekolady Heidi, pralinki z Ritter Sport w kartonowym pude³ku, ciasta z kremem w ¶rodku, ciastka-tarty z owocami, czekolady Hello z Linda, jajeczka z kremem z Milki, czekolady Toblerone...
S³odycze atakuj± szturmem. Musia³em uciekaæ bo bym przepad³. Strach pomy¶leæ co bêdzie przed Wielkanoc±

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To na dzieñ kobiet to nie dla Ciebie Na Wielkanoc bêdzie ³atwiej bo porz±dne prezentowe czekolady ust±pi± wyrobom czekoladopodobnym za 0,99z³.
W weekend jadê do babci i bêdzie mój ulubiony sernik. Jakim¶ czekoladom mo¿na siê oprzeæ a sernikowi nie Ju¿ spisa³am na straty jeden-dwa 'przek±skowe' posi³ki. To bêdzie sernik

Na jutro:
I ¶niadanie: p³atki owsiane (4 ³y¿ki) z rodzynkami i szklank± mleka, szklanka soku marchwiowego
II ¶niadanie: 2 kromki chleba z polêdwic± sopock±, ogórkiem i twarogiem, papryka
obiad: pier¶ z indyka (150 g) z surówk± z porów, kilkoma zielonymi oliwkami i twarogiem z pesto w tortilli
podwieczorek: serek wiejski odt³uszczony z 2 ³y¿eczkami konfitury niskos³odzonej
kolacja: 2 jajka sadzone, surówka z porów z twarogiem z pesto, kilka plastrów polêdwicy, szklanka soku marchwiowego

Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ
jak dobrze nie lubiæ s³odyczy tylko, ¿eby Biedronka nie wypuszcza³a nowych smaków chipsów
Widzia³am kilka dni temu jakie¶ nowe wiêc strze¿ siê Biedronki!
201606270916 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-06, 17:46   #4452
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
Widzia³am kilka dni temu jakie¶ nowe wiêc strze¿ siê Biedronki!
mieszkam na przeciwko bêdê T¯ na zakupy wysy³aæ
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 17:49   #4453
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
To na dzieñ kobiet to nie dla Ciebie Na Wielkanoc bêdzie ³atwiej bo porz±dne prezentowe czekolady ust±pi± wyrobom czekoladopodobnym za 0,99z³.
W weekend jadê do babci i bêdzie mój ulubiony sernik. Jakim¶ czekoladom mo¿na siê oprzeæ a sernikowi nie Ju¿ spisa³am na straty jeden-dwa 'przek±skowe' posi³ki. To bêdzie sernik

Widzia³am kilka dni temu jakie¶ nowe wiêc strze¿ siê Biedronki!
b³êkitne Topy z serem plesniowym i pastelowo ró¿owe o smaku jakiej¶ tam szynki

Krolowa Julianna ja te¿ kocham serniki dla mnie torty, kremówki i ciastka mog³yby nie istnieæ, ale sernikowi nigdy nie mogê siê oprzeæ
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 17:50   #4454
201606270916
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 5 832
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
wstyd siê przyznaæ, ale batata nie jad³am nigdy zreszt± jak po³owy rzeczy, o których zwykle wspominasz mi to by siê przyda³ taki ch³op, bym tylko jad³a ca³y dzieñ i jad³a
Jestem jeszcze lepsza w google niektóre nazwy wpisujê, ¿eby zobaczyæ co to
201606270916 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 17:56   #4455
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
Jestem jeszcze lepsza w google niektóre nazwy wpisujê, ¿eby zobaczyæ co to
ja tez
przyda³oby siê na dietetyce podpi±æ u góry w±tek dla takich jak my, ¿eby by³y zdjêcia poszczególnych produktów i krótki opis jak to je¶æ
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 18:07   #4456
Maddie
Wtajemniczenie
 
Avatar Maddie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomo¶ci: 2 671
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Redukszyn

