Mamusie sierpień 2014 - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Nowy tytuł wątku
Mamusie Sierpień część już druga, nasza ciąża jest zbyt długa 2014! 2 5,71%
Połowa ciąży już za nami w sierpniu nasze dzieci przywitamy 2 5,71%
Mamusie sierpień 2014 ! 10 28,57%
sierpniowe dzieciaczki w brzuchu buszują za kilka miesięcy światem zapanują 1 2,86%
Chociaż małe mamy brzuszki w sierpniu wyjdą z nich maluszki 4 11,43%
Chociaż goszcza w naszych brzuszkach już od sierpnia w naszych łóżkach 0 0%
Pod serduszkiem je nosimy a już w sierpniu przytulimy 4 11,43%
Wiosna szybko przeminie i przywita nas lato. Mój Tż zostanie sierpniowym TATĄ ! 12 34,29%
Głosujący: 35. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-09, 07:46   #4021
tara88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cześć Sierpniowe Mamy! Ja te piękne chwile oczekiwania na narodziny dziecka mam już za sobą. Z tego względu wiem, że w ciąży warto pomyśleć o emocjonalnym przygotowaniu do roli mamy, bo pojawienie się maluszka przewraca życie każdej kobiety do góry nogami. Początkowe tygodnie są też okresem mega obciążenia fizycznego i psychicznego, o czym rzadko się mówi... Jeśli chcecie się dowiedzieć co można zrobić, żeby łagodniej przejść przez trudne początki macierzyństwa, to zapraszam na bloga, do którego link znajdziecie w stopce. Są tam wskazówki na każdy trymestr ciąży.
__________________
Polecam blog o przygotowaniu do roli mamy od strony emocjonalnej: http://emocjemamy.pl/
tara88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 08:10   #4022
pentuerka
Rozeznanie
 
Avatar pentuerka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 802
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Dzień Dobry.

Zapowiada sę piękny słoneczny dzień.

Moni26 pytałaś o USG połówkowe. TO jest tzw drugie badanie przesiewowe, któe ma na celu sprawdzić dziecko podwzględem genetycznym. "To badanie wykonywane jest pomiędzy 19 a 23 tygodniem ciąży. Polega na dokładnej ocenie anatomii dziecka. Oceniamy rozwój główki, mózgowia, kręgosłupa, serca, nerek ,pęcherza moczowego, żołądka , jelit oraz kończyn ."

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Czesc
Witam nowe dziewczyny
Ale nas juz duzo!

Tak rzadko sie udzielam, bo:
- przygotowujemy sie do slubu,
- szukamy mieszkania do wynajecia, pewna nowa sytuacja wyniknela,
- najbardziej prozaiczne - nie mam laptopa, kupilam tablet, przyslali bez klawiaturki dodatkowej i zanim rozpatrza reklamacje nie jest mi latwo pisac na forum


No to sie potlumaczylam

Wszystkiego naj naj naj z okazji naszego swieta!!!
To masz tera dużo na głowie. Poszukujesz mieszkania w W-wie? Ja też nie umiem pisać na tablecie tzn denerwuje mnie i robię to wolno.

Fajnie, że się odezwałaś.

The Fall - ważę się zawsze rano po siusiu Dzisiaj waga spadła o 0,5 kg pewnie ma to związek z zaparciami, które znowu mnie gnębią.
Zastananwiałam się dlaczego waga nie leci do do góry stopniowo, tylko zawsze mam skok.

Zobaczcie co znalazłam odnośnie płci dziecka, łatwo o pomyłkę:

http://www.strefakobiety.pl/dziecko/...iewczynka.aspx

Edytowane przez pentuerka
Czas edycji: 2014-03-09 o 08:15
pentuerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 08:41   #4023
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Śliczna pogoda za oknem zjadamy śniadanie i mąż zabiera mnie na spacer do parku Łazienki ale już wiosna pachnie w powietrzu

