Białe plamy, przebarwienia na mlecznych zębach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-22, 10:53   #1
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38

Białe plamy, przebarwienia na mlecznych zębach


Mojemu synkowi ząbki wyszły bardzo późno gdy miał roczek w buzi pojawiła sie pierwsza perełka obecnie ma 26 miesięcy 20 zębów a górne ząbki od jedynek do trójek w dziwne przebarwienia, białe plamy. Gdy tylko to zauważyłam mały miał około półtoraroczku od razu poszłam do dentysty stomatolog stwierdził że jest to tak jakby kamiken taki osad myc ząbki z czasem powinno to zejść jednak okazało sie inaczej mimo codziennego mycia elmexem zaznaczam że od roczku pije z kubka więc napewno nie próchnica butelkowa, plamy nie znikają wręcz odwrotnie trójki już wyszły mu z takimi przebarwieniami. W dodatku na jednej jedynce wygląda tak jakby kawałek szkliwa odpadł z ząbka. Może miałyście podobny problem z dziećmi???? Proszę darować sobie uwagi że to zaniedbanie gdyż tak nie jest ! Mały nie pije z smoczka i myje zęby pastą elmex dziś zakupiłam żel z elmexa do fluoryzacki zamierzam smarować mu delikatnie ząbki przed spaniem co wy na to ?
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 11:33   #2
punamama
Rozeznanie
 
Avatar punamama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 897
Dot.: Białe plamy, przebarwienia na mlecznych zębach

Z tego co opisujesz to ma za dużo fluoru. Tak zwana fluoroza. Tylko zastanawiam się dlaczego nie zasugerował tego dentysta. Zdecydowanie nie używaj pasty z fluorem i idź do innego dentysty



Czy to tak wygląda?
__________________
Karol - 05.01.2014
punamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 20:14   #3
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Białe plamy, przebarwienia na mlecznych zębach

Podobnie chodź troche inaczej fluoroza u tak maałego dziecka raczej nie możliwe
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 20:17   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Białe plamy, przebarwienia na mlecznych zębach

A może w drugą stronę: odwapnienia ?
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 20:25   #5
IwonkaWojtus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Białe plamy, przebarwienia na mlecznych zębach

Sama już nie wiem tak dbamy a już wychodzą z defektem u dentysty był już 2 razy ma nawet jedną plombę gdyż przy upadku ukruszył mu się ząbek dentysta stwierdził że musi oczyścić i założyc plombę ale to już inna historia aczkolwiek nie wspominał już nic na temat tych przebarwień ale kiedy ostatnio zauważyłam że trójki które świeżo mu wyszły również posiadają białe przebarwienia poważnie się zmartwiłam i teraz niewiem smarować żelem elmex czy nie? pomoże czy zaszkodzi kto to wie jak nawet dentysta nie wie
IwonkaWojtus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 21:23   #6
flammis
Raczkowanie
 
Avatar flammis
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 284
Dot.: Białe plamy, przebarwienia na mlecznych zębach

Ja Ci za bardzo nie pomogę. Jedynie powiem, że mój synek (niedawno skończył roczek) też tak ma. Ledwo wyszły mu jedynki, a już obie mają te przebarwienia. W moim mieście żaden dentysta nie chciał tego obejrzeć, wysyłali mnie do pedodonty. Niestety, odwlekaliśmy z mężem ten wypad 60 km od nas i do tej pory nie wiem, jak to możliwe, że ząbki, o które się dbało od samego początku, wyglądają tak a nie inaczej. I faktycznie, może to być fluoroza, próchnica albo odwapnienie Aż strach zajrzeć do buźki dziecka... Mnie pociesza fakt, że to mleczaki i że stałe ząbki wcale nie muszą tak wyglądać.
flammis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 22:48   #7
punamama
Rozeznanie
 
Avatar punamama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 897
Dot.: Białe plamy, przebarwienia na mlecznych zębach

Iwona - zdecydowanie odwiedź jakiegoś dobrego, POLECANEGO dentyste i nie błąź po omacku. Warto dbać o zęby
__________________
Karol - 05.01.2014
punamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-27, 19:37   #8
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: Białe plamy, przebarwienia na mlecznych zębach

Cytat:
Napisane przez IwonkaWojtus Pokaż wiadomość
Mojemu synkowi ząbki wyszły bardzo późno gdy miał roczek w buzi pojawiła sie pierwsza perełka obecnie ma 26 miesięcy 20 zębów a górne ząbki od jedynek do trójek w dziwne przebarwienia, białe plamy. Gdy tylko to zauważyłam mały miał około półtoraroczku od razu poszłam do dentysty stomatolog stwierdził że jest to tak jakby kamiken taki osad myc ząbki z czasem powinno to zejść jednak okazało sie inaczej mimo codziennego mycia elmexem zaznaczam że od roczku pije z kubka więc napewno nie próchnica butelkowa, plamy nie znikają wręcz odwrotnie trójki już wyszły mu z takimi przebarwieniami. W dodatku na jednej jedynce wygląda tak jakby kawałek szkliwa odpadł z ząbka. Może miałyście podobny problem z dziećmi???? Proszę darować sobie uwagi że to zaniedbanie gdyż tak nie jest ! Mały nie pije z smoczka i myje zęby pastą elmex dziś zakupiłam żel z elmexa do fluoryzacki zamierzam smarować mu delikatnie ząbki przed spaniem co wy na to ?
Hej Co prawda mam już grubo ponad dwadzieścia lat, ale też byłam "dzieckiem późnych zębów" i miałam ten sam problem. Dobry dentysta powiedział, że zęby są źle zmineralizowane (właśnie od elmexowania w szkole - dla moich zębów było za wcześnie). Białych plam całkiem nie da się usunąć, ale da się zmniejszyć kontrast - są specjalne pianki (smakowe), które nakłada się na taki jakby piankowy odlew szczęki (dopasowany do wielkości i układu zębów). Zabiegu dokonuje dentysta, nie jest najtańszy, ale wszystko trwa 10 minut i jest to całkiem przyjemne (należy zrobić kilka serii). Nie wiem czy jest sens zabiegu dokonywać na mleczakach, ale najpewniej warto zrezygnować z fluorowania. Pozdrawiam.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 09:33   #9
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Białe plamy, przebarwienia na mlecznych zębach

Cytat:
Napisane przez Stokrotek90 Pokaż wiadomość
Hej Co prawda mam już grubo ponad dwadzieścia lat, ale też byłam "dzieckiem późnych zębów" i miałam ten sam problem. Dobry dentysta powiedział, że zęby są źle zmineralizowane (właśnie od elmexowania w szkole - dla moich zębów było za wcześnie). Białych plam całkiem nie da się usunąć, ale da się zmniejszyć kontrast - są specjalne pianki (smakowe), które nakłada się na taki jakby piankowy odlew szczęki (dopasowany do wielkości i układu zębów). Zabiegu dokonuje dentysta, nie jest najtańszy, ale wszystko trwa 10 minut i jest to całkiem przyjemne (należy zrobić kilka serii). Nie wiem czy jest sens zabiegu dokonywać na mleczakach, ale najpewniej warto zrezygnować z fluorowania. Pozdrawiam.

To o czym mówisz to jest właśnie fluoryzacja
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 10:14   #10
adata22
Raczkowanie
 
Avatar adata22
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 65
Dot.: Białe plamy, przebarwienia na mlecznych zębach

Mój synek miał takie małe białe plamki na zębach i okazało się, ze jest to początek próchnicy. Radzę Ci iść do innego, sprawdzonego stomatologaa. Szkoda zębów dziecka na eksperymentopwanie...
adata22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-29 11:14:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.