I: owsianka (3³. p³atków, 3³. domowego musli, 1³. suszonej ¿urawiny, borówki, serek homo naturalny).
II: dwie kromki domowego chleba z tuñczykiem, serem Hit z Ryk i ogórkiem.
III: makaron z pieczon± piersi± z kurczaka, pesto rosso i broku³ami.
IV: sa³atka grecka.
V: nie wiem sama, co zje¶æ planowa³am jajecznicê z warzywami ale mam tak± wielk± ochotê na wiejski z wi¶niami, ¿e chyba nie wytrzymam

I jak?
Maddie jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 19:06   #4457
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
wstyd siê przyznaæ, ale batata nie jad³am nigdy zreszt± jak po³owy rzeczy, o których zwykle wspominasz mi to by siê przyda³ taki ch³op, bym tylko jad³a ca³y dzieñ i jad³a
Przepraszam, curry dzi¶ robi³em

A mnie siê zawsze siê wydaje ¿e biorê raczej ogólnodostêpne produkty, które pojawi³y siê w naszym kraju ju¿ dawno i nikogo nie dziwi± (no mo¿e poza emerytami przy kasie )
Lubiê warzywa i nie ograniczaniam siê tyko do kilku, ¿eby codziennie wa³kowaæ to samo. Lubiê ró¿ne smaki oraz ich po³±czenia, a bataty s± po prostu pyszne, koniecznie spróbuj! Gotuj± siê szybciej od zwyk³ych ziemniaków.







Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Poka¿ wiadomo¶æ
Widzia³am kilka dni temu jakie¶ nowe wiêc strze¿ siê Biedronki!


o smaku goudy, ementalera, sera wêdzonego, czosnku, sera ple¶niowego, dwustronne ser z szynk±, czy mo¿e dwustronne ser-cebula??


Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ
jak dobrze nie lubiæ s³odyczy tylko, ¿eby Biedronka nie wypuszcza³a nowych smaków chipsów



Znam ten problem


Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ
mieszkam na przeciwko bêdê T¯ na zakupy wysy³aæ
Mi to nie pomaga, T¯ zawsze co¶ przyniesie, a to pó³ kilo bia³ych Micha³ków, a to dwie paczki nowych chipsów (bo przecie¿ MUSI bo nowe!)...

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 19:08   #4458
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 552
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje U , w koncu wymarzone upragnione U. Uda³o mi siê, 4 miesiace i 10kg na +.
Kochane mam pytanie,czy spozywajac 2400kcal przy 176 cm lat 19. Godzina wolnego truchtu dziennie+10min mel B na boczki powinno byc ok?

Menu
sniadanie
4 kanapki z razowca (ser bialy,zolty,rukolla,migda ly,2pomidory,ogorek,salat a,3plaasttry szynki z kury,makrela)

II
500ml mleka+kokos+szklanka kukurydziancyh+mus z kiwi

Obiad
nalesniki z 3 jaj,maki,mleka z pasta z truskawek i banana

deser
200g wiesniaka z tostem z dwoch kromek razowca

podwieczorek
salatka z 3 pomidorow,swojskiego twarogu(255g) z ktorego zrobilam kluski twarogowe,do salatki kukurydza,ogorek,jogurt naturalny,grapefrut i uwaga KURCZAK-odkrywam nowe smaki;D

kolacja
3 kanapki +2jaja sadzone
200g wiesniaka z wloskimi
Bibiannaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 19:08   #4459
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 696
GG do missy7
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez joanstark Poka¿ wiadomo¶æ
Cwiczê oko³o godziny dziennie.