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 08:41   #4024
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Faktycznie łatwo o pomyłkę z płcią u mnie koło 11 tygodnia coś było widać między nóżkami, jakąś kropeczkę wystającą i mąż od razu się cieszył do ekranu - "widzę fiutka, widzę fiutka" ale pani doktor powiedziała, żeby się nie nastawiał bo nie z takich rzeczy różne rzeczy widziała no i wychodzi na to że będzie dziewczynka jutro mam usg połówkowe to może się potwierdzi na 100%.
Ale miałam dziś porąbany sen. Moje dzieciątko było już na świecie i karmiłam odciągając mleko. Tzn ściskałam pierś nad kubkiem takim dużym co kawę w nim piję i z tego kubka poiłam dziecko nie widziałam albo nie pamiętam, jak wyglądało i jak było duże, ale miałam świadomość, że jest dopiero co urodzone
A jeszcze a propos szczepionek... trafiłam na taki artykuł. http://marucha.wordpress.com/2014/03...m-udowodniony/ jak to jest u Was mamuśki? Co o tym myślicie?

Wiosna wiosną ale u mnie w nocy było -7...
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 11:26   #4025
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Śliczna pogoda za oknem zjadamy śniadanie i mąż zabiera mnie na spacer do parku Łazienki ale już wiosna pachnie w powietrzu

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
Mieszkam przy Lazienkach, jestem z Synkiem prawie codziennie Dzis tez sie wybieramy, czekam, az sie obudzi z drzemki
Bo faktycznie pieeeeeknie jest



Pentuerka - tak, w Warszawie szukamy. Ceny okropne, jak cos mi sie podoba, to nas nie stac
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 13:54   #4026
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Mieszkam przy Lazienkach, jestem z Synkiem prawie codziennie Dzis tez sie wybieramy, czekam, az sie obudzi z drzemki
Bo faktycznie pieeeeeknie jest



Pentuerka - tak, w Warszawie szukamy. Ceny okropne, jak cos mi sie podoba, to nas nie stac
Tasia, ale ci zazdroszczę! Masz możliwość spacerowania tam bez tych sobotnio- niedzielnych tłumów dziś chyba cała Warszawa się tam spotkała. Ale i tak było cudnie

Cisza tu dziś, wszystkie urzędujemy w parkach, lasach, ogródkach i na działkach
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 13:57   #4027
twin--maid
Zakorzenienie
 
Avatar twin--maid
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 666
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Ja dostałam od męża perfum Playboy pin up, bardzo ładny, słodki zapach, w moim guście
dla TŻ

Cytat:
Napisane przez papryczka160 Pokaż wiadomość
A potem poszliszliśmy na zakupy i TŻ kupił mi w prezencie sukienkę w Mohito
super prezent myślę, że będzie pasowała na chrzest

Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
Ja dostałam bukiet tulipanów od TŻ i książkę o wychowaniu. I jeszcze od taty kolejny bukiet, więc mam piękny tulipankowy salon
U nas śliczna pogoda, byłam na spacerze, a teraz odpoczywam.
Uwielbiam tulipany- kojarzą mi się z nadejściem wiosny

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Czesc
Witam nowe dziewczyny
Ale nas juz duzo!

Tak rzadko sie udzielam, bo:
- przygotowujemy sie do slubu,
- szukamy mieszkania do wynajecia, pewna nowa sytuacja wyniknela,
- najbardziej prozaiczne - nie mam laptopa, kupilam tablet, przyslali bez klawiaturki dodatkowej i zanim rozpatrza reklamacje nie jest mi latwo pisac na forum


No to sie potlumaczylam
Tasia, trzymam kciuki abyście znaleźli fajne mieszkanie w dobrej cenie

Jak przygotowania do ślubu? Sukienka wybrana?

Ja też na tablecie tylko czytam- nie lubię na nim pisać.

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Ale miałam dziś porąbany sen. Moje dzieciątko było już na świecie i karmiłam odciągając mleko. Tzn ściskałam pierś nad kubkiem takim dużym co kawę w nim piję i z tego kubka poiłam dziecko nie widziałam albo nie pamiętam, jak wyglądało i jak było duże, ale miałam świadomość, że jest dopiero co urodzone
A jeszcze a propos szczepionek... trafiłam na taki artykuł. http://marucha.wordpress.com/2014/03...m-udowodniony/ jak to jest u Was mamuśki? Co o tym myślicie?

Wiosna wiosną ale u mnie w nocy było -7...
TŻ, mówił, że dziś o 6 rano było -4. Także nocki jeszcze zimne.
Mnie też się sniły dziś dziwne rzeczy, m.in. ułożenie dziecka w macicy. Było takie poskręcane a ja mówiłam TŻ, że to musi być strasznie niewygodne.

