Odpowiednie ćwiczenia na odchudzanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-05, 17:58   #1
Liquidxoxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2

Odpowiednie ćwiczenia na odchudzanie?


Witam,


Może zacznę od początku,

Mam problemy z zrzuceniem masy ciała, zazwyczaj jest to długi i powolny proces, a mój metabolizm "nie powala". Ogólnie ważę 76 kg przy 174 cm wzrostu i chciałabym zmienić to, bo tzw "oponka" może niedługo się pojawić, a tego raczej żadna kobieta lub dziewczyna nie pragnie. Różnego rodzaju diety mnie niezbyt przekonują, ale odżywiam się zdrowo. Chodzę też 5 razy w tygdoniu około godziny i oczywiście raz wf w tygodniu, ale to chyba za mało.Myślałam o ATB, ćwiczeniach dzięki czemu zmniejsza się tkanka tłuszczowa i ładnie rzeźbi się ciało. Ćwiczenia z Pilatesu lub trenerka Mel B, albo Ewa Chodakowska nie przemawiają do mnie chociaż są skuteczne. Tutaj mam pytanie, jakie mogą być ćwiczenia, typu ABT tylko na całe ciało i wykonywane w domu lub na dworze. Niezbyt też zajmujące czas czyli nie więcej niż godzinę lub 2 dziennie i 3-4 razy w tygodniu. Chodzi mi też o widoczny zarys mięśni, podniesienie pośladków, smukłe uda, płaski brzuch i te sprawy. Zależy mi na zrzuceniu około10 kilogramów, albo i mniej bo wiem, że mięśnie też trochę ważą. I ile to zajmie miesięcy? Mam figurę jak na tym zdjęciu po lewej stronie, a chciałabym osiągnąć efekt tego zdjęcia po prawej.


Liquidxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 18:16   #2
xKlaudja
Zakorzenienie
 
Avatar xKlaudja
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 5 883
Dot.: Odpowiednie ćwiczenia na odchudzanie?

Nie wiem dlaczego Mel B do Ciebie nie przemawia, na pewno szybko zauważyłabyś efekty
__________________
piję kawę bez cukru od: 04.03.2014
xKlaudja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 18:19   #3
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Odpowiednie ćwiczenia na odchudzanie?

ale wybrałaś czcionkę
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:31   #4
Neema
Raczkowanie
 
Avatar Neema
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 50
Dot.: Odpowiednie ćwiczenia na odchudzanie?

hmm to może spróbuj z Tiffany Rothe albo Jillian Michaels to świetne trenerki i efekty dzięki ich ćwiczeniom są naprawdę dobre
na Youtube jest pełno filmików z ich ćwiczeniami Tiffany ma ok 10-minutowe na różne partie ciała większość jest bardzo łatwa (to takie taneczne ćwiczenia) ale efekty są dość szybko widoczne natomiast Jillian ma nieco dłuższe, bardziej męczące ćwiczenia (ale genialne!)
__________________
"Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty twojego życia. Nic bardziej prawdziwego."

Jonathan Carroll
"Głos naszego cienia"
Neema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 17:08   #5
Liquidxoxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Odpowiednie ćwiczenia na odchudzanie?

Dzięki Neema, spróbuję z nimi. A jak myślisz, żeby był mniej więcej taki efekt jak na zdjęciu, to ile razy w tygodniu będę musiała ćwiczyć, żeby na wrzesień tak wyglądać?
Liquidxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 18:15   #6
Neema
Raczkowanie
 
Avatar Neema
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 50
Dot.: Odpowiednie ćwiczenia na odchudzanie?

Jeżeli chodzi o Jillian Michaels to ona mowi ile razy w tygodniu powinno się robić konkretny jej trening (zależy jaki byś wybrała) - ja polecam Shred, ponieważ po nim są ponoć najlepsze efekty

Jeśli chodzi o Tiffany Rothe to ona ma też jakieś rozpisane treningi (takie wyzwania na miesiąc) możesz też sama sobie takie coś ułożyć- po prostu wybrać te treningi które najbardziej ci odpowiadają i ci się podobają

Z Tiff spokojnie możesz ćwiczyć nawet 6 razy w tygodniu (jeden dzień przerwy w tygodniu powinien być) ale tak 3-4 to minimum

Masz ponad dwa miesiące czasu więc spokojnie jak dołożysz do ćwiczeń trochę biegania albo rower i będziesz stosowała w miarę ogarniętą dietę to wydaje mi się że twój cel jest do osiągnięcia
__________________
"Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty twojego życia. Nic bardziej prawdziwego."

Jonathan Carroll
"Głos naszego cienia"
Neema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-13 19:15:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.