posi³ek po treningu jest dlatego taki s³aby, bo po prostu chcê dostarczyæ trochê wêgli od razu po, ¿eby nie paliæ miê¶ni. Tak na prawdê to ¿aden z niego posi³ek.
My¶lisz, ¿e gdybym doda³a do sa³atki pier¶ z kurczaka, albo grillowane ³ososia + kuskus, by³oby ok? ¯eby ten obiad by³ jednak bardziej kaloryczny?
zdecydowanie, jakis kurczaczek lub rybka, ma³a porcja br±zowego ry¿u, makaronu albo jakiej¶ kaszy i bêdzie super pe³nowarto¶ciowy obiad
__________________
missy7 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-06, 19:13   #4460
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 4 315
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
a bataty s± po prostu pyszne, koniecznie spróbuj! Gotuj± siê szybciej od zwyk³ych ziemniaków.


o smaku goudy, ementalera, sera wêdzonego, czosnku, sera ple¶niowego, dwustronne ser z szynk±, czy mo¿e dwustronne ser-cebula??



Mi to nie pomaga, T¯ zawsze co¶ przyniesie, a to pó³ kilo bia³ych Micha³ków, a to dwie paczki nowych chipsów (bo przecie¿ MUSI bo nowe!)...

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Bataty mam jako kolejne do spróbowania w kolejce Tyle, ¿e ja ogólnie ma³o ziemniaków jem A w kuchni ju¿ piêkny seler do przerobienia na frytki czeka


Jad³am wszystkie

T¯ jak co¶ kupi to zjada zanim do domu dojdzie



Jutrzejsze R:

I:
jaglanka na mleku z suszonymi ¶liwkami,orzechami pecan, goj±

II:
grahamka z serkiem ¶mietankowym, suszonymi pomidorami i rukol±
jab³ko
kawa

III:
mintaj pieczony z pesto
frytki z selera
buraczki gotowane

IV:
kasza manna z budyniem i kakao

V:
caprese z rukol± i olejem lnianym

oceni kto¶?
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 19:23   #4461
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Poka¿ wiadomo¶æ
Moje U , w koncu wymarzone upragnione U. Uda³o mi siê, 4 miesiace i 10kg na +.
Kochane mam pytanie,czy spozywajac 2400kcal przy 176 cm lat 19. Godzina wolnego truchtu dziennie+10min mel B na boczki powinno byc ok?

Menu
sniadanie
4 kanapki z razowca (ser bialy,zolty,rukolla,migda ly,2pomidory,ogorek,salat a,3plaasttry szynki z kury,makrela)

II
500ml mleka+kokos+szklanka kukurydziancyh+mus z kiwi

Obiad
nalesniki z 3 jaj,maki,mleka z pasta z truskawek i banana

deser
200g wiesniaka z tostem z dwoch kromek razowca

podwieczorek
salatka z 3 pomidorow,swojskiego twarogu(255g) z ktorego zrobilam kluski twarogowe,do salatki kukurydza,ogorek,jogurt naturalny,grapefrut i uwaga KURCZAK-odkrywam nowe smaki;D

kolacja
3 kanapki +2jaja sadzone
200g wiesniaka z wloskimi
Tyle kalorii to ja spo¿ywam, a nie æwiczê nic poza spacerami i wf-em. Luz.

O wiele bardziej martwi±ca jest ilo¶æ nabia³u, jak± spo¿ywasz. Ja dobrze naliczy³am kilogram?

Edytowane przez Shariana
Czas edycji: 2014-03-06 o 19:54
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 19:30   #4462
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomo¶ci: 1 696
GG do missy7
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Tyle kalorii to ja spo¿ywam, a nie æwiczê nic poza spacerami i wf-em. Luz.
bataty uwielbiam !! smakuja troche jak dynia.. najlesze s± pieczone w piekarniku z oregano, sola i pieprzem
__________________
missy7 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 20:15   #4463
Bibiannaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 552
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Najwidoczniej masz dobra przemiane! Gratulujê. Moge go poki co tyle spozywac,badania w normie,scisla kontrola lekarza. Badania na nerki raz na dwa tygodnie;]
Bibiannaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-06, 21:36   #4464
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Bibiannaa Poka¿ wiadomo¶æ
Moje U , w koncu wymarzone upragnione U. Uda³o mi siê, 4 miesiace i 10kg na +.
Kochane mam pytanie,czy spozywajac 2400kcal przy 176 cm lat 19. Godzina wolnego truchtu dziennie+10min mel B na boczki powinno byc ok?