Czytałam wczoraj ten artykuł. Nie jestem przeciwniczką szczepień ale przy drugim dziecku chyba trochę inaczej będę szczepić, mówiąc w skrócie będę robić większe przerwy między szczepieniami.

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Mieszkam przy Lazienkach, jestem z Synkiem prawie codziennie Dzis tez sie wybieramy, czekam, az sie obudzi z drzemki
Bo faktycznie pieeeeeknie jest
Fajne miejsce na spacery z dzieckiem

U nas wczoraj było ładnie a dziś jest pięknie. Pojechaliśmy do lasu. Synek się wyszalał. My z TŻ pospacerowaliśmy i powspominaliśmy, bo 6 lat temu w tym lasku się zaręczyliśmy
__________________
twin--maid jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-09, 14:44   #4028
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez pentuerka Pokaż wiadomość

Zobaczcie co znalazłam odnośnie płci dziecka, łatwo o pomyłkę:

http://www.strefakobiety.pl/dziecko/...iewczynka.aspx
dlatego ja jeszcze się nie przywiązuję do myśli, że będę mieć syna. Czekam na usg połówkowe
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 15:30   #4029
pentuerka
Rozeznanie
 
Avatar pentuerka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 802
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Tasia34, a jakiejś konkretnej dzielnicy szukacie? Mam koleżankę, która rozstała się z ojcem swojego dziecka i straciła pracę. Musiała wyjechać z małym synkiem do rodziców, mieszkanie stoi puste i szuka kogoś na wynajem, bo kredyt trzeba spłacać, a dochodów brak. Mieszkanie ładne, ale na Targówku. Ciężko konkurować z Lazienkami, ale jest przez ulicę do lasku brodnowskiego. jak będziesz zainteresowana to daj znać.

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Tasia, ale ci zazdroszczę! Masz możliwość spacerowania tam bez tych sobotnio- niedzielnych tłumów dziś chyba cała Warszawa się tam spotkała. Ale i tak było cudnie

Cisza tu dziś, wszystkie urzędujemy w parkach, lasach, ogródkach i na działkach
Tak, my własnie wróciliśmy z długiego spaceru przy Wiśle, tu gdzie mieszkam jest jak na wsi, ale z wygodami miasta

Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
dlatego ja jeszcze się nie przywiązuję do myśli, że będę mieć syna. Czekam na usg połówkowe
Ja to jestem mega ciekawa, kto w moim brzuszku mieszka i wczoraj oglądałam zdjęcia z usg gdzie była rozpoznana płeć i w sumie można się pomylić.
pentuerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 16:08   #4030
papryczka160
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka160
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 054
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Hej dziewczynki;-)
Właśnie wróciliśmy ze spacerku . Bylismy w lesie ;-)
Mam nadzieję ze za miesiąc zmieszcze sie w ta sukienke jeszcze wzielam tylko jeden roz większą ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nasz SKARB
Najdroższe klejnoty jakie noszę na szyi to ramiona mojego dziecka
Śpij mój kochany Aniołku 13-03-2013


papryczka160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 17:55   #4031
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Wrocilismy ze spaceru padam na twarz tak sie zmeczylam

teraz siadam przed telewizorkiem i czas na zupke


milego wieczoru
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-09, 18:02   #4032
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Mamusie sierpień 2014

hej
my też dzisiaj byliśmy na długim spacerku, pogoda piękna, mała pojeździła na rowerze

Cytat:
Napisane przez papryczka160 Pokaż wiadomość
A ja wczoraj miałam Dzień Kobiet byłyśmy w kinie na filmie 300 fajny , ale mały tak szalał w brzuchu , chyba za głośno mu było ?
A potem poszliszliśmy na zakupy i TŻ kupił mi w prezencie sukienkę w Mohito
fajna sukienka oglądałam przed chwilą "ugotowani" i dziewczyna miała identyczną
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 18:08   #4033
AgnesD
Rozeznanie
 
Avatar AgnesD
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: miasto marzeń
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Witam

U nas dzis ze 20 stopni. Pol dnia na dworze w samych bluzach. A teraz boli mnie brzuch az sie zaczynam martwic czy wszystko ok z bejbikiem.

Witam nowe mamusie

I gratki ogromne za poznanie plci

Widzialam, ze pisalyscie na temat mat do lozeczek, ja mialam I mam monitor oddechu, ale przypinany do pieluszki. Osobiscid twierdze ze super sprawa. Dziecko nie zawsze spi w swoim lozeczku, a taki monitor jest caly czas przy nim. Nazywa sie SNUZA HALO dla zainteresowanych w ystarczy wpisac nawet na allegro I poczytac. Ja polecam
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja... Twoja mama.
Igor ur. 16.09.2011
Mia ur. 13.08.2014

AgnesD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 18:08   #4034
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
hej
my też dzisiaj byliśmy na długim spacerku, pogoda piękna, mała pojeździła na rowerze



fajna sukienka oglądałam przed chwilą "ugotowani" i dziewczyna miała identyczną
Też właśnie zwróciłam na to uwagę bo mi się przypomniało, że któraś na wątku wklejała zdjęcie hehe

My dzisiaj nie byliśmy na spacerku ale zaraz idziemy na szybkie ognisko do znajomych bo mamy mega ochotę na kiełbasę z ogniska!

Tż ma jutro wolne więc jedziemy na zakupy Może też sobie kupię jakąś sukienkę na wiosnę
Muszę w coś się zaopatrzyć bo brzuch sobie rośnie i nie chce przestać
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 18:50   #4035
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez AgnesD Pokaż wiadomość
Witam

U nas dzis ze 20 stopni. Pol dnia na dworze w samych bluzach. A teraz boli mnie brzuch az sie zaczynam martwic czy wszystko ok z bejbikiem.

Witam nowe mamusie

I gratki ogromne za poznanie plci

Widzialam, ze pisalyscie na temat mat do lozeczek, ja mialam I mam monitor oddechu, ale przypinany do pieluszki. Osobiscid twierdze ze super sprawa. Dziecko nie zawsze spi w swoim lozeczku, a taki monitor jest caly czas przy nim. Nazywa sie SNUZA HALO dla zainteresowanych w ystarczy wpisac nawet na allegro I poczytac. Ja polecam
Super, wielkie dzięki! Od razu zapisałam sobie nazwę. Widzę, że cenowo też wychodzi korzystniej niż maty. Na pewno kupię, bardzo dziękuję za radę!

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 19:11   #4036
papryczka160
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka160
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 054
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość


fajna sukienka oglądałam przed chwilą "ugotowani" i dziewczyna miała identyczną
Tez oglądałam ;-) na mnie wygląda ładniej ;-) haa







Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Też właśnie zwróciłam na to uwagę bo mi się przypomniało, że któraś na wątku wklejała zdjęcie hehe

My dzisiaj nie byliśmy na spacerku ale zaraz idziemy na szybkie ognisko do znajomych bo mamy mega ochotę na kiełbasę z ogniska!

Tż ma jutro wolne więc jedziemy na zakupy Może też sobie kupię jakąś sukienkę na wiosnę
Muszę w coś się zaopatrzyć bo brzuch sobie rośnie i nie chce przestać
Kiełbasa z ognicha. Pycha ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nasz SKARB
Najdroższe klejnoty jakie noszę na szyi to ramiona mojego dziecka
Śpij mój kochany Aniołku 13-03-2013


papryczka160 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 19:53   #4037
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
No to życzę żeby się udało podejrzeć. Chyba bym do 30tc nie wytrzymała

Tak w mikołajki zrobiłam test, to był dzień kiedy miałam mieć @ i 16 dni po zajściu nie chciałam robić wcześniej, bo chciałam zobaczyć od razu te dwie kreseczki no i zobaczyłam, pamiętam to uczucie jak stałam w łazience i czesałam włosy z 10minut czekając na wynik a włosów mam mało i krótkie
potem zapakowałam teścik i podarowałam mężusiowi na mikołajki
chyba najlepszy prezent jaki do tej pory udało mi się wymyślić

udanego babskiego wieczoru! ja dzień spędzam z rodzinką mężusia nie ma-obowiązki.

ciekawe czy Twoje przeczucie odnośnie dziewczynki się sprawdzi, bo ja myślę, że będziesz mieć chłopaka Powodzenia!
Widzę, że większość z was już w planowaną miesiączkę zrobiło test Ja to nawet nie myślałam, aby zrobić, bo nie sądziłam ze zaszłam, ponad rok nie wychodziło, to straciłam nadzieję. A spóźniajacy okres traktowałam że to normalnę bo miałam sporo stresu...Jednak jak już 8 dni minęło po planowanej miesiączce i nic to poszłam do apteki i kupiłam test i po 3 sekundzie miałam już 2 kreseczki, z tym ze byłam w takim szoku że poszłam po drugi test bo myślałam, ze to pomyłka. Na drugi dzień robiłam drugi i było tak samo...