Menu
sniadanie
4 kanapki z razowca (ser bialy,zolty,rukolla,migda ly,2pomidory,ogorek,salat a,3plaasttry szynki z kury,makrela)

II
500ml mleka+kokos+szklanka kukurydziancyh+mus z kiwi

Obiad
nalesniki z 3 jaj,maki,mleka z pasta z truskawek i banana

deser
200g wiesniaka z tostem z dwoch kromek razowca

podwieczorek
salatka z 3 pomidorow,swojskiego twarogu(255g) z ktorego zrobilam kluski twarogowe,do salatki kukurydza,ogorek,jogurt naturalny,grapefrut i uwaga KURCZAK-odkrywam nowe smaki;D

kolacja
3 kanapki +2jaja sadzone
200g wiesniaka z wloskimi
Nie wiem czy wiesz, ale truchtaj±c godzinê spalasz gdzie¶ z 350 kcal. Mo¿e to niewiele, ale Ty powinna¶ wzi±æ to pod uwagê... No i ciekawa jestem, gdzie Ty masz boczki. Poza nabia³em w menu nic nie razi. Skoro kontrolujesz stan zdrowia, no to nie bêdê siê nadmiernie czepiaæ.

Cytat:
Napisane przez martus9191 Poka¿ wiadomo¶æ

Jutrzejsze R:

I:
jaglanka na mleku z suszonymi ¶liwkami,orzechami pecan, goj±

II:
grahamka z serkiem ¶mietankowym, suszonymi pomidorami i rukol±
jab³ko
kawa

III:
mintaj pieczony z pesto
frytki z selera
buraczki gotowane

IV:
kasza manna z budyniem i kakao

V:
caprese z rukol± i olejem lnianym

oceni kto¶?
Prosto, aczkolwiek pomys³owo! O ile porcje nie s± g³odowe - fajne, zdrowe menu!


Dzisiejsze U pod znakiem magisterki

I Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: gruszk±, cynamonem, orzechami w³oskimi, serkiem homo i miodem wielokwiatowym
Przek±ska: jab³ko
II Grahamka z serkiem typu w³oskiego, pomidorem, rzodkiewk± i sa³at±
III Pier¶ z kurczaka sma¿ona bez t³uszczu; kasza kukurydziana z mas³em; surówka z selera, marchwi i kukurydzy
Przek±ska: 38g mlecznej czekolady z orzechami arachidowymi, cz±stkami pomarañczowymi i chrupkami zbo¿owymi
IV 2 plastry filetowanego wêdzonego pstr±ga; dupka zio³owego sera brie; ogórek kiszony, sa³ata
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-07, 05:30   #4465
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Shariana Poka¿ wiadomo¶æ
Tyle kalorii to ja spo¿ywam, a nie æwiczê nic poza spacerami i wf-em. Luz.

O wiele bardziej martwi±ca jest ilo¶æ nabia³u, jak± spo¿ywasz. Ja dobrze naliczy³am kilogram?
dok³adnie 1,5 kg
piotrek1994 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-07, 07:30   #4466
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomo¶ci: 580
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Dzisiejsze U pod znakiem magisterki

I Kakaowa owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z: gruszk±, cynamonem, orzechami w³oskimi, serkiem homo i miodem wielokwiatowym
Przek±ska: jab³ko
II Grahamka z serkiem typu w³oskiego, pomidorem, rzodkiewk± i sa³at±
III Pier¶ z kurczaka sma¿ona bez t³uszczu; kasza kukurydziana z mas³em; surówka z selera, marchwi i kukurydzy
Przek±ska: 38g mlecznej czekolady z orzechami arachidowymi, cz±stkami pomarañczowymi i chrupkami zbo¿owymi
IV 2 plastry filetowanego wêdzonego pstr±ga; dupka zio³owego sera brie; ogórek kiszony, sa³ata
Jaki to jest serek typu w³oskiego? £adnie.