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

The fall czyli 2 kg na miesiąc powiedzmy że jest normalnie? Myslałam, że jakoś sporo przytyłam jak na tak krótki okres....Przyzwyczaiłam sie że chudnę, a tu nagle do przodu Ale coś czuję że na kolejnej wizycie będzie więcej, bo dostałam ostatnio takiego apetytu, ze aż sama jestem zdziwiona, ze tyle można jeść

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:35 ----------

A tak poza tym to my dopiero wrócilismy od teściowej. Wczoraj z rana pojechaliśmy sobie na wieś....dużo lepiej tam sie czuję i niestety apetyt tę z mam większy....nie będe wam pisać ile ja wczoraj zjadłam, chyba z 10 posilków i ciagle byłam głodna..ja też dostałam od TŻ kwiatki- 5 tulipanów kolorowych, śliczne są Mam nadzieję ze też miło spedziłyscie weekend papryczka bardzo ladna sukienka, jak najbardziej pasuje na chrzciny trzymam kciuki abyś poznała płeć Ciekawa jestem kiedy ja poznam ;( najwcześniej za miesiąc, już w 23 tygodniu będe...Tasia trzymam kciuki abyście znaleźli takie mieszkanko jakie wam odpowiada pod każdym względem penteuerka aha czyli to sa takie bardziej szczegółowe badania? Nic mi o nich nie mówił, ale one właściwie sa obowowiązkowe tak? Ja jestem taka zielona, jak sobie cos przypomne to pytam mojego gin le jak się zestresuję to czasem zapominam....a on sam nie udziela mi informacji. Ostatnio tak się zestresowałam podwyższonym ciśnieniem, że nie zapytałam jak z tą moja grupa krwi, bo nie dawał mi żadnego skierowania i nie wiem czy to może na własna rękę trzeba zrobic? Jak wy miałyści?
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 21:14   #4038
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Moni - 2 kg na miesiac to b. dobrze, wrecz ksiazkowo Wlasnie perfekcyjnie jest tyc 0,5 kg na tydzien
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 21:47   #4039
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Co do wagi w ciąży to znalazłam taki kalkulator, który oblicza odpowiednią wagę w każdym miesiącu według BMI ale to wiadomo, że trzeba brać na to poprawkę, ja np teraz ważę 59 kg a powinnam według kalkulatora 62 Może później mi więcej przybędzie O tutaj macie:

http://dzieci.pl/kalkulator-wagi-w-c...uticaid=61256f

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Myślę, że można go nawet wrzucić do pierwszego posta
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-09, 21:48   #4040
Hajja Hawwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Hajja Hawwa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 474
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
u mnie widziała dwie kreski oglądałam kiedyś zdjęcia/rysunki jak wyglądają narządy do 17tyg i jak dla mnie są identyczne! Ale to co widzi lekarz to co innego niż ja Kurcze ale masz urodzaj na dziewczyneczki Liczyłaś, że będzie syn czy na prawdę było Ci to obojętne?? Zresztą młoda jesteś to i trójkę dzieci jeszcze możesz urodzić Zawsze się zastanawiam czy mamy które maja już np syna tak bardzo cieszą się z drugiego syna czy jest jakiś żal że nie córka...wiadomo, że najważniejsze jest zdrowie i to ponad wszystko ale jak jest zdrowie to czasem też jeszcze się o czymś marzy...hmmm
ja mam wizytę dopiero za 3tyg a już nie mogę się doczekać chcę wiedzieć czy wszystko ok.
Moja Mama też mam 3 córki, ja jestem trzecia
Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
Witaj mamuśka Jak sie czujesz podczas ciaży i w ogóle napisz cos o sobie Ja już jestem w 18 tyg i 2 dzień i wczoraj byłam na wizycie i też nie znam plci ja też czuje ze córcia, ale wszyscy mówia że synek będzie
W ciąży czuję się bardzo dobrze, nie licząc tego, że czasami czuję się słaba. A teraz parę słów o mnie Mam 25 lat, jestem magistrem filologii rosyjskiej, a pracuję jako tłumacz języka angielskiego i rosyjskiego
Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Życzę, żebyście mieli jutro piękną pogodę
Niestety było zimno i pochmurno. Dzisiaj za to świeciło piękne słońce, szkoda, że wczoraj nie wyszło nawet na chwilę. Jednak najważniejsze, że przyjęcie się udało, było miło i wesoło (podczas ceremonii ślubnej zarówno ja, jak i mój mąż byliśmy w tak dobrych humorach, że ciężko nam było powstrzymać się od śmiechu) W ogóle nie było mi do płaczu, jak to niekóre panny młode miewają, że się wzruszają. Ja miałam cały czas banana na twarzy