Cytat:
Napisane przez piotrek1994 Poka¿ wiadomo¶æ
dok³adnie 1,5 kg
Ile nowych smaków mo¿na by zje¶æ zamiast tego...

Z wczoraj
I owsianka z otrêbami pszennymi, kiwi, suszonymi ¶liwkami, pestkami dyni i kakao na serku wiejskim; bia³a herbata
II jab³ko, baton zbo¿owy (pomarañcza-¿urawina z Biedronki, powiadam wam - pyszny )
III bu³ka kukurydziana z sa³at±, pomidorem, serkiem kanapkowym i ¿ó³tym serem salami
IV ³oso¶ norweski sma¿ony na oliwie z oliwek; kasza gryczana, 1/2 woreczka; broku³ (on i kasza podsma¿ane razem z lososiem na ³y¿eczce oliwy z oliwek - ca³o¶æ), trochê czerwonych buraczków; resztka soku warzywnego (1/2 butelki)
V malutka pomarañcza z dzieciêcym deserkiem z twarogiem, odrobin± p³atków Zdrowy B³onnik, ciastkiem zbo¿owym, kakao, pestkami s³onecznika
VI twaróg pó³t³usty z papryk±, kilka migda³ów; 2 kanapki z mas³em, wêdlin± sojow±, pomidorem, oliwkami, patisonami ze s³oika; melisa

Wczoraj zda³am swoj± mini-maturê ustn± z niemca na 100%. Op³aca siê... je¶æ.
Shariana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-07, 07:43   #4467
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez joanstark Poka¿ wiadomo¶æ
Hej wszystkim! Wstawiam mój pierwszy jad³ospis, czekam na krytykê, mam nadziejê, ¿e dziêki Wam uda mi siê co¶ usprawniæ.

Droga do obecnego ¿ywienia by³a d³uga i wyboista - æwiczê od roku, najpierw dywanówki z jillian michaels, odk±d mam multisporta (czyli od stycznia) regularnie si³ownia (2-3razy w tyg) + raz w tygodniu squash, oprócz tego 2 razy w tyg trening domowy (mam do nich s³abo¶æ), ale moje ¿ywienie nigdy nie wygl±da³o zadowalaj±co.


¦niadanie (8:00): gar¶æ p³atków owsianych na wodzie + banan + 2 ³y¿ki wiórek kokosowych + 1 ³y¿ka pra¿onego siemienia lnianego
Kawa rozpuszczalna z mlekiem 3,2%

Przegryzka - ¶rednia pomarañcza

Lunch: (12:00): mix sa³at z pomidorkami koktajlowymi(8szt), ogórkiem zielonym, oliwkami i mozarell± (100g, jedna kulka), skropione oliw± z oliwek

II "Lunch" (16:00): serek wiejski ze szczypiorkiem + ca³y pomidor

17:00 - trening

Posi³ek od razu po treningu (18:30): dwa wafle ry¿owe z miodem - ¿eby dostarczyæ wêgli

Ostatni posi³ek (20:30): Pier¶ z kurczaka na teflonie bez oleju (zastanawia³am siê nad sma¿eniem na oleju kokosowym) + pó³ woreczka ry¿u br±zowego + mix sa³at, pó³ pomidora, ogórek zielony, oliwki, kropla oliwy z oliwek.