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
-------



a ja od listopada wymiotuje, nie mialam tygodnia zeby bylo okej
jestem strasznie wyczulona na zapachy i praktycznie nic nie jem
mam nadzieje ze niedlugo sie to zmieni
Każda przechodzi ciążę inaczej. Moja Mama przy żadnej ciąży nie wymiotowała, tylko miała mdłości, a ogólnie opisywała ciążę w taki sposób, że w ciąży czuła się lepiej niż gdy nie była w ciąży. Wtedy rozpierała ją energia i czuła się świetnie. Ja wymiotowałam przez 3 dni, a moja siostra na przykład wymiotowała 4 miesiące.

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość


witaj, wszystkiego najjjjj z okazji slubu
Dziękuję
Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Witamy

Ja cały czas myślałam, że będę miała synka, miałam już nawet wybrane imię a tu lekarz na ostatniej wizycie mi powiedział, że to na 90% dziewczynka i że pewnie nic się nie zmieni

Imię wybraliśmy nowe i cieszymy się przeogromnie z córeczki
Jakie imię wybraliście?
Cytat:
Napisane przez mamuska11 Pokaż wiadomość




Życzę ci jak najlepszej pogody ja mam ślub 3 maja ale znając pogodę w Uk to pewnie deszcz bedzie ale sie tym nie przejmuje i tak to bedzie najpiękniejszy dzien w moim życiu oczywiscie nie biorąc pod uwage narodzin moich skarbów bo tego szczęścia nie da sie opisać słowami juz bie moge sie doczekać aż znowu to poczuje jak zobaczę swoje malenstwo


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ładna pogoda to tylko miły dodatek do jakże pięknego dnia w życiu
__________________
"Płoń blisko mnie,
zmysły przypalaj,
poparz mnie sobą,
nasącz lawą żaru
,
przeniknij płomieniem wyzwalającym
energię z rozgrzanego ciała,
przygrzej mocniej jeszcze,
pustkę wypalaj,
wypełniaj wszystko istotą siebie..."
Hajja Hawwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 22:20   #4041
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Hajja Tatuś wybrał imię dla swojej córeczki hehe

Będzie mała Melania Już mówię do brzucha Mela także tak już zostanie
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 22:39   #4042
estella18
Raczkowanie
 
Avatar estella18
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 87
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Marze o ognisku I kielbasce! Az slinka leci
Tez juz powinnam wazyc wiecej wg kalkulatora, ale wiem, ze jeszcze nadrobie . W czwartek mam wizyte, niestety tym razem bez usg.

Co polecacie na katar? Od tygodnia spac spokojnie nie moge, bo tylko buzia.oddycham, a przez to kapec sie robi I tak ciagle wody potrzebuje w nocy... Uzywam wody morskirj, ale nic nie daje

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Nasze Małe Wielkie szczęście - Kamilek 28.08.2014r.
estella18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 22:50   #4043
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Wg. Kalkulatora ważę za mało
Ale co się dziwić jem ledwo dwa posiłki dziennie i wciąż męczą mnie wymioty no i nadal nie jem za bardzo mięsa
To dopiero 19 tydzień wszystko może się jeszcze zmienić

Nie mogę zasnąć
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-09, 23:10   #4044
mamuska11
Rozeznanie
 
Avatar mamuska11
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 566
Ja was cały czas czytam i odpisuje z iPhone bo tak mi wygodniej i czasem z mojej Zuzi iPada ale nie wiem czy nie wykasować jej aplikacji wizaz bo czasem na nią wchodzi i mi miesza posty i nie wiem na czym skończyłam czytać :p jeszcze nie ma 2 latek a z iPadem sie rozstać nie moze ale powiem wam ze fajne są te aplikacje dla małych dzieci duzo uczą kształtów kolorów zwierząt angielskiego i duzo jest takich gdzie musi myślec dlatego jej pozwalam korzystać bo naprawdę uczą.....

U mnie sie chyba zaczął wzrost brzuszka normalnie czuje z dnia na dzien jak mi go wypycha i zaczęło mnie bolec niestety pamietam w ostatniej ciazy mniej wiec 20tc do 24tc to zwijalam sie z bólu tak mnie brzuch bolał jakbym okres miała biegałam po lekarzach ale wszystko było w porządku to tylko macica rosła i rzeczywiście w tym czasie jak mnie tak bolało to najwiecej mi brzuch urósł......

No i zaczęło sie tez siusianie co 15min normalnie zwariuje ciagle mam wrażenie ze mam pełny pęcherz a hak idę do kibelka to ledwo kilka kropli poleci i tak biegam w te i spowrotem bo łazienkę mam na pietrze....męczące szczególnie nocą...

U nas w Uk przepiękna pogoda dziewczyny cały dzien na dworze - albo na ogródku albo w parku na placu zabaw mam teraz wesoło w domu bo suka ma cieczke muszę ja pilnować zeby majtek z podpadła nie ściągala i zeby pies sie do niej nie zbliżył, ale najgorsze jest to ze pies całe dnie i noce wyje i piszczy i wariuje i poważnie myśle o tym zeby wysterylizowac moja suke bo jakoś nie wyobrażam sobie tego cyrku jak przyjdzie na świat dzidzia :p

widziałam pisalyscie o macie monitorującej oddech dziecka szczerze to nawet nie wiedziałam w ostatniej ciazy ze takie cos jest bo pewnie bym kupiła ale koleżanka która urodziła po mnie miała Angelcare i właśnie mówiła ze alarm potrafi sie włączyć w środku nocy....ja zainwestowałam w monitoring mam kamerkę obrotową widać cały pokój i mozna zrobic zoom na dziecko mozna puścić kołysanki i mowić do dziecka bo ma mikrofon Bardzo byłam zadowolona szczególnie jak znajomi przyszli na grilla to ja w ogródku mogłam cały wieczór siedzieć a jak mała nawet chrząknęła to było bardzo dobrze słychać i mogłam podejrzec na monitorku czy sie kręci czy nie POLECAM ja mam Motorola mbp36 ale pewnie przez te dwa lata juz jakies nowsze wyszły

Ale sie rozpisałam :p idę spać chyba cos mnie głowa ostatnio boli wieczorami....

DOBRANOC


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez mamuska11
Czas edycji: 2014-03-09 o 23:39
mamuska11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 05:30   #4045
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Witam poniedziałkowo

Weekend miałam cudowny szkoda tylko ,że tak szybko się skończył


Nadrobię po południu co tam naskrobałyście bo teraz zmykam na śniadanko a potem do rodziców

Miłego dnia
niki19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 06:53   #4046
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpień 2014

U mnie jak zwykle poranek rozpoczal sie od wymiotow
ach jak ja to kocham

za 9 dni wizyta i w koncu zobaczymy naszego kochanego skarba
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 07:00   #4047
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Ja według tego kalkulatora wagi i tak ważę za dużo, chociaż często słyszę że nie wyglądam na piąty miesiąc... dziś wieczorem usg podejrzymy dzidzię
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 07:01   #4048
pentuerka
Rozeznanie
 
Avatar pentuerka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 802
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Dzień Dobry

QUOTE=kasia_ruda;45512729]Super, wielkie dzięki! Od razu zapisałam sobie nazwę. Widzę, że cenowo też wychodzi korzystniej niż maty. Na pewno kupię, bardzo dziękuję za radę!

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

O macie nie słyszałam, a to urządzenie kosztuje ponad 300 PLN, muszę się nad nim zastanowić.