Dajcie znaæ, czy co¶ z tego bêdzie? Co by¶cie zmieni³y?
¿eby nie paliæ miê¶ni i odbudowaæ straty glikogenu potrzebne s± nie tylko wêgle a i bia³ko...wêgle to g³ównie po d³ugotrwa³ych wysi³kach typu biegi d³ugodystansowe wiêc zalezy te¿ co co to za trening
olik187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-07, 08:29   #4468
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

wczoraj nie zrobi³am treningu si³owego, taka by³a fajna pompa na zumbie ze po prostu skaka³am 2 godziny "say: concentrate and wine that waist, waist, waist, waist, waist...." )) ale nogi bol± jak po konkretnym treningu ze sztang± ;p

dzisiejszy R

I - malutki kawa³ek tarty na cie¶cie francuskim, z boczkiem pieczarkami, porem, ¶mietan± i jajkiem - takie co¶ tylko na ¶niadanie hohoho

II - sa³atka z serem typu ¶ródiemnomorskiego, oliwkami, rukol±, sa³at± , oliw± z oliwek

III - kefir gêsty 300 ml, jab³ko golden delicious

IV - zapiekanka z piersi± kurczaka, prosciutto crudo, fasolk± szparagow±, kukurydz±, jogurtem, pomidorami z puszki i parmezanem, makaron farfalle

jak zd±¿ê to 15 minutowy intensywny trening brzucha, wrzucê wam bo jest fajny, mo¿na siê uzale¿niæ od macania swojego brzucha po nim ;p

1 min - plank
1 min - spiêcia brzucha piêty przy pupie
po 30 sek na ka¿dy bok - plank bokiem
1 min - no¿yce poziomie
1 min - plank

przerwa

1 min - plank
1 min - zetkniêcie r±k i nóg w górze w le¿eniu na plecach
po 30 sekund na ka¿dy bok - plank bokiem
1 min - no¿yce pionowe
1 min plank

przerwa

1 min - plank
1 min - no¿yce pionowe
po 30 sek na ka¿dy bok - plank bokiem
1 min - zetkniêcie r±k i nóg w górze w le¿eniu na plecach
1 min - plank
V - skahe z ma¶lanki z malinami

VI - idê na spotkanie z ludzmi ze studiów wiêc pewnie: sa³atki ró¿nej ma¶ci
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-03-07 o 08:52
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-07, 08:59   #4469
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

W koñcu prawie wyzdrowia³am wiêc i jad³ospisy lepsze trochê (mam nadziejê )
Redukcja
Wczoraj:

¦niadanie: kanapki z w³asnorêcznie zrobionego chleba na zakwasie ¿urkowym z marokañsk± past± marchewkow±, kawa³ek pieczonego indyka, kawa z mlekiem i ³y¿k± '¶liwki w czekoladzie'

II ¦niadanie: 'muffinki' warzywne (czyli masa warzywno - jajeczna zapieczona w formie do muffinek); mizeria

Obiad: dietetyczna pizza - ciasto na razowej m±ce orkiszowej, sos z pomidorów w puszce i serka wiejskiego lekkiego (te kawa³ki po roztopieniu idealnie przypominaj± mozarellê ) z przyprawami; na to cebula, pieczarki, kurczak, kukurydza. Zjad³am z sa³atk± ze szpinaku i pomidorków koktajlowych z sosem vinegret malinowym

Kolacja: ¿urek z jajkiem (w sumie dwoma jajkami, gotowany bez zbêdnego t³uszczu)


Dzisiaj:

¦niadanie: jajka na twardo w sosie jogurtowo - musztardowym; oliwki, pomidory, papryka - warzywa skropione oliw± z oliwek i posypane pra¿onym s.lnianym (chleb siê skoñczy³, to sobie darowa³am, przez lenistwo nie chcia³o mi siê i¶æ do sklepu)

II ¦niadanie: zapiekana kasza jaglana z pra¿onym jab³kiem z cynamonem i orzechami, podana z zimnym serkiem wiejskim

Obiad: makaron spaghetti razowy z sosem z: czosnku, cebuli, kukurydzy, szpinaku, chilli i serka wiejskiego

Kolacja: twaróg pokruszony, kasza gryczana, podduszona cebula podane z mizeri±
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-03-07, 09:23   #4470
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

¶wietne dania kochana )
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.