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość

penteuerka aha czyli to sa takie bardziej szczegółowe badania? Nic mi o nich nie mówił, ale one właściwie sa obowowiązkowe tak? Ja jestem taka zielona, jak sobie cos przypomne to pytam mojego gin le jak się zestresuję to czasem zapominam....a on sam nie udziela mi informacji. Ostatnio tak się zestresowałam podwyższonym ciśnieniem, że nie zapytałam jak z tą moja grupa krwi, bo nie dawał mi żadnego skierowania i nie wiem czy to może na własna rękę trzeba zrobic? Jak wy miałyści?
Moni26, każdy lekarz wysyła na te USG połówkowe, bo jest obowiązkowe dla każdej kobiety. Napewno da CI skierowanie lub jeśli ma w gabinecie sprzęt to sam zrobi. Tak ono jest dokładniejsze, ale gdyby było coś nie tak to wyślę na bardziej szczegółowe (płatne). Badanie USG (połówkowe) jest refundowane przez NFZ (info dla tych mam co leczą się w Państwowej Służbie zdrowia)

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Co do wagi w ciąży to znalazłam taki kalkulator, który oblicza odpowiednią wagę w każdym miesiącu według BMI ale to wiadomo, że trzeba brać na to poprawkę, ja np teraz ważę 59 kg a powinnam według kalkulatora 62 Może później mi więcej przybędzie O tutaj macie:

http://dzieci.pl/kalkulator-wagi-w-c...uticaid=61256f

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Myślę, że można go nawet wrzucić do pierwszego posta
Mi ten kalkulator pokazuje za niską wagę, ale zupełnie się tym nie przejmuję, wcale nie trzeba tyć żeby urodzić zdrowe dziecko, szczególnie jak ma się już jakiś zapas tłuszczu. Poza tym w III trymestrze waga idzie w górę jak szalona, nie mogłam się nadziwić, jak kg za kg do góry.

Bardzo pilnowałam się, żeby dużo nie przytyć w I ciąży, dużo spacerowałam, ograniczalam słodycze a i tak +18 kg.

[QUOTE=mamuska11;45516643]

U mnie sie chyba zaczął wzrost brzuszka normalnie czuje z dnia na dzien jak mi go wypycha i zaczęło mnie bolec niestety pamietam w ostatniej ciazy mniej wiec 20tc do 24tc to zwijalam sie z bólu tak mnie brzuch bolał jakbym okres miała biegałam po lekarzach ale wszystko było w porządku to tylko macica rosła i rzeczywiście w tym czasie jak mnie tak bolało to najwiecej mi brzuch urósł......

Mam takie same objawy i martwię się. Teraz trochę wyciszyło się. Dopiero za 1,5 tygodnia wraca mój lekarz. Naszczęście Maluch tak się wierci w nocy, że sama radość.

[QUOTE=niki19;45517010]Witam poniedziałkowo

Weekend miałam cudowny szkoda tylko ,że tak szybko się skończył


Nadrobię po południu co tam naskrobałyście bo teraz zmykam na śniadanko a potem do rodziców

Miłego dnia [/Qgo


Miłego dnia również Zmykam na cały dzień, bo mam sporo spraw na głowie.
pentuerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 07:14   #4049
AgnesD
Rozeznanie
 
Avatar AgnesD
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: miasto marzeń
Wiadomości: 809
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Super, wielkie dzięki! Od razu zapisałam sobie nazwę. Widzę, że cenowo też wychodzi korzystniej niż maty. Na pewno kupię, bardzo dziękuję za radę!

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka
Super, ze sie przydalam

Brzuch dalej mnie pobolewa od czasu do czasu ale czuje tez bejbika to sie troche mniej denerwuje

Ja wizyte mam 21.03 I tez mam nadzieje poznac co brzuszku sie skrywa
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja... Twoja mama.
Igor ur. 16.09.2011
Mia ur. 13.08.2014

AgnesD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 07:25   #4050
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpień 2014

Cześć.

Gosia, ja też mam dziś wizytę. To bardzo dobrze, bo już mam różne schizy, mam nadzieję, że to tylko wymysły i lekarka je rozwieje!!

Cały weekend mnie nie było, były u mnie siostrzenice i miałam zajęcia w szkole...więc spóźnione wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-20 15:43:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.